met hem en riep toen eensklaps „Fast" Een detectieve sprong toe, tegelijk met drie militairen, en ze grepen B., die zoo bleek werd als de dood, zich. nog aan een der stijltjes van een kraam klampte en om hulp riep Alle toeschouwers ston den als verstomd. De detective gaf den gevangene een verwoeden slag op den arm. B. moest het kraampje loslaten en werd snel door de poort van de elee-» trische versperring gesleurd. Daar boeide men hem en stopte hem in een wagon van de tram. Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg, Men is begonnen het houtwerk v de kap van den „Lange Jan" alhieU opnieuw te schilderen. Daar waarschijn lijk menigeen zich over de kleur zal heb ben verwonderd, zij hier medegedeeld, dat, wal tlians zichtbaar is geworden, slechts grondverf is De schilder heeft bij vergissing gele verf gebruikt bij het „gionden"; voortgegaan zal worden met gronden" in een betere tint. De defini- lieve kleur van het houtwerk zal worden als vroeger Het koper-beslag blijft ongeschilderd. Dat het maar niet de gepatineerde groene klem- wil aannemen, begrijpt men ter gemeente-fabricage niet. Men heeft al getracht door aanwending van zuren de i oxydatie van het koper te bevorderen, doch deze proef is niet geslaagd. Wij moeten nog even terugkomen pp den brand van Dinsdagavond en me- dedeelen, d^at alvorens het personeel van een der spuiten water gaf, reeds djoor personeel van de Stadschuur aan dp zijde der Singelstraat met het blusschingswerk was aangevangen. Gisterenavond Laat ontdekte een agent dat er vermoedelijk tengevolge van den vrij hevigea wind weder vonken uit hel verbrande perecel sprongen. Door per soneel der stadschuur werd daarop weder water gegeven met een slang op de water leiding, terwijl een politiepost bij het perceel bleef Naar aanleiding van dezen brand; is er een vraag geopperd die we hier over brengen, met de ti ïtdruklcelijke toevoe ging dat zij geheel onaangetast laat de waardeering voor den ijver van onze; brandweer. Het is deze: of er ook reden kan be staan tot de aanvulling van het materiaal met een motorbrandspuit, waarover we uit andere kleinere gemeenten zulke gun stige berichten lazen. De vraag wordt in 't bijzonder gedaan met het opg op de vele hooge gebouwen 'die onze stad telt. Of een motorbrandspuit aan de daar voor gestelde eischen voldoet, welen we niet. Maar we brengen de vraag onder de aandacht, opdjat zij die hel wel kun nen beoordeelen, er een antwoord op kunnen geven. Hedenmorgen is door een inspecteur en een agent van politie aangehouden C, M G., pakhuisknecht der firma Denevers, dié zich schuldig had gemaald aan dief stal van 30 flessclien wijn len nadcele van zijn patroon De man, die bekende, zal aan de justitie worden voorgeleid. Nog werd aangehouden door een agent zekere P. .1. B., in verband met diefstal van lood van hel ten deele door hem be woonde perceel. Hedennacht werd van uit het hospi taal kennis gegeven, dat een groote talc op de eleetrixche draden, die over de Langevielebrug loopen, was gevallen. Door personeel der gemeentewerken werd de tak verwijderd. Uit Vlissingen. Bij kon besluit is, met ingang rap 1 Augustus benoemd tot inspecteur der directe beladingen, invoerrechten en ac cijnzen te V1 i s s i n g e n, J W Roskes, bij Kon besluit van 8 Januari 1917 no 97 tijdelijk belast met de waarneming van die betrekking aldaar. Uit Walcheren. Uit Meliskerke worden twee ongelukken gemeld: Frans de W landbouwer te St. Jatvs- kerke (Zoflitelandej kreeg een klap van een paard, toen hij van een hooiharkl afstapte, brak daarbij het scheenbeen en kreeg zware kneuzingen J L., landbouwer te Meliskerke, viel Dinsdagavond van een voer hooi en kwam zoo slecht terecht, dat