4 BUITENLAND. Y> Ingezonden Stukken. V DE OORLOG. De Toestand. Wij moeien beginnen met eOn fout recht te zetten, die gisteren gemaakt is bij het ineenzetten der courant. Bij ver gissing is boven een. bericht uil de twee de oplage. van ons Zaterdagavondnummer het hoofdje „Nagekomen Berichten" ge plaatst, zoodat de schijn gewekt kan zijn, dat er opnieuw gevechten in Vlaanderen waren ontbrand, terwijl men daar juist weer in een stadium van voorbereiding verkeert. Er was dan aok hedenmorgen van dit front geen nieuws van bijzondere betee- kenis ingekomen en datzelfde geldt Oiok voor de andere fronten. Op Oesel zijn de Duitschers het bran dende Arensberg binnengerukt; de Rus sen trekken terug op Molm, een klein eiland ten O. van Oesel, dat door eenl dam ermee veroonden is. De Duitsche oorlogsschepen drongen de Russische vaartuigen terug lot in de Molinsond. Over de kwestie Elzas-Lotharingen is men natuurlijk nog lang niet uitgepraat. Reeds in het laatst der vorige week gaf een interpellatie in de Fransche Kamer Ribot aanleiding om von Kühlinann van repliek te dienen. Hij zcide daarbij o. nil, er op wijzende boe 'Duitschland bijna de geheele wereld tegenover zich heeft: Als Duitschland niet toegeeft, dan zal het Uit de gemeenschap der mcnschlieid wonden gestooten, ja^ls de ergste straf, welke nun een natie lean worden opge legd, die de wereld wildje p verheerschen. Vervolgens sprak hij over de Oosten- rijksche en Duitsche vredesmanouevres en zei 'o. m. „Dezer dagen verklaarde Oostenrijk, dat het besloten was om vrede te ma ken, waarbij het ons omvangrijke conoes- cies deed, maar over Italië niet repte, meenende, dat dit land zich nu wel tegen Frankrijk zou keeren. Dezer dagen werd er in Duitschland zooiets gemompeld, dat als Frankrijk maai* tot óverleg wilde komen, wij zouden kunnen rekenen op de teruggave van El zas-Lotharingen, een onhandig gestelde val, waarin wij ons niet hebben laten van van grtoole moeilijkheden, dal overwon nen zal moeten worden, voor wij aan den vrede toe zijn. Toen wierp Duitschland het masker pf en wij kregen de verklaring van von TCfililmunn „Nooit!" Dat is ten minste een oprecht en duidelijk woord, dat niet voor tweeërlei uitleg MaLbaar is. Thans is alles duidelijk wij zullen de overwinning, wij zullen Elzas-Lotharingen hebben. Er zal geen vrede in den waren zin de^ woords kunnen zijn, als de onrechtvaar digheid van Elzas-Lotharingen niet her- steld wordt." Op deze beschuldigingen is men van Duitsche zijde hel antwoord niet schul dig gebleven. Onderstaatssecretaris von der Busscke blies Wolff het volgende ant woord in: „De door den Franschen premier Ribot in de zitting van de Fransche ICamer van 12 Oct. geuite bewering, als zou Duitsch land de Fransche regeering in. hot oor hebben laten fluisteren, dal hel door toe doen van een politicus de onderhandelin gen omtrent de teruggave van Elzas-L.o- tliaringen kon inleiden, is van allen grond ontbloot. De keizerlijke regeering liet er, telkens wanneer men haar polsie inzake de vre- desmogelijkheden, geen twijfel over be slaan, dat Duitsch grondgebied nooit liet onderwerp van onderhandelingen met een buitenlandsche mogendheid kan vormen." Zooals men ziet laten beide antwoorden aan duidelijkheid niets te wensclien óver. Toch zal de kwestie Elzas-Lotharingen geregeld moeten worden, wil men tot den