8IITEMLAMI. ADYEBTËNT1ÊN secretarie ter inzage liggen, en ter in vordering aan den Gemeenteontvanger Eijn uitgereikt. Middelburg, den 13 November 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. W. A. J. SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. TERPENTIJN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van L. _N. en H., gezien zijne beschikking van 15 October 1917 no 10171, IV, afdeeling Crisisza ken (Bureau Nijverheid), heeft goedge-i vonden te bepalen: dat de sub 2 gestelde vrijstelling van het verbod van vervoer van. terpentijn, met wijziging van het daarin bepaalde worde gelezen als volgt: 2. Het sub '1 gestelde verbod van vervoer is niet van toepassing op hoeveel heden van niet meer dan 1 liter. i Het sub 1 gestelde verbod van ver-, koop, af te vering en vervoer is niet van toepassing op hoeveelheden van niet meer, dan 2 deciliter. Middelburg, 12 Nov. 1917. Be Burgemeester monnoamd, P. DUMON TAK. DE 00RL0C. De Toestand. Rusland houdt thans aller aandacht gespannen, doch er is uit dat land wei nig nieuws. Sinds Vrijdag of Zaterdag, zoo meldt men uit Zweden, staat in Rusland het telegrafisch verkeer stil. De laatste berichten zijn dan ook van Vrij dag of Zaterdag; zij toonen aan, dat er een steeds aangroeiend verzet komt te gen de regeering der maximalisten, doch zijn te "weinig bepaald om nu reeds te zeggen, dat de staatsgreep der Leninisten mislukt is, al wekken zij dan ook den jndr.uk, dat ten slotte de betooverende fi guur van Kerenski weer uit den chaos als een redder uit den nood zal opduiken. De maximalisten hebben steeds voor een dadelijken vrede gevochten en het is dus niet te verwonderen, dat een hun ner eerste daden was vredesvoorwaarden vast te stellen. Deze worden ons door Wolff bekend gemaakt, die ze weer heeft van het Petrograder telegraafagentschap. Zij bevatten niet veel meer dan een uit drukkelijke erkenning van het zelfbestem- mingsvecht der volkeren en een voorstel tot het sluiten van een wapenstilstand voor den duur van drie maanden, een voorstel waarvan men zeker kan zijn, dat het door de middenrijken verwor pen -wordt. Hieronder vindt men dit vredesvoorstel uitvoeriger weergegeven. Van de oorlogstooueelen is er ook weinig nieuws. De Italianen bieden klaarblij kelijk achter de PLave krachtigen weer stand, want de Dujtsche en Oostenrijksche jbeiiclitcn leggen over het front aan den benedenloop dier rivier een merkwaardi ge stilzwijgendheid aan den dag. In hel bergland worden nog telkens troepen af gesneden van de hoofdmacht en gevangen genomen. Berlijn gaf gisteren 10.000 gevangenen op Ln zijn middagbericht en v/yg "weer 4000 in het avondberichl, die allen in lief bergland zich moesten over geven. ïn Palestina blijven de Engelschen voortrukken. Vooral langs de kust ont wikkelen zij 'een groote snelheid. Zij staan thans reeds bij Esdoed (Asjdo'd), dat op dezelfde hoogte ligt als Betlehem. De legers, die uit Birsjeba oprukken gaan echter minder vlug, zoodat het front een binnenwaarts gebogen lijn toont 'als men hier, waar men met afzonderlijk opereerende troepen te doen heeft ten minste van een front mag spreken). Waar de Turken lett sLotte trachten zullen de Engelschen op te houden, valt noi' (niet te zeggen, hun hoofdmacht schijn nog jlec-ds terug te trekken. De benoeming van von Payer tot plaatsvervangend kanselier is thans af gekomen. Russische vredesvoorstellen. Al is het nog lang niet zeker, dat de 'regeering van Leuin zich zal kunnen iiandliaven, het loonl wel de moeite kennis te nemen van de vredesvoorwaar den, zooals zij die heeft opgesleld en de raden, van arbeiders en. soldaten, die hebben goedgekeurd. Of ze ook al aan de oorlogvoerende landen gezonden zijn is een andere vraag, waarop wij het ant woord schuldig moeten blijven. Er ko men sinds