hij zich ernstig bezeerde aan het hoofd en den arm, ter wijl hij pijn had in alle leden en naar huis vervoerd moest worden. De uitslag van de herstemming te N. en St Joosland voor 1 raadslid op 18 Juli was geldige stembiljetten 189 van onwaarde 3; uitgebracht op C. Roo- ze (aftr.) 98 en op "L. Wattel 100 stem men, zoodat gekozen is L. Wattel. o Hit Zuid-Beveland. Woensdag vergaderde de gemeente raad te Nis se. Hel nieuwe raadslid, de heer A Fckhardl, werd beëedigd. De raad besloot aan de ambachtsschool te Goes een jaarlijlcsclie subsidie van f 10 toe te kennen De geloofsbrieven der drie gekozen raadsleden werden onder zocht en tot him toelating werd besloten De rekening van het burgerlijk armbe stuur over 1916 werd goedgekeurd in ontvang op f 2991,04, in. "uitgaaf op f 2029,58. Hel gemeenteverslag over 1916 werd den raad aangeooden In de Woensdagmiddag gehouden raadsvergadering van Kruiningcn was ingekomen een verzoek van mej. Nijman Zwart, hoofd der bewaarschool, om ver hooging van jaarwedde; en een van den heer W, A de Blaey om zijn jaarwedde in overeenstemming te brengen met die van het h oofd der school te Kruimngen. Beide verzoekschriften zullen worden neergelegd tot aan de behandeling der begrooting over 1918, wanneer obk de herziening moet plaats hebben vah de verordening op de oudjerwijzersjaarwed- den Nog was ingekomen een verzoek van het bestuur der Ambachtsschool te Goes om verhooging van subsidie met het oog op de uitbreiding van het program ma tengevolge van het opnemen van vakonderwijs voor meisjes. De rekening over 1916 met een ont- van f 146.179,78® en een uitgaaf van f 134.997.525, werd naar een commissie verzonden Benoemd werd een commissie tot on derzoek der reclames op djen H. O., be staande uit de heeren P. Wisse, J. Sinke en M Kole Benoemd werd lot gemachtigd^ naai de vergadering djer N. V. Waterleiding Maatschappij te Goes voor Se "jaren 1917 en 1918 de heer J. iCostense en tot ge machtigde-plaatsvervanger de heer B Elsman. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot vernoop van den nieuwen put aan den heer Snij voor f 200, onder voor waarde den put te dempen met straat- vuil voor den zaaitijd 1919. Op voorstel van B. en Wi. besloot de raad tol aankoop van een strookje grond van den heer Kirchner, noodig voor den schodlbouw te Hansweert tegen f 2 per vlerk Meter Na onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden J. Kosten- se, J K. Ribbens, J. Poley en P. We Smidt werd tot toelating besloen. Met algemeene stemmen besloot de raad ook tot aankoop van een perceel in eigendom van J. Smit c. s. voor woningbouw te Hansweert. Aan C. Launoije werd het ophalen van straalvuil onderliands aanbesteed voor f 225. Het onderhoud der algem. begraaf plaats werd opgedragen aan M. van den Bussche voor f 70. De straatverlichting te St.-Anna-ter-Muiden werd opgedragen aan W Kommers voor f 95. Ten slotte werd besloten tot aankoop van een Smith Bros schrijfmachine, In de plaats van W. Lobbezoo, die, tot ouderling is benoemd Sverd tot diaken der Ned. Iierv. gem. ie Rilland be noemd de heer J. van Driessen. Ned Herv. Kerk. Beroepen te Wierden: L. van Mastrigt tc Vlaardingeu; te Klundert (toez.); J. Nauta te. Mijnsheereulaud. Aangenomen naar Ileinenoord (toez.): de heer C. M. Lutcijn, cand. te s-Gra- ventage. Bedankt 'voor Tholen: Ph .T. Vreug de nhil te Sprang. Geref. Kerken. Beroepen te O - en N.