LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. 15 Juni werd opgemerkt, was het weer tijdens den bloei der vruchtboomen, die bijzonder rijk was, gunstig. Niettegenstaande het droge weer nog al veel fruit deed afvallen en ook de stor men der laatste dagen op verschillende plaatsen veel kwaaadeden, kan dfe stand nog over het algemeen goed worden ge noemd. Geklaagd werd in sommige stre ken echter over de frambozen. Appels Deze staan vrij goed op "Wal cheren, matig tot vrij goed op Tholen; vrij slecht tot matig op Schouwen-Duive- land Uit Zeeland, waar de storm van medio Juli zeer veel fruit van de boomen heeft doen vallen, wordt bericht, dat over het algemeen de vroege appels zèer goed gezet hebben, doch weinig verwachting wordt gekoesterd omtrent den oogst dei- late soorten. Peren- Hiervoor 'geldt vrijwel het zelfde als voor de appels; peren staan echter vrij slecht op Tholen. Pruimen: Staan zeer goed op Zuid- Beveland Kasdruiven- T)p Walcheren zeer goed. Frambozen: Goed tot zeer goed in Zeeland. Bloemkool Goed op Walcheren Doperwten en peulen. Over het algemeen is de oogst niet meegevallen. Ze zijn te kort gebleven en het aantal peulen was veelal niet groot. Snij- en sla"boonen. Er laat zich een uitstekende oogst .verwachten. LEGER EN VLOOT. Met verlof (Officiéél). De dienstplichtige korpo raals en manschappen van de militie lichting 1912, behoorende tot de pantser- fort-arhuerie en de torpedisten, zullen! op 17 Augustus a.s. met onbepaald (klein) verlof worden gezonden. Het laat zich aanzien, dat de dienst plichtige korporaals en manschappen dar lichting 1910 van de' bereden korpsen einde September a.§. naar huis zullen kunnen gaan. SPORT. Het concours hippique uitgesteld, Het heeft niet mogen zijn. Na de lang-i durise periode van mooi weer was het; de laatste dagen reeds telkens dreigend geworden, iederen dag erger, en eindelijk gisteravond begon het te regenen meteen herfstachtige hardnekkigheid. Het duurde den heelen nacht voort, stroomde van ochtend neer met een overvloed, waar geen einde aan scheen te komen, en 't gevolg was dat het (terrein van het feest in een moeras veranderde. Toen wij hedenochtend gingen kijken op het Molenwater stond dit voor het grootste deel blank. Het was werkelijk een Molenwater. Het bestuur stond ?n overweging wat te doen. Men meende eerst te mpeten doorgaan, omdat het reglement voor de concoursen voorschrijft, dat zij door. moeten gaan als de deelnemers opko men. Het bleef echter door regenen en hedenmiddag moest dan ook besloten worden alles tot over 14 dagen uit te stellen. Het is wel zeer te betreuren, dat dit besluit moest worden genomen; maar liet kon met anders. Reeds gisteren waren velen naar hier gekomen om het concours bij te wonen; toen de trein van kwart over negen aan kwam, konden zelfs de reizigers niet allen plaats vinden in de hotels en moes* ten pensionhouders en particulieren te hulp worden geroepen om allen een rust plaats te geven. Voor net concours op 15 en 16 dezer zal een nveuwe inschrijving worden open gesteld. Hopen wij, dal dan het weder zal Medewerken, en dat velen zich nu niet zullen hebben lateii afschrikken óm als dan het concours te bezoeken. Het padVinderskamp bij O s seadrechl. Zooals velen weten vertoeven sedert 21 Juli een aantal MSddelburgsche pad-' vinders met eeni|ge Bredasche en IJzen* thjksche broeders, samen een 50-tal[, in een zomerkamp dat te Ossendrecht (N.B.) wordt gehouden in de nabijheid der hoeve „Jagersrust", op het kam peerterrein van de Goesche padvinders. Deze week zijn er enkele deelnemers weer teruggekeerd. Maar daarentegen zijn er Maandag uit Goes weer een elf tal bij gekomen. We hadden reeds uit briefkaarten met geestdriftige berichten bemerkt, dat er door de jongelui genoten werd, en we hebben daarom gevraagd om eens te vertellen wat ze daar uitvoeren. Van een hunner kregen we als ant* woord een beschrijving van de eerste week, waaraan we het volgende out- leeneo; .