LAATSTE BEBICHTEH. BDITENLANB. keu, dat het gewenscht is andere dan bij de Grondwet bekende publiekrechtelijke lichamen in te stellen met wetgevend en uitvoerend gezag omkleed, dat die licha men o. a. behooren be worden ingesteld, ter vereffening van ibepaalde tegengestelde belangen, zooals arbeidsraden, ,en dat die lichamen, voor zoover zij wetgevend ge zag uitoefenen, lioofdzakelijk moeten hé- staan uit vertegenwoordigers dier belan gen. De kwestie of de Grondwet zich al of niet verzet tegen het instellen dezer lichamen liet de vergadering onbeant woord. Bij den aanvang der middagvergadering was de heer Goedhart, die 35 jaar de vergaderingen der vereeniging als stenor graaf bijwoonde en die (dit thans {yioor liet laatst deed, door den voorzitter dank gebracht ivoor zijne werkzaamheden ge-, durende die 'jaren en hem als' blijk van erkentelijkheid een hangklok aangeboden Na afloop van de behandeling van het onderwerp !k>vengenoemdwerd mede gedeeld, dat de uitslag van de stemming vbor drie nieuwe bestuursleden was, dat gekozen zijn de heeren mr. J. A A« Bosch, raadsheer in den Hoogen Raad te 's Graveahage, prof. A. Anema, hoog leeraar aan de vrije universiteit lo Am sterdam en mr» J. H. van Bel, vice- president der rechtbank te Middelburg. Met 10 van de 41 uitgebracht» stem men was de heer mr. J. C. van Kempen, gekozen tot secretariS-pennaigmeesler in plaats van wijlen prof. mr. G. A. van Hamel, De heeren Bosch, van Bel en van Kempen namen de benoeming aan; ide heer Anema was niet ter vergade ring aanwezig. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering word Arnhem aangewezen. De voorzitter bracht daarop dank aan de plaatselijke regel mgscommissieinzon derheid aan de heeren mr. 1. H. van Bel en mr. J. "W. Zijlstra, voor de goede zorgen aan de voorbereiding van de 47ste algemeene vergadering besteed en sloot dssrop de vergadering. Die leden, welke niet met den trein van 5 uur vertrokken, vereenigden zich daarop nog aan een gemieenschappelijken maaltijd in de sociëteit Sl. Joris. BEVOLKING. In de tweede helft der maand Juni zijn in de gemeente YLLSSINGEN Ingekomen: L. de Wilde, landbouwer van Groe- de onderslr. 9: W. P. de Kok, schilder Hulst Trompstr. 1, C. Haccou de Rijcke, huishoudster Middelburg Badh. sir. 88, F \W Biemen, limmerman Dordt Kerkhl K J Stute, klerk dir. bel. Middel- jg' St. Jacobstr. 10; A. Visser Contr. Vliss. zuivelinr. Hemelumer Oldeph en Noordwolde Glacis. 99; C. L. Heijl Off. Adin. IC. M. Hellevoetsïuis P. Hendr. w. 16, mej. M. J. J. Schütz, zonder Schie dam Glacisstr. 15; mcj. M. C. Volle- bregt winkeljuffr. Kloeünge C Busk.str. 76; mej. D M. C. v. Mechelen, zonder Haarlem W. Bermweg' 8, M. Yerhey, varensgezel 's Hage Beursstr. 15; mej. J. II Cramer, zonder Hoedekenskerke Clyverstr. 8, A. M. Groen Vers triage, zonder Helder Dijkstr. 23; J. Kuiper Schets, zonder Terschelling L. Zel- ke 15. Vertrokken- Mej. S. A. J. Theien, Watstr. 62 naar Nijmegen; mej. G C- de Ridder, Vrou- weslr. 22 Middelburg; mej G. Krul, (P. ICrugerstr. 12 Middelburg, G. A. Scliouten-v. Steenbergen, C. Busk.str 3 Weslkapelle; O. A. Klippe, Kr. Elle boog 7, Ier Neuzen; Mej. M J. Tromp), Kasleclstr. 48 Noordwijk. G IComdeur Huizeling, Kanaalstr. 118 Helder, A' de Rooij, Hobeinslr. 34 Herpl; S Man- heim, C. Buskstr. 47 Rotterdam'; H F. Dullemeu, Beursstr. 7 Tilburg'; If. B. A van Hal, TCanaalslr. 61 Rotter dam, H. H A. Meijudorts, Hobeinstr. 39 Amsterdam; P. J Daalhuizen, Slijk- str. 10 Utrecht; A. J. van der Harst, Jl. dé Moorslr 11 Amsterdam; L Suur- mond, Walstr. 103 's Hage; J. F. Ro denburg—Berg, Glacisstr. 182 Helder; F. M Vader. Dijkstr. 