LAATSTE BEB16HTËN. hooren moet kennen. "Wel hoeft de thans opgeheven huishoudschool alhier Dij de vrouwen uil de arbeidersklasse de baan gebroken voor de idee, dat ook koken, huishoudkunde en waschbehandeling vak ken zijn, die grondig onderricht moeten worden. Zooals elk nieuw denkbeeld in den beginne tegenstand ondervindt, was het ook hier. Schoorvoetend meld- lden de eerste leerlingen zich aan; les le nemen in het huishouden vond men 011- noodig; daarvoor behoefde men toch niet naar een school le gaan. De verkre gen goede resultaten wekten allengs meer vertrouwen en vele huismoeders werden o\ertuigd, dat ze zelf haar doch tertjes toch werkelijk niet zooveel kon tien bijbrengen, ja zelfs nog dikwijls mee profileerden van het geleerde. Hier mede heeft de huishoudschool een nuttig werk verricht. Zij heeft de fundamenten gelegd waarop dc nieuwe school hoopt, voort te bauwen, lot het doel meisjes luit de volksklasse op te voeden tot de gelijke huisvrouwen, een eerste ver-« eischic voor het geluk cn de welvaart in het aroeidersgezin. Was du» het liuishoudonderwijs geen onbekende zaak meer in Middelburg, aan industrieoaderwijs, «onderwijs in hand werken, linnen- en costuumnaaien, die bij uitstek vrouwelijke kunsten werd hier weinig of niets gedaan, vooral sinds de naaischool van het burgerweeshuis werd opgeheven. Ook dit onderwijs voor de' meisjes uil de volksklasse op hooger; peil te brengen, zij mede het doel dei' school. Zoowel theoretisch als practiseh goed onderlegd zijnde kunnen die mjeisjes Later een betere positie in de maatschap pij voor zich veroveren en als getrouwde vrouw en moeder zal de kennis haar tot zegen strekken. In een gezin toch, waai de vrouw goed met de naald omgaan kan, waar zij kennis heeft om de kleuren van man en kindereu te verstelten en veranderen, daar wordt heel wat geld bespaard. Behalve dit onderwijs voor kinderen (uit de (arbeidersklasse wordt aan de school verbonden, opleiding voor exa men nuttige en fraaie handwerken, exa men voor nulp in do huishouding, voor huisjuffrouw en wellicht nog voor meer als de behoefte daaraan blijkt te bestaan. Van het doel der school afstappende wees spreekster op de wordingsgeschie- denis der school. Tijdens de tentoonsteli ling van 1913 trokken de kantwerksters hier zoo de aandacht, dat op initiatief van mevrouw Hartman een kantcursus werd opgericht, welk idee later werd om gezet in een kantwerkschool, doch op raad van den inspecteur van het middel baar onderwijs werden de plannen uitge breid tot een Industrie- en Huishoud school, en op 19 Maart werd de vereeni ging opgericht, eerst voor heel Zeeland, later voor Middelburg, omdat ook te Goes plannen bestonden om zulk een school op le richten. De rijKssubsidie liet echter door den oorlog op zich wachten, totdat in April van dit jaar f 3000 op een suppletoire begrootiug weid uitgetrokken, dank zij den groolen steun van den afgevaardigde voor Middelburg, mr. E. E. van Raalte, wion .»preeKster daarvoor dank brengt. Spreekster wijst op de vele moeilijk heden die .sinds in Mei de zaak werd aangepakt, zijn te overwinnen geweest, en brengt dank aan deu Minister van Binnenlandsche Zaken, aan do Provinciale Staten, aan den Raad en aan allen, die door financiëelen steun de uitvoering der plannen mogelijk maakten. Ook brengt mevrouw Tak dank aan den heer Brou wer, voor de wijze waarop hij het be stuur ter zijde heeft gestaan en die op dracht tot veruouwing van de school heeft uitgevoerd. Door het grootc aantal leerlingen n.l. een 140, de afzonderlijke cursussen mee gerekend, heeft het béstuur reeds dade lijk voor alle vakken een afzonderlijke leerares moeten aanstellen. Zich wendende tot de directrice, me juffrouw M. Bonner, wenschte spr liaar van harte gelijk met haar benoeming en. hoopte, dat