H.A. of den hoop f 7373,85 aan J. A. Nijs- sen te Kapelleperceel 13, groot 1.80 80 H.A., voor f 2520 per II.A. of den hoop f4556,16 aan W. Dekker Pz te Wemel- dinge, perceel 14, groot 2.12.10 H.A. voor f2820 per hectare of den hoof 1 5981.88 aan W. Dekker voornoemd; perceel 15 of den hoop f 12213.80 aan D. W. Nijssen te Kapelle, perceelen 16 t. m. 20 groot groot 3.46 H A. voor f 3530 per hectare, 461.60 H A. voor 1' 3350 per hectare of den hoop f 15463.60 aan J. L. Henkes voornoemd; perceelen 21 km. 23 groot 2, 10, 30 II.A. voor f 3710 per hectare of den hoop f 6174.01 aan P Zegerse.a. te Kapelle; perceel 24 groot 0.66.15 II.A. voor f 3657 per hectare of den hoop f 2430.08 aan A. Eckhardt te Nisse; per ceel 25 gevat 0.55 95 H.A. voor f 3668 per hectare of den hoop f 2052.25 aart A. Fckhardt voornoemd; perceelen 26 en 27 groot 1.5208 H.A. voor f 3840 per hectare of den hoop f 5839.87 aan J. L. Henkes voornoemd; perceel 28 groot 3.19.85 H.A. voor f 2300 per hectare of den hoop f 7356.55 aan J L. Henkes voornoemdperceel 29 groot 1.80.40 H.A. voor f 1930 per hectare of den hoop f 3481.72 aan "J. L. Henkes voornoemd, perceel 30 groot 1.30.50 H.A. voor f 1920 per hectare of den hoop f 2505.60 aan Johannes Straal Jacobsz. te Kapelle. Samen Ier grootte van 41 H.A. 87 A. 13 cA. voor f 148.173.46 en f 1155 voor houtgewas en hekken. KERKNIEUWS- Ned Herv. Kerk. Beroepen te WanneperveenH. J. W. Grolman, hnlppred! te Kapelle a. d. IJs- sel, te Koom: H. A. Enklaar, te Berk hout. Geref. Kerken. Beroepen te Onstwedde: H. Lansing, te Dwingeloo. Aangenomen naar Oldebopm H Ilas- per, te Schiermonnikoog. Bedankt voor Anna JiaoobjapolderM. M. Horjus, te Oud-Loosdrecht. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Drachten- W. Vosk, cand. te Hoogeveen. Fv. Luth. Kerk. Drietal te Groede: J. E. B. Blase, te Stadskanaal; L. Schutte, le Amsterdam; C. A. Stellweg, te Nijmegen. Aangenomen naar Amsterdam: T. Ste- genga, te Deventer. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Louis Bouwmeester is gisteren 75 jaar geworden. Uit alle deelen des lands! gewerden hem gelukwenschen, ook in den vorm van bloemen. De burgemeester van .Amsterdam deed mede van zijn bê- langdelling blijken. Van den stadsschouw burg en verscheidene andere gebouwen te Amsterdam wapperde de vlag. De Wogn um m e r s. Naar het „Hand." verneemt, is dezang- vereeniging „Jacob Kwast", beter bekend onder den naam „De Wognummers", ontbonden. ONDERWIJS- Geslaagd voor de hoofdact© de heer A. A. A. Verbrack, geboortig van Krui- ningen die dezer dagen benoemd werd lot onderwijzer aan een der open bare lagere scholen te Amsterdam. Door het departement van het plaat selijk nul te Brouwershaven is tot bewaarschoolhouderes (directrice) be noemd mej J. M. Kloppers van Amster dam. Tot hoofd der openbare lagere school te Putte, N. Br., is benoemd de heer A. P. J. Verdonck van Hoofdplaat, thans onderwijzer met verplichte hoofd- acte ajan dezelfde school. Dinsdag slaagde te Breda voor de hoofdakte de heer C. F. van Dijke, onder wijzer 1e Vlaardingen, thans sergeant bij hel detachement infanterie te Wouw. LANDBOUW. De St.ct. no. 207 bevat de statuten der Land- en Tuinbouw vereeniging „Ons Belang" voor Ovezand en Omgeving, ge vestigd te Ovezand. Door het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. is het volgende telegram aarf den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel verzonden Het Dagelijksch Bestuur der Zeeuw- sche Landbouwraaatschappij verzoekt Uwe Excelleulie dringend ten spoedigste minimum garantieprijs tarwe oogst 191S vast te stellen op f 25 per 100 K.G., mil dere bepalingen te maken voor behoud granen, overmaalsel eigen tarwe voor bakken