LAATSTE 3E1IEKTEM. BH It EKlI ft. DE OOBLOC. echter niet wegcijferen de wilskracht, die sommigen bij die wording hebben aan den dag gelegd en. in dit verband wildip hij gaarne tien napjn van den heer Westra to noemen. JSpr. bracht in herinnering, dat het bestuur der landbouwvereenigmg bereid was, hel voogdijschap te aan vaarden, nog vóór de veilingsver. was geboren. En toen het kindje gespeend werd omdat het meende op eigen, heo- nen 'te kunnen staan, keek de moeder hare vrucht wel belangstellend na, maar hield "haar niet tegen in haar willen. De omstandigheden, waaruit de vereeniging werd geboren, is de massamoord. Te eener zijde jonge levens bij honderden, duizenden, millioenen misschien ver minkt of vernietigd en ten andere vrou wen, kinderen, grijsaards, gansche volke ren stervend. Deze treurige tijd heeft ons veel ge leerd'; Ja, omdat vereenigd werd, wat tot dusver naast, ja zell's vijandig tegen over elkander stond! Toen de aanvoer en invoer naar ons land steeds^ moeilij ker werd, en wij daardoor als van zelf waren aangewezen op zooveel mogelijk eigen voortbrenging, was het logisch, dat gecontroleerd werd, wat ons landje kon voortbrengen voor mensch en dier. De vrije handel kon daarbij niet dienstig zijn en daarom moesten als het ware offi- cieele stations in het leven worden ge roepen die een juiste controle waarbor gen. Dat zijn onze veilingen. Voor de toekomst verkeeren velen in den waan, dat door de centralisatie door een regeling van boven af, "Verschillende produkteu kunnen worden gebracht aan den verbruiker goedkooper dan langs de vrije markt, dat in het algemeen «le consument minder betaalt, naarmate de verkoop is gereglementeerd. Dit staat vierkant tegenover onze veilingen! Eu tpch acht ik dit onjuist, op dezen grond wal nu gebeurt is abnormaal. liet vrije wereldverkeer is verbroken. Kunstmati ge grenzen zijn geschapen, de mensch- Jieid is verdeeld door loopgraven en puntdruden. En op grond daarvan komt liet ieder om zich" aan «ie orde. Elk' land en wij ook is op 2ich zelf aangewe zen. Veoi kunnen wij voortbrengen, maar (aan veel hebben wij behoefte. Aan vee, aarJappeleu en suiker een overschot, maar gebrek aan graan, kolen, ijzer of $taal. Eeu ruilhandel, een welbewuste ruilhandel moet plaats hebben en als tus- schenslalions moeten daarvoor dienen onze veilingen! Deze zijn de officieele-' vereenigingspLaatsen daarvoor. Gij allen erkent dal, misschien noodg< drongen, maar niet ieder gevoelt zich aangenaam gestemd te zijn gedwongen zijn produkten te verkoopen op bepaalde plaatsen en voor opgezetten prijs. Men legt er zich bij neer, omdat men gevoelt, overtuigd is misschien, dat het niet tinders kan. Maar ondertusscheii ont waakt een geest van verzet tegen allen verkoop op de veilingen. Waren we inaar weer eens vrij, we zouden de vei ling laten schieten Wat hoort men dit dikwijls. Begrijpelijk is het. Gewoon aan de vrije markt, gewoon aan den vrijen verkoop, kost het eenige moeite gebonden te zijn aan uniformiteit, aan regelmaat. En toch kon dit misschien goed zijn voor de lockomst. Van bovenaf, van regeeringswege (zij het op bepaalde gronden) wordt verkoop en inkoop ge regeld Bepaalde voorwaarden worden daarbij gesteld en alle zijn hierop ge grond, dat zij moeLen zijn in het belang van hel volk, in hel belang van den consument. Waar vroeger werd geschip. peid, daar lean dat nu uiet meer be slaan. Als