vrede kunnen 'komen. Mr. W. H de Beaufort, onze oud-minister van buiten landsche zaken bespreekt de kwestie jn Het Vaderland en meent, dat er wei een Oplossing is te vinden, waarbij Duitschland lean zeggen, dat het de provincies niet aan Frankrijk heeft afgestaan, terwijl Frankrijk de genoegdoening zou hebben, dat de bewoners in een betere positie kwamen. Wat die oplossing is, geeft de heer de Beaufort niet aan; pr zijn trou wens meerdere manieren te bedenken waarop dit te verwezenlijken zou zijn. Wij meenen echter, dat de strijd om El zas-Lotharingen behalve om ideëele kwes ties ook gaat om de zeer stoffelijke be langen; die er aan de Lothariïigjsche erts- belckens verbonden zijn en dat deze, al wordt er niet over gesproken, ton slotte het meeste gewicht in de schaal zullen werpen. (3 Al wordt er thans vrijwel üallcen gestreden over de Elzas-Lotharaigsche kwestie, men mag niel uit het oog verlie- ■zen, dat ook voor het BalkanvraagsLuk nog altijd geen oplossing gevonden is en dat dit bij het sluiten van den vrede ook nog menig .struikelblok op kan leveren. Keizer Wilhelm- lieeft dezer dagen e bezoek aan Sofia gebracht en daar was in de tafelredevoeringen de eenheid van het geheele Boelgaarsche volk schering en inzet. De keizer zinspeelde zoowel op een spoedigen vrede als op die ver- vereeniging, alsof die onafscheidenlijk aan elkaar verhonden zijn. Was nu die ver- eeniging een kwestie van enkele op zich zelf staande grensgebieden, dan behoefde men voor een oplossing niet zoo zeer te vreezen, maar do Boelgaarsche ver langens gaan verder. Er werd zelf gesproken van de oude Boelgaarsche stad Niesj. Ook hier ligt nog een veld' Het Duitsche Soc. Dein Congres. Op den soc.-dem. partijdag te Berlijn, waarvan een laatste bericht van gisteren gewaagde, zeide Sclieidemann over den vrede door overleg o.m. hel volgende: Nadat men ons in het buitenland had beschimpt en dubbelhartigheid ver weten, zijn wij. er toe overgegaan een formeel vredesbesluit in te dienen .Tam mer genoeg hebben onze tegenstanders in Duitschland in zooverre gelijk gekre gen, dal de vijanden ,er ons slechts om hebben gehoond. Ook de soc.-demo- kralen in het vijandelijke buitenland be grepen onze werkelijke oogmerken niet. Iloe meer wij óp een vrede door over leg aanstuurden des te dwazer schroef den de tegenstanders hun eischen op. Wij willen niet afslaan wat ons be hoort; wij wijlen geen vierkante voet Duitsch gebied prijsgeven; wij willen alleen afslaan wal anderen behoort en anderen even heilig is als ons het onze. Wij verlangen bij een vrede door verge lijk territoriale onaantastbaarheid, eco nomische onlwikkellngsvrijheid en vrij heid der zeeën. De vrije zee is len minste van evenveel belang als de ge bieden die wij bezet houden. Scheidemann gaf toe dat Michaelis groote verdiensten heeft voor de bin- nenlandsche justitie. Hij is echter niet geschikt voor den post van rijkskanselier. Verder betoogde spr. dat invoering van het parlementaire stelsel noodig is. De vaderlandsche partij speelt hoog spel; het rijk moet tot demokratiseering ko men. Bij de openings vergadering van den partij- tijdag waren 350 afgevaardigden en tal van belangstellenden tegenwoordig. In zijn openingsrede zeide Ebert o. a. Alle volken smachten naar vrede. Zoo lang onze tegenstanders niet tot vrede bereid zijn, zullen wij ons