LAATSTE BERICHTEN. vaststellen eener verordening verbiedende het koken en pellen van garnalen en mom pelen in huisarbeid. Op een verzoek van eenige landerwijzerfa Pm een lokaliteit beschikbaar te stellen voor het volgen van een cursus m de Fransche taal werd afwijzend beschikt. Eeu verzoek om voor studeerenden des avonds een lokaal te willen beschikbaar Stellen, zal in verband met den loop der omstandigheden worden aangehouden. In verband mei gestelde vragen bleek pit de mededcehug van den voorzitter, Üat de vooruitzichten voor de voorziening van ZecuwschrVlaanderen met brandstof fen er nog met zoo gunstig voorstaan Gaat de aanvoer op denzelfden voel voort als thans dan zou hot 24 weken duren, eer ieder ingezetene van Neuzen in het bezit gesteld kan worden van de toegezegde 12 H.L. als minimum. Meert-' dere aanvoer is nu echter toegezegd. Uit Zeeuwsoh-Vlaandecun'iW1. D. - In een Donderdagavond te Bres ken s gehouden bijeenkomst van kiezers is besloten tot oprichting van een afdeed ling der Liberale Unie. Als leden van het voorloop' bestuur werden gekozen de heeren D H. van Zuijen tot voorzitter, C. Dieleman tot secretaris-penningmees ter, J dc Hullu, J. P. Salomé en IT. J. IWeijkman, terwijl tot afgevaardigden naar de le Middelburg te houden provinciale kic .vergadering werden benoemd de beide eerstgenoemde» met de heeren J de Hullu en Joh. Verschelling tot hunne plaatsvervangers. VROUWENKIESRECHT Gisterenavond had in de kleine zaal van hel Schuttershof alhier een ver gadering plaats, belegd door de Vereeni- ging voor Vrouwenkiesrecht. De presidente van het hoofdbestuur, mevrouw dr. Aletta Jacobs, opende de goed bezochte vergadering, wees er op, dal het aannemen der nieuwe grond wet de mogelijkheid opent om bij een gewone wet den vrouwen het kiesrecht te geven, en dat dit reden is om direct mot krachtige propaganda voort te gaan. Spreekster meende, dat juist in dezen lijd de vrouwen niet mogen wachten het kiesrecht te eischen, want bewezen is weer, dat als alleen de mannen regeeren, de maatschappij niet goed gaat De vrouw heeft haor wenschen voor de inrichting van de maatschappij en moet haar in zichten naast die van den man kunnen stellen. Dit heeft spreekster hooren toe geven door vooraanstaande staatslieden ïn verschillende Europeesehc landen. Geen duurzame vrede is te verwachten, als do vrouwen hem niet helpen be vestigen. De eerste spreekster, mevrouw M u 1- dcr van der Graaf, uit Utrecht, be gon met er op te wijzen, dat het vragen om het kiesrecht niet is het vragen om eert gunst, maar om teruggave van een vroeger verloren recht. In Zuid-Nederland werd vroeger ge stemd per haardstede, per huisgezin, hetzij man of vrouw aan het hoofd slönd, en in Friesland stemden zoowel grondbezitsters als grondbezitters mede. Uit de 11de en uil de 9de eeuw geeft spreekster ook voorbeelden van stem gerechtigde vrouwen. En dat waren grootcndeels vrouwen, die haar huiselijke bezigheden hadden, terwijl door de veranderde economische omstandigheden thans zooveel vrouwen, buitenshuis werken moeten. Er zijn grootc feministen, die huwden en moeder werden, en goede echtgenoo- ten, goede moeders werden en dit is ook haar eerste plicht. Spr. wijst op de noodzaak, dat de, vrouwen medehclpen aan het wetten maken om het belang van haar kinderen. De achterblijvende vrouwen en moe ders lijden meer dan de mannen, die naar hel oorlogslooneel trekken en daar leven in een roes, terwijl de vrouw, al leen achterblijvend, zal moeten werken voor de kinderen. Spreekster bepleitte de noodzakelijk heid van gelijk loon voor vrouwen en manucn, terwijl zij ontleende, dat de kennis om wetten te maken, om te re geeren, een specifieke eigenschap der mannen is. Om het vrouwenkiesrecht ingevoerd te krijgen, zal nog een zware strijd moeten worden gestreden en daarom moeten