LAATSTE BERICHTEN. tot aftrek voor noodzakelijk levenson derhoud werd verhoogd tot f 350. In de Dinsdag te Cadzand gehou den raadsvergadering werd de begrooting 11917 gewijzigd; de post distributie werd verhoogd met f601,7 4Va- Vastgesteld werd een nieuwe verordening op do hef fing van een belasting op de hondexl en. een verordening op de invordering- De verordening tot regeling der jaar wedden van de onderwijzers werd als volgt vastgesteld: voor bet hoofd f1200 met 6 tweejaarlijksche verhoogingen van f 50 tot f 1500; voor do onderwijzers i 600 met 5 dito van f 100 tot f 1100; voor lelk der onderwijzers die het hoofd der fccliool bijstaan en den rang van hoofd- Onderwijzer bezitten f 200 meer dan de Onderwijzers; huishuur f 50 voor de man nelijke onderwijzers van bijstand van 28 jaar oud. De begrooting voor 1918 werd vast gesteld in ontvang en uitgaf op een bedrag van f 15.458,0 li/s met f 10.000 hoofdelijken omslag. Besmet tel ij ke ziekten. Van 3—9 Oct. zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad ge- bomen Typhus: 2 gevallen te Middelburg. Roodvonk- een geval te Middelburg en Rilland-Bath, Diphteritis: een geval le Aardenburg, Groede en "Waarde. KERKNIEUWS. In de gisterenavond gehouden ver gadering van bet kiescollege der Ned. Herv. gemeente alhier had de ver kiezing plaats van vier ouderlingen en vijf diakenen. Aanwezig waren 94 van de '102 stemgerechtigden. Als ouderling werden herkozen de hce- ren J. A. J. L. van Meerendonk met 91 en A. Pelermeijer met 87 stemmen, bei den candidaal van de drie kiesvereeni- gingen. In de vacature J. Wl Roskes werd ge kozen de beer J. W. Fransen, candidaat van Evenr. Vertegenwoordiging, met 51 stemmen en in de vacature J. C. Hartman' de beer M. P. Mathijsse, candidaat der drie kiesvereenigingen, met 93 stemmen. Tot diaken werden herkozen de heeren J. Baljeu me,t 89, K. Klaasse met 93,"C. A. Mantz met 89 en P. de Pagter met 90, allen candidaat der drie kiesvereenigingen. In de vacature J. C. Deutz werden zoo wel bij eerste als bij tweede stemming op de Iieeren W. A. Dormaar, candidaat; van Evenr. Vertegenwoordiging, en D. de Vries, candidaat der confessioneelen en ethischen, ieder 46 sTemmen uitge bracht, en 2 in blanco. Bij loting werd de heer Dormaar gekozen. Bij de Woensdag gehouden stem ming voor vier leden van het kiescollege der Ned Herv. Kerk te Kloe tinge werden herkozen de heeren Johs. Dek ker, M. de Jager en C. G. van Lie re, ter- wiji in de vacature Jacs. van Liere ge kozen werd de heer H. Sparenberg. Ned. Herv Kerk. Beroepen te Gróot-Ainmers J. II. Ko ter te 's-Grevelduin Capelle; bij de Vrij zinnig Hervormden le Haarlem. S. C. Boenders te Utrecht. Aangenomen naar Uithuizen (hulp prediker; de heer W. A. Zeydner t<) 's-Gravenhage. Bedankt voor Nijega: G. Tichelaar te Wilsum. Geref. Kerken. Beroepen te Duurswoude en le Wijnje- terp J. M. de Jong te Wons. Geref Gemeenten. Beroepen le Opheusden: M. Hofman, cand te Beekbergen. Aangenomen naai* Nieuw-Beijerland A Makkenze te Ridderkerk. E v. L uth. Ker k. Aangenomen naar Maastricht dr. W. van Lingen, oud-Indisch predikant. Veevoeder, De Minister van L. ,N. en II. maakt bekend, dat veevoederartikelen die in de maand October worden toegewezen, tegen de navolgende prijzen door do Regeering zullen worden afgeleverd: Maïs f 18 per 100 K.G.Haver f 18 per 100 K G.erwten en boonenpiksel 18 per 100 K.G., kanariezaad f 18 per 100 K.G.Amerikaansche lijnkoeken 25 per 100 K.G. basis onbepaalde mer ken en soorten, ook schilfers, naar de gewone verhouding. Deze artikelen moeten door de re- geeringscommissarissën Wor.den geleverd vrijboord exclusief zak, terwijl de re* geerixigslasthebbers te