LAATSTE BEBICHTEK. BUITENLAND. protest-motie aangenomen wel [je ter ken- nis van de regeering zal worden ge bracht. HANDEL, NIJVEKIHÏ» BN VkSSULBHi: Mosselen. Gedurende de week van 2 tot 9 Sep tember werden in de haven van P h i- lippine gelost ongeveer 4500 K.G. mosselen. Voor België werden te Neuzen aangevoerd ongeveer 25.000 K.G. mos selen. De prijs was f 3—f 3.75 per 100 kilogram. Kleine hoeveelheden garnalen ter ver zending naai' België, werden gelost ft 22 cent per K.G. o Een Zeenwsche Moissjel- VereenLging. Dinsdagmiddag werd te Bruinissc pen schippersvergadering belegd met het voornemen in tegenstelling met de Ne- derlandsche mossel-controle vereeniging een Zeeuwsche vereeniging op te rich ten. Een 40-tal schippers woonden de vergadering bij waarvan één 37-tal lid werden. De vereeniging zal den naam dragen van Zeenwsche mosselvereenir gjng. Tot bestuursleden werden igeko zen de heeren: Johannis de "Waal Rz., voorzitter; M. Padmos Mz., secretaris, J. Haack Vijverberg, penningmeester, M. de Koning Tz., And. Junielet Sz., iW. Otte Jz. en A. Jumeiet Jz., bestuurs leden. De oprichting dezer vereeniging was Maandag voorafgegaan door een ver gadering waarop mr. A. F. Fokker, voorzitter van het bestuur der vissche- njen op de Zeeuwsche stroomen, de oprichting eener zoodanige vereeniging bepleitte. De heer Fokker was reeds met de Algimcx in verbinding geweest en deelde mee, dat men in Duitscliland geen gezouten mosselen wil, doch dat er groote behoefte is aan versche mos selen. De mossel-c onlröle vereen i- ging- Men schrijft ons uit Philippine: Onder de mosselvisschers .alhier en onder die in Zeeland in 't algemeen heerscht een groote onrust omtrent de werking der op te richten mossel-controle- vereeniging. Men vreest, dat bij de prijs bepaling de mosselen uit de Zuiderzee en die uit de Zeeuwsche wateren over één kam zullen geschoren worden. De Zeeuwsche mosselvisschers, die groote pachten en bedrijfskosten moeten beta len, worden ten achteren gesteld wan neer him gekweekte mosselen op één lijn worden gesteld met de Zuiderzee- mosseien, die aan pacht en cultuur niets gekost hebben. De auinio om als lid tot bovengenoemde vereeniging toe te treden 5s dan ook niet groot. Moderne S a f e i u r i c h t i n g. Reeds geruimen tijd zullen voorbij gangers hebben opgemerkt, dat in Izaak Boasson en Zonen's effectenkantoor in de Lange De]/t veranderingen werden aan gebracht. Thans zijn die veranderingen gereed, en al heel'l het door de tijds omstandigheden wel langer geduurd, dan verwacht was, is ten slotte een fraai geheel verkregen waarvan wij ons de zer dagen bij een bezoek aan hel kan toor konden overtuigen. Binnen vgfekomen door een ruime vestibule, komt men in de fraaie wacht zaal, waar de cliënten rustig op hun beurt kunnen wachten. Een tweetal deuren geven resp. toe gang tot het privékanloor der directie, en tot het klerkenkantoor, beide modern ingerichte kantoorlokalen met uitzicht op den tuin. Ons bezoek gold echter minder deze kantoren dan wel een andere afdeelingi, n.l. de safe-inrichting'. Meer en meer wint de over tuiging veld. dat men niet goed doet stukken van waarde enz. bij zich thuis te houden, wanneer men daarvoor niet een zéér soliede bewaarplaats heeft. Vooral is dit het geval voor hen, die op eenzame plaatsen op het platteland wonen. Ook ide firma Boasspn heeft begrepen met de eischen des tijds op dit gebied te moeten medegaan en heeft aan haar safe een zcér groote uitbreiding gege ven, door het doen bouwen van een nieuwe inrichting, welke zoo noodig, voor 600 grootere en kleinere loketten plaats kan bieden; te zamon met de reeds vroeger opgerichte safe aan 800 loketten. De cliënten kunnen hoven op het kantoor van den boekhouder een bewijs van toegang tot de safe krijgen; cn worden dan door den safeknecht toe- gelalen tot