leenen, hij afneming tot en met 300 H.L, per jaar, f0 50 per H.L., bij afneming tot 600 H.L. per jaar f 1 per H.L., over het geen meer dan 300 H L. per jaar is afge nomen en bij afneming van meer <lan 600 H.L. per jaar f 1.50 per H.L. over hetgeen meer dan 600 H L. per jaar isf afgenomen. Hiermede zal getracht wordea, eenigs- zins ae tanpers en slijters in de grootq steden tegemoet te komen. .Voor de provincieplaatsen en dorpen kan echter geen regeling tot tegemoetko ming worden getroffen, zoodat deze het eerst en het meest worden gedrukt. Oit Stad en Provincie. Uit Middelburgs Gisterenavond te half elf heeft ie tramdienst vertraging ondervonden, door dat in de Langeviele een draad, loopende van den kabel der tram naar een detj huizen, bij den muur afbrak. Daar men meende, (Lit deze draad vrij van slroom was, uam de wagenbestuurder dien draad met een zakdoek vast, maar kreeg daarbij een schok en toen de draad met de( steenen in aanraking kwam, sloegen de vonken er uit. Een inspecteur V3n politie verbood verder den draad aan te pakken, zorgde dat het publiek op een afstand) werd gehouden en deed den. stroom af sluiten bij de Langevielebuitenbrug. Hii-rop werd een der beambten van licC gemeentelijk electriciteitsbedrijf gewaar schuwd, die den draad afvijlde, waarop weder stroom kon worden gegeven en de tram kon vertrekken. Groote last werd ondervonden van de duisternis, en electrische zaklantaarns en fietslantaarns waren de eeuige lichten, die konden worden ontstoken Een po ging aangewend om een nabijzijnde gas lantaarn aan te steken, slaagde niet, om dat deze geheel was afgesloten. Zou het niet mogelijk zijn maatrege len te nemen om bij ongevallen als deze, bij brand of dergelijke tenminste ten spoedigste gaslicht ter plaatse te kunnen doen aansiekent Een tweede opmerking moet ons uit de pen, het bleek, dat op de tram geen. gummi-handschoenen aanwezig waren. Dit is ons inziens een groot verzuim, en levert gevaar op voor het personeel, dal steeds plotseling voor gevallen als dit kan komen le staan. Gisterenavond is liet Schuttershof bij een zen. Hollandsch-Belgisch bal op last van den commissaris van politie ont ruimd, omdat militairen onderling ruzie kregen en een hunner met een bierglas bloedend verwond werdj. Bij de politie is aangifte gedaan, dat een vierjarig kind door een wielrijder is aangereden en daarbij zoo verwond werdj, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen De wielrijder, die bekend i», reea door zonder naar het kint} om le kijken Een onderzoek wordt ingesteld in hoeverre van schuld sprake is. De op 20 Juli vastgestelde middag- uitvoering ia den Buitentuin alhier van het muziekgezelschap „De Vcreeuigde werklieden van den Houthandel Walche ren, welke loen werd uitgesteld, had nu gisterenmiddag onder begunstiging van goed weer plaats. Het bezoek was zeer matig. o Uit Vlissingen. Te V1 i s s i n g e n was gistermiddag' de 19-jarige Chrisliaan de Nooijer, krui deniersbediende, mei Iwee andere jon gens ui het Kanaal bij de werkplaatsen Aan de Staatsspoor gaan zwommen. De ongelukkige zonk en kwam niet meer boven. Fenigen tijd later werd zijn lijk opgehaald, dat naar de woning van de ouders werd overgebracht. Bij het boogschieten op het terrein' aan den Koudckcrkschen weg te Vlis- s i n g c n is gisteren een kind door een peil getroffen en bekwam het daarbij een bloedende wonde aan het hoofd Gisterenavond ontstond op het Bel- lamypark te Vlissingen een vecht partij, waarhij een infanterist een steek wonde aan den linkerschouder opliep Bij een andere vechtpartij was de po litie genoodzaakt de vechtenden uit el kaar 1c slaan. De politie te Vlissingen heeft weder proces-verbaal opgemaakt