de ondervinding in de vo rige betrekking opgedaan haar steunen mag in haar laak alhier. Ook d.' leeraressen wenschte mevrouw Tak geluk en riep aller medewerking in om lol d.e gcwenschte resultaten le komen Hiermede verklaarde de presidente de school voor reopend. Mevr. Tak deelde nog mede, dat van den Minister van Binnenlandsche Zaken, den inspecteur van liet middelbaar onder wijs en van den heer mr. E. E. van Raalte, bericht van verhindering is inge komen. De commissaris^ der Koningin, mr. H. J. Dijckimeester, verzekerde na mens zijn echtgenoole, die eere-voorzit- ster der vereeniging is, dat de school haar belangstelling steeds, zal hebben, en zeide zelf verheugd te (zijn dat de school geopend wordt. Dat de school aller sympathie heeft, blijkt uit het feit dat de subsidie der Provincie zonder eeltige discussie w«rd verleend en ook de tegenwoordigheid van Ged. Staten wijst daarop. Spr. herinnert aan de kort geleden plaats gehad hebbende opening der Han delsschool en zegt, dat Middelburg vóór- aanstaat op het gebied van vakonder wijs. Spr. uit zijn beste wenschen voor den bloei der school. De vice-admiraal Smit, daarop het woord nemende, zeide, dat het wel eenigszins bevreemding zal wekken dat hij in uniform bjj de opening aanwezig is, maar hij is behalve marine-officier en commandant van Zeeland ook nog steeds staatsburger pn sedert ruim een jaar inwoner van Middelburg, wat hij nog lang hoopt te blijven en daarom wil de hij namens zijn echlgenooie de ver zekering geven, dat zij zoover hare krachten dit toelaten, de school zal steunen. Ook zal het vreemd lijken, dat, gezien de groote militaire drukte in de laatste dagen, spr. hier aanwezig is. Waar rondom ons het oorlogsgeweld sjtceds voortgaat, achtte de opperbevelhebber hel noodig de strijdkrachten in Zeeland te versterken, maar het betreft uitslui tend een voorzorgsmaatregel. Er is geen reden tot ongerust heid, en nu de grootste drukte is sf- geloopeu, lean weder rustig worden voortgewerkt. Ook deze spreker uit zijn beste wenschen voor den bloei dei- school. De heer P. Dumoji Tak nam eerst het woord als burgemeester van Middel burg. Van zeer nabij is het spr. bekend welk groot werk is gedaan om de school tot s tand te brengen. In spreker's jeugd zou men, als er gesproken wa^ over de oprichting van een industrie- en huis houdschool te Middelburg, geglimlacht hebben. Dat de tijden veranderd zijn, blijkt uit de verleende subsidies,, en dat deze terecht zijn toegestaan, wordt be wezen door het groot aantal leerlingen, die reeds zijn toegelaten en het aanstel len van reeds vijf leeraros^n naast de directrice. Als voorzitter van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs zegt spreker, dat de school oqk onder die commissie valt. Voor de commissie is het eenigszins vreemd en zij hoeft daar over nog met goed nagedacht. Zij vertrouwt, dat de samenwerking met het benuur der nieuwe school even aangenaam zal zijn als met die der andere inrichtingen van onderwijs. Spr. wenscht de nieuwe inrichting alle goeds toe. De laatste spreker was de heer mr A. A. de Veer, voorzitter der vereeniging „de Ambachtsschool", die zeide dat er tusschen die school en de thans ge opende een groot verschil is; laatstge noemde is voor meisjes, eerstgenoemd» voor jongens bestemd; de Ambachts school, die alleen voor jongens is, is conservatief en telt in haar bestuur alleen mannende Industrieschool ïs vooruit strevend, zij is alleen voor meisjes, maar in het bestuur zittcu naast dames ook heeren. Er is echter ook groote overeenkomst in beide scholen zij willen beide de breede lagen der bevolking theoretisch en praktisch bekwamen om him een gelukkiger leven te verzekeren, om hen in staat te stellen gelukkige huwelijken te vormen, en daarom wenscht het bestuur d<y- Ainoaclilsschool