Advertenties! Céntrale Keuken. Door B. en W. werd voorgesteld thans niet over te gaan tot oprichting eener centrale keuken. De heer Onderdijk kan zich met <lit advies vereenigen; hij hoopt echter dat de gemeente de zaak in den winter, zoo het noodig mocht blijken, ter hand zal nemen. De voorzitter weet niet of de raad hier voor te vinden zou zijn; naar zijn meening is het particulier initiatief in deze zaak in menige plaats te kort ge schoten en zal het daarom wenschelijk zijn dit van gemeentewege aan te pakken. Do heer Onderdijk ondersteunt dit ten sterkste, vooral ook omdat dan het karakter van bedeeling er aan ontnomen wordt. Opnieuw kwam ter tafel het in de vorige vergadering aangehouden voorstel tot onbewbonbaarverklaring van perceel N 211 op den hoek van de Pijpslraat pn rje Sehuiffelstraat. Fr werd thans z. h. s. toe besloten. Zooals wij reeds breedvoerig meldden, stellen B. en W. voor het aanplakken top de gemeentelijke plakborden op te oragen aan D. Labruyère, bediende ten gemeentehuize vopr een belooning van f 75 per jaar. hierbij kwam aan de orde het verzoek van den heer Pieterse van Wiijck. Erf werd echter z. h. s. besloten in den geest van bet voorstel van B. en W'. Overeenkomstig' hjet voorstel wordt be sloten de zgn. Touwbaan te verhuren aan P. M. Tinbergen voor f 25. Aan de orde is vervolgens het voor stel om de jaarwedde van den contro leur der gemeentebelastingen te verhoo- gen en te bepalen op een minimum van f 1600 imet fzest Kveej|aarlijkjsche vcrhooginV gen van f 100, ingaande 1 Januari 1917. Aldus wordt z. h. s. besloten. In de salarieering van <Je leeraren v.jn het gymnasium worden de door den mi nister van binnenlandsche zaken verlang de wijzigingen gebracht. Kohier H. O. riet iconier werd vastgesteld op een bedrag van f 78.302.935, waarvan van fo renzen een bedrag van f 1468.58. Het aantal aanslagen bedraagt 3185, waaron der 34 forenzen, en het betaalbaar ra komen f 3.985.783.33, waaronder van do forenzen f 25.233.33. Het kohier loopt over de eerste- vier maanden van het jaar; het percentage zou 5.82 over een vol jaar zijn, dus over 4 maanden 1.94. Met 1 Mei is de nieuwe verordening van kracht geworden, waar door het belastingjaar voortaan loopt van 1 Mei—30 April. Het kohier volgens de ze verordening moet nog vastgesteld wor den. Het laatste agenda-punt was de vast stelling van het kohier der hondenbelas ting |cp een bedrag van f 1170.50, aange!- slagen zijn 423 personen voor 429 Jioin- den en wel 324 luxe honden, waarvoor f 3 wordt betaald en 105 bomden, die voor hel bedrijf dienen en waarvoor f 2 betaald moet worden. Bij de Rondvraaag vraagt de beer Onderdijk of het juist Ss, dat de kolen, die sindis: 1 Mei verstrekt zijn, worden afgetrokken van het rant soen van dezen winter. Is dit juist, dan was hot toch wenschelijk, dat spoed werd gemaakt met de uitreiking ded kolenkaarlen. opdat er controle werd Uitgeoefend op den reeds verstrekten voörraad. De voorzitter deelt de bezwaren -van den heer Onderdijk, doch er lam men nog geen kaarten worden uitge reikt omdat het bureau de hoeveelheid nog niet heeft vastgelegd. De zonder controle uitgegeven hoeveelheden zijn echter zeer gering. De heer Onderdijk dringt toch aan op de uitgifte van voorloopige kaarten, omdat naar hem ter oore kwam ook be trekkelijk groot" hoeveelheden zonder contróle zijn afgegeven. Tén slotte deelt de voorzitter mee, dat het in zijn voornemen ligt deze- maand •den raad nos eenmaal bijeen te roepen o m. tot onderzoek van de geloofsbrie ven der rit euwg" kozen raadsleden. Voetbal. Wij lezen ia de „Officieele Mede- cieelingen" van den Ned. Voetbalbond, dat