het ware regelrecht levert de producent aan den consument e hij werdt daarbij gecontroleerd door. de overheid. Dat zal in de toekomst zoo olijven en zelfs nog verder worden Uitgebreid. Door vooraanstaande staatslieden uit tille landen wordt beweerd, dal deze mass:.oorlog wordt gevoerd om te ko men tot een duurzamen vrede. Ik hoop dat, maar voeg er bescheiden bij dan. zal de wisseling der voortgebrachte pro dukten uit verschillende landen moer dan tot dusverre economisch moeten, plaats hebben. En is dat zoo, dan zijn 011 ze veilingen onmisbaar, want daar kan niet alleen in het groot worden ge kocht of verkocht, maar daar kunnen, ook aan de allevering bepaalde voor schriften worden gebonden. Wanneer straks de vrede zal zijn ge sloten en de volkeren eeu rustigen <;co- noinischeii strijd om de wereldmarkt zul len voeren, dan kunnen wij, klein lan,dje, neen, dan moeten wij daaraan meedoen! En willen wij dat met kans op succes, dan zullen wij den uitvoer eischen moe ten stellen, die we vroeger niet kenden. En voor dergelijke regelmaat zijn juist veilingeo aangewezen, die bovendien kortste weg zijn vau producent tot con sument. Wij moeten onze veilings-ver- eenigingen niet beschouwen als een W.-zaak, maar èn de landbouwers èn fruilteWs moeten uit welbegrepen eigen belang zorgen, dat zij blijven bestaan groeien en groot worden. 1 De leden onzer vereeniging hebben dit blijkbaar ingezien; immers zij heb ben gebouwd een eigen huis. En dal toch niet vo,or vandaag en morgen al leen. Men zou den architect en djenj aannemer oneer aandoen, door dit beweren, want het gebouw is hecht klerk en beiden wil ik van deze plaai een woord van dank brengen. In d verband mijn compliment aan de jonge dames, die ons huis zao'n vriendelijk aanzien hebben gegeven. Voor het personeel aan de veiling •bonden zal ik weinig zeggen. Zij allen doen langs allen kant hun vollen plicht, en zullen dat zeker blijven doen. Ik fe liciteer hen met dit mooie gebouw, met hun ruim kantoor Zij maken "het hun voorzitter gemakkelijk en ik beveel mij iu hun verdere medewerking aan. En hiermede verklaar ik het gebouw voor geopend. Uit droevige omstandigheden iels goeds geboren. Na den voorzitter schetste de lieer 1 o c. m s m a, rijkstuinbouwlceraar, hel belang van het veilen. Een ieder is ver dicht hel veilen te helpen steunen, in iet belang van de gemeenschap, waarom: niet zoo direct naar eigenbelang mag worden gevraagd. Deze veiling is geboren uit ellende; na dezen oorlogstijd zal de! industrie veel handen tot zich trekken, "'aardoor de landbouw meer machinaal moet worden. Over het algemeen zullen in het buitenland die producten worden vooi [gebracht, die veel handen vragen Tot die lakken van bedrijf, die veel han den vragen, behoort ook de tuinbouw. In dil verhand wijst de spreker op Waar de, waar het klein bedrijf hoogtij viert. De producten door de tuinders geteeld, zullen aan de veilingen worden gebracht, en dat gccfl voor deze moed op bloiei. lil het afgeloopeu, jaar zijn op Krab- beudijke veel landbouwproducten geveild. Spreker hoopt dat dit zoo zal blijven. Het bestond nog maai- alleen in Friesland. Moge nu Krabbendijke daar in volgen en voortgaan. Goede waar, goede sortee ring en goede verpakking garandeeren een goede toekomst voor de landbouwers en voor de veilingen. De boeren zullen goede prijzen voor hun waren krijgen. S'iet de tusscheuhandel, maar