land blijven erdedigen. Wij eischen echter onder alle omstandigheden een duidelijke vaste ondubbelzinnige vredeshouding van de regeering. Spr. oefende daarop kritiek op de huidige rijksregeering. Ook de kwestie der splitsing werd op het congres aangeroerd. Een spreker wees er op, dat de partij Liebknech'C schandelijk in den steek heeft gelaten. Van verschillende zijden werd er op gewezen, dat de onafhankelijken sterk in bloei toenemen. Scheidemann antwoordde hierop: „Alles wat wij den onafhankelijken sociaal-democraten aanboden, zelfs de splitsing van de „Vorwarts" in twee deelen, werd door hen van de hantj gewezen. De onafhankelijken hebben dq schuld". plan, welke verder niet op de confe rentie kon plaats hebben, in de pers zal worden voortgezet. Zou dan wer kelijk, zoo vraagt hij zich af, het Rus sische socialisme vijandig staan tegen over een Volkerenbond; beleekent deze voor hem niet anders dan „ideologie van de bourgeoisie" KORTE OORLOGSBERICHTEN. Duitsche vliegtuigen hebben de streek van Duinkerken gebombardeerd en vele slachtoffers onder de burgers gemaakt. Graaf Woeste, de bekende leider der oud-katholieke partij in België, mi nister van staat, die reeds tachlig jaren telt, is tengevolge van zijn verstrooid heid te Brussel door een tram aange reden en ernslig aan het hoofd ver wond. Zijn toestand is in verband met zijn hoogen leeftijd ernstig. De Iïngelsche mijn veger „Begonia" is waarschijnlijk met man en muis ver- De Engelsche prijsrechter heeft een eigenaardige beslissing genomen door be slag te leggen op wol, die aan de admi nistratie van het Zweedsche leger te Gotenburg geconsigneerd was. Hij ver- eenigde zich met het argument der Kroon, dat de wol volstrekt niet voor het Zweedsche leger bestemd was, maar of voor bepaalde Zweedsche fabrieken (daar de wol eerst naar Duitschland werd gezonden om lot gareu te worden ge sponnen) of, hetgeen waarschijnlijker is, voor de firma te Leipzig ten einde in Duitschland te worden gebruikt. De waarde van alle wol, geconsigneerd aan het bestuur van het Zweedsche leger en door de verschillende schepen vervoerd, waaromtrent het prijsgereent uitspraak had te doen, bedroeg niet minder dpn 3S0 duizend pond sterling. Het Wolff-bureau deelt nog de volgende bijzonderheid mede omtrent de wet nopens schadeloosstelling aan scheepvaartmaatschappijen, 11 dezer door den rijksdag aangenomen. De reeders ontvangen den financi- eélen steun niet als leening, \maar als een schadeloosstelling in baar, die niet terugbetaald behoeft te worden. Verschillende persönen te Elberfeld zijn vergiftigd na het gebruik van een „versterkend middel" dat in verscheidene winkels verkrijgbaar was. Dit middel heel „Starkso". De polilie waarschuwde er tegen. In de mijn „Achenbach" bij Dort mund vond een ontploffing plaats. Er werden ongeveer 11 personen gedood. De socialisten en de Volkeren bond. In de „Huraaniilë" betoogt Edgard Milhaud de dringende noodzakelijk heid van voorbereiding1 van de komst van den Volkerenbond. Niet langer mag deze bond den volkeren voor oogen zweven als een utopie, een ideaali maar hij moet gaan leven in de open bare meening als een realiteit, als een zekerheid. Immers, blijft de Volkeren bond een droombeeld lot na het slui ten van den vrede, dan zal' hij geen invloed oefenen op dien vrede cn zul len de volkeren elders hun