FEUILLETON, Besmettelijke ziekten. Van 1—7 Augustus zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter ken nis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Typhus éen geval te Oostburg. Roodvonk: 2 gevallen te Borssele, 1 te Kruiningen, 9 te Middelburg, 1 te Neu zen, Souburg en Vlissingen. Diphteritis 1 geval te Goes Neuzen en Yersekt en 2 gevallen te Schore. men met 14 tegen 5 stemmen. Dus de vrouw zal wel kunnen kiezen, maar kan niet gekozen worden. KliRKMElWN- Het vrouwenkiesrecht in de Ned Herv. Kerk. Dinsdag heeft de Synode van de Nedi Herv. Kerk behandeld een rapport van dr Deeleraan over een voorstel van de classicale vergadering van Middel burg tot wijziging van aid. 3t Alg Re-* giement, door in plaats van „manslidma- ten" ie lezen „lidmaten", opdat aan vrouwen het slemrpchl, d. w z. het z.g. actief stemrecht worde verleend. Van verdere strekking was een ver zoek, op voorstel van het dagelijksch bestuur der Vcreeniging van Vrijzinnig- Hervormden ingediend door eenige elas- sirale vergaderingen, om aan de vrouwe lijke lidmaten zoowel het actief als het passief kiesrecht' te verleenen. In het rapport ontwikkelde een minder heid haar bezwaren tegen toekenning van de bevoegdheden bovenbedoeld aan vrou welijke lidmaten, waarbij verwezen werd naar vroegere handelingen der Synode. Dc meerderheid achtte wijziging van art. 3j gewenschl, maar wenschte tevens lo in ark 5 Alg. Reglement een alinea op Iq nemen van dezen inhoud: „Vrouwelijke lidmaten kunnen niet tot leden van( eenig bestuur worden benoemd"; 2o aan art. 1 Reglement Examen toe tc voegen een alinea- „Vrouwelijke lidmaten kunnen zich niet tot dit examen aanmelden, evenmin tot het colloqium doctum ver meld in art. 10 van dit reglement." De president dr. "Weijland bracht de- conclusie der minderheid (strekkende tot verwerping van hetgeen gevraagd wordt allereerst in bespreking. Dr Knappert verheugde zich er over dal, evenals in Zwitserland, thans ook ten onzent deze aangelegenheid is los gemaakt van de richtingen, welke hier niet de lijn geven. Hij wil de deur wijd1 open stellen voor de vrouw Van het zelfde gevoelen Is de president. Beiden zouden voor hel passieve kiesrecht van de vrouw stemmen. Prof. Slolemaker de Bruine hoopt dat de kerk, welke nu met betrekking tot hel' verleenen van kiesrecht ^an bedeelden don staat nog moet volgen, allhans met betrekking tot het verleenen van kies recht aan de vrouw moge vóórgaan. De heer Cremer voegt daaraan de opmer king toe, dat, als straks de kerk aan be deelden liet stemrecht geeft, de vrouw zoude achterstaan bij do bedeelden Dc tegenstanders voerden aan dat, wil men aan de vrouw liet actieve kiesrecht geven, zij ook het passieve moet ontvan gen Vele ernstige vrouwen zullen er nooit gebruik van maken, zo,o meende de h.h. de Groot en Zoete, en zij her inneren aan de lijsten, waarop (lostijd' zoo weinige namen voorkwamen. Eerst genoemde meende, dat als aan de ge huwde vrouw het bedoelde recht wordt gegeven, dat in strijd zou ziju met dei ehristeljjke beschouwing van het huwe lijk, volgens welke de vrouw vertegen woordigd wordt door den man. En laatst genoemde herinnerde aan het woord dal God eenmaal aan den man de macht en aan de vrouw den invloed heeft gegeven. De conclusie der minderheid (verwen ping van het voorstei-Middelburg) wordt verworpen, met 14 legen 5 stemmen legen de h.h Steenbeek, Tijsseus, de Groot, Zoele en Hanncma. De vraag of aan de vrouw het z.'g. passief kiesrecht zal worden onthouden door invoeging van de beide,, bovenge noemde toevoegingen in art. 5 Alg. Re glement en art. 1 Regl. Examen, wordt met 10 legen 9 stemmen bevestigend be antwoord (tegen beperking zijn de h.h. dr Knappert, prae-adviseurdr. Callcn fels. Grcmer, Pijper, de Haan, Tanimens, Bolt, dr Visser, Spandau en dr- "Weijland.) Ten slotte wordt het overeenkomstig het voorstei-Middelburg (actief kiesrecht der vrouw) gewijzigde art. 3* Alg. Regle ment in stemming gebracht en aangeno- Ned Herv. Kerk. Beroepen te Veldhoven en Wintelre a W G. van Doorne te Drurnpt; t<s Thesinge (Gr.): J. Drost, oud O.