Op verzoeken om in de nooclige olie te voorzien licei't men bericht ontvangen dat aan die verzoeken niet lean voldaan wor den. Mossel handel. De handel in gezouten mosselen voor Duitschland heeft plotseling opgehouden. Die handel geschiedde sedert eenige maan den door lusschenkomst van een Centraal' Bureau. De werking dezer instelling, zoo schrijft men ons, schijnt niet naai- den zin der "Duitsche regeering geschied te zijn. Naar men vernomen heeft, zou dan ook het Centraal Bureau opgeheven wor den. Ieder zou dan weer mosselen naar Duitschland kunnen zenden en de handel zou als voorheen vrij worden. leger en vloot. De nieuwbenoemde militaire tand arts M. Roest wordt te Middelburg geplaStst. Den generaal-majoor P. W. Weber, commandant van de vierde divisie, is eervol ontslag en pensioen verleend. De militaire geneeskundige dienst. Naar de „N. R. Ct." verneemt, zijn eervol gepensioneerd generaal-majoor A. A. .T. Quanjer, inspecteur van den genees kundigen dienst der landmacht; de diri- geerênde of fichu- van gezondheid le klasse dr. H. Zeehuisen. Benoemd zijn tot generaal-majoor, in specteur van dien dienst, de dirigeerend officier van gezondheid le klasse dr. E. Ilalbertsma; tot dirigeerend officier van gezondheid le klasse, die der 2e klasse, dr. D. Romeijn en dr. F. J. H. Snijders, tot dirigeerend officier van gezondheid 2c klasse, die der 3e klasse, arts P. A. Ziegeler en dr. J. Iluijgens. De ppperbevelhebber heeft de vol gende order uitgegeven De inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht brengt onder mijn aandacht, dat hel achterblijven van ver lof wegens ziekte in ergerlijke mate is toegenomen. Ook het toestaan van verlof op aanvrage wegens voorgewende ernsti ge z-ekte van naaste familieleden schijnt op ontoelaatbare schaal Voor (e -iconien. Te een een en ander moet op krachtige wijze worden opgetreden. De militair, die 1eu onrechte achtergebleven is van ver lof. dan wel, die op een valsche of mis leidende verklaring verlof weel te be komen, is hiervoor verantwoordelijk. Ik bepaal, dal, behalve de straf herjl deswege op te leggen, zijn periodiek ver lof zal worden ingehouden voor een gel ij ie aantal dagen als hij ten onrechte verlof genoten heeft. Indien een militair verlof vraagt we gens ziekte van familieleden zal hem, alvorens hem het verlof wordt toegestaan, nadrukkelijk worden afgevraagd, of de toestand van den zieke onmiddellijk le vensgevaar oplevert, dan wel of hij voor de verpleging van den of de zieke on misbaar is. Zoo de betrokken commandant aan gaande de juistheid van de aldufe verkre gen mededceling niet overtuigd wordt, zal hel verlof niet worden verleend, al vorens de reden daartoe door betrouw bare verklaringen of berichten b$ves- Ligd zal zijn, terwijl in elk geval genees kundige controle moet plaats pinden. SPORT. Voetbal. "Wij schreven gisteren dat Vlissingen voor de tweede maal gelijk speelde tegen M. S V. Dat 'was niet juist, cr werd een maal gelijk gespeeld legen Helmond, docli van M. S. V. werd te Vlislsingen verlo ren Verschillende berichten Men seint dd 19 April uit Weltevre den aan de ,,N. R. Cdat de heer Lo- vinlc, directeur van het departement van landbouw, nijverheid en handel, nabij Cherioou een ernstig ongeluk met zijn auto heeft gehad. Hij werd aan het hoofd gewond De mede iozillende resident Feïfh is uit de auto gesprongen en heeft geen letsel bekomen. Van gemeentewege werd te Scharne- góulutn (Fr.) het torenuurwerk op den nieuwen tijd gezel. Op last van kerkvoog den werd liet op den ouden tijd terugge zet. Men zal zich nu om raad tot den Minister wenden. Slaapziekle. Een 2&-jarigc ge huwde vrouw te Steenderen overleed na acht dagen te hebben geslapen. Te Nijmegen heeft een 62-jarig zwerver tweemaaleen