het portaal waai- zich een viertal knipkamertjes bevindeneen dezer biedt ruimte voor twee personen de an dere ieder voor één persoon. Links bevindt zich de oude, doch zéér soliede safe, rechts de nieuwe. Deze laatste is, zooals uit tijdens den bouw genomen photo's blijkt, gebouwd uit zéér zwaar betonijzer, heeft bijzon der zware muren en is zooals gezegd, bijzonder ruim. Na opening der zware deuren, komt men in de safe, waarvan het achterste deel weder met een liek is afgesloten; in deze ruimte is gelegen heid om bijv. koffers of doozen met tafelzilver bij het uit stad gaan op te bergen. Rond de safe, waaraan een tweede toegang is, voor noodgevallen, loopt een gang ,die des nachts aan den waker gelegenheid geeft door electiische verlichting en spiegels te controleeren of alles veilig' is. Dit is natuurlijk een goede voorzorg, al kunnen wij ons niet voorstellen hoe ongenoode gasten zich tot deze safe toegang zouden kunnen verschaffen. Na zijn waarden weder in het ge huurde loket te hebben teruggebracht, kan men het kantoor door de andere gang verlaten, zonder dus door andere bezoekers te worden gezien. De geheele safe is geleverd door de bekende firma Lips uit Dordrecht; de verbouwing van het kantoor was toever trouwd aan den lieer P. Dorleijn, het schilderwerk aan den heer C. A. Mantz beiideh alhier. De Jaarbeurs. Bij de N. V. drukkerij Levisson te 's Hage' zag een herinneringsalbum aan de Eerste Nederlandsche Jaiu-beurs in Fe bruari en Maart van dit jaar te Utrechit het licht. Dit album is samengesteld met machtiging van den raad van beheer en geeft in woord en keurig beeld een goed overzicht van die welgeslaagde eer ste jaarbeurs. Het is zoodoende een uit nemende aanbeveling voor de tweede jaarbeurs, die van 25 Februari—9 Maart 1918 weder te Utrecht wordt gehouden. De foto's in dit album zijn in koper diepdruk uitgevoerd door <ie Ned. Roto gravure Mij. te Leiden. André Vlaande ren zorgde voor een passende baudtee- kening. AFLOOP VERKOOPINGEN De notaris J. O. Paap heeft giste* ren te Vlissiugen verkocht: liet hoerenhuis met erf en groot©n tuin, aan de Hendrikstraat no. 20, groot 350 centiaren, voor f 8300 aan H. M. van Weel te Vlissingen qq. Twee andere huizen werden opgehou den. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg werd heden aan besteed hel verbeteren van den Langen- weg in den Hogerwaardpolder met over- riit op den de Caterspolderdijk, deel uit makende van den verbindingsweg Noord- Brabant—Zeeland in twee perceelen. Verschillende biljetten werden ongeldig verklaard, omdat er geen basisprijs in ge noemd was. Voor hele erste perceel waren inschrij vers met geldige biljetten: L. G. J. van d'e Ven en J. H. van de Ven, Koudekerke, met gebruik van Zwcedsche granietsteen f 34.650, eenheidsprijs f 7.99, basisprijs f 224; met gebruik van doleriet steen f 32.650, eenheidsprijs f 7.20, basisprijs f 205; firma Aug. van Dijk, Bergen op Zoom, Zweedsch graniet f 32.700, een heidsprijs f 8, basisprijs' f 180. Tweede perceel Gebr. van de Ven, met Zweedsch graniet t' 40.100, eenheidsprijs f 7.99, en basisprijs f 224, met doleriet f 38.050, f 7.40, f 205; Firma van Dijk, Zweedsch graniet X 34.660, f 8. f ISO; li, van Kan, Venlo, met doleriet f 36.214, f6 60, en basisprijs f5 90 per Ma. Daar bij deze besteding zooveel bijzon dere vragen werden gesteld is het niet makkelijk den minsten inschrijver aan te wijzen. PRINS 1IENDKIK TE MIDDELBURG. Met den gewonen ochlemlsneltrein kwam hedenmorgen lie 12 uur Z. K. H. Prins Hendrik alhier aan. .Aan het station waren ter begroeting aanwezig de Commissaris der Koningin, mr. II. J. Dijckmeesler en de burger meester van Middelburg, de 'lieer p. Dumon Tak. De padvinders uit Middel* burg Goes en Vlissingen stonden als eerewacht opgesteld. Dit laatste was mogelijk door de medewerking van de hoofden