TWEEDE BLAD Het vijfde "Wiel Binnenland. ingezondei HcdedseUogti. z/aterdat) 20 Oct. 1917, uo. 248. ONZE GEMEENTEBEDRIJVEN. Toen we een paar weken geleden bij de verschijning van de gemeen te begr ooti ng 1918 voor Middelburg, daaruit eenige cij fers vermeldden, werd daarbij ook mee gedeeld dat de gemeente-bedrijven elk een bijdrage in hun nadeelig saldo vra gen- de gasfabriek ad f8459,91; de wa terleiding ad f 4836,73 en het Gem. Eleetr. Bedrijf ad f 6356,40. Maar er is daarover meer op te mer kten dan alleen die eindcijfers. Ten eerste in het algemeen. Als we bijv. vermelden, dat die af-* «onderlijk beheerde bedrijven voor 1918 in de gemeentekas zullen storten voor 't uilsluitend recht om buizen of kabels in de straat te leggen: de gasfabriek f13.241, de waterleiding f12.417, het G. E. B. f6190, dan komt de financiëele beteekenis voor de gemeente van die' bovengenoemde nadeelige saldi in een ander licht te slaan. En als we er bijvoegen dat onder da (uitgaven voor de gasfabriek een som van t 7500 voorkomt, als teruggaaf van ys van ide bijdrage der gemeente in het tekort der gasfabriek in 1916, dat f 22 500 be liep, dan wordt de toestand wel niet rooskleurig, maar toch minder zwart. Datzelfde is het geval als we er op letten, dat in 1916 voor de waterleiding het tekort bedroeg f 10.022; dat voor het loopende jaar het tekort op f 11.442' werd geraamd, en dat voor 1918 als bij drage der gemeente tot dekking van het tekort veel minder, nl. f 4836 is gesteld. En wat bel tekort betreft van het Electr. Bedrijf, dat in 1916 nog een be- drijfsoverschot van f 5214 aan de ge meente kon uitkeeren, ook daarop krijgt men een anderen kijk als men in aanmerking neemt, dat in 1916 geen recht voor hel leggen van. kabels werd geheven, en thans wel; voor 1918 tot een bedrag van 16190. Maar het zou oiok al weer een glad verkeerden indruk maken, als men de oogen sloot voor de moeilijkheden, die de gemeentebedrijven doormaken, tenge volge van de tijdsomstandigheden. Het 5s niet zonder reden, ^iat de bur gemeester in de raadszitting van Woens dag jl. meedeelde, dat een verhooging van den gasprijs in overweging is. Wat nu als raming van de inkomsten voor geleverd gas op de begrooting staat wordt in de toelichting „zeer onzeker" genoemd, „daar niet de minste mogelijkheid be slaat om bij benadering thans te bepalen hoe groot de prijzen zullen moeten zijn om de koLenprijzen te dekken." I En voor de electriciteit is, in verband met de verordening op de Hchtbeperking bij de raming van de ontvangsten voor geleverde electriciteit „geen rabat afge trokken en geen toeslag bijgeteld, aanglo eien verwacht wordt dat deze dan deun niemand meer betaald behoeft te wor den". Maar het gevolg is dan ook, dat die, ontvangsten, welke in 1916 nog 32,5 mille bedroegen, voor het volgend jaar niet hooger geraamd worden dan 27,5 mille. Een vermindering van vijf duizend gul den aan inkomsten waartegenover slecht een minder bedrag van f 780 slaat wc. geps geringer aankoop van stroom (hl in 1916 besteed f 16.474 en voor het vol gend jaar geraamd f 15.694), Ten slotte de waterleiding. Dat het tekort zooveel kleiner is dan de tweia vorige jaren, wordt in hoofdzaak ver klaard, doordat de opbrengst van heil geleverde watêr een kleine f 7000 hoo ger wordt geraamd, dank zijeeni jrijsverhooging. „In verband met de zeer looge kolenprijzen, alsmede die van de smeeroliën en machinekamerbehoeften", zoo leest men in de toelichting tot dezen post op de begrooting van dit bedrijf, „is het percentage voor het abonnement gebracht van 4 pCt. op 5 pCt. der be lastbare opbrengst." Dat zijn geen prettige vooruitzichten. Maar waar „alles naar boven gaat" is dat toch zeker iets, waar niemand zich over behoeft te verwonderen. Een