brood gezin en personeel. Wijzen Uwe Excellentie ernstig op het feit, dat landbouwers met tegenwoordi ge regeling geen tarwe zullen zaaien. (Z. L. B.). RECHTZAKEN. Voor het Gerechtshof te 's Graven- hage werd bij verstek behandeld do zaak tegen 'G M. de B., arbeider te Neuzen, en tegen M. W. S., t© Breslcens, we gens poging tot verboden uitvoer van zeep, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. In deze- zaak had een vergissing plaats gehad De procureur-generaal vroeg vernieti ging van het vonnis en niet-ontvankelijlc- verklaring van den eisch van het O. M. Uitspraak 12 dezer. LEGER EN VLOOT On der of f i cier e,n van oudere li chtingen Door den opperbevelhebber van land en zeemacht is een schrijven gericht tot de autoriteiten van de landmacht, waarin o. a. het volgende omtrent het met onbe paald (klein) verlof zenden van militie- .ïchüngen is bepaald Het (met onbepaald (klein) verlof zenden der majaarsploeg 1914 is binnen de (eerst volgende vier maanden niet te verwach ten. Het te verwachten vertrek van de on derofficieren dei- lichting 1911 zeer waarschijnlijk omstreeks 15 September e. k moet er toe nopen hen te vervan gen in de bijzondere functiën, die door lien worden waargenomen, en hen gedu rende den korten tijd, dat zij nog aan wezig zullen zijn, in hoofdzaak te benut ten als helpers en voorlichters van de jongeren, die als hun vervangers moeten optreden. In beginsel moet dit ook Loegepast worden ten aanzien van de onderoffi cieren der lichting 1912. Hoewel uit het feit, dat de onderofficieren der lichting 1911 een viertal maanden na de kor poraals en manschappen dier lichting vertrekken, nog niet de gevolgtrekking behoeft te worden gemaakt, dat de on derofficieren der lichting 1912 ook slechts vier maanden langer dan "die lichting zullen worden gehouden, is het toch al leszins begrijpelijk, dat in dit opzicht oiok voor hen een verlengd verblijf onder de wapenen aan grenzen gebonden is. In verband hiermede moet men zich ver trouwd maken met de gedachte dat ook zij te eeniger tijd zullen verdwijnen en dan ook maatregelen nemen, opdat de jongere onderofficieren hen alsdan kun nen vervangen. BUITENLAND BE UORLOê. De Toestand. De gisteren door de „Daily Mail" en later ook door Reuter gemelde ver overing van den Mte. San Gabriele dooi de Italianen, wat een wapenfeit van be lang zou zijn, is door de ol'ficieele be richten nog niet bevestigd. Weenen meldt, dal de verwoede aanvallen voort- dure'n en dat de top wel vaak een oogenblik verloren ging, maar steeds weer werd hernomen en dat nog geen beslissing verkregen is. Hel bericht van de „Daily Mail" schijnt dus wel wat voorbarig geweest te zijn, maar niette min is de toestand voor de Oostenrij kers op den berg kritiek geworden. Op den Karsl is de slag' opnieuw ontbrand, over de geheele linie hadden hier aanvallen plaats, die volgens de Oostenrijkers alle werden afgeslagen, waarbij 100 IlaJiaansche officieren en 4000 man gevangen werden genomen. Het totaal aantal gevangenen in dezen slag steeg daarmee lot 15000. Ten Oosten van Riga houdt de terug tocht der Russen aan. Zij zijn reeds over dc Lijflandsche Aa teruggeworpen. Oesl Dwina (Dunamonde), dat aan den riviermond ligt en een verouderde ves ting is. is ook den Duitschers in han den gevallen, de bezetting der plaats wist echter te ontkomen. Voor 't overi ge is er noch van het Oostelijk, noch van het Westelijk oorlogsterrein, waar niettemin de levendige geveclitsactie aan houdt, nieuws van beteekenis le mel den. Eergisterenavond men heeft bet hier duidelijk kunnen hooren is de Vlaamsche kust weer door Engelsche monitors gebombardeerd, gisteren heeft vermoedelijk eenzelfde actie plaats gp- had. Tevens