Rotterdam of Am sterdam de door hen te dislribueeren prtikelen vrijboord of vrij wagon in clusief baal moeien afleveren, met dien verstande, dat vrij wagon slechts geldt voor stukgoederen en de kosten van den voor den kooper optredenden fac tor door de regeering worden betaald. Zemelen, 'grind en gries, zoowel mengd of ongemengd f 14 per 100 K.G. gerstafval f 12 per 100 K.G.haverafval 10 per 100 K.G.regeeringsvoermeel f 15.50 per 100 K.G. Deze artikelen moeten worden gele verd boord- of spoorvrij fabriek of op slagplaats, netto-gewicht gezakl onder koopersverplicbting te gelijkertijd voor eiken af le leveren zak een leegCn zale, ongeschonden, van goede hoedanigheid en vin voldoende gmotte om 50 K G. afvalproducten te kunnen bevatten, af te geven, een en ander ter uitsluitende be- oordeeling van den afleverenden regee- ringscommissaris of fabrikant. ONDERWIJS* De voordracht ter voorziening van) een 2e onderwijzeres in de Nuttige Hand werken aan school C alhier luidt: le. mej. C. H. Lakkée; 2e. mej. SI J, Barentsen; 3e mej. J. H. Siegers. Geslaagd voor vrije- en ordeoefenin- gen de heeren P. G. J. van Mulbregt en N. C. J de Groot, beiden te Vil is sin* gen. Aan de Leidschc Universiteit werd beden mei gunstigen uitslag afgelegd bet candidaals-examen in de plant- en dier kunde door den heer Wi. C. van Ileum. reserve-Luitenant der infanterie, van V li ss in gen. In Febr. 1901 werd door het hoofd bestuur van de Vereen. „Volksonderwij. een commissie geïnstalleerd, aan welke was opgedragen de samenstelling van een ontwerp-herziening der Wet op bet La ger onderwijs. Die commissie bracht in Juni 1912 rapport uit, en. de groote op laag daarvan was weldra uitverkocht. N:u is er een tweede druk verschenen. Maar gewijzigd in verband met de ver andering van art. 192 der Grondwet. De zelfde Commissie heeft dat werk op rich genomen. Doch zij geeft een andere op lossing dan de Bevredigingscommissie deed Een uitvoerige toelichting verge zelt deze concept-wet. LANDBOUW. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHEBif. Dinsdagavond werd te Bruinisse een vergadering gehouden van de ZeeuW- sche Mossclvereeniging. Daarin werd voorgelezen een brief van den Minister van L., N. en H. waarin deze berichtte dat hij den heer Bottemanne had opge dragen met de verschillende vereenigm- gen in Zeeland Le confereeren om tof een coöperatie te geraken. Een paar leden werden gekozen om als afgevaardigden naar de te Bergen op Zoom te houden vergadering te gaan ten einde een hoofdbestuur te kiezen, en dan met die leden van het hoofdbestuur dadelijk naar den Haag le gaan om met den Mi nister confereeren. Na nog enkel© bespre kingen werd de vergadering gesloten. - De heer B. J. Gelder zond ons het verzoek om het, overigens door hem ah verdienstelijk geprezen (maar noodge drongen door ons verkorte) verslag van) zijn te Bruinisse gehouden rede, no aan te vullen met de vermelding dat hi ook wees op de moeilijkheden, die vrij wel verhinderen dat men eenmaal lid zijnde van de Contröle-vereeniging, van het lidmaatschap weer vrij lean komen. Dit is volgens hem een der voornaamste punten die vooral na den oorlog dal Zeeuwsche industrie ten zeerste zullen schaden. LEGER EN VLOOT. - t)e ïe iuit. der inf. J. W,. ,M. Wins: is overgeplaatst van Den Haag naar Amersfoort. SPORT. Voetbal. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Zuid. le klasse: Middelburg—N. A. C. (scheidsr. P. van Gestel), Velocilas—Wil lem II, M. S. V.