BUITENOME. Prinsenhage, thans gedetineerd, tot 1 m. ge v., zonder aftrek voor-arrest; diefstal: I. L. van A 12 j. en J van D;, 10 j., eonder beroep te Zierikzoe, teruggave aan ouders; aiefslai in vereeniging: I. L. van A. 12 j., zonder beroep te Zierikzee, tot ,6 V t.scb.B. N. B, 8 j., J. van D, '10 j., A. S. 10 j., allen zonder beroep te Zièrikzee, teruggave aan die Ouders. Reorganisatie van. den ge lie el en landbouw in Zeeland. Het Z L. en T. Bl. bevat een uitvoerig verslag van de 1 November a 1 h i er ge houden buitengewone hoofdbestuursver Igadering, waarin de plannen der Statu tencommissie ter sprake kwamen.*) Blijkens dit verslag heeft de heer J. Welleman als voorzitter der Statutencoxn- inissie een uitvoerige rode gehouden, waarin hij den opzet va» de reorganisa tieplannen, die naar men hoopt idle landbouwers ia de provincie zullen om vatten, als volgt kenschets,te De nieuwe organisatie wordt opge bouwd uit de leden van de dprpsver- eenigingen. De dorpseenigingen zelf vor men de afdeelingen. De dorpsvereenigin- gen blijven op den ouden leest geschoeid. Ze behoeven in statuten en regiemeuten niets te wijzigen. Ook in haar werkwijze en coöperatieven aankoop wordt niet ingegrepen. De dorpsvereenigingen vormen kringen, ook geheel volgfens eigen inzichten. De Katholieke dorps vereenigingen vormen dus eigen kringen: dat zijn de Katho lieke Boerenbonden. In da huishoude lijke aangelegenheden van die Bonden: Statuten, Reglementen, bestunrsbenoemin- gen, contr.outieregclingen, enz. wordt absoluut niet ingegrepen. Om een voor beeld te geven. de Kath. 33. B. in O. Z. VI. is een kring; de Chr. B. B. in W. Z. VI. is een kring; de Bond van dorps vereenigingen jop Walcheren is een kring, enz. De kringen benoemen de Hoofdbe stuursleden van de algemeene vereeni ging. Het aantal hoofdbestuursleden uit eiken kring is evenredig aan het le dental. Het Hoofdbestuur bemoeit zich niet met de interne aangelegenheden van dorps vereenigingen of kringen. Het „elk volkomen baas in eigen huis" blijft ge handhaafd. Hel Hoofdbestuur zorgt .a. Voor de courant. In de commis sie van redactie zitten ook menschen van de Boerenbonden. Er komt niets in, wat deze personen zou kunuen storen. Elk© kring mag, zoo. dikwijls pis men dit wenscht, een e igen bijblad, speciaal! met mededeelingen voor zijn leden, bijvoe gen. b. Voor de algemeene belangen van land- en tuinbouw in Zeeland. (Regee- ringsmaatregelen, afzet producten, benoe men verschillende oommissjes enz, c. Keuring van gewassen te velde voor geheel Zeeland. Alle stukken van het Hoofdbestuur gaan naar de Afdeelingen, zoodat er plaatselijk een veel intensiever andhouw- leven komt. Naar de Afdeelingen van de Boerenbonden kunnen al deze stukken echter via het kringbestuur gaan. Als contributie heft de algemeene ver eeniging via Bond, Kring of Bestuur Dorps vereeniging a. f 0.50 van elk lid voor d(e qourant b. een heffingsprocenl op den omzet van de dorpsvereenigingen, elk jaar op nieuw door de Algemeene Vergadering te bepalen. Is deelname voldoende, dan blijft dit zeker beneden !/i °/o van den omzet. De Bond wordt voorloopig bestuurd dooi" het tegenwoordige bestuur der Z. L. M. Dit bestuur (wordt geleidelijk vervangen door menschen, gekozen vol gens de nieuwe Statuten, naarmate ©r kringen van. gewone leden ontstaan. De spreker wees er nog op dat d© oommissie meer gedaan heeft dan een inwendige lorganisalie der Z. L. M. vor dert; zij heeft een ernstige poging aan gewend om alle Zeeuwscho landbou wers onder 'één dak te vereonigen. Zij moest daartoe terecht komen bij de ka tholieke boerenbonden, bij den tuin bouw, en om daarin te kunnen slagen, moet onze oude maatschappij van en kele verkregen rechten, b.v. den naam, afstand doen. De commissje had een conferentie met den boerenbond in