de produ centen zullen de verdiensten in hun zak steken, wat ook logisch is, daar zij er voor werken. Moge dan de wijzer op het mijub.ord rusteloos ronddraaien als symbool van di welvaart der nijvere landbouwers en tuinders. Ten slotte gaf de heer Bloemsma den voorzitter en het bestuur nog een com plimentje voor hun wijze van werken. De lieer F. Kakebeeke zeide Het gaat de veilingen in Nederland goed. omdat' de hoeren gedwongen zijn te vei len. Voor de toekomst is spr. echter somber, gestemd. Daarom geeft hij aan het be- .siuur der veiling den goeden raad, in de statuten het verplicht veilen neer te leg gen. Dan zal langzamerhand het veilen worden geïntroduceerd. Thans zijn het de regeer in gsmaatregelien, die het veilen niet populair maken. Dat de manier van veilen lof verdient, bewijst wel de benoe ming van een Zeeuw tot inspecteur van hel veilingswezen in Nederland. Deze inspecteur, de heer T o n, wenscht het gezegde van den heer Kaekobeeke wat aan te dikkjen. Er zijn over do Zee.uw- sche veilingen geen klachten ingekomen, een bewijp dat ze correct en juist gehan deld hebben. Steeds leverden zij puike, waar ai ea tamelijk goed gesorteerd. Hij hoopt door samenwerking tot nog hetere sorteering te komen. Dan zullen nog betere prijzen kunnen worden ge maakt. Zcelaud staat boven aan wat af levering der producten betreft, in tegen stelling met verschillende andere veilin gen aan de grens, die producten aflever den, welke,even over de grens moesten, worden uitgeladen, om niet heeleinaal verrot aan te komen. Spreker hoopt, dal Zeeland de premier blijft voor de vei lingen in 't algemeen en voor de Krab- bendijksche veiling iu het bijzonder, die haar hieftw gebouw in gebruik neemt. De heer Frelier schetste de vlugge en correcte wijze van handelen bij dte oprichting, die verleden jaar in drie dagen lol stand kwam. Daarvoor bracht hij hulde aan den voorzitter, den hec Jac. Welleman, die dat vlugge werkgroo- tendecls verrichtte. Dc heer De Graaf, die namens de veiling van Kapellc-Biezelinge sprak, reageerde op het gezegde van den heer Kakebeeke. Die is wat pessimistisch ge stemd, zeide hij, wat voortkomt uit zijn goede zorg. Spreker wilde echter een andere belichting geven. Als het de vei lingen niel goed gaat, dan ligt de schuld daarvan niet bij de veilingsbesturen, doch bij de telers. En waarom zouden deze de oude paden van vroeger weer gaan be wandelen? De tegenstanders zouden trach ten de wankehnoedigen aan hun zijde tc krijgen. Daarom is liet onze plicht, ons oog op die wankel moedigen te houden. Een goede verhouding onderling zal een economische verhouding scheppeu in aller, belang. Overal bloeien de veilingen. Waarom zouden ze dat in Zeeland niet doen? In ons wapen staat „Luctor et Emer- go". Laten we dat voor oogen houden en ik twijfel er niet aan, of het zal de veilingen goed gaan, ook die van Krab bendijke, die in een landbouwstreek staat. De voortvarendheid en de vooruitstre vendheid van den voorzitter geeft moed op een goede toekomst. De heer J, de Koning zegt namens de pers dank voor de inLnoodigiug. veiling schijnt goed het karakter van pers te begrijpen. Hij spreekt de hoop uil, dat het de veiling goed gaat, en dat de krant wat nioge jhooren van het v- lingswezen, wat in den laatsten tijd wel eens wat te wenschen overlaat. De wensch van de pers dat de veilings- be richten zoo spoedig mogelijk in de