BUITENLAND. -dezen duren tijd is dit een groote schade post. Ir. verband ïnet de zeer groote moci- "ljjk'hèid om van uit één centraal punt (den Haag) de gegrondheid van reclames •in zake de bestellingen en toewijzingen van kunstmest juist te beoordcelen, is door landbouwvereenigingen aan de kunsl'mestcommissie in overweging gege ven een decentralisatie toe te passen door het instellen van provinciale of geweste lijke commissies van landbouwers, die de reclames nauwkeurig zouden kunnen on derzoeken. De Bond van vereenigingen van ge diplomeerde oud-leerlingen aan winter- landbouwcursussen in Zeeland hield jl. Zaterdag te Goes een algemeene ver gadering, die slechts matig bezocht was. Dc heer Jac. Welleman van Krabben- •dijke hield een voordracht over de Dis- tributiewet, waarbij hij in 't licht s-teldc dat deze noodmaatregel den landbouw niet ten goede komt. Doch men Thfopt en wil er zich bij neerleggen als een! noodzakelijke dwang in het belang van het algemeen. Om dien last zoo dragelijk moge'ijk te maken, raadde spreker or ganisatie ten zeerste aan. Naleving der wel is een waarborg voor den linneniand- schen en daardoor ook buitenLandschen vrede. Na hem trad op de heer P. Lipden- 'bergb van Wemeldinge om den toestand van den landbouw te bespreken, dien hij* wegens giootere opbrengsten en hoog© prijzen niet ongunstig noemde. Deze toe stand, meende hij, zal na het sluiten van den vrede nog wel eenigen tijd aanhou den en de regeering zal bovendien wel maatregelen nemen om den landbouwer te laten blijven bestaan. Die toestand zal misschien jaren gunstig blijven, ais de boer zich aan de omstandigheden weet •aan te passen. Pachters kunnen echter •door de hooge pachten nog moeilijke tijden doorleven. Daarop moet hij zich voorbereiden door zich te ontwikkelen, waartoe het landbouwonderwijs een voor naam hulpmiddel is. Ook de vrouw moet dat onderwijs genieten, voor 2oovör zij dit in haar bedrijf noodig heeft. Ook hij raadde organisatie ten zeerste aan; vooral het lidmaatschap van de Zeeuwsche Maat schappij van Landbouw zal den landbou wer ten goede komen. Beide sprekers ontvingen den dank van oen. voorzitter, den heer F. Dekker uiC Axel, en applaus van de aanwezigen. Het door den secretaris, den heer R. M. de Feijter Jz. van Neuzen, uitge-, "brachte jaarverslag maakte eveneens mel ding van de groote moeilijkheden, die de landbouw ondervindt, door beper-v kende bepalingen, gebrek aan vervoer middelen, het gemis van kunstmest en veevoer, vermindering van het aantal werfkrachten door mobilisatie enz. Het aantal vereenigingen en leden van den Bond neemt steeds toe. De rekening van den penningmeester, den heer Th. Wolse, werd goedgekeurd in ontvang op f 613,261/2, in uitgaaf op f 45,93. Do heer F. Dekker werd met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in plaats van de heeren Leenhouts en Wolse werden gekozen de lieeren J. Bom tel Waarde en J. G. van de Linde le Kort-4 gene. Besloten werd voor de bibliotheek standaardwerken aan te schaffen; wegens den sunstigen toestand der leas dit jaar slechts halve contributie te heffen; cur sussen in landbouwbóekhouden, zoo noo dig financieel te steunen en de vergoeding van den secretaris weer te bepalen op f 25.