O. Vlaanderen, welke aanvankelijk tot bevrediging van beide partijen he©ft ge leid. Dezer dagen heeft zij eenzelfde conferentie met den Chr. Boerenbond in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een conferentie met den georganiseerde» tuinbouw acht zij mede gewenscht. We zullen het bij dit korte uiltreksel laten. De lezer zal begrijpen dat wij geen lust voe en nu een uitvoerig verslag uit een ander blad over te nemen, nadat wij een week geleden er op voor bereid waren ruimte beschikbaar te hou den om ze'f zj.k een verslag te geven. Bij de besprekingen bleek dat de rei-- jadering in groote lijnen mee ging met de voorgestelde ontwerp-statulen. "j de artikels werd reel gesproken over den nieuwen naam Algemeene Zeeuwsche Land- en Tuinbouwbond. De naam werü ecnler behouden. Voorts werd het Huishoudelijk Re glement behandeld. De volgende hoofdbestuursvergadering, waarin zal beslist worden over het ^ontwerp-statulen 'en het huishoudelijk reglement, zal gehouden worden op 22 November 's namiddags 2 uur te Goes. Van de overige besprekingen op deze Vergadering zij het volgende gemeld-' Met het oog op de zeer liooge kosten van de paardenfokkerij werd op voor stel van den heer Lindenbergli beslo ten aan Ged. Staten ontheffing te vra gen van de verplichting om medailles uil te reiken, en pas als dat niet toe gestaan wordt, door de eigenaren te laten bijbetalen. Verder besloot men een adres te zen den aan den Minister van I.., N. en H. om onderscheid tussclien de p r ij z e n der verschillende soorten van boon en te maken in dien zin, dat de witte boo- nen en de Walchersche ronde bruine bruine boonen hooger geprijsd worden dan de bruine. Voorts kwamen ter sprake: de prij zen der aardappelenhet afslachten allereerst van het vee dat weinig'waar de heeft als nuts- of fokdier of aan tuberculose lijdt; en uitvoer van vee; de hooivordering; het scheuren van weiland. Ter verantwoording tegenover onze lezers, die, we anders trouw op de lioogUe (houden van de vergaderingen der Z. L M-, zij meegedeeld dat we van die ver gadering geen verslag gaven, omdat zij niet voor de pers toegankelijk was. Wc kregen bij die boodschap tevens de me de deel ing dat wij bericht zouden ontvan gen als er iets van. gepubliceerd werd, maar hoorden er niets meer van. Met verwondering zagen we dan ook liet 'uit voerig verslag in hel heden ontvangen Z. L. en T.ol. Wjj en we spreken hier niet alleen voor ons maar voor nlltf Zeeuwsche bladen hebben ons steeds beijverd, met opoffering vaak van veel plaatsruimte om onze lezers zoo spoedig mogelijk in te lichten over de daden dier Z. L. M1. En we meenen dat wij nog altijd meer lezers daarmee voorlichten dan het Z. L. en T. BL, dat bovendien pas eenf week na de vergadering met het verslag komt. Als een dergelijke vergadering niet geheim is zooals nu uil het verslag in het landbouwblad blijkt, laat men dan zoo royaal zijn, «pk de pers toe Ie latcrï en haar niet paaien met een bielofte die niel gehouden wordt. - Een methode, nis nu gevolgd, wekt ons niet op bijzonder toeschietelijk te zijn tegenover verzoeken om door snelle publicatie de Z. L. M. ter wille te zijn, ia gevallen waarin zij ons noodig heeft. Red. M. Crt. DE 8 0 HL8Bi De T(peS,tand. De kracht, waarmee de Duitschers en Oostenrijkers htm operaties in Italië uit voeren, hoezemt ontzag en bewondering in. Den 3en November wisten zij op een plaats de Tagliamcnlo over te komen en slechts vier dagen later, het Duit- sche legerbericht van gisterenavond m©ldt het, staan kij voor de Livenza en heb ben zij opnieuw duizenden gevangenen (het aantal is met precies opgegeven) gemaakt. Nu behoeft dit laatste geen verwondering te baren, als men bedenkt, dat de troepen uit de bergen een om zwenkende beweging moesten maken en daarbij moesten komen ih de