LAATSTE BEIICITEI. tóch ook <le Nederlandsche geest open baren. „Ik kan niet anders", zoo riep Luther, en zoo heeft ook de Nederlnnd- flche ziel geroepen. Eu daarom is heb morgen een nationale feestdag, tot welke richting men ook behoort. Het woord was toen aan het koor van Barnes en heeren, dat onder leiding van Ben heer Louis Boer Bach's „Kantate pm Reformations-Feste" uitvoerde, de kantate die berust op Luther's gedicht en koraal „Ein feste Burg ist unser Go,tt". Het ligt voor de hand dat we over die< uitvoering niet in muziek-beschouwin- gen treden. We willen alleen zeggen dat We erkentelijk zijn deze kantate te heb ben gehoord in de omgeving Waar zij thuis hoort. De dames mej. R. Smit en mevr. Tap4 |pers--Zegers, en de hoeren dr. H. v. d. Kamp en F. A. Hiller zongen de solo partijen. Het orgel was toevertrouwd aan den heer Van Os, en een kllein dilettan ten-strijkorkest vulde de begeleiding aan. Na de kantate beklom ds. J. de Vis-* ser den kansel voor een rede, waarvan het koraal „Een vaste burcht is onzo God" den grondslag vormde, het lied; waarvan elk couplet eindigt met een stoot op den horen; waarin de geloofsheld' eijn volle geloofskracht heeft neergelegd. Luther is een veelzijdig man geweest, maar op elk terrein was hij een held. Hij heeft zijn volk leeren zingen, maar den meesten invloed heeft hij gehad' door zijn liederen, en van die liedieren is „Een vasle burcht" hel populairste. .Volgens sommigen zit de kracht van. dat lied in de koraal. Voor ons zit die echter in de geloofstaal. Maar is zijn geest met ons, of gaat hel ons (als hen die zich Abraham's kroost noemden, maar met in Abraham's geest handelden'? Toen Luther dat lied dichtte, had hij te kampen met ziekten en aan vechtingen, woedde in Wittenberg 'de pest. Maar hij had zijn sterke geloof} een vaste burcht is onze GodI Waar ist ons geloof? We beleven moeilijk» dagen? de Luther-herdenkmg heeft altijd in moei lijke dagen plaats gehad. Maar het lied heeft geen klank als we Luther's geloof niet deelcn ook in dezen tijd. Het is een woord van Luther dat Sa tan alleen hen vreest wier hart vroolijk is in Christus, en zijn hart was vroolijki in den Heer. Luther wilde zich zelf zijn, en in dien eenvoud was hij onoverwinnelijk. Het is niet gemakkelijk zich zelf te zijn; dat bewijst het bloed dat door de Hervorming vloeide; het is echter niet onmogelijk zich zelf te zijn, zooals het leven van Christus bewijst. Luther was eenvoudig; hij was dat gewbrden in de cel van het klooster. De eenvoud was bij hem een uitiug van ge loofszekerheid. Zijn strijd ging niet tegen Rome, maar tegen don leugen van Romiei. Hel was een strijd voor do waarheid, en hij had een onbepaald vertrouwen in de zegepraal van de waarheid. Zijn wij ook zoo zeker in dat geloof Als ook wij dat vertrouwen in God hebben, din kunnen wij met Lulher zingen: „Een vaste burcht is onze God." De spreker noodigde daarop de aau- wezigen uit om dit koraal te zingen, waaraan staande voldaan werd. Tot slot sprak ds. Jonker nog een woord van dank aan allen die tot heil welslagen van dezen avond hebben mee gewerkt, en sloot de bijeenkomst mpt gebed. Bij het verlaten van liet kerkgebouw wlerd een collecte gehouden voor de afdeeling Middelburg van de Ned. Gustaaü Adolf Vereeniging. Met ingang van 1 Nov. 1917 wordt te Ovezand een derde postbestelling voor de kom der gemeente ingevoerd. Rijksla,ndbpiuwwinterschoQl to Goes. Tot dd lessen van bovengenoemde, on derwijsinrichting, die op 22 October een aanvang namen, zijn blijkens het L. en T.bl. tot de eerste klasse toegelaten de navolgende leerlingen Van Zuid-Beveland; F. Buisrogge, Kloe- tinge, M. B. van