Vrijdag of Zaterdag geen tele grammen .uit Rusland meer door, zoodal men nog slechter dan gewoonlijk het ge val pleegt le zijn, op de hoogte is de gebeurtenissen in dat rijk. Hel bericht over de vredesvoorstellen is van den 9en. Het zegt, dat men aan alle regee ringen der oorlogvoerenden voorstelt om. „onverwijld" de besprekingen over een rechtvaardigen, democratische» vrede beginnen. I „De regeering is van meening, dal de rechtvaardige democratische vrede, die door de meerderheid der arbeidersklas sen van alle oorlogvoerende landen, welke door den oorlog uitgeput en ge ruïneerd Zijn, wordt nagestreefd, een vre de moet zijn, zooals dien de Russji arbfeiders en boeren na den va] der narcliie eischten: een onmiddellijke -/rede zonder annexaties, ti. w. z. zonder geweld dadige toeeigening van vreemd gebied en zonder gewelddadige verovering vreemde nationaliteiten en een. vrede zon der schadeloosstellingen. De Russische regeering stelt aan alle oorlogvoerenden voor een dergelijken vrede te sluiten, terwijl zij zich bereid verklaren, onverwijld alle krachtdadige stappen te doen tot definitieve goedkeu ring van alle voorwaarden van dezen vrede door 'gevolmachtigden van alle lan den en alle naties. Onder annexatie of gewelddadige gje- biedstoeeigening verstaat (le regeering volgens liet rechtsbewustzijn der demo-- cratie in liet algemeen en van de arbei dersklasse in het bizonder, elke annexa tie van een kleine zwakke nalionaliteilt door een grooten machtigen staat zonder toestemming van deze nationaliteit en on afhankelijk van haren graad van bescha ving en de geografische ligjgfng in Eu ropa of aan de overzijde van den Oce aan. Wanneer ergens een bevolking door den een of anderen, staat gewelddadig vastgehouden wordt en wanneer haar te gen haren wil, zooals dit uit de pers of in nationale vergaderingen, of in partij- besluiten of door opstanden tegen le on derdrukkers tot uiling komt, het recht onthouden wordt door een algemeene stemming over haar lot le beslissen, wan neer men verder weigert bezettingstroe pen terug te trekken en de bevolking niet juist toestaat haar politieken. re- geeringsvorm in te richten, dan ,is zulk een toestand annexatie of gewelddadige toeeigening. De regeering is van meening, dat voort zetting van den oorlog, mei het doel de zwakke overwonnen nationaliteiten onder de rijke machtige naties te deelen, ©en groote misdaad is tegen de menschelijk- heid. Daarom verkondigt de regeering plech tig haar besluit een vrede te onderteeke nen, welke onder de genoemde voor al le nationaliteiten rechtvaardige voorwaar den aan. dezen oorlog een einde zal ma ken." Dit zijn de voorwaarden, die naar men ziet zeer algemeen gehouden zijn en zoo weinig bepaald zijn, dat men veel weer van alle kanten zal zeggen, dat zij niets behelzen, waar men zich niet mee vereenigen kan. Een klein mitsje er bij, en men kan er zelfs desannexaties-1 ïnee dekken. Belangrijker is echter, dat de regeeritig meedeelt alle t ussclten Fe bruari (eerste revolutie )en 7 November (tweede revolutie) van dit jaar, dus (door de regeeringen van Miljoekof en Kerenski gesloten geheime verdragen openbaar te zullen maken en dat zij voorstelt om onmiddellijk een wa pen st i l laind te slujiten, waar van zij deal tijdsduur o-p drie maanden. ,slelt. Zij acht dien tijd voldoende om de vredesonderhandelingen Lot een goed ein de te brengen. Ten slotte doet zij een beroep op de arbeiders van de „drie méést be schaafde tn krachtdadig aan den oorlog deelnemende landen, Engeland, Frank rijk en Duilschiand" om hen te helpen het vredeswerk te voltooien. Noch van dit laatste beroep, noch, an hel voorstel om een wapenstilstand te sluiten mag men veel verwachten- Wel strijden de arbeiders in Duitschland. Engeland en Frankrijk vermoedelijk alle hun strijd