al len, die uit rechtsgevoel of uit practische overweging voor vrouwenkiesrecht zijn, mede strijden. Aan de hand van voorbeelden, uit (eigen ervaring, toonde spreekster aan hoe noo- dig het is, dat de vrouw medezegging-t schap krijgt over de kinderen; dat zij te: zeggen krijgt over haar eigen geld. Als het vrouwenkiesrecht nu niet spoedig komt, dan komt het in geen jaren. De Uveede spreker, m r. P. D i e 1 e- m a n, bracht aan de vereeniging voor Vrouwenkiesrecht hulde, omdat zij niet rust bij de eerste overwinning De strijd voor vrouwenkiesrecht is een zware strijd tegen vooroordeelen, inzon derheid tegen het idee, dat een vrouw minderwaardig is bij een man vergeleken. Spr is een vijand van het individualis me en het materialisme, die geen van beide goed kunnen werken. Tot 1848 heerschte hier het onbeperkte indivi dualisme, nu wil niemand dit onbe perkte stelsel meer. Toch danken wij er ons kiesstelsel aan. Als de mannen mogen kiezen als staatsburgers, vrangt spreker: waarom dan do vrouwen met als staatsburge ressen? Verschillende redenen waarom men tegen vrouwenkiesrecht ageert, be spreekt en weerlegt spreker en schelst daarbij, dat toch ook vele mannenkie- zers geen notie er van hebben waarom het gaat en dat toch ook in de Tweede Kamer genoeg gepraat wordt De vrou wen zouden veelal nog gauwer begrijpen waar het om gaat. Spreker wijst er verder op, dat tal van vrouwen reeds veel op het gebied van kunst en wetenschappen hebben ge- praesteerd; de vrouw is toch in de mees te huishoudens de leidster op verschil lend gebied. De vrouw en de man moe ien samen de gemeenschap dienen, en beiden moeten voor de wetten gelijk zijn De volksvertegenwoordiging moet klop pen met de samenleving en daarom moet met allen rekening worden gehouden Het individualistisch kiesrecht moet zoo ver mogelijk worden uitgebreid, om te leiden tot een beter, een organisch kiesrecht. Ernstige opvoeding van vrouwen, ook uit de hoogere kringen, zal ten goede komen aan een goede samenwerking Lus- schen man en vrouw, ook aan de maat schappij. Alsnu verkreeg het woord mejuffrouw Van der Meer van Kuffeler, die wees op het gemakkelijk zich aanpassen aan veranderde toestanden, hetgeen juist de tijdsomstandigheden van thans zoo duidelijk hebben geloond. Aan het ingrijpen in ons economisch leven, aan het hooren van gruwelen en ellende, men is er aan gewend geworden, zooals men nooit had kunnen denken te zullen doen. En toch is dit neerleggen bij de ge-- woon te te begrijpen, want anders waren er zoolang geen lijfeigenen geweest; had de koopmansstand niet zoolang voor den adel gebukt; zouden de vrouwen niet zoolang er in berust hebben, dat men. lien minderwaardig acht. De stem van de voorvechters van Vrouwenkiesrecht is nog niet krachtig genoeg geweest om alle vrouwen te over tuigen, dat zij mede moeten strijden om! den wetgever tot het invoeren van vrofJr wenkiesrecht le bewegen. Toch is men vooruitgegaan; 15 jaar geleden schaamde men zich te zeggen vóór vrouwenkiesrecht te zijn; thans is het juist andersom; het zijn tegen vrou wenkiesrecht wordt nu als achterlijk be schouwd. Er is een bres geschoten in do ge woonte en later zal men verwonderd slaan, dat in 1916 nog een zoo zware strijd moest worden gestreden. Spreekster wees op een feit uit eigen ervaring; zij ging naar het stadhuis om als lid der schoolcommissie mede te spreken o.ver zeer Oelangrijke punten betreffende het onderwijs; maar stemmen voor een lid van den gemeenteraad,, waarvan het stembureau ook in het stad-? huis gevestigd was, mocht zij niet. Het bankroet der zoo hoog geroemde beschaving roept om hulp, iu de eerste plaats vau de vrouw. Spreekster gelooft niet, dat liet vrije Nederland achter wil blijven bij landen als Engeland en Hongarije Zij wees op de beslissing van do Synode; op woor den van mannen