LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. DE UORLOG. tenaren een 4i/a pCt geldleening heeft aangegaan, groot f 36.000, af te lossen in 26 jaar in annuïteiten van f2ï00. De voorstellen van Gedeputeerde Sta ten tot aanhouding van: a. een verzoek om subsidie van de vereeniging ambachtsschool voor Neu zen en omstreken" b. een adres van J. en li. Sm it's scheepswerven te Kinderdijk om gedeel telijke vergoeding van schade, door des tijdsomstandigheden geleden bij den bouw van twee stoomschepen; c. een verzoek van de R. K. Militai ren-Vereeniging „Vreest God, eert den Koning, gevestigd te Neuzen, om, evenals voor 1916, ook voor 1917 een subsidie te mogen ontvangen (ingekomen 18 Juni jl), werden alle zonder discussie of hoofde lijke stemming aangenomen. Naar aanleiding van het voorstel van Ged. Staten tot regeling van de bezoldi ging van het personeel der ftoomboot- diensten was een adres ingekomen van den conducteur van de lijh Haasweerl Walsoorden om voor hem, evenals voor de andere conducteurs op den dienst op de Weslerschelde, het maximum te stellen op f 1100, in plaats van op f 1000. Hij wijst er op, dat de dienst op zijn lijn een zeer drukke is, zeker drukker dan', op de lijn Neuzen—Iiansweert en dat het niet aangaat zijn salaris vast te stellen: naar de waarde van het schip, waarop hij zijn dienst vei richt. Dit adres zal gelijktijdig met het voor stel hc-handeld worden Dit voorstel met de overige voorstellen; van Ged Staten werden verwezen naar de afdeelingen. Nadat deze getrokken waren, werd be sloten de volgende vergadering te hou den op 13 Juli a.s. 's morgens 10 uur. Hierop werd de vergadering gesloten. te openen gymnasium dr. G. E. "Wt van Hille, rector aan het stedelijk gymnasium Alkmaar, no. 2 der voordracht, met; 19 stemmen, tegen 12 op den eerstvoor- gedragene, dr. A. H. Kan, rector van het stedelijk gymnasium te Dordrecht. BEVOLKING. In de tweede helft van de maand Juni zijn in de gemeente GOES Ingekomen: C. de Vriese, leeraar M. O., uit Zaam- slag. 's H. Hendrikskinderendijk 285a.G. Sohier, kellner, Vlissingen, Groote Markt 51/52, G J. Wevers, agent -spoorwegboek- handel, Zwolle, v d. Spiegelstraat 229 P Roels, buffetbediende, Etten en Leur. Stationsplein 8; C. J. Meijler, kruidjenier, Middelburg, Papegaaistr 72. Ver trokken: C A. Limonard, kellner, naar Neuzen: wed M. Everse, zonder beroep, Kloetin- ge; F L. Weiss, ass. rijkslandb, proefst Leiden; C. C. Fransooijs, teekenaar, Rot terdam. rr.-Recht bank te Middelburg. (Vervolg van het verslag der zitting van gisteren). Vervolgens stond terecht A. V., win kelier te Middelburg, beklaagd - an overtreding der Distributiewet door liet "jen verlcoopen van petroleum vqor 20 gen! per Liter, terwijl de maximumprijs 13 cent was. Het gjing in deze zaak er om, of liier verkocht is petroleum of motorolie. De deskundigen, de heeren J G. van der Harst J.Jz. en M. J. van Pienbruek,; hebben monsters onderzocht en zijn tot de conclusie gekomen, dat het wel de gelijk petroleum was; motorolie is een soort petvoieum, maai- in ieder geval pe troleum. Bekl. zeide, dat gjewone petroleum niet kan worden gebruikt voor motoren en deze wel. De officier meende, dat beid. van ge dachte was, dat hij deze olie duurder mocht verkoopen, en eischte f 10 b. s. 10 d. Wegens liet verlcoopen van havermout voor 45 cent, in plaats van 15 centl, werd tegen K. J. v. H. ito M i ddel b ur g 25 of 25 dagen gevorderd. Nog werd geëischt tegen B. uit Goe wegens diefstal 3 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd en tegen van O., eveneens uit Goe si, die te Middelburg bij C de Jong© een fiets huurde en die fiets