spiegelruit met een steen stuk gegooid. Toen kon de mar. overeenkomstig zijn wensch ge arresteerd worden. „Ons Noorden" meldt ,dat in ^Leeuwarden ruim 300 gasverbruikers rijn aangeschreven, dat hun de gaSj toevoer zal worden afgesneden. Onder hen bevinden zich ookde commisL saris van politie en eender wethouders. Men meldt omtrent de moordzaak le Paterswolde nader, dal Zondagmiddag de fiets van hel vermoorde meisje is ge vonden door den bóeren-arbeider B. al- Jaar, de fiets lag aan den kant van het meer, niet ver van de plaats, Nvaar het lijk gevonden is. Zij was weinig verroest en de banden waren nog in goeden staal, zoodal er op gereden kon worden. De vander verklaarde herhaaldelijk ook de nloats, waar het rijwiel lag, te zijn ge passeerd, maar dit toen niet te hebben gezien. 11. is dezelfde, wiens kindereu indertijd ook\ hulpgeroep hebben nieeuen tc hoo ren. De 'justitie to Groningen looft 1000 gulden uil aan dengene, die aanwijzingen doet, welke leiden lot -het aanhouden van den dader van den pfschuwelijken moord te Paterswolde. In West friesland neemt hol ge bruik van bronga» (moerasgas) tengevol ge van hel pelroleumgebrek verbazend toe. Zag men tot nu toe hier en daar een installatie, thans hebben de ,,bron- nenboorders" hel overdruk en kunnen bijna niet aan de talrijke aanvragen vol doen. In het, Stanndal tusschen Gösingen en Dassen werd de' vorige week een arbeidersgroep door een lawine verrast en bedolven; twee lijken zijn reeds ge vonden. Te Neu-Kölln is Zondag een "be rucht inbreker, Max Ritter die onder den naam „brandkast-kraker" bij zijn vakgenoolen bekend stond) na een lie vig revolvergevechl 'tegen 10 politie agenten doodgeschoten. Een agent werd tweemaal gewond. Te Leipzig werd dezer dagen een jong meisje, dat gestolen goed trachtte le bcleenen, gevangen genomen. Zij gaf op, liet goed van haar minnaer, den Berlijnschen kunstschilder Kurt Pet- schauer gekregen te hebben. Deze is daarop ook gevat en heeft bekend, meer dan 30 inbraken le Berlijn le heb ben gepleegd. In zijn woning heeft men een ware stapelplaats van gestolen kostbaarheden ontdekt, prachbg oud gouo-smeedvverk, edelsleenen, bout, dui zenden kostbare postzegels enz. Daar de beleening in Berlijn zelf le gevaarlijk was, reisde zijn minnares daarvoor naar andere gro,ote steden. Le Soir (die in Konstantinopel ver schijnt) spreekt in een bericht -over het Paaschfcest, van de „bij uitzon dering zachte temperatuur". „De lente, zoo heet hel verder, „is .zóó zacht, dat het lijkt of wij er misbruik van mnkj&n, en dal het billijk zou lijken, nidien zij weer wat frisscher werd, gelijk de landman wenscbl." Dat is-» nog eens een land voor kolenscliaaischie zegt de N. R. C., waaraan wij dit bericht ontleenen. o EEN ECHTGENOOT VAN 15 .IAAR. Hel is in Engeland nog altijd ge makkelijk le trouwen, zegt de N. R. C. Op den len Januari heeft een Lon-* densche registrator het huwelijk 'ge sloten van een 'smidsjongen van vijftien jaar, die zich voor zeventien uitgaf, met een meisje van zeventien jaar. De jongen, zei aan den burgerlijken ambtenaar, dal zijn moeder tor alles van wist; hetgeen de ambtenaar blijk baar voldoende vond. Na het huwelijk keerden man en vrouw ieder onder het ouderlijke dak terug. Vóór hel huwelijk gaf de jongen het meisje wekelijks vier oi' 'vijf shilling. Twee da gen na hel huwelijk kreeg ze twee stui ver van hem met 'de belofte, dat hij later meer zou ^even. Maar zij zag hem niet terug, voor hij den 13en de zer voor de kinderrechtbaak' verscheen, waar hij voor was gedaagd wegens kwaadwillige verlating van zijn echtge-- noole. Hij was nu loopjongen bij een mclkslijler. De jonge vrouw is sinds dien in. een moederhuis opgenomen. Do rechter vond het ongewenscht, den jongen le vervolgen cn