de heer J. P van Bel bericht lieefi, we gens drukke werkzaamheden te bedanken vcor hel bestuurslidmaatschap. Door de vereeniging N. A. C. te Breda i uón heer J. A. WouterVood aldaar persoonlijk, werd de heer P. Wi. Schar- roo, voorzitter van N. A. G. en van de Ned. Alhletiek Unie candidaat gesteld voor het bestuurslidmaatschap. De persoon, wien het ongeluk over komen is met den trein van Den Haag naar Leiden, was een zoon van professor Dijxhoorn, heogleeraar te Delft, en stu deerde te Leiden, in de medicijnen. Het Leidsche Sludentenkorps zal 6 we ken rouw aannemen. Schade ingehaald. Het echtpaat^Pi- ket te Hillegom, welks huwelijk geruir men lijd kinderloos, was geweest, is ver blijd met de geboo-rte van drie meisjes1 Te Zevenhuizen (Z. H.) zoogt een hond wier eigen jongen gestorven zijn, twee jonge katten. Geen thee meer; wèl een aftreksel van kerseuslèleq! De DuitscKe fabrikanten die in de Be tuwe kersen opkochten en deze daar in vaten deden Inmaken, stellen zeer prijs op de medezending van de kersenstelen. Manden vol gedroogde stelen gaan thans de grenzen over met de vaten kersen, naar men zegt met de bedoeling om' de plaats in te nemen van thee. Houtaanvoer. Te Delfzijl worden deze maand nog 10 k 12 groote met hout geladen schepen verwacht. Middelburg. Van 10—11 Juli. Bevallen: C. de Bak ker geo. Abrahamse, z. Overleden: I. Reijnoudt, 69 j., weduwn. van J. de Kraker; J- P. Hendrikse, 1 rt. LEGER EN VLOOT. Rese rve officieren. De minister van oorlog heeft de bepa^ ling van zijn ambtsvoorganger inhou dende dat ook dienstplichtigen dieniet voldoen aan de eSsehen gesteld in artikel 4 van het K. B. van 26 Juli 1912 benoemt baai- zijn lot reserve-iofficier inge trokken en bepaald dat in den vervolge de vaandrigsrang en de officiersrang uitsluitend kunnen worden bereikt door hen, die voldoen aan de in bovenge-f noemtl K.B. gestelde eischen. Deze be paling is niet van toepassing op hen, die reeds op een vaandrigscursus zijn, dan wel aan het vaandrigsexamen 'heb ben voldaan. Zij, die niet aan deze eischen vol doen en zich toch voor de opleiding beschikbaar willen stellen, zulleta, de; gewenscht door den inspecteur van hel betrokken wapen in de gelegenheid worden gesteld het wetenschappelijk examen, genoemd in art. 11 van het K. B.. van 8 Mei 1906 af te leggen Door deze bepaling is de proteclie- bcvordering tot reserve-officier vooreen groot deel buitengesloten, en is het voordragen voor een benoeming tot reserve-tofficier van uitverkorenen hoewel ongeschikt onmogelijk gewor den. (Avpi) SPORT. VERSCHILLENDE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. DE OORLOGi De Toestand. Het verlopp der zaken in Duitschland stemt hen, die het wel met dat land meenen, niet tot tevredenheid. Het ver moeden, dat de eerste berichten over de crisis in dat land wekten, is niet be waarheid. De regieering heeft verzuimd zich aan het hoofd der hervonningjst- beweging te stellen; zij' tracht zich met slappe toezeggingen en door enkele per soonsverwisselingen uit den 'netel ïgen toestand te redden. Maar ook onder hen, die verandering noodzakelijk acb- ontbreekt de strakke lijn; de vier partijen, sociaal-democraten, vrijzinnigen, centtrum en nationaal-liberalen hebben het niet tot een acooord weten te bren gen en zelfs lieerscht in den boezem van de beide laatsten geen eenstemmig heid. Daartegenover laat de Stem van het behoud zich krachtiger hooren. De toe stand verscherpt zich en een splitsing van het volk, los van de huidige partij1- groepeering, in twee hoofdgroepen, de liervormingsgezinden en de lieden van het behoud, schijnt zich langzaamaan le