gemeente bedrijf is een bedrijf als een ander: die twee eindjes moeten ook daar bij elkaar gebracht worden. En wie mocht meenen dal de gemeen tekas dan maar liever een grooter tekort op de bedrijven moet bijpassen, dus even als bij de zg. dislributie-artikelen een, deel van de hooge kosten moet dragen, die vergete niet, dat hij dan zich zelf een beetje voor den gek houdt. Want wat hij dan in die (hoogcre kosten niet ^bij betaalt in zijn prijs, betaalt hij toch bij m zijn gemeentebelasting. Dat is vooral dui delijk bij de -vC'aterleiding, waarvan de abonnementen naar een overeenlcomsti- gen maatstaf als bij de belasting zijn ge regeld, nl. naar de belastbare opbrengst der perceelen. In den grond gebeurt bij de distributie, artikelen precies hetzelfde. Maar daar merkt men dat niet zoo dadelijk, olmdat zoowel 't gebrdik als de belasting onge lijk zijn. Bij een door bijna allen ge bruikt product van een gemeentebedrijf zou dajt al heel gauw aan den dag) komen. FEUlUETOfi door BEATRICE HERON MAXWELL FLORENCE E. EASTWÏCR. Naar het Eogalsch. „Mijn meaning is dat mijnheer Mate leverer het gemakkelijk gevonden heeft naar Londen te glaan en daar te blij1- ven. Hij wil liever niet ondervraagd •worden omtrent de zaak, indien zich soms eenige moeilijkheid mocht voort doen." „Zeer vreemd, zeer vreemd," momf pelde mijnheer Pridham, „maar heefi men mijnheer Mauleverer ooit met dat meisje .gezien?" „Het was bekend 'dat zij een bek Wonderaar had, een heer. Een jongen Uil het dorp, die gewoonlijk in het kanaal zat te visschen, zag'hen's avonds aan den oever van het kanaal bij el kaar komen. Hij heeft het gezicht van dien heer nooit duidelijk gezien, maar hij beschrijft hem als lang' en flink van gestalte, met een eigenaardige, temerige stem, die hij overal zou herkennen. U kent mijnheer Mauleverer zelf, mijnheer u> kunt dus oordeelen of die beschrij- Dl' AFSLUITING EN DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Plaatsgebrek maakte het noodig ons lol een enkel woord te beperken bij dc vermelding van de Mem. v. Antw. be treffende het hier boven genoemde voorstel. De groote beteekenis daarvan rechtvaardigt het echter, daar nog eens op terug te komen. In de Memorie gaat de Minister in op de argumenten van hen die van de afsluiting vermeerderd gevaar vree zen bij storm voor de Gronimgsche en Friesche dijken (de heeren Mansholt hebben hier in het bijzonder op gewe zen). De Minister schrijft dat deze perso nen schijnen uit te ghan van de mee(- ningi, dal de Zuiderzee tijdens storm dient als vergaarkom voor een deel van het water uit de Noordzee dat alsdan door de zeegaten tussclien de Wadden eilanden instroomt. Dat is niet. juist. Een andere onderstelling1 welke mede werd geuit, is dat na het afsluiten van de Zuiderzee door de zeegaten bij storm nog een hoeveelheid water onge veer gelijk aan de vroegere zal invloeien, die bij gemis aan een veiligheidsklep als hoedanig de Zuiderzee dan wordt beschouwd, hoogtere standen zal ver oorzaken voor de Groningsche en Fries^ sche dijken. De Minister betoogt dat deze ouderstelling1 niet op goede gron den berust. Er bestaat evenmin voldoende grond voor de door den heer L. H. Mansholt geuite meening, dat het de aanwezig heid der Zuiderzee is welke den vloed van den storm naar het Noorden doet dalen. Naar aanleiding van de meening der leden, dat de kosten van de voorziet- ning in de belangen der viSscherij te worden geoordeeld, wordt er op gewezen, dat de kosten in afwachting van hel advies van de te benoemen deskundige commissie, slechts zeer glo baal zijn geraamd. Bij de beoordeeling, in hoeverre het werk van beteekenis zal zijn, voor beu strijding der werkloosheid, is niet alt- leen te letten op bet werk zelf, maar ook op de voortbrenging van