krant komen. In zijn slotwoord sloot'de voor-1 z i 11 e r zich aan bij de pers. De vei ling is in gebreke gebleven, doch da' zal veranderen. Hij bracht dank aan do pers voor haar bereidwilligheid. Zij be kleedt een hooge plaats en daarvan kunnen wij profile eren, tot nut van het algemeen. Na nog te hebben gereageerd op de woorden van den heer Kakebeeke, gaf de heer Jac. Welleman het woord aan den veilingmeester en werd overgegaan tot veilen. Een nieuwe boot voor de Zeeland. Op de werf der Koninldijke Maatschap pij „I)e Schelde" te Vlissingen werd Vrijdag de kiel gelegd voor de eerste der beide mailstoomschepen, aldaar iu aan bouw voor rekening van de Stoomvaart- Maatschappij „Zeeland". HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHEIMJ. NAGEKOMEN BERICHTEN DUITSCH LEGERBERICHT. UIT HET DUITSCH LEGERBERICHT. Italiaanschfront. Krachtige samenwerking van Wlurlcm- bergsche en Oostenrijk-Hongaarsche berg troepen snped den in het boven-Piavedgl terugwijkenden vijand bij Longarone den weg af lO.OOOItalianen moesten zich over geven. Talrijke kanonnen materiaal en oorlogst .lig werd buitgemaakt. Onze van Belluno langs de Piave stroomafwaarts oprukkende troepen staan oor Fellre. Aan de beneden Piave niets nieuws. Op hel Westelijk front werd een Eng)el- sche aanval bij Paschendaele afgeslageu. UIT RUSLAND. WEEN EN, 12 Nov. Uit hel oorlogspe war lier wordt gemeld Kerenski heeft een oproep gericht tot de hoepen in het militair district Petro grad, waarin hij allen beveelt oogenblik- te'ijk tol dc vervulling van hun plicht terug le kieren. Kerenski deelt in het ma- nifa it mede. dat hij aan het hoofd van de liet vaderland getrouwe troepen is aange komen. In een manifest van den Raad van het Al-Russisch comité tot „redding van het laud" worden de troepen van Petrograd aangespoord gedelegeerden te zenden naar de getrouwe troepen van het front, die de hoofdstad zijn genaderd, en djfe mnximalistische leiders gevangen le ne- me.\n. In een derde manifest, geteekend door ae commissie voor het opperbevel wordt gezegd: „De getrouwe troepen, handelend in overeenstemming met den raad van h|et kozakkenleger en de democratisoüe orga nisaties, heoben gisteren Tsarkojo Selo en hel draadlooze centraal station bezet. De opstandelingen trekken in wanorde naar IV.rograd terug Zij, die met geroofde goe deren worden gevangen genomen,"zullen onmiddellijk worden doodgeschoten. Zijdie .schuld hebben aan het oproer, zullen orden overgeleverd aan militaire recht banken. In Petrograd wordt de verbittering tegen de bolsjewki steeds grooter. Heden kwam hel Lol openlijk verzet tegen lien en in de straten wordt op verschillende plaatsen geschoten. De telefoon is bezet door volgelingen van het algemeen legercomité. Te Moskou is de „roode garde" ver slaan Tegen den avond zal Kerenski voor Pc- trogiad slaan. Een delegatie van het comité tot redding heeft zich naar Ke renski begeven. Het eindle van het avon tuur dei- holsjcwki is een kwestie van'en kele dagen of uren. LONDEN, 11 Nov, Hand. Uit Petrograd wordt gemeld, dat Zaterdag aan het Bal- tische station troepen in den trein zijn ge gaan mei het doel weerstand .te bieden aan de troepen der voorloopige regeering die van Gatchina oprukken. Korn'Jof hield besprekingen met Rod- zianko, M'ljoekof en Kaledin over de vorming van een nieuwe regeering in Mc'kou Volgens berichten van andere zijde zouden deze