-. Een uitvoerige bespreking van de jachtwet kon niet plaats hebben, daar een officiéél schrijven was ontvangen, dat een nieuws jachtwet in staat van voorbe reiding verkeert en nog niet voor publi citeit vatbaar is. Overigens werden door meerdere aanwezigen ernstige klachten geuit over de groote schade, die het •wild aan land- en tuinbouwgewassea toe brengt. LEGER EN VLOOT. Bij kon. besluit is benoemd bij liet reserve-personeel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen dienst lot reserve-officier van gezondheid 2de klasse, de heer W. J. Mazzola, arts. De toestand aan de Hembrug. Blijkens meedeeling van de deputatie •uit het Comité van Actie, die op audiëntie tij den Minister van oorlog is geweest, heeft de Minister toegezegd dat alle ar beiders zonder rancune-maatregelen weer aan het werk kunnen gaan. In antwoord op de klachten over een der drie directeuren, den heer G. 'Th. van Dam, en diens stugge houding je gens de vakorganisatie, gaf de minister toe, dat de heer Van Dam „een alles behalve soepele man" was, en gaf Iiij tor jkennen, dat binnenkort wel een verande- .ring zal komen in de directie. De regeering zou bereid zijn, den toe stand aan de Hembrug grondig onder de oogen te zien. POST EN TELEGRAFIE. De brievenbesteller M. P. v. d. Weel alhier is met Ingang van 16 Juli a.s. benoemd tot conducteur der brievenmalen 3e kl. met standplaats Breda. Aan den brievenbesteller C. A. de .Keijzer al hi er is met ingang van 16 Juli a;s. op zijn yerzook eervol ontslag verleend. Het post- en telegraafkantoor te Bfeskens zal in het vervolg zijn opengesteld van 8 u. v.m.—31/2 u. 'sm. en van 6 u. 's m. tot 9 u. 's av. DE 00RL0 6. De Toestand. De tweede pSanval der Russen in Gali- cié werd volgens de Duitsche berichten met ongekende kracht ingezet. Evenals het vorig jaar, Izeggen zij, heeft |Broes,süj.of zijn methode om te pogen door groote massa's op te offeren voordeelen te behalen, op de spits gedreven. Bij de aanvallen tusschen IConiuchy en Kowel dreef hij de stormlcoLonnes hier en •daar in 15 achtereenvolglende golven in., liet vuur Krachtige zware artillerie van Fraxir schen en Duitschen oorsprong en ge deeltelijk met Franschen en Duitsehers als bediening, ondersteunt 'den aanval. Het aantal stukken is sinds verleden jaar nog aanzienlijk opgevoerd. Men moet thans aan Russischen kant zelfs over bewegelijk 45 c.M. geschut beschikken. Ook namen (Belgische; pantserauto's aan de aanvallep deel. Ondanks deze gewel dige hulpmiddelen 'gaf ook de tweede stormloop weinig resultaten. De Russen melden het nemen van een bosch, een heuvel en een drietal dorpjes, de Duit- schers spreken sleohts van een gevoelige nederlaag van den vijand. Wij nemen aan, dat de Russische lezing) juist is. Een aanva., die met een kracht wordt onder nomen als deze levert steeds, op elk front, aanvankelijk eenigl succes op voor den aanvaller. Om dan te spreken van een nederlaag als men hem verderstrek kende plannen toeschreef, is wel wat heel subjectief, al zal het over het alge meen juist zijn, dat de verliezen van den aanvaller belangrijk grooter zijn, dan die van de verdedigende partij. Dat deze verliezen over het algemeen in geen ver houding staan tot de behaalde voordeelen, zetten wij reeds vaak genoeg uiteen. Oot dat dit somtijds het moreel van de aan vallende troepen aantast en dat men daar om voor spoedige vervanging zorg moet dragen. Hier heeft men echter bij een meei' of inindei-e mislukking' van zijn aan vallen nog een .gevaar, het gevaar voor het ineenstorten van de oorlogslberéid- heid van het gansche volk. Onder wat voor leuzen men ook het wonder van thans mag volbracht hebben, dat de be volking' in groote meerderheid