LAATSTE BERICHTEH, gerij nu genieten zal van het voordeel, dat haar aangeboden wordt, doch spr. lilijft tevens bezuiniging geboden achten. Dc raad neeint het voorstel onveran derd aan. In verband met een en ander heeft nu nog een wijziging plaats der verorde ning, bepalende het gebruik in winkels en dergelijke. Een voorstel om ook de winkels op Zondag gelegenheid te geven tot hot bran den van gas tol 9 uur n.m. wordt aanger nomen !met 2 stommen 'tegen, die der heef ren Donner en Dekker. De twee gewijzigde artikelen der .ver ordening luiden alsnu: Art. 1: Het gep bruik van gaslicht in winkels is verbo den, anders dan met één pit per 60 M.2 grondvlak of deel daarvan en op andere uren dan op alle dagen tot 9 uur n.mt en des Zaterdags tot 10 uur n.m. Onder winkels worden niet verslaan de' apotheken. Art. 2. Hèt is behoudens vergunning van den burgemeester verboden, in kof fiehuizen, sociëteiten en andere inrichliu- gen waarin gelagen worden gezet, als mede in gebouwen, waarin openbare ver makelijkheden worden gegeven, gaslicht te gebruiken anders dan met één pit per 60 M.2 grondvlak of deel daarvan en op andere uren dan des namidjdags tot 11 uur. Na rondvraag sluit de voorzitter da ver gadering. Vlissingen, tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal ld. h.dronkenschap J. M., Mid delburg, tot f 2 b. s. 2d. h-, A II.j Westkapello, tot a b. s. 5 d. h., D. R., Middelburg ,J. de "R,, Vlissingenj, ieder tot 10 b. s. 10 d. h., L. P., Middelburg, W. van de G„ Veere, ieder tot f 15 b. s. 10 dagen h. 13ekrach-< ligd is liet verstek-vonnis gewezen 22 Maart 1917 ca. C. S. hvr. van A. S. Arnemuiden wegens overtr. der ar beidswet veroordeeld tot f 2 plus f 5 b. s. 2 plus 5 d. h. Ontslagen ran alle rechtsvervolging is A. W. Serooskerke, aangeklaagd wegens na sluitingsuur zijn caife nog niet gesloten en ontruimd hebben. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Kesteren: J. II. ranPad- denburgh te Staphorst. Geref. Kerken. Beroepen te Drachten: L ran Wijk ie Gieseu-Nicuwkcrk, te Rijsoord V. K. Kuijvenhoven te Zwamraerdam. Beuankt voor Appelscha: R. J. Aalberts te Baambrugge; voor Duurswoude: K. Minnema te Garijp. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Murmerwoude; H. C. Binee te Groningen. Bedankt voor Apeldoorn: M. Koo- mans te Korhorn. ONDERWIJS. Tot lijdelijk leeraar in het teekenen aan de II. B. S. te Vlissingen is aangesteld de heer A. L. Gerretsen. Geslaagd voor het voorloopig ma- chinisleudiploma de heer D Passenier, leerling der „De Ruytcrschool" te Vlis singen. Door den heer C. M. Roozemond, onderwijzer aan de Muloschool te Goes is met ingang van lJuni a.s. eer vol ontslag aangevraagd wegens zijn be noeming te Middelburg. o- Acle-examens. Gisteren werden alhier geëxamineerd voor liet acte-examen 8 vrouwelijke can- didalen. Afgewezen 2. Geslaagd de dames J. A. van Duin en C. D. Prakke, Zie- rikzee; S. G. de Vries, Zaamslag; A. D. van der Wart, N. van der Wart en M. hiM. Wessels, alien" Goes. RECHTZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht alhier zijn veroordeeld wegens van elders inge voerd vleescli lot gebruik -als voedings middel bestemmen alvorens hel is ge keurd F. B., Middelburg, tot 25 b s. 15 d. h.; in eene voor het publiek toegankelijke locahteit, waarvoor cene vergmining is verleend personen bene den 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerderjarige toelaten- J. P., Koudekerke, lot £15 b. s. 15 d. li.; venten met ongekeurde visch. A. M., wed. van J. G., Arnemuiden, lot f 5 b s. 5 d.'h. op straat noodeioos schreeur wen J. B., J P P, P. C. II. van S., allen Middelburg, ieder tot t 5 b. s. 5 d. li., overlr leerplichtwet J. P.