vier mannen bereid zijn zich bij Kerenski aan te sluiten. den bijeen. Men mag dus waarschijnlijk spoedig verschijnen der voorloopige verslagen omtrent die ontwerpen ver wachten, DE KOLENAANVOER. Ingaande heden zullen weer dagelijks extru-kolenlreinen rijden van de Limburg- sche kolenmijnen „Emma" „Walhelmina" en „Laura" van de stations Nuth, Heer len, Kerkrede en Roode naar Rotterdam, DE ZAND- EN GRINTKWESTIE. LONDEN, 12 Nov. 39 monsters van beton van verschillende deelen van het Vlaamsche front zijn onderzocht, en in 32 gevallen van het gebruikte grint ge bleken, ongetwijfeld Rijngrmt te zijn. Het tijdelijk staken van den aanvoer na 15 November .in overeenstemming met de Duitsch-Nederiandsche overenkomsl zal niet voldoende zijn, de Britsche regeering er toe te brengen het beslag op de Engelsclie telegraaflijnen voor Neder- landsclxe handelstelegrammen op te hef fen. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.16 u. 5"/u Nederland 1005/8, 21/30/0 Nederl. W. Schuld 61 o/o do. Oblig'. 715/a; 3 o/0 do. Certif. 71 Va; Cert. Ned. Hand. Mij. 190; Aand. Ned, Ind. Ilandelsb. 217; Koninkl. Petrol. Aand. 560; Gecons. Hollandsche 216; Cult. Mij. Vorstenlanden 222VaAand. Delf Maatsch. 505, Aand. Amsterd. Deli 214 Amsterd. Rubber 230; Nederl. do. 126. Ned. Amerik. Vaart 420; Ned. Scheep vaart unie 234i/a, Koninkl. Holl. Lloyd 190 (Zaterdag ai>. 284 gemeld inplaats van 181); Kon. Ned, 'Stoomb. Mij. 266. Aand. Paketvaart 280. 4o/o Oostenrijk Juni—Juli 38Vi. Anaconda 134; Steels 96V2Erie 19Vi (Southern Railway 23v/8Union Pacific. 122; Car and Foundry 68; Common Ma rine 31 Vs; Prefexed do. 99i/8Maxwell Gr. C. v. A. 351/2; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 453/j. Prolongatie 3 0/0. AAN DEN DRAAD. Zaterdag ia bij St. Anna ter Mu id c n een D.uitsch soldaat aan den draad dood gebleven. De man was bezig te smokkelen van België naai' Nederland, namelijk prikkeldraad, dat de boeren deze streek moeilijk kunnen krijgen dat zij daarom gaarne van de Diütschers koppen. ij? UIT DEN IIAAf. Naai- het Ned. Gorr. Biyeau in den Haag verneemt, is, behalve het thans eerlang te verwachten witboek aangaande de zand- en grintkweslie bij het lepar- tement van huiten], zaken ook in bewer king een witboek, bevattende de -liploma- tieke bescheiden betreffende de toelating van bewapende handelsvaartuigen der oorlogvoerenden en onzijdigen binnen het Nederlandsche rechtsgebied. Deze bescheiden loepen .van Aug. 1914—Oct- J1917, De commissie van rapporteurs over de beide dezer dagen ingediende belangrijke wetsontwerpen betreffende de beschik baarstelling van levensmiddelen en heffing van .150 opcenten op ieder der beide verdedigingsbelastingen, kwam he De bladen sporen aan tot krach tig© maatregelen tegen de Duitschers, the zich nog in Italië bevinden. BERLIJN, 12 Nov. Het „Berliner Ta- ge blut t" verneemt uit Lugano, dat een groot deel der bevolking van Milaan reeds naar imdden-Italiê vlucht. Alle schouw burgen te Milaan zijn gesloten en vele gegoeden hebben hun villa voor liet Rpor de Kruis" afgestaan. BERLIJN* 12 Nov. De „Telegraph Uni on" verneemt uit LuganoItaliaansche bladen en vooral de „Corriere della Se ra" wijzen er op, dat de conferentie te Rapollo een kardinaal punt is in de geschiedenis van" Italië. Italië is. thans nauw met de entente verbonden en vol komen solidair. AFLOOP VERKOOP1NG. Vrijdag is door notaris Van