der verschillende inrichtingen van onderwijs, die den jongens gelen genheid hadden gegeven in hun padvin dersuniform op school le komen en de schoo* te lialf twaalf te verlaten. Hier door bewijzen zij le begrijpen, dat er samenwerking tusschen. de school en de padvinderij moet zijn. Een goed padvin der zal ook begrijpen, dat de plicht op hem rust goed te hferen. Toen Z. K. H. buiten het station kwam lieten de tamboers en hoornblazers den vaandelmarsch hoorende Prins begaf zich onmiddellijk naar Hopman ten Kate en zeide dezen o. a., dat hij' de padvinV ders gaarne hedenmiddag nog "zou ont moeten en toespreken. .Met den Prins hadden in de gereser veerde eerste klasse coupé plaats geno men zijn adjudant, de kapitein-luitenant ter zee von Muhlen, en de heeren van der Kop en van Hasselt, voioimahnen der pad vin dersbeweging. Met zijn adjudant en den commissaris der Koningin reed Z. K. H. naar de Abdij Aan het station was vrij! veel pu bliek aanwezig. Tegen kwart voor twee trokken de padvinders naar de Abdij, waai" zij voor de ijwoning van den Commissaris der Kor1 ningin werden opgesteld. Spoedig kwam Z K. II. naar buiten en onderhield zich eenigen tijd met "de flin ke Zeeuwsche jongens en inspecteerde den troep. Onder anderen werden al de jongens aan Z Iv. H. voorgesteld en gaf de Prins bij het inspecteeren blijk goed met de uniformen bekend te zijn, en maakte hij o. a. een opmerking, dat een der jongens de sterren aan de verkeerde zijde van den kraag had zitten. Ook sprak de Prins afzonderlijk met de hoplieden en vaandrigs en drukte zijne tevredenheid uit over het bereikte' resultaat, waarop hij zijn wool-dén met een handdruk bezegelde. Nadat de Prins' zich weder naar bünnen had begeven trok de troep weer af en maakte nog' eene wandeling door een groot deel der stad. Te half drie ving in de vergaderzaal van Ged. Staten de vergadering aan ten bespreking van de belangen der padvin derij met verschillende bestuursleden der padvindersorganisatie in onze provincie. Te kw.art voor vier vertrok Z. K. H. per auto naar Vlissingen ter bezichtiging van de uitbreiding der Zeevaartschool aldaar. GEEN VERLENGING ZOMERTIJD. Na ter bevoegder plaatse inlichtingen te hebben ingewonnen, kan het Ned Corr Bureau mededeelen dat bij de re geering met het voornemen bestaat tot verlenging van den zomertijd. DE KOLENAANyOER. Officieel. Sinds begin Augustus 1.1. wa* ren, gelijk bekend, onderhandelingen gaande met Duitschland ten einde de hoeveelheid van 35Q.000 ton kolen per maand die tol Augustus waren geleverd, ook daarna te ontvangen. D,e onderhandelingen, welke in de maand Augustus plaats hadden, vermochten tot dusver geen bevredigend resultaat op te leveren- daar met name de eischen van Duilsehe zijde inzake het verleenen van een maandelijksch crediet op groote be zwaren stuitten. In de öiaand Augustus werden uit Duitscliland en België te zamen niet meer dan 120.000 ton kolen ontvangen, terwijl op 10 Sep tember 1.1. de kolenaanvoer althans voorloopig, werd stopgezet. Wal Engeland aangaat is na langdu rige onderhandelingen op 10 September een voorstel ontvangen inzake de levering van een maandel'ijksclie hoe- lvteelbeid van 100.000 ft 200.000 ton, welk voorstel tevens omvat een regeling fcooWel omtrent de transantlantihche vaart als omtrent de vaart Lusschen En geland en Nederland, volgens welke re geling een gelijke hoeveelheid Neder landsche tonnen (gross) aan de Bel gische Reliefcommissie zou worden afge staan als voor den kolenaanvoer noo dig is. UIT. DEN HAAG. Hel. Ilaag.sche gerechtshof, uitspraak doende in de zaak van A. W., 21 jaar, te Neuzen, door de Middelbiu-gsclie rechtbank wegens rijwielverduistering tot 't maanden gevangenisstraf veroordeeld, legde die straf voorwaardelijk op en ge lastte in de zaait van Cu A, de BV,' ori- beider le Neuzen en M. W., te B r e s- lten s, die door de Middelburgsche recht-' bank wegens poging tot verboden uitvoer tol 1 week gevangenisstraf Waren veroor deeld, een nader onderzoek. UIT AMSTERDAM Voor de Amsterdamsche rechtbank werd heden behandeld de zaSk tegen D. Wijnkoop en 6 mede-uitgevers van „de Tribune" wegens aanranding van de eer en den goeden naam van Prins Hendrik en Minister Posthuma. Hel O. M. achtte den inhoud der ge* wraakte artikelen beleedigend ©n eischle drie maanden gevangenisstraf voor ieder. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.15 uur. 5o/0 Nederland 101; 2i/2°/b Nederl. W. Schuld 61t/s; 3o;„ do. Oblig. 723/,; 30/0 do. Certif. 12% IConinkl. Petrol. Aand. '543; Gecons. Ilollandsche 177VaPerlak '662/3; Zuid Perlak 89; Amsterd. Rubber 226; Nederl. do 115. Ned. Amerik. Vaart 353; Nieuwe do. 337; Koninkl. Holl. LLoyd 183; Kon. Ned. Slcomb. Mij. 232. Anaconda 151; Steels 105y2; Denver 10; Erie 23»/,Miss Kansas Texas 6; Carfoundry 72; Hide Leather 57y2; Com mon Marine 30i/3; Prefered do. SS5/s Maxwell Gr. C. v. A. 36y2; Maxwell Land Cert. v. Inc. 46; Cigars 37; Studebaker 54; Tinion Pacific. 135. UIT HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Een krachtige verkenningsactie, der Franschen aan den straatweg Somme- Py—Souain werd afgeslagen. Voor Verdun verminderde de artillerieactie. 19 vij andelijke vliegtuigen frwerden neerge schoten. Gebleken is thans, dat bij de gevechten bij Riga 8900 man gevangen zijn genomen. DUITSCHE ONDERZEEËR VERNIELD. WASHINGTON, 12 Sept. Officieel. Hel stoomschip „West Wego" rappor teert 5 September, toen het schip zich met andere stoomschepen voor de Fran- sche kust bevond, te zijn aangevallen door 6 onderzeeboolen. Een gevecht volg de, waarbij twee schepen werden getor pedeerd en een onderzeeër vernield DE MINISTER-CRISIS IN FRANKRIJK. PARIJS, 12 Sept. Na een onderhoud met Poincaré heeft Painlevé afgezien, van de. taak een nieuw kabinet te vor men. Poincaré heeft Painlevé uitgenoo- digd zijn pogingen voort le zetten. Deze verzocht bedenktijd. DE PAUSELIJKE VREDES BEMIDDELING. BERLIJN, 12 Sept. Het „Berliher Tageblalt" meldt, dat diet DuLtsche ant woord op de Pauselijke nota zeer spoe dig verwacht kan worden. Het blad zegt, dat in de buitengewone commissie een ongemeen levendig debat gevoerd is, zoowel over het algemeen gezichtspunt als over den Inhoud van de nota. De antwoordnota zaL Ook nader ingaan op de nieuwe oorlogsdoeleinden. In het Vaticaan verwacht men, dat de centralen hun oorlogsdoeleinden formu leeren zullen. DE ZWEEDSCIIE NEUTRALITEITS- SCHENNIS. BERLIJN, 12 Sept. Het Weenscho Telegraaf-bureau meldt, dat de Zweed- scho Minister van buitenl. zaken Zondag avond de volgende verklaring heeft af gelegd naar aanleiding van de beschuldi ging van Lansing: „In den zomer van 1915 verlangde Engeland, dat het overseinen fan tele grammen tusschen Duitscliland ca Ame rika zou worden gestaakt. De toenmalige minister van buitenl. zaken willigde dit verzoek in, maar liet het overseinen van telegrammen naar Argentinië voortgaan. De eerste maatregel van Zweden zal zija eep verklaring van Duitschland te vra gen. Als blijkt, dat misbruik heeft plaats gevonden, zullen maatregelen worden ge nomen om herhalingen te voorkomen. DE TOESTAND IN RUSLAND. LONDEN, 12 Sept. De (Russische Mi nister van de Levensmiddelen voorziening is afgetreden. LONDEN, 12 Sept. Volgens berichten uit Petrograd skaat Kornilof reeds op pl. m. 30 K.M. van Petrograd. Volgens de bladen zou de nieuwe opperbevelhebber generaal Klembowsky, zich bij Kornilof hebben aangesloten, evenals de bevel hebbers /van het W>. en Z. W. front. LONDEN, 12 Sept. (Hand.) Naar al len schijn zal liet conflict Kerenski—Kor nilof met de wapenen worden uitge vochten. Van het opperbevel van het leger ont ving Kerenski weinig steun. De militai