¥ Vlissingen, tot f 5 b- s. 5 d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort J. van B., Arnemuiden, tot 5 b. s. 5 d. li.overtr. regiem, op de wegen en voetpaden in Zeeland. H. L., Seroosi- kerke lot f 1 b s. 1 d. h.overtr. trekhondenwetC. W.. St. Laurens, tot 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 d. h.; overtr. tramwegreglemenl J II., Vlissingen tot 0.50 b. s 1 w. I overtr. spoor- wegreglement A. S., Vlissingen, tot f2 b. s. 2 d. h.; een boom vervoeren met een mallejan zonder zorg te dragen om niet te stooten op hel plaveisel H. L., Nieuwland ,lol f 2 b s. 2d. h.;als geleider van een hondenkar de kon» denkar niel voorzien doen zijn van een muilkorf C. de W., Koudekerke tot jf 1 b. s. 1 d' h.. de wegen in ver boden richting berijden A. J. van Ki, Middelburg, tol f 1 b. s. 1 d. h.; op een rijwiel meer persouen vervoeren dan waarvoor het gebouwd of bestemd is: A. B Middelburg ,tol f 1 b. s. 1 d h., J. B. van D Vlissingen j lot te ruggave aan ouders, R d. B, Wis singen, tot f 0.50 b. s 1 w.t fietsen zonder licht A. van den B., Veere, tol f 1 b. s. ld h„ C G., Vrouwe' polder K D., Iïloelinge, P S., Oost- kapelle, allen lol f 2 1». s. 2d. li fietsen z onder l>el A G. H.Middel burg, tot f 1 b. s. ld. li.; rijden met een wagen zonder licht- A. N. A. K LANDBOUW. - De St.crt. no. 107 bevat de statu ten der coöperatieve vereeniging tot het aankoopen van voederartikelen „Ons Belangte Nieuw- en St. Joosland. llaar doel is: aan de leden voederarti kelen te verschaffen van goede hoedanig heid legen zoo goedkoop raogel ijken prijs. meldinge en M. Alewijn, Waarde, voor f79.925; firma gebroders Voermans, Zeist f 71 -100; J. Meijert, Haarlemmermeer, f 73.600 en firma gebroeders Schudde- boom, Utrecht, f 73.200. b. Het herstellen der brugschepen met bijkomende werkzaamheden van de schipf- brug over hel marinedok te Vlissingen, behoorende tot de werken van het ka,u naal door Walcheren". Raming f 8750. Eenige inschrijver de heer A. van der Graaf, Sliedrecht, f 9892. Het verbeteren van het jaagpad tus}- Abeele en Middelburg en het maken van een voetpad op de kruin van den djjjk tus;- schen Oost- en West-Souburg, Abeele en Middelburg, een en ander aan dp Westzij de van liet kanaal dopr Walcheren, Roo ming f 17 900. Inschrijvers de hoeren B. Oosters, Willemstad, f 25100; A. van der Straac len Jr., ïlansweert, f 25.000; J. N. D. Bijl, Vlissingen, f 25070; en L. G. J. van de Ven en J. H. van de Ven, Kouj- dekerke, f 23.790. Voor dit perceel waren nog vier bill- jetlen ingeleverd, die van onwaarde werV den verklaard, omdat er als voorwaarde in was opgenomen, dat van 15 Juli tot 15 September kan worden doorgewerkt. HANDEL, N2JVERI1E1D EN VÏSSCHERIJ. N. V. stoomtram Hulst- Walsoorden. In het jaarverslag van bovengenoemde maatschappij worden de volgende bijzon derheden meegedeeld over vervoer en exploitatie, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers die zijn van het vorige boekjaar; De ontvangsten der exploitatie bedroe gen aanpersonenvervoer f 29.026,06c (f 28 181,77s), goederen- en bagagevervoer f 29.127.83 (f27.523,08), postvervoer f2201,97 (f2193,20), buitengewone ont vangsten f 731,63s (f 708,1-1). Totaal f61,387,50 (f58.609,19s). In het geheel werden 145.430 (in 1915 147.950) personen vervoerd of gemid deld ongeveer 398 per dag (in 1915 105). Door den oorlogstoestand was wederom het personen- en goederenvervoer veel grooter dan in vorige jaren, waardoor dé ontvangsten veel ho.oger werden. De op brengst van