BUKTENLANB. A&vertentiêiL landgenooten, kruideniers, zijn die hel rommeltje, onder goede soorten vermeu- gen om een zoet winstje te maken. Dezer dagen werden de bloemist van der K. te Oösterbeek en zijn vrouw ongesteld; er deden zich verlammings1- verschijnselen voor. Daar de oorzaak onbekend was, werd prof. Winkler ge consulteerd. Deze heeft arsenicumver giftiging vastgesteld, veroorzaakt door ca- che-polpdpicr, dal de echtelieden be werkten. Beider toestand is thans be vredigend. -- Onder de militairen te Leeuwarden zijn twee gevallen van nekkramp gecon stateerd, ééu in de kazerne en één in! de barakken. De betrokken frocpengedeelten zijn af gezonderd. HET RIJWIELVERVOER PER SPOOR. Over den met 1 Juli in te voeren maatregel, betreffende hêTrijwielvervoer per spoor, wordt nader gemeld, dal' do venmjgDaar te stellen ,z g.n. sxiel- trcinrijwiel kaarten f 1 per stuk zullen kosten en 'geldig zullen zijn voor het vervoer van een rijwiel als bagage met eën sneltrein. Deze maatregel is geno men om meer regelnialigen loop van de sneltreinen te verzekeren, die thans, vooral in het drukke seizoen, dikwijls m vertraging komen, tengevolge van het groote rijwiclvepvöer. Het zal den rei zigers echter mogelijk zijn hun, rijwiel voorat .met een gewonen (geen snel) trein vooruit te zenden met een gewone rijwielkaar 1 (prijs f 0.30 aan het loket, builen de loketten f 0.20), zoodat men het rijwiel op het station /an besMjbuiing reeds aangekomen vindt. Daartoe heb ben de spoorwegmaatschappijen afstand godaan van den eisch, dat voor de be vrachting van. een rijwiel als bagage een plaalskaart moet worden geloond. (Tel. O. W. OP HET GEBIED VAN ANTIEK, Onlangs werd per advertentie mee gedeeld, dat iemand één ton beschik baar had voor het inrichten van een kasteel. Hij vroeg daarvoor alles en nog wat te koop. Thans lezen wij in een ander blad de volgende advertentie 200.000 Gld. heeft particulier over voor het inriclr fen van een kftSjteel, daar heeft hij voor noodig: Antieke Gobelins, eenige Antieke Sjoelen en Fauteuils, eenige staande KJokkqn, Tafelklokken en Pen dules, fraai Porselein en Delfsch Aai- dewerk, zilveren Kandelaars en Speel goed enz. Alles op het gebied van an-^ tiek. Ik koop geen opgemaakte meu belen. Ook koop ik alleen van particu lieren A contant. Geheimhouding verze kerd." (Vad.)'. WONDERBARE VISCIIVANGST! Men meldt uit 's HerJ-ogenbosch aan het N- v. d. D. Maandag kwamen de talrijke vissehers, die aan de rivier de Dommel zaten te visschen, eensklaps tot de ontdekking, dal zich een bijzonder verschijnsel onder de visschen voordeed. Hadden velen heel den middag gehen geld, zonder beet te krijgen of zonder een visclije te zien, plotseling ze kon den haast hun oogen niet gelooven begonnen visschen van allerhande soort en vooral veel groote en prachtige exemplarên,_ snoeken, palingen, baarzen, zeelten, brasems) en andere, zeer onvast en bijzonder dicht aan de oppervlakte van het water rond te dwalen. Ze sche nen macliteloos tegen den stroom op le roeien en dreven, breede leringen be schrijvende, met den stroom mee en kwamen zelfs vlak aan den leant van het water, waar de vissehers ze met de handen konden grijpen. In een ommezien kwamen van alle kanten liefhebbers en gegadigden met schepnetten en bootjes opdagen en maalden zich van prachtige hoeveelhe den meester. Snoeken en palingen van vele ponden .zwaar werden geschept, zoodal deze. vissehers een mooien dag maakten. Ik zag een hunner een partij paling en snoek verknopen aan een ban dclsar voor 60 gulden en nog hield de man 'een mooie zooi over en toog op nieuw ter vangst. Honderden en honderden, arme ge zinnen hebben heden volop visch gege ten, die ze anders vanwege de duurte niet konden koopen. Deze vischmoord op groote schaal vond zijn oorzaak hierin, dat, evenals een paar jaar geleden, het