BUITENLAND. Commissi© voor de Centrale Keukendie er op wijst, dat de door de bevolking betaalde prijzen alleen de kosten van de gebruikte levensmiddelen dekken en dat bel Koninklijk Nationaal Steuncomité s/« der kosten betaalt voor koolctoestellen, brandstof, arbeidsloonen, drukwerk enz. De commissie vraagt een subsidie van i 500 uit de gemeentekas. Voorts zijn ingekomen, oen verzoek van D. Schrier om gedu rende hel badseizoen, of indien hiertegen bezwaar is, gedurende de maand Juli of een anderen door den raad te bepalen tijdsduur zijn caroussel aan den voet der duinen te mogen opslaan; oen verzoek van Th. Desmet om le herzien het besluit van B. en W., waarbij hem niet wordt gegund om van 29 April tol en met 30 September 1917 een balzaal te explöiteeren op het terrein bij don Boulevard Baukcrt, waar verleden jaar een draaiinolen van Dupont heeft geslaan. Adressant biedt daarvoor aan een som van f 500 en wijst er op, dat tn,omentecl zijn bioscoopbedrijf geen beslaan oplevert en bij'"door hel explöiteeren van dej bal zaal aan zijn belastingen en losten hoopt le kunnen voldoen. Nog werd overgelegd het verslag van B. en W ingevolge art. 52 der Woning wet. waarvan het voornaamste is het gedeelte betreffende de bekende raads besluiten tot uitgifte van grond en liet verstrekken van voorschotten aan de wo ningbouw vereenigingen. Het Sportterrein Hel eenige te behandelen voorstel was dat betreffende de uitgifte in huur van liet Sportterrein aan den Koudekerkschen Straatweg aan de Vlissingsche voetbal- combinatie „Viissingen". Nadat het desbetreffende raadsbesluit ran 23 Maart in handen was gesteld van Ged Stalen Ier goedkeuring, ontvingen B en W van dat college een schrijven, w "irbij in hun handen werd gesteld een ,«dres,van den heer G. J- Colder, met ver zoek daaromtrent te dienen van bericht en raad. In dit adres verzoekt de hecg Colder Gcd. Stalen het raadsbesluit te vernie tigen Door B. en W. werd bij schrijven van 6 April de onderhavige zaak in den brée- de aan Ged. Staten uiteen gezet en ge wezen op de technische en financieels bezwaren, verbonden aan de verlegging van het sportterrein eti deelden zij hun standpunt mede ten aanzien van1 Je be vordering der sport als algemeen belang. Blijkens het nader schrijven van Ged. Stalen van 13 April komt het hun ge- WPDseht voor, dat de Raad opnieuw de vraag ovenvege, of in de gemeente een ander terrein, dat niet geschikt is voor den verhouw van voedingsmiddelen, voor voetbalsport zou kunnen worden aan gewezen. Ofschoon B. en W van den beginne af deze vraag ernstig hebben besproken, meenden zij goéd te doen den voorzitter der voetbalcombinatie daarover te liooren. Hel terrein langs den Singelweg en in den omtrek van de Nieuwe Markt bleek ook thaus uit de r gevoerde besprekingen absoluut ongeschikt .voor voetbalterrein Men zou dit veld in gereedheid kun nen laten brengen door het opbrengen van de noodige aarde en graszoden In aanmerking nemende, dat het terrein zal hef aan zijn doel beantwoorden, een op pervlakte moet hebben van 150 M. bij 80 M zouden de kosten daarvan volgens globale raming ongeveer f 2000 bedra gen, met dien verstande, dat de graszoden gestoken zouden worden van het land aan den Koudekerkschen weg. Dit laatste heeft weer de schaduwzijde, «Jat met de graszoden veel van den goeden grond wordt mede genomen, waardoor hel veld aan geschiktheid voor bouwland veel verliest, Daarbij lcorat nog, dat het steken van de graszoden le veel lijd zal vorderen, zoodat de gunstige tijd van de bebouwing mei voedingsgewassen verstreken is. Laat men hel terrein met hel weinige gias voor de sport in gereedheid brengen, dan komt men voor de moeilijkheid (e staan om de noodige zoden voor het nieuwe voetbalterrein le bekomen, af gezien nog van de hoogt; kosten, welke een en ander dan met zich zal brengen. B en W. merken hierbij nog op, dat des zomers voor zoover er niet op het veld aan den Koudekerkschen weg ge speeld wordt, dit voor paardenweide ge bezigd wordt. In het schrijven van Ged. Staten vesti