trachtte te verkoo pen, 6 maanden gevangenisstraf. Laatst genoemde is recidivist. Uitspraak in alle zaken 10 Juli. KERKNIEUWS* Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heinenoord (toez.V de heer C. M. Luteijn, cand. te 's-Gra- venhage; te Montfoort ds. D. E. Hupkes, te Warnswerd; te C.illaarshoek de heer A. D Meeter, cand. te 's-Gra- venhage. Aangenomen naar Niekerk en Vlic- dorp ds..J Samplonius te Blankenham. Gerefd Kerken. Beroepen te Nieuw-Weerdinge ds J de Jager, te Wolphaartsdijkte Nieuw- Lekkerland J. P Visscher, te Herwij- nen. Beoankt voor Loenen en Vreeland <ïs. W Weener te Vianen; voor Wer kendam (B.) ds J. van Velzen te .Middelharnisvoor Oosterzee ds. J D. Scheepsma te Roodeschool. ONOERWUS- In .verband met het voorkomen van meerdere gevallen van roodvonk onder de kinderen van school J, hoofd lieer Bakker, is sinds gisterenmiddag die school gesloten. Tot ïeeraar in teekenen aan de Chr. Kweekschool alhier is met in gang van 1 September ter vervanging van den lieer Wattez, die naar Leiden Ier trekt, benoemd!, de heer W. Pu Calliber, hoofd eener Chr. School li Souburg. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 September aan dr G. van Hasselt, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar- aan de Rijks- hoogcre burger school te Middelburg. Bjj Kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de R. II. B. S te Middel harnis J. C. Nijland te Schiedam, vroe ger alhier. Gisteren slaagde te Amsterdam voor het examen Cahdidaa t'-ï)eür wanr- der de Heer A. Baan te Middel burg. Geslaagd voor Engelscbe handelscor respondentie, examen Juni 1917 v. d, Federatie v. Handels- en Kanto.orbedien- denvereeniging in Nederland P. C. Bou ten4? uit Middelburg, thans res. 2e luid der inf. Geslaagd voor Fransche Handcls- cbrr. de dames A A. de Visser en S. C. 'de Back te V lis sin gen. Door den gemeenteraad van Den Haag is benoemd tot rector aan liet nieuw RECHTZAKEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. Dinsdagavond verkocht notaris Van de Velde te Tholen voor den lieer F. Moolker te Tholen, te Scherpenisse 5 gemeten 213 roeden bouwland. Hiervan kocht Jac. van Houdt te Scherpenisse 1 getnet 101 roeden voor f 1160; J. D. Jacht 1 gemet 64 roeden voor f 1270, en D. C. Duijnhouwer de overige pcr- ceelen respectievelijk voor f 1285, f 11-10 en f 1510, alles per Blooisch gemet. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 2—3 Juli. Bevallen: M. A. Wage naar geb. Van Riet, d. Overleden: M. S. van Boven, 24 j.j ong. z. Geboren: levenl. dochter van J. Bos- schaart en J. Huibregtse. BENOEMD. Benoemd tot gezworene van oen Geersdxjk polder de heer J. A. van Hee M. Jz. te Wiijssiek|erke GESLAAGD. Geslaagd voor hel Mercuriusdiploma boekhouden mej. E. A. van der Hcyde Nd. te Wiissekerke. LEVERING DERRIE Naar de le Sas van Gent verschijnende Zeeuwsche Koerier van particuliere zijde verneemt, is de levering van derrie voor hel oogenbiik door den Minister stop gezet. GODS DSN HAAG. Het Ned. Corr. bureau verneemt, dat in verband met de jongste maal-' regelen van Engeland ter zee, be paald is, dat de Nederlandsche schei- pen, die door de z.n. vrije vaargeul zouden moeten varen, tot nader or der niet mogen vertrekken. SPORT. De besturen van verschillende ver* eenigingen te V lis-sin gen, die zich sportgebied bewegen, hebben in een ge combineerde vergadering besloten tot hel houden van een sportfeest einde Augus tus—begin September. Een uitvoerend co mité is reeds gekozen en aan liet werk getrokken. AFLOOP AANBESTEDINGEN. - Door B. en W'. van Middelburg is gisteren aanbesteed: a het herstellen van kaaimuren, langs de kaden