voltrekken. Dat kan, zoo de regeering niet spoedig het gevaar inziet en de lei ding in handen neemt, leiden tot ernstige gevolgen. Duitschland maakt op hetoo- genblik een zware crisis door. Voor de entente is er reden tot jui chen. Ernstige verdeeldheid, zoowel in Duitschland als in Oostenrijk, gepaard aan een krachtig offensief van datzelfde Rusland, dat ais krijgsfactor reeds uilge- schakeld scheen door zijn revolutie, dat is meer dan men een maand geleiden mocht hopen. Ten Zuiden van de Dnjestr "blijkt de Russische aanval zich bijzonder gunstig ontwikkeld te hebben. Men kan daar vrijelijk spreken van een Russischen op- marsch. Deze strekt zich uit van de Dnjestr (even ten Z. dier rivier, aan Bistrietsa, ligt Jezupol, dat door de Rus sen reeds genomen is) tot een punt ter hoogte van Stanislau, over een front breedte van 20 a 25 K M. De Dosten- rijksclie en Duitsche troepen van ge neraal von Kirbach moesten zich achter de hier stropmende Lukowitsa terugtrek ken, waar zij aanvankelijk stand schenen te kunnen houden. De Russen berichten echter reeds, dat zij de overtocht van ltet riviertje^ geforceerd hebben. De vijand wordt dus nog verder teruggedrongen, wat er wel eens toe zou kunnen leiden dat ook Boehm Ermolli's troepen, ten N van de Dnj'ester een terugtrekkende be weging moeten maken om "het verband met Kirbach te bewaren. De Stad Ha- licz, aan den rechteroever van Dnjestr zal nu ook wel spoedig gevaar loopen. Vooa het overige meldt Berlijn, dat bij iga, Dwinsk en Smorgen de Russisch© actie toeneemt. De toestand op het Rus sische front wordt dus weer geheel, zooals hij voor de revolutie waq. Het tijdperk van wapenstilstand en verbroe dering heeft uit. De andere fronten geven ons "heden geen aanleiding tot besprekingen. De crisis in Duitschland. De nadere berichten omtrent den toe stand in Duitschland verspreiden over den stand van zaken weinig licht Ei- blijkt slechts uit, dat de toestand zeer verward is. Wel schijnt vast te staan, dat Helfferich, Zimmerman en eenige Pruisische ministers weg zullen gaan, maai- hoe de positie van den rijksikan.- seliei is. valt nog niet uit de berichten óp le maken. Tevens blijkt, vooral nu de persstemmen loskomen, dat het vol strekt niet zeker is, dat de liervormings gezinden inderdaad de meerderheid uit maken. Van de nationaal-liberalen wil de meerderheid van een vrede zonder inlijvingen nog niet weten en ook in het centrum is nog een sterke groep annexionislen. Er is dan ook geen sprake van, dat de vier partijen, uit wier boe zem het verzet tegen het bestaande re«fS, één lijn zouden trekken Men heeft wel beproefd om tot overeenstemming te ko men, maar' dat is niet gelukt. Dit maakt uit den aard der zaak hun positie zwak ker en daarmee hand in hand gaat een zich sterker voelen der conservatieve elementen, die een oogenblik overbluft schenen, maai- zich nu weer 'krachtig, roeren. Te midden van dit druk gewoel -iaat de lange gestalte van den rijkskanselier-, niet als een woudreus, waarop de stormen breken, niet als een ijzeren kanselier; lang en slap, schijnen wel alle winden vat op hem te hebben, hij slingert heen en weer, zoodat men zich angstig afvraagt breekt hij nog niet, maar telkens richt hij zich weer op en neigt dan naar een andere zijde. Leiding gaat er van dezen leider niet uit. Uit de zeer subjectieve mededeelingen (onbescheidenheden)die de bladen omtrent de hoofdcommissie-vergaderin gen bevatten, valt slechts dit op te ma- ien, dat ook nu weer de kanselier ge weigerd heeft zich, hoe dan ook, over Duitschland's vredeseischen uit te la ten. Wat. binnenlandsche hervormingen betreft, schijnt men wel iets