legen een marine-schepeling wegens niet nader ic noemen handelingen met een 7-jarig meisje. Te Vlissingen is door de politie aangehouden een 21-jarige Belgische dlensthode, die zich in haar dienst bij' herhaling aan diefstal van geld schuldig maakte. Door het merken van geldstuk ken werd de dievegge betrapt. Uit Walcheren, Bij den wissel onder Souburg ge raakte gisteren een klein kind bijna on" der de tram. Alleen het goed uitkijken en spoedig stoppen van don wagenbestuur der voorkwam ongelukken Dit Ier waarschuwing der bewoners van den Vlissingschen weg, om hun kinderen toch hel spelen bij de trambaan te ver bieden. Benoemd tot gemeenteveldwachter te Hooge Zwaluwe de heer Joh. van Schaik., jachtopziener te Koudekerke. Met ingang van 16 Augustus is tot iichlwachter bij de kustverlichting te Westkapelle benoemd de zeemili- cien-korporaal kustwachter bij de marine B. P. Baaij. Uit Zuid-Beveland. In de Vrijdagmiddag gehouden raads vergadering te Hoe de kens kerke werden na onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raadsleden N. Ge- lok, L. Lous en B. Timmerman tot hun, toelating besloten. De gemeente-rekening 1916 werd voor- loopig vastgesteld tot een bedrag van f 18.064,905 en f 18 038,38 in uitgaaf. Goedgekeurd werd de rekening van het "Burgerlijk Armbestuur in ontvang ad f 9098,68, m uilgaaf ad f 7013,39. —-Zaterdag werd te Iersekede hantj gelegd op 500 K.G. BUK-vel, dat geladen was in een Ierseksch vaartuig, waarvan de schipper herkomst noch bestemming van het vet vermocht op te geven. Er werd ppoces-verbaal opgemaakt. In de raadsvergadering le Waarde op Vrijdag werd het nieuw gekozen lid, de heer M de Looze, beëedigd en ge-1 inslalleerd. Aan den heer C. J. Yroegop werd legen 1 October a.s. eervol ontslag verleend als telephoonhouder, terwijl be sloten werd de oproeping van sollicitan ten ft f175 per jaar open te stellen lot 28 Augustus a.s. CENTRALE DRINKWATERVOORZIE NING VOOR SCHOUWEN EN DUIVEL AND Zooals wij reeds meldden is in druk' verschenen het rapport betreffende een centrale drinkwatervoorziening voor het eiland Schouwen en Duiveland, op ver zoek van het "Waterleiding-Comité samen gesteld dcor het Rijksbureau van Drink- Avatervooi ziening, in opdracht van den Minister van Binuenl. Zaken, .verleend bij aanschrijving van 26 Juni 1915. Ter goed begrip dient er aan le wor den herinnerd, dat reeds tegen het eind van 1913 door den Directeur van het Rijksbureau een voorloopig verslag van de verkregen uitkomsten bij het duinonder- zoek was toegezonden aan liet Waterlei ding-Comité, in welk verslag ais conclu sies waren opgenomen: to. In het duingebied van Haamstede is overvloed van water aanwezig. 2o. De waterwinplaats lam zeer ge makkelijk zoo gekozen worden dat de winning op eenvoudige wijze geschiedt, en dal het gewonnen water van zeen goede kwaliteit is. Daartoe wordt de winning van in het diluvium aanwezige die p-wnter door middel van bronnen aanbevolen. 3o Hel water zal in dat geval vermoe delijk geen andere zuivering hebben te ondergaan dan een ontijzering door aöra de en filtratie. ■lo. Een betrekkelijk grool aantal bron nen zullen op voldoend grooten afstand van elkander worden geplaatst, len einde bij eliie bron met geringe afzuiging lo kunnen volstaan. 5o. De waterwinning zal, zij liet dan ook met meerdere aanlegkoslen, gemak kelijk op dusdanige plaats cn wijze kun nen geschieden, dat de langs de binnen!