blijft België een sterk aan- trekkingssspunl voor de Britsche vlieger eskaders. D4uitsehe vliegers deden in den nacht van Dinsdag op Woensdag weer een aanval op Londen en den Theemsmond. Zij wierpen bommen, die 11 menschen dooden en 62 wondden. Volgens heil officieelc Engelsche bericht is bij Slieer- ness een der toestellen in zee geschoten^ Naar Reuter meldt geschiedde de aan val tegen middernacht, bij maanlicht. Tengevolge van het late uur waren er maar weinig menschen op straat. De eerste aanwijzing, dal er iets aan dc hand was, was, dat de buitengewone po litiewacht werd opgeroepen. Hierna kwam, om kwart voor 12, hot gebom van kanonnen in de verte, gepaard mei het .gekraak van ontploffende bommen en hel gesnor van de vliegtuigen. Of schoon de maan helder scheen, hing er een lichte mist, die voor de gewone toeschouwers de vliegtuigen onzichtbaar maakte. In Hampstead, waar de lucht her derder was, kon men .den aanval goed volgen. Men hoorde kort achtereen ver scheiden bommen ontploffen. Men zag' dp granaatkartetsen hoog in de lucht springen. Dc lijn van de opeenvolgende licht stralen der bommen wees den weg aan, dien de vliegers volgden. Een Duitsche duikboot bombardeerde gisterenmorgen Scarborough. Volgens het officieele Engelsche bericht zijn drie menschen door dat bombardement ge dood en vijf gewond. De schade is ge ring. De Duitsche Rijkskanselier over het proces Soechomlinof. De Duitsche Rijkskanselier, Michaëlis heeft de onthullingen uit het Soechom- linofproces aangegrepen om door mid del tan een interview mei Wolff eens goed te laten uitkomen, dat Duilschland toch zoo onschuldig is aan het uitbre ken van den wereldoorlog en dat het dc Russen waren, die het tijdstip kozen. Wie hel tijdstip van den oorlog koos, zei hij, slaat nu locb wel vast. Dat was niet Duilschland, maar een militaire partij, die den Russischen Tsaar omgaf en die zich in Frankrijks en Engelands ban bevond. Eu verder; -fyHet zwaartepunt van de nieuwe ont hullingen is hierin gelegen, dal de Tsaar, die over oorlog en vrede had te beslissen, door de pogingen van den Duitschen keizer ook inderdaad tot de overtuiging was gekomen, dal Duitsch- land den oorlog niet wilde. Hel gevolg van deze overtuiging was zijn strikt be vel de Russische mobilisatie achterwege te laten. Maar een paar misdadigers, die den Tsaar voorlogen, hebben het bevel in den wind geslagen en de uit voering er van belet. Ecu gevolg van de bemoeiingen van den Duilsóhen Kei zer was verder de opdracht van den Tsaar aan generaal Janoeskevitsj om den Duitschen ambassadeur graaf Pour- lales de verzekering te geven van Hus- lands vredesbegeerte. Ook de uilvoering van dat bevel is achterwege gebleven, en wel door den heer Sasonof, die blijkbaar vreesde dal de voor het be houd van iden vrede zoo verdienstelijke Duitsche ambassadeur daarop nog met succes verdere stappen zou kunnen doen ter" vermijding van den dreigenden oorlog. Wie zal er achter al deze lieden, die die toch wel niet alleen uit zichzelf het zouden wagen het Russische rijk en daarmee Europa en ten slotte de geheele wereld in een oorlog van on-, geëvenaarde schrikkelijkheid te drijven? Ik behoef niet 1e herinneren aan de betrekkingen van Soechomlinof met de Fransche chauyinisteng'roep van den lieer Poincaré en zijn vrienden. Het is bekend dat reeds de verkiezing van Poincaré in het teeken stond van een Russisch-Franschen aanvalsoorlog tegen Duitscldand; dat Soechomlinof indertijd naar Parijs werd ontboden, om aan Poincaré de leiding van de Fransche republiek in handen te spelen. Toen tertijd lcgide Soechomlinof te Parijs een verklaring af over de aanvalskracht van hel Russische leger en over de reor ganisatie