-Bildtzijl: J. Gootjes te Engwierum. Aangenomen naar Ulrum: E. v. d. Laan te Ontslwedde. In het berichf over een kunstreis, door Tilly Koenen eu Louis Roberts door ons land te maken, lezen we dat zij een kerkconcert zullen geven: te Middel- fa urg op 7 Augustus, en te Goes op 8 Augustus. (Jit Schouwe n-D u i v e 1 a n d. Bij de Woensdag gehouden herstem ming te Zierikzee voor een lid van den raad is gekozen de heer ma-. A. J. F Fokker aftr lid (lib.) met 400 stemmen. De heer L. J. Henning, candidaat der R. K. Kiesververkreeg 340 stemmen. Door het burgerl. armbestuur te Zierikzee werden op de voordracht voor secretaris-boekhouder van dat college geplaatst de heeren: J. W. Vorstheuvel 'a Brand en J. C. Lunenberg. o Uit Tholen. In den gemeenteraad te Scherpe- nis se, gehouden 17 Juli jl., werd na onderzoek der geloofsbrieven der gekozen raadsleden C A. Geuze, D. Keur en W. Bijl lot toelating besloten. De on ui nare post op den hoofde- lijken omslag over 1916 werd vastgesteld op fl.ll en de restanten hoofdelijken omslag 1916 op 4 2.14, terwijl oninbaar werd verklaard op de hondenbelasting over 1916 een nedrag van f6.25 De gemeentereKening over 1916 werd den raad aangeboden in ontvangst op f20.142,12 en in uitgaaf bedragend- 420 010,58, "Izoo met een goed slot van f 101,831/a De vaststelling der belooning van de adminisli atevr van het levensmiddelen- bedrijf werd aangehouden tot een volgen de vergadering B. en W werd machtiging leend lot het verhuren der ligplaatsen voor stiikercieten op gemeentegronden! en openbaren verkoop van de gemeente- meslfaalt. Hel verzoek van den gemeente-veld wachter om tegemoetkoming wegens de dure levensmiddelen; dat der gezond heidscommissie tot wijziging der bouw verordening, en van den onderwijzer P. Oele om verhooging zijner jaarwedde werden alle aangehouden tot de volgende vergadering. Aan den telefonist werd voor 1917een extra tegemoetkoming verleend van f 37,62i/2, doch op een adres van het salariscomilé in Zeeland betreffende de regeling onderwijzersjaarwedden werd af wijzend beschikt. Uit Zee«wsch-Vlaanderen O. Als handelaar in den zin der distri butieregeling voor huiden en leder is als nog erkend E. A. Ysebaert te Neuzen. Uit Zeeu w s ch-Vlaand©ren "Wi. D Dinsdag vergaderde de raad der ge meente Sluis. Besloten werd, de raadzaal af te staan aan de commissie van toezicht op de Belgische scholen voor de op 31 Juli houden prijsuitdeeling. Medegedeeld werd, dat voor 't verrich ten van herstellingen aan schoolgebouwen de laagste inschrijvers waren. J Maas (metselwerk) voor f327,49; J F. Bauer (timmerwerk) voor f349,25; G. Beun (schilderwerk aan school A met onder- wijzerssvoning) voor f 173; J. P. Daanscn (schilderwerk aan school met onderwij zerswoning te Hei 11e) voor f 175. Aan hen werd de uitvoering gegund. Op de'voordracht voor benoeming van zetter voor 's Rijks directe belastingen werden geplaatst 1..P. Yerhage (aftr.) en A J Berkers en 2. J, de Hullu (aftr en A. Aernouds. KERKNIEUWS* door amendeering. De interpellatie-Schaper betreffende de houding der Regeering ten aanzien van het votum der Eerste Kamer omtrent het afdeclingsonderzoek der niet afgehandel de wetsontwerpen zal Dinsdag plaats hebben. UIT AMSTERDAM. liet gerechtshof deed heden juit- uilspraak inzake den diefstal gepleegd ten u&deele van een makelaar in een avondliein tuaschen Rotterdam en Den Haag. De makelaar was tusschen Rot terdam en Delft van zijn portefeuille bei cold; waarin zich een aanzienlijk bedrag aan bankpapier bevond. rechtbank had als verdacht van de?'1 berooving lot 6 jaar veroordeeld C H en J. W V. Het hof beve. tigde lieden dit vonnis. KUNST EN WETENSCHAPPEN. ONDERWIJS- Aan de Meisjesschool met 5-jarigen cursus alhier, hoofd mej. Van Slee. werden de volgende leerlingen bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: B. de Beer, J J H. van Cleeff, A. H- Hactó, M. J- van der Harst, M. P. van der Mijle, M- den Turk, L. Verliage en M. Wit de Zeeuw; van de 2de naar de 