- duinvnot gedreven land- en tuinbouw daarvan geen schadelijke gevolgen onder vinden, terwijl ook in het duingebied zelve de diepwatcrwinuing geen noemens waardige blijvende schade zal aanrichten. Bij schrijven van 15 Mei 1915 deelde de Inspecteur der Slaatsbosschen en Ont ginningen mede, dat de Minister van. L. N en If. zich vereenigde met lieB door hem uitgebrachte advies, luidend; dat tegen de beoogde waterontlrekkingj uil het duingebied van Haamstede zijner zijds geen bedenkingen bestaan, omdat bij de AAateronttrekking van slechts ongeveer 1200 Ms per dag op 30 tot 40 M. onder N. A P. binnen afzienbaren tijd geen hinderlijke daling van het grondwater in de duinen is te verwachten. In het nu verschenen rapport bevat hel eerste hoofdstuk de geschiedenis der plannen waaraan wij de bovenstaande herinneringen ontleenden. Hoofdstuk II bevat een verslag van de werkzaamheden ter "bepaling van het vermogen der waterleiding. Hoofdstuk III geeft de technische beschrijving van het ontwerp: watert- vangmaciiine- en pomp-installatie, ontijze- ringsinstallalie en filters watertoren, Luizennel, enz. In het vierde hoofdstuk wordt de renlabilqicil der onderneming' besproken, en daarna volgen de stotbeschouwïn1- gen. Hieraan ontleenen we nog! de vol)- gende samenvatting: De ontworpen waterleiding is b'ere,- kend op een totaal aantal verbruikers van 23.500 zijnde ongeveer 81 pet van hel in 1918 te verwachten totaal aan tal Inwoners. Per verbruiker en per dag is gerekend op een maximum hoe veelheid water van 60 L. voor huishou delijke doeleinden, verhoogd met 15 pet. voor vee- en indusjr if i verbruik. Langs het buizennet van eersten aan leg bedraagt het geraamde aantal aange slotenen in het jaar 1948 22.038 zijnde 76 1 pet. van hel gemiddelde aanlal in woners in dat jaar. Voor de berekening' van de jaar- lijksche bedrijfsinkomslen en uitgaven en dc daaruit afgeleide rentabiliteit-,be rekening is aangenomen dat het aan- sluitingspercentage begint met 18 pet. pel. in het eerste jaar, en eindigt met het bovengenoemde bedrag van 76.1 pel. in het dertigste jaar. Er is dus ni/et gerekend op ver plichte aansluiting, maar op geleide lijke toeneming van het aantal aangeslo tenen. Het tarief stemt in hoofdzaak over een met dat van de Z. Bevelandsche waterleiding. De abonnementsgelden be dragen hierbij gemiddeld per aangeslo ten woning f 9.67 per jaar. De aanlegkosten der geprojecteerde werken, met inbegrip van die der uit breidingswerken van het pompstation, welke eerst in het zevende bedrijfsjaar zullen worden uitgevoerd, doch zonder hel bedrag voor rente tijdens den bouw, bedragen f 710.000. Berekend naar het aantal van 28.959 inwoners op 1 Jan. 1948 beloopen de kosten f 24.50 per Inwoner. 1 Hel rapport concludeert dat bij den ontworpen financieelen opzet, nadat men zich van steun en medewerking van hel Rijk en de Provincie verzekerd heeft, er voor dc gemeente geen finan- cieele bezwaren behoeven te bestaan, om aan de tot standkoming der water leiding mede te werken. Voorts noemen we nog' de volgende bijzonderheden. De fmancieele opzet stemt in hoofd zaak overeen met dien van de :Z. Be velandsche waterleiding', en die voor het eiland Tholen, n.l een naamlooze vennootschap waarvan de deelnemende gemeenten aandeelhouders zijn. Als watertoren heeft men het oog' op den St. Lie vensmonster toren te Zierikzee. Na gehouden overleg mei den Rijksbouwkundige voor de gebou wen bleek dal de voorwaarden voor oen definitieve vergunning niet te be zwarend zullen zijn. Het in den toren aan te brengen reservoir zal in gewapend beton worden gebouwd, terwijl onder het reservoir, ter hoogte van ongeveer 36.70 M. -r- N. A P. een eveneens in gewapend beton geconstrueerde lekvloer zal worden aan gebracht. Op een kaart bij het rapport is het hoofdbuizennet als volgt opgegeven Van liet pompstation in de duinen gaal de wijde buiileilding over Burgli, Se- rooskerke, Mooriaanshoofd, Nieuwerkerk, Kerkwervc naar Zierikzee. Vandaar