water uit de rivier de Leij te Tilburg', waar de fabrieken hun vuil water (op uiüoiozen, 5n de Doinlnel is - overgestroomd bij het lievig onweer met wolkbreuk, dat daar Zondagavond plaats bad. EIGEN VUUR EN LICHT. De behoefte aan brandstof en het ge brek aan petroleum hebbeu eenige on dernemende ingezetenen van Noordeloos (een dorp in den AlblaSserwaard) er toe gebracht te beproeven, zichzelf te ^el pen Eei: gedeelte van den polder aldaar bestaa- uit een veenachtïgen grond en bij een voorloopige boring is nu gebleken, dal deze grond waarschijnlijk een zeer goed licht gevend gas zal opleveren. Voor de exploitatie is reeds vergunnihg ver kregen en de installatie^, voor de gaspro ductie en- -zuivering benoodigd, zijn in de maak Ook zal men probecren iurfbri- kelten te vervaardigen Tegen den winter hoopt men zichzelf van gas en brandstof te kunnen voorzien. DE UORIOË. De Toestand. Het is op de verschillende fronten weer doodstroom, van groote actie is geen sprake Wel van kleine gevechten, maar die kunnen wij gevoegelijk voor bijgaan. Slechts zij opgemerkt, dat de Italianen in hel gebied der Zeven Ge meenten hun actie niet hebben voort gezet en dat, naar Haig meldf, de DxiiL- sehers vrijwillig eenige loopgraven heb ben ontruimd tusschen de Lys on St. Yves, die niet meer houdbaar waren. Hierdoor konden de Engelschen ten O van hel bosch van Ploegsteert hun linie; vooruitbrengen Over den luchtaanval op Londen is nu ook het Duitsche bericht versche nen, dal die stad maar brutaalweg een vesting noemt. Hel is waar, dal Lon den aan de zeezijde verdedigd wordt door forten, die het opvaren van de Theems moeten beletten. In Londen staan afweevkanonnen tegen vliegtui gen. Noch hel een, noch het ander is echter voldoende om Londen als esting te beschouwen. Op deze wijze zou Rotterdam, zoo deze stad niet bin nen de vesting Holland' lag, tocli een •esting zijn, omdat er zich le Hoek van Holland kustforten bevinden. Men mag Londen naar on/e mecning zelfs niet als een versterkte plaats beschou1- wenwei* natuurlijk als een belangrijk (militair centrum, daar het een be langrijke stapelplaats en uitvoex-haven is. De aanval was dan ook gericht op de pakljuizen en de havens der stad, benevens spoorwegemplacementen en volgens de Duilsche lezing zijn ver scheidene van die punten getroffen. Daarin wijkt deze lezing af van de En'- gelsche, die, alleen melding maakt van den aaiiolag op hel station waar de trein getroffen werd en op fabrieken in het Oosten. Ook in een anden opzicht wijkt het Duilsche bericht af Hel meldt namelijk, dat alle toestellen behouden terugkeerden. Het naar om laag Jjestorte toestel was geen Duitsch, naar een Engelscli. Zoo de Dmtschers echter geen vlie- luig verloren, zij hebben wel het ge mis van een Zeppelin te betreuren. De L 43 is gislerenochtend in de Noordzee door Engelsche zeestrijdkrachten ved- nield Het luchtschip is getroffen, ont ploft, daardoor gebroken en brandend in zee gestort. De geheele bemanning kwam daarbij om. Zoowel van Duitsche als van Eflgelsche zijde wordt dit feit erifield. Omtrent den toestand in Griekenland geen nieuws. Deze is nog te- jong om te zien hoe hij zicli zal ontwikkelen. Opvallend is echter, dat zoowel van en>- tente-zijde als van Griéksclien kant (door den gezant 'te Bern er op gewezen wordt, dat koning Konstantijn zijn ver klaring zoo inkleedde, flat zij geen vol ledig afsland doen van den troon in zich sloot, zoodat men met de moge lijkheid rekening moet houden, datKori- stautijn later zijn rechten"op den troon weer zal laten gelden. In vei-band daar mede waarschuwt Havas ervoor, dat men den koning zou vergunnen zich in Zwitserland le vestigen, waar hij gevaarlijk dicht bij Dnitschland en bui len het bereik der entente zou-zijn. Men aCliijnt de maat dus vol té willen me ten en den koning met den kroon4- prins