3deC. H. Blaauw. A. M. de Bruijne, S. A. J. D. Doets, C. R. Frank, W. C. Groenewegeu, J. C. van der Harst, J. Hendrikse, H. B. A Heijse. P. M. IIopgestegen, P. J. van Hoorn, S. J. Jonk. H. A. van der Kamp, M. J. C. Mijnlieff, J- A. de Rijk, D). A. Roj Sier en C. J. Struve. Niet bevorderd één. van de 3de naar de 4de: P. J. Reij- nierse, J. D. Struve en B. J. H. de Veer, van de 4de naar de 5de: II. S. den Baars, E. J. van Doeselaar, N. Magie!se, A A. Nonhebei en -A. C. M. Snoep. Aan de leerlingen van de 5de lclasst J. H. Haentjens Dekker, J. P- A. J. Sle; en A. J Mijime werd het einddiploma uitgereikt. Tot dan nieuwen cursus werden voor de 1ste klasse toegelaten: zonder examen op schriftelijke verkla ring van de hoofden der school P. P. C. van Adricliem Boogaert, H. I' C. Haekcnberg, W. A. Ilipolen, H. C. van Hoek, N. W. van Nieuwenhuijsen, II M. van Oss, M. A. van Rotten, Fr. G. de Veer, L Wap, I. C. de Wilde, J. J. Zimmerman; met examen P. M. Boogaert, M. H. A. Heijse eit M. A. Sprenger. Tot de tweede klasse der rijksnor maalschool te Vhssingen zijn na .gehou den tusschentijdsch examen toegelaten dje vrouwelijke candidaten N. van Puffelen en G. S. de Vries, beiden te Vlissingen. Bij het op 18 dezer gehouden exa men voor klerk-telegrafist bij \.de staats spoor slaagde de heer C. J. v. d. Dussen, surnumerair le 's-H -Arendskerke. Aan de R. H. B. S. te Bergen op Zoom werden van de 4e naar de 5e klasse bevorderd mej. J. Koning *on de heen J. Reijnhout van Rilland. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.17 u 5 o/0 Nelerl. 10 P/a2V« °/o Nederl. W Schuld 6P/, 3 o/c do. Oblig1. 73; 3 o/0 do. Cert'f 73 Kon. Petrol. AancL 543; Gecons. Holl. I691/2; Perjak 68; Zuid Perlak 861/1 j Am. rubber 235; Nederl. do 1021/a; Ned. Amerik. vaart 353; Nieuwe do. 344; Kon. Holl Lloyd 179; Kon. Ned Stoomb 233. Araccnda I641/2; Steels 111; Denver 103/4Erie 26y2: Miss. Kansas Texas 6V0, Car Foundry 7534; Hide Leather 571,4Common Marine 30*4; Prefer"d do. Mort en Coll Obi. 6 o'o 88 Max web Gr C. v. A 371,4Maxwell Land C-.rt v. Inc. Bonds 4634; Cigars Studebaker 70; Union Pacific 1371/2. o DE. KRISIS IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 19 Juli. De „Vosisische Zei- tung" meldt, dat d,e kanselier gisteren weer met de partijleiders geconfereerd heeft Hij wees erop, dat hij bij de aan vaarding van zijn ambt doofr- het denk beeld gedreven werd: de eenheid van het volk, die voor een gelukkig einde van den oorlog noodig is, weer te bevestigen. Hij moet m de kwestie van de verkla ring van het oorlogsdoel een middenweg hebben voorgesteld, waarlangs een over eenkomst te verkrijgen is, zonder een scherpe afwijking naar links of naar rechts. DE ONLUSTEN IN PETROGRAD. Eigenaren en bezitters van gedorschte grenen en peulvruchten zijn verplicht al hun granen en peulvruchten, met uitzon- deruig van de hoeveelheden, waarover hun uitdrukkelijk de beschikking' is ge lalen, te bezorgen of te doen bezorgen uitsluitend op de plaats waar en op den lijd, dal zulks door den regeeringscom- faaissaris van de rijksgraanverzameling 'ordl gewenscht, overeenkomstig de daaromtienl beslaande plaatselijke ge bruiken. Onder granen wordt in deze regeling verstaan wintertarwe, zomertarwe, spelt, winterrogge, zomerrogge, wjntergers'l, *0- mergerst, haver, evene, boekweit en ka nariezaad. Onder peulvruchten wondt in deze re- geiing verstaan; veldboonen (wier-, paar den-, duiven-, schapen- en Waalsche), alle soorten groene en gele erwten, alle soorten grauwe erwten, alle soorten brui ne, gele en witte boonen. Slct. PETROGRAD, 18 Juli. In een buiten gewone zitting van den ministerraad werd voorgesteld om de voorloopige regeering in verband met de onlusten naar Moskou te verplaatsen. (Als dit bericht waarheid behelst, moet de toestand in Rusland;; hoofdstad wel kritiek zijn. Red. M. Crt. LONDEN, 19 Juli. Uil Moskou wordt gemeld, dal de raad van Arbeiders en Soldalen (te 'Moskou'? Red. M. Crt.) met 442 tegen "212 stemmen besloot om alle manifestaties- te verbieden. De maxima listen verlieten daarop de vergadering. LONDEN, 19 Juli. Uit Petrograd wordt gemeld, dat gisteren meer dan 100 ge wonden naar de politieposten zijn ge bracht. 