haar goed keuring aan het offensief schenkt, als de ze aanval op een mislukking uitloopt is het gevaar heel groot, dat het gedaan is. Dan zal men zien dat het volk opnieuw, krachtiger dan in de periode voor het offensief den dadelijken vrede wil en dan kon de drang op do regeering wel eens zoo sterk worden, dat Kerenski's en ande- rer invloed er geen dam meer tegen was. Dat gevaar dreigt, dat voelt men in Rus land, maar evenzeer in Duitschland en Oostenrijkdaarom zullen ei- nog wel veie bloedige aanvallen volgen, waarvan de afloop natuurlijk in het duister ligt. "De hoofdaanvallen hadden weer plaats op hetzelfde terrein als de eorsie, bij Kor niucliy en Sborof, maar de totale actie strekte zich nog meer naar het Noor den uil tot aan den spoorweg ZolotSjof Tarnopel. Ook werd er gevochten tus schen Batkow eu Zwyczyn, bij Brze- zany en Stanislau, bij Hulba 111 het dal van de boven-Bistrietsa en bij Solotwina, Ook daar werden geen vorderingen ge maakt, die van beleekcnis zijn voor den algcLneenen toestand. 'De meeste terrein winst schijnt bij Stanislau behaald te zijn, ward daarvan gewaagd ook het Duitsche bericht. Op het Westelijk front hebben de Duilschers gisteren ten Z. 0, van Pargry-Tilain terrein gewonnen en 700 gevangenen gemaakt. Daar schijnt dus een gevecht van eenige beleekcnis ge leverd le zijn. Opnieuw hebben Duitsche vliegtuigen een aanval op Londen gedaan. Zaterdag ochtend om half tien kwamen de vlie gers boven het eiland Tlianet en aan de Oostkust van Essex. Na bommen op Tha ne l te hebben geworpen, begaven da vliegtuigen zich in de richting van Lon den Zij volgden den Noordelijken Theemsoever. Zij naderden Londen uit Noord-Oostelijke richting, veranderden toen hun koers in Noordelijke en Weste lijke richting en trokken over Londen van het Noord-Westen naar het Zuid- Oosten. Op verschillende plaatsen werden bommen op de stad geworpen, waar- dooi 37 diooden vielen en 141 gewon den Twee vliegtuigen zijn bij de ver volging door Engelsche vliegers iri zee gestort. Een derde is volgens Reuter brandend neergevallen in den mond van dc Schelde. Dit zal vermoedelijk ver uit de kust zijn geweest; wy vernamen althans niet, dat het hier gezien is. Over dezen aanval, waaraan ongeveer 20 machines deelnamen, meldt Reuter nog, dat de vliegers heel laag vlogen en in gesloten gelederen. Alleen de binnenste vliegtuigen wierpen bommen;1 de buitenste vervulden de rol van be schermers. De aanval duurde van 12 tot 15 mi nuien. De luchtvloot der Engelschen te Duinkerken was gealarmeerd om de aan vallers op den terugweg nan te vallen maar miste hen. Gelijktijdig met dit Duitsche bezoek aan Londen hebben Engelsche vlie gers, wellicht naar aanleiding van de be sprekingen over vergpldingsLochten voor den eersten aanval op Engjelands hoofd stad, een bezoek gebracht aan het Westfaalsche nijverlieidsgebie4 en bom men geworpen op Essen. Volgens Wolff zouden er slechts 8 bommen zijn geval len en voor slechts 2000 mark schade zijn aangericht. /Vis men de verwoesting nagaat die te Zierikzee is aangericht dooi één vliegtuig dat. 6 bommen wierp, is men geneigd zijn Schouders op te halen. Ilct zal wel minder gun stig zijn, dan Wolff het voorstelt In Duitschland wordt druk geconfe reerd om te komen tot een oplossing van de bianenlandsche conflicten. Er loopen geruchten over een aftreden van den kanselier en den minister van marine. Het is zeker, dat in de komende Rijks dag vergaderingen belangrijke meedeelin- geri zullen worden gedaan. Of deze ech ter geheel in den géést der .