als prof. Bavinck. Hoe meer de vrouw haar gezichtskring uitbreidt, hoe beter zij ook zal zijn voor haar gezin. Na de pauze werd het woord gevoerd! door den heer Herman "S n ij d e r s, die zeide oven geaarzeld Le hebben of hij als spreker zou optreden, omdat hij reeds zoo dikwijls de argumenten van dc invoering van Vrouwenkiesrecht heeft verdedigd. Spr. verwondert zich erover, dat, ais men de vrouw verkiesbaar maakt, men lmar tevens niet het kiesrecht geeft, want het eene kan niet tot volle ont plooiing komen zonder het andere. Alle bijkomende .argumenten zet spre ker op zijde, om alleen te wijzen op art. 78 der Grondwet, waarin staat, dat de Staten Generaal het geheele Nederland- schc volk vertegenwoordigen. Maar dan moesten ook alle belangen in de Kamers vertegenwoordigd zijn en dus ook wel degelijk die der vrouwen. De vrouwen zijn in allerlei gebieden van hel leven gekomen; de „struggle for life" was daarvan de oorzaak, maar ook de lust tot werken, de afschuw van, het niets-doen. Eerst kwam de vrouw naast den man, maar de laatste drie jaar ham zij do plaats in van den man en toonde die plaats te kunnen innemen. De minst ontwikkelde man zal in de toekomst mogen stemmen, dus is er te gen vrouwenkiesrecht geen ander argu ment meer dan dat de vrouw „vrouw" is. Even coed als de mannen tijd hebben om te gaan stemmen, zullen de vrou wen dit hebben, en dit zonder dat haar dagelijksche bezigheden er onder lijden. Spr betreurt het, dat men in de addi- lioneele artikelen het vrouwenlciesrecfit niet heeft neergelegd, want nu moet men wachten op de Kieswet en die Het na 1887 10 jaar op zich wachten en men lean nu geen 10 jaar wachten op vrou wenkiesrecht. Men zal juist bij het her stel van den vrede den steun van de; vrouw noodig hebben. Het doet spreker genoegen, met per sonen van andere levensopvatting te zamen te 'hebben kunnen bepleiten de noodzakelijkheid van het Vrouwenkies recht. Fvenals de andere spreeksters en spre ker wekte de heer Snijders allen op, om mede te strijden Teder dor redevoeringen lokte een warm applaus uit. De presidente dankte inzonderheid de sprekers voor het door hen gespro kene, omdat zij het steeds op hoogeiS prijs stelt, ais mannen voor de bijeen komsten der vereeniging optreden, het geen medehelpt aan de bestrijding van hel praatje, dat het een strijd voor sedte- belangen geldt. Ook aan de beide spreeksters en aan de aanwezig© toehoorders bracht spreek ster dank. RECHTZAKEN. Arr-Rechtbank te Middelburg In de zitting der arr. rechtbank alhier werd heden behandeld de zaak tegen den Belg C. O., thans wonende te Breskens, betreffende het verzenden van een aange- teelcenden brief, waarin f 10.000 zou zijn, naar Rotterdam, waar echter bij aankomst in plaats van bankbiljetten, papier van een N. R. Ct- in de enveloppe zat. Gehoord werd de rechter-commissaris mr. J. W Zijlstra die te Bflaskens een onderzoek ingesteld heeft en van den wachtmeester Pleijs verschillende in be slag genomen artikelen overnam. Laatstgenoemde verklaarde in de wo ning van bekl, bevonden te hebben dat in een stapel nummers van de N. R. Ct die van 1 lot 18 April ontbraken. De commies der posterijen A. W. Leen- liouts had den brief aangenomen en ge wogen. Het gewicht was 38 gram. Hij liceft den brief in de brandkast gelegd. Den volgenden morgen is de brief door den kantoorbediende J. A. v. d. Sande op de gewone wijze verzegeld en verzonden. De directeur van het postkantoor ver klaarde geen N. R. Ct. te lezen. Door den president werd den bekl. erop gewezen, dat de stukken papier in de en veloppe uit de N. R. Ct. van 16 April waren, en voorts op het vreemde dat hij niet de nummers der biljetten aanteeken- den. Bekl. bekende ook reeds in België in 1900 voor een postdiefstal te zijn ver oordeeld. De getuige W. Davids le Rotterdam die den brief