(Eiken, morgen bij de vlaggeparade legt de hopman een der artikelen der padvinderswet uit, waaraan ze in den loop van den dag, als zij iets doen dat in strijd is met de belofte, herinnerd worden. Daar de hooge oomes uit de Zoeuw- sche padvindersbeweging plan hebben dit terrein als een vaste kampplaats te gebruiken, zwoegen onze jongens reeds als postpaarden, om van deze omgeving een model kampterrein tema ken. Van de keukens naar de tenten is een weg aangelegd om het eten over te brengen. Over het meer, dat daar vlak bij ligt is men bezig een brug te slaan van sparrenboomen, die ze daar in de bosschen omhakken. Dit terrein n.l behoort aan den voorzit- zitter der Goesche padvindersclub, die de jongens al deze vrijheden gaarne toestaat. Voorts is er een wasch-.en badplaats! gemaakt. Onder de jongens blijken ook han dige koks te schuilen, lui', die hun insighe verdienen, want hot is heusch geen kleinigheid, een 50-tal hongerige p. v.-magen lot bedaren te brengen en tevreden te stellen. 's Middags wordt er gezwommen in een vennetje in de buurt of in het zgn. Groote meer, dat niet ver van de grens is gelegen, omringd dooit dichte sparrenbosschen. In deze on bekende streek loopen de jongens uit sluitend op de zon en op liet kompas. Velen krijgen in zulk soort werk reeds een Indiaansche handifelieid. Tegen den avond, als de grootste hitte voorbij is, gaan ze marschen ma ken, naar de naburige steden en dor pen. De inwoners die daar met de pad vinderij nog niet op de hoogte zijn, kijken dan ook met open mond die kereltjes na, in hun khakikleurige pakjes, met hun breedgerande hoeden, opgestropte mouwen en korte broek, waaruit gezonde, door de zon gebruin de knieën te voorschijn komen. De avonden worden meestal doorge bracht met voordracht en muziek. Don derdagavond bijv. was het een heer lijke, onvergetelijke avond. Rondom een reusachtig kampvuur, voerden een aan tal padvinders negerdansen uilt, op de maat van bekende negerdeuntjes, die het strijkje zoo leuk speelt. Het ge heel leverde een prachtig gezicht op zoo'n 20-tal scou'ts, sommige met be schilderde gezichten, de gekste spron gen te zien maken, fantastisch ver-i licht door het hoogöplaaïend kampvuur, dal was in een woord schitterende Vele menschen uit de naburige dor pen, woonden dat feestje bij', dat on der gezelligen kout en onder 't genot van warme chocolademelk besloten werd. Toen dan ook de taptoe uit zes hoorns door de stille avondlucht klonk, waren vele harten der boeren reeds voor ae padvinderij gewonnen En behalve al die bijzonderheden lazen we enk nog staaltjes van prettig onderling verkeer. De leider van het kamp, Jonker (de nieawe hopman van Middelburg) kwijt zich uitmuntend van zijn zware taak, en heeft de harten der jongens; reeds den eersten dag veroverd door ifle manier waarop hij de leiding nam bij een vermakelijke rebellie tegende brood- verzorgers, d. w. de vaandrigs liet brood kwam dien morgen niet op tijd, en een hongerige maag stemt baloorig In op tocht, onder aanvoering van den hopman, ging het toen naar de tent van de vaan* drigs, die in een oogwenk overrompelt! en gearresteerd waren, evenals de niéts kwaads vermoedénde arme kok, die in een lasso gekneveld werd meegevoerd. Toen hield de hopman een redevoering waarin hij de hongerige magen aanraadde ^ot half elf zich kalm te houden, en. andersEn zie, even vóór half elf kwamen dc bakkers, die