LAATSTE BERICHTEN. BUT EILAND. fefelijkheid van samenwerking in dezen lusschen medici en armenzorg Mejuffrouw Ter Meulen bespreekt wat zij in het buitenland zag en wat zij zelf met haar helpsters reeds bewerkt heeft en komt tot de conclusie, dat voor dit werk Verpleegsters moeten worden opgeleid, omdat kennis van verschillende ziekten en hunne behandeling een lioofdvereiscli- te is. i RAADSVERKIEZINGEN. Nislse. Stemming'voor drie leden. Gekozen de heeren Jan Vermue Jr. met 106, H. Dane met 92 en L. Nieuwen-» huijse met 83 stemmen. De heer M. Mol Jr verkreeg er '62. Er waren '141 van jde .15» kiezers opgekomen. Waarde. Stemming voor drie le- den. Uitgebracht 153 stemmen, waarvan één van onwaarde. Daarvan verkregen: D Eoone 47, A. Dees 60, P. Klap 38, M. de Leeuw 38, J. J. Mol 79; C. Thorenaar 72 en M. Weststrate 76 stemmen. Gekozen alzoo J. J. Mol ed' herstem ming tusschen D. Boone, A. Dees, -'C. Thorenaar en M. Weststrate. Kruiningen, Stemming voor 4 leden Gekozen de heeren J. ICostense, 252, J. Poleij 222 en J. K. Ribbens 251 stemmen en P. de Smidt 241 stemmen. 151 stemmen werden uitgebracht op A. J. Lindenbergh, den vijfden candidaat. St. Maartensdijk. Stemming' voor drie leden. Uitgebracht 406 geld Eiemmen. Herkozen de drie aftredenden J. Bastiaanse, M. P. Groeuewege en Jb. Hage, resp. met 285, 282 en 271 st. Op Ide candidaten der S. D. A. P. waren .Uitgebracht Anth. Priem 96, A. P. Bout 88 en Joh. Geldhof 75 stemmen. KERKNIEUWS- Het optreden van ds. N e telen bois. j Men schrijft aan Luctor et Emergo: De kerkeraad der Geref. Kerk te Middelburg sprak in zijn vergadering dd 25 Juni 1.1. bijna unaniem zijne af keuring uit over het optreden van Ds. Netelenbos in den dienst des Woords in de Ned. Herv. Kerk te Den Haag, ien besloot daarvan mededeeling te doen aan den kerkeraad der Geref. Kerk te 's Gravenhage. Dj Netelenbos weigerde te beloven, dat hij zulks niet meer zou doen, en daarom besloot de kerkeraad met een meerderheid van 28 stemmen, Z. Eerw. dergelijk optreden te verbieden. De vergadering, die van acht tot half twaalf uur duurde, had een kalm ver loop. Hel besluit van den kerkeraad der Gerer Kerk te Middelburg luidt aldus- ,.De kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Middelburg, gezien liet bezwaar schrift van den kerkeraad vim 's Graven hage, gehoord ds. Netelenbos, spreekt hare afkeuring uit over het optreden van ds Netelenbos in de Ned. Herv. Gemeen te te 's Gravenhage; en verbiedt voor taan aan zijne dienaren te preeken buiten hel kerkverband 'der Geref. Kerken in Nederland." Ir. de „Nederlander" heeft ds.' Nete lenbos, naar aanleiding van een bericht ün. dat blad, in een ingezonden stuk opge merkt, dat zijn kerkeraad hem niet ver zocht, doch verboden heeft voortaan te preeken buiten het verband' der Geref, Kerken in Nederland. „Kerkrechtelijke gronden, zoo vervolgt de heer Netelenbos, zijn daarvoor niet aangevoerd. Het besluit brengt geen mo tieven bij. Misschien vraagt menigeen: „Wat zal de betrokkene nu doen?" 'Mijn antwoord is- gehoorzamen, zoo lang de dingen zijn, gelijk ze nu zijn. Daar is nl. door een mijner gemeente-, teder, een gravamen bij mijn Kerkeraad ingediend tegen art. 27—30 der Ned. Geloofsbel., een gravamen, dal zich richt tegen de daar te vinden beschouwing der ware en valsche kerk en zich grondt op de overtuiging, dat er alleen van plu riformiteit der kerk kan gesproken wor den Mocht dit gravamen "de instemming or.zer kerken eens vinden, dan zal mijn kerkeraad, even gehoorzaam aan de her ziene confessie, als ik nu ben aan zijn verbod, zich niet langer aan zijn nu ge nomen besluit gebonden achten." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eest; ds. J Frauck, te Zuid-Laren, te Rhenen. ds. W. v d. Waal te Slijk-Ewijk. Bedankt voor Grool-Ammersds. D. Planlinga, te Hoogeveen, voor Heves- kes ds J. B. F. v. IGeffers, te Nes op Ameland. ONDERWIJS- In de commissie, belast met het afnemen van de in September te 's- Gravenhase te houden examens ter ver krijging van een diploma van be kwaamheid als Rijksklerk der tweede klasse bij het dienstvak der registra tie en domeinen, zijn o. a. benoemd de heeren A. G Faber, ontv. der regi stratie en successierechten alhier, en A Kleijn, bewaarder der hypotheken enz. te Goes. - Geslaagd voor de acte teekenen Md. de heer A. J Binnjendijik te Hulst. LANDBOUW. —Daai" de sluitingsdatum van Uuli voor inzending van bestelkaarten 1917/18 door velen niet in acht is genomen kun nen worden, heeft de kimstmestcx>mmi6- sie de gelegenheid tot het inzenden der kaarten nog opengesteld tot 15 Juli a.s. op welken datum alles in het bezit der commissie moet zijn. De V. N. A. Eenige landbouwers uit verschillende provinciën van ons land hebben een vereeniging geslicht van de Nederland- sclie Akkerbouwers (V. N. A.), die zich ten doel stelt het bevorderen van de belangen van den Nederlandschen akkerbouw in het algemeen en van ak kerbouwers in het bijzonder in den meest uitgebreiden zin des woords. In het voorloopig hoofdbestuur zitten o a de heeren: Pb. van Dixlioorn, Axel; H. J. Dorst, Stavenisse; G. v. d Werff, Rilland Bath; P. Poley, Ierseke. Voorzitter is A. Cplijn, burgemeester van Nieuwer Amstel; secretaris L. B. van der Slikke, Rotterdam, Haringvliet 100. Vlas. Door de buitengewone weersges'.eldlieid zal men in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande ren spoedig met het vlastrekken kunnen beginnen. In 't algemeen zal de oogst zeer mee vallen; het gewas h leeft, vooral wat de witbloem betreft, een meer dan gewone lengte, terwijl de zaadvorming niets te wensclien overlaat. Alleen is de langdurige droogte bij het opschieten minder gunstig geweest vpor de blauwbloem, dat bij spoedigeren re genval zeker langer zou geweest zijn, ter wijl door den tweeden lievigen regen verschillende perceelen, die alles be loofden, zoo dooreen en ter neer zijn geslagen, dat zij belangrijk in waarde hebben verloren. De handel begint levendig (e worden, rtaar kwaliteit wordt f 450 lot f 550 per gemet betaald. Hippos. Gisterenmiddag vergaderde in het Schuttershof alhier Hippos, vereeni ging van Walchersche paardenfokkers De voorzitter, de heer A. de Feijter Jz., betreurde het in zijn openingswoord, dat zoo weinigen deze vergadering bijwoon den. Hij heette de aanwezigen echter har telijk welkom en in de eerste plaats den heer jhr. P. J. Boogaert, den voorzitter, van de afd. Middelburg Z. L. M. De se cretaris, de heer Kraamer, zou wellicht later nog ter vergadering komen. De voorzitter wierp een terugblik op de jongste veulenkeuring, die ondanks de strubbelingen, die de vereeniging heef t doorgemaakt, een succes was. Niet alleen was er voldoende deelname, doch ook was liet gehalte gemiddeld beter dan op de eerste keuring. Spr. herinnerde aan rlej nog altijd aanwezige fouten, waarop de jury, die uit oij uitstek deskundigen be stond, terecht gewezen heeft. Hij hoopte, dat hierin verbetering gebracht zal kun nen worden en bracht namens de veree niging zijn dank aan de drie heeren, die de jury uitmaakten en de vereeniging zoo zeer aan zich verplichtten. Na de lezing der notulen deelde de voorzitter mee, dat naar aanleiding der vorige vergadering 7 leden hebben be dank!. niettemin steeg het ledental van 43 tot 66 Hierop ging jhr Boogaert over fcot dei uitreiking der medaljcs, nadat de voor zitter hem bij voorbaat dank gezegd had voor zijn bereidwilligheid