zijn beste wenscheu voor de nieuwe school bij die der vorige sprekers te voegen. Mevrouw Tak dankte ieder der sprekers voor de goede wenschen en alle aanwezigen voor hun tegenwoordig heid en verzocht hun de school te ,jaan bezichtigen, waaraan door allen gaarne voldaan werd. De gangen en lokalen waren kwistig met planten cn bloemen versierd, en hel was duidelijk, dat het voor het be stuur, na maanden van zwaren arbeid, een feestdag was. Te drie uur was de school te bezich tigen vook andere genoodigden, terwijl morgen van 10 lot 12 cn van 1 tot -1 ieder belangstellende welkom is. NAGEKOMEN BERICHTEN OVER DE GRENS. Woensdagmorgen kwamen bij Nieuw- Namen twee Duitsche deserteurs over de grens. Zij waren 14 dagen geleden van hel Westelijk front bij Yperen geko men en zouden thans weer daarheen moeten terugkeeren. Zij zijn onder de eleelrische grensversperring op Nedeiv laudsch grondgebied gekomen Beiden waren van ongeveer 25-jarigen leeftijd en droegen hel ijzeren kruis. Beide mili tairen zijn geïnterneerd. UIT AMSTERDAM Naar het „Hand." verneemt, heeft' generaal-majoor Ophorst, commandant van de stelling Amsterdam, tegen half Maart i-ervol ontslag uit den militairen dienst aangevraagd. VAN HET WESTELIJK GEVECHTS TERREIN. BERLIJN, 8 Nov. Off. In de Sundgau groeide de drtilleriei strijd bij hel Rijn—Rhönekanaal aan. Ten N. van het kanaal deden de Franschen aanvallen. Bij Ammcrscliweier werd de vijand teruggeworpen. Ten W„ van Hei- deweiler bleven vooruitgeschoven loop graven in zijn handen. Gedurende den, avond mislukten nieuwe aanvallen der Franschen onder zware verliezen. DE ITALIAANSCHE TERUGTOCHT. BERLIJN, 8 Oct. Officieel. De afdeelingen die op de bergwegen vooruitdringen hebben den tegenstand van de vijandelijke afdeelingen gebro ken. Den aan de midden-Tagliamento tusschen Tolmezzo cn Gemona en den! Monte Scimicone nog stand houdenden vijand werd dom- onze troepen die een omtrekkende beweging maakten de terug tocht afgesneden. Er werden 17.000 gevangenen gemaakt, w. o. 1 generaal, en 80 kanonnen vielen in onze handen. In cc laagvlakte langs de Livenza ont wikkelden zich gevechten. De Duitsche en Oostenrijk-Hougaarsche troepen ver meesterden niettegenstaande de bruggen vernield zijn, den overgang en wier pen den vijand westwaarts terug. Het totaai aantal gevaugenen sinds het begin van ons offensief is reeds gestegen tot 250.000, hel aantal kanonnen tot 2300. EEN EISCH DER MAXIMALISTEN. PETROGRAD, 8 Oct. (P. T. A.). De maximalisten hebben alle Rus sische ministers gevangen ge nomen. Zij eischen een onmid- dellijken wapenstilstand en vrede. Lenin heeft de lei ding. De hoofdstad is in de macht der maximalisten. De „Middelburgsche Courant" wordt 'savonds te zes uren in Goes bezorgd. Dagelijks worden, legen f 1.55 per kwartaal, abonnementen aangenomen doop den agent P. A. H. PIETERMAN. UIT NIEUW EN ST.-JOOSLAND Gisterenavond is den nieuw benoem den burgemeester den lieer J. Polderdijk een serenade gebracht. BOTER. Het Bureau voor Mededeelingen in zake de Voedselvoorziening meldt: Met het oog op het ontbreken van krachtvoeder is het te verwachten, dat gedurende de stalperiode die melbgift be langrijk beneden normaal zal zijn. Dien tengevolge zal de winterproductie van zuivelproducten aanmerkelijk kleiner zijn dan in vorige jaren. Jntusschen behoeft de ze omstandigheid nog geen reden te zijn voor de vrees, dat tijdelijk geen bol'er beschikbaar zal zijn. Immers, in normale omstandigheden is de productie van bo ter in de wintermaanden belangrijk groo- ter dan de hoeveelheid die voor binnen- landsch verbruik gevraagd wordt. Intus- schen is rekening gehouden met de mo gelijkheid van een zóó sterken en zóó langdurigen teruggang van de productie, dat daardoor niet geheel in'de binnen landsche behoefte