BUITENLAND - IMÏSTE BËilÊBTEM. voor de hoofdakte is f 100 meer uitge trokken, de huishuur der onderwijzers werd oepaald op f 100 en de lesuren bui ten de gewone schooluren zijn vastgesteld op f 1. Fervcl ontslag werd gegeven aan M. MerstoUe als straatschoonhouderhij ont ving dank voor zijn 45-jarigen dienst, en. aan J. Becu als opzichter op den weg Cadzand-Zuidzande; hij is bereid die betrekking gratis waar te nemen nu hij gekozen is als lid van den raad. LANDBOUW. De boter distributie in Zeeland. liet Dagelijksch bestuur van de Z. L. M. heeft, met een uitvoerigie uiteenzetting van den eipenaardigen toestand van den bolerhandel in Zeeland, waar de groot handel in zgn. boerenhoter feitelijk niets ie beleekenen heeft, aan den Minister van L N en H. verzocht, een regeling te treffen: 1. Dat aflevering aan winkeliers en detailhandelaren direct door de producenten mogelijk blijft. (Dus geen tussehenvocging van grossiers, die er vroeger ook niet waren). Wanneer dal niet op andere manier le vinden is, zouden alle winkeliers en de tailhandelaren in Zeeland als grossiers) erkend moeten worden. Daar lean, gezien de tot heden erkende grossiers, geen be zwaar tegen zijn wat betreft den flard van den handel. Ook de tol heden benoemden hadden vroeger geen overwegend gros- siei t-cdrijf. 2. Dat de waarborgsom lager gesteld worde, b.v. op f 10. 3. Dat aan ingeschreven bocren-pro- ducenten een doorloopend vervoerbewijs ver "trekt wordt DE Q (S B L D Si De Toestand. Men grijpt met spanning naar de be richten uit Rusland, doch zij stellen te leur, d. w. z. zij geven niet het nieuws, dal wij hebben wilden. Zij zeggen ons niet hoe de stemming is in het land, of Kerenski er in slagen kan een macht op de been te brengen, die tegen dio der maximalisten opweegt, welke slappen et* reeds gedaan zijn of spoedig gedaan zullen worden om den. begeerden vrede te verkrijgen. Zij laten ons kortom bij de wijsheid, die we al bezaten, nl. <lat Le nin en zijn aanhangers baas zijn in de hoofdstad en dal zij het volk een dadelij ke n vrede beloven. De omwenteling m Petrograd heeft het Zimmerwaldcomild, dat te Stockholm een nieuwe conferentie voorbereidde, een op roep tot de socialisten in alle oorlog voerende landen in de pen gegeven, dio hun aanrpoorl de wapens neer te leggen. „Proletariërs sluit u bij de Russische re volutie aan'" is thans de Ziminerwalder leuze. De invloed der Zimmerwalders schijnt ons echter te gering, dan dat deze oproep ook maar ergens succes zou hebben buiten Rusland. Van de Europeesche gevechtsfronlen is er ook weinig nieuws. Het belangrijk ste is wel, dat Cadorna als opperbevel hebber der Italiaansclie legermacht zijn ontslag heeft gekregen om plaats te nemen >n den militairen raad der geal lieerden, een pijnlijke onderscheiding, waarover wij hieronder nog het een en ander op te merken hebben. Inmiddels duurl de terugtocht der Ita lianen naar de Piave voort en blijven wij onkundig van de bijzonderheden op dit front, die geen van beide partijen het overseinen waard schijnt te achten. In het Westen zijn Fransche aanvallen in de Sundgau (Elzas) afgeslagen en 15 iu Vlaanderen de artilleriestrijd weer ontbrand. De belangrijkste berichten over wer kelijke oorlogsgebeurtenissen komen ech ter uil "Azië. Generaal Allenby meldt, dat liet* ge- lieele Turksehe leger in Palestina Noord waarts terugtrekt en dat de Engelsche troepen do Wadi Hessy reeds hebben be reikt en dus Hebron en Askalon 'aan de kust) gaan naderen. De Engelschen maak ten 10 kanonnen buit en werden aan de kust door Engelsche en Fransche oorlogsschepen gesteund. Ook in het Tweestroomenla'nd blijven de Engelschcn vorderingen maken. Te- krit, aan de Tigris, halverwege Mösoel en Bagdad is door de Engelschen geno men, die daar 319 gevangenen maakten en een grooten buit vonden. De Turken schijnen tegenover deze Engelsche vorderingen