le willen inlerneeren, gelijk nxen den - koning van Montenegro gedaan heeft. Aangaande den nieuwen koning meldt hel „Berliner Tageblatt'*, dat hij laat' stelijk als kapitein bij het eerste regi ment artillerie stond en zich tol nu toe-niets aan de politiek gelegen heeft kyten liggen. Van Engelschen kant zegt men te hopen, dat er waarborgen zijn, dat koning Alexander vrij' van alle klie ken zal regeerèn (lees natuurlijk: naar onze inzichten zal regeeren). Daarom zullen de als Duitseh-gezind bekend slaanoe oud-ministers en partijleiders als Goenaris, Doesmanis en anderen waar schijnlijk worden geinlerneerd Mijnheer Joxmart zal dan wel voor de rest zor gen. Deze „hooge commissaris der bescher mende mogendheden over Griekenland", die sinds 9 Juni le Athene vertoeft, is eer oud-Fx-ansch afgevaardigde, oud-göu- venxeux'-generaal van Algerië, oud-minis ter van büilenlandsche zaken en bekleed de laatstelijk een hoogen post bij de Suez- kanaalmaatschappij Men schijnt in henx dus iemand met veel tact tc kunnen begroeien, want is in de geuoenx- jde betrekkingen,"althans in de drielaat- J ste een eerste vëreischte om zich te hand haven. Hij is thans de feitelijke regee ring van Griekenland en de vergelijking van het N v. d. D. met den gouverneur- generaal van België is dan ook niet on aardig.. Alleen heeft Jounarl nog een slroo-pop koning naast zicli, wat. iu Bel gië niet hel geval is, Clam Marlinilz, de Oostenrijksche mi nister-president, lxecfi thans ook in hel Ilcei-enhuis zijn x-egeeringsverkltxrhxg af gestoken, die na hetgeen van regeerings- zijde in het Huis van Afgevaardigden is gezegdN geen stof tot bijzondere bespre king oplevert. De beloften omtrent meer dere vrijheid in het bestaande staatsver band waren ook hier zeer vaag Belangrijk was echter fle vei-klaxing Van Lazarski namens de Polenclub Hij wees daarin op de motie», die in do voltallige vervoering- van den Poolsclien Rijksraad en Landdag op 28 Mei 1917 le Krakiau ten gunste van een zelfstandigen Pool- schen staat is aangenomen Iiij wees op dt groote idee, die er aan deze motie ten grondslag ligt, welke aan de innigste wenschen en gevoelens van het Pool- sche volk uitdrukking geeft Deze motie, zei hij, zullen wij steeds hoog houden, zonder daardoor ecnigenxiate den ctaal vormenden arbeid in hel koninkrijk Po len te willen storen De motie komt overeen met het natioixale ideaal en is de leid-ster van on9 streven in staats rechtelijk opzicht. Als staatsburgers van Oostenrijk zijn wij ons wel bewust van onzen plicht tegenover de monarchie, die wij steeds eerlijk vervuld hebben. Onze idealen zijn geenszins in strijd met de Oostenrijksche staatsgedachte en de belangen van de monarchie Wij ge looven veeleer, dal een goede toekomst voor Oostenrijk in de richting van ons streven is te vinden, (Levendige toejui ching bi] de Polen.) "Wij hebben dan ook met bevreemding geconstateerd, dat mexujjeze resolutie heeft uitgelegd, als le zijn gericht legen de; dynastie en le gen den Ooslenrijkschen slaat. Hier komen wij met kracht tegen op, (toejuiching bij de Polen) en 'wij mer ken op, dat wij inderdaad met medewer king van Oostenrijk onze toekomst wen schen op te bpuwen en dat wij daarbij op den steun van Oostenrijk en zijxx groot- moedigen keizer rekenen. (Handgeklap bij de Polen). De spreker noemt een reeks bezwaren op aangaande Galicië en be sluit. „Zoolang de regeering deze bezwa ren niet zal of niet kan uit den weg rui men, zullen noch kunnen de Polen de regeering steunen." Zoo luidde dus" de feitelijke aorlogsver- ldaring der Polen aan de regeering in lxet Heerenhuis. Daar ook de Tsjechische socialisten, die een spoedigen vrede en oplossing van hel nationaliteitsvi-aagsluk verlangen, in de oppositie zijn, ziet liet er niet'naar uit of er in deze zitting van het Oostenrijksche parlement rust