het vervoer van militairen bedroeg alleen reeds f 4335,24, hetgeen een zeer guustigen invloed -had op onze inkomsten. liet vervoer van suikerbieten was dit seizoen zeer groot en gaf een flinke- bate. Een groot gedeelte kon echter eerst in 1917 vervoerd worden. De exploitatiekosten beliepen f 40.233,86 (f30.610,34). De exploitatie-rekening wijst dus een voordeelig saldo aan van f 18.251,14. Hel koleuverbruik bedroeg 7% K G. per K.M. Het groote kolenverbruik is te wijlen aan de slechte kwaliteit, welke meermalen werd ontvangen, ook is er door* de locomotieven meer verbruikt moeten worden, door de raccrdgrq krachtsontwikkeling welke geêischt werd, wegens het drukke goederenvervoer. On der de geleverde steenkolen waren er partijen waarvan de kwaliteit zoo slecht was, unt het verbruik 11 K.G. per K.M beliep. Zooals hierboven vermeld, bedraagt het oordeeiig saldo der exploitatie f 18.251,11; de ontvangen subsidie van de provincie f5000, en de renterekening wijst een nadeeiig saldo aan van f3470,23, zoo dat hel zuiver winst-saldo bedraagt f 19 780,91. Voorgesteld wordt daarvan verschil lende oedragen af te schrijven of te re serveeren, en aan de aandeelhouders uit te Koeren 5 pet. dividend. LEGER EN VLOOT. Te Oostkapelle werd Dinsdag de vaandrig II. K. Veldhuis van het 15e regiment infanterie, onlangs benoemd tot reservé 2de luitenant, als zoodanig be- eedigd door den bataljonscommandant majoor jhr. Meijers. Aan militairen, die tijdelijk buiten hun garnizoensplaats verblijf houden, zul len voortaan door de militaire autoritei ten dagranlsoenkaarten worden, verstrekt, die recht geven op de aanschaffing van, 1 K.G aardappelen. POST EN TELEGRAFIE. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat met in gang van 15 dezer, in he t hulp telegraaf kantoor te Sir jan stand een hulp- telefoonkantoor 'voor het algemeen ver keer zal worden opengesteld. De diensturen zijn gelijk aan die van het betrokken hulptelegraafkantoor AFLOOP AANBESTEDINGEN. Aan hel gebouw van liet provinciaal bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed: a. Het bouwen van drie blokken wo ningen voor personeel van den Rijkswa terstaat te Wemeldingfe, belioorcnde lot de werken voor den bouw van derdje schutsluizen in het kanaal door Zuid-Bo- veland te ïlansweert en Wemeldinge. Ra ming f 62500. Inschrijvers de heeren: "A. Oosters, Willemstad, f 85.670; J M. Panny, Krab»- bendijke, f 81.800; J. J. Dronkors Pz., Kapelle, f79.980; H. Kosteu Cz„, We- waarin zij onder de wapenen zouden, moeten komen. Ieder landweerplicktige, wiens verlof in verband met deze bekendmaking zal worden geschorst, zal daartoe een per soonlijke oproeping ontvangen vaa zijn militairen commandant. Vergoeding kostwinners. Tijdens bovenbedoelde schorsing van verlof zijn van toepassing de voor mobi lisatietijd geldende bepalingen nopens vergoeding wegens kostwinnerschap. Zij, die aanspraak op zoodanige ver goeding vernieeuen te hebben, kunnen zich vervoegen ter gemeentesecretarie. Middelburg, Mei 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. BEKENDMAKINGEN. ^DISTRIBUTIE VAN IIONDENBROOD De (Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat houders van honden, diehonr denbrood wenschen le ontvangien, hiert- van schriftelijk opgave behooren te doen. met vermelding van hunne maandelijkf- sche behoefte, aan het Distributiekantoor alhier (Stadhuis, ingang Helm) vóór 15 Mei a.s. Middelburg, 9 Mei 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. LANDWEER. Schorsing van onbepaald (klein) verlof. De Burgemeester van Middelburg brengt het navolgende ter algemeene