weerloos te staan, wat voor ons een onbegrijpelijk ver schijnsel blijft. Ten slotte moeten wij nog melding mlaken van een allerzonderlingst bericht, dat Wolff's agentschap le Bern zegt te ontleenen aan Portugeesche bladen. Vol gens dat bericht zouden de Amerikanen de Azoren bezet hebben en te Ponta Delgada omvangrijke versterkingen heb ben aangelegd en zou men 111 Portugjal er voor vreezen, dat de Ver. Staten voornemens zijn die eilanden te behou den. Dit bericht komt ons daarom zon derling voor, omdat de verwerving van kolomen op de Afrikaansche kust ons voor dc Vei*. Stalen van geenerlei belang schijnt en in strijd met hun politieke beginselen. Al heeft de oorlog in Ame rika veel denkbeelden veranderd, achten wij toch een nadere bevestiging van dit bericht gewenscht, alvorens het voorwaar te kunnen aannemen. Cadoirna moe t heen. Cadoma moet heen. Hel gaat den Italiaanschen legers sjecht, dus moet er een ander man aan het hoofd ko men. Wie het zijn zal welen wij nog niet. Er is slechts gemeld, dal Cador na en Porro, chef van den staf, heen gaan en dat Diaz chef van den slaf wordt. Toch schijnt men er van over tuigd tc zijn, dat Cadorna geen groo- te fouten begaan heeft, want hij wordt, evenals Joffre bij zijn aftreden als Fransch opperbevelhebber, tot een hoogeren post benoemd, welks functie^, zooals het heet in Cadoma's afscheids brief van den minister van oorlog, „zeer hoog en van dien aard zijn, dat onge twijfeld niemand anders ze met de be voegdheid en liet gezag zou kunnen uit oefenen, die de nieuwe post vereischt." Niettemin begrijpt de minister, hoe smar telijk het Cadorna moet zijn om „de da- gelijkschö aanraking te moeien opgeven met het leger, dat hij zoo dikwijls ten overwinning geleid heeft." Ligt er altijd iets tragisch in liet heengaan van een, die het gestelde dool niet wist te bereiken, dubbel smartelijk moet het heengaan zijn voor den Itali aanschen veldheer, die zijn doel zoo nabij zag, dat hij meende slechts enkele dagen nog tc behoeven toon het te grijpen. In elf moeizame slagen had hij zijn le gers lot op vier uren afslaüuS; van het fel begeerde Triest gebracht. De twaalfde slag zou het lot der stad beslissen. Met alle macht werd gewerkt om dezen aan val ouweerstaiuihaar le maken. De beste troepen en het krachtigste materiaal moesten er voor dienen, Engeland stond cr zijn beste kanonnen voor af. Is de veldheer in zijn voorbereiding onvoorzichtig geweest, heeft hij andere deelen van zijn front te veel onlbloot om de aanvalsxnacht zoo krachtig moge lijk le doen zijn. faalde zijn inlichtings dienst, of waren het de mannen van zijn eigen leger, die, op een ander punt aan gevallen, niet dien weerstand boden, dien hij van hen had mogen verwachten? Het laatste wordt gezegd; het maakt de tragiek nog aangrijpender, de tragiek van den man, die op het oogenblik dat hij toe wou grijpen om wat voor hem het hoogste moest wezen, wat hem zou maken tot een van Italië's gröotsbe na tionale helden, werd teruggestort in de vergetelheid. Voor Triëst Padua, in slede van de overwinning de nederlaag, voor den zegen de verwensching, het gaat vaak zoo in Jicf leven, maar zelden voelen wij er den jammer zoo Sterk van als in dit ge val (het afscheid van Cadoma. Het bovenstaande was al geschreven, toen wij vernamen, dat Cadorna met Focb en Wilson zitling zal nemen in een duur zaam centraal militair comité, dat den „oppersten inler-gealheerden raad voor het gehcelc Westelijke front zal hebben bij te staan. Tot de vorming van dezen raad is op de jongste bijeenkomst van de groote mannen der entente in ïtalië besloten. Diaz wordt opperbevelhebber. 