Dissel le Goes publiek verkocht een perceel wei land le lerselie, aan den Breeweg, jroot 4,6110 H.A., aan den heer P. Iruijnzeci le Rilland-Bath voor f 1915 per H.A. of den hoop f 8830,06. UIT RUSLAND. BERLIJN, 12 Nov. De „Telegraphen Union" meldt uit Genève: De Fransche en Engelsche gezant te Petrograd zijn voornemens Zaterdagavond Rusland le vérlaten. Het garnizoen van Moskou wei gert naar Petrograd te marekeeren. De ïouding der Kozakken is twijfelachtig. LONDEN, 12 Nov. Uit Petrograd wordt dd. 10 November aan de „Tunes" ge seind Kerenski is Woensdag te Luga aangekomen, waar het garnizoen de parlij van de voorloopige Regeering koos. Vrij dag1 kwam Kerenski te Galehnia aim, op 25 mijl van Petrograd verwijderd, waar hetzelfde geschiedde. Hel is tevens be kend, dat er regeeringsgezinde ïroepen zich te Petrograd ophouden, terwijl een divisie Kozakken van Finland oprukt. De bond van Spoorwegbeambten, welke tot dusver handelde volgens instructies van Lenin, heeft zich thans geheel en al aan de zijde van het Comiité der Open bare veiligheid geschaard, en daarbij verklaard, -dat zij deze bevelen der extre misten niet langer zal gehoorzamen. Dil is een zeer zware slag voor de extremistische beweging, waartegen tbans ook de post- en telegraafbeambten zich verzetten. De bond van Rijksambtenaren heeft zijn leden in 16 departementen last gegeven het werk neer te leggen en aldus de handelingen van Lenin en de zijnen te verlammen. De Rijksambtenaren hebben zich ter beschikking van liet Comité voor de open bare veiligheid gesteld. Voorts wordt be richt, dal liet grootste deel van liet gar nizoen le Moskou zich voor samengaan met de voorloopige Regeering verklaarde, Alle gematigde socialisten hebben liet Smolni-mctituut verlaten en zich ten stad huize aangesloten hij het Comité voor de openbare veiligheid, hetwelk gepresi deerd wordt door den burgemeester ren Petrograd, Schroder. BERLIJN, 12 Nov. De „Telegraphen Union" verneemt uit Kopenhagendat de berichtgeving naar het buitenland niet meer door Engeland gecontroleerd wordt, Ook worden de Eagelschen uil alle instellingen, waar zij onder Kerenski con trole uitoefenden, verwijderd. Lenin liet den EngClschen gezant mededeelen, dat hij hem in rijn eigen belang aanraadde, zich nergens in te inengen. De Raad van Arbeiders en Soldaten zond een te legram aan Poinearé en Lloyd George, om hun te verzoeken den Russen Frankrijk en Saloniki ïnededeeling te doen van de nieuwe revolutie en hen zoo spoedig mogelijk naar Rusland terug te zenden. Voorts werd verzocht de zicli in Rus land bevindende Fransche en Engelsche officieren terug te roepen. Lenin heclit des te meer waarde aan de arrestatie van Kerenski omdat Kerenski per soonlijk gewichtige documenten, vooral tractaten met de verbondenen, onder zich heeft. UIT ITALIË. BERLIJN, 12 Nov. De „Berliner Lo- kal Anzeiger" verneemt uit hel perskwar tier, dat tot ontruiming van Venetië besloten. Gewichtige kunstschatten wor den naar Rome gebracht. De opinarsch der Centralen wtordt vertraagd door slecht weer. ROME, 12 Nov. Orlando en Sonnina zijn te Rome teruggekeerd. ROME, 12 Nov. De Kamer zal 14 Nor veinber voor een enkele zitting bijeen komen. ROME, 12 Nov. Verscheidene hotels van Duitsche Zwitser,», te Rome, o. het „Palace Hotel" zijn van overheids wege gesloten vanwege anti-Itatiaansche propaganda. BEKENDMAKINGEN. BON Not 19. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dal op Bon no. 19 tot en met Zaterdag 24 November alsnog verkrijg baar wordt gesteld 2 (twee) ons zeep, (voor zoover bij den winkelier in voor raad.) Middelburg, 12 Nov. 1917. D* Batrgemeertör Totrnootnd, P. IJUMQN TAL. De Toestand, De Duitsch-Oostenrijksclie troepen staan thans in de Yenetiaansche vlakte over de geheele breedte voor de Piave, waar volgens de Berlijnsche en Weensclie berichten, de Italianen zich gereed ma ken om den strijd aan te binden. Waar de Italianen zich ook krachtig verwe ren op de hoogvlakte der Zeven Ge meenten. al hebben zij den val van Asiago niet kunnen verhinderen, heeft het er den schijn van of zij aan de Piave zullen trachten stand te houden. De Duilschers zullen echter wel alle ftnojgelijke moeite doen om hun dat le beletten. Zij deelen reeds- mede stor menderhand liet bruggehoofd YLder op- den Oostelijken oever genomen te heb ben, zoodat het geen verbazing l>ö- hoeft te wekken als spoedig het be richt komt, dat zij de rivier zijn over getrokken. Wij gelooven dan ook, dat dc Italianen ten slotte wel gedwon gen zullen zijn om tol achter de Etscli terug te gaan. Dan eerst houdt de flankdruk voor hen op en is dus de gelegenheid tol verweer gunstig. Om Asiago is verbitterd gevochten, ten slotte namen de Oostenrijkers die plaats echter. Zij drongen zelfs nog iets verder op, inaar werden toen weer teruggeslagen. Dal is althans de lezing, die Rome geeft. De Italianen namen bij ilezen tegenaanval 100 gevangenen. Het aantal gevangenen der Duitschers en Oostenrijkers is: sinds de laatste opga ve weer 'met 10.000 toegenomen; de buit met 98 kanonnen. In hei dal vau de bflv^n-Piaye na men de Duitsche troepen Belluno. Het slaat zeer le bezien of de vandaar terugtrekkende Italianen nog wei ge legenheid zullen vinden om zich met hun makkers in de laagvlakte le ver eenigen. Wij hebben al melding gemaakt van Cadorna's benoeming "tot lid van den militairen raad voor het Westelijk front en daarbij verteld, dat dit een advisee- rend lichaam is voor een politieleen raad. In dezen zullen de voorzitters der ministerraden van Italië, Frankrijk en Engeland zitting hebben. Daar de eerslte-ftninisters naar van zelf spreekt niet voortdurend daar aanwezig kunnen zijn, zal ieder hunner kunnen worden vervangen dppr een daartoe aangewezen minister De Matin geeft de volgende bijzon derheden: voor Frankrijk zou Dourner, minister van staat, als. ministerplaatsver vanger deel Uitmaken van den raad der geallieerden. Men zou rekenen op de deelneming van Amerikaan.sche ver tegenwoordigers. De_stad, waar hel co mité zal zijn gevestigd, zou gekozen zijn taet het oog daarop, dat de besprekin gen rustig in him werk kunnen gaan en men niettemin gemakkelijk de noodi- go inlichtingen kan inwinnen. Versail les zou die slad zijn. Dit plan wend vastgesteld tijdens het bezoek, dal Pain- levó »an Londen bracht, In de afgeloo- pen week werd het in de besprekingen le Rappallo, voor goed opgemaakt. Ook van andere zijde wordt gemeld, dat de raad te Versailles zetelen zal. We zullen afwachten of hij werkelijk de eenheid brengt die de e ntento i-eeds zoolang tevergeefs nastreeft en die in het Oastearijksch-Duitsch-Turksch-Boel gaarsche verbond zoo'n goed voorbeeld vindt. Tusschen Japan en de Ver. Staten schijnt er werkelijk na het bezoek van

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2