van nem te mogen verwachten, met name ten opzichte van het Pruisische kiesrecht. Of Duitschland echter uit zijn hand het par lementairisme zal ontvangen staat zeer te bezien. Maandagavond, na de woelige hoofd- oommissievergadering', is er een kroon- raaa gehouden. Het schijnt, dat daar tot de verschillende ministerswijzigingen besloten, maar over de verdere bespre kingen, die daar gevoerd zijn en hun re sultaat, wilde Bethmann zich gisteren de hoofdcommissie niet uitlaten. Deze meende, dat er dan van een-vruchtbare beraadslaging verder geen sprake kon zijn en besloot tot verdaging. Zoo heersclit er aan beide kanten on beslistheid. In de partijen, zoowel als bij de regeering Wat zou deze nu uit deö huidigen toestand een profijt kunnen trek ken, als zij werkelijk, zooals uit de be richten van gisteren aanvankelijk het ge val scheen, nu eens de leiding wilde ne men en duidelijk de richting aanwees, waarin DuilsclJand's staatkundig leven, zich in de toekomst heeft te ontwikkelen. Maar Bethmann Hollweg is geen leider, niet de man om zich boven de partijen le verheffen en den koers te wijzjan Als nu een krachtig man zijn plaats innam Maar liet heet zelfs, dat hij in de com missie verklaard heeft, dat hij het oai liet welzijn vu het vaderland noodzake lijk achtte om aan te blijven. In plaats vaa met opgerichten hoofd' voorop te gaan, krachtig en doelbewust en zoo het gransche volk mee le slee pen in de nieuwe richting, die door den tijd geboden wordt, zal de kanselier het aan zien hoe de partijen elkaar in het haar vliegen, hoe de verhoudingen zich ver scherpen Dan kan het gezag van den troebelen toestand gebruik maken om zooveel mogelijk van het oude te redden, dan lean de toch eenmaal onvermijdelijke hervorming misschien nog eenige jaren verschoven worden. Maar ziet men dan niet, dat men zoo het land den burger oorlog tegemoet voert, dat men zoo zijn positie in den huidigen wereldoorlog verzwakt? Neen, men begaat de oude fout der machthebbers, men weigert het onvermijdelijke te aanvaarden en klampt zich vast aan net oude. Totdat het on vermijdelijke er toch is en men met, het oude door den maalstroom in de diepte wordt getrokken. Maar dit is wellicht een te somber beeld. De kanselier is zoomin een kampi oen voor het behoud, als dat hij er een zou zijn voor den vooruitgang. Hij is een weifelaar, die heden dit gelaat vertoont, maar morgen wellicht weer met de vrij zinnigen blijmoedig den anderen kant' uitkijkt. De partijen, het Duitsche volk zal in deze benarde tijden zijn eigen lot moeten bepalen. den door oorlogstransporten in hooge mate in beslag genomen. Dezen winter zullen die bezwaren zich in veel mindere mate laten gelden Db opdrijving van woninghuren gaat de re geering zooveel mogelijk tegen en het is zoo goed ais onmogelijk voor huiseigena ren om gezinnen van te veld slaande mi litairen uit hun woning te zetten. loya ucorge o ver <*en vlieger aanval. Ei is een uitvoerige meedeeling ver schenen over de verklaringendie Lloyd George in de geheime Lagerhuiszilting heeft afgelegd naar aanleiding van den ongsten Duitischen aanval op Londen rietgeen hij zeide kwam hierop neer, dat het de allereerste plicht is van de regeering om te zorgen, dat er voldoen de vliegers aan het front zijn. Daar zijn de Duitschers zich evenzeer van bewust als de Engclschen en volgens Lloyd Geor- mag men aannemen, dat een der doeleinden van hun aanvallen is j de Engclschen te noodzaken gevechtsvlieg tuigen van het front terug te roepen. De regeering is zooiets echter niet van zim.. Zij heeft echter de aanbouw van vliegtuigen in de laatste zes maanden sterL uitgebreid, zoo