0 De resultaten van den duik boot oorlog. Naar aanleiding van dc onlangs door ons meegedeelde uitlatingen van den lEn'gelsclicn minister van marine sir Eric Geddes, gaf de Duilscke minister van marine aan een der directeuren van nel Wolffbureau de volgende weer legging Geddes schakelt allereerst ten einde voor het aanvoeren zijner bewijzen een zoo gunstig mogelijk beeld te verkrijgen, hel oorlogstcrrein in de Middelland- sche Zee uit en spreekt slechts van de duikboolten die in de Noordzee, den AtlanLischen Oceaan en de IJszee werkzaam zijn. Alhoewel de verliezen der Engelsche s.s. zicli in de Middel- Jandsche Zee niet zoo sterk doen ge voelen als in de Noordzee is hot als zeker aan te nemen dat Geddes, even als Llovd George dit destijds deed te genover onze officieele cijfers, die steeds tn bruto reg. ton worden aangeduid, de verliezen in netto reg'. ton stelt. Plaatst ïuen de Duitsche bruto reg. cijfers ',1 bruto reg. ton is ongeveer gelijk aan 1.7 netto reg. ton) tegenover de netto-cijfers, door Geddes berekent, dan worden zijn opgaven ongeveer door die der Duit- schers gedekt. De verdere uitlatingen van Geddes, waarin bij van den lot zinken gebrachten, BritseJmn toiinemaat spreekt, wijzen ér ook o(i. dat hij alle in dienst der regee ring varende materiaal-transportschepen builen berekening laat. Dat deze sche pen m't den beperkten, voor zuivere handelsdoeleinden nog ter beschikcing staanden lonncmaat moesten worden ver vangen, moest zelfs Lloyd George in zijn rede over den duikbootoorlog in Augus tus toegeven. Bij dc bespreking van d!e inrichting der copvooien tusschen Skau- dinavië en Grool-Brittannië beweerde Geddes, dat sedert April meer dan 1500 dezrr convooien hebben gevaren Zelfs wanneer men aanneemt dat hij daarmee bedoelde, dat 4500 schepen zijn uitge varen, zoo levert dit voor het dagelijksch verkeer een resultaat op van meer dan 20 schepen in convooi. Om deze cijfers te verkrijgen, heeft Geddes klaarblijke lijk de totale bewakingsvloot, patroelje- vaarluisen, enz. mcegerekent: de scheeps- ruimte dus. welke slechts geld, kolen en menschelijke kracht kost, doch voor de verzorging van Engeland niet in aan merking komt. Geddes uit voorts de bewering, dat van de convooien slechts één tweehonderste, d. X. van 200 sche pen, één schip, tot zinken werd ge bracht. Brengt men deze opgaven in de juiste verhouding van het aantal, zelfs volgens de Engelsche opgaven, tot zin ken gebrachte schepen, dan moesten maandelijks meer dan 20.000 schepen in convooi varen.' De duikbootoorlog, zoo vervolgde do minister, gaat met do schommelingen, die uil de techniek van het nieuwe wapen te verklaren zijn, op zijn doel af, en zal dal zeker bereiken ondanks alle pogin gen van Engelschen kant ora dat te ver bloemen. Geddes heeft niet geheel kun nen verbergen, "dat ook hijzelf dat be seft Zijn waarschuwing, dat de duik bootoorlog de beslissende proef is, wié van dc twee mogendheden (Duitschland of Engeland) het in vastberadenheid en handigheid wint, ware onzinuig als die proef reeds ten gunsle van Engeland was beslist. Voorls bracht vod Copellen naar vo ren, dat uit Geddes uitlatingen over hulp aan Rusland blijkt, dat men bang is om! een slag in de Groote Belt te leveren cn dat men het klaarblijkelijk ook niet aan durfde om door een aanval op de Noord zeekust Rusland afleiding te bezorgen. De slag in het Skagerrak schijnt voor de Engelsche vloot voldoende aanleiding te zijn om ver van de Duitsche kust te blijven. Ten slotte ontleent Wolff aan de En gelsche bladen, die in Zwitserland zijn aangekomen nog, dat ook in het Engel- iche Lagerhuis Geddes' rede aan kritiek heeft blootgestaan. Men vroeg hem omi cijfers te noemen en hoe hij wist, dat er 10 h 50 pCt. van de Duitsche dnik- hoolen is vernietigd. Een uil de verte bestuurbare b o o t. Dezer dagen werd in een officieel tele gram ait Londen melding gemaakt van do vernietiging van een electriseh bestuurde boot van groole snelheid, aan de Belgi sche kuit. De bekende Duitsche marine- deskundige L. Persius, deelt in het „Blerl. Tagebl. mede, dat voor het eerst van een