ontsloeg hem. o- EEN ONGEWONE GESCHIEDENIS t WaS Zondagmiddag, zoo lezen we in de N. Ct., yoller op de mooie renbaan Duindigt dan wij in jaren mochten eon- statecren Ten spijt van het verfoeilijke amende ment-Van Vuuren leefde daar de hippi sche sport weer eens naar ouderwelsche wijze op en bood het voor dit doel' nog steeds gereserveerde gedeelte van het heerlijke landgoed van den all-round sportsman, de heer Walter Jochems, op nieuw hel vroolijke, kleurige aspect dat wij noode zulle een langen tijd hebben moeten missen. Daar zagen we de bekende figuren uit ons ccurse-wezen terug. Onze heerrijders jhr. Repelaer en Holland waren in den zade] op Alerte III en Sirococo, De hee- ren Jochems cn Horstman en jhr. de Beer Poortugael fungeerden op den rech terstoel. Bookmakers, onder aanvoering van den liandigen Benno, schreeuwden luidkeels hun: V'la au choix! V'Ió la belle odtet uit, en, alsof er geen zedelijklieidls- wetten bestonden gingen de briefjes van honderd van hand tot hand. De heer Ho- boken van Iioedekenskerke nam de func tie van starter waar En op de tribune der eigenaren een hoogst mondain gezelschap. Gedrang voor do buffetten; zachte strijkjestopen van Jules de Koning's orkestje Gecylindreer- de heeren in cut-awavs, met hun paille handschoenen de verrekijkers manoeu vreerend of irl druk gesprek met hun da mes in de allernieuwste toiletten Een der voornaamste modemagazijnen had zelfs een legertje mannequins naar Duindigt gezonden, waar zij natuurlijk volkomen in dit milieu pasten. In de onmiddellijke nabijheid van deze levende omgeving speelde intusschen een ongewoon voorval af dat spoedig onder de coursC-bezoekers bekend werd De jockey van den Boogaard die den beroemden Franschen hengst Foxling sedert eenigen tijd staat deze ter dekking op Duindigt zou rijden, word beschul digd dit paard te hebben „doped" De eigenaar Migila kwam dit kort voor den ren le hooien en bij een woordenwisse ling voor de stallen, waarbij ook tegen-' woordig was nu-. Fred. Penley de bekende van de Timbertown Follies sloeg «te Engelsclunan tten jockey 'zoo hardhandig neer; dal deze moest wordpn weggedragen met een gekneusd been. Doch Foxling moest winnen. Er stond een kapitaal, we hoorden van 300,000 gulden, op liet spel Begrijpelijkerwijze was et groot© opwinding in de kringen van den eigenaar Migila. Daar nam mej. Annie Bos, die met andere theater-sterren als Cecil Ryan, Jaen Immers, Louis van Dommelen, Paula de Waardt, enz. even eens de rennen bezocht, plotseling een moedig besluit. Zij zou Foxling rijden en zijn kansen voor den eigenaar verde digen. n Paar minuten later verscheen Annie Bos in de weegplaals, in jockey- dress, dragend Migjla's kleurenbuis en pet wit-en-blauw gecirkeld. In 'n wip zat zij in de korte beugels en vloog naai den start. Wij kunnen hier geen gedetailleerde beschrijving van het verloop van den ren geven. De hoofdzaak is deze: Annie Bos heeft gewonnen, na eeu uilerst inspannen- den strijd met een kleine neuslengte, van Sirococo en 7 andere paarden. lfct publiek was uilerst opgewonden na het bekend worden van dezen üitslag. En wat het aardigste is van dit onge woon sportieve evenement. De verrich ting van onze eerste vrouwelijke jockey is vereeuwigd kunnen worden. Binger, de eerste regisseur van de Filmfabriek Iiollaiidia le Haarlem was present met een aantal toestellen en ope rateurs en kon al de gebeurtenissen voor de toekomst vastleggen. Naar wij van hem vernamen moet liij van plan zijn de film waarin doze onge wone ren pre statie voorkomt van 1 Mei af in den Princesse-Schouyvburg le vcrloo- nen. BUITENLANB. 