beveiliging en waarborgen zoeken en zal de wor steling om bufferstaten en strategische grenzen en om mijnen mei grondstoffen voor de bewapening voortduren, totdal een der reuzen den anderen heeft over meesterd, "Wordt de Volkerenbond ech ter werkelijk de beheerschende factor liet stelsel van na-den-oorlog', dan, maar ook dan alleen, zal een vrede van hel recht mogelijk zijn. Schr. ging naar de Londensehe con ferentie in de hoop en niet de bedoe ling, dal daar een internationale actie zou worden voorbereid om in le wer ken op de verschillende regeeringen opdal deze gewijzigde oorlogsdoeleinden zouden kenbaar maken. Zelfs bestond hel plan een delegatie naar Wilson te zenden, om hem te verzoeken in naam van het socialisme der Entente- landen het iniliatief te nemen lot hel uitwerken, in overleg' met de geallieer de mogendheden van een praktisch plan voor de instelling van den Volkeren bond. Dit denkbeeld, zegt Milhaud dan ver der, vond te Londen van verschillen de zijden warme instemming'. Maar, vol gens een voorafgenomen beslissing, wel ke gedrukt heeft op de geheele confe rentie, was volkomen eenstemmigheid noodig om dat voorstel in bespreking te brengen en de Russische delegatie, gesteund door een kleine fractie van de Engelsche delegatie, sprak zich uit tegen ons plan van actie. Er moest dus van worden afgezien. Het plan van de vorming' van een permanente organisatie, bestemd om sa menwerking te brengen in de actie der socialistische partijen in de geallieerde landen; om nieuwe conferenties dier partijen voor te bereiden en om even tueel deel te nemen aan de voorberei ding' van een internationale conferentie stootte op hetzelfde verzet, doch ten slótte werd toch besloten deze orga nisatie in het leven te roepen. Maar dat was dan ook het eenige posi tieve resultaat van de conferentie. Milhaüd spreekt ten slotte den wensch iuit, dat de bespreking' van het In Turijn is als naspel van de onlus ten van eenige weken geleden 21—25 Augustus) een buitengewoon hoogloopen- de discussie in den gemeenteraad ge houden over de onvoldoende voorziening met levensmiddelen. Do burgemeester heeft in de kritiek, daarbij op zijn beleid geoefend, aanleiding gevonden om zijn,ont slag te vragen. Uit nadere berichten blijkt, dal bij die onlusten het centraal station, hel kloos ter San Bernardino, de gelijlaiamige kerk, de kerk Madonna del Pace, lal van fa brieken die voor hel leger werkten en hotels en voorts vele particuliere wo ningen in vlammen zijn opgegaan. Er zijn, nadat hel oproer onderdrukt was, niet minder dan 3000 arbeiders gevangen genomen. Te Asti, bij Turijn, te Savona en Genua, moet bet terzelfder lijd tot opstootjes zijn gekomen. N. R. C - Reuter meldt uit Athene: Het Ila- liaansche stoomschip Bari (324 ton) met Grieksche consuls uit Turkije aan boord, is door oe Duitschers getorpedeerd. De reddingsbooten zijn eveneens gezonken. Er zijn 50 overlevenden op Korl'oe ge land. Men meldt, dat er in Italië 129 voet aan wal hebben gezet. Men vreest, dat de Grieksche ambtenaren zijn omge komen. Ingezonden Stukken worden in geen geval teruggezonden. DUITSCHLAND EN BELGIË. Hooggeachte Redactie. Het is een Belg, zelfs waar hij niels geen heil ziet in den oorlog, beslist on mogelijk zich neer te leggen bij' het slót uwer beschouwingen over den „Toestand" in uw nunimer van Vrijdag. Duitschland