dien morgen te laat gebakken hadden, met het brood, en kort daarna vielen de jongens aan, nu niet op den kok en de vaandrig^, maar op dikke boterhammen met appelstroop. Daarna was alles puik geregeld en was er geen reden meer voor rebellie AFLOOP AANBESTEDINGEN. Aan het gebouw van het provin ciaal bestuur in Zeeland alhier werd hedenmorgen aanbesteed: het verrichten van buitengewone herstellingen en ver beteringen aan het geleidingsremming- werk in de buitenhaven'en aan de stei gers vin het pontveer- te Veere. Raming f 12 300. Inschrijvers de heeren: A. Kaan, Ter- neuzen, f15.300; C. W. de Wolf, Dor drecht, f15.050; H Jansen Jz., Middel burg, f 14.600, en P. Dekker, Veere, f 13.990. AFLOOP VERKOOPINGEN. Gisteren zijn door notaris Blaupot ten Cate te Oostkapelle in het open baar verkocht: 47 a 20 cA. bouwland te Oostkapelle, aan den straatweg naar Domburg, aan J. en K. Poppe te Oost* kapellc voor f 1626; 60 a. 10 cA. bouw land aldaar achter de hofstede „Lugten- burg", aan Jan Janse Hz. aldaar voon f 1865; 30 a. 30 cA. bouwland te Aagle- kerke aan den nieuwen Zandweg bij Domburg aan G. Wfsse te Domburg voor f949. Door den notaris H. M. Markussn is gisteren te Wissekerke de horstede genaamd „St. Maartensdijk", met de «laar hij behoorende bouw- en weilanden, aan een gelegen in den Wissekerkepolcter nabij het dorp Wissekerke, ter gezamen lijke grootte van 29 Hectaren 86 Aren 60 Centiaren of 71 gem '195 roeden, ini massa verkocht aan G. H. Leendertse, den pachter der hofstede, voor f51.460. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 31 Juli—1 Aug. 'Overleden: D. J Kwerreveld, 15 j., d.; A. Th de Kol, 57 j., vr. van H. Stcendam. UIT MIDDELBURG. Onder groote belangstelling had heden middag de begrafenis plaats van ha' stof felijk overschot van rar. F N. von der. Bill, in leven advocaat en procureur. Tal van advocaten, van wier orde dft overs ledene deken was, de president cn rech ters in Je arr-rechtbank, bestuursleden van het burgerlijk armbestuur, van de Godshuizen, regenten en doctoren van het gasthuis en bestuurderen en onder geschikten van andere instellingen, waar van de overledene bestuurslid is gew-est, hadden zich om de gecpende groeve geschaard. Mr. J"cobse Boudewijnse herdacht den. overledene namens zijn coiega's en wee» er op hoe deze zijn belwaamheid en verdiensten erkenden door hem het vorig jaar tot hun deken te benoemen. Mr. Kroncnoerg, president der arr-recht bank, wees eveneens op 4e verdiensten van Van d. Bilt, zoowel als advocaat- als als mensch. Mr. Baron thoe Schwartzenberg cn bohenlansberg roemde den maat- schappelijken arbeid van 4en overledene als voorzitter van het burgerlijk armbe stuur en bestuurder van andere colleges van armenzorg en ten slotte herdacht de heer Oele uit Goes inr. Vtn der Bilt als. vriend en dankte hem ook namens zijn ondergeschikten voor hetgeen hij voor hen geweest is. EINDEXAMEN H. B. S. 5-j. CURSUS. Heden zijn te Goes geslaagd voor de vijfde groep: J. Kohier, C. A. Overman, J Ris-' seeuw, J. Roos, L. A. Schenk, allen van Middelburg; J. J. van Staalen, H. C. de Vos, beiden van 'Zierikzee; S. J. "Wiener, C. de Wilde, beiden van' Middelburg; J Brants van Goes; H. de Vrieze, S. Waardenburg van Zie- ri k zee DE H. B. S. TE NEUZEN. In de gister gehouden raadszitting was ingekomen een schrijven van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken waarin deze veel billijker voorwaarden stelt voor, het overnemen der H. B. S. Het zal vol gens Z.Exc. ook nog van omstandigheden afhangen, of na het inrichten der school als 5-jarige li. B,. S. nog een M. U. L. O.