gen deze de aandacht er op, dat het ver plaatsen van de om het terrein aan den Koudekerkschen Straatweg staande schut ting hun niet bepaald noodzakelijk voor komt, zoodat hierin, naar hun oordcel, geen voldoende reden is gelegen oin het terrein voor sportterrein te blijven be stemmen. Vooropgesteld zij, dat B. en W. in deu brief aan Ged. Stalen de eventueel© ver plaatsing van de schutting als tweede mo tief hebben genoemd, waarom het voet balveld aan de combinatie Viissingen is verhuurd; gebrek aan ander geschikt gemeenteterrein was het hoofd motief. Men verlieze niet uit hel oog, dat hel niel afschutten van het terrein derving van de te heffen entrees met zich brengt. Deze ciitrées, welke een niet onaanzien lijk bedrag uitmaken, heeft de vereeni- ging hoog nopdig om de Kosten te be- r.lrijden welke aan de competitie- als an dere wedstrijden verbonden zijn. Fen en ander zou dus tengevolge hebben, dal aan de genoemde voetbalvereeniging de nekslag zou worden toegebracht, heigeen zeer te betreuren zou zijn, vooral nu voor korten lijd de vereeniging op goede grondslagen is gevestigd en nu, blijkens het toenemend aantal leden, dat thans circa 120 bedraagt, kans heeft zich goed te ontwikkelen Het belang, dal de voetbalsport heeft voor de lichamelijke ontwikkeling van de jonge mannen, hebben B. en W. Nu hun schrijven aan Ged Staten reeds ge noemd, waaraan zij nog kunnen toevoe gen, dal deze sport haar goeden invloed uitoefent, ten aanzien rail de jongens, die e'en handwerk uitoefenen, eri die des Zaïerdagmiddags in het open veld kun nen spelen. Op grond van het bovenstaande stel len B. en W. voor het besluit van 23 Maart te handhaven en hen le machtigen Ged Staten met vorenstaande omstandig heden in kennis te stellen. (Wegens het late aanvangsunr der ver gadering kunnen wij eerst morgen de gevoerde discussies en genomen beslis singen vermelden). VERSCHILLENDE BERICHTEN. De tijken van de twee bij Brielie verdronken visschers waren gisteren nog niet gevonden Een hunner was vader van elf kinderen. Een niet alledaagsche huwelijks reis. Een paar Rotterdammers, die hun bestemming moeten volgen naar Nederl. Indië, zullen daarvoor een bijzondere! reis ondernemen. Daar'er namelijk geen booten naar Java varen, gaan zij de reis waken via Kopenhagen, Stockholm, t'e- trograd en verder langs den Trans-Sibe- risclien Spoorweg. Alleen dit „ritje" naar China duurt twaalf dagen en nachten. Aangezien nu een der deelnemers aan dén tocht juist in het huwelijk gelreden is en hij iederen dag aangezocht kan worden de reis te aanvaarden, lean dit voor hel jonge paar een niet alledaagseh huwolijksreisje worden! Na het eten van bloemkool is gis teren bet 10-jarig zoontje van den tuin man B te Baarn ernstig ongesteld gewor den. Daar zich vergiftigingsverschijnselen voordeden, neemt men aan, dat de bloem kool vergiftige sloffen bevatte. Spoedig ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet baten; kort daarop is de jongen overleden. Het wrak van het benoorden Ame land gestrande Puilsche s.s. „Ceres" is gebroken. Arme kinderen' Men schrijft uit Winterswijk aan de „Av.p." Nu hel den Duitsehers door de waak zaamheid van grenswacht en commiezen onmogelijk gemaakt -wordt op ©enigerlei wijze biez' hun slag te slaan, worden thans kinderen er op afgestuurd, die bij de boeren in de buurtschappen om aard appelen en boterhammen komen bedeleu Veelal zijn ze vergezeld van een ouder persoon, zeker als wegwijzer. Dikwijls gaan die kinderen per trein tot het naast- bijgelegen station en dan verder le voet over de grens. De boeren ondervinden hierdoor veel last. Niel steeds gaat het dien kleinen voor den wind Zoo werden gisteravond nog 7 drpumessen van 8 tot 12 jaar aange houden, die heclemaal van BoolioJt, een afstand van 3 uur, waren komen loopen. Dinsdag passeerde te Zevenaar ©en transport van een paai* honderd Duilsche kinderen op de terugreis. Het bleek dat de kleinen schier allen voorzien waren ran allerhande ten uitvoer verboden lek kernijen. Vooral veel chocplado en