of overeenstemming zullen heerschen Het oude leven zal wel weer zijn gang gaan Bij de voortgezette vex-gadering bleek, dal men niet alleen ten opzichte van de nationaliteitenkweslie, maar ook waar het de oplossing der financieele vx-aagstukken geldt, geen democratische voorstellen van de huidige regeering mag wachten. De minister van financiën verklaarde n 1 en dan weet men, wel hoe laat hot is dat het vraagstuk der vermogensbelasting zeer voorzichtig moet worden behandeld ,om de productiviteit van het kapitaal niet te remmen." Toch zal er, naar uit f. ministers verdere woorden bleek in ie der geval een vermogensbelasting moeten komen, evenals een verdere ontwikkeling dei „verbruiksbelastingopdat de blij vende kosten, dio uit den oorlog vooit- doeicn gedekt kunnen worden. Ontmoedigd Stauning, de Deensche socialistische minister, die zich xuet het vredeswerk le Kopenhagen zeer druk "heeft bezig ge houden, is eenigszins ontmoedigd Hij heeft aan een man van de „Vorwarts" verklaard, dat cliauvinistUche stroomin gen telkens weer een spaak in hel wiel steken Bovendien is het bezwaar gere zen, dat de Engelsche en Fransche afg< •arfrdigden misschien zullen wegblijven indien/zij inderdaad niet komen, zal de conferentie staan voor de keuze of zij al dan niet zal dóórgaan. De Russische afvaardiging, die reeds uit Pelrograd was vertrokken, is daarheen teruggeroepen Wellicht zullen de onderhandelingen met Ruslana nu door een delegatie itil Stock holm tc Pelrograd geschieden.- Oölc de Duitsche minderheid is niet te Stockholm aangekomen, ofschoon ze daar •eeds den 15cn Mei werd verwacht. Stauning besloot: „Men spreekt nu in ollen ernst van een nieuwen winterveldr- toi.ht en acht het zelfs niet onmogelijk, dat de oorlog nog twee of drie jaar zal du ren. Het is te hopen, dat de sociaal-de mocratie in alle landen zal beseffen, welk een onbeschrflijke ram]) dat voor de menscbheid zou zijn." Op honderden daken verdrongen de nieuwsgierigen elkander De geheele aanval duurde slechts 15 minuten. In" een wijk, bestaande uit een doolhof van smalle stralen en kleine huis je had de arbeidende beyolking zwaar van de ontploffingen te lijden. Sommige eigenaardige voorvallen zijn te melden Een vuilniswagen werd in stukken ge slagen, de vuilnisman werd zwaar ge wond, doch het paard, dal ongedeerd bleef, ging kalxn voort met uit zijn haver zak te eten Van een groot openbaai' uurwerk werd de wijzerplaat afgerukt, doch de klok liep verder. Een bom viel op- een groot tlieema- gazijn, waar een groot aantal meisje* werkzaam waren. Zes werdeti gedood en zestien ernstig gewond; vele andere ont vingen schrammen. Een politieagent, die puinhoopen dooi-- zociit, vond- een meisjesarm. andere bom viel op een jamfa- briek; lner werd een meisje gedood en drie werden gewond. Eéu bom viel tusschen twee reusach tige blokken modelwoningen, met een to tale bevolking van 2500 menschen. De Nieuwe Courant" wijst ér op, dat hel opmerkelijk is, dat 'de Duitschers dit maal voor het doen van epn groolen aan val de Zeppelins door vliegtuigen hebben vervangen. Blijkbaar hebben zij, na de •e verliezen, aan de Zeppelin vloot in Engeland toegebracht, gemeend, dat de luchtschepen met hun groo'.en omvang een le goed doel voor het Engelsch af weergeschut zijn gebleken en dat men met minder kans óp^yerliczen vliegtuigen kon gebruiken. De Zeppelmaanvallen wer- der. meestal 's nachts gedaan; deze ge schiedde overdag en hel pleit niet voor de Engelsche afweermiddelen, dal de vliegtuigexx Londen konden bereiken en er circa 15 minuten konden rondvliegen n1 B urgemee&ter Mak. De burgemeester van Brussel, A. Max, wiens houding tegenover den bezetter de Belgische bevolking met bewondering ver- lilde, blijft, naar men aan de N R O. meldt, nog steeds gevangen in Duitsch." land Hij verblijft op het. oogenblik, ge lijk 