voor den vrede, deze gaat geheel langs nationale banen en wil voorloopigj van" een internationalisatie in maximalis- tischen geest niets weten, en een wapen stilstand, het is vaak genoeg te kennen gegeven, willen de mïddenrijken niet slui ten, daar die vreezen, dat de entente, die over de zee beschikt, zich in dien tijd krachtig zal toerusten, waartoe zij (voor al nu de gausche wereld tegenover hen staat) geen gelegenheid zuilen hebben, zoodal zij in een slechtere positie zuilen komen. Wij herhalen nog eens, niet 1e weten of Lenin en de zijnen aan het bewind zullen blijven. Wordt Kerenski, wat som mige berichten als hoogst waarschijnlijk voorstellen, den toestand weer meester, dan zijn deze voorstellen natuurlijk van de baan. Handliaaft Lenin zich daaren- ;en, dan zullen zij, zoo ze niet reeds de hoofdsteden zijn aangekomen, aan de oorlogvoerenden worden toegezonden. Dal zij dan de beoogde uitwerking zou den hebben, valt moeilijk aan te nempn.-, zij zouden echter de mogendheden der entente dwingen om of met Rusland te breken, of meer bepaald dan totnogtoe' ten opzichte van het vredesvraagstuk stel ling te nemen. Voor Duitschiand en Oos tenrijk zouden zij een goede proef zijn op de som van Czernin's gematigde vre- deswenschen. Zoo zouden zij toch kunnen meewerken om den toestand te verhelde ren en den vrede iets nader te brengen, Wij zeggen het echter nog eens, zeker heid, dat de aanhangers van Lenin in Rusland aan het roer blijven, bestaat er niet en zoolang deze er niet is, is d|© beteekenis van deze voorstellen gering. samengewerkt met Edison. Er zijn merk waardige resultaten verkregen op het gebied van het geven van een misg eldend voorkomengroote vorderingen zijn ook gemaakt in het werken met ropkbominen, zoodat de schepen thans in stede van zichzelf te bullen in een dichte rookwolk, een ktinslmati- gfen mist kunnen verwekken, die een veel grooter oppervlakte beslaat, en die volkomen het uiterlijk lieeft van een natuurlijken mist. Aan geen schip zal worden toege staan uit te varen zonder voorzien te wezen van de nieuwe middelen tol gezichtsbedrog en van eenig toestel voor het verwekken van mistschermcn, Van het Itali.iansche f r .t i. II. Dé overtocht over de Tagliamento zal niet meevallen. Doch verderop, Nvaar de kale rotsmuren loodrecht omhoog stij- valt in het geheel niet aan een overtocht te denken. Nu de moeilijkhe den wan het zware berglerrein over wonnen zijn, schijnt de breede brui sende rivier aan de zegevierende troe pen een onoverkomelijke hinderpaal in den weg te willen leggen. Doch in de donkere eerste Novembernachten wagen Duitsche voorpatrouilles zich ter ver kenning op de rivier. Ook de pioniers sluipen naar het verwoeste gedeelte dei- brug, en trachten op vlotten of zwemmen de den Westelijken oever, waar de Ita lianen zich ophouden, te bereiken. Zwa re houten pontons, die de Italiaansche troepen bij bunnen terugtocht hebben moeten achterlaten, worden te water gebracht. De krachtige storm stuwt hen verder, en stuk voor stuk drijven zij naar de zandbanken, totdat ten slotte de Ia- liaansclie wachten opmerkzaam worden, en een hevig machtnegeweervuur openen. Sedert de Italianen hun laatste brugge- hoofd aan den Westelijken oever verlo ren hebben, vallen de zware granaten dag en nacht in het dorp Ragogna. Bij Pmzano voert een ponton-brug op een hoogte van welhaast honderd meters over de rivier, doch de derde boog is gesprongen, en als een niet te overbrug gen kloof gaapt in de diepte het wild bewogen water. Ter lioogte van de hou ten brug, die circa duizend meter stroomopwaarts de beide oevers der ri vier met elkaar verbindt, zijn de om standigheden wel gunstiger voor een overtocht, doch pok hier is het middel ste gedeelte vernield. De door de troepen der ceutralen be haalde successen