- school in deze gemeente zal noodig zijn. Thans kunnen de eventueele kosten daar voor met bij de berekening voor de over name dei; II. B. S. in aanmerking komen. De Minister heeft zijn subsidieaanvraag met f 2000 verminderd en ook laten ver vallen de rente voor het uitbreidings kapitaal. Met algemeene stemmen besloot de Raad op het voorstel van den Minister in te gaan. De commissie die bij onderA handling met den Minister dit gunstig resultaat wist te bereiken, werd voor haar werk dank gezegd. De afdeeling Ternuzen van de sohippersvereeniging „Schuttevaer" ont ving naar aanleiding eener klacht over onvoldoende betonning van het vaarwater langs Noord-Beveland, hetwelk loopt langs Kampens Nieuwland, bericht van den inspecteur van het loodswezen in Ae! 6c district te Vlissingen, dat een on derzoek zal worden ingesteld naar de mogelijkheid van verbetering. De water diepte. in dc gebaggerde geul in de Zand- kreek en het vaarwater 'angs N.-Bevelaud wordt, wat de diepte betreft, de laatste* tijden niet gunstiger. Er wordt onder zocht, of er een beter vaarwater naar; Veere te vinden is. NED ONDERWIJZERSGENOOTSCHAP. In de gisterenmiddag gehouden vergaf- dering is ten aanzien van de levensveri- zefering aangenomen een motie, waarin betreurd wordt, dpi de overeenkomst, in vroegere jaren aangegaan tusschen de directies van de Levensverzekeringmij. en het N. O. G. niet zoo is get- maakt, dat zij niet alleen volgens de gewone begrippen van eerlijkheid en goede trouw, maar ook uit een juridisch oogpunt 'bindend' is voor beide partijen, en waarin verontwaardiging wordt uitgesproken over het feit, dat direclhfc ten deelhebbers der Levensver zekering mij. misbruik maken van de omstandigheid, dat deze overe.enkomst juridisch geen bindende kracht lieefjt. De houding van het hoofdbestuur werd goedgekeurd!, waarin dit weigert zich te onderwe|-pen aan de onbe paalde uitspraak van een eommi^sie van arbitrage. UIT BEN HAAG. liet Kamerlid Van der Voert van "ZijY' heeft don Minister van Marine schriftelij; gevraagd of de marine-autoriteiten wis ten, dat in den nacht van 15 op 16 Juli een eonvo,oi Duitsche schepen een Neder- landsthe haven zou vprlaten om boers te zetten naar hel Noorden; zoo ja, iof er maatregelen genomen zijn om ze te vrij waren tegen eventueele aanvallen in onze territoriale wateren. Voorts of het uitblijven dier maatrege len een gevolg was van materiëelgehrek, en of de Minister spoedig zal overgaan' tol het in dienst stellen van meer hulp- vaarluieên ter verzekering van voldoende toezicht op onze kust. Ten slotte of bij den aanval door een Engelsche onderzeeboot op twee schepen 27 Juli bij de Texelsche kust booten, buitengaats patrouilleerden, dan wel of ook hier, toen de neutraliteitsschennis' dreigde, moest gewacht worden op tor pedobooten uit Nieuwediep. De uitvoerende commissie der N. O.T. deelt mee dat twee importeurs van een' moullading in het stoomschip „Cluf Maersk", aan kleinere brouwerijen die behoefte aan mout hadden, een gedeelte dezer lading hebben afgestaan. BEURSBERICHT AMSTERDAM, 2.19 u 5 Nederi. lOlVs. 2i/s Nederi. VA Schuld 61; 3 .0/0 do. OloligJ. 721/4, 3 o/0 do. CertijF. 721/8. Kon! Petrol Aand. 536; Gecons. Holl: 168; Perlak 67s/4; Zuid Perlak 87% 'Amsterd. rubber 233VsNederi. do. 10 7. Ned. Amerik. vaart 345; Kon. Holl. Lloyd 175, Kon. Ned. Stoonib. Mij. Anaconda 1671/2; Steels 113»/®; Den ver 101/2; Erie 26; Miss. Kansas Texas 61/2; Car Foundry 76s/i; Hide Leather 081/2; Common Marine 30%; Prefered (do. 89%; Mort en Coll. Obi. 8°/o 873/4Maxwell Gr. G. v. A. 36% Maxwell Land Cert. v. Inc. Bond» 453/1; Cigars 38i/2; Studebaker 69; Union Pacific 136. DE SLAG IN VLAANDEREN (Reeds verkort hedenochtend per bul letin bekend gemaakt). Engelsch leger be richt. LONDEN, 