gaat een iets minder wijde leiding voorlover Nieuwerkerk pn Oosterland naar Bruir xnsse. Van dr.ze hoofdleiding gaan nauwere zij lijnen uit van Burgh over Haamstede naar Renesse, en verder over Noord- welle, Oudedijk, Scharendijke en Brij- dorpe naar Nieuwerkerk. Van Nieuwcrkerke over Duivendijke én Zonnemaire naar Drci schor, dat weer langs een andere lijn verbinding heeft terug naar Zierikzee evenals er een an dere verbinding loopt van Zonnemaire over Noordgouwe en Scliuddebeurs naar Zierikzee. Brouwershaven krijgt een zijlijn van uil Duivendijke, Ouwerkerk krijgt een zijlijn van uit Capelle. Voorts staan op de kaart ais „even- tueele uitbreiding'' aangegeven buisleidin gen van Scbarcndijke naai' Ellcerzee Ooslerland naai' Sir Jansland en van Bruif- nissc naar Zijpe. AFLOOP VERKOOPINGEN. Bij de lieden te Goes gehouden verpachting van 2 porceelen gemeente grond en grasetting langs de wegen, wer den pichlers: A. de Dreu voor f 133^ legen f81 bij een vorige verpachting; C. J Brouwer f125 (f31); A. Labeur, Klo.e- tinge, f47.50 (f27.50). BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 11—13 Aug. Getrouwd. E. Doijer, jm. 33 j., en A. L. C- Washauseb, jd. 26 j. Bevallen: N. Acda geb. Passenier, d. P. Breel, geb. BuslraamJ, d.; J. v. d. Ja$, geb Stofkoper, z.; K. K. de Broekerj.', geb. Nagelkerke, z. Overleden L. de Sleur, man van N. van Veen, 68 j. BEKENDMAKINGEN. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; gezien arliklel 8 1ste lid der Distributie- wet 1916; heeft goedgevonden vast te stellen de navolgende distributieregeling voor houts kool: Art. 1. De aflevering en het daarmede verband houdend vervoer van. allo houts kool is verboden. Art. 2. Het verbod, in het voorgaande artikel gesteld, is niet van toepassing op de aflevering en het daarmede verband houdend vervoer van houtskool, gedekt door een vervoerbewijs door, of namens den directeur der Rijkskolendistributie rif- gegeven. Middelburg, 13 Augustus 1917. De burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, brengen ter algemeen© kennis, dat het le suppletoir kohier van het Schoolgeld voor de scholen A, C, G en J, dienstjaar 1916/1917, door Gede puteerde Staten van Zeeland is goed gekeurd en aan den Gemeente-ontvanger ter 'invordering is uitgereikt. Middelburg, den 13 Augustus 1917, Burgemeester en Wethouders voornoemd, P DUMON TAK, Voorzitter, •W. A. J. SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. LAATSTE BERICHTEN. DE VROEGE AARDAPPELEN. Als een protest tegen het besluit van den Minister van L., N. en H. tol verbod van verkoop van vroege aardappelen, is 10 Augustus door een aantal aardappel verbouwers uit Axel en Neuzen het volgende telegram gezonden aan den Minister van L., N. en H. te 's-Graven- hage: „Op heden gehouden veiling alhier (Neuzen) zijn vroege aardappelen onver koopbaar. Stellen te uwer beschikking 100.00Ü K.G. vroege aardappelen legen maximumprijs f 6 per 100 K.G. Levering Maandag 13 Augustus, franco schip Neu zen. Onmiddellijke afname, in verhand mei uw belofte, dit voorjaar in de Staats courant gepubliceerd, wordt geëischt. Zoo niet, wordt vervolging wegens woord breuk ingesteld. Namens Zeeuwsch-Vlaamsche aardap pelenverbouwers". (Volgen 6 handleekeningen.) KAMP VOOR KRIJGSGEVANGENEN. In tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten is te Enschedé het rijks quarantaine kamp geopend. Er is plaats voor 138 personen, krijgsgevangenen, die in Groningen, Overijsel en Drenthe over de grens komen. UIT ENGELAND. LONDEN, 13 Augs. De „Daily News" •verneemt, dat alle arbeiders-ministers uil het kabinet zullen treden, indien de arbeidersconferentie van 21 Augs. Henderson steunt, en dat in dat geval de premier door een algemeene ver kiezing! een beroep op het land zal doen. VLIEGERAANVAL OP FRANKFORT a/M. KEULEN, 13 Aug. V D. De „Telegraf- Union" seint uit Frankfort-am-ALainGis terenavond 8 uur verscheen weer een vijandelijke vlieger boven Frankfort, die verscheidene hommen wierp op de door den Zondag zeer drukke stadsgedeelten. 