overtreffen weliswaar de koenste verwachtingen, en wel heeft men redenen tot tevredenheid, doch niet temin blijft een liooger doel wenken: de overtocht over de Tagliamento. Heime lijk hebben de voorposten in den nacht getracht uit te vinden, welke plaatssen zich hel best tot dit doel leenen. Nu dit ten slotte gelukt is, wordt op de meest daartoe geschikte punten zware artillerie geconcentreerd, terwijl verder al het voor bruggenbouw beschikbare materiaal daarheen wordt overgebracht. Een overweldigend artillerievuur houdt de Italiaansche stellingen in bedwang, en met groote inspanning slagen de troepen der centralen er in gelijktijdig op een drietal punten over de rivier le ko men De groote hinderpaal is uit den weg geruimd! Het legerbericht der Ita lianen spreekt in verholen termen van een toenemenden druk van den tegen stander, doch de Duitschers kunnen op 5 November het feit van een welge slaagden overtocht over de Tagliamen to wereldkundig maken! gered worden. Keizer ICarel, prins Felix de lijfjager en de wachtmeester, lieten elkander niet los. De officier, die op dien dag als chauffeur van de koninklijke auto fungeerde, wierp zich eveneens in liet water. Zij allen werden ten slotte tegen een wilgenboom in de rivier-bedding ge dreven, waaraan zij zich zoo goed en zoo1 kwaad als het ging vastklampte». Intusschen ijlden twee officieren stroomafwaarts om den afdrijvenden kei eer en zijn makkers in het ongeluk te redden. De eerste hun ovfer de. golven toe gestoken stang bleek te kort te zijn. Een zware balk, welke men eindelijkop den modderigen oever vond liggen, werd injefc levensgevaar on groote moeite in het wa ter gebracht. De aard van den oever legde den redders de grootste moeilijkheden in den weg. Met zware, meterlange balken beladen, trapten zij steeds opnieuw den brokkelige»! oever los en bij het uitbren gen van de balken voelde men reeds op een veel afstand van den oever geen grond meer. liet water kolkte in dreigende wielin gen maar niettemin gingen verscheidene chauffeurs zonder zich een oogenblikj bedanken te water om te samen met de officieren een verbinding met de plek deh onheils tot stand te brengen. De keizer, die in den wilg, welke zich onder het geweld der stroomversnelling telkens boog, een zwak steunpunt had gevonden en telkens opnieuw tot boven den hals onderdook, verloor geen oogen- blik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij antwoordde kalm en vastberaden op het aanroepen zijner redders. Toen na vele bange minuien de verbinding lussehen den afbrokkelenden oever en den heen en weder zwalpenden wilg tot stand \yas gebracht, en de keizer eindelijk aan land! zou worden getrokken, gold zijn eerste gedachte zijn zwager en zijn evenals bij met de golven worstelende getrouwen. Er was een krasse aanmaning toe noodig, welke de wetten der gehoorzaam heid ter zijde stelde, om den keizer te bewegen, het eerst naar den oever 1e zwemmen, daarbij steun zoekend aan den balk. Toen hij den oever bereikte, bleef hij daar tot ook de laatste man uit de gol ven was gehaald. De zon was reeds on dergegaan, toen eindelijk het moeilijke reddingswerk gelukl was. „Zoo is de oorlog, die /veel eischt nu, eenmaal", zoo luidde bet oordeel van den monarch, die nu weder in zijn auto slapie om drijfnat naar zijn standplaats terug 1e rijden. Bes chertóimg' tegen du,ikboö)J ten De „Times" verneemt ,uit Washing ton naar Reuter ons uit Londen seint dal het Amcr i kaan sell e scheep vaart-departement zich de laatste maand heeft beziggehouden met liet ontwerpen van voorschriften, die van toepassing! zijn »p alle 's'chepen van 2500 of meer ton, welke uit Amerikaansche liavens vertrekken naar de oorlogszone. Dezo. bepalingen hebben de strekking de zichtbaarheid van schepen op 7»e te verminderen en op die