re gouverneur van Petrograd heeft zijn ontslag' genomen. Klembowsky, die tot Kornilof's opvolger is benoemd, weiger de eveneens, terwijl ook e©n beroep op Alexiëf zonder resultaat bleef. GEVONDEN VPORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen, welke zijn, terug te bekomen: a. aan het bureau van, politie: zwarte, portemonnaie met eenïg geld; koperen sleuteltje, gouden ring; b. bij particulieren handschoen, Mculmeester, L. Singelstr. N 195; zilveren broche, mej. A. Antheu- nisse, Brandcrijmolenghng; zilverenarm band, ,1. Bosdijk, Vlissingsche straat K 60; lcnipmes, L. Adams, Stationstraat P 272; gele broche, M. van Lop, Dwars straat O 205g; carbiidlantaarn, C. Jon- gepier, Oostkerlcplein N 115; leerboek in de Duits'che taal, W. Meertens, Z.Z Dam G 96: bonboekje, C. Vroegop, KI. Vlaan deren M 70; mandenkofferlje, J. Hart man, Loskade P 266, sleutel, II. Neder- hand, N. Oosterstraat 99; stopmes, S. Jansen, N. singel S 177; grijze dames- handschoen, M. Carmejoole, Schuttershof- straal K 127; kmdermandje, J. Gillisse, SL Jansgang I 93; zilveren armband, S. A. v. Keulen, Vlasmarkt K 13; parapluie, J. Schuit, Vlasmarkt K 166; horlogeket ting, A. L. Langeraad, Havendjfk T, 26; portemonnaie, inh. eenig geld, G. J. Wies- sels, Noordweg R 46; kinderoorbelletje, P. Scheijbeler, Pluiimslraat E 230; zwarte damestasch, W. Groenewegen, Volders- laagte M 49; dashond, J. H Bosselaar, Pijpslraat N 225; boek, handelend over onderwijs, Telegraafkantoor; boerenmes, de Kam, Vlasmarkt L 23; zilveren broche, J. Wondergem, Beenli. singel Iv 67; gou den kroon van een slot, P. Sinke, Noord- weg, St. Laurens. DE OORLOG. De Toiestand. Het gaat er nu in Rusland zonder ling uitzien. Kornilof, in! stede van zich at te laten zetten doo,r Kerenski, heeft ziel: aan het hoofd van eenigle troepen geplaatst en is van Pskof op weg haar Petrograd om daar zijn wil te -doen zegevieren. Kerenski's troepen hebben deu spoorweg opgebroken, zoodat het nog wel eenigen tijd zal duren eer Kornilol de hoofdstad, waarvan hij gis teren nog 54 werst verwijderd was, zal hebben bereikt. Niettemin staat ons een strijd te wachten tusschen de twee groote mannen, Kerenski, den held der revolutie en man van 'het woord, en Kornilof, den man van de sabel. Men kent de oorzaak van het con flict. Kornilof had geëischt, dat men hem als dictator zou erkennen, waarop de regeering antwoordde met zijn afzet ting en de aanwijzing van Kerenski tot dictator De proclamatie, die Kerenski den 9en September lieeft uitgevaardigd en waar in hij het aftreden van géneraal Kor nilof eisclit, luidde als volgt: „Den 3en September kwam het Doe-' malid 'Lwof naar Petrograd en verzocht mij dringend in naam van generaal Kornilof om het geheele burgerlijke en militaire gezag aan den generalissimus over te dragen, die uaar zijn goeddun ken een nieuwe regeering vormen zaL De juistheid van dit dringend verzoek van Lwof werd mij daarop door gene raal Kornilof zelf in een mededeeling langs de recktsLreebsche telegrafisch© verbinding tusschen Petrograd en den generalen staf bevestigd. „Daar ik dit, tot de voorloopige re geering in liauden van mijn persoon ge richte verzoek als een poging be schouw van bepaalde kringen der be volking 'om den moeilijken toestand van het land te gebruiken om aldaar een toestand 'te herstellen, die in tegen- spraak met de veroveringen der revoluti© is, hield de voorloopige regeering het voor noodzakelijk voor het welzijn des' vaderlands en de vrijheid van liet re- pubiikeinsche regeeringsslelsel mij toe te vertrouwen dringende en gebiedende maatregelen te treffen om alle aan slagen op lie't hoogste gezag; en op de door de, revolutie veroverde burgerrech ten bij den wortel af te snijden. „Daarom tref ik voor de handhaving der vrijheid en der openbare orde in het land alle maatregelen, welke