vlakte, waardoor ook het Isonzoleger terugtrok, zoodat verwarring niet te voorkomen moet zijn (geweest. Wel te verwonderen is echter de snelheid, waarmee de Duilsjch- Öbstenrijksche troepen den tegenstand van de Italianen aan de Tagliamentoi hebben overwonnen en him leger over die sterk gezwollen rivier hebben ge bracht om dadelijk daarop de achtervol ging van den vijand voort te zetten. De Livenza ligt ongeveer 20 K.M. be westen de Tagliamento, de Piave ligt daar weer van 15 tot 10 (K.M. achter. Vermoedelijk zullen de Italianen we) trachten aan de Livenza de achtervolgers een oogenblik vast te houden om de linie achter de Piave in gereedheid! te brengen. Want al houden zij aan die rivier misschien ook nog niet s|tand, zij hebben daar toch in ieder geval «en schitterende gelegenheid om den vijand eenige dagen pp te houden ten einde hun nieuwe standvastige linie geheel jn gereedheid te brengen. Als een kleine vergoeding voor de ineenstorting der Italianen kunnen de Engelschen stoffen op him S|ucces in Pa lestina, waar zij de stad Gaza verererd hebben. Daarmede hebben zij een doel, dal zij zich reeds een jaar ongeveer geleden stelden, bereikt. Met de taaiheid den Engelschen buldog eigfen hebben zij daaraan vastgehouden, ernstige tegensla gen hebben zij doorstaan, doch zich niet laten ontmoedigen en ten slotte hun doel bereikt. Door de bezetting van Gaza hebben zij den Turk niet alleen ©en. ge- voeligen klap toegebracht, maar hebben zij hem tevens zijn uitvalspoort voor de aanvallen op hel kanaal van Suez beno men, zoodat dit ongestoord door hen gebruikt kan worden. Met belangstelling zullen wij nu af wachten of de Engelschen het bij dez© afdoende beveiliging van het Suezkanaal zullen laten, of dat zij zullen trachten dieper in hel heilige land, in de rich ting van Jaffa en Jerusalem door le dringen. Het laatste lijkt ons niet heel onwaarschijnlijk, daar het vrijma ken van Palestina ongetwijfeld zijn po litieke beteekenis heeft. Een Palestina, dal aan de Turken ontnomen is, zal wel evenmin als een ontturkt Armenië ooit onder rechtstreeksch Turksch bestuur terugkeeren on hel moet voor Engeland van vee] beteekenis geacht worden om als Oostelijke flankdekking voor zijn In- fdis'clie verbindingslijn een gebied le hebben, dat aan hem zijn ontstaan als autonomen staat dankt. Wellicht zou deze nieuwe staat aan de Zionisten de verwezenlijking' hunner idealen scheu ken, wat ook weer hel Engelsche gezag in de wereld ten goede zon komen. Zoo opent de verovering van Gaza tal van verschieten, rooskleurige voor den Engelschman, doch sombere voor den Turk. De successen der Engelschen, die elkaar opvolgen, in Mesopotamië eerst, in Palestina thans, wekken wel verba zing. Toen de Turken zich te verweren hadden op Galipoli, tegen krachtige legers in den Kaukasus, bezaten zij de kracht om de Engelschen in het twee- strdetoenland, zoowel als aan het Su ezkanaal gevoelig afbreuk le doon, ter wijl zij thans, nu zij al hun aandacht op de laatstgenoemde fronten gevestigd zou den kunnen houden, atdaar geen stand kunnen houden. Moet dit verklaard wor den uit een militaire inzinking van het Turksche leger, een bij dit krijgshaftige volk moeilijk aan te nemen veroxidar- fclelling, of vergt de steun dien zij den Duitschers bieden op de Europeesjche fronten en de immer toch noodzakelijke bewaking van de uitgestrekte kustlijnen en van het front in Armenië en op de Perzische grens zooveel van hun krach ten, dat zij niet voldoende overhouden voor den Irak en Syrië? Beide veronder stellingen bieden veel onwaarschijnlijks,, zoodat men ten slotte geneigd zou izijn om de tegenslagen der Turken aan de slechte legerleiding toe te schrijven, die dan sinds von der Goltz' dood aanzien lijk zou zijn achteruitgegaan. Ook u4 hel gebied ten N. van Berseba melden