van de Russische mobilisatie- plannen, welke hij kort voor den oor log in de bekende artikelen van dc Russische Beurscouranl over de gereed heid van Ruslana lot den oorlog in uit- dagenden geest herhaalde. De aanvals plannen tegen Duilschland waren reeds ang door een invloedrijke politieke jroep in Frankrijk, Engeland en Rus and voorbereid." Zoo gaat hel door, Duilschland de beleedigde onschuld, vijand oorzaak van alles. Maar is het niet een oud-Hol- landsch spreekwoord dat zegt waar twee kijven hebben beide schuld, en zou dal hier ook niet het geval zijn? De persvoorlichting in Duitschland. Aangezien de meuwsberichtendienst bij de Rijks- en Pruisische departementen veel te wenschen overlaat, heeft, naar de jVorwarts" meldt, de rijkskanselier een persafdeeling ingesteld, wier laak zal zijn meer eenheid te brengen in den berichtendienst der departementen en verbinding te onderhouden met de lei dende personen der pers Tot chef van dezen nieuwen dienst zal worden be noemd landraad von Braun, die tot dus ver den persdienst in het Rijksdeparte ment van binhenlandsclie zaken leidde. Volgens de „Nordd. Allg. Ztg.krijgt ieder menistier ie zijn eigen afd^eling om de pers inlichtingen te verschaffen en behulpzaam te zijn. Dat de offic,ec!e persbureaux niet bedoeld zijn als orga nen om invloed te oefenen op do pers, behoeft nauwelijks te worden gezegd. De redacteur of schrijver, die om andere dar; zakelijke en vaderlandslievende rede nen zou afzien van de openlijke uiteen zetting van zijn overtuiging, zou niet recht doen aan de hooge verantwoordelijkheid welke de door hem vertegenwoordigde openbare belangen hem opleggen. Hij zou ook der regeeriug geen dienst bewijzen, want gelijk de medewerking van hel par lement heeft deze onvoorwaardelijk de ze'f controle neodigdie een onafhanke lijke perscritiek haar mogelijk maakt. De pers moet vrij haar oordeel vormen; daarvoor is zij der openbaarheid en den steal verantwoordelijk. De officieele persbureau's zullen en mogen natuurlijk geenszins der bladen een redacteur of medewerker vervan gen. Geschiedde dit, dan zou benadeeling san dc noodzakelijke factoren van hel publicistisch bedrijf en verder vermin dering van de degelijkheid van de pers bet'gevolg zijn. Daarmee zou echter niet alleen het algemeen belang, maar ook bet directe belang van de regeering, die zakelijke onafhankelijke perscritiek niet kan ontberen, worden geschaad Met het centrale bureau bij den rijks kanselier wordt nu tevens de gelegen heid geopend tot officieele behartiging van de algemeene belangen van de pers en de beoefenaars van het beroep. De openbare en 'politieke beteekenis van de pers zal in het nieuwe Duitschland, het Duitschland van de wereldpolitiek en den inwendige» herbouw, nog veel grooter zijn dan tot dusver. o De Russische mobilisatie. Een Duitsch blad ontleent aan het Deensche „Politiken" een mededeeling van een bewoner van een onzijdig land, die zich bij het uitbreken van den oorlog te Moskou ophield. Deze schelst naar aanleiding van de onthullingen van Ja noesjkewitsj over de gebeurtenissen vóór het uitbreken van den oorlog, op de vol gende wijze eenige wederwaardigheden Ik heb nooit kunnen begrijpen, dat men hel sprookje omtrent den wil 'der Russi sche militaire partij om den vrede te handhaven zóó lang heeft kunnen geloo- ven Zelfs wanneer men de verklaring, die Janoesjkewitsj den 29slen Juli aan den Duitschen militairen attaché g|af, dat hij het bevel tot de mobilisatie nog nie(t gegeven had, als een geweldig sophism© beschouwt, daar Janoesjkewitsj 'de mo bilisatieorder in den zak had, is de ver klaring des te onbegrijpelijker, omdat in werkelijkheid de mobilisatie destijds reeds lang