'men weet, te Celle Langen lijd was hij, om de trotsche antwoorden, die hij aan den vijand gegeven had, opgesloten in een vesting, later in een cel gevange nis. In Januari 1917 lieeft, dank zij de dringende tusschenkomsl van den koning van Spanje, een Spaanscli geneesheer, di. Antonio Ferratges, vergunning gekre gen den heer Max te bezoeken in de celgevangenis te Berlijn, waar hij sedert 12 October 1916 verblijf had „om wille van de ideeën, uitgjedrukl in een brief aar. den Spaanscheu gezant." In dezen brief had de heer Max erop gewezen, dat de klachten, die hij, arm de Spaansche legatie had overgemaakt, wel gegrond waven, vermits de officieren, die hij had aangeklaagd, omdat zij onwettige maatregelen tegenover hem genomen hadden, gestraft waren geworden." Hij had eveneens de aandacht gevestigd op heUfeit, dat hij, gevangene, gestraft was omdat hij den durf had gehad zijn klach ten over te maken aan de mogendheid, belast met het ontvangen van die klach ten en met liet beschei-men van de oor logsgevangenen De heer Max lieeft aan den Spaanscheu doklei kunnen bewijzen, dat zijn brief in beleefde termen was opgesteld Toch had hij er reeds vier maanden cellulaire ge- vangenisslxaf voor moeten doormaken, in volstrekte afzondeiïng, zonder zelfs aan zijr vrienden le mogen schrijven om lien te bedanken voor hun toezending van eetwaren. Het meest klaagde de bur gemeester over het gebrek aankrauten- iectmfi'. Het Journal de Genêvc. waaraan hij "gehecht was, raag hij niet meer le zen, voor lit et lezen van de Duitsche bla den zou hij een woordenboek noodig heb ben, en de Belgische bladen onder Duit sche censuur bevallen hem met. Overigens is burgemeester Max op het oogenblik gezond. broodrantsoen tol aan den nieuwen ogst onverkort te handhaven, waarbij hei beginsel zal worden. Loegcpast, dat voor ontbrekende aardappelen, meel of brood geleverd zal worden. De rijksdagverkiezingen in Duitsch land zullen voor Januari 1918 worden afgelast. De zittingsduur van den rijks dag wordt dan opnieuw verlengd. Men is liet in regeerings- en afgevaardigde- klingen, eens, dat de verkiezingen in geen geval reeds in. Januari aanslaan de zouden kunnen gehouden worden, zelfs niet, indien wat thans nog niemand weten eo voorspellen kan - de oorlóg dan leu einde zou zijn. De terugkeer speciaal van manschappen en fficieren der reserve, landweer en lardsloiTO, op wier kiesrecht onder geen omstandigheid iubx-euk gemaakt .mag •orden, zou ook in dit geval vermoe delijk nog vele maanden op zich laten wachten. Onder die omstandigheden staat etn*nieuwe verlenging van hel mandaat van den tegenwoordigen rijksdag voor de deur, vermoedelijk voor één jaar, dus tot 12 Januaxi 1919. Men verwacht een wetsvoorstel daartoe in de October- vergadering van den rijksdag In Kleef is men bij wijze van prcef begonnen met den verkoop van 'obbenvlcesudi in den vonn van cori ned-beef. De prijs bedraagt 31/2 mark per zes onsen dit vocdingtaiiddeï wordt als' zeer voedzaam en smakelijk ge- oemd. Het congres vaix Russische boeren heeft besloten aan liet opstandige Kroon stad geen levensmiddelen meer te leve ren. De Russische duikboot „Bars", die deel uitmaakte van de Ooslzeevloot en die 16 Mei reeds op zee was, is niet teruggekeerd, werhalve men haar als verloren beschouwd. De Duilsche duikboot U 52 is >loor een Spaansche torpedoboot in de bocht ■an Cadix met machineschade, ontstaan door een granaattreffer, aangetroffexx en te Cadix binnengebracht. De duikboot zal .orden geïnterneerd. De chef van de Pckingsche poli- de heer Tsjiamrtsjao-toeug, heeft hel ambt van waarnemend ixiinister president in China aanvaard. Dc Zuidelijke provinciën weigeren nog steeds het gezag van deix president te erkennen. De 1u chlaan val op L,on den Over dezen aanval meldt Reuter nog aan eenige bladen: Vijl rijtuigen van den