Iwaarden, Heinkenszand, H. Noteboom, Wolphaartsdijk, J. Overbe- ke, Wolphaartsdijk, A. L. Schrier, Ka pel le bij Goes, D. Verdonk, Ovezande, W„ J. de Vlieger, Nieuwdorp, P. Wilton van Reede, Goes, J. Wilton van Reede, Goes, J. v. d. Weele, Wilhelminadorp; C. Zandee, Kloetinge. Van Schonwen-DuivelandJ. M. Klom- pe, Dreischor, C. Steendijk, Nieuwer- kerk, N. L. Vis, Haamstede. Van Wal cheren; C. Butler, Ritthem; P. Francke, Domburg. Van Zeeuwsch-Vlaanderen O. D.A. M. Roelse, Walsoorden; Van Z. Vlaanderen W. D.D. Dekker, Hoofd plaat. Van Noord-BeveLand: C. Breure, Wissenkerke. Van St. Philipsland: W. C. van Nieuwemhuize, St. Philipsland. Uit N. Brabant: C. J. den Engelse, Klun- dert. Uit Gelderland: A. Blijenberg, Cu- lemborg. KUNST EN TfETBNSClSAEPIin. Operavoorstelling Faust. Op Vrijdag 9 Nov. a.s. zal in den Schouwburg alhier de opera „Faust" wor den opgevoerd. Het geldt liier niet een gedeeltelijke maar volledige opvoe ring van dit geliefde werk; in costuum, De hoofdrollen zijn in handen van de dames E. Saminga, Margaretha M. Ditmar- Siebel, Brison Martha en de heerysn J. Mastenbroek, Faust, Gerard Leeaderst Mefisto, H. Oostra, Valentijn enz., het geheel onder leiding van Jan v. Dui nen, kapelmeester. De offideele opening van do Indus trie- en Huishoudschool a 1 h i e r zal pLaatsj hebben op Donderdag 8 November, des namiddags te half twee uur. Dienzelf den middag zal de school ter bezichti ging gesteld worden van genoodigjden pn den volgenden dag voor het publiek. De lessen zullen beginnen op Maandag 12 November. Het bestuur der vereeniging is defi nitief samengesteld als volgt: voorz. me vrouw Dumon Tak; onder-voorz. de heer H. J. G. Hartman; eerste secr. mevr. Hartmantweede secr. de heer Klontje; penningm. mevr. Alberts. Door Burg. en Weth. is, met in gang van 1 November, benoemd tot on derwijzeres-helpster aan de Gemeente- bewaarschool alhier mej. P. J. Murk. Geslaagd voor het examen apothe kers-assistent de heer J. AmolduS al hier en mej. J. Roggeband, van VIis- Ifngen, LANDBOUW BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 27—31 Oct. Getrouwd: J. A. Koop man, jm. 27 j., en E. Marijs, jd. 23 j. Bevallen: A. Moens, geb. Moens, i P. Wisse, geb. Jobse, z.; S. M. Dijke, geb. Meulenberg, z. Overleden: P. Vinke, weduwe van J. Kraaijnest, 83 j. BERICHTEN UIT E LACH VAN ONS VORIG NUMUKX. AMERIKA EN WIJ. „De Telegraaf' verneemt uit Den Haag, dat by de betrokken autoriteiten' gisteren een telegram van bet Amerikaan- sche departement van builenl. zaken is ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de onderhandelingen met de Neder landsche commissie een bevredigender verloop nemen dan onlangs viel te ver wachten. O DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 30 Oct. Officieel. Westelijk oorlogstoonoel. In Vlaanderen was de artillerieactie in den sector van Dixmuiden met korte' onderbrekingen zeer levendig. Tusschen het Houlhulslerbosch en het Koomen- Yperenkanaal.bercikle de vu,uractie nu en dan groote hevigheid. Hedenmorgen groeide het vuur aan tot trommelvuur. Aan heide zijden van Braye en den Chemin des Dames ging het vuur der Franschen 's avonds tot een krachtige beschieting over. Na een korte tusschen- poos was de arlillerieactie bij het iaan- breken van den dag weer sterker. Ook op andere punten van het front was 'de arlillerieactie heviger dan de laatste) dagen. Op den rechteroever van de Maas gingen onze stormtroepen na een krach tige vuurvoorbcrciding tot den aanval op de vijandelijke stellingen ten N. W|. van Besonvaux over. De over een front-* breedte van 1200 M. veroverde loop graven werden in den nacht herhaaldelijk door sterke Fransche afdeelingen aan gevallen. De stellingen