-I pre dikant te Arnhem; te Webe en Zuurdijk (Gr.); P E. C. Boonstra, Loppersum le Oude-Tonge O. J. van Rondselaar te Bergschenhoek; te Kleverskerke (toez.): A. Dronkers te Dongen (N.-B.). Aangenomen naar Zuid-Scharwoude: J. N. Drost, O -I. pred. met verlof. Bedankt voor IJsselmonde: J. Rave- sloot te Rotterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Ge 11 de renF. Staal Pz. te Coliinsplaal; le Kouduni- C. J Hakman le Harlingen. Nationale Ka'ender. Midden in 't jaar een kalender uit- ven is wèl iets bijzonders. Toch heb- jen we er een voor ons liggen, een haltjaarlijksche, natuurlijk een met een bijzonder doei uitgegeven. Hij wordt uitgegeven door, en dient tol steun van het onlangs opgerichte Natio naal Secretariaat, dat zich ten doel stelt: Den Nederlander voorhouden de nood zakelijkheid van moreele en materieele inspanning lot handhaving van zijn natio naliteit propaganda maken voor de na tionale idee." De kalender vertoont aan de voorzijde een aantal reproducties van schilderijen en portretten, die aan ons nationaal ver leden en aan 't goede in 't national^ heden herinneren. De achterzijde van hel groole blad is dicht bedrukt mei) allerlei wetenswaardigheden. 'en minimum van 35 cent is als ver koopprijs gesteld, en bovendien zal de icooper van den kalender gratis toege zonden krijgen een nationaalgeïllustreerd tijdschrift dat op ongeregelde tijden zal ..rschijaen. Maar iedere kalenderbezitter krijgt ool< de gelegenheid om de kas van heb Nationaal Secretariaat te steunen, door postzegels te plakken op een zich onder aan den Kalender bevindende vlag. Het Secretariaat is opgericht op initia tief van het tijdschrift „Ons Land" ondeij redact:e van mr. H van de Riviere to Groningen. De raad van toezicht bestaat .uit de hecren prof. G. Kernkamp, Ulrccbt, mr. J- A W. Patijn, Leeuwarden! en dr. F. G. Waller te Delft- Ik l adres is: Emniastraat 9, Groningen. Het vijfde Wiel door BEATRICE HERON MAXWELL- FLORENCE E. EASTWICK. Naar het Engelsch. 17). Laurence Pridhani paste precies in haai* plannen Er was niets in hem dat haar hinderde, want hij was een geboren aris tocraat, zooals de Natuur ze nu en dan schept voor haar eigen plciziea*, uit e doodgewoon s-oort klei Mogelijk had hij dit le danken aan een van zijn moeder voorouders, wint dat waren kleine grond bezitters geweest, die meer dan eens met een meisje van adel getrouwd ivaren. In ieder geval, de openbare school en de opleiding te Sandhurst hadden in Lau- KUNST EN WETENSCHAPPEN. beter. Het kleedmgvoprschrift eischt her ziening. De gelegenheid, die de commissie door een openbare oproeping heeft aangebo den, inlichtingen nopens de werking van de intendance te verstrekken, heeft even min als het eigen onderzoek der com missie eenigerlei aanwijzingen opgeleverd, die aan de onkreukbaarheid van de of ficieren lot het dienstvak behoprende zou doen twijfelen. Het personeel der intendance heeft ge durende de mobilisatie groptc toewijding en ijver aan den dag gelegd maar is ten eenenmale onvoldoende in aantal voor de uitvoering van zijn oprlogstaak, ein zocht te weinig aanraking met den ver plegingsdienst, vcterinairen dienst en ge neeskundigen dienst. Het personeel voor den verpleging^- diens4, van den troep voldoet nog niet aan dc daaraan te stellen