ik der bevolking te gelegener tijd zal aankon digen. „Terzelfder tijd beveel ik: „1. Generaal Kornilof heeft zijn ambt san generaal Klembowsky, den opperbe velhebber van de legers, die de-n toegang naar St Petersburg versperren, over te dragen en generaal Klembowsky zal voorloopig de bevoegdheden van genera lissimus overnemen, doch in Pskof blij ven. „2. Ik kondig den staat van beleg over de stad en het district Petnor grad af. „Ik roep alle burgers op om, ter handhaving der noodzakelijke orde, voor hel heil van. het vaderland mede te werken en ik verzoek het leger en de viool dringend om rustig en getrouw hun plicht le vervullen ter verdediging van het vaderland tegen den vijand van builen." Deze bevelen schijhen niet te zijn uitgevoerd. Anders zou het onmogelijk zijn, dat Kornilof uit Pskof (dat im mers het hoofdkwartier is van den nieuwen opperbevelhebber) met een 'troepenmacht naai' Petrograd zou op rukken. Maar dat zou er tevens op wij zen, dat het leger Kornilof bijvalt en in dal géval zouden de dagen van Kerenski geteld zijn. Mogen w/ij de geruchten gelooven, dan zou Kornilof zijn staatsgreep handig hebben voorbereid en in de voorafgaande weken de regeer 111 gsgezind© troepen uit Pe trograd hebben vervangen door ruiterij en kozakken waarop hij rekenen lean. In revolutiedagen kan echter de gunst gauw omslaan en at lijkt Kornilof de beste trocveqi) in handen te hebben, daarom is het nog niet zeker, dat hij Kerenski de baas zal worden. Veel zal daarbij afhangen van de stemming op hel land en daarom is het van belang of Kornilof's beweging, gel'ijk Kerenski aanduidt inderdaad een anti- revolution- naire is cn er op gericht om dén tsaar of een zijner verwanten weer op den troon te verheffen. In dat geval zou er in zijn 'handen een troef temeer be rusten. "We zijn nu een nieuwe faze der revolutie ingfegaan, die ons lal van ver rassingen kan baren en dat vermoede lijk ook spoedig doen zal. Hoe snellen deze burgerkrijg verloopt, des te beter zal het voor Rusland zijn. Het wordt nu een gewillige prooi voor zijn Duit- schen belager, die uit den nieuwen staat van zaken wel al het profijt zal trekken, dat hij er uit haten kan. Voor de entente is deze twist een nieuwe streep door de rekening, di© haar het volhouden niqt gemakkelijker zal maken. Er Loopen dan ook reeds geruchten, dat Engeland over den vredé begint le denken, waarbij het dan in plaats van Duitschland, Rusland plukken zou, door dat land den toegang tot Perziö af te sluiten. Maar meer dan geruchten zijn dat niet, al winnen zij ook door de gebeurtenissen in het Oos ten aan mogelijkheid. Andere vredesgerucliten zeggéu, dat er in Amerika vredesvoorstellen van Mi- cliaëlis de ronde doen, die beoogen herstel van België en 'Noord-Frankrijk te bekostigen hoor Engeland, 'dat daar voor de Duitsche kolonies krijgt, onaf hankelijkheidsverklaring van Elzas-Loitha- ringen, Triest een vrijhaven, herstel van Servië en Montenegro met eeai haven aan de Adriatische Zee en beperking van oorlogstoerustingen met uitbreiding van [arbitrage. Deze geruchten-, klinken echter al bijzonder onaannemelijk; zij zouden gelijk slaan met de erkenning van Duitschland, dal het verloren heeft en daar zij wij nog lang niet aan toe.. Over de vredesvoorstellen van den Paus is er geen nieuws. Na dat van Amerika zijn nog geen antwoorden bin nengekomen Ook van de gevechtsterreinen is het nieuws schaarsch. De eenige vernjel* deuswaardige gebeurtenis is een succes je voor de RusSsen bij Solka ih de Boekowina, terwijl er voorts op dient gewezen te worden, dat aan de Isomzo eenige dagen ran betrekkelijk© rust zijn ingetreden. Een pauze in de krijgsver richtingen of het stallen ervan? "Wij weten het niet, maar wel kunnen we nu de balans opmjïken over de afgeloopen

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2