kennis. Het onbepaald (klein) verlof der land weerlichtingen 1907, 1908, 1909, 1910, 1911, 1912 en 1913 zal in den loop van dit jaur voor den tijd van 1 tot 4 dageni worden geschorst. Voor de landweerplichtigen der land- weerlichlingen 1909, 1910, 1911, 1911! en 1913, die behooren tot de infanterie, de hospitaalsoldaten en de ziekendra gers en deel uitmaken van de bataljons en rese-vebataljons landweerinfanterie, zal die schorsing plaats hebben voor de4 tijd van .vier dagen heen- en terugreis vau en naar de woonplaatsen inbegre pen terwijl hun lijdelijk verblijf on der de wapenen zal geschieden in de tijdperken en op de standplaatsen, als ouder vermeld Bat. no. 1, 4 7 Joni, 2, 23-26 Juli, nabij Assen; no. 3, 9—12 Juli, nabij Utrecht; no. 1 11—11 Juni, 5, 9—12 Juli, 6, 21- 21 Mei. 7, 2—5 Juli, 8, 18—21 Juni, 9, 16—19 Juli, allen nabij Assen; no. 10. 4—7 Juni, 11, 2121 Mei. 12. 18—21 Juni, 13, 11—14 Juni, aUen nabij Zwolle; uo. 14, 47 Juni, nabij Arnhem oT Nijmegen; no 15, 2—5 Juli, nabij Naarden; no. 16, 2—5 Juli, nabij Arnhem of Nijmegen; no. 17, 23—26 Juli, 18, 11—14 Juni, 19, 23—26 Juli, allen nabij Utrecht; no. 20, 21—21 Mei, 21, 9—12 Juli, 22, 4-7 Juni, 23, 11 14 Juni, 24, 18-21 Juni, 25. 2—5 Juli, allen nabij Velscu; no 26, 11—14 Juni, 27, 18-21 Juni; nabij den Helder; no. 28, 9—12 Juli, 29, 30 ,Juli—2 Augus tus, 30, 11—14 Juni, allen nabij Utrecht no. 31. 18—21 Juni, Eiland Voorne en Puuen no. 32, 4—7 Juni, nabij Utrecht; no. 33, 4—7 Juni, Eiland Voorne en Putten; no. 34, 47 Juni, 35, 25 Juli, 36, 2—5 Juli, allen nabij Utrecht; no 37, 11—14 Juni, Eiland Voorn» en Putten; no. 38, 21—24 Mei, 39, 4—7 Juni, beide Eiland Walcheren; no 10 2-5 Juli, 41, 18-21 Juni, 42, 9—12 Juli. allen nabij Willemstad; no. 13 2-5 Juli, 14, 21—21 Mei, 45. 4- 7 Juni, 46, 1114 Juni, allen nabij Roermond no. 47, 30 Juli—2 Augustus, nabij Utrecht no. 18, 18—21 Juni, nabij Roermond. De landweerplichtigen der lichtingen 1909 tot en met 1913, die deel uitmaken van de landweer-grens- en kustwacht, zullen op plaatsen! welke nader zullen.' worden bekend gemaakt, moeten opko men voor het zei fop tijdperk als Jat, waarvoor hel bataljon, waartoe zij" be hooren, onder de wapenen komt De tijdelijke opkomst onder de wape nen van de landweerplichtigen der lich tingen 1909 tot en met 1913, die geen deel unmakeii van de bataljons en re* serve-bataljons landweerinfanterie noch van de landweer-grens- ctt kustwacht, alsmede de tijdelijke opkomst van de laudweerlichlingeii 1907 en 1908 (deze laatste opkomst zal vermoedelijk slechts voor één dag zijn) zullen eveneens na-i der ter kennis worden gebracht. Verlofgangers, die met toestemming! van den Minister van Oorlog in het bui tenland verblijven of de buitenlandsche zeevaart uitoefenen, zijn vrijgesteld van deze opkomst, indien hun verblijf bui tenslands samenvalt met het tijdperk, VAN DE GRENS. Men meldt uit Ne uzen- Maandagnacht is irj de richting van Gent van af de grens een zware brand waargenomen. Thans wordt van betrouw bare zijde vernomen, dat de houtstapel- plaatsen te Port Arthur (voorhaven van Gent) door onbekende oorzaak in brand zijn geraakt en verbrand. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer, Voortgezet wordl de behandeling van het voorslel-van Leeu wen inzake vergrooting van het aandeel der Kamer in het bestuur der buitenl. betrekkingen. De heer Schaper betoogt, dat de groote vraag van oorlog of vrede niet mag wor den beslist door gekonkel in de Kabinet ten met allerlei geheimdoenerij, en dat de tractaten niet mogen worden gesloten zon der medewerking van het parlement. Ook spreker wil niet absolute openbaarheid in alle gevallen, doch een eisch van de taak der commissie moet zijn: bij den Mi nister aan te dringen op publiciteit als zij die mogelijk acht. Hij beloogL nader dal het voorstel niet strijdig is met de Grondwet. Het opperbestuur over de bui tenlandsche betrekkingen, waarover de Grondwet spreekt is niet hetzelfde als het besljuur. De heer Van Raalte, slecht verstaan baar, is liet goeddeels eens met den heer Limburg. De macht van het parlement ten aan zien van het bnitenlandsch beleid is dei zelfde als die ten opzichte van de bin- nenlaudsche politiek. De grondgedachte van het voorspel is dan ook juist; om den vorm zal spreker echter niet kunnen voorstemmen. Het is niet duidelijk, wal de voorsteller wil. Spr. vraag! niel als gunst, wat recht is; hij wil evenals de beer Kooien ingevolge art. 45 van het! Reglement van Orde instelling van een permanente commissie voor de buiten- landscne aangeleggnhcden. Het Ned. Corr.-bureau verneemt, dat dr. Römer, arts., speciaal voor Lropiscln ziekten, te 's-Gravenhage, in de plaats' van dr Keuchenius, die te s-Graven hage is teruggekeerd, toegevoegd zal worden aan het Nederlandsch gezant schap te Berlijn, voor de medische in spectie van de kampen vau Engelsche krijgsgevangenen Dr. Römer vertrekt morgen naar Berlijn. Dr. Keuchenius die toegevoegd was aan ons gezantschap te Berlijn voor medische inspectie van de Kampen voor Engelsche krijgsgevangenen, is jl. Maan dagavond onverrichter zaken in liet var derland teruggekeerd. Na vijf Weken wachtens werd hem medegedoeld daj hel Knegsministerium hem toelating tol bedoelde kampen weigerde. Men deelde aan hel Ned. Corr. Bu reau mede, dal aanleiding hierjloe werd gevonden in inlichtingen die bij 'heit Duitsclie gezantschap in Den Ilaag aan gebracht waren omtrent zijn vermeende francophile (Franschgezinde )neigingen Dc Nederlandsche officieren, die de Duitsche gevechtsfronten bezochten, zijn hier te lande teruggekeerd; zij1 maakten hedenochtend hun opwachting bij den Minister van Oorlog. DIIITSCIILAND EN ONZE VISSCHERIJ. Is het Ned. Corr.-bureau juist inge licht. dan zal dezer dagen consul Gneist van oe Handelsafdeeliug der Duitsche legatie te 's-Gravenhage zich naar Berlijn, begeven in verband met liet besluit der treiier-visschers om niet meer- uit te varen, zoolang door Duitscliland geen goede waarborg wordt gegeven legenhct opbre gi 'i en. icmieligen van onze vis- schcrsschepen. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.19 u. 5 °/o Nederl 101 drie zestiende; 2«/2 °/o Nederl. W. 'Schuld Gls/i3 o/0 do. Oblig. 73s/, 3 o/o do. Certijf. 73i Kon. Pelrol. Aand. 5-11; Gccons. Holl 172; Perlak 68%Amsterd. rubber 237 Nederl. tip. 99i/o. Kon. Iioll. Lloyd 175%; Ivon. Ned. Sloomb. Mij. 227. Prolongatie 2'/t -o/0. Anaconda 166"/,Steels 109%Dent- ver 141/4; Erie 26%; Miss. Kansas Texas 6s/i; Car Foundry 67%; Hide Leather 57i/2; Common Marine 29"/8Prefered do. 81; Mort Coll. Oblig. 6 <y0 88"/, Maxwell Land. 'Gr. C. v. A 38; Max well Land C. V. Inc. Bonds "47; Cigars 42; Studebaker 89; Union Pacific C. v. A. 137%. UIT. ONZE OOST. WELTEVREDEN, (Part. Tel.) De gou verneur van Sumatra's Oostkust, de heer, S. van der Plas, heeft tegen 2 Juli ont slag a angevraagd. In de gevangenis te Padang liadeen gevecht plaats tusschen dwangarbeiders, waarbij er twee oin het leven kwamen. DE DUIKBOOTOORLOG. BERLIJN, 9 Mei. In den. Atlanjischen Oceaan zijn wederom 27.500 ton bru'l»o» scheepsruimte vernield. ENGELSCH LEGERBERICHT. LONDEN, 8 Mei. Off. De vijand deed hedenmorgen hevige tegenaanvallen