0E UQRLOG. De Toestand. Op hei Frauscüe deel van hel front in Frankrijk is het nog betrekkelijk rustig, beide partijen spreken sléchts' van plaatselijke aanvallen en tegenaan vallen, die werden afgeslagen. Daaren tegen is op hel Engelsche front de m- iTainUeneslag weer over een^ grooto breedte ontbrand. Hel Duitsche middags- bericht spreekt vau infanteriegevechten bij Lens, waarvan geen afloop gemeld wordt en de Engelschen dcelcn mee, daL zij gisteren bij het aanbreken van den dag '„op een breed front aan bei de oevers van de Scarpe met de wa;~ pens inde vuist bevredigend vooruitgeko men" zijn. Volgens het Duitsche avond- bericlit is gisteren een stormloop der Engelscllen onder de zwaarste verhe zen voor den vijand mislukt". Behalve, dat zij ineedeelcn Trescault en hel boscü van Havrincourl, die ten Z. van den weg Bapauine-Kamerijk liggen te hebben veroverd, noemen de Engel schen geen plaatsnamen, zoodal men mag aannemen, dat de Duitsche lezing ditmaal de juiste is en dat de lerrein,- winsl der Engëlschen van slechts zeer geringe betcckenis is. De Fransche vliegers hebben hun tngelsche collega's een telegram van gelukwensch gezonden mei de „boven hand, die zij aldoor in de jongste ge vechten met den vijand behouden heb ben". Inmiddels deelt de Duitsche staf mee, dal ritmeester von Richtholbn zijn '.Gen tegenstander heeft geveld en dat zijn eskader lot Zaterdag loe 100 vij anden ten val had gebracht. Wie ech ter de bovenhand heeft beslissen wij niet. Op het Ilaliaansche front in het bo ven- Rienzdal en in Macedonië bij het Doiranmeer hadden Ioopgraafgevcchten plaats, die den toestand niet wijzigden- De berichten uit Palestina blijven el- knar nog steeds tegenspreken. De Turken en Dnilschers wijden nog uit over de Engelsche nederlaag, terwijl de Engel schen zelf meedeelcn, dat rij thans met de" hoofdstelling van Gaza in contact zijn. In Mesopolamië is thans de geheele I&saboelatstelling in liet beziL der En gelschen, die den wijkenden vijand ver volgden en hem gevangenen en een houwitser ontnamen. Te Minsk is, in tegenwoordigheid van Rodzianko, den president der Doeuia, en Goelsjkof, den minister van oor log, het congres der afgevaardigden van de legers aan hel Europeesch Russi sche front geopend. Het omvat meer dan 1200 vertegenwoordigers van de soldaten, officieren en arbeiders, die werken voor de landsverdediging. Po,- sener is lot voorzitter, de soldaat For rokolstof tot ondervoorzitter van hel congres gekozen. Deze beklom in veld- uilrusling het spreekgestoelte, het go- weer in de hand, waardoor er een laitg durig' en stormachtig handgeklap opging Hel vocdingsvraagstuk in Zweden In de Zweedsche Tweede Kamer heelt Swartz, de minister-president, uit voerig over den stand van de voeding in Zaveden «esproken. Ilel broodver- hruilc, zei hij, behoeft niet nog meer beperkt le worden, aangezien er ge noeg voorraad graan lol den herfst oogst is. Alles zal intusschen beproefd worden om liet rantsoen door aan voer tc vcrgroolen, vooral voor beu die meest van brood leven De voor raad aardappelen is wel gering, maar de regeering hoopt met maximum prij zen' een onnoodige stijging van de pre zen te verhinderen. De behoefte aan meststoffen kan. over hel geheel voor gedekt worden gehouden, als althans de verwachte aanvoer nog bij tijds binnenkomt. De afgekeurde uitvoer van vleesch is uil de vermeerderde slacht le verklaren en verminderde het ver bruik in den lande niet. Boter cn eieren woi'den sedert eenigen lijd niet meer uigevoerd. De voorraad hout kan voldoende worden geacht. Tenslotte ver maande de eersle-minisler hel land, de noodzakelijke o ffers kalm te dra gen Onmiddellijk nadat hij had gesproken trokken ongeveer 20,000 arbeiders naar den Rijksdag om tegen den staat van de levensmiddelen te betoogen. Zij kor zen een commissie om aan de regce- ring de wenschen van de arbeiders voor le leggen. Branting sprak bedaren de woorden tot de menigte. De nieuwe regeering, zei hij, zal haar best doen. Hierop gingen de arbeiders in volkomen orde uiteen. 