41 Herpt; M. S. 1en Cate—de Jager, Koudek weg 66 Helder; C, E Mallee—Loesberg, Bad- huisstr. 16 Helder, mej. E. A. de Win-' de, J. de Moorstr. 11 Breskens; D. Poel, Hobeinstr. 26 Oude Pekela; W. J. Corslanje, Wagenaarstr. 29 Helder; P. Minderhout, Koudenlioek 44 Axel; F. M Nieuwenhuize Baes, IColvenier- str. 36 Middelburg, J J. Moens, Gla cisstr. 115 Arnhem. KEBKNUHJWS* In een artikel in „De Zeeuw" wordt m herinnering gebracht dat het 6 Juli a s 250 jaar zal geleden zijn dat de Oostkerk alhier in gebruik werd geno men Bij de Zaterdagavond te Sta ve in's se geh ouden herstemming voor no tabele der Ned. Herv. kerk verkregen tfc heeren J Leune cffi Jac. Wesdorp resp. 47 en 42 stemmen, zoo dat eerst genoemde gekozen is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oude Niedorp: J. D. v.d; Been, Winschoten Aangenomen naar Monnikendam: G,E. Alers, Ilaulerwijk. Geref. Kerken. Bedankt voor Ridderkerk: Klaarhamer, Wtommels. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Van deelnemers aan den tocht van het Middelburg's Mannenkoor naar Zie- rikzee vernemen we dat de tocht uit stekend geslaagd is en dat de uitvoering zeer veel waardeering ondervond. Bij gebrek aan bericht uit Zierikzee, waar schijnlijk tengevolge van de buitengewoon slechte postverbinding, moeten we pns heden tot dit korte woord bepalen. ONDERWIJS* Aan de universiteit te Utrecht slaag de voor het tweede natuurkundig examen de heer II. Nijk uit Middelburg. Te Arnhem 1s geslaagd voor het diploma machineschrijven (Tienvingersy- sleem) de heer J. M. Meijler, ambtenaar ter secretarie van Goes. f Op 1 Juli mocht de heer J. A'. Borrenbergs, hoofd der R K. bijzondere: school te Oostburg, den dag vieren dat hij 25 jaren ais zoodanig werkzaam! was Tal van bewijzen van belangstelling vielen den jubilaris ten deel, terwijl de ingezetenen in de door hem bewoonde straat, door het uitsteken der vlag, toon den, dat ook aan hen die dag niet onop gemerkt voorbij ging. Heden, Maandag, werd in de R K- kerk ter eere van den) jubilaris een plechtige mis gevierd, terwijl hem in het keurig versierd© patronaat door de kinderen zijner school eenige liederen werden toegezongen. Ter ge dachtenis ontving hij een mooie fauteuil. RECHTZAKEN. Tot onzen spijt isl bij de vermel ding der rechtzaken in ons nummer van Donderdag j.l. bij vergissing vermeld, dat tegen een winkeljuffrouw van „Eigen Hulp" te Vlissingen wegens verkoop l>o- ven maximumprijs f 15 boete werd ge- ëischt Er is vrijspraak in deze zaak ge vorderd. LANDBOUW. (j Verbouw van koolrapen en knollen. Met het oog op de zeer onguns%(e vooruitzichten van de veevoedervoorzio- ning in den aanstaanden winter, heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid fin Handel bij zijn beschikking van 30 luni 1917 bepaald, dat de beperkende voor schriften, in zake den verbouw van spxri- mige grove tuinbouwgewassen, vastgesteld ingevolge art. 7 der Distributiewet 1916, niet van toepassing zullen zijn op den verbouw van koolrapen en knollen, ge teeld als nagewas na karwijzaad, kool zaad of vlas. De verbouw van koolrapen en knollen na genoemde gewasteen is der halve geheel vrij, evenals zulks ten aan zien van den verbouw van granen, bloemf- bollen en vroege aardappelen reeds be paald was, Intuxsclien wordt opgemerkt, dal de verbouwers van koolrapen en knollen en evenzeer Mie van paardepeen, voederbie ten en dergelijke er niet op zullen kun nen rekenen deze producten geheel of gedeeltelijk te kunnen uitvoeren. Daar in der. afgeloopen wmler de hierbedoelde voederarlikelen door verbouwers en han delaars zijn vastgehouden, m de no op vergunning lot uitvoer te zullen heko men, zijn zeer groot» partijen daarvan tot bederf overgegaan. Maatregelen