inde. miuct van Frcsnoy. Het gelukte hem vas- teu voet te krijgen in onze loopgraven ten iN O. van Frcsnoy, doch wij her overden in een tegenaanval weer dit ferrein. De Duitschers gingen echter la ter met tw.ee versche divisies opnieuw ten O. van Fresnoy tot den aanval over, doch wij sloegen op hel-rechter gedeelte» van het front den vijand af, waarbij hij' hevige verliezen leed. Wij behielden daar onze stellingen. Op het linkerdeel waren onze troepen echter gedwongen uil hot dorp Fresnoy en het daaraan grenzende» bosch terug te trekken. Onze vliegers wierpen met goed succes ontploïfingsmiddelen uil. Zij deden goed geslaagde aanvallen op verkenningsbal lons der Duitschers, waarvan er 7 wer den neergeschoten6- Duitsche vliegtui gen werden in luchtgevechten en 2 door afweergeschut omlaag gehaald; 7 andere» lot dalen gedwongen; 8 Engelsche machi nes worden vermist. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 8 Mei. Olfi'. Ten N.O. van Soissous en bij den Chemin des Darned deed de vijand geen infanterie-aanvallen meer. In den loop van den dag beschoot de Duitsche artillerie den sector Cerny— Hurtebise en de buurt Van. Craonne, waar op hel Fransche geschut kraclibg ant woordde. Op de rest van het front nu en dan kanonvuur. Van 1—7 Mei zijn 25 Duitsche vliegf-. tuigen naar beneden geschdlen en totaal vernield. In de vijandelijke lime zijn 51 vlieg tuigen, welke zwaar getroffen werden, neergevallen. DE PAUS EN DE VREDE. BERLIJN, 9 Mei. De Vossische Zlg. verneemt, dat de Paus in een brief aan den kardinaal-slaaitssecretaris een nieu wen vredeswensch .uitgesproken heeft. In den brief staat o.a.Hel verlangen naar den vrede wordt dagelijks algemeener en wij hopen dat 'de dag niet ver meer is, dat de vrede gesloten !zal kunnen worden. DE SOCIALISTEN-CONFERENTIE TE STOCKHOLM. BERN, 9 Mei. Aan de „Echo-" wordt gemeld, dat de Fransche socialisten van de minderheidspartij hebben besloten, zich te doen vertegenwoordigen op de- conferentie te Stockholm, onverschillig wat ïle nationale socialisten-raad den 16 Mei zal' beslissen. DUITSCHLAND EN LIBERIA. De consul-generaal van de republiek Liberia te Rotterdam, de heer' Vieweg, hcefl telegrafisch bericht ontvangen van den minister van builcnlandsc.be zaken van Liberia, dat de diplomatieke betrekl- kingeu met Duitschland zijn afgebroken. EEN BRAND. BERLIJN, 9 Mei. De Lokal Anzeiger tneldt uit Koningsbergen: Het dorp Lomp is met 60 huizen, sltallen en schuren ge heel verbrand. TB BOUDRN AAmreSTEMNGEN Woensdag 16 Mei 1917, 1% La het PoidernuU Abdij Middelburg, door PoldcrLesluur Walcheren. Diverse wer ken aan dien polder. Zie Midd. Crt 5 Mei 1917. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Elkeadag, behalve Dinsdags, biescoop- voorstelling. 7—10 u n.m. Zondag 13 Mei. Uitv. Middelb. Zang koor, 3 u, Donderdag 17 Mei, 2i/2 u. Uitvoering Gewijde Muziek, in de Waalsche kerk. Zondag 20 Mei. Uitvoering Madrigaal- vereeniging .Amsterdam. Concert zaal, nm. te 2 u. Dinsdag 22 Mei 21/2 u. Vergadering Stoomtram Walcheren, in bel kan toor der Maatschappij te Koude kerke. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform. 10 Hei. Kadzand, Landbouwers- inspan, Mijs. 11 Mei. Weslkapelle, Bouwl. Hioolen. 11 Mei Oostburg, Beesliaal, de Smidt. 14 Mei. Sluis, Beestiaal, de Smidt. 15 Mei. Middelburg, Meubels, Notarish. 16 Mei. Vlissingen, Huizen, Paap. 22 Mei Koudekerke, Huis enz., Loeff. 24 Mei Middelburg Huizen, Verhuist. Mei. Grijpskerke, Hofitede met Boow- «n Weiland, Blaupot ten Cate 13 Juni. Goes, Hofstede, Pilaar.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2