bleven echter in onze handen200 gevangenen werden De vijand leed zware bloedige verliezen. Italiaansch front. De stad Udine (Jj 40.000 inwoners. Red.) is door de verbonden troepen ge nomen. De vroegere zetel van den Itali- aans'chen generalen staf van het leger bestuur is op den zesden dag der ope raties in onze handen gevallen. Onophoudelijk en zonder op vermoeie nissen acht te geven, dringen onze di visies voorwaarts in de vlakte naar Tagliamento. Op eenige overgangen van den door de zware regens gezwollen stroom wordt de terugtocht der geslagen vijandelijke legers opgehouden. De uit Karinlhië oprukkende troepen hebben op het geheele front den hodjem der provin cie Venetië betreden en rakken op naar den bovenloop van de Tagliamento. um DSM HA AO, Tweede Kamer, Het wetsontwerp houdende bepalingen omtrent het van gen van mollen en kikvorschen wordt z. s. aangenomen, waarna aan de orde is het ontwerp inzake verkrijging voor landarbeiders van. land met woningen In eigendom of van los land in pacht. De heer de Jong slaat de sociale be- teekenis van het ontwerp niet hoog aan, omdat zeer vele landarbeiders grond in gebruik hebben. Het Haagsch© Gerechtshof beves tigde de vonnissen der Middelburg- sche rechtbank, waarbij: le. F. de R., glasbewerker, wegens verboden uitvo)er werd veroordeeld lot 2 maanden gevan genisstraf; 2e. H. L. on D. C. T. wegens gelijk misdrijf werden veroordeeld resp. tot 2 en 3 maanden gevangenisstraf; 3e. II. te Sas van Gent, wegens door schuld veroorzaken van lichamelijk letsel veroordeeld werd bot 14 dagen gevange nisstraf; 4e. J. v. R,, schipper, wegend poging tot verboden uitvoer werd ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Door het hof werd vrijgesproken T. B., landbouwer te Overslag, door do Middelburgsche Rechtbank wegens het houden van een verboden voorraad ver oordeeld tot f 50 boete. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.20 u. 5 »/o Nederl. 1008/s2i/2 °/o Nederl. W. Schuld 61V<; 3 o/o do. Oblig. 718A; 3 o/o do. Cer- lüf. 715/s; Cert. Ned. Hand. Mij. 192; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 250 cons. Holl. 220; Cult. Mij'. Vorstenanden 224; Aand. DelL Maatsch. 515; Aand. Amsterd. Defi 220; Amsterd. rubber 238; Nederl. do. 129. Nederl. Amerik. vaart 435; NederL Scheepvaartunie 232; Kon. Holl. Lloyd 212; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 268y2;Aand. Paketvaar t 275. 4 <yo Oostenrijk Juni—Juli 37»/*Steels 100; Erie 203/4Southern Railway 25,- Union Pacific 130; Car and Foundry 70; Common Marine 32»/4; Prefered do. 99, Maxwell Gr. C. v. A. 363/4; Max wel Land Cert. v. Inc. 46s/a. Prolongatie 3y4 o/o'. 0 DE BINNENLANDSCHE TOESTAND IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 31 Oct. V. D. In de con ferentie met von Hertling hebben de partijleiders bezwaar gemaakt tegen zijn candidatuur. De bezwaren zijn deels van binnenlandschen politleken aard, deels ge grond op het bondsstaatskarakter van het rijk. De leiders hebben den. indruk, dat von Hertling de bezwaren ter harte heeft genomen, en persoonlijk zijn optreden hls mislukt beschouwt. Toch bestaat er nog een candidatuur- von Hertling, maar buiten diens wil. Er wordt nog stemming voor hem gemaakt met argumenten, gegrond op de buiten- landsche politiek. BERLIJN, 31 Oct. De „Telegraphen Union" meldt. Nadat de candidjatuur-von Hertling ernstig in gevaar is gekomen, noemt men Posadowsky, von Kühlmann, graaf Brockdorff Rantzau en vorst Hatz- feld als mogelijke opvolgers van (Michaèlis/. De „Vorwarls" zegt, dat het plan, om het minister-presidentschap van Pruisen en hel kanselierschap te scheiden, js op gegeven. Men rekent er stellig op, dat Von Hertling