zelfs, dat het Duit sche produktievermogen er geen gelij ken tred meer mee houden kon. Men hoopt het nu zoover le brengen, dat mer. niet alleen zal kunnen voorzien in de behoeften Aan het leger in Frank rijk, maar dat men ook zooveel vlieg tuigen in Engeland kan stalioneeren, dat de Duitschers het niet meer wagen op bezoek te komen, omdat de bereikte voordeelen dan niet meer op zouden wegen 'legen hun verliezen. Bonar Law verzekerde nog, dat de Engelsche machines even goed zijn als de Duitsche. De Rijksdag heeft, ondanks de crisis, Maandag de interpellatie der socialisten over de onvoldoende voorziening Berlijn met groenten en fruit, de steen- kool-schaarschtc en den dreigenden op slag van de woninghuren behandeld. Minister Helfferich en Batocki, de le- vensmiddelencontrolcur, hebben ze be antwoord. Het gebrek aan groente en fruit is hoofdzakelijk aan de groote droog te van den voorzomer toe te schrijven, lie aardappel- en graanoogst beloofd ech ter overvloedig tc worden. De schaarschle aan steenkool was den vorigen winter een gevolg van Iransport- bezwaren. Er is niet zooveel minder steenkool gedolven dan Ln vredestijd, maar ze bon dOor den strengen vorst te water niet vervoerd worden en de sporen wer- Op de kleine veiling deden kersen voor het binnenland f 13—f 27, voor liet buitenland f 14—f 25, frambozen voor hel binnenland f 32, voor de fabriek f 40. voor het buitenland f 40 per 100 K G. Rhabarber f 0.05 per bos. Kruinxngen, 10 Juli Op de veilingsver- eeciging Kruiningen—Ierseke en Omge ving deden heden zwarte bessen f 30 per 100 K G. Op de kleine veiling deden witte en roode kool 8—10 ct. per stuk; princesse- boonen 12—15 ct. per K.G Zierikzee, 10 Juli Op de heden gehou den veiling voor Scliouwen-Duiveland en. SI. Philipsland deden zwarte bessen voor de fabriek 22 ct., voor het buitenland 30 cl., voor het binuenland 31 ct., doperw ten (brombekken) 12—16 ct., alles per K.G. Oostbubg, 11 Juni. Ter graanmarkt van beden was wegens regeeringsmaatregelen geen handel. THERMOMETER EN MERWiACHTING, 11 Juli. Thermometer alnier 8 o. ra. 57 gr,, 12 U. 62 gr., 3 n 66 gr Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgem de waarnemingen van heden ochtend Hoogste b a r o m e t e r s t a n d 765 5 te Vlissingen. Laagste 765.5 in Oost-Dnitschland. Verwachting tot den avond van 12 Juli, zwakke tot matige wind uit Noorde lijke richtingen in het Noorden; in het Zuiden uit Westelijke richtingen afnemende bewolking weinig ot geen regen vooral in het zuiden warmer. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Volgens een eigen bericht uit Lon den van de N. R. C., verneemt de „Dai ly News" uit Washington, dat de uit werking van het verbod van uitvoer uit de Ver. Staten naar de onzijdigte landen zoo belangrijk zal zijn, dat er reeds eer. beweging in het Congres gaande is, om met bepaalde Europeesche naties! in onderhandeling te treden om te verkrijr gen, dat zij aan den oorlog meedoen aan den kant van de geallieerden. Die neutrale naties hebben vree.se! ijk geleden en deze njeuwe slag - zoo zeggen die leiders in het Congres zal mogelijk het middel zijn om hen er toe te brengen, zich zelf tegen Duitschland te verklaren. Mr a. iv. at Engeland met zijn hongerblokkade van Griekenland zoo fraa! gelukt is, zullen de Ver. Staten nu eens met ons, overige onzijdigen gaan probeeren. Wij willen maar hopen, dat de heethoofden in het Congres, die dit schoone plan op touw zetten, een kleine minderheid zullen vormen, doch geloo- ven overigens, dat de heeren zich ver gissen als zij denken, dat wat in Grie kenland opging ook bij de Skandinavi- sche rijken en ons