de daar voor noodigle materialen, als rijshout, steen, puin, bouwstoffen en dergelijke en op den aanvoer daarvan, hetgteen hier voor een zeer groot deel te water zal geschieden. Dat hier weinig menschelijke arbeids kracht zal worden gebezigd kan boveru- dien niet worden toegegeven. De meening dat het plan der indij king zich door den loop der omstan digheden van zelf overleefd zoude heb ben, kan niet als juist aangenomen worden. Naar aanleiding van de aan het Voorl. Verslag toegevoegde nota van den heer Eland wordt opgemerkt ,dat de samensteller dezer nota zich nog ga- heel plaatst op het standpunt van liet jaar 1892 en dientengevolge geen reke ning houdt met de ingrijpende wijziginf gen, welke de eischen, in het belang der defensie te stellen, sindsdien heb ben ondergaan. Eene afzonderlijke nota met bijlagen ter beantwoording, van die van het Ka merlid den heer Bongaerts, is aan de memorie toegezonden. De bezwaren van den steller der nota legen het aanhangig ontwerp heb ben voornamelijk betrekking op vorm en plaats van het IJsselmeer en zulks vooral mei het oog op de waterkeering waterloozing en waterverversching der omliggende landen. Wal de waterkeering betreft wordt in, de nota er op gewezen, dat indertijd de waterbeweging in de zooveel klei nere Haarlemmermeer, met de gevol gen daarvan bij stormvloed, krachtig bijdroegen lot het besluit om tot droog making over te gaan. De Minister van Waterstaat is echter van oordeel dat het ontworpen I.Lssef- meer uit een oogpunt van waterkeering in zoo geheel anderen toestand zal vei- keeren ,dan de vroegere Haarlemmer meer, dat van eene vergelijking van beide te dien opzichte geen sprake kan zijn. ving bij hem past. Men heeft mij" gor zegd ,dat hij een vadzige, langzame ma nier van spreken heeft, alsof het hem bijna te veel moeite was om een woord te zeggen." „Hm1" Was de eenigte opmerking van den toehoorder. .,U zou mij veel genoegen doen, mijnheer, mij te zeggen of het waar is, dal mijnheer Mauleverer hier den 7cn Juli gedineerd lieeft." „Ja, zeker dat is zoo, hij is vroeg) weggegaan, om tien uur ongeveer omdat mijn zoon dien avond terugs keerde naar de stad en hij zijn avondl- costuum nog moest verwisselen voor an- dere kleederen." „Om tien uur ongeveer niet later7' „Neen. Wij presenteerden hem met de auto te laten wegbrengen als mijn zoon r.aar het station ging, maar hij wou liever loopen. Chevening' Rise is liier geen mijl vandaan, hij moet dus al lang thuis geweest zijn voordat dit droevige treurspel werd afgespeeld." Mr. Pridham trommelde met de pun ten van zijn nagels op de tafel die voor hem stond, op een meesterach tige manier, omdat hij die zaak mui eens goed uitgemaakt had. Maar de inspecteur kuchte alleen heel beschei den en zacht voordat hij sprak- „Hij bad thuis kunnen zijn maar liet blijkt duidelijk dat dit niet zoo was. Ik heb gisteren bij den knecht op Che vening geïujformeerd en hij zei dat de Weg van den koninklijken stoet, velen, vooral kinderen, die herliaaldelijk H. M. toejuichten, waarvoor zij steeds met een vriendelijken lach dank bracht. Te 4.56 verliet H. M. weder Middel burg. (Het bovenstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage verc Imeld.) Wij moeten nog mot een pnke] woord terug komen op het bezoek aan „Kin- derzorg", en wel om riog eens vast te leg gen, dat H M. bij bestuur, personeel en kinderen door haar belangstelling, haar eenvoudige wijze van doen een indruk heeft achtergelaten, dien niemand hun ner zal vergeten. Nu rest ons nog een mededeelmg over het vertrek en wij séhrijven deze met groote voldoening, omdat H.M. door zeer vele Middelburgers een spontaan, dank baar uitgeleide is gedaan. Op den weg van „Kinderzorg" naar het station stonden zéér velen de auto's af le