LAATSTE BEBICHTEN. vermindering der regelmatige inkomsten bleef aanhouden; doordat echter het aantal pleegkinderen en daarmede de verpleegkosten verminderden, overtrof fen in dit jaar do inkomsten de uit gaven met f 125. I, Het bestuur zag zich echter ge noodzaakt zich tot de regeering te wenden Jen einde belangrijke verhoo- gjng harer subsidies en daardoor af doend e vermeerdering liarer geregelde inkomsten te verkrijgen, doch ver wacht hiervan slechts gering succes, gezien de zuinigheid die aan het De partement wordt ten toon gespreid spe ciaal op het stuk der uitvoering der „Kinderwetten." Volgens het verslag over 1916 bleef de finaneieele toestand over -Jat jaad s talionaair De contribution gaven in vergelijking met het jaar 1915 een geringe vermin dering te zien, doch ook de kosten), besteed aan verpleging der kinderen, daalden, zoodat het te kort der jaar rekening verminderde tot circa f 500 welk tekort wederom door extra-bijdra,- gen van enkele leden moest worden aangezuiverd. Nog steeds konden de onderhande lingen met de „Vereeniging lot Verple ging van Weezen op Zuid-en Noordw Beveland" niet hervat worden, aange zien de wereldoorlog bleef voortduren. Daar in 1916 de vijfjarige periode waarvoor de in 1911 herkozen be stuursleden zitting hadden, verstreek, trad op de jaarvergadering het gehce- le bestuur met uilzonderuig van en kele tusschentijds gekozeil leden af. doch werd herkozen, met uilzondering van den voorzitter den heer Mr. M jJacq de Witt Hatner, (die in het verslag de ziel en het hart der ver- eeniging gedurende de tien jaar van haar bestaan wordt genoemd), welke tengevolge van zijn vertrek naar 's-Gra' venhage zich niet meer herkiesbaar stelde. In zijn plaats werd tot voor zitter gekozen Mr. J. F. van Deinst», tol dusver secretais, terrwijL nog geen nieuwe secretaris benoemd werd daar de beide daartoe aangezochte bestuur ders Jhr. Mr Dr Wi. A. J. Snouck Hurgronje en Mevrouw Sclioute—Massee meenden die functie nipt te kunnen aanvaarden. Gisterenavond gaf het muziekgezel schap „de Vereen igde werklieden van den Houthandel Walcheren" een uitvoe ring in den Schuttershoftuin, welke uit voering door een vrij groot publiek werd bijgewoond. Ook nu toonde het korps weder wat door gjoede studie kan wor den bereikt. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur as een „spuwer" van den Roertoren van hei stadhuis alhier aan de zijde van de Soordstraat naar beneden gevallen, zijn val nog enkele andere stukjes steen mede nemende. Gelukkig Was niemand op de plaats aanwezig, want het neer vallende stuk was vrij zwaar en had licht ongelukken kunnen veroorzaken, A1 h i e r is een spiritualistische ver- eeniging opgericht onder voorzitterschap van den heer P. A. Stoel. Toen gisterenavond een agent van politie op de Markt alhier een soldaat naar den wachtpost op het Stadhuis wilde brengen, daar de man onder den invloed var. sterken drank verkeerde, verzetten zich daar andere soldaten tegen, en be dreigden den agent met messen. Deze was verplicht zijn sabel te ttekken en zoo uit de hem omsingelende soldalen te liond te zijn, die, waarschijnlijk ver moeid, of ziek, een oogenblik rusten wilde op Vüssing's badstrand. Het dier moest ervaren dat zijn soortgenooten een slechte reputatie bij de nienschen heb ben, en dat er, 'in weerwil van zijn on schuldig uiterlijk, een premie op zijn hoofd staat. Het werd gedood, en naar de stad vervoerd. Aan den Vrijdomsweg te VI i s'- ngen is aangetroffen een 83-jarige man uit Middelburg, dip, vernioede'ijk or uitputting, aldaar was neergevallen. Per brancard werd hij naar Middelburg overgebracht. Zaterdagmiddag werd op den hoek van de Lange