—Wilhelmina, V, V. V. M. V. V.; IIAVlissingen—Velocitas II (J. B. Geers),- III C: Vlissingen III—Vlissmgen II (D. v. Belois) AFLOOP VERKOOPING. Woensdag werd te 's-Gravenpo der ten overstaan van den notaris H. W(., Neervoort, in het openbaar verkocht een woonhuis met tuin en erf aldaar, groot 1 A 54 c.A. Kooper werd 'de heer Joh. Meijaard aldaar voor f 780, onverminderd f 10 accessoiren en 81/2 pCt. onkosten. BURGERLIJKE STAND. Goes. Van 9—11 Oct. Getrouwd- P. Liplijn, jm'. 28 j. met M. Scheffers, jd. 22 j. Bevallen: C. Krijger geb. Strijd, d. BEKENDMAKINGEN. BRANDGEVAAR. De Burgemeester van Middelburg waarschuwt de ingezetenen voor het bui. tengewoon groot brandgevaar, dat dezen winter tc duchten is door aanwending van gebrekkÜge vertlicjh t'in^gs. middelen en spoort allen aan uiterste voorzichtigheid in aclit le ne men. Middelburg, den "11 October 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. DISTRIBUTIE-REGELING VOOR KOFFIE EN THEE. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van Landbouw,- Nijverheid en Handel beeft goedgevon den te bepalen: A. dat met ingang van 13 Petober 1917 zullen zijn ingetrokken alle be schikkingen vóór 1 October 1917 vast-, gesteld, in verband met de distributie van thee en koffie met uitzondering van de beschikking van 14 September 1917 (Staatscourant no. 216) houdende verbod van vermenging van thee pn koffie met vreemde bestanddeclen. B. vast te stellen de volgende dis tributieregeling voor thee en koffie. Artikel 1. 1. Er wordt ingesteld het Rijksdistributiekantoor voor thee en koffie (na te noemen T. IC. D). 2. Aan het T. K. Di wordt toege voegd een Commissie van Advies inza ke thee en een Commissie van Adviesl inzake koffie. 3 Het bestuur van het T. K. D. bestaat uit een voorzitter en twee leden. Deze bestuursleden, zoowel als de teilen van de beide Commissies van Advies worden benoemd en ontslagen door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. 4. De dagelijksclie leiding van liet T. K. D. wordt opgedragen aan een di recteur, die wordt benoemd en ontsla gen door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. 5. De wijze van werken van de Com missies van Advies en van den Directeur wordt onder goedkeuring van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Han del door het Bestuur vastgesteld. 6. De driemaandelijksche .begrooting van inkomsten en uitgaven van het T. IC. D. is aan de goedkeuring van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel onderworpen. 7. Ter bestrijding van de kosten der onderwerpelijke distributie wordt de af levering van thee en koffie, aan do -stil zwijgende voorwaarde gebonden dat dlpor de eigenaars zal worden voldaan aan het T. IC. D,: 2%' cent per 1/3 K-G thee en 2 cent per 1/2 K.G. ongebrande koffie: a. over alle partijen welke op 1 Sep tember 1917 in hun bezit waren, daar onder niet begrepen die partijen, welke op dien datum voor hunne rekening in entrepöt of veem lagen; b. -over alle partijen welke aan ben gedurende de maand September 1917 zijn afgeleverd, met inbegrip van die partijen tot aflevering waarvan het T. K. D. vóór 13 October 1917 toestemming heeft verleend; 8. Het ingevolge liet voorgaande lid sub a en b verschuldigde zal vóór 15 November 1917 moeten zijn voldaan overeenkomstig den aanslag door het T. K. D. aan ieder betrokkene vóór 1 No vember 1917 te zenden; bij het vast- stellen van dezen aanslag zal het T.. IC. D. in mindering brengen hetgeen reeds aan distributiekoslen door den betrokkene werd betaald. 9. Het balig saldo van het T. K. D. indien dit bij zijne ontbinding aanwezig mocht zijn, zal alsdan in 's Rijks schat kist Worden gestort. Artikel 2. Ieder, die handel drijft in thee of koffie is gehouden nauwkeurig aanteekening te doen van zijn voorraden van ieder dier goederen, van <lo afle vering uït die vorraden en van aanvul ling van die voorraden; hij is verplicht deze aanteelceningeii ter beschikking te houden van het T. K. D. Artikel 3. De Minister van mndbouw, Nijverheid en Handel .stelt de prijzen vast tegen welke thee en koffie in den klein- en tusschenhandel,, en zoo- noodig ook in den groothandel ten noogsle zullen mogen worden verkocht. Artikel 4. 