oe Engelschen nieuwe vorder ringen Op ons bulletin van hedenmorgen kon men lezen, dat de maximalisten zich feitelijk van het gezag van Petrograd hebben meester gemaakt. Er werd ï-eeds lang op - gedoeld, dat zulk een stap te verwachten was; dat hij niettemin toch kon worden uitgevoerd en met succes pleit niet voor de kracht van de hui dige regeering Wellicht echter heeft deze niet in willen grijpen voor er dingen gebeurd Waren, die een ingrijpen ook in de oogen der groote massa zouden recht vaardigen. In dat geval is het de vraag of zij nu niet overrompeld is en nog kans zal zien o:n den toesLand weer Ineester te worden. Veel hangt er in dit opzicht van af of zij steunen kan op het leger. Voor zoover men op de berichten, die aan den jongsten staatsgreep vooraf gingen en die alle dus door de regee- ringsgezinde censuur kwamen, kan af gaan, acht men het niel waarschijnlijk, dal de bolsjewiki hun gezag over ge heel Rusland zouden kunnen vestigen. Mocjit dil echter wel gelukken, dan zouden de Duitschers reden tot juichen hebben, want dan was een afzonder lijke vrede met hun Oostelijken buur vrijwel verzekerd. De thans ontketen de beweging kan dus belangrijke poli tieke gevolgen hebben. Japan krachtiger dan totnogtoe aan den eigenlijken oorlog deelneemt, als dat Ja pan aan de Ver. Staten zekere waar borgen heeft gegeven, waardoor dit land meer zijn aandacht aan den Atlantischen Oceaan kan wijden. De laatste zinsnede zou zulks doen vermoeden. Wat meer licht over de onderliandelingen zou zeer gewenscht zijn. en wij denken, dat men er in de Amerikaansche volksvertegen woordiging dan ook wel voor zorgen zal, dat er iets meer over I.angsing en Isji's geheime afspraken bekend wordt. Ten slotte willen wij heden nog eeni ge woorden wijden aan de Ver. Stalen en Japan. Naai- aanleiding van de dezer dagen gesloten Amerikaansch—Japahsche over eenkomst, heeft Lansing de volgena© ver klaring bekend gemaakt „De Japansclie missie heeft haar doel (bereikt, het welk op dit oogenblik voor de wereld van groot belang is, door uitdrukking le geven aan Japan's hartelijken wensch om samen te werken met de V. St. in het oorlogvoeren legen de Duitsche re geering. De beraadslagingen, welke liepen over de militaire, maritieme en economische actie, die moet worden gevoerd in©t behoorlijke inachtneming van de weder zijds che hulpbronnen en elks vermogen zijn gekenmerkt geweest door den zelfden geest van waarachtigheid en op rechtheid, die de onderhandelingen had den gekenmerkt, welke de wisseling van nota's ten gevolgie hadden. Het is op het oogenblik niet doelmatig, omtrent de- onderhandelingen in bijzonderheden le treden. Maar de Amerikaansche regeering is voldaan over de verzekeringen van Isji en diens collega's, dat hun regeerinjg den wensch koesterde, haar aandeel te hebben in de onderdrukking van liet Pruisische militaristoe, en begeerig was op elke praktische manier tot dat doel haar medewerking te verleenen. Er is volledige overeenstemming ver kregen tussclien den vertegenwoordiger van de Japansclie marine, die aan de speciale missie was toegevoegd en den ertegen w-oordiger der Amerikaansche marine, wat betreft de samenwerking op maritiem gebied in den Stillen Oceaan totdat het gemeenschappelijk doel tegen Duitschland en zijn bondgenooten zal zijn bereikt." Veel zegt deze verklaring niet; door dal de onderhandelingen geheim blijven, tast men over de beteekenis ervan in hel duister. Deze kan zoowel zijn, dat De verovering van Pas>©hen>- daele Naar liet Jongste .Engelsche legerbericht meldt maakten de Engelschen bij de ver overing van Paschendaele meer dan 100 gevangenen, w.o. 21 officieren en waren hun eigen verliezen gering. Gisteren ver beterden zij hun stellingen, zonder daarbij door den >jand gestoord te worden. Reuter's berichtgever