zeep werd den kinderen ontnomen. F FN BOODSCHAP PEK BALLON Binnen de gemeente Hoek daalde Vrijdagnamiddag i.I. een ballon van on geveer drie meter hoogte, waaraan, op ecu bosje gebonden, een groot aanlal kaartjes waren gehecht. Op de kaartjes stond in Duitsclie taal geschreven, Duitsche soldaten! Zooals gij weet nemen ook de Veree nigde Staten van Amerika aan den oorlog deel. Deze republiek heeft den oorlog niet verklaard aan het Duitsche volk, maar aan uwe regeering, uw militairisme, uwe jonkers. De Vereenigde Staten, die bereid waren al hunne kracht le geven om de machtsaanraatiging van Duitsch- land te verijdelen, stellen aan de gealli eerden hun vloot, hun kolossaal groot lpger en hun onuitputtel ijken rijkdom ter beschikking. Gelooft in Duitschland een verstandig inensch er nog aan, dat het uwe regee ring gelukken zal de geheele wereld onder de knie te krijgen? De deelneming door de Vereenigde Staten aan den oor log is het gevolg van de misslagen uwer regeering, de welverdiende straf voor den verscherpten duikbootoorlog, voor de slavenjachten in België en voor de een beschaafd volk onwaardige verwoes tingen in Noord-Frankrijk. Duitsche sol dalen! Er is nog maar één middel om u to redden voor het te laat is: komt tot ons over. 1 Gij weet, gij zult bij ons welkom zijn, goed behandeld, goed gevoed en als dap pere soldaten geacht worden. Wilt ge u nog langer opofferen voor de misstagen en barbaarschheden uwer uitbuiters en oorloRsschuimers 0 POLITIEK WOORDENBOEK. Een van ons professor© 'gaal 'u poli tieke frase-boek saamstel, zegt de „Volkstem" uit Pretoria. Hier is 'n paar voorbeelde „Waarde (of ook Dierbare) Landge note." Die beste ekiwalenl hiervoor liet indertijd oorlede Pres. Ivruger ge- •tewer in 'n toespraak bij den Pèr- dekraal-monumeut „Vrinde, burgers moordenaars, dieve, en hoe jul ver der mag saamgestel wees. „Ik is baje blij om jullie te sien" Ik wens dal. ik jul nooit onder mij oë hoef le lcrij nic, maar 'n onnosele gebruik het 'l nou eenmaal so ineege- breng, dat ik hier n nurlang teenoor julle mijn wijsheid moet staan uit kraam, soos pêrls voor die swijue, en daarom sê ik dit nou maar, anders gooi jul mij nog ^dalk mei allerlei on- plesierige dinge. „Ilt is altijd blij als ik siet, hoeveel belang daar in die poli tiek deur julle gestel word" Vir ons arme land son dit baje beier wees als julle glad g'n belang daarin stel aie, en vir julle eie boerderije ook. Julle .waarloos nou reeds alles in die wereld vir die verrotte polilick. „Wanl als die burgers van n land die dag nie meer belangstelt in die openbare sake nie, dan is hul einde ook nabij" Daar ineen ik g'n snerls van **rtie. Als julle minder jul neus in dae dinge wou sleek, sou ons baje gou. wer oor weg kom. „Julle is nou 'n gehoor van intelli gente raannc" Ik wou dat daar die ou kaalkop idioot ,;„daaragter, niet die vratje op sijn reukorgaan, op 'n plek wou gaan sit, waar ik hom nie kan sien nie. „Julle is volkom# bekend met die saak wal ons vandaag liier bijmekaar breng" Julle weel daar g'n lor van af nic; daarom is ik hier om -julle voor te lig. „Ons partij slaat vir 'n skoon rege ring en gelijke regte, en die ander ou spui betéken g'n knip voor die( neus nie" At wal ons weet het ons van hulle geleer. „Ik bet altoos geweel dat die pu bliek van Pampoenkraal trouw en vas staat bij die suiwere saak, maar nou sfét ik dit eers" Hoekom sou die spul nie eens hoera roep nie Ik moei probeer om hul 'n beetje op te wek 1" Enso voort. DE U0RL06. D:C Toestand. Het is gisteren een dag van betrekke lijke rust geweest aan het Westelijk front, noch de Engelsehen, noch de Franschen beproefden, althans overdag', aanvallen in grojotschen stijl; Tegen den avond echteV zijn, volgens het Duilsche avondbericht, aan weerszijden van Craonne en in Cham pagne weer nieuwe gevechten begonnen on behaalden de Franschen terreinwinst bij Braye aan de Aisne. Maar al hadden er dan geen gevechten op groote schaal plaats, de gevechtswerk zaamheid op het heele front bleef toch levendig, overal dondert hel kanon en er werd ipenig plaatselijk gevecht geleverd, soms van groote uitgebreidheid. In een zulle gevecht, dat later een gVooter om vang aannam én pteats greep ten W. van Soupir .