en aan de mestvaalt; b vernieuwen van het pannendak van school A en I, en het verrichten van verfwerk aan den abdij- en raadhuistoren en verschil lende andere gemeentegebouwien, bene vens enkele bruggen, een en ander in 7 perceelen. Ingeschreven werd als volgt- Perceel 1. kaaimuren enz R. J. Schijf f598; P. Dorleijn f668; G. van Oorschot f 505. Perceel 2, vernieuwing pannendak: I Jansen f 838.30; J. A. Beckers M0G8J. A Maree f911; M. J. Sanderse f870; P. Dorleijn f8G5; K J. van Loo f762; J. de Kroo, Koudekerke, f1150. Perc, 3, verfwerk Abdij toren: wed. W Heijboer f 1698; IJ. Pielerse f 1798; A J Miert 1 1645; J. Caliber f1718, A. F. Noesl f1774; F. N. Grims, Koudekerke f 1695. Perc. 1, verfwerk Raadhuisloren: wed. W. Heijboer f335; II. Pielerse f393; A. Miert f 570; D. P. Barto f 450; F. Macheiiaud f 367. Perc. 5, verven Koningsbrug: 1-1. Pk Ierse f471, A. J v. Miert f395, D. P. Barto f420; A. Ft Noest f515. Perc. 6, verven leuningwerk van versch. bruggen: wed. Heijboer f298; Cappon Clement f360; .T Caliber f243; J. A. v. Puffelen f425; M. Kleineberg f120; L. B v Houte f 125. Perc. 7, verfwerk school C- H. Pielerse 293- A J v Miert f330; J. A. v. Puffe len f317; M. Kleineberg f 139; G Smolders f250; D. P. Barto f264; C. A. Mantz f279; J. J Worrell Zn. f315 F. Machenaud f 282; J C. v. Laere f 303 L. B. v Haute f 149. Perc. 8. verfwerk school B, gymn. gch. en2.- wed. Heijboer f256; J. A. v. Puffelert f274; M Kleineberg f160; G. Smolders f230; D. P. Bar'o f259 J J Worrell Zn. f289; F. Machenaud f260; L. B V. Houte f 151. Perc. 9. verfwerk heeren- en- graan- beurs: wed Heijboer f463; Caopon Clement f509; H. Pieterse f 456; M. Klei neberg f285; D. P. Barlo f 469; F. I chenaud f175; L. B. v. Houte f275. De inschrijvers achter wier naaul niet: vermeld is, wonen, alhier. Door Ged. Staten werd heden aanbey steed he'. maken van een verbreedini van den Steigerdam te Walzoorden met bijkomende werken. Inschrijvers waren de lieeren i Adriaanssens Polvliet, Hontenisse, voor f 19990, W. Adriaanssens, HonlcnissO, f 15.300; L. G. J.^van de Ven en J. H v d Ven, Koudekerke, f 14.700, Kaan, Neuzen f 13 500 en J. J. Geluk S', Philipsland, f 12.995. Van wel ingelichte zijde deelt men men mede, dat het gerucht als zou de regeering bereid zijn in Nederl.-) Indiê ettelijke honderden Duilsclie krijgs gevangenen le inlerneeren, onjuist is. Tweede Kamer De heer Lohman installeert den heer Fock als voorzitter met een gelukwensch aan den benoemde en de Kamer, waarna de heer Fock het voorzitterschap aanvaardt j^pet een korte rede, waarin hij de gelukwenschen aan den heer Lohman met zijn 80sten ver jaardag herhaalt, en zijn beste weuschen uitspreekt voor liet herstel van den heer" Liefliuclc, en wijst op de belangrijkheid van de taak. welke de Kamer wacht. In de vergadering van hedenmiddag' heeft de heer Rutgers een interpellatie aangevraagd over de uitvoerpolitiek der Regeering belreffende de aardappelen en in verband daarmede omtrent de onge regeldheden le Amsterdam. De lieer Van den Tempel heeft yen interpellatie aangevraagd omtrent de hou ding der Regeering inzake de voorziening van levensmiddelen, mede in verband met de moeilijkheden, welke zich in de groote steden voordoen. Over het verleenen van verlof tot liet houden der interpellatie zal in de eerst volgende vergadering worden beslist. DE TOESTAND IN AMSTERDAM. Een deputatie uit "het Amsterdamsfche Vrouwencomilé heeft 'heden in veiTiaud met de aardappelencrisis met Minister PosLliuma een onderhoud gehad, dat twee umv duurde en ook werd bijgewoond door 'de heeren Reitsma en JCröller, den van de commissie van bijstand inzake