'I)e Escadrille Lafayp-lte. Reeds vóór de Ver. Staten van N. Amerika zicli aan de zijde der geallieer den scnaarden, al zoo de „Gaulois" war^n talrijke Amerikanen in Frankrijk icomen strijden. Beroemd was. reeds de zgn „Escadrille Lafayette", het zgn. „1,24e" van de luchtvaart, beslaande, uil Amerikaansche vliegers. Hel 124e wordt gecommandeerd door kapitein Georges Thenault, met als adjudant luitenant do Laage de Meux, maar alle anderen zijn Amerikanen. Benige bestuurders dezer escadrille hebben op het Elzasfront gedébuteerd in Maart 1916. Een van hen, J. Mac Connell vond een gtorieuzen dood; zijn lijk werd op heroverden grond terugge vonden, en de chef der escadrille kon er tde laatste eer aan doen bewijzen. Het was de Amerikaan Rockwell, die als eerste der escadrille in een duel een Duït- schen vlieger in vlammen deed neerstor ten. in de streek vim Hartmannsweiler- kopf: Later werd de escadrille bij Verdun geroepen. Den 17en Juni 1916 werd Vic tor Chapman in cen gevecht bij Bétliin- court gewond, waarin hij cr in slaagde, zijn tegenstander neer te halen. Zonder te, willen rusten ging hij de volgende dagen sveer pp patrouille om in de lucht Duit-. schers pp te zoeken. Den 24en zag hij zich opeens tegenover 3 tegenstanders te gelijk en viel, bij Douaumout, legen <lic ovennacht, Chapman werd weldra do.or zijn kameraden gewroken. Den 9en Au gustus haalde Norman Prince een L. V. G. neer, den 25en een ander Duitsch vliegtuig. Den 9en September viel Rock well boven den linker Maasoever een vliegtuig aan. dal bij Vftuquois in vlam men neerviel. Den 4en eu Sen Augusta's behaalde Lufberg 2 overwinningen In het midden van September keerde de es cadrille naar den Elzas terug Daar leed zij Cen gevoelig verlies. Sergeant Kiffen Rockwell viel op hel veld van eer. Hij- werd door een kogel' in de borst getrof fen juist toen hij op de plaats van zijn eerste, overwinning vloog Als 'TAs Amcricain" staat' bekend Raoul Lufberg, die met de Amerikaan sche espadrille de bombardiers con voy eerde, 'die de munitie-fabrieken Mau ser in Obenndoïf met zooveel1 succes bombardeerden. Norman Prince schoot daar ook 'een Duïtschen vlieger neer, maar vond op den terugtocht den dood door een ongeluk". Tegen einde October werd de esca drille nr. 124 naar de Somme geroepen, en ook dóór onderscheidde Lufberg zich Den 9en November baalde hij zijn 3en tegenstander neer, den tOen zijn len, den 4en December, bij Chaulnes, zijn 5en, den (ten December zijn 6en. Hij werd in de dagorders vermeld en kreeg eerst de Mi litaire Médaille en later het Legioen van Eer. Om al de heldendaden van liet esca drille no. 124 te kennen zou men alle dienststaten er van moeten nagaan Bizon- der onderscheidde zich ook William Thaw, c-en simpel soldaat, die alle gra den met supérieur brio doorliep, en die Uians ook het Legioen van Eer bezit. In het geheel heeft de nr 124 esca drille reeds 30 Duitsche vliegtuigen neer gehaald korte oorlogsberichten. Een vakvereeniging, die ruim 200 000 arbeiders en arbeidsters in weverijen en spinnerijen in Noord-Engeland vertegen woordigt, heeft een loonsverhooging voor haar leden van 20 pCt. geëischt. Geduren de den oorlog hebben zij tweemaal een opslag van 5 pet. gehad. Zij achten dat achter onvoldoende bij de groote duur te van tegenwoordig. De patroons wei gerden, waarop de vakvereeniging dreig de andere maatregelen te, nemen. Hetu itvoerende comité van den Raad van Afgevaardigden van Arbei ders eu Soldaten heeft met 21 tegen 14 stemmen een besluit aangenomen om de zoogenaamde vrijheidsleenmg, uit gegeven door de voorloopige regeeriug, met alle krachten' te