zou g»elukken. De Zimmerwalder oommissie, dit het geval Grimm heeft onderzocht, zegt in haai' rapport, dat Gximm le goeder trouw, maar onvoorzichtig Is geweest. Minister von Seidler heeft in hel Oos'enrijksche Huis van Afgevaardigden verzekerd, dat voortaan oeconomische verordeningen ter goedkeuring aan den Rijksraad zullen worden voorgelegd. Volgens een bericht van het ,,Neue Wiener Tageblatt" werd vernomen dat de Centrale Oekramsche Raad in Rusland de zelfstandige Oekrainsche republiek heeft geproclameerd. De Grieksché regeering is voorne mens alle "koopvaarders op te vorderen en heeft de reeders opgedragen lijsten, van hun schepen over te leggen. Voorts zal zij de Engelsche regecring verzoeken enkele Grieksche koopvaarders, waarop zij beslag heeft gelegd terug te géven.' Alle koopvaarders zullen gewapend wor den. Donderdag. Vrijdag Zondag Maandag Dinidag Woenidag MARKTBERICHTEN. 10 Juli. Boter f 1.125 p. halve K.G.; eiereu' f 1.17s per 13 stuks. Goes, 10 Juli. Op de groote veiling der veilingsvereeniging Zuid-Beveland de den heden geveilde boomgaarden f 1595 zwarte bessen voor het buitenland f 30, roode bessen voor het buitenland f 23. voor de fabriek f 23.40, kruisbessen voor de fabriek f 19.50—f 19.60, frambozen voor de fabriek f 40, voor het buitenland f 40, zymrte kersen voor de fabriek f 24 50, voor het buitenland f 25, mo rellen voor het buitenland f 18, roode kersen voor het buitenland f 15, Mei knollen voor de fabriek f 5.50, raapstelen f 1 85.Nanteswortelen voor het buiten land f 9, voor het binnenland f 5, alles per 100 K.G. Op de kleine veiling deden roode bes sen f 15, kruisbessen f 11.80, frambo zen f 32, zwarte kersen f 16—f 26, mo rellen f 14—f 15, roode kersen f f 14 - peentjes f .010 per 10 bosjes; au gurken 3755 ct., per 100 stuks; snij boonen f 14, sjalotten f 10, alles per 100 K.G. Goes, 9 Juli. Op de veilingsvereeni ging Zuid-Beveland deden op de groote veiling kruisbessen voor de fabriek f 18. zwarte bessen voor het buitenland f 30, roode bessen voor de fabriek f 18.10, voor het buitenland f 18 per 100 K.G. HOOG WATER, ■lliilaiea, 12 Juli v.m. 8.— 13 9 08 14 ■I 10.22 15 11 36 16 ,i n.m. 1234 17 1.25 18 2.08 Ondertrouwd. SUZE VAN DER BEL en G. J. VRIJBURG. Middelburg 12 Juli 1917. Purmerend Heden overleed tot onze diepe droel- heid, ons lief klein kindje MARIE ANTOINETTE, oud 8 maanden. H. P. Baron VAN DER BORCH TOT VERWOLDE. A. C. Baronesse VAN DER BORCH TOT VERWOLDE— Baronesse van dee Feltz. Koudkerke, 11 Juli 1917. Bezoeken kunnen niet worden alge- gewacht. (Geen bloemen) Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder JANNETJE REIJNOUDT, Wed. van JAN DE VOGEL, in den gezagenden ouderdom van bijna 87 jaar. JAKOBUS DE VOGEL. PIETERNELLA DE VOGEL— Polderdijk. CENTINA DE VOGEL— Dingemansb. ADRIAAN DINGEMANSB. IZAAK VAN HELLEMAN. Kinderen en Kleinkinderen. Nieuw- en St. Joosland, 11 Juli 1917. Heden overleed tot onze diepe dioel- heid, onze innig geliefde Groot- en Overgrootmoeder JANNETJE REIJNOUDT, Wed. van JAN DE VOGEL, in den gezegenden ouderdom van bijna 87 jaar. Allen, die haar gekend hebben, zul len beseffen wat wy in haar verliezen. CORNELIA ELIZABETH DINGEM AN8E—Janse. JOOS DINGEM 4N8E. JANNETJE 8ENTINA Middel- FRaNSOO-JaNsk burg. I en Klederen. MAARTEN FRANSOO. C0RNELI8 JAN8E en Ver ootde. Nieuw- en St. Joosland, 11 Jnh 1917. Bij mijne herbenoeming als lid van den Gemeenteraad betuig ik aan de kiezers, die hun stem op mij hebben uitgebracht mijn hartel'jken dank en tevens voor de vele blijken van belangstelling. W. DE BLAEIJ. Biervliet, 11 Juli 1917.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3