Delft en de S egeerstraat een kinderwagen aangereden, waarin twee kinderen waren,1 de wagen werd beschadigd, doch de kinderen bekwa men geen letsel. De politie Stelt een on derzoek in of de bestuurder van den wa gen, waarmede de aanrijding' plaats had, schuld heeft aan het gebeurde. Zaterdagmiddag werd alhier aan gehouden een man, die ongeveer 120 K.G. verf te koop aanbood, die per roei boot naar hier was gebracht. Daar ex alle reden was om aan te nemen, dat de verf van diefstal afkomstig was, werd de aangehoudene, A. geheeten, naur Vlis- singen overgebracht en de verf in beslag genomen. In een café op de Markt alhie ontstond Zaterdagavond ruzie tusschen enkele boeren. Een der boeren, die door den eigenaar buiten werd gezet, sloe zijn hand door een ruit, waardoor hij aan zijn pols een hevig bloedende wonde bekwam. Aan het politiebureau werd de man verbonden. Uit Vïi «Vlagen.. De politie te Vlissingeii heeft bij ïeon nachtelijke contróle in een eerste klasse spoorwegcoupé aangetroffen tv jr.arnen, afkomstig uit Rotterdam, die voorgaven aldaar een onderdak te hebben gezocht. Ze werden aangehouden. Gisterenavond tijdens het concert op den boulevard te VIi ssin gen, ontstond plotseling een geweldige, volksoploop 'de richting van het strand. Er was donker voorwerp aangespoeld en men dadht dadelijk aan een mijn of wellicht een lijk. Althans de nieuwsgierige menig te spoedde zich in haar geheel naar den waterkant. Het bleek een levende 134 stemmen, waarvan 1 van onwaarde Daarvan verkregen F. Dhooge 102, A. Minnabo 42 en E. Rammeloo 91 stem- i.AUoo gekozen F. Dhooge (aftr.) en Rammeloo. Ned. Herv. Kerk. Beroepa" te Lutjegast: de heer B; Gemser, cand. te Groningen; te Jisp: de heer J v d. Veen, cand. te Winschoten; Hasselt; G. Benes te Delft. Bij de torpedeering van het stoom schip „Bestevaer" is vermoedelijk eea Vlissinger, de stuurman Hujjssoon om het leven gekomen Uit Zuid-Beveland. De douane-beambten te Hans- eert hebben op het sleepschip Rhe- nania 8 een partij van 60 kisten kwatta- cliocolade ontdekt, pl.m 240 K.G., be stemd voor frauduleuzen uitvoer naar De knecht is gevankelijk naar Middelburg gebracht, Voorls werd op het schip Camille een partij chocolade en nolemuskaat gevon den, bestemd voor uitvoerfraude. Schip per en vrouw zijn gevankelijk naar Mid- delourg getransporteerd. Uit St. Philipsland. Tengevolge van het gooien met stee- nen door een elfjarigen jongen naar hel) rijtuig van den landbouwer "W. uit Anna- Jacobapotder, toen deze Vrijdag avond met vrouw en kind, beneveas den landbouwer B. en diens vrouw, huis waarts reed, sloeg het paard aan !t hol len. Daar door het" sterke aantrekken de leidsels bralten, trachtte W door van uit het rijtuig op het hollende paard te sprin gen het dier te kaimeeren, "doch te ver geefs. Op de hoogte van het kerkhof te St. Philipsland, sloeg het rijtuig den hoogen dijk af en de bermsloot in. Landbouwer B. bekwam ernstige kwetsuren, zoodat deze onmiddellijk on- dei geneeskundig© behandeling moest ge steld worden; hij had een arm en den schouder ontwricht, en wonden in het gelaat. De overige passagiers hadden meer of minder ernstige kwetsuren en Iconden, dank zij de zorgen van den landbouwer- an N. spoed?7 daarna met diens rijtuig huiswaarts keeren. Hot paard van W. bleef ongedeerd, maar het rijluig is zeer gehavend l Tegen den jeugdigen steenengooier is door de politie proces-verbaal opge maakt. Uit Tholem. De heer H. J. DorSt, die Zaterdag herkozen werd als lid van den gemeen teraad van Stavenisse, heeft be dankt. Uit Zeeuwsch-Vlaanderttn O. D. Tn den nacht van Zaterdag op Zon dag werden door de "marechaussee der brigade Neuzen ondsr