4 clooden en verscheidene gewonden zijn le betreuren. VERSCHILLENDE BERICHTEN Tot directeur van het Bureau van den Nedcrlandschen Bond voor Werk verschaffing is benoemd de lieer Mever de Vries uit Hilversum. Men is begonnen met het lossen van liet beschadigde graan uit ruim 7 van liet s.s. „Noordara", waarmee gere geld wordt voortgegaanIn ruim 6 is een duiker bezig hel stukgoed uit hel water op 1e halen. Men verwacht dat hr.t schip Dinsdag naar het dok zal kua- nen gaan. VERSCHERPING DIENSTVOORW AAR DEN BIJ DE STAATSSPOOR. Het maandsclirift „Sobriètas" meldt: Nu bij den beperkten treinenloop van het dienstpersoneel op de treinen steeds meer arbeid en krachtsinspanning wordt geëischt, zien de spoorwegdirecties heel goed in, dat het personeel bijzonder nuchter dient le zijn. Daarom heeft de directie van de Staatsspoor, wal den drank belreft, haai' dienstvoorwaarden zeer verscherpt. In dienst mogen geen sterkedrank of alcoholhoudende dranken worden aange nomen (art. 21). In diensttijd mag het personeel die dranken niet gebruiken of bij zich hebben. Evenmin mag het personeel die dran ken gebruiken of bij zich hebben in de treinen, dienstlokalen, werkplaatsen of stapelplaatsen en op den weg of de em placementen. Het personeel mag "kick die dronken ook niet doen verstrekken door de restaurateurs der stations of hunne bedienden, (art. 23) De Minister van Waterstaat heeft deze verscherping goedgekeurd. KERKNIEUWS- De Belgische yatcp Rooze, die bijna 3 jaren de geestelijke verzorger is ge weest van de vluchtelingen te D o m- b u r g, is vandaar vertrokken. Hij had zijn intrek genomen bij een katholieke Duitsche dame, waarover hij met zijn landgenooten ongenoegen heeft gehad. De bediening wordt nu gedaan door een Hollandschen priester, mede voor de mi litairen en de badgasten. Binnenkort wordt een andere Belgische geestelijke verwacht. Bij de Zaterdag gehouden stemming ter verkiezing van een notabele bij do Herv. Gem. teHaamstede, werd geko zen de heer J. A. van Zuijen met 20 stemmen. Op den lieer A. de Pooler werL den 17 stemmen uitglebracht. Ned, Herv. Kerk. - toeroepen te Loon op Zand. ds. R Bokma te Schiedam. Bedankt voor "Wierden: ds. L. van Mastrigt te Vlaardingenvoor Dedems- vaart; ds. T. J. Jansen, Schoonhoven. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Zondag 7 October zal in de Con certzaal alhier een matinée gegeven worden door den heer Herman Leydiens- dorff, eersten violist van het Hollandsch strijkkwartet, en den heer en mevrouw L. Boer (cello en piano). Solisten concert in het Badhotel ie Vlissingen. Als de drie jonge concertgevers het als wij bijgewoond hadden hoe slecht vaak in vorige jaren de solistenconcerten in het Badhotel bezocht werden, dan zou, de goed bezette zaal van gisteravond hun nog meer voldoening hebben gegeven, dan nu al het geval zal zijn geweest Vooral voor den heer Jan Kuiler, die, na hel voleindigen van zijn opleiding, n(p in zijn eigen omgeving iict hooren wat hij als pianist vermag. En een Iweedo voldoening voor hem zal zijn geweest het w»rme applaus en de herhaalde ter rugroepiog na zijn solo-nummers Drt nieces was ook verdiend. Bij zoo'n uilvoering van jonge musici blijft altijd ruimte voor de opmerking dat het nög meer kan worden, wat ook maar heel l.