^ocialistfische en burgerlijke democraten zullen zijn, staat zeer te bezien. Ten slotte China. Wil men het bui tengewone van den tijd, dien wij .hans beleven toetsen, dan beschouw men de gebeurtenissen in het land der manda rijn'en. Wat zouden gebeurtenis^- sen, zooals thans daar plaats grijpen onze volle aandacht hebben, hoe zou den wij lange artikelen wijden aan liét groote gebeuren daar, als de oorlog er niet was. De oorlog, die onze «ensah tiezuchl heeft verstompt, doet ons de geweldigste gebeurtenissen beschouwen met een onbewogen bLik. De evolutie van de pas ontwaakte Mongpolsche reus kan V0|0r het wereldgebeuren in de toe komst van heel wat meer belang blijken le zijn geweest, dan de oorlog, hoe diep die ook in de gansche wereld zijn sporen achter zal laten. Het millioenenvolk daar in Oost-Azië herleefd, opgewekt iot een nieuwe beschaving, waarvan alleen ui terlijkheden Weslersch zijn, en gegroeid tot een macht, die zich zijner bewust Is, zal zijn woord mee willen spreken op het wereldcongres. Wie waarborgt ons, dat hij niet alle anderen zal overstemmen. Het is een lange weg, die China pf heefl te leggen voor het in zijn huidig ontwikkelingsstadium het tijdperk der re volutie te boven is. Dat is ook niet verT wonderlijk 111 een land, dat zoolang kunstmatig elke natuurlijke ontwikkelingfsr drang heeft onderdrukt. Is met elke re volutie een uitgestelde evolutie. De we reld gaat zijn loop, de denkbeelden van den nieuwen lijd en elke tijd is nieuw als zijn oogenblik daar is laten zich niet terugdringen. Wordt nu hun "uiting onderdrukt, dan barsten zij straks le krachtiger uit. Mapr dan zijn zij ongeordend, kantig en hoekig en niet aansluitende bij hel; oude dat was en verslooten wordt, maar waarbij liet zicli niettemin heeft aan te passen. Er moeten dan vele botsingen plaats hebben, eer die kanten en hoe ken zich afronden en alles zich weer voegt in het bed van den geordenden slaat Zoo'n periode maakt China nu al jaren door, Rusland staat aan den in gang van zoo eene. Het leek zoo mooi de verstooting van het willekeurig lceizerregiem en de grond vesting der eerste republiek. Maar de echte republikeinen, die in het Zuiden den stoot tot de onrvehleling gaven, had den in "die eerste republiek geen deel. Het was de regeering van „keizer" Joean Tsj' Kai. Maar de moord ,op dezen staatsman, toen hij zich den keizerskroon op het hoofd wilde drukken, in den aan vang van het 5e jaar van de republiek, herstelde de republiek. De eenheid ^eek een oogenblik hersteld. Maai" weer viel zij uiteen. Li Joean Hoeng, de president, Fengkoeotsjang, de vice-president en Een nader Duitsch bericht meldt: Voor zoover men naar de uitgeworpen bommen en de richting, die de vliegers kozen, kan opmaken, was het de bedoe ling de fabrieken van Mannheim, Lud- wigshafen en het Saargebied aan te val len. De bommen lagen daar tenminste in de omgeving. Een of twee vijandelijke vliegers ".strekten hun tocht uit tod in het Rulir-gebied. In de streek van Essen werden, ondanks nauwkeurig onderzoek, in den Joop van den dag op het velid slechts twee plaatsen loatdekt, waarbocm.L rnen ontploft waren. In een «lorp, op 40 KM. afstand van Essen gelegen,wer den door zes bommen de vensterruiten verbrijzeld. Sommige vijandelijke vliegers schenen verdwaald te zijn, want er vielen bomk men in streken, waar men absoluut geen doel kon ontdekken, als b.v. in