Zaamslag een groep wielrijders aangetroffen, die hun verdacht voorkwamen. Het gelukte hun er 2, nl A. B. d. K. van Axel en P, J, S, van Westdorpe te arresleeren. Deze liad- 4pn ongeveer 70 K G. zeep bij zich. Dq verdachten zijn heden naar Middelburg overgebracht De heer W. Reijniers—Buijs tq Hulst is-alsnog erkend als handelaar in den zin der distributieregeling voor huiden en leder. RAADSVERKIEZINGEN. \V' o 1 f a a r t s d ij k. Aantal kiezers 425; uitgebracht werden 385 stemmen, waarvan 8 van onwaarde. Op 0. ran Nieuwenhuize (aftr. vrijz.) werden uitgebracht 206; L. Overbeeke (oud-gereformeerd) 192; M. Kloosterman vrijz.) 151; N. Valkier (C.-H.) 216; D. Goelheer (A-R.) 193, zoodat herkozen C. van Nieuwenhuizen en gekozen N. Valkier en D. Goelheer. Baarland. Stemming voor drie leden. Uitgebracht 141 geldige stemmen. P. Elenbaas Joh.zn. (aftr.) 53, J. .T, Hoog vliet 67, Chr. Huissen 46, A. de Mol (aftr.) 72, H. Schout Hz. (aftr.) 96. Herkozen de heeren De Mol en Schout. Herstemming tusschen de heeren Elen baas en Hoogvliet. Hoe de kenskerke. Stemming voor 3 leden. Uitgebracht 209 geldige stemmen, P. Buleijn 46N. Gclok 138 H Jasperse 25, J. Jasperse (aftr.) 13, Lous 58, M. Steijn 35, B. Timmerman 64, A. Walraven (aftr.) 57 stemmen, Ge kozen N. Geiok. Herstemming tusschen de heeren P. Butejjn, L. Lous, B. <Tim^ merman en Walraven. Wemel dinge. Herkozen de hee ren J. Lindenbergh Cz met 202 stem men en J. Nijssen met 193 stem mei lerseke. Stemming voor 3 raads- zetels. Aantal kiezers 1 725; uitgebracht 532 st., waarvan 2 van onwaarde. Ge kozen werden de aftredende leden heeöe» J. C v. d. Burght met 100, Schipper met 272 en I. Willerasen 308 steramen. Er was nog een vierde candidaat, lieer J. Hol'ebrand, die ook de volstrekte meerderheid kreeg, nl. 270 stemmen. Philippin e. Stemming voortweè leden. Aantal kiezers 192; uitgebracht KERKNIEUWS- KUNST EN WETENSCHAPPEN. E. te Hattemerbroek, terwijl zij in een winkel was om inkeopen te doen, haar 2-jarig kindje. Naar buiten ziende, ont waarde zij, dat het kind juist door den uit Zwolle komenden goederentrein werd overreden. Zij snelde tot redding toe, doch de wielen der machine hadden liet kind reeds eenige malen rondgeslingerd, zoodat, toen de trein stilstond, van hat kind uiets aan een vormlooze massa was overgebleven. Zaterdagavond hebben we den bij na ontwenden tocht naar de Concert zaal al hi er gemaakt, voor hei jaar - lijksche slot van het seizoen: het open baar examen, zooals dat heel, van de leerlingen der Zangschool van de zang- vereen. „Tol Oefening en Uitspanning". We hebben ook nu weer de drie eerste klassen gehoord in koor-oefeniu. gen, liedjes voor enkele stem of voor twee stemmen en voorts in koorge zang. Dat zijn altijd gebeurtenissen van beteekenis voor de deelnemers en deel neemsters, en niet minder voor de ken nissen en ouders in de - zaal. En evenals andere jaren is 't nu ook weer een verrassing geweest, toen de vierde klasse liet hooren, welke resultaten met dit zangonderwijs ver kregen worden. Men lean misschien aan voeren dat een'latijnsche Mis minder ge schikt is voor kinderen. Maar we we ten ook de groote moeilijkheid om ieder jaar weer een nieuw koorwerk geschikt voor kinderstemmen te vinden. En erkend moet worden dat deze mis van Bergmann zeer melodieus is zijn eenvoud. En ze werd goed zongen ook' Er waren werkelijk zeer mooie momenten in en de nioeylijke gedeelten zonder begeleiding o. a- bij het Sanclus werden er uitmuntend af gebracht. Bij de solo's waren stemmen te hooren, die veel belovend zijn. Een door de geheele zangschool ge zamenlijk gezongen vroplijlc liedje van Bernard Zweers „Van een Zeeuwschen jongen" was