31 Juli. Officieel. In weerwil van het slechte weer zet ten wij onze voorwaartsche beweging in de streek van Yperen voort- Over een front van meer dan 15 mijl, van "La Bast Seville tot Steenstrate drongen de En*- gelschen de vijandelijke stellingen, bint- nen, en. brachten zij hun stellingen voor uit Beide dorpen werden genomen). De Franschen beschermden den lin^ kervleuge. van de Britsche troepen, én namen in samenwerking biet deze het doip Steenstraete, waarna de Duitsche loopgraven tot 2 mijl diep genomen, werf den Bij het voortzetten der operaties werf den Bixschote en de Duitsche stellingen daaromheen genomen evenals de Korte Keerherberg Een Duitsche tegenaanval in het centrum en aan den lïnkervleur gel were in den namiddag afgeslagen. Een afdeeling der Britsche troepen il/e de Duitsche positie was binnengedrongen, slaagde er in de overgangen Van de Steenbeek te bemachtigen. In stormloop namen onze troepen de dorpen Verloren Hoek, Vreezenberg, St. Julien en Pilkem, die met hun versterf kinger twee belangrijke Duitsche verf dedigingsstelsels vormdpn. In liet Zuiden bereikten onze troef pen het dorp Hooge, vanwaar zjj, in weerwil van sterke tegenkanting!, voorlf drongen langs den weg van Yperen naar Meeren tot het dorp Westhoek, dat eveneens bezet Werd. '(Hier werd de vijandelijke posilie een mijl diep genomen. Hevige gevechten zijn nog aan den gang, waarbij reeds een aantal Duitsche tegenaanvallen zijn afgeslagen Ten Zuiden van den weg van Zuiiebeke naar Zandvoorde drongen onze troepen door tot tie dprpen La Basseville en Hollebeke, die genomen werden. De vijandelijke verliezen, die zwaar zwaar zijn, konden nog niet bepaald worden. Reeds 3500 gevangenen werHpn binnengebracht, doch een zuivere opgave van gevangenen en buit is nog met te geven Fransch leger be rich t. PARIJS, 31 Juli. Onze troepen trokken des nachts over het Yserkanaal, waarna zij'*gezamenlijk met de Britsche troepen een aan va.'ondernamen tegen de Duitsche stellingen, die door dp geweldige artillerie voorbereiding vrijwel vernield waren De Duilschers leden zware verhezen. Na eenige uren strijden, gelukte het onzen troepen de stellingen te nemen, zooals van te Voren was "bepaald, 'doch bovendien door te dritigen langs den weg Lizenne—Dixmuiden, waarbij het dorp Bixschooten werd genomen. Onze verliezen waren gering. Er zijn veel gevangenen gemaakt en er is veel buit genomen. Aan het Aisnefront bijzonder hevige artilleviestrijd. De operaties ten Z. van Tryère zijn ten volle geslaagd. Vijandelijke aanvallen op de Loopgraven ten Noorden van EpinesChevrignes zijn teruggeslagen. Een aanval van drie regimenten "bij Ce ray over 1500 Meter breedte werd afgeweerd KABINETSWISSELING IN OOSTENRIJK. WEENEN, 1 Aug1. Volgens de bladen zal von Seidler een definitief kabine| formeeren. (Het huidige ministerie von Seidler is slechts een ambtenaren-kabinet Red. M. C.) RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 31 Juli. off. Ten N. van Gorssiatine werden vijandelijke troe- penafdeelingten, die naar den Oostefijken Zbroetsj-oever waren overgestoken, na een hardnekkigen strijd teruggeworpen. Wij ontruimden Zaleszczyki. Ten Z. van den Dnjester deed de vijand een aanval op onze stellingen op het front Zaleszczyki-Sniptijn. Na een afwisselenden strijd moesten wij bij Wereczanka (op ons kaartje van Maan dag tusschen Zaleszczijki en Katzmann) en Oroszeny (len O. van Snistyn, even over de grens van de Boekowina, aan de Proèt) terugtrekken. DE MAXIMALISTEN IN FINLAND. PETROGRAD, 31 Juli. Uit Helsmgfors wordt gemeld dat de leiders der maxianaj- listen zijn gearresteerd en dat hun bladen zijn opgeheven. DE ROEMEENSCHE GRAANOOGST. BERLIJN, 