1. Van Rijkswege worden ter uitreiking door de gemeentebesturen tliee- en koffie-distribuliekaarlen beschikbaar gesteld voor ieder hoofd der bevolking, personen, die op 1 October 1917 den leeftijd van 16 jaar niet hebben bereikt, niet medegerekend. 2. Aan een gemeentebestuur, het welk niet voor iiet daartoe door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel vastgestelde of vast te stellen tijdstip opgave heeft gedaan van het aan tal kaarten hetwelk het noodig beeft om ieder der 16-jarigen en ouderen in zijne gemeente een kaart uit te reiken, zal door het T. K. Dl het voor zoodanige uitreiking benoodigde aantal worden toe gezonden, geschat overeenkomstig de voorhanden statistische gegevens. 3. Gemeentebesturen, als in het voor gaande 'lid bedoeld, zijn gemachtigd^ de hun toegezonden kaarten uit te reiken overeenkomstig regelen^ dom- ieder dier besturen naar eigen goedvinden te stel len. De Minister van L&ndbouw, Nijver heid en Handel behoudt' zich het recht voor deze machtiging in te trekken wan neer daartoe naar zijn oordeel aanleiding bestaat. 4. De regelen in het voorgaande lid bedoeld behoeven geen goedkeuring als bedoeld in artikel 8, 4e lid der Distri- butiewet 1916. Op handelingen in Strijd met die re gelen zijn de strafbepalingen der Distri- butiewet 1916 niet van toepassing; die regelen kunnen -nochtans voorschrijven dat daarmede strijdige handelingen kunnen leideu tot intrekking van de kaart. Artikel 5. 1. Iedere kaart is Voorzien van een aantal afscheurbare bons Ten aanzien van ïederen bon zal tel kenmale tijdig worden bekend gemaakt gedurende welk tijdvak bij: geldig is en welke boeveelheid thee of koffie daarte gen kan worden verkocht en afgeleverd. Artikel 6. Verkoop en aflevering van thee en koffie aan verbruikers Is slechts geoorloofd tegen in ontvangslneniing van eenen bon, overeenkomstig liet bepaalde in het 2e lid van artikel 5, voor die verkoop en aflevering geldig verklaard. Artikel 7. Verkoop éh aflevering van thee of koffie aan een detaillist i* slechts geoorloofd tegen in onlvangstne- ming van de bons welke die detaillist van verbruikers ontving. Voor iederen bon zal den detaillist ten hoogste een gelijke hoeveelheid thee of koffie worden afgeleverd als daarop aan den verbruiker werd afgeleverd, ten zij daarvoor door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel een gndere hoeveelheid is vastgesteld. (Wordt vervolgd.) ENGELAND EN NEDERLAND. Naar de bladen melden, heeft de Engelsche legatie aan de vertegenwoor digers van Reuter hier te lande mede gedeeld, dat alle telegrafische handelsge meenschap met Nederland ia verbroken op last van de Britsclie regeering totdal de Nederl. regeering een einde zal heb ben gemaakt aan het doorvoeren van zand, grind en metaalsplinters van Duitscblaud naar België. Het „Hand." voegt hieraan toe: de Nederl. Regeering heeft al het mogelijke gedaan om zekerheid te verkrijgen ,dat geen doorvoer van zand en grint ge schiedt in strijd met het volkenrecht. Door niettegenstaande de verkregen ze kerheid den doorvoer te verhinderen, zou zij een volkenrechtelijk geoorloofden doorvoer belemmeren en levens de Rijn- vaarlacte schenden. DE KOLEN UIT DUITSCHLAND. Het Ned. Gorr. Bureau verneemt van betrouwbare zijde, dat zeer waarschijn lijk aanstaanden Maandag de eerste trei nen met kolen uit Duilschland zullen aankomen. Vermoedelijk