dergelijk vaartuig melding werd gemaakt in 1911 en wel in de Juli-aflevering van' de Duitsche „Marinerundschau". Het be trof de uitvinding van den onderwijzer Chrïstoph Wirth, die te Neurenberg een boot van 11 meter lengte gedemonstreerd had, die op een vijver, van den oever af, door 1-Ierz'sche golven, de "bekende dra gers der draadlooze telegrafie, bestuurt! werd. Ook kon de vaart worden geregeld1 cn allerlei arbeid aan boord worden uit gevoerd. De uitvinding is gebaseerd op hel prin cipe dat draadlooze eleclrische energie in staat is op een afstand toestellen in werking te brengen. Natuurlijk wordt bijv. niet de kracht ,die vo.or het voort* brengen .sturen, etc. noodïg is van den wal afgeleverd. Daartoe zijn opge hoopte hoeveelheden clectriciteit cn ma chines op het schip noodig. Verder heeft men twee gelijk gestemde toestel len, waarvan dc ontvanger op de boot en de zender zich op het land be vindt. Beiden zijn inet dunne in de ljuchl uitstekende draden voelers of antennen uitgerust. Wanneer men nu eenvoudig aan deii wal op den knop drukt, wordt de olcc- trïsche energie door de antennen naar hel ontvangstation op de boot gebracht, precies dus als bij de draadlooze tele grafie. Op de boot die geheel onbemand is wordt dan het gegeven bevel door de haar opgehoopte energie mechanisch stipt uitgevoerd. In tijd van vrede kan een dergelijke boot vermoedelijk zeer goede diensten -bewijzen als reddingsboot. In Amerika werden gedurende den oor log reeds verscheidene proeven voor een practische toepassing van deze vinding gedaan, doch voor zoover wij Weten pas- pen de Duitschers haar voor het eerst toe. KOATB OORLOGSBERICHTEN. De Engelsche regeering heeft len slotte toch besloten om den minimum prijs voor aardappelen af te schaffen, doch den maximum-prijs van 61/2 pds. strl. per Ion te handhaven. De regeering zal de verbouwers, die tegen een logeren prijs dan de gewaamorgde 6 pds. strl. moesten verkoopen, vergoeding geven. De nieuwe bepaling treedt den 19en November in werking. Den verbouwers staat het vrij om is tusschen tegen lageren prijs te ver koopen, doch zonder compensatie Wflj wezen er onlangs in ons over zicht van den toestand op, dat een moge lijke verovering van Palestina door Enge land aan de Zionisten ten goede ziqu komen. Balfour, de Engelsche minister van buitenlandsche zaken heeft den 2en Nov. namens de Engelsche regeering aan lord- Rothschild de volgende schriftelijke verklaring van sympathie met het Jood- scho Zionistisch streven gericht Z M. regeeriug is de vestiging van een natio nale nederzetting van het joodsche volk in Palestina gunstig gezind. Zij zal haar best doen om dal doel te helpen ver wezenlijken. Zij slclt echter voorop, dat de burgerlijke en godsdienstige rechten van oestaande niet-joodschc gemeenten in Palestina onaangetast moeten blijven. Balfour verzoekt ten slotte deze ver klaring ter kennis te brengen van den Zionistenbond. NAGEKOMEN BERICHTEN DE INSULAIRE. In de hedenmiddag door ons ontvangen „Zierikz. Nieuwsbode" lezen we dat in de gisteren te Rotterdam gehouden bui tengewone vergadering van aandeelhou der-. der Insulaire Hypotheekbank le Zierilczee het voorstel der directie om genoemde bank naai* 's-Gravenhago le verplaatsen, werd verworpen. In genoemd blad was daarover in den laatstcn tijd een harde strijd gestreden met ingezonden stukken en advertenties. DE POOLSCHE KWESTIE. WEENEN, 10 "Nov. In luet Huis vjan Afgevaardigden zijn 7 vragen behandeld, betreffende de dagbladberichlen over de beweerde oplossing der Poolsche kwes tie. De Minister-President wees er op, dat zoolang de besprekingen met de Duitsche regeering nog tot geen resultaat hebben geleid, het niet mogelijk was te zeggen, hoe de Poolsche "kwestie zou; moeten opgelost worden. Indien echter iu de toekomst het koninkrijk Polen toe nadering zou zdêken tot de "Monarchie, zou