seinde over. dé vorderingen, die de Engelschen bij Pa schendaele hebben gemaakt, dat sterke strijdkrachten de eindoogmerken heb ben bereikt en dat het geschut mooi vooraan is, zoodal het de infanterie goed kan steunen. Men mocht dus ver wachten, het gewonnen terrein le kun nen houden. Dat er betrekkelijk weinig gevange nen zijn gemaakt, verklaart de bericht gever met de bewering, dat de Duit schers een gevecht van man tegen man niet afwachtten. Zelfs zouden zij eeni ge sterke machinegeweerstellingen heb ben ontruimd bij de nadering der En gelschen, die dan ook heel wat ma chinegeweren moeten liehben vermecs- terd. De meeste gevangenen zijn jonge. &terke, goed gevoede en gekleed© man nen Hieruit blijkt, dat de Duitschers hun beste troepen hebben ingezet om het voortdringen der Engelschen in de sleulellinie san West-Belgiê te stuiteu Gemeten in terreinwinst besluit de berichtgever is de operatie betr©'« kelijk klein geweest, maar de stratigi- sche waarde van ons succes is1 heel groot, want we zijn nu op den top van het kleine gedeelte der hoogtereeks, dat nog in Duilsche handen was en kunnen nu de vijandelijke stellingen mij len ver in 't rond waarnemen. De ge vechten om de heuvelkammen hebben de Duitschers waarschijnlijk 100.000 man aan verliezen gekost. Tot zoover de berichtgever Onzer zijds zij opgemerkt, dat de gunstige po sitie, die de Engelschen thans innemen, toen de Duitschers liaar nog' bezetten, voor de Engelschen geen bezwaren meebracht om liun stellingen te hand haven en aanval op aanval te onderne men Men moei dus aan het bezit van. dien heuvelrug, dat natuurlijk wel voor deden oplevert, niet te reel waarde hechten. Een Diuitscher ove Op een vraag van een lezer van de Prcusische Jahrbücher antwoordt prof. Delbruck o.a. Ms wij België militair in onze macht hielden, dan zou het vol strekt niet zijn uitgesloten, dat de Bel gen op een zekeren dag een geweldi gen opstand begonnen en dat deze op stand succes had door den steun ren Engelschen, Franschen en Nederlanders, die ons met zware verliezen uit liet land wierpen. Dit is le waarschijnlij ker omdat wij slechts garnizoenen op vredesvoet in het land zouden houden en omdat noch Frankrijk, noch Enge land, noch Nederland zouden kunnen toestaan, dat wij een voortdurende heer schappij zouden blijven uitoefenen in België Integendeel, zij zouden de eer ste de beste gelegenheid gebruiken,, om België weer vrij te krijgen en daar bij zouden zij kunnen rekenen op den steun van de geheele wereld. Door het toetreden van Nederland, dat, gelijk reeds vroeger is aangetoond, het on vermijdelijk gevolg zou zijn van liet feil, dat wij ons in België vastzetten, zouden de Fngelschen een veel beter opmarsch-gebied hebbendaar de Schel de dan vrij zou zijn. Dal de sympathie der Belgen na den oorlog meer aan Engelsche zijde zal zijn dan aan de onze. mag men veilig aannemen. Dat België geen binnenlandsche eenheid is, maar slechts een kunstmatig product is een verkeerde voorstelling, welke reeds door prof. Hampe op histori sche gronden is weerlegd. Ik geloof er niel aan, dat de Vlamingen voor Duitschland grootere sympathieën heb ben dan de Walen; in den afkeer van ons zijn alle Belgen hel tamelijk wel eens, maar de 'tweeslachtigheid van liet volk als zoodanig heeft noodzakelijk in vloed op zijn buitenlandsche politiek. In den tweespalt van het toekomstig iBelgië ligt inderdaad voor ons een zeer sterke reëele waarborg, dat de Belgen ondanks alle Engelsche en Fran- sche pogingen, zich maar niet zoo zon der meer in een Fransch-En'geQscliê, combinatie zullen begeven Het gevaar is echter niet geheel uit te schake len: een reik van 8 millioen, dat niet Duitsch wil zijn, kan onze vijand wor den. Dat geldt niet alleen ren België, maar ook van Nederland, Denemarken en Zwitserland. heeft samengewerkt óm de Tagliamento te forcceren. De Italianen haddon ailes gedaan om den mond der rivier te be schermen en het uitgestrekte lagune- gebied met mijnen en 't laten zinken van vaartuigen onbevaarbaar te maken. 