is in België gevallen op de meest onbillijke wijze, heeft er zich gedragen op de manier die u wel weet, ligt op ons volk als een reusachtige vampyr op een stervend lichaam En tot straf voor die gruweldaden vindt u dal de woordverbrekende vijand het recht moet hebben aan België te ver bieden van Zeehrug'ge of Oostende een haven te maken die als oorlogshaven dienst zou kunnen -doen, van ons leger boven een maximale sterkte te bepalen enz. Sinds wanneer moet de onschul dige, beter moet het slachtoffer gestraft en de misdadiger beloond worden? Ja, zegt u, het bovenstaande moet alleen gebeuren als geen ontwapening volgt, want dan acht u het zeker dat de Belgische regeering, uit sympathie, in nauwe relatie met Frankrijk en En geland zal bljjvfen. Da! is maar een bloot vermoeden weet u uan niet dat België nog altijd vooi zijn „neutraliteit" strijdt'? Laat ons even wel uw standpunt aannemen en veron derstellen (lat in België's relatiën een gevaar schuilt voor Duitschland. "Wie heeft er schuld aan dat die relatiën lot stand zouden kunnen komen Wie heeft België van zich afgeschopt en het naar Frankrijks en Engelands kant zweept? Waar moet het overigens heen als groote landen mogen baasspelen in-klcinc landen omdat bijv. in dezer ligging mogelijk een strategisch nadeel voor de voorname naburen kan schuilen? Zoudt u het dulden dat Engeland ten uwenl eipchen zou stellen als u er toekenf nen wilt aan Duitschland? Eu als u me antwoordt dal uw land niet in oor log is, dan vraag ik u of België, door zijn onzijdigheid te hebben verdedigd, meteen zijn recht lol volkomen onafham kelijkheid heeft verbeurd? Neendaar is, inzake ons land, maar een goede oplossing liet geniete de vrijt beid die elk andere vrije natie geniet. Die formule past ook hij een eventueel Europeesch Stalenverbond. Wat nu België's herstel betreft dat moet onvoorwaardelijk en volkomen zijn. Geen eerlijk mensch kan het anders in zien dat heeft Duitschland overigens zelf reeds beleden in Augustus '14, Dat herstel moet in principe alleen door Duitschland gedragen worden van al de oorlogsellende len onzent is het de directe of indirecte oorzaak. En als hel dan alles zal betaald heb ben, of teruggegeven, of vergoed: onze verwoeste steden, onze platgeschoten dor pen, onze vveergalooze kunstgebouwen, die kleinodiën der eeuwen, onze opga- vorderde speciën, meubels, paarden, voaf, voorraad, machines, boomen, metaal, de schade aan onze fabrieken, mijnen, sche pen, hoogovens, havens, aan onzen ham- del, onze nijverheid, onzen landbouw, enz. enz. enz.' Welke boeledoening' zal Duitschland dan zich zelf vrijwillig opleggen, wel ken troost zal het ons brengen voor hot onmetelijk geleden wee? Voor het onnoemlijk zedelijk gefolter? Voor den rouw der duizenden moeders, der dui-' zenden vrouwen der duizenden kindel- ren in wier liart een grafkruis steekt als een dolk? Welke vergelding voor de duizenden kostbare, schoone, jonge, onschuldige levens die geen macht ter wereld vergelden kan? Wat had ons land Duitschland mis daan? Al bestraatte Duitschland al onze we gen mei zilver en paarlen, en belegde het al onze gevels en daken met goud en diamanten, al gaf het ons al de schallen der aarde, al offerde het zijn eigen op en stierf het den kruisdood voor ons nog en zou het niets weer gekocht hebben van het onherstelbare, dal, door