zullen morgen hiertoe 7 treinen der Staatsspoor naar Duitschland vertrekken. Deze treinen zul len ongeveer in totaal 5000 ton kolen aanbrengen. IN BESLAG GENOMEN. De politie le Bergen-op-Zoom: legde beslag op 1000 K.G. rogge, die ten ver voer in een schip in de haven was ge borgen met bestemming voor Middelburg. De rogge was afkomstig van een land bouwer le Wouw. ONMENSCIIEN. Gisterenmiddag drongen te Mierlo (N. B.) 2 Duitsche deserteurs de woning van de weduwe Joosten binnen. Zij bonden de vrouw aan een stoel vast en mishan delden haar. Een driejarig kind, d(at be gon le huilen, worgden de indringers. Daarna maakten zij zich meester van 40 gulden en eemge gouden sieraden. Enkele buren, die gewaarschuwd wa ren, zetten de misdadigers na, waarna ook militaire wielrijders de misdadiger: achtervolgden. Bij Stratum werden zy aangehouden en van daar gevankelijk' naar Helmond gevoerd. De toestand der mishandelde vrouw is zeer zorgelijk. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers: f 1500: 6068 f1000 7442 13530 15683 18189 f 400. 1117 1157 4520 9474 9489 11489 16157 16859 f 200: 1664 2918 3163 5759 7213 9603 14514 20760 f 100: 286 1283 2041 2418 3022 3125 5836 9172 11203 12732 16796 17192 18035 19355 BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.16 u. 5 o/0 Nederl. 100%; 21/2 °/o Nederl. W. Schuld 61 3 0/0 do. Oblig. 7D/8; o/0 dot. Certif. 71%; Cert. Ned. Hand. Mij. 198%; Aand. Ned. Ind. Handelsbank 259Va K011. Petrol. Aand. 570; Gecons. Holl. 220—222; Cult. Mij. Vorstenlanden 237 Aand. Deli Maatsch. 523; Aand. Amsterd. Delii 260; Amsterd. rubber 242; Nederl. do. 134. Ned. Amerik. vaart 449—453; Ned. Scheepvaartunie 236y2; Kon. Holl. Lloyd 210—213; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 276- 278; Aand. Paketvaart 288—292. 4 0/0 Oostenrijk Juni—Juli 38. Anaconda 147; Steels 103%; Erie 221/a; Southern Railway 24%Union Pa cific 133; Car and Foundry 71; Com mon Marine 29%; Prefered do. 861/2 [Maxwell Gr. C. v. A. 40%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 50. Prolongatie 2i/a °/o. DUITSCH LEGERBERICHT. Westelijk oorlogst ©a nee l. BERLIJN, 26 Oct. In den sector tus sclien Bkuikaertzee en Poelcapclle steeg de altillerieactie tot groote hevigheid. Bij Draeibanlc vielen de Franschen opnieuw aan zonder succes te behalen. Ten Oosten van Ieperen groeide het. vuur sterk aan, maar de Engelschen vie len niet aan. 's Avonds had boven Zotmebeeke en Zandvoorde een luchtgevecht plaats, waar aan 80 vliegtuigen deelnamen. 3 vijande lijke vliegtuigen werden neergeschoten, Op den Oostelijken Maasoever werd na een Succesvolle vuurvoorbereiding der Franschen in een krachtigen stormloop een gewichtig terreindeol in het Chaume.s- boscli ontrukt. De vijand deed vier te genaanvallen, die alle onder zware ver liezen werden afgeslagen. Wij namen meer dan 100 gevangenen en maakten verscheidene mitraljeurs buit. Ten Z. W. van Beaumont en bij Be- zonveaux liad een inval in de Fransche loopgraven volledig succes. Oostelijk oor logs t o onee 1. Sterk vuur in de Roemeensche vlakte en bij Brsïla, dat door de Russen be^ schoten werd. Wdj beschoten Galatz, waar branden uitbraken. Macedonisch front. Tussclien het Ochriida en Presbameer, aan den Wordar en lusscben Ward ar en Dorianmeer levendige artillerieactie. De Lu ch tact ie. In September verloor de vijand 22 kabelballons en 373 vliegtuigen, waar van er 176 binnen onze linies werden neergeschoten. Wij verloren 82 vliegtuigen en 5 kabel ballons. (Ongecorrigeerd.) UIT DUITSCHLAND. KEULEN, 11 Oct. De correspondent der Kölnische Volkszeitung meldt uit Berlijn: De besprekingen in den Rijksdag worden op verzoenende wijze gehóuden, niettegenstaande