aan den gang was. Ik herinner mij nog levendig eiken dag van de week, die aan dc Oorliogsverldaimg voorafging; in het bizonder welken in druk het op mij maalde toen ik reeds op 27 Juli vernam dat een groot aantal re servisten des nachts uit bed werd ge haald voor een militaire oefening, naar het heelte. Op alle stations zag men va- trekkende soldaten en opgeroepen reser ve-officieren. Den 27en Juli reden, meer dan honderd militaire treinen Moskou voorbij en reeds weken te voren had den troepentransporten naar het Westen plaats gevonden, onder voorwendsel dal dit voor manoeuvres geschiedde. De mo bilisatie-order van 29 Juli Avas slechts de officieele bekroning van de reeds lang begonnen mobilisatie. (Dit komt overeen met de verklaringen van den toenmalige» Duitschen attaché te Petroprad, die den 29en, toen Janoesj- kenitsj de mobilisatie ontkende, omdat liij de oekas nog in den zak had, er reedis over klaagde dat voortdurend reservisten werden opgeroepen. Red. Midd. Grt.) KORTE OORLOGSBERICHTEN Volgens de „Malin" zal de Fran sche generalissimus Pélain op verzoek der regeering deelnemen aan de eind- discussies over het aan den Paus te geven antwoord. De „New York Sun" meldt, dat Wil son bij zijn nota een persoonlijk schrij ven aan den Paus gevoegd zoa hebben, waarin bij zich bereid verklaard zou hebben verdere voorstellen van dezen in overweging le nemen. Hij zou daar in opmerken, dat een aftreden der Ilo- henzollerns niet strikt noodig is, als hel Duitsche bestuursstelsel maar gron dig gewijzigd wordt. Kamiel Huysmans heeft ontkent, dal de Slockholmsche conferentie ten doode opgeschreven zou zijn. Volgens hem beginnen dc regeeringen, die zulks doden, al in te zien, dat het verkeerd was passen 1e weigeren. De Duitsche kroonprinses is gis teren van een dochter bevallen. Het kroonprinselijk paar heeft nu zes kinde ren, 4 zonen en 2 dochters. De Duitsche vice-admiraal Souchou, hel hoofd der divisie van de Middelland^ sche Zee, is. naar zijn vaderland terug geroepen, ten einde een andere benoe ming te aanvaarden. Hij heeft bijkans vier jaar de Duitsche, en tijdens den oor log ook de Turksche, strijdmacht ter zee in de Middellandsche Zee aangevoerd De Duitsche gevechtsvlieger luite nant Muller, die eerst kort geleden naar aanleiding van zijn 27e overwinning in de lucht tot officier is benoemd, heeft de orde Pour le Mérite gekregen. Luitenant Muller is de eerste van gemeen soldaat opgeklommen militair, die de hooge on derscheiding der orde Pour le Mérite wist le verwerven. Het „Petit Journal" verneemt uit Petrograd, dat de voorrechten, waar over de R. v. A. en S. tot nu toe be schikte, door de voorloopige regeering zijn ingetrokken. Daarmee houdt de on schendbaarheid der afgevaardigden op. Ook zullen hun redevoeringen voortaan weer onder de algemeene staatswet val len. Swranta StukKin. Ingezonden Stukken worden in geen ^eval teruggezonden. Middelburg, 5—9—1917. M. de R., Uw betoog over het door mij geschre vene dd 3 dezer raakt m. i. „k&nt noch wal" Met het door mij geschrevene wensch- te ik alleen te constateeren, dat het de commissie voor de *Z. Concerten on mogelijk was, om dit jaar de concerten vroeger dan Juli te doen beginnen en dat daarom het in uw blad van 1 Sep tember geplaatste bericht, waarin een verwijt van dat late beginnen wordt ge maakt absoluut onverdiend was. Wa- aangaat de al of niet mogelijkheid van het houden der repetities van onss Stedelijk Muziekkorps, is m i. een interne aangelegenheid, die alleen bij het be stuur van dat korps (huis behoort en waarmede volgens mijne meening even min ondergeteekende als de Redactie eener courant zich heeft te bemoeien. Verder wensch ik op deze aangele genheid niet in te gaan Met verschuldigde achting, De voorzitter van de comm. v. d. Z. A. C, L. K. VAN DER HARST JJz. (Naar aanleiding van het bovenstaande onzerzijds de opmerking, dat het inder daad niet aan de Z. A. C.