wachten, maar bij bet station was liet bijzonder druk. Kon anders, wanneer H.M. hier was en de trein voor bet perron halt hield, het publiek geen ge tuige zijn van het vertrek, thans was dit anders. De Koninklijke wagens stonden nog op het. do-ode spoor en daardoor kon de op den Kanaal weg samenge stroomde menigte getuige zijn van het afscheid, dat H. M. op de meest harte lijke wijze nam van de burger- en mili taire autoriteiten; de Commissaris der Koningin en de commandant in Zeeland vertoefden nog een kort o ogenblik bij de Koningin in den salonwagen. Daar de wagens moesten gerangeerd worden om voor den gewonen personen trein te worden geplaatst, reed H. M. die voor het venster aan de stndszijde had plaats genomen, nog eenige malen voorhij het publiek. Telkens werden luide hoerah's aan geheven en H. M. werd niet moede door buigen of wuiven met de hand van de menigte afscheid te nemen, tot de Trein wegreed. HET RONTNKJ.IJK BEZOEK. Betreffende het bezoek aan de Avar bacli tsscliool kunnen wij nog melden dat dit ruim drie kwartier duurde en dat H. M. te 'vier uur de school ver-: liet Naar „Kinderzorfg". Aan de stichting „Kinderzorg" werd de Koningin aan het hek ver-* welkomd door den voorzitter, den heei ds. N. M. de Lijgt, die bij den ingang van het gebouw de overige leden van het moderamen, de heeren ds. H. Jon ker, ds. J. de Voogd u3|t 'sHeer Arendskerke en den heer H. J. Snoep en bovendien den directeur en de di" rectri.ee der stichting1, den heer en mevrouw Van der Sluijs—Van de Krie^ ken, aan H. M. voorstelde. Achtervolgens werden het meisjest- paviljoen met slaapzalen en vervolgens het jongenspaviljoen bezocht, van elk der zalen waren de daar wonende kinf deren aanwezig. Na afloop van dezen rondgang wer den in een der zalen de elf overige bestuursleden èn ook de zes dames van toezicht aan de Koningin voorgel Wtteld. Evenals in de Ambachtsschool ,was ook in „Kinderzorg?' overeenkomstig den uitdrukkelijken wensch van H. M. geen enkele versiering aangebracht, ai- leen een vlag wapperde als teeken van 't vorstelijk bezoek. Een der heeren, die op het stadhuis door H. M. ontvangen zijn, verzekerde ons nog eens, hoe gemakkelijk H. M. over de verschillende toestanden spreekt, hoe eenvoudig zij zich met ieder onderhoudt, en hoei goed zij van de economische toe-A standen op de hoogte is. Zoowel bij de Ambachtsschool als bij „Kinderzorg" stonden, evenals langs den jonge mijnheer niet lang na elf uur was thuis gekomen een kwestie van een uur dus van hier naar Chevening Rise Mr. Pridham zag den inspecteur me feradtigte afkeuring aan. Dat ging te ver, een knecht te ondervragen hoie laai de erfgenaam van Lord BrLAnain uitging of thuis kwam. „Dan iis mijnheer Mauleverer waar schijnlijk een wandeling gaan doen. Het was een mooie avond en jonge mepf- schen houden van beweging." „U heeft volkomen gelijk mijnheer, 'olkOmen gelijk. Hij is zeker een wan deling gaan doen langs het kanaal en dicht bij den hoek ,wanl zijn laar zen waren nat en vol slijk en modder tenminste, volgens den knecht." Op dat oogenblik werden de heeren gestoord door Hoskins, die op diploma* tiek fluisterden toon,vlak bij zijn mees* ter aankondigde„Mr. Frank Merry vraagt u te spreken, mijnheer, vooreen gewichtige zaak." HOOFDSTUK XVII. Zeventien Een rozeknop met kleine scherpe dorens en zoo hef als de Engelsche lucht baar kan maken. Mijnheer Pridham's gezicht bleef on verstoorbaar. Hij was verschrikt door dc mededeeling van den huisknecht, maai gaf geen teeken van verrassing. Hij gaf eerder den indruk aan de twee perso nen, die tegenwoordig waren, dat de heer Frank Merry op zijn verzoek was Zoo flikwijls te wijten aas De moeste huidkwalen en de verschil lende vormen van aambeien (jeukende, bloedende en