zullen worden genomen om te vborkonien, dat dit zich in den a.s. winter zal herhalen Vermoedelijk zullen alle voorraden, die met voor eigen ree benoodigd zijn, in be slag' worden genomen en voor veevoeder gedistribueerd worden Met deze distri butie zaï dan reeds in den aanvang van den winter een begin worden gemaakt. Waarom veilen en veilingen, door D. Bloemsma. We ontvingen van den uitgever Ooster- baan Le Coinlre te Goes hel hierboven! vermelde boekje van den Rijkstutnbouw» leeraarin Zeeland, op welk boekje reeds het derde en vierde duizendtal vermeld slaat, hoewel het voorwoord eerst uit Mei j! gedagteekend is. Nu de oorlogstoestand de beteekenis der veilingen zoozeer heelt vergroot, zal dit boekje voor vélen van waarde zijn, omdat het ben een kijkje geeft in het veihngswezen. Achtereenvolgens behandelt de schrijver erin de geschiedenis van het veilingswe zen: éen reilingsstatistiek; de voordeeleu van het veilende voornaamste in gebruik ziinde wijzen van verkoop tegenover het veilen; het beginsel waarop de veilingen bcruslenkle vraag: waarom moeten vei lingen worden opgericht? en de daarbij, aansluitende vraag eigten of gemeente ex ploitatie? henevens de eischen aan een goen georganiseerde veiling te stellen, de soorten van veilingten, en de inrichting var. het veilingsgehouw Een aantal foto's lichten het propa- ganda-geschriftje toe. (2££Eit EN VLR4TT Te Amersfoort slaagde Zaterdag voor vaandrig de heer A. J M. Minder- houd van Anna Jacoba polder. Voor den gepensionneerden Luit- generaal F. J. van Bel, adjudant hi buitengewonen dienst van H M. de Kor- ningin, was het gisteren 75 jaar geleden, dat hij tot officier benoemd werd. Den' 23sten Juli a.s. hoopt de generaal den leeftijd van 95 jaar te» bereiken. SPORT. Het Concours-Hippique Het programma is verschenen van het Woensdag 1 eu Donderdag 2 Aug. al hier door de Middelb. Sport- en Athle- tiek-Vereeu. te houden concours-hippique. Het vermeldt de navolgende nummers.- Woensdag 1 Aug, aanvang 1 uur concours vopr het schoonste tuigpaard, eenspan, aangespannen voor tweewielig rijtuig; concours voor het schoonste tweespan, tuigpaard, voor vierwielig rijtuig, a. loe- behoorend aan een handelaar of particu lier, b. tocbehoorend aan een stalhouder; manoeuvre la flèche, ter opluistering gereden door militairen der vesting artillerie; concours voor het bestgaj&nd. rijpaard gereden door heerrijders; caroussel door onderofficieren der veldartillerie, ter opluistering; nationaal concours voor springpaarden, gereden door heerrijders; Donderdag 2 Aug, aanvang 8 uur voor middags: Hïngrijderij te paard; 's namiddags: concours voor trekpaarden (zwaar wa- genslag^ eenspan aangespannen voor vier wielig rijtuig, toebehooj-end aan een land bouwer concours voor tweespannen, trekpaard (zwaar wagenslag) aangespannen voor boerenwagen, tocbehoorend aan een land bouwer concours voor springpaarden, vooraf gegaan door een afstandsrit over onge veer 12 K.M., af te leggen in minder dan 40 minuten; monstering (met toekenning van prij zen', van goedgekeurde dekhengsten Zee uw s ch-B el gisch ras, 3-jarige en ouder; Hongaarsche post, ter opluistering ge reden door militaireu van de veldartil lerie; ringrijderij voor paren, landbouwers; en particulieren in nationale kleedert dracht, met tweewielig rijtuig, bespan nen met één paard; hierbij is .ook een! prijs uitgeloofd voor het schoonste ge heet der inededingenden behehdigheidsmanoeuvr» sloelen-wed- strijd) gereden door manschappen van de veld-arlillerie manoeuvre, ter opluistering gereden! met aangespannen stukken, door een af- deeling der veld-artillerie. Bij al de concoursnummers staan een aantal prijzen vermeld, geldprijzen o$ kunstvoorwerpen. Bovendien zijn er nog een aantal medailles loegezegd, o. a- ook nog een van de Koningin-Moeder. Donderdagavond 2 Aug. zal door het; bestuur der Sport- en Athi. Vereen, een concert van het Middelburgsch Muziek korps worden gegeven in den Buitentuin. De inschrijvingsbiljetlen worden inge wacht vóór 21 Juli. Voetbal. In een rel urnmatch" te Deventer speelden Go ahead en Ajax gelijk (1—1). BEKENDMAKING. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg brengen ter open bare kennis, dat van 29 Juni 1917 af op de gemeentesecretarie ter visie is ge legd een verzoek toet bijlagen, van H. Al. Dorré te Middelburg om vergunning tot hel plaatsen van een benzinemotor van 3 P.K met dynamo in perceel, kad. ybekend, Sectie D. no. 1947 wijk K no'. 164/166; dal op Vrijdag den 13 Juli a.s des namiddags le U/s uur ten raadhuize gele genheid zaï zijn tegen het verzoek bezwa ren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten, alsimede dat zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren het 1 en in te brengen, gedurende drie dager, vóór genoemd, tijdstip op dp ge meente-secretarie van de ter zake ingeko men schrifturen kennis kunnen nemen; dat ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin d.d. 2 November 1907 A no. 4688, 3 afd. niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een of meer zijner le den zijn verschenen ten einde hum bezwa ren mondeling toe te lichten. Middelburg, 29 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. J. F. VEEREN. 1. s. t Secretaris. AFLOOP VERKOOPING. Te Scherpenasse werd Vrij dagavond jl. het bouwland in den polder „De Houwer", van de erven G. Bolier, verkocht, in hoofdzaak van f 1505 tol f 1575 per Blooisch gemot (39 a. 24 c.a.) Eén perceel bouwland van de wed. Cs. Franke, in den Zoutepokler, behoo- rende tot het Cal. waterschap Scherpc- nisse voor f 1585 per gémet, waarbij nog 81/2 vaste- en oenige andere ont losten komen. BRIEFWISSELING. B. J. d. M. Rit them. Teruof- zen ding niet noodig. Zaterdag geen plaats gehad. UIT DEN HAAG. Tot voorzitter der Tweede Kamer voor het nieuw-aangevangea zittingsjaar is be noemd mr. D. Fock. De Duitscli-Engclsche conferentie bete trefefnde de krijgsgevangenzaken, houdt heden haar laatste vergadering. Heden middag wordt het protocol geteckend. De punten, waaromtrent de conferentie tot overeenstemming is gekomen, zullen aan de nadere goedkeuring der betrok ken regeeringen worden onderworpen. DE ENGELSCHE AFSLUITING DER NOORDZEE. Naar het persbureau Vaz Dias ver neemt wordt door de directies der siloom- vsartmaatscliappijen 1 Tiet resultaat afge wacht van de stappen, die do,or het mi nisterie van huitenlandsche zaken ie Lon den gedaan worden ten opzichte '/an het* door Engeland afsluiten der Noordzee. De schepen die nog vroeg genoeg kun nen vertrekken om voor 4 Juli door het onveilig gebied te zijn zullen nog uitva ren. In reederskringen maakt men zich over den nieuwen maatregel van Engeland voorshands nog niet ongerust. De scheep vaart is reeds zoo herhaaldelijk voor groote moeilijkheden geplaatst, die zij weer te boven is gekomen, dat er ook nu een .optimistische stemming heerscht. In tegenspraak met het bovenstaan de, schrijft het Nederl. Corresponden- liebureau te 's Hage. Gebleken is, dat het officieel bericht over de nieuwe afsluiting der Noordzee door Engeland een ontstellenden indruk in scheep» vaartkringen heeft teweeggebracht. Im mers door dezen nieuwen, géheel on- verwachten maatregel van' Engelsche zij de, is niet meer of minder dan de geheele vrije vaart Overzee naar het buitenland afgteslolen. Tengevolge der jongste Engelsche maatregel toch, in