getroffen irein werden vernield en geraakten in brand Verscheidene reizigers werden onder het puin bedolven Het slation werd een uur- lang gesloten, toen de dooden en gewon den weggedragen werden Merkwaardig was liet, dat de meest volkomen orde bewaard werd in de scholen, waarvan vele snel plmlruimd wei-den, daar de leer lingen, met liet oog op een luchtaanval, geoefend waren. In andere scholen ooral die, welke door jonge kinderen bezocht worden, heeft men de leerlingen niet weggezonden, doch hield men hen bezig door hen hun geliefkoosde liedjes le laten zingen Deze scholen werden weldra belegerd door angstige moeders, die er naai' haakten (c vernemen of h'Jar kinderen aan de baby killers ontsnapt wa ren, en de ontmoeting tusschen moeders en kinderen gaf aanleiding tot tal van roerende tooneclen. In één school ver brijzelde een bom liet dak, evenwel zon der le ontploffen Een andere bom viel op een inrichting, waai honderd mannen en vrouwen aan hel werk waren. De drie bo ven verdiepin gen werden geheel vernield, docli toen zij de eerste ontploffing hoorden, hadden al le arbeidei's hun toevlucht gezocht in het sous-teri'ein. Niemand werd hier gewond Uit Havre wordt gemeld, dat volgens een van het Fransche ministerie van ooi- log bij de Belgische regeeiing ingekov men bericht in het kamp bij Lubeck van de 2000 geïnterneerde Belgische burgers 500 .in' drie maanden tijds van den non- gei' zijn omgekomen De ellende der overbl ij venden is verschrikkelijk. KORTE OORLOGSBERICHTEN Generaal Pershing, de Amerikaan- sclie oppcx-bevelhebber m Frankrijk heeft Dinsdag le Boulogne voet aan wal gezet en is Woensdag te Parijs aangekomen In beide steden heeft men hem geest driftig ontvangen'. De Engelsche admiraliteit meldt, dat de vorige week 2767 schepen bin. non vielen en 2822 uitvoeren Twee- en-twintig' schepen boyen en tien sche pen onder 1600 ton werden in den grond geboord. Dne-en-twixitig zijn ver geefs aangevallefi. Zes visschers'sche' pen zijn in den grond geboord. Reuter meldt, dat bij de ontplof fing te Ashton, waarvan Bonar Law gisteren in het Lagerhuis gewag' maakte. 50 menschen gedood zijn en verschei dene gewond. Het Duitsche oorlogsvoedmgsbu'- reau maakt bekend, dat de mogelijkheid verzekerd is om het thans geldende BEKENDMAKING. De Brandstoffencomihissie Middelburg maakt bekend, dat de navolgende xnaxi- mum-kleinhandelprijzen zijn vastgesteld Huisbrand per II .L. franco huis. Hollandsche Kachelkolen f 2.20. Gesorteerde stukken f 2.50. Bruinkoolbriketten (p. 100 K.G.) f 3.50, Cokes f 1.25. Anthraciet f 2 50. Eierkolen f2 Middelburg, 15 Juni 1917 De Brandstoffencommissie Middelburg, MARKTBERICHTEN. Tholen Op de veiling van de vereeni- ging „Eendracht van 12, 13 en 11 Juni deed zeespinazie voor export f 8 per 100 K G. THERMOMETER EN VERWACHT! a 15 Juni. ter alsic f 64 T he r m 0 ir. 0 gv., 12 u. 73 gr., 8 c 76 gt. Telegrafische mededeeliug var tet Ken. ifeteorologi3ch instituut te lb!t volgens ds Taarnemingeu var heo u ochtnod H 0 o g 11. o baron» or- rof.ind 770 in N.O.-Duitschlnnd. Laags*, i.- 758.9 te Hapararda. Verwachting 101 den avond vat. 16 Juni, aanvankelijk zwakke lol matige wind uit Oostelijke, later veranderlijke richiingen; behouden». ouWeerlicht tot halt bewolkt,;* droog en warm weer. Zaterdag Zondag Haandag Dinsdag Woensdag "'onderdag. vrijdag HOOG WATER, Bit» «loge a, 16 Jnni v.m 17 IS n.m 11.56 12 53 1.42 2 25 3.06 3 42 4.1« Heden o erleed nu een koristondig lijden, in den ouderdom van 72 jaar, mijn geliefde Echtgenoote en Zuster, JOHANNA SOZANNA PAfe. Middelburg, 14 Jnni 1917. Uit aller naam F. M. JANSE., Harielijk dank voor de op 11 Jnni j.l. ontvengen bewijzen van belangstelling,zoowel vau hier als elders. A. VAN WAARDE, Burgemeester. Nienw- en St. Joosland, 14 Juni 1917.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3