de vreed zame dorpen Speicher, Ehrang en Ober- emrael (allen bij Trier), waar een kind verwond werd. In een buitenwijk van Diédenhofen werden drie personen uit één gezin ge dood Te Trier veroorzaakte een bom brand in een Franciskaner klooster. Af gezien van gebroken vensterrr uiten, werden ook .particuliere gebouwen niet beschadigd. Bij Saarburg werd een vij andelijk vliegtuig tot dalen gedwongen, dal vervolgens geheel vernietigd werd en de inzittenden gevangen (genomen, van wie één verwond was. Waarom de in militair opzicht niets beteekenende stad Trier wederom gebombardeerd werd, is onbegrijpelijk." Bij den tocht naar Engeland ging vol gens de DuitSchers slechts één hunner vliegtuigen verloren. Toean Tsji J,oei, de minister-president, hadden elk hun eigen denkbeelden en stonden elk aim het hoofd eener parliji, een botsing bleef niet uit en Toean liet Li Joean oppakken. Toen leek een generaal, verknocht misschien van zijn prilsste jeugd aan het keizershuis, de lijd gekomen voor het herstel der monaxH cliie. Hij was baas in de. hoofdstad en riep er den ex-keizer Ilsuan Toeng oip- nieuv lot keizer uit. Wij weten niet of het jongetje viln zijn tweede keizerschap heeft geweten. Zou hij zich al illusies hebben gemaakt, dan is zijn waan wel kort geweest. Viui alle kanten drongen republikeinen, de volgelingen van Li Joean, van Toean en Feng, op de hoofdstad aan. Hei keizerlijk leger was een min hoopje tegen 'hun legerscharenHsuan Toeng heeft ten tweede male afstand gedaan van den troon, die hem nog zooveel te wijd was. Zoo is in een week tijds Sjangsopn's staatsgreep weer te met gedaan. Keizers en koningen zijn uit den tijd. Maar liier- mee is het niet afgeloopen. Thans is de worsteling aan de drie republikeinsche machten. De revolutie is haar crisis in de groote Chineesche republiek nog niet te boven. De oorlog maakt, dat ons niet die ge gevens uit verre landen ten dienste slsaan, waarover men anders kan be schikken. Wij; konden 'daardoor slechts in ruwe trekken liet revolutiebeeld schet sen, een juist overzicht van de thans afgedane gebeurtenissen is ons nog niet gegeven. 'Het schijnt, dat er slag is ge leverd tusschen repubhekeinen en de troepen van Sjangsoen en dat deze den republikeinen den opmarsch naar Pe king niet konden verhinderen, maar of de afstand plaats heeft gehad voordat de re publikeinen Peking konden bereiken, of deze stad ongeschonden is (men vreesde voor plundering door ontrouwe keizerlijke troepen) is ons nog onbekend. Wellicht morgen meer daarover. Thans Alleen nog de meedeeling', dat de laatste berichten, melden, dat de drie republikeinen het eens zi;n, zoodat er uitzicht bestaal, dat voorloopig de rust zal wederkeeren. o Parlementaire Controle. Klaagt men er hier te lande al over, dat de Regeering' in dezen tijd verschil lende rechten van het parlement voorbij ziet (en gedeeltelijk ook wel voorbij moet zien), in eenige der oorlogvoerende lan den is dat nog meer het geval. Vooral in Engeland, dat immer zoo prat was op zijn parlementarisme, kunnen velen het niet verkroppen, dat de regeering vrijwel alle macht tot zich heeft getrok ken In het Lagerhuis is dat tot uiting' gekomen in een voorstel van Collins om een commissie te benoemen met vol macht om alle mogelijke uitgaven na (e gaan De nationale schuld neemt maande lijks met 182 milliioen pond toe, zei Collins, en toch kan het Lagerhuis geen toezicht oefenen, aangezien haar de gege vens worden onthouden. Hij