de uitvoering der Distributiewet. De deputatie drong naar zij mededeel de..bij den Minister aan op ruimere ver strekking van levensmiddelen, vooral ook van aardappelen, en tegen lagere prijzen dan de tegenwoordigeen op een uitvoer verbod van levensmiddelen. Over liet resultaat van hét onderhoud kon de deputatie geen mededeeling aan de pers doen, daar hel revolutionnair siof- cialistiscli comité en het Vrouwencomilé de arbeiders legen Donderdagavond op liet Beursplein le /Amsterdam heeft bij eengeroepen om uitvoerige mededeelinr gen omtrent het onderhoud met den Minister te doen Wèl deelde de depu tatie mede, dat zij den indruk had ge kregen, dal tengevolge van de gebeurte nissen te Amsterdam een ruimere levens- middelenvoorziening te wachten In verband met liet besluit, gisteren avond genomen in de vergadering van hel revolutionnair socialistisch comité hebben hedenmorgen bijna 'alle bouw vakarbeiders, alle, grond- en heiwerkers en steenzetters luk werk neergelegd. Bo vendien is een staking uitgebroken bij (le Nederl. fabriek vafi spoorwegmaleriaal en bp de Maatschappij „Trompenburg", de construcliowerkplaatsen van Croo Brauns, bij de Droogdokmaatschappijen vele andere gi-oote en kleine fabrieken Bij de Marinewerf hebben 800 man het wèrl; neergelegd, terwijl ook de losse werklieden van de Ilembrug en van de Ned. draad- en kabelfabrtek slaken. Hedenmorgen is nog een balaljon in fanterie uit laren aangekomen Het plaatselijk arbeidssecretariaat deelt medé, dat minstens 10 000 arbeiders heb ben gestaakt. Er is een compagnie mitraljeurS op weg van Haarlem naar Amsterdam. In de buurt van de Jordaan is het thans zeer rumoerig. In verscheidene stra ten en zijstraten worden winkels geplun derd De toestand wordt steeds ernstiger. Militairen worden ter assistentie aange voerd. De autoriteiten van .Amsterdam hebben, near het persbureau Vaz Dias verneemt, besloten, dat het ten opzichte der plun deraars nu uit zaf zijn met de Lankinoer digheid, nu blijkt, dat het niet Ineer is een protest van vröuwen, die fevensmid- dolergebrek hebben, doch het roeven in de bedoeling ligt. Op de Eilanden en in de (overige deelen van de stad zijh jongelieden van de anti militaristische vereeniging doende de mi litairen te bewegpn, bij, onlusten niet te schieten. De militaire macht, welke thans ter beschikking is van den burgemeester, be slaat uit 5 bataljons infanterie, 1 esca- dror. cavalerie en 1 sterk detachement; mrrechaussées. J. H. KERN f Te Utrecht is op84-jarigen leeftijd overleden prof. dr. J. H. Kern, oud- hoogleeraar in het Sanskriet aan de Leid- sche I-Ioogeschool. NED. SCHIP GETORPEDEERD. Te 's-Gravenhage is bericht ontvan gen, aid het stoomschip „Bestevaer", mjj. Phs. v. Ommeren te Rotterdam, in den afgeloopen nacht door een Duil- sche duikboot in de Noordzee tot zin ken is gebracht. Door den schokker Sell. 482 zijn te Scheveningen .9 man de uit 18 personen bestaande equipage aangebracht. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.18 u. 5 °/o Nederland lOU/s; 2i/3 0/0 Nederl. W. Schuld Gltys; 3 0/0 do. Oblig. 72%; 3 0/0' do. Certif, "2%. Kon. Petr. Aand. 547; Cecons. Holl. 163%; Peflak 68s/a; Zuid-Perlak 87; Am- slerd Rubber 233; Nederl. do. 110; Ned. Amerik. Vaart 350; Nieuwe do. 340; Kon. Holl. Lloyd 175; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 226. Prolongatie 23/4 °/o. Anaconda 170; Steels 12iyo; Denver 10; Erie 26%; Miss Kansas Texas 0%; Carfoyndry 77%; Hide Leather "SOt'/s Common Marine 30Vs; Prefered do. 87; Mort en Coll. Oblig. 