eischen. Stel selmatige opleiding, in tijd van vrede, van dit personeel, zoo-wel van den offi ciers- als van den onderofficiersrang, uit dienstplichtigen, wier burgerberoep zich daarvoor leent, is noodig. UIT MIDDELBURG Door de politie alhier is ingevolge een aanschrijving van hel Rijksbroodbureau een scherpe contróle ingesteld naar het erkoopen van klein brood, krentenbrood;, bolussen, enz. zonder daarvoor bons in te nomen, hetgeen beslist verboden is. Reeds werd een bakker terzake van zulk een overtreding geverbaliseerd. WATERLEIDING VOOR SCHOUWEN EN DUIVELAND. Hedenmiddag vergadert ten stadhuize te Zicrikzee bet Waterleidingcomitó voor Schouwen en Duiveland. In druk is verschenen, van wege heb Rijksbureau voor Duinwatervoorziening en in opdracht van den Minister van Binnenl. Zaken, het rapport betreffende een Centrale DuinwatervoorzLening voor liet eiland Schouwen en Duiveland. Het eerste deel daarvan bevat het technisch gedeelte; net tweede deel de resultaten der verrichte geo-hydrologische onder zoekingen in 't Schouwensche duingebied. - Geslaagd voor de acte handleekeneu 1. o. de hcereo A. Groen en J. J. Jouwer- da, beiden alhie r. Geslaagd voor Rijksambtenaar dc Dir. Bel. de heer L. J. de Hullu van Cad- zond, thans mil.-sergeant te St Kruis,. LEGES EN FLOOT. -lOnze slndgenooten, de heersn P. W Adriaaose en IV. L. lieijboer, slaagden voor het le Kampen gehouden examen voor reserve 2de luitenant kwartier meester. o De militaire intendance Verschenen is het verslag der commis sie, ingesteld bij beschikking van den mi nister van oorlog van 13 Augustus 1915, ten einde de regeering in to lichten om trent de werking van hel dienstvak der militaire intendance. Uit de samenvatting der bevindingen der commissie zij kort t volgende aan gehaald De graanvoorraad was in 't begin on voldoende voor 't geval van* internatio nale verwikkelingen; sedert het voorjaar 15 is daarin voorzien. De voeding van het leger was over algemeen zeer bevredigeojd. Het bedrijf van den etappendienst. zoowel als dat van de verplegingscom- inislsie heeft een zeer gunstigen indruk ge maakt De aanmaak van kleeding heeft veel moeilijkheden ondervonden; de kleeding der troepen was aanvankelijk slecht, later rence een gentleman erkend, zoowel in uiterlijk als manieren en smaak, voordat zij hem de overtuiging inprentten dat „manieren den man maken." „De jonge Pridlnm is een heel nette jongen," had Lord Brismain eens op gemerkt. en Tubby had in Laurence da delijk een man van zijn soort herkend. Zoodat er geen enkel bezwaar was te gen een huwelijk, dat Sallie zou her scheppen in mevrouw Laurence Pridham en dientengevolge in een vrouw, die hel zich eindelijk kon veroorloven haar stand op te houden in den kring waar toe zij behoorde. Laurie's .gebrek aan geestdrift bij 'iel hofmaken was door Sallie beschouwd als een extra concessie aan het wetboek van moderne opleiding: „Ge zult niet den schijn aannemen iets te geven om iemand of iets; goede manieren moeten in aclit genomen worden" Maar cr was één bezwaar dat ze niet had voorzien Hoe opzettelijk bedaard Felicia's manier van doen was geweest LAATSTE BERICHTEN. UIT DEN HAAG. Daar in verschillende gemeenten zeer willekeurig1 wordl afgeweken van de dislribrttieregeling van brood enz. door verstrekking' vim extra-broodkaarten, toe lating van inneming van broodkaarten eerst nadat gedurende negen dagen brood verstrekt werd, zonder inneming van bons, geldigmaking van vervallen brood kaarten door loversltempeling voor een later tijdvak enz., heeft de minister van L. N en II. ;d;en burgemeesters verzocht aan de regeling dc hand le houden. Wij vernemen dat zeer spoedig inge diend zal worden