in deze. De heer Boogaert heeft met genoe gen aan het verzeek van het bestuur» voldaan, omdat hij gaarne namens de afd. Middelburg der Z. L. M. blijk geeft vans zijn belangstelling in de paardenfokkerij. Jarenlang kon het verslag der afd. wel gewagen van een grooten liandel in de paarden, maar moest tevens ge we zei» worden op de inférieure kwaliteit. Daar om heeft hij met zooveel genoegen de oprichting der vereeniging Hippos gezien. Ten opzichte der onlangs in de ver eeniging plaats gehad hebbende moeilijk heden, wekte de heer Boogaert del leden op kleine twisten terzijde te stel len en eendrachtig samen te werken. Verbetering van het ras kost jaren, maar dan kan ook veel bereikt worden. Door den ongelukkigen toestand in Bel gië zullen daar vele goede en schoone dieren verloren zijn gegaan, hetgeen na den vrede waarschijnlijk den Zeeuwschen fokkers ten goede zal komen. Wel zullen de prijzen eerst wel dalen, maar voor een goed landbouwpaard zullen slraks toch goede prijzen te bedingen zijn en spreker gelooft, dat de heeren fokkers niet on verschillig daarvoor zijn en er een aan sporing in zullen vinden het ras zoo goed mogelijk te maken. De heer Boogaert reikte daarop jnet nog eenige toepasselijke woorden de me dal j es aan de reeds vermelde prijswin naars uit. De heer Maljaars uit Nieuw en St. Joosland, dankte jhr. Boogaert on de af- deeling Middelburg der Z L. M. voor de door haar uitgeloofde medalje, waaruit' haar belangstelling voor de vereeniging blijkt. De voorzitter sloot zich bij deze woorden aan en bracht ook een woord van dank a.ux de fokkers, die huia dier ten toon stelden. Hierop volgde de bespreking van de verkrijging van cursussen in paardenken nis in den winter 1917/'18. Dit ligt op den weg der afd. Middelburg Z. L. M.; aart haar moet verzocht worden cursussen te houden. Bij voldoende deelname h zoo'n cursus verzekerd. De laatste jaren wevneu geen cursussen gehouden, we gens gebrek aan deelname. De voorzitter geloofde, dat er in de vereeniging, die de vooruitstrevende, fokkers bevat, wel genoeg animo te vin-, den zal zijn, en wekte de aanwezigen op zich of hun zonen op te geven. Staande de vergadering gaven zich reeds 10 deelnemers op, zoodat het han den van een cursus verzekerd is. Dezej moet gehouden worden door een veearts, daar dit een der voorwaarden is voor het rijkssubsidie. Bij de daarop volgend© rondvraag zeide de heer De Buck dat de jury bij <14 laatste keuring wel de gebreken had aan-» gewezen, maar hij vroeg of zij ook den| weg ter verbetering wees. De voorzitter antwoordde hierop, dat men verbetering kan bereiken, door korte, hooge hengsten aan te koo- pen met voldoend grof beenwerk on, prima hoeven, van een goed geconsoli deerde afstamming. Men gaf daarop van uit de vergadering hel bestuur in overweging stappen te deen om voor de vereeniging een zoo'n hengst aan te koopen. Het bezwaar van het bestuur, dat de hengstenhouders be nadeeld zouden worden, werd d|oor dp drie aanwezige hengstenhouders niet ge deeld. Dit punt zal op de agenda voor dd volgende vergadering geplaatst worden. Met een woord van dank aan de leden en vooral voor het laatste besluit sloot de, voorzitter de vergadering, na ook den'! heer Boogaert dank gezegd te hebben voor zijn aanwezigheid. LEGER EN VLOOT. Gisteren werd te SerooSkerke door den luit.-kol. Jan se de zilveren me daille voor 24-jarigen trouwen dienst uit gereikt aan den adj.-onderoff.-kwartier meester J. A. F. van Geelkerken. Ter gelegenheid van zijn jubileum werd hem door de onderofficieren om hall' twee uur een huldeblijk aangeboden, bestaande uit ëen gouden horloge en ösn theekast. De jubilaris dankte zichtbaar aange daan voor de hem betoonde hulde. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 16 dezer bevorderd tot vice-admiraal, de schoulen-bij-nacht W. C. J. Smit, commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde en W. T. de Booy, chef der a fdceling materieel bij' hel dep. van marine. Voorts is bij Kon. besluit: bevorderd tot schoul-bij-nacht de kap. ter zee J. Albarda, commandant van het Ned. eskader in Oost-Indië; met ingang van 16 dezer, den vice-ad miraal F. Pinke, op zijn 'verzoek, wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder dankbetuiging voor de vele goede en gewichtige -dien sten, door hem aan den lande bewezen en onder toekenning van een "pensioen van f 4350 's jaarS; met dienzelfden datum, de titulaire rang van vice-admiraal verleend aan den adjudant in buitengewonen dienst van H M de Koningin, den gepensionneerden sckout-bij-nacht F. Bauduin, sous-chef van Ilr. Ms. militaire huis; met dienzelfden datum bevorderd tot sckout-bij-nacht de, kapitein 'ter zee 'J. J. Rambonnet, minister van marine. AFLOOP VERKOOPINGEN. De notaris J. W'. Verhulst heeft gisteren alhier publiek verkocht: Perceel 1. 1 H.A. 11 A. 90 cA. bouw land en sorinu, liggende bij den weg van, Marielcerke naar Krommenhoeke, in de gemeente Bfggekerke, voor f 2222. Perceel 2, 98 A. 20 cA. weiland, lig gende bij de hofstede „Schoonewal", in de gemeente Vi'ouwepolder, voor f1400. Perceel 3. 85 A. 30 cA. weiland, lig gende achter perceel 2, voor f1174. Perceel 4 1 H.A. 22 A. 80 cA. wei land, liegende achter perceel 3, Voor f1910. Perceel 5. 33 A. 70 cA. bouwland, liggende aan den grintweg van Veer& naar Gapinee, bij Gapinge, voor f 687. Perceel 7. 1 H.A. 85 A. 40 cA. wei land, liggende aan den Tintelweg, in de gemeente Vrouwepolder, voor f 1802. Perceel 6, 1 H.A. 37 A. 90 cA. wei land, liggende aan den Scheilachschen weg, bij het wegeling en voetpad naar den Kruisweg, in <tó gemeente Vrouwe- poldcr, werd opgenpuden. De Notaris J.V Wj Verhulst heeft heden te Arnemuiden verkocht de volgende aldaar gelegen perceelen: 43 a., 70 c.a. bouw- en 60 a. 90 ca< weiland aan den Nieuwcrkerkschen weg in massa aan. J. K Crucq J.K.zn te Ar nemuiden voor f 1358. 51 a. bouwland en 40 a. 35 ca., id. aan den Keelweg in massa aan F. Crucq le Arnemuiden voor f 1625. Donderdag werd te Ierseke door notaris Van der Kloes te Ellewoutjsdijk voor de erven van wijlen F. N euwen- liiuize in 't openbaar geveild on verkocht een huis en erf, groot ruim 2 A.t aan; de Damstraat. Ivooper werd de lieer G. de Rooij voor f 2 406 plus 81/3 pet. on kosten en 50 voor losse goéderen en een kippenhok. Te Ovezande werd Donderdag ten overstaan van den notaris II. W. Neervoorl le 's-Gravenpolder, ien 'ver zoeke van den heer M. Rentmeester te Driewegen, in het openbaar verkocht de hofstede „Do Bushoeve", bestaande, ,uit: woonhuis, schuren, tuin, boomgaard, bouw- en weiland en erf in de gemeenten; Driewegen en Oudelande, ter grootte van 13 H A 72 A. 65 c.A. Kooper werd de heer M. Rijk Bz. te, Heinkenszand, voor f 2770 per HA., is voor den hoop f 38.022,40y2 onvermin derd f3185 voor accessoiren en 81/2 pro cent voor onkosten. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 5—6 Juli. Ondertrouwd: P. Koo- man, jm. 24 j. en M. Leempoel, jd. 23 j.; ,J. Kuzee, jm. 30 j. en A. Sinke, jd. 24 j.; G. de hamer, jm. 27 j. en J. G. van Lnngeraad, jd. 26 j.; J. M. M. L. van Wage, jm. 35 j. en L. Rietvelt, jd. 33 j. Gehuwd: C. A. Schouten, jm. 23 j. en E M. Godart, jd. 22 j.; P. Burgs, jm. 21 j en J. A. Douw, jd. 19 j. Bevallen: A. .de Rijke geb. Leijnse, d.; N. Wattez geb. Van der Snel, z.j C. Kraak geb. Nieuwenhuize, d. Overleden: A. B. de Roos, 74 j„ we duwnaar van M. J. Bo>s. BEKENDMAKINGEN. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis dat de minister van Landbouw, Nijverheijd en Handel mei ingang van 5 Juli 1917 eep maximum-lcleinhandelprijs voor vroege aardappelen van 11 cent per K.G. heelt vastgesteld. Middelburg, 6 Juli 1917. De Burgemeester voornoemd, P* DUMON TAK. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat, de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien arlikel 2 der Distributiewet 1916; Hee ft goedgevonden vast te stellen een maximumprijs voor Regeeringsvisch in gebakken toestand van 80 cis per K.G. Middelburg, 6 Juli 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. UIT DEN HAAG. De Koningin-Moeder is heden voor het zomerverblijf naar Soestdijk vertrokken. De heer Troelstra heeft zich heden weder naar Stockholm begeven. Naar aanleiding van een oproep van het Revol. Comité tegen den oorlog en zijne gevolgen tot de arbeiders<om he denmiddag te staken en op het Binnen hof te gaan protesteeren tegen den pard- appeleirnood en het bloedregime te Am sterdam, heeft de Ilaagsche Bestuurders- bond bij manifest de arbeiders gewaar schuwd zich niet te laten misleiden en aan den arbeid te blijven. Vanwege politie en militaire macht zijn strenge voorzorgsmaatregelen getroffen, omdat het de bedoeling is geen groote menschenmenigte op het Binnenhof Loe te laien. Reeds in den voormiddag stonden bij dc toegangen tot het Binnenhof een twintigtal cavaleristen en een tiental be- reder politie-agenlen. Tweede Kamer. Heden interpel leerden de anti-re v. Rutgers en de soe.- dem van den .Tempel over den aardap- pelennood en in verband daarmede om trent de levensmiddelen- en üitvoerpoli- tiek der regeering en de Amsterdamse!}© ongeregeldheden. Inlerpellanten stelden verscheidene vragen. De heer van den Tempel vroeg o. a. welke motieven den Minister van Landb. ertoe hebben geleid een belahgrijk deel van den oogst van vroege aardappelen voor export aan te wijzen op het tijdstip, dat de voorziening van onze bevolking met dit levensmiddel nog volstrekt onvoldoen de was. UIT AMSTERDAM. De 17-jarige H. S. die gisterenavondr terwijl zij in de huiskamer zat, door een kogel ernstig gewond word, is heden overleden. SCHIP VERLOREN. „Het Volk" meldt: de sleepboottraw ler „Lauwerzee" uit Scheveningen is 27 Juni ter kustvisscherij in zee gegaan en. nog niet teruggekeerd. Daar hel vaartuig slechts drie 'lagen uil zou blijveu, vreest men dat het ver loren is gegaan. EEN SCHIPPER VERMOORD. Maandagmorgen werd aan den hoek van de Merwede nabij Dordrecht voor anker gevonden een schip, genaamd „De twfee Genroeders", dat bij nader onder zoek verlaten bleek te zijn. Door de raa- rechaussée van Papendrecht en de politie van Dordrecht werd een uitgebreid on derzoek ingesteld. Er bleek, dat aan boord van bet schip een kastje was open gebroken en geld vermist werd. De 66- 'jarige schipper G. Vos en de schippers knecht P. V., 15 jaar oud, werden ver mist. De laatste werd Dinsdag door de Rot- terdamsche recherche gearresteerd en bekende den schipper vermoord (e heb ben. Daarna trok hij deze verklaring weer in. Hedenmorgen werd onder het schip; hel lijk van den schipper gevonden, ge wikkeld in een zeildoek. Aan het lijk was een anker bevestigd, wegende 30 K.G. De justitie heeft de zaak in handen. BEURSBERICHT AMSTERDAM, 2.19 u. 5 0/0 Nederland ÏOU/s; 2i/s 0/0 Nederi. W. Schuld 61 en één half, 3 o/„ do. Oblig. 731/2; 3 o/0' do. Certif. 