0,-H. vlootafdeelingen wisten echter de rivier vrij te maken, Grado te bezetten en Plorlo Buso le nemen. Den 3en Nov. bemachtigde een smaldeel torpedoboo ten ook het eiland San Andrea. Volgens een Wolffbericht hebben de terugtrekkende Italiaausche troepen in Friaul bar huisgehouden en dorpen en steden geplunderd. Vooral Cividale en Udinc hebben erg geleden. De voorloopige Russische regeering heeft, naar het Hand. meldt, besloten, de ministers Teresljenko en Prokopo- vitsj, benevens generaal Jakovlef, naar de geallieerde conferentie te Parijs af te vaardigen. Een officieel bericht uil Washing ton meldt De Amerikaansche palroelje- boot Alcedo is Maandag in het oorlogs gebied door een duikboot tot zinken ge bracht. Een officier en 20 man worden vermist» Telegrammen. Hedenmorgen werd door ons per bulletin bekend gemaakt: ONLUSTEN IN RUSLAND's HOOFDSTAD. PETROGRAD, 7 Nov. Een gewapende marineafdeeling, die onder bevel stond van het revolulionnair maximalistisclie co mité, bezette het officieele Pelnograder lelegraafngentschap, liet telegraafkantoor, de staatsbank en de admiraliteit, waarin de regeering zetelt. De vergadering van den repubfikein- schen raad werd onder deze omstan digheden opgeheven. Er hadden geen wanordelijkheden plaats, wel eenige plunderingen door ge spuis. DE LIVENZA BEREIKT. BERLIJN, 7 Nov. ('s avonds,. Wij be reikten de Livenzalinie en maakten op nieuw vele duizenden gevangenen. GAZA VEROVERD. LONDEN, 7 Nov. De Engelschen heb ben Gaza (in Palestina veroverd. M A U7TJOUCHTEN Middblb se i 8 Nov. Tor graanmarkt van heden was de aanvoer van een en ander rsdolijk. Ook van maanzaad en lijnzaad wer den enkele monsters verhandeld, alles volgens de bepalingen van den Regoeringscommis- saris in Zeeland. Middelburg 8 Nor. Oiiicieele noteering van den marktmeester. Boter 1.20 a 1.80, voor particu lieren f 1.30 per '/j Eieren 16.00, voor particulieren f 16.40 per 100 stuks. Regeeringseieren f 0. Noteering van den ma rktzettcr der landbonwvereeniging. B o 181 f 1.20 a J 1.30, voor parti oberen 1.30 per i/i kilo. Eieren 16.voor particulieren f 16.40 per 100 stuks Regeeringseieren f 0. Noteering van de Veilings- ■ereeniging „Walcheren" a 1 h ie r. Eieren V. V. W. 00.00 a C0.00, aexiden f 00,00 a f 0.00, ganzen f 0.00 a t 00.00, ïalkoen/ 00.00 a 0.poelpetaan 0.—. Olie, van Inl. zaad Raap- 000. Lijn- 7i.5i) per heot. a cont. binnen 14 dagen; op 6 w. f 1.00 p. b. hooger. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. i* Slavenisse, 7 Nov. Op de veiling van heden aldaar was aangevoerd- 15080 K.G. groote bruine uien A 13,5 c. ea 2275 K.G. kleine uien A 13 c. Oostbdkq, 7 Nov. Eierveiling V. P. N- Geen aanvoer van eieren. Boter 847 Kg., f 2.77 a f 2.89 per Kg. THERMO HETER EN VERWACHTING- 8 November. Tbernsemeter alaier 8 u. ra. 43 12 u. 47 gr., 3 u 47 gr. Telegrafische mededeeling van het sleteorologiscb instituut te De Bilt volgens te waarnemingen van k9don ochtend. Hoogste barometerstand 760 in Zuid-Duitschland. Laagste 749.3 te Skages. Verw&ehtin,; bat den avemd van 9 Novmatige, tijdelijk wellicht kraohtige Westelijke tet Zuidelijke windtijdelijk opklarendlater toenemende bewolking met kans op regenzelfde temperatuur. KORTE OORLOGSBERICHTEN. De oorlogscorrespondent van de Neue Freie Pxrcsse meldt, dat de Oos- tenrijksche vlopl krachtig met het jeger IIOOG WATER, yiiaiingeu. 7rijdag (aterdag .ondag kaasdag Dinsdag Woensdag Moederdag. 9 Nov. v.ns. 9.1S 1» 10.20 11 ii n 11.08 12 ii 11.50 18 n.m. 12.27 14 ii 6.49 15 ii i> 8.02

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3