een wetsontwerp lot be scherming van landarbeiders. De Minister van L., N. en II. heeft in gesteld een bureau voor mededeelingen omtrent de voedselvoorziening', teneinde meer gestadig voorlilcliting aan het pur blielc te geven over de regé.erjngsmaa'lre,- gelcn inzake de voorziening in de nood zakelijke levensbehoeften. UITVOER AARDAPPELEN. Blijkens officiêele mededeeling is de reden van de geheele stopzetting van den uitvoer vau vroege aardappelen op Zater dag j.idat dergelijke aardappelen niet kunnen worden bewaard, terwijl blijkens, de veilingscijfers liet tijdvak van kort- slondigen overvloed voorbij was, zoodat tea din de een vQtdoendc- hoeveelheid voor ile binnenlandsche behoefte beschik baar le houden, alle uitvoer moest wor den gestaakt. DE VRIJE VAARGEUL. De vier lichtschepen, ter afbakening van de vrije geul lusschen het nieuw aangekondigde Britsche mijnveld en het gevaarlijke deel der Noordzee, liggen ihans op de juiste plaats. Voorts ziij'flf uitgelegd de drie Zuidelijkste gasboeieiï in liet nauwste gedeelte der bedoelde passage, terwijl de overige vier weldra zullen volyen Het gevaar van de vaarl is daardoor zooveel doenlijk verminderd. DVITSCRE VLIEGMACHINE BOVEN EINDHOVEN. Heden morgen is boven Eindhoven en omgeving een Duitsch vliegtuig waai4- er was iet, droevigs en geheimzinnigs liet trillen van haar stem, in den gespan nen ernst van haar gfezicht, het onuit sprekelijk verdriet in haai- oogen. Toen Sallie thuis kwam, ging zij regel recht naar het „hol'', als rookkamer aart Tub by toegewezen, waarop zij een zeker recht had als vrouw Mes huizes. Want Lady Brismain was reeds lang geleden bezweken onder den iast van fa milietrots; achtervolgd door den geest van onvermogen dien liaar echtgenoot haar oplegde en zij had liever een ne derige rjstplaats gezocht onder de scha duwrijke en welriekende pijnboomen en bloeiende planten op het kerkhof van Erookwood En Sallie regeerde in kam plaats. Tub by, met zijn -onberispelijk blank, jeugdig' gezicht en zijn lange, welgevorm de, vadzige ledematen, beide getuigende van een leven in ledigheid, lag in een armstoel een pijp te rooken en m de ruimte te staren Sallie wierp zich dade lijk in den fauteuil tegenover hem. genomen. De machine vloog o. a. op geringe hoogte boven Philips' fabriek, kruiste boven de stad en verdween daarna in Z. O. richting. Het vliegtuig werd op verschillende plaatsen door de militairen beschoten. VIER PERSONEN VERDRONKEN. Te Boxmeer is gisterennacht bij het smokkelen een roeibootje met 6 perso nen omgeslagen; 4 personen verdronken zijn gered, STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers: f 1000: 6240. T '100: 12735. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.16 u 5 o,0 Nederl, 10ly8; 2i/2 0/0 Nederl. W. Schuld 61%; 3 o/o do. Oblig). 721/2, 3 0/0 do. Certif. 721/2'. Kon, Petrol. Aand. 540; Gecons. Holt 168%. Pei-lak 68; Zuid Perlak 88%; Amsterd. rubber 229; Nederl. do., 105 Ned. Amerik vaart 340; Nieuwe 329. Kon, Holl. Lloyd 173%; Kon. Ned. Sloomb. Mijt. 227%. 1 Prolongatie 2%—2 o/0. Anaconda 165; Steels 112%; Denver IO1/2; Erie 26; Miss. Kansas Texas 6 ze ven zestiende; Car Foundry 77; Hftle Leather 61, Common Marine 30%Prcfe- red do. 89%; Mort en Coll. Obi. do. 6®/; 87%; Maxwell Gr. C. v. A 37; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 46; Cigars 37; Sludebaker 67; Union Pacific 136%. RUSSISCH LEGERBERICHT. -PETROGRAD, 8 Aug. Off. In de rich ting van Wladimir-Wolynski heeft de vij and onze stellingen bij Semerink aange vallen en deze gedeeltelijk bezet, doch hij werd door onze aangevoerde reserves weer overal teruggedreven In de rich ting van Brody bezette de vijand een