's Avonds zijn bij straatgevechten verscheidene personen gedood.. Minister Skobelef is van het front teruggekeerd. Vele soldaten scharen zich aan <ïe zijde der regeering. Te 1 urn" Woensdagmorgén drongen soldaten het Tsuridapaleis binnen en hie ven de Marseillaise aan. 's Avonds keerde de rust in de iska-d terug. LAATSTE BERICHTEN. HET UITVAREN VAN SCHEPEN Naar wij uit Den Haag vernémen is het verbod van het uitvaren van schepen, die door de zg. vrije vaargeul moeten varen, opgeheven voor schepen, die bestemd zijn voor Noorwegen, Zweden en Dene marken. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. Na verdaging we gens onvollalhgheicï eu installatie van den heer Van Rijckfevorssel wordt voort gegaan met de betuéideling van het ont werp betreffende de'Export-Centrale. De heer De fV ijckersloot betoogt, dat de heffing van een honger aandeel in de oorlogswinst moet beginnen bij de expor teurs, dat de heffing van een uitvoer- vergoeding door een N. V. geen belasting is, dat de bezwaren van den Landbotfw tegen den vorm van heffing denkbeeldig zijn; dat tot oprichting 'van de Export Centrale de regeering reeds bevoegd is. Spreker wil daarom het ontwerp liever niet in stemming zien komen. Te meer daar hij voor een Exporfi Centrale niet den vorm van N V wenscht i en hij het niet eons is met de voorgeno men wijze van inwisseling van buitan- landsch crcdielpapièr. Spr. zal tegen het ontwerp stemmen behoudens verbetering AFLOOP AANBESTEDINGEN. Aan het gebouw van het provinciaal, bestuur werd heden aanbesteed het uit voeren van herstellingswerk aan de mid- denschutsluis te Terneuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van rer- neuzen. Raming f 12.100. Ingeschreven werd door de heeren G J. Balkenstein en G. A. van der Straate, Terneuzen, voor f 13 850, en H J. Siepe, Winterswijk, voor f 12.995. Het bestuur der waterkeering van het calam. waterschap Bruinisse heeft gisteren aanbesteed, het herstel, .le ver nieuwing en het onderhoud tot 30 April 1918 van de aarden-, kram rijs steenglo-oiingswerken, aan de waterkee ring van bovengenoemd calamitous wa terschap." De begrooting was f 4097,52. Ingeschreven werd als volgt L. Velde, Brumis.e, f9500; J. v. Popnring, Bruinisse, f 9520; D. van ^opering, Sir Jansland, f 9700; P. Berrevoets, Kerk- werve, f9817 LANDBOUW. De St.crt. no. 166 bevat de statuten der Varkensliondersverceniging voor Se- rooskerlce en omstreken „Draagt elkan ders lasten" te Serooskerke (S." Granen en Peulvruchten. De Minister van L., N. en H. heeft bepaald, dat eigenaars en bezitters van on gedorschte granen en peulvruchten ver plicht zijn, telkenmale onmiddellijk hel dorschen opgave le doeij van de door hen gedorschte hoeveelheden, uitgedrukt in kilogrammen, aan den burgemeester hunner woonplaats. Maatregelen tegen gebrek aan vee voeder. De Minister van L. N. en II. brengt het navolgende ter kennis van belangheb benden Mede door den slechten hooioogst zal erin den komenden winter ongetwijfeld! een groot gebrek aan veevoeder ont staan. Daarom dienen alle mogelijke pogin gen le worden aangewend om dit gebrek tot den kleinst mogelijken omvang te beperken. Dit zal kunnen geschieden door het zooveel mogelijk