ïlikig is, want artisten die kant en lar volmaakt worden afgeleverd, loo- pen veel gevaar to dalen. Maai' wat de heer Kuiler van zijn conservatorium studie heeft meegebracht, is een stevige! grondslag om verder te komen: een flihk ontwikkelde lenigheid in zijn spel, niet alleen wat de niet geringe vingervlugheid belreft, maar ook en dat is heel wat meer waard ten opzichte van het vermogen om zijn voordracht buigzaam te maken. Kracht voor forsch spel, inaar ook zelfbeheersching voor zachter aan slag. In het bijzonder de Rhapsodic no. 1 van Brahms werd door hem gespeeld met een goeden smaak en heldere voor dracht. En de begeleidingen waren wel verzorgd en bescheiden van klankkracht. Dal ook mej. Jo Maissan, een zangeres met een frissclie, volle sopraanstem, nog pas op eigen wieken drijft, was o. a. le) merken aan de welbestudeerde manier waarop ze de klinkers wijzigde om toch maar een mooien zuiveren toon te krij gen. Dat lukte haar ook. Maar ze zal liet zelf wei leeren dat zoo iets ook mogelijk is. zonder de uitspraak le verzwakken,, want uit haar voordracht spreekt zoo'n, juist he?rip van den tekst dien ze zingt, aal ze van zelf wel ernaar zal streven zoo duidelijk mogelijk te zijn In de1 aria van Lia, van Cl. Debussy, heeft ze voor ons sterk voelbaar gemaakt hef contrast tus-clien het droom-geluk van de herinneringen en de wanhoop van dat hartstechtclijk: Azaël, pourquoi m'as-tu, quitlée! Ze hoede zich echter voor te krachtige slemuitzetting bij recitatief-gedeelte». Dan steal haar stem niet vast. No „Nuit fleurie" ep „De Zee", twee- liederen van J. Kuiler, had zoowel de1, zangeres voor haar mooie voordracht, als de componist voor zijn welgeslaagd werk een hartelijk applaus van het pu bliek in ontvangst te nemen. De derde van hel klaverblad was de heer G. Hesse, een jonge cellist, die een stevige» loon uit zijn instrument haalt, technisch veel kan, en bijv. in de „Rei- gen" van Popper een pakkende karakte riseering wist te leggen. Maar bij liet luisteren naai' de door hem gespeelde Suite voor cello van Max Reger, kwam ons onwillekeurig al is de sprong heel groot in herinnering hoe Schmuller, hier indertiid bij het spelen van liet viool concert \au Reger dat werk van leven deed tintelen door de fijne uuanceerin- gen; en loen dachten we: als je oenigel jaren verder bent zul je zelf wel voelen dat deze weinig-pakkende suite nog heel wat meer eischt dan beheersching der zware techniek, wil het "mooie er uit op hel publiek overgaan. Het applaus na de Reigen was ook heel wal warmer dan na de Suite, en- daan n hoorden we ook meer de per soonlijkheid van den speler. Het laatste/ nummer (Ave Maria van Max Bruch) konden we niet meer bijwonen, evenmin als de Elude van Chopin voor piano. De lieer Hesse werd bij het spelen m de Suite niet weinig gehinderd door het rumoer in en om deze altijd rumoerige zaal. Hoeveel deuren we hebben hoor ren dichtslaan weten we niet. Het was al erg genoeg dat aldoor dezq uitvoering begeleid werd door het boem- boem van het oorlogsveld. Wal een te genstelling: hier een badplaats met een, concert-uitvoering, en daar aan den over kant, zichtbaar door de ramen, ook bad plaatsen, maar zonder badplaatsvertier, w*iarbo\en telkens het flikkeren te zien was van liet slagveld. ONDERWIJS. Geslaagd voor het examen Engelsch- L. O. de heer J. J. Verstraate te M i d- d-'el burg en J. Wiaverijn te O oils li- dijk gem. Kruinimgen Geslaagd voor de teekenacte M. O. (j) de heer H. A. Enkelaar, alhier; vooi de hoofdacte de heer A. J. Davidse te Vrouwepolder; voor do ncle liandteekenen l.o. de heer J. Wiskerke 1e Wolphaartsdijk. In de Zaterdag gehouden vergade ring te Hoofdplaat werd met alge meene stemmen lot onderwijzeres be—

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2