verweet de regeering, dat zij niet genoeg deed 0111 de uilgaven onder haar beheer te he bben, en zei, dat het Lagerhuis de zaak in handen moet ne men Marriot steunde het. voorstel. Hij schreef de toeneming van onnagegarie uitgaven toe aan de ophooping van werl. van het Huis. de toenemende al macht van de regeering en de toene mende onafhankelijkheid van de depar tementen van bestuur. Montagu, die zeide alleen voor zich zeil te spreken, stelde voor een departe- menleele commissie met eenige mannen van zaken te benoemen, om te over wegen, hoe de begtrootingen dienen te worden ingediend. Macnamara, financieel-secretaris van de admiraliteit, zei, dat er in het begin van den oorlog contracten whren ge sloten, waarvoor de eenige rechtvaardi ging was de spoed, waarmee ze moes ten worden aangegaan. Hij ontkende overigens, dat het Lagerhuis niets over de uitgaven te zeggen had. Zijn voorstel vond weinig aanhangers en hel debat was gunstig voor Collins. Law erkende, dat de uitgaven gewel dig toenemen, en meer toezicht van het Lagerhuis wensehelijk was. Hij stelde voor een commissie uit het. Huis le be noemen om te onderzoeken, hoe beter toezicht uit te oefenen is. Hel Huis, gelijk de pers, toonde zich voldaan over dat voorstel. De stand der gewassen in En geland. De landbouwkundige medewerker van de „Times" geeft in het nummer van 2 Jul. een weinig bemoedigend overzicht van den stand van het gewas 111 Engel land De droogte heeft er veel kwaad aan gedaan. De flinke regenbuien op 29 Juni kwamen te laat Wel heeft men nog beter verwachtingen van den oogst dar. m den zaaitijd, maai' gerst, en haver zullen op vele akkers een licht gewas opleveren, en ook is het zeker, dat een deel van de tarweakkers weinig zullen opbrengen. Uit de Mid landen en Oost- Anglia komen berichten, die weinig hoop gever, op een gemiddelde opbrengst van korrel en stroo. De regen kan den korrel nog verbeteren, maar aan het stroo niet veel goed meer doen.. Dit baart, in verband met het slechte go- wacht van den hooioogst, groote zorg. In de Zuidelijke graafschappen staat het .graan er iets gunstiger voor. Van de groente staan de aardappelen ,het fraaist. Men is bij, het ingetreden vochtige we er echter beducht 'voor ziek te. In vele streken heeft de droogte het gras leelijk achteruitgezet. Hooiland moefjt voor weide gebruikt worden en de koei en kregen ruimschoots koeken. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Van ambtelijke Duitsche zijde wordt ons medegedeeld, dat den geduren de den oorlog gedeserteerden Duitschers afgezien van hen, die naar den vijand overliepen gelegenheid Lót terugkeer en verzoening wordt gegeven. Ingeval zij terugkeeren, wordt na beëindiging der gerechtelijke procedure, waarbij -van liet opleggen van voorloopige hechtenis prin cipieel wordt afgezien, strafopsclioriing met het vooruitzicht op gratie toegezegd, indien zij-zich in den verderen loop van den oorlog door hun gedrag zulk eener gratie waardigt' oonen. Er wordt echter vereischt, dat zij onverwijld, uiterlijk echter op 15 Juli a.s., terugkeeren en zich bij het eerst te bereiken Duitsche grensstation voor den dienst aanmelden. Hij, die deze slechts eenmaal zich bie dende gelegenheid, om weder als "Duit- scher te kunnen gelden, laat voorbijgaan, heeft op een algemeene latere kwijtschel ding van straf niet te rekenen, integen deel zal hij zijne nationaliteit komen le verliezen. Alle Duitsche consulaten in Nederland verstrekken nadere