-commissie kan worden geweten als het Muziekkorps niet voor Juli in staat is een uitvoering te geven. Overigens zijn wij het niet met den geachten inzender eens, dat de kwejs- tie een interne aangelegenheid van het besiuw van het Muziekkorps zou zijn. Waai dit korps grootendeels betaald wordt uit de publieke kas en verder door bijdragen van de ingezetenen (hetzij on middellijk als contribuant, hetzij middel lijk als lid van den theetuin, de Z. A. C. enz mag het publiek wel degelijk ei- fe'chen, dat al het mogelijke gedaan wordt om repetities le kunnen houden. Wij her halen, dat wij er niet van overtuigd zijn, dat dit in hel afgeloopen voorjaar is ge schied.) aqezonöes Medeeünpn. PLATINA hoopen wij togen f 8.25 per «ram LANGEDIJK, Fredariksplem 11 Amstndam. Tele1'. 2380 N. BURGERLIJKE STAND Goes. Van 4—6 Sept. Bevallen: Wi. de Witte geb Vordonk, z. Zierikzee. Van 29 Aug—5 Sept. 'Gehuwd J. C. Mol. jm. 33 j en L. Verton, jd. 30 j. Bevallen: M. L. Ilolty geb. v. Nieuw- land, d. Overleden IJ. Pannekoek, 82 j., wednr. van Chr. Smit, Izaak v. d. Hoek, 58 j., man van N. de Valk. BEKENDMAKINGEN De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de minister van L.r N. en h gezien artikelen 6 en 8 der Distributie- wel 1916; heeft goedgevonden te bepalen le. het is verboden koffie, te verwer ken lot koffie-extract anders dan voor eigen huishoudelijk gebruik; 2e de aflevering van koffie-extract is verboden 3e. wederverkoopers van koffie-extract zijn verplicht onverwijld van den bij hen aanwezigen voorraad koffie-extract op gave te doen aan het Ihee-koffie-distri- butiekantoor, Vischsteeg 5, Amsterdam. Middelburg, 6 Sept. 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. De Burgemeester van Middelburg maant bekend, dat de "Minister van L-, N. en H.; gezien zijn beschikking van 21 Juli 1917, directie van den Landbouw, no. 20275, 6e afdeeiing B.; heeft goedgevonden te bepalen: dat de in bovengenoemde beschikking vastgestelde maximum-kleinhaudelprijzen ook zullen gelden voor de z.g. Eigen heimers of Borgers. Middelburg, 6 Sept. 1917. De Burgemeester voorn., P. DUMON tak. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg brengen ter openbare kennis dat van heden af op de gemeente secretarie ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van L JANSE qq. Z. V. en Kimstmestbandel S. en M. BOOGERD te Middelburg, om vergunning tot het plaatsen van een draaistroommotor van 6 PK., dienende tot het aandrijven van wanmoiens en een elevator in perceel kad. bekend sectie B no. 2233 wijk N no 156; dat op Dinsdag den 18 September a.s. des namiddags le D/» uur ten raadhuize gelegenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze monde ling of schriftelijk toe te lichten, alsmede! dat zoowel de verzoeker als zij, dief bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen vóór genoemd tijdstip op de gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen sclirifluren kennis kun nen nemen; dat ingevolge circulaire van den Com missaris der Koningin dd. 2 November 1907 A no. 468S, 8e afd. niet lol beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig ari. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een óf meer zijner leden zijn verschenen ten einde hun be zwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 4 September 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P dumon tak, Voorzitter, w. a. j. snouck hurgronje; Secretaris,

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3