men voelt, dat de poli tieke crisis nog niet is opgelost. Men spreekt nog altijd van een spoedig aftre den van Michaëlis. Als candidaat voor nieuwe Icanselierscliap wordt ge noemd von Kühlmanü; pok prins vfon Bülow. KEULEN, 11 Oct. De „Köln. Zlg ver neemt uit Berlijn: Om het verkeer te beperken, zal de prijs der spoorwegbil- jelten 100 pCt. worden verhoogd. MüNCIIEN, 11 Oct. Volgens de Tele- graf Union zei de minister-president von Hertling in het Beiersclie huis van af gevaardigden: Wij willen een vrede, die het gebied en de ontwüdcelingsmogelijk- heid van Duitschland verzekert. Ik hen van meening, dat een aanslui ting van den Elzas aan Zuid-Duitschland met de tegenwoordige verhoudingen over eenkomt, evpnals een aansluiting van Lo tharingen aan Pruisen. Er is échter nog niets in dezen zin beslist. Bindende be loften o ver België zijn ook 'aan het Yp.fi- caan niet gegeven. Wij moeten onder alle omstandigheden politieke en economische beveiliging in België verkrijgen. Na de pauselijke nota aan de rede van Czernin zijn onze vijanden gedwongen de oorlogsdoelein den nader le omschrijven. Over Elzas- Lotliaringen beslaat tussclien Frankrijk Engeland waarschijnlijk een geheim trac- UIT RUSLAND. LONDEN, 11 Oct. De Russische vegee- ring verklaart in een manifest, «lat zijj om werkloosheid le voorkomen een ge leidelijke demobilisatie zal voorbereiden. Verscheidene maatregelen op landbouw gebied zijn reeds genomen. Nieuwe be lastingen, w. o. een oorlogswinstbelasting, zullen worden ingesteld. De regeering doel een beroep op aller meewerking om de maatregelen tot herstel te laten' slagen. AMERIKAANSCHE ONTHULLINGEN. WASHINGTON, 10 Oct. Lansing heeft drie lelegraminen gepubliceerd, die door bemiddeling van 'de neutrale legaties zijn overgebracht. Het eerste telegram van '3 Januari, onderteekena door Zmimermann, is aan Bernstorff gericht. Daarin wordt gezegd, dat de Duitsche generate staf een krachtige actie wenschl betreffende de voorgestelde vernieling van den Canadian Pacific spoorweg op verscheidene punten. In het tweede telegram van 26 Januari eveneens van liet Duitsche min. van bui- te nl. zaken aan Bernstorff, worden 3 per sonen genoemd, die inlichtingen kunnen verschaffen omtrent personen, die ge bruikt kunnen worden voor sabotage in munitie-fabrieken in de Ver. Staten en Canada. Het derde telegram, van 15 September, is van Bernstorff aan liet departement van buitenl. zaken, waarin de gezant steun verzoekt voor een campagne, ten doel hebbende een pro-Duitxche meerder- heid in het congres tc verzekeren. BUITENLAND. SE OORLÖBi De Toestand. Op den ditmaal Zoo wel gelukten stoot der Engelschen en Franschen in Vlaan deren zijn heftige Duitsche tegenaanval len gevolgd, die ten Oosten van de spoorlijn Ieperen-Staden de Engelschen dwongen ©enigszins terug te trekken. Deze tegenactie schijnt thans evenwel ook reeds doodgeloopen te zijn, zoodat de Engelsehen en Franschen gelegen heid hebben het voornaamste deel der terreinwinst tegen nieuwe aanvallen te, versterken. Hel aantal gevangenen steeg tot 2038 bij de Engelschen en 400 bij de Franschen. Van de andere Europeesche fronten is er geen nieuws van betcekenis, wel uit Oost-Afrika, waar de Belgen Ma4 henge binnenrukten. Dit-was de laat ste districtshoofdplaats, die zich nog in Duitsche handen bevond. Een Duit sche kolonne van 3 blanken en 53 kleurlingen, die zonder verband met de troepen in het Z.W. deel der kolonie in hel Noorden den guerillaoorlog voerde, heeft zich overgegeven .Het schijnt nu werkelijk met deze laatste Duitsche ko lonie gedadn te raken. De verdere telegrammen over hét

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2