inlichtin gen Duitsche bladen meldden^ dat de jSo- ciaal-democraten (de meerderlieidssocia- listen) van den kanselier de verklaring zouden hebben verlangd, dat de regee ring nog op het standpunt van 4 Aug. 1914 staat 'en ten allen tijde bereid 1$ tot vredesonderhandelingen op den grondslag van den status quo en dat li ij' voornemens is het Rijksdagkiesrecht in Pruisen m te voeren. Volgens Wolff is dat echter niet juist, in zooverre tenminste niet, dat er van het stellen van eenig ultimatum get» sprake was. Andere partijen zijn eveneens bij den kanselier geweest om hun inzichten mee te deelen. Volgens een Duitsche statistiek zijn er 57 zelfstandige .staten in do wereld, waarvan er 25 in oorlog zijn tegen de 4 middenrijken Van de 1657 millioen, aardbewoners zijn er 1329 geplaatst aan de zijde der entente, 147.8 aan Duitschen kant Afgemeten naar "de aardoppervlak te, die op 145,917,426 vierkante kilome ters gerekend wordt, staan 101,529,945 vierk kilometer met al hun hulpbronnen ter beschikking van Duitschland's vijan den, terwijl Duitschland, Oostenrijk-Hon- garije, Boelgarije, en Turkije over slechW 2.245,430 vierk. kilometer beschikken, de Duitsche koloniën niet meegeteld. Biji deze berekening, opgesteld even voor den ommekeer van zaken in Griekenland, is Griekenland nog' onder de neutralen ge rekend. Wolff verzekert weer eens, dat d© veesland in Duitschland góed is. Mag men hem gelooven, dan nam de run derstapel met 100 000 beesten toe. Het aantal varken s verminderde met 1.9 pet., wegens gebrek aan krachtvoer, maar de schapen namen met 4.2 pet. toe. De Engelsche admiraliteit deelt mee, dal een Engelsche torpedobootjager in de Noordzee door een duikboot in oen grond is geboord. Een ofifcier en zeven man kwamen er bij om. Een Fransche duikboot, de „Ariadne", ging 19 Juni verloren in de Middelland- sche Zee. Daarbij verloren 9 man het leven. i De Ver. Staten gaven tot nu toe, hun bondgenooten voor 1.303 miljoen dol lar voorschotten. MARKTBERICHTEN. Goes, 9 Juli Op de veiliagsver- eeniging Zuid Beveland deden Zater dagnamiddag zwarte bessen voor liet buitenland f 30, frambozen f 40 per 100 K.G. Op de kleine veiling deden kersen voor hel buitenland f 14—f 25, voor bel bin nenland f 6f 12, witte bessen F 13 80 --f 11.80, aardbeien f 15 80, kruisbessen f 7.40, doperwten f 11.80, idles per 100 K.G. Augurken f 0 35 per 100 stuks. Rotterdam, 9 Juli. Ter veemarkt, waren heden aangevoerd620 vette runderen, 26S vette kalveren,nuchtere kalkeren, 819 athipen, 1093 varkens 183 biggen, 0 bok. De prjjzenwnren voor runderen 134 —100, kal veren 14085. «uobtere kalveren «ohape» 85—64, lammeren 50—55, varkens 1 9866, lichte Boort 00—00, biggen Handel over het algemeen slecht. Vlas. 830 at. blauw schoon f7 a 1 8. 1 lOOst. blauw half gezw, bleef onverkocht 1400 Gron. schoon 17.a f 8.253000 et. Gron. half gezw bleef onverkocht3260 Holl. geel schoon f7 tot f 8.— j 2000 geel half ge?.w. onverkooht694 wit «choon f 6.a f 6.25. Zaden, karweiznad f80—f81; bruin mosterdzaad f 110 a f 114; geel mosterdzaad f 58 a f 65blauw maanzaad f 82 a f 88; alles per 100 K G. Eieren. Z. 8 75 a f 9 25. Overm. f 9. a f 9 60. Amsterdam, 9 Juli. Op de veemnrktt warden nangev. 586 vetw koeien le kwab f 1.25—f 0.00, 2e 1 1.10—11.15, 3e f0.85— f 0.91 S3 melk- en kalikoeien 250350; 80 nuchtere balveren, 813237 icba- p*n 2634; 000 lammeren 000 98 vette arken'. Geen handel.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3