73i/4. Kon Pelr. Aand. 1530; Gec., Hojl, 164%), Perlak 68; Zuid-Perlak 86VsAmsterd. Rubber 234; Nederi. Rubber 103 ex. d. Ned. Anierik. Vaart350; 'Nieuwe üo. 341, Kon. Holl. Lloyd 176; Kon. Nederi. Stoomb. Mij. 229i/ï. Prolongatie 3 0/0. Anaconda 169; Steels 120i/i; Denver IO1/3Erie 26i/2; Miss Kansas Texas 61/2'; Carfoundry 771/4; Hide Leather 60; Com mon Marine 29%Prefered do. 8'6y8; Mort en Coll. Oblig 6 0/0 '88; Maxwell Gr. C v. A. 36; Maxwell Land Ce'rt v Inc„ Bonds 451/4; Cigars 38y2; Sfudebaker 68— 69, flauw; Union Pacific 136y2. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 6 Juli. Off. Westelijk oorlogstooaeel. Bij mist en regen den geheelen dag geringe gevechtsactie, 's Avonds werd bij helderder weer het vuur levendiger en.' 's nachts werden verscheidene verken nersgevechten geleverd. Wurtembergsche stormtroepen haal den N. van de Aisne na een verbitterd! handgemeen een groot aantal Franschen uil hun loopgraven. Ooiteljjk oorlogstooneel. Tusschen Sbopof en Brzezany bereik te het a riilleriegevecht gisteren groote hevigheid. Ook bij Zwyzin, Brody en Smorgon was de vuuractie tijdelijk zeer hevig Waargenomen werd dat Roemeensche troepen voor een aanval werden opgesteld tegen in ons bezit zijnde hoogten ten Z. van hel Casinudal. Zij werden door ver- nietigingsvuur uiteengejaagd. Aan d en beneden-Donau was de vijand roeriger dan den laatsten tijd. m Macedonië geen groo'te gevechtsac tie. ANTWERPEN BEBOET. De [correspondent van de „Telegraaf", seint van de grens: De Duitsche autori teiten hebben Antwerpen een boete van. 100.000 Mark opgelegd, omdat de stad geweigerd heeft, de schade, welke door den oorlog in verscheidene wijken werd aangericht, le herstellen. KLOPPPARTIJ BIJ PARIJS. PARIJS, 6 Juli. Gisteren had te Pautin bij Parijs een ernstige kloppartij, plaats tusschen politieagenten en een aantal de serteurs. die met revolvers op de politie schoten. Een agent werd gedood en. eenige andere zijn gewond. Het publiek trachtte de deserteurs te lynchen; slechts met groote moeite kondeiï zij in veiligheid worden gebracht. DÈ DUITSCHE RIJKSDAG, BERLIJN, 6 Juli. V. D Het Berliner Tageblall meldt, dat het groote poli tieke debat Zaterdag zal beginnen. Men neeml in Rijksdagkringen nog altijd aan, dal de Rijkskanselier zelf de debat ten zal inleiden. Over de kwestie van verandering in hel Rijksdagkiesrecht ver wacht men voor heden een verklaring van Helfferich. DE AMNESTIE. WEENEN, 6 Juli. De „Wiener Po- litike Rundschau" meldt, dat de vrij lating van dc vroegere Czechische af gevaardigden aanstaande is. In het ge heel vallen onder de amnestie van den keizer 18.000 personen. UIT HET HONGAARSCHE IIUIS VAN AFGEVAARDIGDEN. BOEDAPEST, 6 Juli Een afgevaar digde van de Tisza-partij interpelleerde wegens de houding van de Karolyi- parlij, die in het kabinet vertegen woordigd is. Deze partij heeft een houding1 aan genomen, die bezorgdheid bij de bond- genoofen opwekt. De spreker sprak vervolgens van het voorldringen van de Slaven ih Oosten rijk. Hij vreest er voor, dat het ge volg zal zijn dat dit de positie van Hongarije zoude raken. Hij vroeg den minister-president een geruststellende verklaring. UIT CHINA. LONDEN, 6 Juli. Uit Pckfeg wordt gemeld, dat de spoorlijn gedeeltelijk op gebroken is. De revolutionnairen zou den thans op marsch zijn naar Peking. In de provincie is het kalm. DE OORLOG* De Toestand. Aan het Oostelijk front bleef het nog rustig, maar de Duitschers meenen al de voorbereiding te bespeuren van nieuwe aanvallen op verschillende frontdeelen. Bij Brzezany hebben de Oostenrijkers)» naai" zij verzekeren, alle door den vijand! bezette stclliugsdeelen heroverd. Inmid dels is daar en bij Sborof de geschuts- strijd gisteren weer ontbrand, zoodat men daar wellicht reeds spoedig voor een nieuwen aanval staan zal. B/j Godof, in de richting van Zolotsjof, maakten de Russen bij een verkenningstocht 11 Duit-

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2