natuurlijk het geheele complex van dit vraagstuk, dat wettelijk zou moeten worden geregeld, aan de Odstenrijk-Hon- gaarsche volksvertegenwoordiging tijdig worden voorgelegd. De Minister-president wees er. nadrukkelijk op, dat de Poolsche, kwestie, welke ook de oplossing moge zijn, geen hindernis voor den vrede kan zijn, daar elke overweldiging is uitge sloten. Naar vrije verkiezing zal de Pool sche staal in de toekomst zich uitspreken over zijn politieke neigingen. Aan de bij de oplossing der quaestie in aanmerking komende nationaliteiten zou gelegenheid worden gegeven him gerechtvaardigden weu schen gehoor te verschaffen. In elk geval zal de regeering er zeker voor waken, dat wht er ro.ok gebeure, Oostenrijk niet verzwakt, maar versterkt, uit den strijd zal komen. UIT GOES. Gisterenavond is de vergadering gehou den van de Oec. Spijsuildeeling tot het doen van rekening en verantwoording. Voorzitter was de heer J. A. van Heel. Blijkens het uitgebrachte jaarverslag stond de bedeelingscauipagne nog in het teeken van den grooten wereldoorlog, liet jaar 1917 begon met veel sneeuw en strenge vorst, wat der commissie! reden gaf tot .uitbreiding der bedeelingsrol mét een 3e rol. De aanvragen bereikten een ongekende hoogte, en de bedeeling! duurde voort tot 7 April. De rekening Vuitgaven f2514,58, ont vangsten f 2306,761/2, nadeelig saldo f 207,811/2) werd onder dankzegging goed gekeurd. De beer Van den Bout dankte namens het dagelijksch bestuur de commissie) voor haar nuttigen arbeid en zeide, dat het Burgerlijk Armbestuur weer hulp zou kunnen bieden als hel bonnetjes kon af geven, doch dit is verboden. De voorzitter merkte op, dat er weer veel gevraagd zal worden, doch dal de burgemeester heeft toegezegd, flat de bcnoodigde ingrediënten door het distri butiebedrijf zullen worden verstrekt. De bedeelden dienen nu een deel der bons voor erwten en boonen af le geven. Betreurd werd, dat de bedeelden tl(en neus ophalen voor bruine boenen. GEEN PAARD EN VET. Het Bureau voor Mededeeliugen in zake de Voedselvoorziening meldt: Naar het schijnt, is men hier en daar de meening toegedaan, dal voor de .samenstelling van liet bak- cn braad vet, dat van regeeringswege wordt be schikbaar gesteld, ook paardenvel wordt gebezigd. Dit is onjuist. Het bak- en braadvet bevat alleen rund- en kalfs- vet en plantaardige vetten, alle van uitstekende kwaliteit,. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 11.13 u. 5 o/0 Ned-rl. 1005/s; 2i/2 0/0 Nederi. W. Schuld 61; 3 o/c <lo. Oblig. 713/,3 o/o u0. Certif. 715/8Cert. Ned. Hand. Mij. 190; Aand Ned. Ind. Handelsb. 248, Kon Petrol Aand. 560; Gecons. Holl. 2173/4Cult. Mij. Vorstenlanden 223; Aand. Delii Maatsch. 505, Aand. Amsterd. Deli 216, Amsterd. rubber 231; Nederi. do. 125. Ned. Amcrik. vaart 411, Ned. Scheep vaartunie 233, Kon. IIoll. Lloyd 284; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 261Aandl Paketvaart 277. 4 o/o Oostenrijk Juni—Juli 381/2. Anaconda 130; Steels 951/3; Erie 183/,Southern Railway 24; Union Paci fic 123; Car and Foundry 653/,; Com mon Marine 30s/sPrefercd do, 983',; Maxwell Gr. C. v. A. 351/2; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 453/4 Prolongatie 33/4 o/ó. FNGELSCH LEGER BERICHT LONDEN, 10 Nov. Off. Wij vielen hedenmorgen aan ten N. en W. van Passchendaele. Bevredigende vorderin gen Werden gemaakt. DU1TSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 10 Nov. Off. Italiaansch front. De Oostenrijksch-Hongaarsche troepen rukken op in het Suganadal en in het dal van Üe boven Piave. De Italiaansche achterhoede, die zich aan den bergrand en ten W. daarvan opnieuw wilden ver dedigen, werden teruggeslagen. Van Susegana tot aan de Adriatische zee hebben de verbonden legers de Piave bereikt. Westelijk oorlogstoonee!. Een hevig roffelvuur ging 'vooraf aan een aanval der Engelschen ten N. O. van; PoelcapeUe. De