uitwendige aambeien) zijn gewoonlijk te wijten aan eeii verkeerde leefwijze en ver waar loozing. Een le rijke voeding, onvoldoende li chaamsoefening, onregelmatige en opge houden stoelgang, te weinig slaap en overwerking leiden tot bloedziekten, ver- slopping en zenuwachtigheid drie ge wone oorzaken van eczema, dauwworm, gordelroos, psoriasis, puisten en aam beien. Een eenvoudige, geregelde leefwijze en de gezondheidsregels, die het gezond ver stand ons zetgt, zijn de beste voorzorg. Tot beslrijuing van het ongemak en tot ge zing wordt Foster's Zalf aanbevolen. Deze bizondere zalf bevat alle noodïge verzachtende, antiseptische en genezende eigenschappen. Zij past de meest gevoe lige of ontstoken huid, en geeft verzach ting vanaf de eerste aanwending. Een voordeel is, dat de zalf niet te spoedig opdroogt en niet te gemakkelijk kan worden wegge wreven. Bij het ge bruik verdwijnen spoedig de ellendige prikkeling, jeuk en ontsteking en Foster's Zalf bleek succesvol zelfs bij hardnekkige «evallen van inwendige, uitwendige ec Moedeude aambeien. Ook bij winterhan den en -voeten, huiduitslag en insecten- beten. Geen huis diende zonder Foster' Zalf te zijn. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Middelburg verkrijgb. bij wed. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel 5 f 1.75 p. doos. -gekomen. „Vraag mijnheer Merry bin' nen te komen," zei hij. En zich Lot den inspecteur wendende„U heeft ze ker wel gehoord van den agent van het Detective-Bureau den heer Merfy Misschien kent u hem wel'" Een zeldzaam glimlachje straalde op Lawson's gelaat. „Ik ken hem zeer goed; hij heeft dikwijls samengewerkt met de politie in de Yard. In het bei- gin van zijn carrière is hij bij de poli tie geweest.' Het is een genot een man van zooveel Bekwaamheid te ontmoe ten." Met lichten, vluggen tred kwam de heer Frank Merry binnen. Men had hem kunnen aanzien voor een landedel man, die veel aan sport deed. Zijn rood, gladgeschoren gezicht had niets eigenaardigs om de aandracht te trekken behalve dat de grijze oogen, klein en beschaduwd door zware wenkbrauwen, een weinig moeilijk te begrijpen waren. Zij zagen alles, zonder zich zelf te open baren. „Ga zitten, mijnheer Merry, ga zit ten", zei mijnheer Pridham, nadat de eerste begroeiing had plaats gehad en den inspecteur verzocht was niet heej. to gaan. „Ik denk niet dat u mij io.s zeggen hebt, dat inspecteur Lawson nie. Weten magjl" „Ik heb er niets tegen," antwoordle de detective. Ik moet beginnen met "mij te verontschuldigen zonder uïtgeL noodigd te zijn bij u to komen. Nada. VRIJZ. DEM. PROPAGANDA-VEREENIGING. De gisterenavond in de groote zaal van hel Schuttershof alhier door bo vengenoemde vereeniging belegde open bare vergadering werd door den voor zitter, den heer J. S c li r a v e r, ge opend met een woord van welkom lot de talrijke aanwezigen; tot den heer RoskeS, die de vereeniging door de moeilijke eerste jaren heen li ie lp; tot de aanwezige be stuursleden van de Vereen, v. Vrouwen- kiesr. en van de Vrijz.-Dem. Kiesvere'eni- ging-, tol hen die van buiten Middelburg waren opgekomen, en tot aen spreker van den avond, den heer Th. M. Ketelaar^ die als onderwerp van zijn Tede had aan gekondigd Waarom Vrijzinnig Demo craat?" De lieer Ketelaar begon met er op te wijzen, dat hier op "Walcheren steeds de democratische geest, de Vrijzinnig- Democratische geest, goeden bodem heeft gevonden, en dit blijkt ook nu weer, als men de opkomst vergelijkt bij die van da vergadering van 14 dagen geleden. Da drukke opkomst is tevens een bewijs, dat er ook m deze tijden voldoende politieke belangstelling is, om een ver gadering als deze te doen slagen. Spr. herinnerde aan de vergadering van verleden jaar, toen hij hier optrad te zamen