6 °/o 88; Maxwell Gr. C v. A. 36i/s; Maxwell Land Cert, v, Iuc Bonds 45V«; Cigars 381/2; Studeba- ker 77; Union Pacific 137i/2. De Toestand. De Russische aanvallen op liet Galici- sclie front worden met kracht doorgezet. Zooals uil ons bulletin van hedenmorgen blijkt, is het lioofdlooneel van den aan vai iets Noordelijker verplaatst, naar liet brongebied van de S try pa toe, welke rivier van ten O. van Sborof in Z. O; richting stroomt. Hier maakten de Rus sen zich van een Lweetal dorpen meeisi©r en namen zij tal Va," gevangenen- Ook ten Z O. 'van Brzezany, aan de ti|n| idie richting slroomende Zlota Lipa dus, werd hevig gestreden en boekten de Russen succes. OmlrcnL het terrein van den aanval lazen wij de volgende beschrijving: Het bestaat uit golvend heuvelland, gedeeltelijk zwaar begroeid met bosschen en met diep snijdende dalen die van den eenen kant den aanvaller gelegenheid geven om zijn troepen te verschuiven en van den an deren leant de verdedigende partij zeer gunstige steunpunten bieden. Brzezany zelf ligl in een dalketel, omringd door met bossclien begroeide hoogten, waar door met groote bochten de Zlota Lipa stroomt. Brody Tol zoover het Oostelijk front. In het Westen is de levendige actie der voor gaande dagen iels verminderd, alleen aan den Chemin des Dames 911 op den lin keroever van de Maas hadden nog vrij hevig© schermutselingen plaats, echter zonder resultaat, dat te vermelden valt." Op hel Italiaansche front namen de Ooisf* tenrijkers een vooruitgeschoven stelling bij Caslagnevica, waarbij zij 272 gevange nen maakten. Generaal Allenby, nieuw benoemd lin- gelsch opperbevelhebber in Egypte, heeft het. bevel over de troepen daar aan vaard Hij bericht, dat het krijgsbedrijf er ai net wordt gevoerd als in Europa; de t roe pen zijn op korten afstand van elkaar diep ingegraven. De Engelschen beschieten voortdiuend de Turksclie stel lingen en beletten den vijand den" gersteoog'st achter zijn linies binnen te halen. Ook de vliegers doen goed werk en ai en toe komen bereden patroeljes mei den vijand in aanraking. Het groote krijgsbedrijf schijnt hier echter 11a de laatste mislukte poging om Gaza le ne men, vrijwel stil te staan. Hindenburg en Ludendorf bevinden zich op het oogenbiik in Oostenrijk, waar zij uit den aard der zaak zeer hartelijk ontvangen werden Hel verluidt, dat Hindenburg zich over den buitenlandschen toestand zeer opti mistisch heeft uitgelaten (echter niet in ten officieel gesprek, noch in een onder houd mei een persman. Red.). De oor log, zoo zou hij gezegd hebben, is 'voor ons gewonnen, wanneer wij de vijande lijke aanvallen weerstaan tot de duikboot- ocrlog zijn werk gedaan heeft. Onze duik- booter. verrichten goed werk. Zij influ- encceren de levensvoorwaarden van uien vijand meer dan wij gedacht hadlden. Op' een niet ver verwijderd tijdstip zullen en ze vijanden tot den vrede gedwongen zijn. Wij welen dat, ©n daarom zullen zij„ in weerwil van de zware nederlagen, die zij dit voorjaar aan de Isonzo, in Tirol, aan de Aisne en bij Alrecht gele den hebben, hunne aanvallen moeten voortzetten, mogen deze ook nog zoo wei nig (vooruitzicht bieden. Op de hulp der Amerikanen kunnen zij nieL meer wach ten en zij zullen onderwinden, dat de verhonden legers niet te verslaan zijn. Ten slotte sprak Hindenburg >.