Joopgraafgedeelte, doch werd door een genaanval teruggeslagen. Ten' W van Zbarar drong de vijand onze posLen een weinig terug. Bij de bocht van de Zbroetsj deden wij. een krachtigen aanval en verdreven den vij and na een hevig gevecht uit de dorpen Barysjkovne en Vydoya en vim de hoog ten bij laatstgenoemd dorp. 7 officieren en 300 man en 4 mitraljeurs vielen in onze banden. Ten N. W. van de Sereik sloegen wij verscheidene hardnekkige aan vallen op het front Vaskoetzy—Opriche- uy af Ten Z. Wi. van, de stad Serelh drong de vijand in onze loopgraven bin nen, maar werd door een tegenaanval verdreven Tusschen den straatweg van Kimpelü% 1 den Lamoenteluberg deed de vijand een reeks aanvallen, die voor het meö- rcndeel werden afgeslagen. Verscheidene onze dappere regimenten, dit- al hun patronen hadden verschoten, verdedigden zich met de bajonet en rots blokken De vijand veroverde slechts Iwee hoogten ten W. van Dremirio en ten Z. W. van Sotclii. In den nacht trok ken onze troepen, die hel gebergte aan weerszijden van den straatweg van Kim- polung bezet hielden, een weinig Oost waarts terug. De vijand deed een hard nekkiger. aanval tusschen de spoorlijn Focsani—Meresescy en de Sereth eti drong onze troepen terug ten Noorden vg'n Bigeci Naar aanleiding van een recente lijkverbranding in „Westerveld" schreef de Kaüi. "Tijd." ,(Er zijn hier 30 H.L cokes ver bruikt. Dezelfde hoeveelheid, die als rantsoen wordt toegewezen aan 3 ge zinnen met één stookplaats voor den geheelen winter; om nog niejt eens le spreken van de stagnatie in al lerlei bedrijven wegens gebrek aan brandstof. "Wie interpelleert daarover eens den Minister'?" In een ingezonden stuk, in de „Prov. Gron Crf." schrijft „Cremator" naar aan leiding van dit bericht; „De Tijd" schijnt in dit geval al heel slecht te zijn inge licht, want de ovens van het cremator rium te "Westerveld worden niet verhit door eo-kes, doch door olie. Alvorens) tot een interpellatie aan te zetten (wat tegenwoordig een ziekte dreigt lo wor den) zal „De Tijd" zich eerst beter op de hoogte van de zaak dienen te stellen. POST EN TELEGRAFIE. Met ingang van 15 Augustus wordt te Vee re een op het Rijkslelefoonkan- loor te Middelburg aangesloten liulptele- foonkautoor voor het algemeen verkeer geopend VERSCHILLENDE BERICHTEN. De havenarbeiders le Rotterdam zul len niet staken. Voorloopig krijgen 1000 arbeiders, die buiten de havenreserve vallen, een wekelijksche uitkeering. Naar de N. Ct. verneemt, zal in den Haag te beginnen met Zaterdag a.sj. voorloopig tot ullilmo Augustus de geheele gas-toevoer worden afgesloten van -4 uur 's imdoags leut 9 uur 's avonds. Deze beperking van den gas-toevoer dient om hot in de maand Juli door de gemeente te veel verbruikte weer in te halen. Tubby sloeg zijn oogen met weerzin pp van het landschap, zag haar aan en ver wachtte een vraag van haai'. „Ben je uit geweest?" vroeg zij. Hij was niet vlug met antwoorden: „Ja waarom?" „Heb je idts van de Pridhams gezien „Neen, waar am?" „Omdat er iets niet goed is met Lau rie Ik weet niet wat." „Ja?" Tubby nam zijn pijp op, schudde den inhoud uit en taStte naar _zijn tabakszak. „Ik ben hem tegengekomen met dat meisje, ïhïss Leach, dicht bij de Jacht Hij hao geen bloed op) zijn kleeren Ara- ren vox modder en om zijn hand was een zakdoek gebonden Hij- zag er el lendig uit Ze zei dat hij' gevallen was. In Ttibby's oogen was een uitdrukking gekomen van ongeloovigen schrik en af schuw, maar zijn zuster, die met haar eigen gedachten vervuld was, Lette daar niet op. (Wordt vervolgd). Vervuiling van drinkwater. - Een bacteriologisch onderzoek van het lei dingwater te Harderwijk heeft, volgens de Tol.v uitgemaakt, dat dit