met mr. E. E. van Raalte en an-- deren; hij sprak toen voor geconcen treerd optreden; maar nu is de tijd ge komen om de puntjes op de i te zefr ten, om het verschil te doen voelen! tusschen de Vrij-liberalen, de Unie-libe ralen en .de Vrijzinnig-democraten; want het is noodig, dat met de Evenredige! Vertegenwoordiging iedere partij ten volle tot haar recht komt. Het hoofdbestuur van den Vrijz -Dem. Bond schreef dan ook, dat bij Evenr. Vertegenwoordiging iedere partij op zich zelf zat zijn aange wezen, en, dit was voor dien reeds in de „Fakkel" en dc „Vaderlander" geschre ven. En ondanks dit laatste werd den Vrijz.-Democraten verweten, dat zij scheurmakers zijn, maar zij hielden zich in Maart aan hetgeen zij in December ook in hun blad „de Vrijzinnig-Demo craat" erover schreven, terwijl de andere partijen inmiddels van gedachte veran derd waren. Het stelsel van Evenredige Vertegen woordiging fs niet zoo moeilijk te begrij pen als sommigen het willen doen voor komen, hetgeen spreker aantoont door een populaire uiteenzetting van het stel sel. Ter voorkoming van vergissing, zegt spr. dat het een axioma is, dat op de lijst der Vrijz.-Dem. een of meer vrouwen' een hooge praats zullen innemen. Er is in de partij nog 'niet over gesproken, maar de partij heeft van haar oprichting af voor het begmsel van kiesrecht en verkiesbaarheid gestreden, dus spreiekt het vanzelf. Spr. ontkent, dat geconcentreerd op treden het aantal vrijzinnige stemmen zal vergroolen, want men jaagt democraten naar de S. D. A. P. en conservatieven naar de Cbrislelijk-Historischen. Het ieder afzonderlijk optreden zal aan del vrijzinnige partijen samen meer zetels bezorgen dan geconcentreerd optreden. Het samengaan kan niet en daarom mag het niet. Vervolgens schetst spr. het verschil tusschen de drie vrijzinnige partijen. Del Vrij-Liberalen werkten het algemeen kiesrecht tegen en kwamen eerst in 1913 er toe, het dan maar mede te nemten( evenals de Unie-Liberalen. De Vrij-Libe ralen scheidden zich bij de kieswet-Tak af, omdat die te ver ging. In 1901 scheid den de Vrijz.-Dem. zich af, omdat men, toen niet ver genoeg ging. Spr. vergeleek o. a de opvatting over staatsbemoeiing bij Vrij-Liberalen en Vrijz.-Dem., over staatsexploitatie enz. en wees daarbij op het goed rendeeren van gemeentebedrij ven, wat naar zijn mcening bij staats bedrijven ook krui. De Vrij-Liberalen vergeleek spr met een man met gebrekkige bennen, die bij ik uw instructies ontvangen had aan* gaande de afwezigheid van uw zoon, den heer Laurence Pridham - wiens afwezigheid, zooals ik met genoegen vernomen heb, volkomen verklaard is, ofschoon de omstandigheden droevig war ren zijn mij enkele feiten ter oom gekomen, die ik dacht u te moeten mededeelen. Ik hoop, dat de jonge mijn heer herstellende is van zijn ongeval?' „Het spijt mij te moeten zeggen dat (mijn zoon nog' zeer ziek ïsl maai' ga voort als ik u verzoeken mag." „Nadat ik van u gehoord had, mijn* heer Pridham, dat verdere nasporingen omtrent hem onnoodig waren, maakte ik een kort verslag van het geval voor als men er laler op terug mocht komen, zooals ik altijd doe. Wanneer ik mij eenmaal met een dergelijk geval belast laat ik het nooit geheel loopen. Ik bet- hoef u nauwelijks te verklaren, dat zulke zaken dikwijls vollediger opheldering vereisclien, en men komt er soms maanf- den daarna mee terug', wanneer het spoor koud is en men verwacht ,-dat ik het onderzoek voortzet precies waar het is opgehouden. Mijn aandacht was voon- namelijk gevestigd op de verslagen omf trenl den moord aan het kanaal, of schoon er hoegenaamd geen verband scheen te bestaan tusschen uw zoon en het jonge meisje, Lisbeth Baintoc genaamd." fWordt

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 5