zijn schuld alleen, als een oceaan van lijden en droefheid sedert drie jaar over ons volk stroomt. JOH. DE MAEGT. (De redacteur buitenland kan zich in vele opzichten met de opmerkingen van den heer Demaegt vereenigen. Ook hij meent, en heeft dit vaak genoeg doen .uitkomen, dal Duitschland jegens België groot onrecht gepleegd heeft en dat dit land recht heeft op een zoo volL ledig mogelijke schadeloosstelling. Hij is echter levens van meening dat er bij hel sluiten van den vrede uit alle volkeren één roep zal opgaan maatregelen, die een dergelijke ramp als dezen oorlog voor de loekomsL moe ten voorkomen. Het eenig' deugdelijke middel hiertoe is naai* zjjn meening de vorming van eenen wereldstatenbond, maar hij vreest, <lat de leidende staats^ lieden der groote mogendheden- nog ter veel van militaristische en imperialis tische gedachten vervuld zullen zijn om hiertoe te willen meewerken. Als, zooh üs hij stellig verwacht, de 'oorlog, lij moge spoedig eindigen of nog' jaren duren, onbeslist eindigt, zullen zij ech ter naar zijn meening allerzijds in het belang hunner landen waarborgen eischen om bij een nieuwen oorlog voor een onverhoedschen aanval gedekt te zijn. Dal acht hij volkomen gerechtvaardigd, en van die gedachte uitgaande, sprak hij van waarborgen voor Duitschland tegen een Engelschen inval door België heen. Hij heeft echter verzuimd, en voelt dit thans als een ernstige tekort koming, op te merken, dat naar zijn meening ook aan België en Frankrijk de noodige waarborgen tegen een Duit- (schen inval gegeven moeten worden. Sprekende over de Duitsche vredei eischen, liet hij daarop een te eenzijdig licht vallen, er niet aan denkende, daf dit aanleiding moest geven tot misver stand Hij is den lieer Demaegt dank baar, dat die hem gelegenheid lieeft gegeven, dit tlians reclit le zetten. In zooverre blijft liij' echter met den geachten inzender van meening verschil len, dat hij het van zelf sprekend acht, dal na den oorlog1 België nog geruimen t\jd ten nauwste met Frankrijk en Erf- geland verbonden zal blijven. De redacteur-buitenland.) Landbouwers onder Biervliet, en niet- landbouwers in de omgeving die een half uur van Hoofdplaats haven wo nen, moeten vandaag' en morgen bruine boonen leveren le Oostburg! Voor boeren is zoo'n levering niet aangenaam, maar voor kleine luiden er gerlijk, en te meer voor dezen, die 4 5 voermans langs liun woning naar Hoofdplaat zien rijden. Mei dank voor de plaatsing'. Biervliet, 15 Oct. '17. P. V. MARKTBERICHTEN Op de groenten- en fruitveiling van de veilingsvereenigmg „Walcheren wer den gisteren de volgende prijzen besteed: Hondsmuil 14,5 c„ goudreinette 13- 15 c., Wellington 11 c., peperappels 15 c., armgaard 14 c„ zoete bellefleur 16 c,, campagnezoet 10 c., grauwzoel 11—14 c., princessenoble 12 c., bouw man reinetle 10 c., Vlaamsche schyvers 9 c., reinetic inonstrueuse 12 c., beurré clairgeau 10—12 c., Louwtjes 9 c., sol dal laboureur 11,5 c., Jodenpeer 8 c., beurré d'Arenberg 18-—19 c., nouveau, poiteau 9—10 c., thomaten 22 c., uien 112-15 c., peen 5—5,5 c., spruften 24—32 c„ suikerboonen 3141 c., alles per K.G.; bloemkool 6—32 c., roode- kool 5—11,5 c., savoijekool 49 c., ■witte kool 4—10 c., sla %—l,5 can dijvie 1/3—2,5 c„ alles per stuk; spinazie c., zuring 14 c„ postelein 51 c., alles per mand; prei 10—12 c., peen 5—7 