verbouwen van de hieronder genoemde gewassen in de Stop pels van vruchten, die vroeg het veld rui men, dus na vroege aardappelen, winter- gersl, rogge, karvvij, koolzaad, vlas e. d.; alsmede door er voor te zorgen, dat er zoo weinig mogelijk voedsel verloren gaat. Daardoor zullen de akkerbouwers in slaat zijn een groot deel van de door hen voor veevoeder geteelde vruchten, als mangelworlels, voederbieten en koolra pen, alsmede erwten-, ooonen- en haver- stroo naar elders te verkoopen, om zelf producten, die zij in normale jaren niet of in mindere mate daartoe bezigdén, als veevoeder te gebruiken. Van de gewassen, die met kans op succes nog na de hierboven genoemde vruchten geteeld kunnen worden, zouden genoemd kunnen worden de koolrapen, knolrapen of raapknollen, overal waar nog planten verkrijgbaar zijn (voor het zaaien van koolrapen is de tijd verstre ken"!, do herfst- of sloppelkuollen,' zoo wel op zand- en veen-, als op lichte klei gronden'. Per H.A. heeft men 2l K G, zaaizaad noodig; zoowel het loof als de knollen kunnen tot zeer laat in den herfst worden gevoederd. Ook leent dit gewas zich zeer goed om in zijn geheel ingekuild (geènsileerd) le worden; de wikken, op de zavel- en kleigrondenmen heeft per H.A onge veer 2 H L. zaaizaad noodig; het boier- zaad of zomerraapzaad, op alle gron den. Hoeveelheid zaaizaad 25 liter per H.A. Hel groene gewas kon tot Iaat in den herfst gevoerd worden en tegen den winter worden ingekuild-, de gele mos terd, die op de meeste grondstoorten, gezaaid naar een hoeveelheid van 25—35 liter per H.A nu nog een groote massa blad produceert, dat. nuts vóór den bloei gemaaid en ingekuild, een goed veevoe der vormt; het koolzaad op de betere gronden; hoeveelheid zaaizaad 25—35 li ter per H.A.de groene massa kan ge maaid en ingekuild wordenhet Wester- woldsch- en Italiaansch Raaigras; nu gezaaid naar een hoeveelheid van pl.m. 65 K.G per H.A., mag men op de mees te gronden nog een behoorlijke snede gras verwachten; de spurrie; deze leent zich vooral voor de lichte zandgronden en is daar voldoende bekend. Behalve door het leien van een zgn. tweede vrucht kan bijkans iedere land bouwer den nood helpen lenigen, door zoo zuinig mogelijk met de sloffen, die waarde hebben als veevoeder, om te gaan Nog in vele streken van hel land wor den de koppen en bladeren van bieten niet met die zorg verzameld, welke re delijkerwijs vo.or den volgenden winter geëischt mag worden. 'Tegen wat meer arbeid mag daarbij niet worden opgezien. Daarom zij er hier op gewezen, dat men daar waar men geen overvloed van jonge klavers heeft, in den herfst zoo lang mogelijk de koppen met blade ren versch dient te vervoederen. Van een gedeelte kunnen koppen en bladeren van elkaar gescheiden worden. De koppen blijven bewaard tot den tijd, dat men wegens nachtvorsten geen versch loof meer kan voedei-en, en al het an dere wordt zoo zorgvuldig mogelijk in gekuild Hij die uitsluitend grasland heeft, zal verstandig doen zijn vee niet zoo lang als maar eenigszins mogelijk is builen te la ten, doen dit wat eerder op te stallen en te voederen met gras, dat dan nog gemaaid wordt van land,, dat men voor dit doel vroegtijdig zonder bewei ding laat liggen. Door alles wat niet meer in verschen toestand aan het opgestalde vee vervoerd, kan worden, zorgvuldig in te kuilen, kan men laat in den herfst nog heel wat kostbaar veevoeder verzamelen. Ten slotte zal het in sommige streken, mogelijk zijn door het maaien van groen riet de beschikking te krijgen óver voe der, dat in verschen of geënssleerden toestand door de dieren gaarne gegeten wordt. Ook zij" hier in herinnering gebracht,

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2