(dat zelf ten O van Vailly ligt'; werd het dorp Chavonne door de Fran schen genomen, die ongeveer 3 K M ver het achterterrein binnendrongen tot in de omgeving van het ten N. van Soupir gele gen Braye- en Laoxmois, welke plaats la ter in hun handen viel mét het heele ge bied ten O. ervan Tot aan Courtecon Voorts namen de Franschen Vailly, waai de Duitsche linie nog in de hunne voor uitsprong, enten NW daarvan Nanteuil- la-Fosse Ook de Russen maakten vorde ringen bij Gourcy. In Champagne sloegen <io Franschen Duitsche tegenaanvallen af Het aantalsedert 16 April gemaakte ge vangenen bedraagt meer dan 14 000ook werd veel klein geschut, mitraljeurs, en loopgraafmortieren veroverd. De Duit sehers hadden hun zwaar geschut tijdig achter de tweede linie teruggenomen; niettemin zijn er ook Duitsclie kanonnen, wo •clrie zware, die vermoedelijk inge bouwd waren, in handen der Franschen gevallen De EngelSclien namen in de omgeving van Epehy het dorp Villers sur Guislain en maakten vorderingen aan de Scarpe, ten O. van .Fampoux, en ten Z. O. van Loos. Men heeft zich afgevraagd waarom de groote aanvallen der Engelschen en Fran schen niet gelijktijdig begonnen zijn en van Fransclïcn kant daarop het volgende antwoord gevonden Doordat eerst de ecne bondgenoot aanviel, zou deze de beschikbare Duilsche reserves lot zich trekken en zoo den anderen de gelegen heid geven om met meer succes zijn aan val uit te voeren. Dit lijkt ons echter Cf n zeer aanvechtbare verklaring, daar het voorafgaande en onvermijdelijke roffelvuu>- de Duitsehers voldoende waarschuwen moest voor de Framche plannen. Zooals uit alles blijkt, waren zij dan ook niet overrompeld Wat nu de reden is, dat niet gelijktijdig met het Engelsche en Fransche offensief een llaliaansch. Balkan- en Russisch of fensief is begonnen, welen wij ook niet Mogelijk is het than? in Frankrijk ont brande slechts een voorspel van een of fensief op alle fronten, maar evenzeer mogelijk is, dat in de huidige omstandig-1 heden van Russischen kant geen offen sief te wachten is, dat SarrailS leger in derdaad te zwak is voor een aanval van beteekenis en dat er ook bij de Italianen iets aan schort. Op het Oostelijk ïront. vooral in hei Noorden, doet liet smelten van sneeuw en ijs zich thans als een belemmeren de factor gelden. Als straks de lente is aangebroken, zal blijken wat er nog van de Russische troepen te verwachten valt. In Macedonië zijn hel toevalliger wijs de Duitsehers, die lol een aanval zijn overgegaan en de Franschen ver dreven hebben uit stellingen ten W van Monastir, die zij In Maart veroverd hadden Van de andere fronten geen nieuws l il Oostenrijk wordt gemeld, dal ook Bobrzynski, de minister voor Galicië heengaat, en wel omdat de regeling van de positie van Galfcië niet naar zijn zin verloopt Het heengaan van dezen Fooi heeft dus denzelfden grondslag als dat der beide Duitsche ministers, nl de binnenlandsclie staatkundige regeling van Oostenrijk. Het oorspronkelijk denkbeeld was, naar men weel, de stichting van een autonoom Galicië en daardoor de vorming van een Duitsch overwicht iri den rijksraad Daar men bang schijnt te zijn, dat de$e verandering als een reactionnaire zou kunnen worden uitge legd en de vredespogingen ui gevaar zou kunnen brengen, schijnt men naar een andere oplossing le zoeken, wat zoowel den Duitsehers ais den geheel -anders gesarden Polen niet naar den zin moet zijn. Het Engielsclie Lagerhuis heeft, naar Reuter meldt, nadat Bonar Law, Asquith, Dillon (voor de nationalisten) en Wardle (voor de arbeiderspartij.; woorden van hulde hadden gesproken, niet algeniee- ne stemmen een motie aangenomen, waarin het zrjn warme waardeering be tuigt aan de regeering en het volk der Ver Staten voor de aansluiting bij de geallieerden en de deelneming aan do verdediging van de groote zaak der vrij heden en