c., karoten 5,56 c., rapen 4 5 c., ramenas 1—2 c., selderij 3—11 c., pieterselie 2—2,5 c., alles per bos. Vlissingen, 16 Oct. Bij de gisteren ge houden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Andijvie 39—47 c„ spinazie 46 c., kropsla 27—39 c., kervel 14—15 c., al les per mand; rapen 3,5—7,5 c., peen 5,5—6,5 c., prei .10",511 c„ karoten 6-7,5 c., selderie 3 e., alles per bos; bo-erekool 2,5 c., wütte kool 6,5 c.'h roode kool 11,514 c., savoijekool 8— 13 c., alles per stuk; goudreinetten 12—16,5 c., zure bellefleur 14,5 c.b' (gjrauwzuur 11,5 c., campagne 12 c., Ilollaarl 10,5 c., schutterreinet 10,5 c., bouwmansreinetten 11,5 c., rietperen 15,5 c., bezy v. Schonauwen 11,5 c., lok- keniannen 12,5 cbeurré Spa 10,5 c., Marie Louise 9,5 e,, kleiperen 5,5 c., Gieser Wildeman 6,5 c„ pondsperen 7,5— 9,5 c, 'koolrapen 3,5 c., tomaten 14,5— 24,5 c., Uien 12,5—13 c., peen 5,5 c„, princesseboonen 32 c., alles per K G. Goes, 15 Oct. Op de beden gehouden» groote veiling der vcilingsvereeniging ,,Z Bevelana" dedenappelen (bin.) f 5—f 20, fabrieken f 3—1' 6, buitenl. f 8—f 10, kroet- appelen (Dm.) f 5—f 9.S0, fabrieken f5.10 f8, buitenl. f 9f 12; peren (bin.) f5 f 13, buitenl. f 10f 14, kroetperen .(bin.) f3.70—f4.10, witte kool (fab.j f 1.50—f 4, buitenl. f 1.50f 4, alles per 100 K.G. Does, 16 Oct. Opgaat ihr KiR-rEtcommi** t. H.'lor t 2 36 a 1 0.00 per k io. part 10 Eieren f 11.80. Of aacvo' voor d.6 eier*=nvfiling d 1 j*dor-fu>->l'ng Znia-Beveianti vj.e dr i t-edroeg 720 sinks." De prjje 112.00 tct 1 0.per 100 stuks. Botterdam, 16 Oct. Ter veemarkt van heden rraren aangevoerd - paarden, veulen, 3169 vette runderen, 853 vette kalver., 47S nuchtere dito, varkens, 432 biggen, 0000 Bchapen, ■animeren, bokken. De prjjzen waren runderen 12680, votto kalveren 165 -90, nuchtere dito 814, varkens 000—00, licht soort 00—00, biggen 422, schapen 0000 lammeren 0000 en 00—00, melkkoeien. Boter. Aangevoerd 5 8Bte tonnen, 7 löde tonnen en 165 stukken. De prijzen waren le qual. tf 2e qual. f f en voor de stukken f 0.— a f Eieren. Aangevoerd 00000 Beg. en 190478 V. P. N De prjjzen waren Reg. kipeieren f 0.00— f 0.00, eend 10.00f 0.ganzen 10f 0 kalkoenen fO.OOf 0.00; kalkeieren kip 1 00.0— f een«l f 0.00-f 0.00. V P.N. Kip f12.80-13.80. Eenden f10 70-11.65: ganzen f f kalkoen f a f parelhoenders f Hasdelaarseieren kip f 10.45—f 12.15. Eend 00.00- f 00.00 EEN MAL VERVOER. Geachte redactie. Hoezeer Zeeuwsch-Vlaanderen in zijn Woonadag geheel en het Westelijk dóel in 't bij- Donderdag, zender in ons vaderland een druk be- Vrijdag sproken grensstreek is, toont de aard- Zaterdag rijkskundige kennis van 't Land van Cad-1 Zondag zand bij onze regeeringspersonen al zeer I Maandag gering zjjn. JDimdag THERMOMETER EN «ERWACHTIM 16 October Thermometer alnier 8 u vm. 46 jr., 12 u. 50 gr., 3 n 53 gr Telegrafische mededeeling van het Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingon van heden ochtend. Hoogste barometerstand 770 iii Znid-Duitschland. Laagste 760.6 te llaparanda* Verwachting tot dea avond van 17 Oct., matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind; ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen zelfde temperatuur BTÏÏW lllllKIC* 17 Oct. n.m. 1.54 18 o 2.27 19 3.02 21 ti 4^3 22 85.11 23 i> it 6.14

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3