manier te komen tot een inkrimping' van de ver liezen, voortvloeiende int aanvallen van duikbooten. De leider van het scheep vaart-departement heeft ten dezen nauw Een ongeval van Keizer Karei. Keizer Karei van Oostenrijk is Zaterdag naar hel „Korrespondenz Buro" meldt, aan een ernstig levensgevaar ontsnapt. Hij zou met zijn gevolg na een inspectie van troepen een .ondiepe plaats in een der nog voor weinige dagen tamelijk wel opge droogde zijstroompjes van de I&onzo over «leken. De auto des keizers geraakte' daarbij vlak boven een kleinen dam (dieper water, waardoor de motor wei gerde. Een juist aanrijdende vrachtauto zou de dooi-, de golven omspoelde koninklijke auto wegslepen, maar kreeg zelve kort sluiting aan de accumulator. De lijfjager, Reisenbichler en de wachtmeester der lijfgarde Tomek, begaven zich nu te wa ter, ten einde den keizer aan land te dragen. Hierbij had een ongeluk plaats, hetwelk de personen van het gevolg vai den monarch, die juist met de volgauto' aankwamen, mei onlzetting vervulde. De sleenen van den dam gaven onder ide voeten van den lijfjager meie, en inj bet volgend oogenblik werd hij door den vloed gegrepen en in de woelige golven van de rivier gesleurd, die zejer hoog ging Wegens de heftige wolkbreuklen .die zich kort le voren boven de streek hadlden ontlast. De keizer die zijn lijfjager in levens gevaar zag, liet hem in ongehoorden trouw aan dezen dienaar niet los, even min als de wachtmeester Tomek ,den mo narch losliet. Zoo werden keizer, lijfjager en wachtmeester door den sterkeu stroom ovCr den dam heen in diep water ge sleurd. Prins Felix van Panna fde zwager van den monarch, wiens auto; op dit wanhopig oogenblik aan den oever kwam wierp zich 't eerst in zijn pels volle uitrusting in het water, om den sou- verein tc hulp te komen. Dank zij dit heldhaftig optreden en (le opofferende en dappere houding ran het gevcltf, kon de keizer met veel moeite f 5, Roede kool (buit.) f 4.70, Witte kool (fabr.) f2.50—f4.50, Witte kool (buit.) 2.50f 4.50, Uien (fabr.) f 12 50- f 13 50, overzee f 12.50f 13.50, neutrale lauden 4S.90- f53.20, over land f 12.50— 13.50, alles per 100 K.G. Gois, 13 Nov. Upgaaf der «mrktoommisir e. Boter 13.a 1 0.00 por kilo.; part 10.— Ei or en f 13.52. aanvoer Vfror do cioronveiiiug <Lr •n.tnr*frteolit.g Znia-Bevoland v»« de V F. baireög 000 jttiks. Do prgs was f 00 00 tct. tO.per 100 etnka. Rotterdam, 13 Nov. Ter veemnrkt van heden w*ren aangevoerd paarden, veulen, 1691 vette runderen, 467 rotte talver., 326 nuchtere dito, 000 varkens, 286 biggen, 0000 sohapen, lammeren, hotten. De prjjzen warenrundoren 128—80, vetie kalveren 150— 85, nuchtere dito 11- 17, varkens 000—00, licht seort 000— 00, biggen 24, schapen 00—00. lammeren 00—00 en 00—00, melkkoeien. Eieren. Aangevoerd 60000 Reg. en 42166 V. P. N. De prjjzen waron Reg. kipeioren f 0.00— 0.00, eend 10.00—f 0.—ganzen f0—f0—; kalkoenen fO.OOf 0.00;kalkeieren kip i 00.0 eend f 0.06-f O.M. V P.N. Sap f! 5.00-15.45. Eendon f12 70-13.20: ganzen f i kalkoen f a f parelhoendera f Handelaaia-eieren kip f 11.05-f 15.15, eend 12 65—f 12.75. ICOBT8 OORLOGSBERICHTEN. - Zondag hebben drieduizend Vla mingen in den Alhambra-schouwburg te Brussel een openbare volksbijeenkomst gehouden en oen motie aangenomen, waarin ne plechtige gelofte wordt afge legd, dat aan de meer dan zestigjarige sy steinatische onderdrukking van het Vlaamsche volk thans een einde komen moet door het volledig staatsgezag aan, de zich van hun stam bewust zijnde, wils krachtige en onwrikbare Vlamingen toe te vertrouwen. De vergadering verklaar de dientengevolge de Belgische regee- te Havre niet meer als haar verte genwoordiging te kunnen, erkennen, Zij verwacht stellig, dal aan het Germaan- sche volk dezelfde macht zal worden vterleend als den onderdrukten Polen, en dat volledige politieke zelfstandig heid zal verkrijgen. liet Engel sche Lagerhuis heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij een luchtvaartininisterie wordt ingesteld. MARKTilKRICIITfcN. THERMO MET EB EN VERWACHTING. 