verband met vroeger reeds door Engeland en Duitschland genomen besluiten is van het geheele Zuidelijk deel der Noordzee slechts vrij te bevaren een smalle strook langs onze kust van Zeeuwsch-Vlaanderen af lot de Zuidkust van het eiland Texel. Uit den aard der zaak zijn de No- derlandsche territoriale wateren ook be noorden dit eiland vrijgelaten, doch de banken steken daar zoover uit, dat voor zeeschepen de doorvaart onmoge lijk is. Men hoopt vurig, dal het onze regeering moge gelukken door krachtig aandringen bij de Britsch» regeering een wijziging van den maatregel te verkrij gen. DE MIJNWERKERSSTAKING. Men meldt uit Heerlen, dat hedenmor gen alle arbeiders, zoowel die van de staats- als die van de particuliere mijnen, hel werk hervat hebben. Er worden po gingen aangewend om de geinterneerde Belgen, die naar de mterneeringskampen waren gezonden, weer tewerk gesteld 1» krijgen. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2 10 u. 5 °/o Nederland lOD/i; 2ys 0/0 Nederl. "W. Schuld Bi' 3 3/x'do. Oblig; 731/2; 3 o/ó do. Cerlif. 73V(- Kón. Petrol. Aand. 552; Gec. Holl 1651/a; Verlak 68y2. Amsterd. Rubber "236; Nederl- do:. 1121/2 Nea. Amerik. Vaart 350; Nieuwe do. 345; Kon. Holl. Lloyd 179; Kon. Néd. Stoomb. Mij. 230. Prolongjatie 2ya' Anaconda 170; Steels 122%; Denver 10; Erie 26%Miss Kansas Texas 6$; Carfountlry 79%; Hide Leather GOVs; Common Marine 30%; Prefered do. 87; Mori en Coll. Oblig'. 6 0/0 f88. Cigars) 391/2; Studebaker 80'/:; Union Vaciïiq'139. HET RUSSISCH OFFENSIEF WEENEN, 2 Juli. Sinds eergisteren is een Russisch offensief van grooten om vang ingesteld. Uitgebreide massa's goed geoefende eu moreel hoogstaande troepen nemen aan dezen aanval, waarvoor uit gebreide voorbereidingen zijn getroffen, deet. De hoofdaanval geschiedt bij Brze- zany waar de Oostenrijkers voorloopig alle aanvallen afsloegen en den vijand zware verliezen berokkenden. UIT DUITSCHLAND. BERLIJN, 2 Juli. Heden heeft een, conferentie plaats van de partijleiders en den kanselier. Van alle fracties zullen 2 leden vertegenwoordigd zijn DE DUIKBOOTOORLOG. BERLIJN,, 2 Juli. Off. In de Noordelijke IJszee en het versperde gebied rondom Engeland zijn weder 24.200 ton scheeps- ruimle vernield. KONING KONSTANTIJN IN ZWITSER LAND. ST MORITZ, 2 Juli. Koning Konstan- tijn, kwam heden met gevolg aan; een groote menigte bereidde hem een harte lijke onlvangst. BRUG INGESTORT. BUFFALO, 1 Juli. De eleclrisehe «rein is van de brug gestort in de bergengte der Niagara, doordat een déraillement plaats vond. Er zijn 80 persjonen ver dronken. CIIINA WEER EEN KEIZERRIJK' LONDEN, 2 Juli. Uil Sjanghai wordt gemeld, dat de 11-jarige ex-keizer Hsuan Tount' weer lot troonopvolger is uitge roepen. De Leider van de militaire partij le, Peicing bracht een bezoek aan den president en eischte diens aftreden. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 30 Juni—tot 2 Juli. Bevallen F. II. Ilazelhoff geb. Spa, d.; A. M. Ploo- gaert geb. Ooms, d.; M. M. Damman geb., Peizc, d. Overleden: C. van den Berge, 84 j., weduwn, van C. B. van Loo, eerder van M. Linden; J. E. Snijders, 71 j., wed.( v. \Y. J. Goor; M. Boven, 54 j., vr. van D Wonde rgem. DE UORLOB De Toestand. Vrijdag en Zaterdag heeft er op d» verschillende fronten een tamelijke ge- vechlslevendigheid geheerscht, al 'bleef deze ook thans beperkt tot plaatselijke actie. In het Westen hebben de Engel- schen hij Lens vorderingen gemaakt tot in dc voorstad Avion en de voorste verdedigingslinie der Duilschers bezet. Aan dit gevecht ging een roffel vuur vporf- af, dat volgens de Duitschers in deze mijnstreek voor müboenen schade heeft aangericht. Om het helsch concert le