kan worden voorzien. Met het oog hierop heeft de Bofcer- vereeniging in opdracht van dien Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del gedurende de zomermaanden een re serve van 2.400.000 KG. voor omnen- landsch verbruik gemaakt, waardoor dus gedurende verscheidene weken een te kort van de productie aangevuld kan worden. Vergelijkt men nu de cijfers van pro ductie en verbruik in de jaren 1916 en 1917 van 1 Januari tot 1 April, dan blijkt daaruit, dat de botervoorziening geen fcorg behoeft te baren. Ten opzichte van de prijzen werd reeds medegedeeld, dat de boterprijzeu met 22 October op het peil gebracht zijn, dat overeenkomt met den prijs die gedurende de wintermaanden aan dje le veranciers van industriemelk is toege zegd. Voor verdere prijsverhooging be staat geen aanleiding. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.20 u. 5 "o Nederl. 100%; 2i/2 "/o Nederl. W. Schuld 61%; 3 o/o do. Oblig. 71%; 3 "/o do. Certif. 71%; Cert. Ned. Hand. Mij. 191; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 249; Kon. Petrol Aand. 559, Gecons. Holl. 216%; Cult. Mij. Vorstenlanden 2221/»; Aand. Deli Maalsch. 510; Aand. Amslerd. Deli 217; Amsterd. rubber 230; Nederl. do. 125; Ned Amerik. vaart 416420; Ned. Scheepvaartunie 234; Kon. Holl. LJovd 186; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 264; Aand Paketvaart 279. 4 o/o Oostenrijk Juni'Juli 36%. Anaconda 134; Steels 97%; Erie 19%; Southern Railway 24%; Union Pacific 124i/o; Car and Foundry 67%; Common Marine 31%; Prefered do. 100%; Max well Gr. C. v. A. 35%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 46% Prolongatie 4 o/0. DE BINNENLANDSCHE CRISIS IN DiUITSCHLAND. BERLIJN, 8 Nov. V. D. Het „Berliner Tageblatt" meldt, dat graaf Hertling! op 22 November in den Rijksdag, en op 24 November in het Pruisische Huis van Afgevaardigden zal spreken. UIT OOSTENRIJK. WEENEN, 8 Nov. De .^Wiener Zei- tung" bevat een keizerlijk besluit, waar bij de delegaties op 3 December te Weenen worden bijeengeroepen. UIT ITALIË. R'OME. 8 Nov. De Koning1 '.heeft 500.000 lire geschonken voor de vluch telingen uit de vlakte van Friaul. DË"ÖNLÜSTEN IN PETROGRAD. BERLIJN, 8 Nov. V. D. De „Berliner Lokal Anzeiger" verneemt uit Kopenha gen, dat in Pe trograd de burgeroorlog is uitgebroken. In vele straten werden bar ricades opgericht en er vonden reeds vele bloedige gevechten plaats tusschen de volksmenigte en de troepen. In de arbeiderswijken heerscht oproer. Die mn- ximalisllsche beweging brpidt zich voort durend uit,. BEKENDMAKING BRANDGEVAAR. De Burgemeester van Middelburg waarschuwt de ingezetenen nogmaals voor het .buitengewoon groot brand gevaar, dat deeen winter te duchten is door aanwending van gebrekkige Verlichtingsmiddelen en spoort allen aan de uiterste voorzichtigheid in acht te nemen. Middelburg, den 7 November 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON FAJL 0 PYB1ET EN ZWAVELZUUR. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat dc Minister van L,, N. en H gezien artikel 8 van de Distributiewet 1916, en, voor zoover betreft het 11a te pleiten varbod van vervoer, artikel I, 1 sdb b van de wet vpn 1 September 1917 (Staatsblad no. 578), heeft goedgevonden te bepalen: le. De afievjering en het ver voer van pyriet en andere zwavelhouden de ertsen, die als grondstof 'voor de zwavelzuurbereidmg worden gebezigd, en van zwavelzuur zijn verboden. 2o. Van het sub 1 gestelde verbod kan, zoo noodig ouder daarbij le stellen voor waarden, ontheffing worden verleend door het Rijksbureau voor Pyriet en Zwa velzuur, gevestigd te 's-Gravenhage, Bui tenhof 8; 3e. Deze beschikking treedt in werking op een nader te bepalen datum. 4e. Dao- hem is ingesteld een Rijksbureau vopr Pyriet en Zwavelzuur, gevestigd Buitenhof n,o. 8 te 's-Graven hage. Middelburg, 7 November 1917. Ds Burgenwostor voornoemd, P. DUMON TAK. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwierpen, welke zijn terug te bekomen a. aan het bureau van politie: manchet met knoop; fluweelen rediculie inh. eenig geld en een potlood; b. bij particulieren kinder schoentje, C. Willems, Breestraat O 149; etui inh. schrijfbenoodigdheden, J. v. Meerendonk, Lamb rechtstraat' L 102; bruine handschoen, S. Leijdesdorff, Markt C 10; elui inh. potlood, A. Geelhoed, Noordsingel S 186; vulpenhouder, juffr. Ivins, Seislaagte M 66; gouden oorbel letje, G. van Sluis, Varkensmarktmu ziekboek, W. C. Verbeek, K. Noordstraat L 86; rozenkrans, Wl v. Gemert, Slepers singel Q 183, medaillon, J. Buijs, Kalver markt II 277; zwarte damestasch, A. T. Gok, Achlersmgel Q 136; zakje inh. een paar klompen, J. de Rijk, Gravenstraat; rouwband, M. Meulmeester, Singelstraat N 195; knipmes, Katnermans, Sleepers- singel Q 170; sciiooltasch, A. de Leeuw, Puntpcorlstraat O 206n; hondenhalshand, C. Jongepier, IC. Gortstraat. LIEFDADIGHEID. De Ycieeniging lol het bezoeken der Armen alhier ontving een legaat van wijlen den heer J. P. Fokker van f 10.000. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De heer J. C. A. Weerts, oud-burge meester vod Velsen, tc 's-Gravenhage, heeft, mede namens zijii zuster, mevrouw de weduwe C. L. Udo de Haes, geb. Weerts, te Leiden, aan het Rijksarchief in Zeeland ten geschenke aangeboden, een verzameling stukken, gedeeltelijk be- lioorende lot hel rechterlijk archief, ge deeltelijk tot het gemeente-archief en voor een ander deel tol 'het ambachts heerlijk archief van St. Philipsland, ler- wijl ook- kerkerekeniugen van dezelfde plaats aanwezig zijn. Aan de schenkers is dc dank der re- geermg betuigd. (St.ct.). VERSCHILLENDE BERICHTEN. Bandieten. Te Zandhoogte, gem. Beerla hebben Dinsdagnacht drie gemas kerde, nog onbekende mannen den land bouwer Wirtjo Koster aldaar gekneveld, geld en goed van het verschrikte gezin eischende. Anderhalf uur lag Koster vast gebonden, alvorens de ge maskerden af dropen zonder buit. Voor f 37.000 opgelicht. De „Tel." deelt mede, dat een der groote bankin stellingen te 'Amsterdam Dinsdagmorgen voor een bedrag van f 37.000 is opge licht. Bij die bankinstelling werd n.l. een wissel gepresenteerd, die, nadat hij was uitbetaald, valscli werd bevonden. De oplichter was inmiddels al lang met den buit verdwenen. De zaak is in on derzoek bij de politie van het bureau Pietershal. KRIJT INPLAATS VAN MEEL. Den 30sten September 1.1. kwam in het „Handelsblad" een bericht voor betreffende te Amsterdam en le Haar lem bij bakkers gevonden „meel", dat geen meel, maar krijt was, en afkom stig van een leverancier te De Bilt. Van deze beide gevallen werd proces verbaal opgemaakt, hetwelk toegezonden werd aan den officier van justitie te Utrecht, die een onderzoek opdroeg aan de gemeente-politie te De Bilt. Op 31 October had dit onderzoek plaats ook vanwege den regelings-commissaris cn den keuringsdienst bij den graanhan delaar De R. te De Bilt. Behalve de gewone voederartikelen werd daar ge bonden pl.m. 190 zakken z.g. „wiit- meel", dat bij onderzoek niets anders dan krijt bleek te zijn. De leverancier was inmiddels voort gegaan met aflevering van dit ver- valschte goed aan bakkers, speciaal te Haarlem en te Amsterdam. Den 2en November, nadat opnieuw bij een bak ker te Haarlem 2 baaltjes meel in be slag waren genomen met niets dan krijt, is een inspecteur van politie, toe gevoegd aan het levensmiddelenbure,au te Haarlem, op onderzoek uitgegaan, te zamen mei de gemeentepolitie van De Bilt, in overleg met den officier van justitie. Het bleek nu, dat van het zelfde meel ook geleverd werd aan ibakkers in Utrecht. Thans is op den geheelen voorraad beslag gelegd (ruim 9000 K.GU en in 5 wagenvrachten vol overgebracht naar de Rcgeeringsopslagplaats, de g'raan- Imaalderij van de Goöp. Laudbouwver- eeniging aan De Bilt-Slalion. (U. Di) KERKNIEUWS. Onuer croote belangstelling werd gisterenmiddag op de begraafplaats het Groene Kerkje onder de gemeente Oegsl- geest Ier aarde besteld het stoffelijk hul sel van wij'en ds. J. C. Geelhuijsen, oud- predikant der Evang. Luth. kerk, vroe ger le Brielle en Middelburg, laat stelijk te Gouda, welke laatste gemeente hij ongeveer 25 jaren had gediend en welke gemeente hij in November 1913 wegens toenemende ongesteldheid als emeritus-predikant had verlaten. Ds. G. had den leeftijd van juist 70 jaren be reikt. ONDERWIJS. Geslaagd voor vrije- en ordeoefe ningen de heeren P. Minet en J. Geensen alhier en de dames H. C. H. v. d. Weele, Zierikzee en D. van Klin ken, Nieuwer kerk. H. B. S.-ers aardappelbouwers. Door een zestig leerlingen uit de 2e en 3de, klasse der IL B. B. met 3-j. cursus te Utrecht is in dezen zomJer land- bouwarbeid verricht, die naar hel Utr. Dagbl. meldt, onder ongunstige omstan digheden begonnen en voortgezet (slecht weer, ongeschoolde krachten enz.) toch. geslaagd mag lieeten. Onder leiding van den heer C. L. van der Graaf, leeraar aan die school, hebben zij op een terrein van de ge meente Utrecht (Groote Kuil), ten be hoeve van de gemeente Utrecht aard appels verbouwd. Het resultaat van hun arbeid is, dat dezer dagen pl.m. 73 H.L. aardappels in de kelders van de gemeente terecht gekomen zijn, .Hel werk werd in het voorjaar on dernomen onder werkelijk ongunstige omstandigheden. Niet alle jongens hid den wel eens een spade in de hand ge had Op 'n door particulieren gehumd volksbond-perceel werden gedurende één dag de eerste, beginselen geleerd. Op de Groote Kuil bleken er al veel han dig met de ongewone werktuigen te kunnen omgaan. Ofschoon de Pi laïch- vacantic zóó was, dat 's morgens om 7 uur wel eens de aftocht moest worden geblazen, dank zij de hevige sneeuw stormen die alle werk beletten, heeft de onderneming' een geregeld verloop gehad. Achtereenvolgens is hel weiland gescheurd, geëgd, bepoot gehakt- en gerooid. Koude, hitte, huiswerk, repe titie, overglangs- of eindexamen heeft wel eens iemand doen wegblijven, toch waren er altijd liefhebbers gènoeg om het begonnen werk ongestoord voort te zetten. SPORT. Voetbal. Hel programma voor de Zuid. le kl. voor Zondag a.s. luidt als volgt: Mid delburg—V.V.V. (scheidsr. J. P. v. Bel); HelmondM.V.V., Velocitas—M.S V. In de 2e kl. A is alsnog' opgenomen de vereeniging Bredania; deze ontvangt Zondag Dosko op bezoek. Andere wed strijden zijn voor die afdeeling1 niet vastgesteld. RECHTZAKEN. A rr.-R a chtb a a k Ziarikzee. In de zitting van 6 November werden vrijgesproken. J. A. V., huisvrouw van C. van L., 70 j., winkelierster te Zierik zee, IE J. van B., 31 j. en G. W(. H., 24 j., oplcoopers te Zierikzee, allen beklaagd geweest van heling. Veroordeeld werden wegens: verboden uitvoer J. D„ 37 j., schipper te Yerseke, tot f50 lx s. 1 m. h., met teruggave van de in beslag genomen steenlcol'endief stal: J. .van D., 10 j., zonder beroep tie Zierikzee, teruggave ban ouders; dief stal, 2 maal gepleegd: J. L., 12 j., zonder beroep te Zierikzee, 6 m. t.sch.; feitelijke aanranding van de eerbaarheid: S. M. Pi, 16 j., C. F., 15 j., V. C. H., 16 j., arbei ders te St. Maartensdijk, f 15 b. s. 1 nr, t.seh.; verboden .uitvoer: M. H., 30 j., schipper te Yerseke, en G. L., 38 j., koop man te Zierikzee, 1 w. h.; diefstal, vier maal gepleegd: J. B., 20 j., los werkman, te Breda, thans gedetineerd, 1 m. gev. zonder aftrek van het voor-arrest; dief stal, 2 maal gepleegd: G. 'V., eigenlijk genoemd F. R., 17 j., ponder beroep te.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2