zich zal terugtrekken. De „Berliner Lokal Anzeiger" meldt, dat van. daag de ïnterfractioueete besprekingen-zui len worden hervat. De meerderheid wil verklaren, dat zij geen kanselier kan voorstellen, daar zij niet bevoegd is, in de rechten der 'kroon in te grijpen. KEULEN, 31 Oct. De „Kölu. Volks- zeitung" meldt dd. 30 October uit Bei-lijn Von Hertling was gisterenavond, ondanks, de vele bezwaren voornemens het kanse lierschap op zich te nemen. Er zijn ech ter moeilijkheden gerezen; von 'Hertling is de felste tegenstander van de Jnvoering van het parlementaire stelsel in het rijk. Hij heeft zich echter bereid verklaard, de vredesresolulie aan te nemen. Over dit punt kan de linkervleugel dus geen bezwaar 1 Nov. Middelburg, Huizen, 2 Nov. Meliskerke, "Weiland, 2 Nov. Middelburg, Inboedel, 2 Nov. Souburg, Boomen, 0Nor.'t Zand, Huis, en Land, 6 Nov. Middelburg, Inboedel, 9 Nov. Middelburg, Boomen, Blaupot ten Cate. LoeH, VervaaL Blaupot ten Cate. Blaupot ten Cate. Notarish. Blaupot ten Cate. Paap 9 Nov. Wissekerte, Boomen, en Markusse. 15 Nov. Middelburg, Melkkoeien, Verhulst telegram uit (Montreal zijn de beurs-opera- ties tijdelijk gestaakt. UIT DE VER. STATEN. WASHINGTON, 31 Oct. De gedele geerde handelscommissie heeft besloten den Amerikanen toe te staan gebruik te maken van de vijandelijke patenten. Hieronder vallen pl.m. 20 uitvindingen, o. van dè aniline en de Salversan-berei- ding. UIT BRAZILIË. NIEUW-YORK, 31 Oct. Volgens een telegram uit Rio de Janeiro, worden er militaire oefeningen gehouden, ofschoon er geen maatregelen worden genomen voor mobilisatie. De garnizoenen van Z. O. Brazilië, waar het Duitsche element het sterkst is, vertegenwoordigd, zijn ver sterkt. Een groot aantal Duitsche ma trozen is gearresteerd. De Duitsche bla den mogen niet verschijnen. EEN OVERSTROOMING. JOHANNESBURG, 30 Oct. Een tele gram uit Durban meldt, dat een groote overstrooming van de rivier Umgeri heeft plaats gehad. Men vreest, dat 1000 inlan ders verdronken zijn. Het geheele gebied om de Umgeri is ondergeloopen, waarbij de spoorlijnen ernstig beschadigjd zijn. DE MIIJNWERKERS IN ZUID-WALES. LONDEN, 31 Oct. Morgen zullen 200 duizend arbeiders in de kolen streek van Z.-Wales stemmen over de vraag of zij pi dan niet met hun stakingspolitiek zullen voortgaan, in geval de regeering haar plan ten uitvoer brengt om mannen pit de mijnen te halen voor den militairen dienst De „Daily Telegraph" meldt, dat een der meest actieve pacifisten in Zuid-Walesj' het uitvoerend comité heeft voorgesteld om den mijnwerkers aan tie raden tegen de stakingspolitiek te stemmen Het uitvoe rend comité nam daaröp met lügemeene stemmen een bestuursvoorstel aan, waarin den arbeiders wordt voorgesteld legpnj staking te stemmen. Waarschijnlijk zal het voorstel tot staking met een meerderheid van 50.000 stemmen verworpen worden. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 30 Oct. Off. Op het Noordelijk front trachtte de vijand. Da een beschieting, in de richting Yaoom Smeo op te rukken, doch werd door ons hevig vuur teruggeworpen. In de lichting van Riga beschoot de vijand pnze stel lingen met zware projectielen. Een daar op volgende aanval werd afgeslagen. BEURS GESLOTEN. NIEUW-YORK, 31 Qct. Volgens «sen BEKBNMIAKlNfiBN. INKWARTIERING. De Burgemeester Van Middelburg brengt ter kennis aan de ingezetenen dat inge volge ontvangen ambtsberichten de ge heele gemeente te beginnen met wijk D en behalve zij1, die reeds inkwartie ring hebben, zal worden belast met in kwartiering zonder voeding. Tijdsduur is nog onbekend. Deze inkwartiering zal waarschijnlijk morgen 1 November as. ingaan; mededeeling is de eenige, welke gege ven wordt, zoodat men zich op inkwar tiering heeft voor te bereiden. Nadere waarschuwing van te voren kan niet ge geven worden. Zij, die thans inkwartiering hebben, blijven deze dus tot nader order hou den. Middelburg, den 31 October 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. KOFFIE EN THEE. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van L., N. en Hi beeft goedgevonden te bepalen: De leveranciers van thee en koffie aan detaillisten, zullen in het tijdvak' van 1 tot en met 27 November aan dew taillislen thee en koffie mogen afleveren, en wel op een hun door een detaillist over te leggen bon m>. 1 eenier thee- en/ koffiekaart 0.1 K.G;. thee en op eens him door èien detaillist over te bon. no. 2 eener thee- en koffiekaart1 0.15 K.G. koffie, geldende deze ho|e-f veelheden als voorziening in de behoeften van den detaillist voor de geheele maand. 2. Gedurende het tijdvak, aanvangen de op 1 November en eindigende op 15 November, zal door detaillisten aan verT bruikers mogen worden afgeleverd: op bon no. 3 eener thee- en Jtoffte- kaart 0.05 K.G. thee op bon no. 4 eener thee- en koffie kaart 0.05 K.G. koffie. 3. Gedurende het tijdvak, aanvangen de op 16 November en eindigend^ op 30 November, zal door detaillisten aan ver bruikers mogen worden afgeleverd op bon no. 5 eener thee- en kof file- kaart 0.05 K.G. thee. op bon. no. 6 eener thee- en koffile- kaart 0.1 K.G. koffie. 4. Bonis not 3 en 5 voor thee en no(. 4 en 6 voor koffie, door detaillisten van' verbruikers in ontvangst genomen, kun nen door den betreffenden detaillist da delijk aan zijn leverancier worden af gegeven; nader zal bekeud gemaakt wor den, welke hoeveelheid de leverancier op deze bons na 30 November zal mo gen afleveren aan den detaillist. Middelburg, 31 Oct. 1917. van Nederveen, Heerenstraat des Vrijdags tusschen 9—12 uur v.m. 1 H.L. houts kool. Middelburg, 31 October 1917. De Brandstoffencomm. voorn. GROENE ERWTEN EN BRUINE BOONEN. De Burgemeester van Middelburg maakt beland, dat de Minister van L., N. en II. heeft goedgevonden: met ingang van 6 November 1917: I. ingevolge artikel 3 der Distributie- wet 1916 vast te stellen voor groene erw ten en bruine boonen een maximum inkoopprijs, door gemeenten te besteden, van f37 per 100 K.G.; II. den gemeentebesturen in overwe ging te geven, groene erwten en bruine! joonen ter distributie te verstrekken: aan grossiers tegen f 17 per 100 ILG. en aan detaillisten tegen f 18 per 1001 K.G. bij levering van hoeveelheden van 50 K.G. en meer, en legen f 18.85 p|er 100 K.G. bij levering van kleinere hoe veelheden dan 50 K.G.; III. vast te ^teilen ingevolge artikel 2 der Distributiewet 1916 een maximum- kleinhandelprijs 'voor groene erwten en voor bruine boonen van 22 cents per 1 K.G. en van 11 cents per »/a K.G.; IV. vast te stellen ingevolge artikel 8 der Distributiewet 1916 de navolgende maximumprijzen, a. xn den groothandel, b, den tusschenhandel en c. den klein handel Groene erwten en bruine boonen: a. f 17 per 100 K.G.; b. f 18 per 100 K.G. bij hoeveelheden van 50 K.G. en mleer„ f 18,85 per 100 K.G. bij kleinere hoeveel heden dan 50 K.G.; c. 22 cents per K.G. en 11 oents per halve K.G. Capucijnors, grauwe erwten en daar mede gelijk te stellen soorten: a. f 45 per 100 K.G.; b. f 46 per 100 KG.; c. 54 centa per 1 K.G. en 27 cents per halve KG. Witte boonen, kicvitsboonen en daar mede gelijk te stellen soorten: a. f 37 per 100 K.G.b. f38 per 100 K.G.; c. 4S cents per 1 K.G. en 23 cents per halve K.G. Duïvenboonen, paardenboonen en daar mede gelijk to stellen soorllpna. f27 per 100 K.G.b. f28 per 100 K.G.; c. 35 cents per 1 K.G. en 17i/j' cents peri halve K.G. V. te bepalen, dat vorenvermelde prij zen in den groot- en in den. tusschenhan<> del zijn te verstaan exclusief baal, franco) station van bestemming, spoor, boot ofl laatste veer, terwijl terugzending der le dige balen zal moeten geschieden franco aan een nader op te geven adrjes. Middelburg, 30 October 1917. De Rurgemeesbar voornoemd, P. DUMON BAS. PETROLEUM. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van L„ N. en H. heeft bepaald, dat bon No. 2 der Rijkst Petroleum-Distrïbutiekaart geldig zal zijn van 1 tot en met 15 Novemhe 1917, voor een hoeveelheid van 2 Lite petroleum. Middelburg, 31 October 1917. De Burgemeester voornoemd. P. DUMON MS. MAXIMUMPRIJZEN VAN BRAND STOFFEN VOOR KLEIN-INDUSTRIE. De Brandstoffen Gommissje te Middel burg maakt bekend dat de volgende ma ximumprijzen zijn vastgesteld voor zuiggasanthraöet f 5.10 per 100 K.G.voor «machine- en smeekolen J 5.25 per 100 K.G. Middelburg, 31 October 1917. De Brandstoffencomm. voorn. HOUTSKOOL. De Brandstoffen Gommissje te Middel burg maakt bekend, dat op bon no. 5 en 6 van de houtskoolkaart voor het eerste houtskooüjzer of de eerste vuurkache} tezamen verkrijgbaar zal zijn bjj den heer GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwierpen, welke zijn terug te bekomen a. aan het bureau van politie: eenige sleutels; tafelmes; bonboekje voor zeep; spaarbriefje ten name van' Sophia Huijsheere; b. bij particulieren: zilveren medaillon met 2 portretten, J. Schoe, Rogardstraat; lederen muilkorf J H. Jobse, Bastion N 73; gouden zegel-i M. de Keijzer, Stijfselwleg S 123; knot sajet, Tavenier, Branderijmolengang M 247; lapje zwart fluweel, L. Janse, p/a. dr. Weijl, N.Z. Dam N 19; een sla- gerszaag, Uithoven, Vleeshhal; zegel ring, juffr. Leijnse, N. Bolwerk M 222; dekkleed, M. Schrier, Nieuwe haven I 106, halshand, De Munck, Arnem. voet pad T 96; zilverbon, L. Wichard, Oud Arnem voetpad T 148; vrouw,enschort en onderlijfje, v. Molenbroek, Looiers- Singel Q 250; zilveren doekspeld, G. Dob belaar, Oude Vliss. wteg V. 2; sleepers- boek, Geldof, Beddewljkstraat K 130; Lwfec briefjes Staatsloterij, Vogel, L. Gist- straat; zakmes en zilveren vingerhoed, L. Dorleijn, 't Zand D 78; portemonnaie' inh. eenig geld, H. Stam, VerWerijstraat M 125; 1/20 lot der Staatsloterij, L. Leijnse, Segeerstraat H 90; huissleutel, juffr. Daalhuizen, St. Janstraat I 53,-; broche mej steentjes in goud gezet,, „Kinderzorg", -Veersche singel. AFLOOP VERKOOPINGEN Door den notaris J. Wl Verhulst is gisteren in „De Vergenoeging" alhier in het openbaar verkocht: de hofstede,, bewtoond door C. J. Vader |aan het ITooge- lancLche wfegeling bij den Noordweg in de gemeente Middelburg, bjestaande uit huis, schuur enz. en perceelen Wei- en bouwland, ter groote van 4,4980 H.A. (perc. 1—9) (aan J. Lv yan der, Harst alhiexj q.q. voor f 13.013; 1,2180 H.A. weiland aan P. A. Bakker te Koudekerke voor f2315; 1,38 H.A. weiland aan J. Holle- brandse Cz. te St. Laurens voor f 2700; 1,2550 H.A. aan den Schotelweg aan W. Duvekot fce Vnouwepolder en Ch. Ver-1 hage te Middelburg, voor f1815; 1,2080 H.A. wfeiland aan J. Wouters te St. Lau rens en H. Wouters te Koudekerkfe, voor f 1929; 3,3360 H.A. wfeiland (perc. 14—18) aan M. Kwekkeboom te St. Lau- ï-ens voor f 6088. Vooi-ts werd verkocht de in de ge meente Grijpskerk» gelegen hofstede, be- v/oond door M. Vader, met buis, schuur, boomgaard enz., groot 2,5710 H.A. aan J. Vader te St. Laurens voor f7779; 0,9910 H.A. weiland aan P. A. Bakker te Koudekerke voox* f 2570; 0,7020 H.Ay bouwland en moesland aan A. Flipse te Middelburg voor f 1934; onder de' ge meente Middelburg 0,5510 H.A. bauw-

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2