steunen. Zoo erg liecht is de steun die de •voorloppige regeering van dien kant ondervindt dus nog niet. Het bestuur van de Poolsche socL- aal-democratische« partij voor Galicië en (oostelijk) Silezië heeft in cen resolutie •verklaard,, |d.al zij liet tegenwoordig) oogeublik geschikt acht voor oen eer- vollen vrede, waarbij slechts hel Tsa risme en knechtschap de verliezende partij zouden zijn. Op de puinhoopen van het Tsarisme moet niet alleen een vrij Rusland, maar ook een vrij Polen cu Lilhaauen ontstaan. In de Fransche pers is een cam pagne legen Griekenland begonnen. De „Echo de Paris" ejscllt van Venizelos dat hij de beslaande regeering onmid dellijk len val brengen en de Grieksche republiek uitroepen zal. Ook ie „Ra dical" en de „Homme En chain moe ten een campagne legen Koning Ivon- slanlijn openen De Londensche „Times" lapt uil het zelfde vaatje. Een Turksche duikboot heeft bij het eiland Mvlos een transportschip van 12.500 ton met twee schoorsleenen in den grond geboord. Blijkens een rapport van den be stuurder van liet Protectoraat Zuidwest- Afnka, te Kaapstad bij het Parlement ingediend, is het in Duitsch Zuidwest- Afrika volkomen rustig. De Duitsche be volking geeft geen last; de Duitsche officieren hebben him parool gehouden. Volgens cen bericht van Havas uit "Washington heeft de Amerikaansche se nator Penrose cen ontw'erp ingediend lol hel. op de been brengen van 10 regimenten Indiaansche .ruiterij, teza,- zamen 50,000 man sterk- Verder zegt het ontwerp, dat alle Indianen,- die daarvoor worden geworven, de Ameri kaansche burgerrechten krijgen. BEKENDMAKINGEN. GASOLIF EN BENZINE. Dc Burgemeester Yan Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de minister van Landbouw enz. heeft goed gevonden le bepalen le. dat onder gas olie mede wor den verstaan ruwe olie en alle derivaten daarvan, met uitzondering van smeerolie, licht- en motorpetroleiun en benzine. In geval van twijfel of een artikel al dan niet onder gasolie gerangschikt moet worden, beslist de Toewijzingscommis sie voor gasolie; 2e. dal onder benzine mede wor- den verslaan ruwe benzine en al hare derivaten en benzol, een en,ander ter beoordeeling der Toewijzingscommissie voor benzine. Middelburg, 23 April 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. EIEREN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, mol ingang van lieden is in getrokken de maximumprijs voor onge stempelde eieren, terwijl voor gestem pelde (d. w. z. Rcgeerings) eieren is vastgesteld de maximumprijs van 9 cent per stuk. Middelburg, den 24 April 1917, De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. burgerlijke STAND. Vlissingen. Van 21—24 April. Ondertrouwd R. Schrieken wednr. 49 j. met A. But, wed. 16 j. K. C Vermont, jm 27 j met J Lancel, jd. 20 j. A. de la ,Rie, jm. 24 j. mei C. Sloos, jd. 19 j. Getrouwd: A. Douw, jm. 26 j. met P. J. Louwman, jd. 25 j. J. Lems, jm. 29 j. met A. M. Jaspers© jd. 27 j Bevallen J. Leijnse, geb. Beckers, z., C. M. Koper, geb. Lammens z P. Louwerse, geb. Marijs, z. A. W M. Tournoy, geb. De Reeper, d. Overleden G de Nooijer, wed. van G. Brunke, 80 j. G. Koopmans, wed! van A. Fortuin, 67 j. P. Hendrikse, 2. 14 j. Goes. Van 21—24 April. Overleden H Sclirier, z. 14 j. MARKTBERICHTEN Op de gisterenavond gehouden veiling der vcilingsverceniging „Walcheren" wer den de volgende prijzen besteed: Spinazie (jonge) 3166 c., dito oud© 34—36 c., molsla f 0.63-f 1.11, bak- sla 50—71 c., Fransche postelein 24 —28 c.} sterrekers 3—6 c., alles per mandje; kropsla 5—9 c., per stuk; schorseneer I61/2 c prei 13Va c., ra dijs 5—6i/a c„ raapsteel 5i/a c., kervel 5—6 c., alles per bos. GOES, 24 Apr. Wegens gebrek aan aanvoer geen noteering.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3