ontving, opende hemmcl een vouwbeen aan den linkerkant van om den postzegel lo spbren, en bevond dat de envolpppe was opengesneden geweest. Er zat vetvrij papier rond. jHiJ heeft den brief toen naar het postkantoor gebracht en in 't bijzijn van den directeur alles laten controlee ren. Voorts werden de verschillende post beambten gehoord die den brief in handen hebben gehad. Zij hebben er niets bijzonders aan gemerkt. De getuige-deskundige J. van Waege- ningen, uit Breda, deelde mee dat het papier in den brief gelijk was aan dat bij bekl. aanwezig, evenals de kleefstof. De lakken zijn er op geplaatst nadat de brief op zij was geopend, en gestempeld met beld.'s lakstempel. De officier eischic 1 jaar en 6 in. ■gev.-straf cn gevangenneming. Do recht bank gaf last tot dit laatste. We komen nader op dew* zaak 'erug. AFLOOP VERKOOPINCEN. De notaris mr. Jan Loeff heeft gi&j- teren op de bovenzaal der sociëteit „de Vergenoeging" op de Groote Markt le Middelburg in het openbaar verj- kocht een huis en erf aan de Wagenaarstr. wijk El nr. 284, groot 191 fc.A., aan Janup ITipse, te Middelburg, voor f 3350; een huis en erf aan de Bral;straat, wijk O nr. 253, aan E. Izeboud le Middelburg, voor f 2223; een huis eu erf aan de K. Giststraat, wijk A, no. 127, groot 54 c.A., aan M. I de Groot, Middelburg, f 1500; een huis en erf aan de L'. Singelstraat, wijk N no. 196 grtooit 60c.A., aan G. van Sluijs, te Middelburg, voor t 1460; een huis en erf aan de Spanjaardstraat, wijk F nr. 76, groot 42 cA., aan K. J„ van Loo. MiddelDurg, voor f1210; een huis en erf aan de Spanjaardstraat, wijk F nr. 72, groot 36 cA., aan A. Beckers, Middelburg, voor f 1222; een huis en erf aan de Spanjaard straat, wijk F nrs. 69/70, groot 231 cA., aau J- L v. d. Harst qq., Middelburg, voor, f2367; een buis en erf aan de Spanjaardstraat, wijk F nr. 60, groot 49 cA., aan J. van! Loo, Middelburg, voor 11100. AMERIKA EN ONZE VOEDSELVOOR ZIENING. Blijkens een officieel'bericht, heeft onf- ze legatie in Amerika nog \veimig moeilijkt heden overwonnen. De uitvoer van vefif- voeder zal niet worden toegestaan; event- min is aanvoer van grondstoffen te veri- wachten. Omtrent den graanuitvoer voor menschelijk voedsel zal eerst definitief beslist worden als Amerika op de hoogf- te is van den nieuwen oogst en zijn ge dragslijn zal bepaald hebben ten aanzien der daarvan voor Nederland beschikbaar te stellen hoeveelheden. De legatie zal den uitvoer trachten te verkrijgen van de nog niet bedorven tarwe, mais en Caj- nadeesche gerst, door onze regeering aangekocht. Waarschijnlijk zal hiervan aan de Belgische Reliefcommissie moeien worden afgestaan en zouden .wij dus hoogstens 33000 ton, voldoende voor een behoefte van 14 dagen, ontvangen. DE KOLENAANVOER. Naar het persbureau Vaz Dias ver neemt, werden er ook heden in Den Haag besprekingen met vrachtreederijen gehou den voor het m gereedheid brengen van laadruimte, om op het eerste bericht der Regeering zee te kunnen kiezen teneinde kolen uil Engeland aan te voeren UIT DEN HAAG, Omstreeks 11 uur hedenmorgen werd brand ontdekt in den toren der Nieuwe Kerk aan het Spui, vermoedelijk ver oorzaakt door het vlam vallen van ver-? molmd hout achter de kroonlijst bij het verrichten van soldeerwerk aan de spits, waarbij een naphtalamp werd gebruikt. De twee loodgieters die het werk ver richtten, slaagden er niet in het vuur te blusschen. De brandweer verscheen met veel materiaal. Aanvankelijk was de wa terdruk niet voldoende Na een kwar tier konden de stralen echter het vuur bereiken Het hlusschingswerk werd zeer krachtig aangevat. Tegen twaalf uur begon de spits over te hellen. Spoedig moest het redden van meubelen enz uit het kerk gebouw worden gestaakt wegens het drei gend gevaar. De toren is verzekerd en eigendom der burgerlijke gemeente 