13 November. Tberata <t»; aleitr S n. vu. 45 12 u. 49 <sr., 3 u 47 gr. Telegrafiaehe mededosling v*a het Meteorologisch instituut te De Bilt velgen» wwraeiniBgea van heden echtend. Eeegsto b a r o m t e r 11 a n d 770.2 t» Maastricht. Laag*te 756.2 te Haparanda. Verwaekting tet den aveud van 14 Nov., zwakke tot matige wind uit Weste lijke eu Zuidelijke richtingen; nevelig tot half bewolktweinig of geen regenzelfde temperatuur. Woensdag ;)endardag. Vrijdag Zaterdag Zondag tta.au.dag Dinsdag OOOfl WATER. JVlis sin gen. 14 Nov. n.m. - 15 i> 16 17 18 19 20 12.56 1.32 2.04 2.45 3.25 4.11 5.026 Geen kaarten. Ondsrtreuwd W TICHELMAN, Tandarts, Middelburg, M. PLÜYGHR8. 10 Nov. 1917. Op de groenten- en fruitveiling van de veilingsvereeniging „Walcheren" wer den gisteren de volgende prijzen besteed Goud Reinetle .16 cl., Zure Bellefleur 16—17.5 et., Reine d'Or 13 cl-, Mei groen 9 ct., Grauwzoet 16 ct., Ponds peer 11 ct.Bezi van Schonauwen 10 ct., Mispels .7 ct., Uien 8ct., Peen 4 ct., Kroten 5 ct.. Spruiten 28—35.5 ct., al les per IC.G-Bloemkool 6—26 ct., Roo- de Kool 3—9 ct., Savoije Kool 4—8 ct. Witte Kool 6—6.5 ct., Boerenkool 3— ct., Sla 1—2 cl., Andijvie 1—2 ct., alles per stuk; Spinazie 26—28 ct., Veldsla 24 ct., beiden per mandje; Prei 10—12 et., Peen 4—5.5 ct., Kroten 5—6 ct., Rapen 5—6 ct., Rammenas 2 ct., Selde rie 3—19 ct., Peterselie 2—4 et., Ker vel 2 et., alles per bos. VJissingen, 13 Nov. Bij de gisteren ge- hosUdon groente- eu fruitveiling werden d» navolgende prijzen besteed: Andijvie 26—35 c., veldsla 32 c., ker vel 2G c., 'mispels 61 c., alles ppr mand, rapen Va—3,5 c., peen 5,5—61,5 c., selderie 2,5—3 c., prei 7,5—12 c., bleekselderie 5,5 c., kroten 3,5 c., alles per bos, voije kool 2,5—7,5 c., bloemkool 8—21 c„ witte kool 2,5—4 c,, boerenkool 2,5 c.„ roode kool 8—8,5 c., alles per stuk; uien 7 c„ peen 4,5 c., koolrapen 2>ö spruit ten 24,5—32,5 c„ campagne 13 c,, grauw- zoeL 13—14 c., reine d'or 11,5 c., erm-» gaard 16 c., Bismarck 13,5 e., goudrei- netten 12—15,5 c., zoete bellefleur 11,5 c., zure bellefleur 12,5—15,5 c., nouveau poitean 8,5 c., kleiperen 8 c., gieser wil deman 11 e., bezy van Schonauwen 8- 9,5 e., alles per K.G. Goes, 12 Nov. Op de heden gehouden veiling der veilingsvereemgng „Zud-B land deden appelen (bin. )f 5—f 24, fabr. f2-f3.60, bult. f 13f 32; peren (bin.) Uitwijk, Huweiijkïvolti'okking 28 November te Alaikerk. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. kerk te Uitwijk, door den WelEerw. Zeergel. HeerDs. J. 8. TICHELMAN, Êm. pred. te Zetten. De "Heer en Movrouw G. H. VAN VLIETVAN L00P1K geven kennis van de geboorte van hunnen Zoon GERRIT. Bussum, 11 November 1917. I Heden ontsliep, zacht en I I kalm, na een iaDgdurig geduldig I I lijden, tot onze diepe droefheid, I I onze geliefde Zuster, Behuwd- 1 I zuster eu Tante, Mejuffrouw ELISABETH MARIA WILL, i den ouderdom van ruim 37 1 jaar. 1 J. h. KLAASBEN—will. A. J. KLAA83BN en Kinderen. M. A. 0. WILL. Zeist. G. J. WILL. J. WILLVisser en Kinderen. J. G. WILL. Middelburg. Ter Neuün, 12 November 1917. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Vader MARINUS JOHANNES SOÜTENDAM, Gep. Generanl-Majoor tit. Artillerie, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Vlissingen J. SOÜTENDAM. Soerabaja C. P. BOUTENDAM. 's-Gravenhage C. J. BOUTENDAM. 's-Gravonhage, 10 Nov. 1917. Jeau Maetsuyckerstraat 28. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Geen bloemen. Benige en algemeene kennis geving.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3