volmaken, brak er eren voor den aanval een hevige donderbui Jos, die nog woed de toen de Engelschen den aanval inzet ten. Ganadeesche troepen beten hier liet spits af en baanden zich dopr modder poelen en overstroomiiigen, die gedeel telijk aan het werk der Duitschers, ge deeltelijk aan den regen te danken wa ren, een pad. Hun geploeter werd echter beloond, doordat de aanval succes had. Aan den IJzer en ten N. Wl van St Quenlin tijden de Duitschers aanvallen, die hun gevangenen opleverden en bij Cemy, zoowel als aan de Maas werd het gevecht met voor de Duitschers gunstigen uilslag voortgezet: In hel Oosten iS inderdaad een Rus sische aanval ingezet en wel in Gal/cië, in de streek van Brzezany. Deze aanval gééft de (Duilschgezinde) „Zürcher Perst" de opmerking in de pen, dat het merk waardig is, dal het leger, dat een vrede zonder inlijvingen wil, juist aanvalt op dat deel van zijn fr,ont, waar het hij een slagen nieuw gebied inlijft. Wij vermoe den echter, dat d» Russische legerlei ding slechts gelet Jl pelt op de plaats waar een geslaagd offensief den vijand het krachtigst treffen zou en dat is onge twijfeld in Galicië, omdat men van diaar- uit hec hart van Oostenrijk bedreigt. Op het Italiaansche front dwong het Oüslenrijkscke vuur de Italianen den top van den Col de Agnella op de hoogvlakte van Asiagp te ontruimen Voor het ove rige bleef het daar vrij kalm. In Macedonië hadden patroeljegevech- ten plaats aan den linkeroever van de Stroema, hij het Dpiranmeer en bij Mo- glena. Ten slotte bereikten ons ook nog be richten van resultaten van den duikboot- en mijnoorlog, die nu eens werkelijke) zceslrijdkrachton betreft. Den 1 ten Juni werd in de Middellandsche Zee een kleine Engelsche kruiser getorpedeerd en een Fransche kruiser van 7700 ton, de Kléber (uit 1902, met 502 koppen be mand), liep 'bij Brest op een mijn en zonk Van dat schip worden 3 officieren cn 35 man vermist. Do Entente heeft besloten Grieken land de bij Salamis liggende groote* en kleine oorlogsschepen lerug te ge ven. De Grieksclie regeermg gelastte de gerechtelijke vervolging van hen de toenmalige minister niet uitgezon derd die bij de onlusten van Decem ber 1916 te Athene betrokken waren. Uit Rusland. Wij hebben onlangs gemeld, dat het congres der raden van arbeiders en sol daten de ontbinding der Doerna had ge- eischt. Naar aanleiding daarvan heefC een niet-officieele bijeenkomst van Doe- maleden de volgende motie aangenomen: „De Doerna, die krachtig heeft meege werkt aan den troonafstand van tsaar Nikolaas en aan de instelling Vvan een voorloopige revolutionaire regeering, wel ke onmiddellijk door het geheele land werd erkend, en die dus gehandeld heeft ills een revolutionaire instelling, spreekt de meening uil dat zij niet kan ophouden te bestaan als orgaan der nationale ver tegenwoordiging. Zij zal blijven vasthou den aan haar plicht, haar stem te verhef- fen als dal noodig is, om hel vaderland te bewaren voor de gevaren, die het be dreigen". De heeren laten zich vlus maan niet op zij duwen. Over het congres, dat nog steeds voort duurt hoort men overigens nieL veel. En gelsche bladen welen alleen le melden, dat in de ardeelingen de maximalisten zich nogal roeren, maar dat dit juist tot hun nadeel strekt, omdat zij zich zoo heftig weren, dal velen er een afkeer van krijgen Dat er ook nog op ander gebied gis-j ting is in Rusfand toont ecil ReuterbeJ richt, oat meldt, dat de bemanning van de Zwarte Zeevloot de officieren heeft ontwapend eu gevangen gezet Dc manschappen wilden ook admiraal Kollsjak zijn sabel afnemen, doch deze» wierp hem in zee. Men heeft den admi-

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2