ïjïi ver trouwen uit in de hechtheid van het ver bond tusschen. Duitschland en Oosten rijk Naar men weet hoopt de entente tem slotte Oostenrijk wel van Duitschland! los te kunnen makenDit lijkt ons voor- loopig nog ijdele hoop. Hieronder maken wij melding van eem: algemeene amnestie voor politiek© gevan genen door keizer Karei, ter gelegenheid van den jaardag van zijn oudsten zoon, (Die volgens den Gottia echter 20 Nov. jarig i", zoodat er wel naamdag zal mo©4 len staan.) Het blijkt meer en meer, dat het den! jmgen keizer ernst is met zijn pogen cm voor het nationaliteiteuvraagstuk een democratische oplossing te vinden. Meer ernst schijnt het, dan er bij de Pruisi sche t egeering voorzit. Men twijfelt daar er al aan of de keizer zijn Paaschbelof- len na den vrede wel zal kunnen nako men en (laarom hebben conservatieven s die niet zooals de meerderheid hunner psrlijgenoolen blind zijn gebleven voor tcclicnert des tifds den keizer vetrzochf dadelijk idje hand aan de ploeg te slaan. Hun aantal is nog klein, inaar inen ver wacht, dat het hand over hand z,al toene- rren. Zou de regeering' dan eindelijk eens durven volgen? De jonkerpartij is hog sterk, maar toch..... zoo gaat het ook niet langer. Dat ziet iedereen in Duitsch land wel in, behalve dan die Jonkers. Er. dus hoop. Lemberg Solotsjof Koniuchy Brzezany In dit terrein hebben de Russen mei sterke strijdkrachten onvermoeide aanval len gedaan en daarmee het succes be reikt, dat zij den vijand uit zijn eerste linie op verscheidene plaatsen /erdi-e- ven. ïn de hoofdplaatsen van den aanval werden zelfs vaak drie loopgraafliniesi genomen. Toch is er van een doorbraak nog nergens sprake. Het is hier als met de succesrijke gevechten der Engelschen er. Franschen; het zijh ongetwijfeld over winningen, maar zij wijzigen hoegenaamd niets in den algemeenen toestand en brengen den vrede geen slap nader. En de wede is ten slotte l och het doel van eiken strijd, hoe paradoxaal dat ook klin ken moge Het is dan ook in naam van den*vre de, van een spoedigen, algemeenen vre- de, dal het Congres van de Raden van Arbeiders en Soldaten een manifest ver spreid len gunste van het thans strij de nde leger De boeren moeten brood gqven, de arlxnders munitie en de offi cieren en soldaten achter het front die nen zich aaneen te sluiten en gereed te slaan om op het eerste bevel naar hel front te gaan voor een spoedigen al gemeenen vrede. Uit O ostenrijk. Keizer Karei heeft nogmaals duidelijk geloond, dat liet hem ernst is met zijd pogen om de nationaliteiten iu de mo narchie gelijke rechten te geven, door een algemeene amnestie voor politieke misdrijven af te kondigen. Hef manifest, waarbij zulks is geschiedt, luidt, wat de hoofdzaken aangaat, als volgt: Beste Ridder von Seidler Het is mijn onwrikbare wil 0111 de mij door een god delijke voorzienigheid toevertrouwde/ rechten en plichten, zoodanig uit te oe fenen, dat ik de grondslagen leg voor een gelijke en zegenrijke ontwikkeling van ai mijn volken Dc politiek van haat en vergelding, die door duistere verhoudingen gevoed, den; wereldoorlog tengevolge had, zal na het eirdc daarvan 'in elk geval en overal ver vangen moeien worden door een politiek: der verzoening. Deze geest moet ook het binnenland scire staatsbestuur beheer-- schen. Ilel komt er op aan, met moed en juist inzicht en in een wiederzijdsch ege- moelkomen de wenschen der volken te: bevredigen. In dil teekeu der verovering wil ik; meL Gods machtigen bijstand, mijn re- geerdersphclilen vervullen en ilc wil, als eerste den weg der milde toegevendheid betredend, over al die betreurenswaardi ge politieke dwalingen, die zich voor en ti'dens den oorlog voordedén en lie lot Strafrechtelijke vervolgingen aanleiding gaven, (len sluier der vergetelheid uit spreiden. Ik schenk de personen, die door de- burgerlijke of militaire rechtbank veroor- aela zijn wegens de volgende in hun toestand als burger begane misdrijven, de opgelegde straf vrij. Hoogverraad (art. 58 - 62 Wetboek van Strafrecht); Majesteitsv.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2