1 Aug. De Voss'. Ztg. meldt dal een bespreking tusschen Duitschland en Oosten rijk-Hongarije over den Roe- meenschen graanoogst 4 en 5 Aug. te Weenen zal plaats hebben. BEKENDMAKINGEN. ROGGEBLOEM. De Burgemeester van Middelburg maakt hekend, dat de Minister van L., N. cn II. heeft goedgevonden te bepalen: De aflevering en het daarmede verband houdende vervoer van roggebloem, an ders dan ingevolge algemeene of bijzon dere machtiging van het Centraal Brood kantoor, is verboden. Middelburg, 1 Augustus 1917. De Burgemeester voorn., P. DUMON TAK. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat, De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien art. 8 der Distribuliewet 1916, Heeft goedgevonden: la. in te trekken zijlne beschikking van '14 Juli 1917, houdende vaststelling van maximumprijzen voor pinkevellen; 2o. vast te stellen de volgende: Maximumprijs voor pinke- en grasvellen met kop en pooten 50 cent per i/s K.G. versch gewicht voor licht beschadigde vellen wordt deze prijs me. .1 cent, voor beschadigde met 2 cent en voor wormhuiden met 10 cent per 1/3 K.G. verminderd onder bepa ling, dat hel minimum-gewicht dezer vel len op 10 K.G. en het maximum-gewicht op 21 K.G. wordt vastgesteld. Maximumprijs voor platen van pinke- en grasvellen: 57 cent per i/2 K.G. versch gewicht voor licht beschadigde platen wordt de ze pi-ijs met 1 cent, voor beschadigde met 2 cent en voor wormplaten met 10 cent per K.G. verminderd onder bepaling, dat het minimum-gewicht der platen op 8 K.G. en het maximum-ge wicht op 17 K.G. wordt vastgesteld, een en ander volgens de bestaande handelsge bruiken. Middelburg, 30 Juli 1917. De burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat, de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien artikel 8' der Distribuliewet 1916; Heeft goedgevonden: 1. vast te stellen de navolgende ma ximumprijzen, zoowel wat betreft pulp campagne 1917-1918 als oudere pulp: a. voor halte pulp f 4 50 per 1000 K.G. op voertuig aan de fabriek; f 4.50 per 1000 K Gvletwerk op de binnenrivieren en rondom de fabrieken, mei vracht voor rekening der 'koopers; f 5.75 j>er 1000 K G., groote vaart „Holland, franco voor den wal; f 5.75 per 1000 K.G. -f 15 cent extra onkosten als van oudsfop Rotte en Leid* Sche Vliet, franco voor don wal; alles ouder waarborg van voldoend ge wicht en van voldoende "qualiteit (maxi mum 66 pCt. van het bietengewicht); b voor gedroogde pulp. f 10.50 per 100 K.G. op voertuig of in vaartuig af fabriek, geleverd in zak, waar voor f 1 per sluk'tn rekening zal worden; gesteld, welk bedrag wordt terugbetaald,, indien de zak binnen 3 weken na den dag van aflevering wordt teruggeleverd; c. voor suikerpulp met een suikergehalte van ten minste 30 pCt. f 14 per 1Ó0 K.G.; met een suikergehalte van ten minste 20 pCt. f 13 per 100 K.G.; met een suikergehalte van ten minste 10 pCt. f 12 per 100 K.G. op voertuig of in vaartuig af fabriek, geleverd in zak, waarvoor f 1 per stuk in rekening zal worden gesteld, welk bedrag wordt terug betaald, indien d« zak binnen 3 weken,' na den dag van aflevering wordt terug geleverd. Middelburg, 30 Juli 1917. De Burgemeester voornoemd. P, DUMON TAK. DE 0 0 R L D G> De Toestand. 1 Wij hebben ons gisteren in onze beschouwingen over den toestand op het Vlaamsche front vergist, toen wij meenden, dat voorloopig de aanval zou zijn uitgesteld. Toen wij dat schreven, was hij' reeds in vollen ghng. Op het froaitdeel tusschen de Leie en de Yser, of, om de Engelsche uitdrukkihg over te nemen, ter weerszijden van Ieperen, hebben de Engelschen over een breedte van 25 K.M. aangevallen.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2