aanvallen werden in een gevecht van man tegen man afgeslagen. Langs den Yser en van het Houthulster- bosch lol Zandvoorde werd dc .artillerie*- actie des namiddags zeer levendig. UIIT DUITSCHLAND. KEULEN, 10 Nov. De „Köln. Zcitung" verneemt uit Berlijn De godsvrede, waar naai" Hindenburg streeft, zal nn een feit worden. In dien zin is reeds tus,schen de regeering en partijen besloten, even als dat bij het samenkomen van den Rijksdag groote binnen- en buitenland sche politieke debatten zullen vermeden worden. BERL1IJN, 10 Nov. Het „Berliner Ta- geblatl" meldt, dat de vrijzinnigen het district van von Payer aan den vroegeren. minister Demburg willen aanbieden. DE VREDESKWESTIE. WEENEN, 10 Nov. Onder het op schrift „De Vredeskwestie" bevat hel" pfficieuse „Fremdenblatt" een artikel naar aanleiding van de besprekingen van de Poolsche kwestie te Berlijn, waaraan graaf Czerntn deelnam Hier in wordt o. a. gezegdMet kracht moet Worden opgekomen legen de op vatting, dat de Minister van buiten!, zaken een zwenking in zijn politiek heeft gemaakt of op het punt is «lit te) doen. Het programma der regeering is geenszins veranderd. Het blijft het zoet spoedig mogelijk bereiken van öen eer vollen vrede. Polen is een zelfstandige sjaat. De nieuwe machthebbers in Rusland erken nen het recht van het Poolsche volk om) over zijn eigen lot te beslissen. Duitsch- l-ind en Oostenrijk hebben steeds zijn zelf standigheid erkend. Wanneer Polen op den dag der vredesluiling den wensch uitspreekt om nauwere aansluiting met de OostenrijkschHongaars,che monarchie te zoeken, bestaat er geen reden Ueffi koninkrijk van ons af te s too tón. Polen is een zelfstandige en met ons. bevrien de staat, die zelf over zijn toekomstig lot zal beslisspn. UIT RUSLAND. LONDEN, 10 Nov. Het militair revolu- tionnair comité heeft commissarissen aan gewezen, die op alle belangrijke stations dc troepen, die naar Petrograd oprukken, aansporen de bevelen der voorloopige re geering niet op te volgen. Leniu moet zich in Petrograd hebben welen schuil te houden onder, een vermomming. Officieel wordt bevestigd, dal de af gevaardigden der Russisphe Oo-stzeevlont en de commissies, der Russische troepen in Finland besloten hebben zich bij de revolutionnaire beweging aan te luiten. LONDEN, 10 Nov. „Daily News" ver neemt uit Petrograd, dat van de 475 afgevaardigden naar liet congres der s»v- jets er ,335 bolsjewiki zijn. Misschien zullen de artillerie en cavalerie tegen de sovjets partij kiezen, maar het grootste deel der infanterie zijn bolsjewiki. KOPENHAGEN, 10 Nov. „Exlrabladet" meldt, dat Kerenski reeds in de Peter en Paul vesting is gevangen gezet, en flat Le nin minister-president ,en Trolski opperbe velhebber zal worden. KOPENHAGEN, 10 Nov. Uit Hapa- randa wordt bericht, dat groot vors Ni- kolajewitsj zich bij den kozakkenaan- voerder Valendin ophoudt, en dat hij een gunstige gelegenheid afwacht, 0111 met behulp der kozakken de monarchie te herstellen. UIT ITALIË. KEULEN, 10 Nov. De „Telegraphen Union" meldt uit LuganoGisteren wa ren hier op grond van berichten uil Berlijn geruchten verspreid volgens wel ke de regeerïng van Lenin een wapen stilstand met de Gentralen gesloten had. Deze mededeeliugen maakten een ge weldigen indruk. LEGER EN VLOOT. Kalender. Onze jongens en de Mobilisatie. A. M. Luijt teekende voor de Neder- landsche vereeniging „Ons Leger" 12 kalenderbladen en een schutblad, onze jongen* en (in) de Mobilisatie voorstel lende. Deze kalender zal er ongetwijfeld toe mede werken de vereeniging „Ons Le ger" meer populair le maken. De kalen den* is voor f 1.50 en voor leden «Ier vereeuiring voor slechts f 1.25 verkrijg baar gesteld. Inlijving militielichting 1918. In de hierna genoemde tijdvakken/ui len van de mililielichliug 1918 worden ingelijfd:

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2