een opwekkend slot van de uitvoering. Daarna nam de heer Herman Snif ders het woord om de resultaten van den overgang mee te deelen diploma's uit te reiken. Maar daaraan liet hij voorafgaan een woord van dank voor de belangstelling en van aanbeveling der school in de gedachten der ouders. liet bestuur is overtuigd dat de zangschool meer be zoek verdient dan zij heeft, al Ls dip belangstelling in de laatste jaren ook erbeterd. De kinderen moeten tegen woordig reeds zoo verbazend veel lee wordt gezegd; maar er js toch wel gelegenheid voor een enkel uur zang per week, dat aan de kinderen een blijvende levensvreugde en levens genot verzekert. De commissie die zich heeft ge vormd, ten einde te geraken tot het oprichten van een standbeeld van Jo han de Wilt, heeft zich tot B. en Wi van Den Haag gewend met liet zoek om toes lemming te verkrijgen, om dat standbeeld op te richten op de Plaats, aldaar en dat standbeeld ver volgens aan de gemeente in eigendom over te dragen. en W. die met waardeering keu- namen van het verlangen dier com missie, dat standbeeld daar ter stede doen verrijzen, hebben de daartoe noodige voorstellen aan' den raad ge daan. AFLOOP VERKOOPINGEN. Zaterdag werden ten overstaan van den notaris H W. Neer voort te 's-Graven- polder in het openbaar verkocht: de pruimen, zwarte bessen en vroege ap- leien en peren, wassende in verschillende, xiomgaarden in de gemeente 's-Graven- polder, Iloedekenskerke, Baarland en Oudelande voor f 2764, plus 61/3 voor onkosten Middelburg. Van 7—9 Juli. Bevallen: Pv Lamejjn geb. Wjjkhuisen, d.; M. van Coevorden, geb Leeuwen, z.; E. Coppejans, geb. Rommens, z. Overleden: Jac, van Maldegem, wed. van J. Marinissen, 70 j. De zaak van het Zuid-Afrikaansch Museum te Dordrecht is tot een minne lijke schikking gekomen. Er is een stich ting „Zuid-Afrikaansch Museum, opge richt door Hidde Nijland" in het leven; genepen door de heeren Hidde Nijland en dr W. J. Leyds. Hel bestuur bestaat uit de heeren: H. Wichers, burgemeester van Dordrecht voorzitter; dr. H. J. Kiewiet de Jonge, dr. W. J Leyds, Hidde Nijland, prof.! dr Joh. W. Pont B. U. de Waal en prof, H. D. J- Bodenstein, secretaris. VERSCHILLENDE BERICHTEN. - Nu de 'stalhouders hun tarieven hebben verhoogd, heeft de Vereeniging van huisartsen te 's-Gravenhage tot de stad genoden het rferzoek om medewer king gericht, opddjt er zooveel mogelijk op do spreekuren van de hulp der docto ren gebruik wordq gemaakt en dus de aanvragen tot bezoek van den arts aan huis z.ooveei mogelijk worden beperkt of wel zoo vroegtijdig mogelijk worden ge daan, teneinde de geneesheeren in staat ie stollen, het bezoek zoo voordeelig wo* gelijk te regelen. In den nacht van Vrijdag op Zater- Hag waren twee studenten met den laat- sten trein uit den Haag naar Leiden ver trokken. Na eenigen tijd daarin te heb ben gezeten, wilden zij liever in een an deren wagon plaats nemen; zij verlieten hun coupé en wilden over de treeplank een anderen opzoeken. Een hunner, de student D., afkomstig uit Delft, is toen van de treeplank gevallen, door den trein overreden en gedood. Het lijk was afschu welijk verminkt. Zaterdagmiddag vermiste vrouw van BURGERLIJKE STAND. UIT OOSTBURG. De Liefdadigheids fancyfair, ingericht door het Belgische „koraiteit" te Oostburj en gister, Zondag, geopend, is uitnemen! geslaagd. In de eerste plaats is dit zeker te dansen aan god Pluvxus, die deze on derneming zoo gunstig gesterad was, dat het nh den middag niet meer geregend heeft. In de tweede plaats was het Mid- delburgsclie muziekkorps onder directie van den heer J. Morks voor honderden; de clou van het feest; in de derde plaats verdiende de inrichting allen lof; in t kort, het feest was een volkomen suc ces; meer dan 3000 toegangskaarten wer den verkocht; alle kramen en tentjes had den hel overdruk. Te Oostburg is een ruim tweejarig kind in een pot met kokend water geval len en aan de gevolgen överleden. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.17 u. 5 0/0 Nederl. 101 Vs; 2i/s 0/0 Nederl. W Schuld 61%, 3 f/o do. OblïgJ. 733/4; -3 dq. Certif. Kon. Petrol. Aand. 532; Gecons. Holl. 166%; Perlak 68; Zuid Perlak 86% Amsterd. rubber 235; Nederl. do 10S Ned. Amerik. vaart 349; Kon. Holi. Lloyd 176; Kon. Ned,. Stoomb. Mij. '230%. Prolongatie 3 Anaconda 168; Steels 120%; Denver 10%; Erie 26%Miss. Kap sas Texas' 63/?; Car Foundry 78; Hide Leather 60; Common Marine 30%Prefered do 87%; Mort en Coll. Oblig. 6 <Vo 88 Maxwell Gr. C. v. A. 36%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 451/4; Ci- 38%, 138. Studebaker 74; Union Pa- DE KIESRECHTHER VORMINGEN IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 9 Juli. De zitting van den Rijksdag begint om 3 uur; waarschij lijk zal de Rijkskanselier niet spreken. Er zat alleen behandeld worden een in terpellatie der sociaal-democraten over de groen ten voorziening BERLIJN,9 Juli. De kanselier heeft gisterenmiddag eenige partijleiders en 's avonds den voorzitter van de Hoofd commissie ontvangen. "s Avonds heefl het Pruisische nisterie vergaderd. De beraadslagingen liepen over het besluit, waarin de eisch tot invoering van het Rijksdagkiesrecht in Pruisen en van het parlementair systeem gesteld worden De beraadsla gingen worden heden voortgezet. UIT OOSTENRIJK. BERLIJN, 9 Juli. De „Berliner Lokal Anzeiger" verneemt uit Weenen, dat men in parlementaire kringen verwacht, dat de hervorming van het Ministerie op handen Het ministerie Seidler zon voor een) geheel nieuwe regeering plaats maken. GEDWONGEN WINKELSLUITING. Hoewel de kwestie van winkelsluiting er een is, die Rechts naar de' plaafeelijke toestanden geregeld kan worden, wil len we toch hier enkele opmerkingen laten volgen uit het rapport dat een Rotterdam door den gemeenteraad ;nge- stekle commissie dezer dagen heeft uit gebracht. Op grond van de ingewonnen getuige nissen meent de oommissie dat het geen twijfel behoeft te wekken of ook te Rot terdam zal een einde moeten worden ge maakt aan de onbeperkte vrijheid, die winkeliers genietenniet alleen in het be lang van de daarbij betrokken bedienden doch niet minder in het belang van groot aantal winkeliers zelf, die persoon lijk een vroeger sluitingsuur wenschen doch door hun klanten en uit vrees voor concurrentie noodeloos gedwongen wor den hun winkel -laat open te houden. Dal het particulier initiatief onmach- j isl hiep ietg te bereiken, is uit der vele mislukte pogingen geblekenzoo dat wel de eenige wijze om tot een bevredigend© oplossing te geraken is: het ingrijpen van de overheid. Is de commissie derhalve tot oe con clusie gekomen, dat tot invoering van een verordening moet worden overge gaan, waarin een algemeen uur van (winkelsluiting - vooralsnog acht zij' 9 uur vroeg genoeg wordt voorgeschre ven, zij voegt hieraan onmiddellijk toe, dat zij geenszins de oogen sluit voor de nadeelen en bezwaren, die daarvan voor sommige takken van winkelbedrijf het gevolg zouden zijn. Zij is dan ook eenstemmig van oor deel, dat niet tot een verordening tot winkelsluiting mag worden besloten, zon der dal daarin, voor zoover zulks moge lijk is, een uitzonde ring wordt gemaakt voor die winkeliers, wier bestaan door een vervroegd sluitingsuur ernstig zou worden bedreigd. Zij maakt met opzet het voorbehoud „voor zoover mogelijk", omdat het duidelijk is, dat bij iederen