's-Gravenhage. Na een uur krachtig blusschen bleek het gevaar voor den toren en liet kerkgef. bouw geweken, maar onverpoosd werden waterstralen over den rookenden toren uitgestort. Het zeer fraaie kerkorgel hqeft door waterschade ernstig gjeleden. VAN DE GRENS. „De Telegraaf' verneemt uit Zevenaar: Gisterenmiddag bewoog zich een vlieg tuig boven Herwen en Aardt in de rich ting van Pannerden. Toen de militairen vuurden, ging liet in Duitsche richting terug. Nader wordt gemeld: Boven Doornenburg vloog een vlieg tuig van Duitsche nationaliteit. De machine werd door Hollandsche mitrailleurs hevig beschoten en moest een noodlanding maken in een weide onder de gemeente Angeren; juist voor de militairen aanwezig waren, wist de machine op te stijgen en verdween in O. richting. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers: f 1000: 3819 8477 13049 f 400: 577 4643 6138 8021 f 200- 1636 4583 f 100. 3900 7129 7727 8196 10839 13603 *17327 20994 BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.14 u. 5 ?/o Nederl. 1015/s2Vs °/o Nederl. W. Schuld 607/s; 3 o/o do. Oblig. 72%; 3 o/0 do. Cer- tif.'"72i/8. Kon. Petri. Aand. 552—565; Gecons. Holl. 198—1991/2, Perlak 68Vs; Zuid Per- lak 891/aAmsterd. rubber 235—238; Nederl. do. 125. Ned. Amerik. vaart 450—456; Nieuwe do. 4241/2; Kon. Holl. Lloyd 204; Kou. Ned. Stoomb. Mij. 270-275. Steels 107; Denver 10; Erie 24V8 Miss. Kansas Texas 6, Car Foundry 731/2; Hide Leather 58i/2; Common Ma rine 311/2; Prefered do. 88; Mort en Coll. Obi. 6 0 88; Maxwell Gr. C. v. A. 38; Maxwell Laud Cert. v. Inc. Bonds 471/2Cigars 39%; Studëbaker 58%; Union Pacific 136%. o UIT DUITSCHLAND. BERLIJN, 28 Sept. Naar de „Telegr. Union" mededeelt, zullen de rijkskansof- lier en von Kühlmann. li eden in de hoofd*- commissie van den rijksdag spreken over den politieleen toestand. "DUITSCHLAND EN ARGENTINIË, BERLIJN, 28 Sept. Het Argentijnsch gezantschap te Berlijn heeft volgens de Telegraf Union geen bericht ontvangfen over verandering in de betrekkingen lust- schen Duitschland en Argentinië. Ook liet ministerie van bultenl. zaken te Berlijn is zonder bericht over den tegenwoordü- gen toestand. DUITSCHLAND EN URUGUAY. NEW-YORK, 28 Sept. Uit Montevideo wordt gemeld, dat het congres is bijeen geroepen ter bespreking van de quaestie om de diplomatieke betrekkingen met Duitschland te verbreken. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Hedenmiddag' vergaderde de raad van VHssingen. Afwezig de heer Merckeus. Overlegd werd o.m. een adres van de onderwijzeressen in de nutlige hand werken, waarin zij verzoeken de ver goeding voor het onderwijs in de nut lige handwerken buiten de gewone schooluren overeenkomstig den wensch van Ged. Staten te willen brengen op f 1 per wekelijkscli lesuur en de be- grooling van de Kamer van Koophandel cn Fabrieken voor 1918, aanwijzend een eindcijfer van f 400, met een posl toelage uit de gemeentekas ad f 187.47. Naar aanleiding van het door ons des tijds vermelde adres vau het plaatselijk arbeidssecretariaat deelde de heer Laer- noes fwethmee, dat voor de laagsl- aangeslagenen in de belasting een pro gressief afnemende reductie op den prijs van het brandhout is vastgesteld. De heer Ilensel drong' er op aan, dat de gemeente bij den minister pogin gen zou aanwenden om den prijs der aardappelen verlaagd te krijgen. De heer De Me ij raadde aan le wachten tot 9 October wanneer de dis tributie van aardappelen in werking treedt De vastgestelde inkoopprijzen ge ven gegronde redenen pm te verwach ten, dal dan de verkoopprijzen aanzien lijk minder zullen worden. B. en W. zullen tot zoolang wachten, alvorens le overwegen of zij stappen zul len doen. De heer Merckcns is inmiddels ier) vergadering gekomen. Aan den heer G. Loitering werd eer vol ontslag verleend als leeraar in de werktuigkunde aan de