water zoo zeer is vervuild, dat de burgerij uitge- noodigd moest worden, al liet drinkwater vóór het gebruik te koken. Men schrijft deze vervuiling toe aan afval van het interneeringskamp en over weegt, om een nieuwe prise d'eau tel maken. Plet wordt wenschelijk geacht, dal de kosten door den staat, die het' depöt te Hardei wijk vestigde, zullen wor den vergoed. Men zal zich herinneren dat eenigcf jareu geleden ter bevordering der ze delijkheidde Raad van 'Schiedam! een verordening vaststelde, waarbij onge- liuwd^n personen v.an verschillende lainne; werd verboden aan dijken, wegen en ka den te liggen. Dit schoone voorbeeld is thans, naai' wij in het Rolt. Nwsbld, lezen, door de gemeente Maasland ge volgd In den Wippoider te Delft is Dins dagmiddag de werkman II terwijl hij bezig was met het zagen van dennen hout, door een adder, die in den stat» verscholen zat, in de linkerhand gebeten. Daar de hand opzwolheeft hij zich on middellijk onder medische behandeling gesteld Kwaadaardige mazelen. In één week stierven le Druten 6 kinderen aan- de mazelen of de gevolgen daarvan, ter-, wijl nog verschillende ernstig ziek zijn. De ziekte woedt den geheelen zomer reeds, maar aanvankelijk was zij van on schuld igen aard. Het roeiongeluk te Voorburg. Ook mej. Herwcyer, een der meisjes, die eer gisteren op de Vliet nabij Voorburg let water geraakte, is gisteravond overleden. In het gasthuis le Udcn deelde een! inmiddeis overleden patiënt "uit Vonkel mede, dat onder den vloer zijner boer-* derij geld verborgen was. Bij onderzoekt bleek dat' zich daar ongeveer f 15.000 aan goud- en zilvergeld bevond. Deze. som valt nu zijn eenig kind ten deel. De gevaren van taalzuivering: In een voorstel tot vervanging vaa Gallicismen in dc Duitsclie rechtstaal, wordt o.a er in vollen ernst op aange drongen om den term „Iveine Cession ohne Papier" (d. w. z. geen cessie is gel dig, indien zij niet schriftelijk is aangas- gaan) te vervangen door; „Kein AbjLri.lt olme Papier". Hel is ongetwijfeld kernachtig Duitsch. Maar voor iemand die denkt aan het afgelegen oord dat ook ais „Abirill" wordt aaugeduid, zit er iets allervermakelijkst in dat voorschriftgeen Ablritt zonder papier. HET ETEN VAN PADDESTOELEN. De Ned. Vegetariërsbond heeft" eert zeer nuttig werk gedaan. Voo-al in dezen tijd is het jammer dat zooveel eetbare paddestoelen ongebruikt weer 'verrotten, omdat de menschen er; niet aan durven komen uit heel begrij pelijke vrees voor vergiftiging, fin de; menschen die zich een boek aanschaffen om de paddestoelen le bestudeeren, zijn, zeldzaam Bovengenoemde Bond heeft nu een eenvoudiger weg aangewezen, door het- [Uitgeven van een Dlad waarop de 32 voornaamste eetbare en giftige padde stoelen gekleurd staan afgebeeld, met duidelijke vermelding welke wel en welke niet giftig zijn. Dio plaat is de illustratie bij een vlug-» schrift, waarin op beknopte wijze aan de; hand van die plaat, een beschrijving deij paddestoelen wordt gegeven. En daarin slaan bovendien allerlei prac- lische weaken: cel alleen zulke paddestoelen over wel ker onschadelijkheid men niet t minste twijfelt: graaf de zwammen geheel uit om te zien of cr geen beurs of zak aan dent steel zit; hel sprookje vau het doen meekoken! van een ui of zilveren lepel is reeds me-> nige familie tot verderf geweest; zie vooral eerst de zeer giftige soorten| le leeren kennen; bepaal u voor het aanvankelijk tot en kele soorten, en dan alleón in jongenf toestand. Maar men ieze het hoekje zelf. Af-> beelding en verklaring zijn samen lagen," slechts 15 cent verkrijgbaar bij den bro- churenhandel van den Ned. Veg. Bond le Soest.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2