overheidsmaatregel, die in het individu- eele leven ingrijpt, bepaalde personen naoeel lijden, een ondervinding, die in het dageljjksch leven herhaaldelijk wordt opgedaan en die men als onvermijdelijk heefi 'te aanvaarden. Er zijn evenwel bepaalde artikelen, die voor onmiddellijk verbruik gereed verkocht worden en waaraan de behoefte in vele gevallen eerst ontstaat bij het zien daarvan; zij behoeft slechts t© noemen gebakjes on koekjes, gebakken visch e. d. Het] spreekt vanzelf, dat het debiet van deze ver- bruiksartikelen het meeste van belang is, wanneer het uitgaand publiek zich op straat bevindt, alzoo in de avonduren. Zoodoende is de commissie er toe geko men om na te gaan, welke van de in raar overzicht genoemd© groepen van een wettelijk sluitingsuur 'zouden moeten worden vrijgesteld. In overeenstemming met deze overwe gingen verzoekt de commissie dan ook bij de vaststelling eener verordening o. a. met de volgende punten rekening te hou den. dat het sluitingsuur worde bepaald op 9 uur n.m. en het openingsuur op 5 u.ur voorm.; dat van het sluitingsuur worden vrij gesteld: a. geheel: apotheken, koffiehuizen en dergelijke inrichtingen, waarvan het slui tingsuur elders is geregeld, winkels in stations, zoomede winkels en kramen, waar uitsluitend een of meer der volgen de artikelen worden verkocht, t. w. koek, banket, chocolade- en suikerwer ken, visch, liiterboord en lever; b gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus- winkels, waar uitsluitend wor den verkocht een of meer der artikelen aardappelen, groenten en fruit. Van de verdere bepalingen stippen we nog aan 'dat gedurende een "kwartier de gelegenheid worde gegeven om klanten, die te 9 uur reeds in den winkel zijn, al te helpen; dat worde toegestaan om vóór 9 uur gedane bestellingen uit te voeren; dat verboden wordt in café's e. d, na 9 uur waren te verkoopen, die uit die inrich tingen worden medegenomen; dat naast dqn verkooper ook de kooper bij over treding wordt strafbaar gesteld. ONDERWIJS- Aan het op 6 en 7 Juli gehouden! toelatingsexamen voor het gymnasium al hier werd deelgenomen door 8 candi- daten voor de eerste en een voor dq vierde klasse, die zich echter tijdens het examen terugtrok. Tot de eerste klasse werden onvoorwaardelijk toegelaten: An toinette J Dieleman, Maria A. Duvekot, Jolian! A Ross, Jan J. Snoep, Frans D„ Sprenger. George F Voorhoeve, Simon van Wouwen en voorwaardelijk met her- examen rekenen Henri J. Tichelman. Geslaagd voor het voorloopig ïna- chinistenexamen de heer H van Kuijk alhier. Mej. C. Overweg, onderwijzeres aan de bijzondere school te Biggekerkc, heeft op haar verzoek tegen 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend. In de daar ont stane vacature zal geen onderwijzeres, doch een onderwijzer benoemd worden, waarvoor zich reeds een 9-tal sollicitan ten hebben aangemeld. Tol directeur van de Handelsavond school le Goes is benoemd de heer A. G van Dijk, thans waarnemend directeur en tot leeraren de heeren G. C. Dun voor aarurijkskunde en mr. C. Kegge voor staathuishoudkunde en handelsrecht. Aan 's Rijks Veeartsenijschool isj bevorderd van het 1© naar het 2e studie jaar de heer C. Tolhoek van Kat ten- dij ke, en van het 3e naar het 4e studie jaar de heer A. C. Steendijk van N i e ra wer k e r k, De heer C. M. van den Broecko te Aardenburg slaagde voor het propacdeutisch examen nan de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouw- sehool te Wageningen. LANDBOUW. Te Ritthem heerscht in hevige mate do vlekziekte onder de varkens. Bij verschillende varkenhouders is het dier gestorven of uit nood geslacht. In

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2