Burgeravond school en Avondschool voor hand werkslieden. De benoeming van een leeraar in de gymnastiek aan de II. B. S. werd aange- houden lot na de geheime zitting, daar dc stemmen staakten en een der leden nadere inlichtingen verzocht had. De Exportcenlrale. Naar aanleiding van een schrijven van den directeur der Vereenigjing van Ne- deriandsclie gemeenten, wensehl de mir Ini^ter van Landbouw, Nijverheid en Handel voor ultimo September te ver nemen of en zoo ja tol welke bedragen dc gemeenten willen deelnemen in het kapitaal vau de N. V. „Nedcrlandsche uilvoermaals'cliappy" 'in het kort ge noemd de „Exportcentrale." Het kleinste bedrag' der aandeelen zal f 1000 zijn en waar niiel valt te orilkennon liet belang1 der gemeente vooral met het oog op het bezit liarer haven brj de totstandkoming der export cenlrale, stelden B. en W. voor voor f 1000 deel te nemen in het aandeelen kapitaal, en deze som te betalen uit de reserve der liavenexploilatic. De com missie voor de financiën adviseerde voort f 5000 deel te nemen. B. en W. namen dit voorstel over,, dal z. h. s. werd aangenomen. De zitting duurt voort. NAGEKOMEN BERICHTEN IiET GEBEURDE IN DE WIELINGEN. Het Ned. Corr.-bureau verneemt, dat de ambtelijke rapporten betreffende het gebeurde met de Duitsche vliegtuigen in de Wielingen in hoofdzaak overeenkomen met de vermelde persverslagen. Nadrukkelijk kan echter worden legen- gesproken, dat uit de Duitsche vlieg tuigen op de Nedeiiandsche lorpedoboot zou zijn geschoten cn onder de beman ning van die boot gekwetsten ten gevolge van dat schieten waren. DE STRIJD IN VLAANDEREN. BERLIJN, 28 Sept. Off. Op het slag veld vau Vlaanderen nam van 's middags af de vuuractie weer toe. 's Avonds werd! trommelvuur gericht op liet terrein ten. O van Yperen. Daar gingen Je Engel- schei* over tot krachtige parliëele aan vallen ten N. O. van Freezenburg enr aan den weg naar Meenen. Zij werden op beide aanvalsvelden door ons vuur en in! een gevecht op korten afstand terugge worpen. Aan den weg Yperen—Passchen- daeic zïL de vijand nog in eenige trech ters van onze frontlinie. Aan de kust werd 's avonds de arlil- lcricactie levendiger. GEEN FORMULEERING DER OORLOGS DOELEINDEN. De Rijkskanselier heeft heden ver klaard, dat hij op het oogenblik van! de band moei wijzen de oor logsdoeleinden der Cenlralen vast te leggen. VERKNOPINGEN EN VERPACHTINGF-N IN ZEELAND. Datum Plaats. .Voorwerpen. Inform- Sept. Hul-4, Hofstede, Lijdsmoa. 2 Oct. Souburg, Meubilair en»., de Neeling. 3 Oct. Serooskerke, Diversen, Str;uve. 3 Oct Middelburg, Inboedel, Notarisb. 4 Oct. Middelburg, Woning en bouw- en weiland, Strtuve. VERSCHILLENDE BERICHTEN Een aantal juen geleden Icon men in de bladen bijna dagelijks lezen van de aclie van inktwerpers le Amsterdam en den Haag. Den laatsten tijd hoorde men er niet van. Wij lezen nu in het Hdbl dat een bewoonster van den Overtoom te Amsterdam aangifte lieeft gedaan, dat gisf- terenawond een onbekend® inkt op haar kleeding heeft geworpen. ,De Kampioen" bevat een fo<l© van het nieuwe gebouw van den A. N. W. B. in de Parkstraat te 's Gravenhagp. Blijk baar is het onderste deel van een bef- staand huis verbouwd tot kantoor, en dit deel is uitermate stijlvol. Hel bovensta deel van het pand vormt hiermede echter een zonderling contrast, daar het in een geheel anderen bouwtrant is. Hel geheel bevredigt daarom niet. EEN ONWILLIGE BRUIGOM. Het geval speelt te Hilversum. In het begin van 1910 vervoegden zich D L. en C. v R op lipt raads huis om in ondertrouw te gaan. Toon de trouwplechtigheid twee wekèn daaii- na zou volgen, liep de bruigom weg. In het begin van dit jaar kwamen zij andermaal op het raadhuis met de boodschap, dat ze nu wel t«?uwen wilf- den. Daar gaf men hun echter te leert-

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2