rechten van de menschheid tegen de c rustigste bedreiging waaraan zij ooit hebben blootgestaan. De slaking te Berlijn. Naar Wol 17 gisterenavond berichtte is de slaking le Berlijn thans geheel al- geloopen; de laatste arbeiders zijn weer aau hel werk gegaan Uil de berichten in de Berlijnsche bladen blijkt overigens, dat de staking zich wel degelijk lot munitiefabrieken heeft uitgestrekt, zij het ook niet lot alle. Omtrent den gang der slaking wordt gemeld, dal de arbeiders en arbeidsters 's morgens op hel .gewone uur in de werkplaatsen verschenen en dat na de eerste schaft de staking begon. Om 9 uur waren in de groote lokalen van het Noorden en in de open lucht ver gaderingen belegd, waarin toespraken gehouden werden De sprekers behan delden het levensmiddelvraagslulc en hadden het natuurlijk ook over de poli tiek en het vredesvraagstuk. Onder de deelnemers waren vele vrouwen, op ve le plaatsen waren zij in meerderheid. Na de vergaderingen vormden zich op tochten, die naar de binnenstad toe gingen. Enkele zijstraten van de Linden waren voor het algemeéne verkeer ar- gü#ot, door de Wilhelm- en Fricdrich- slrüssc kon men echter vrij passecJ ren. In de Schützenslrasse vormde zich om tien uur een optocht, die zich echter spoedig weer verstrooide. In de buurt van de Iiallesche Poort, waar tot 's middags de aanblik van de stra ten gewoon was, trokken daarna eenige troepen jongens en mcifcjes naar de Friedrichslrasse. Om 1 uur bewoog zich een stoet van ongeveer 200 tot 300 personen door de Leipziger Slrasse naar het Potsdammer plein. Een andere bijna even sterke optocht ging langs het paleis door de Linden In den Thiergarten sloten zich zeer talrijke groepen, vooral vrouwen en meisjes, lot een laugen stoet aaneen Door de Schönhauser Allee gmg een vrij sterke stoet naar het midden van de stad. In Charlottenburg heerschle in de Berliner Slrasse een levendige, maar rustige beweging. Dergelijke berichten kwamen in den loop van de middagk uren van verschillende andere punten van Groot-Berlijn. Op het Berlijnsche paleisplein had zich om 2 uur 's middags een menigte ran duizenden menschen verzameld, die de met muziek voorbijtrekkende wacht met hoera's begroette Om half een werd de Lindenlaan weer door politie afge zet. De betoogers bewaarden overal een zeer kftlmc houding. Zij hadden geen vlaggen bij zich en slaakten geen luide' kreren om hun wenschen kenbaar te maken. Af en toe riep men alleen voor- bijgaanden arbeiders toe „Komt met ons mee I" Ook de politie nam een zeer verstan dige houding in acht. Toch hebben zich nog relletjes voor gedaan, die gelijk meestal in dergelijke gevallen niet door de stakers, maar door kwajongens, die met de slaking in geen verband stonden, waren begaan. Deze Jhadden hier en daar ruiten inge gooid en winkels geplunderd; 15 hun ner moesten Maandag in arrest gesteld worden. De geruststellende toezeggingen inzake de voedingsvraagstukken hebben een goede uitwerking gehad en waren oor zaak dat de staking zoospoedig en or delijk verliep. VI ie ge ractie Naai* Wolff meedeelt, hebben bij «le jongste Fransche aanvallen de Duitsche vliegers mooi werk gedaan. Zij slaagden er in om belangrijke gegevens over het verkeer' achter de Duitsche linies le verkrijgen 1 cu tijdig te melden, dat de vijand reserve!roepen voor de be slissing bijeenbracht en „tanks" gereed maakte voor de ondersteuning van zijn infantcrieaan val Laag vliegende infanlerie-vliegluigen verkenden intijds, dal de vijandelijke infanterie slormstellingcn aanvulde. In den vaak herhaalden aanval op de dicht bezette loopgraven brachten zij door hun inachinegeweervuur de vijan delijke infanterie reeds véór lol den storm-aanval werd overgegaan verliezen toe. Ook de moreelc werking vail zulke vlieg'tuigaanvalleii op den tegenstander moet volgen? Wolff niet onderschat worden. De vijandelijke infanterie ziet, dat 7 steeds in het oog gehouden wordt en zelfs in haai* diepe loopgraven door machinegeweervuur van heel dichtbij be dreigd kan worden. Inden heen en weer golvenden mfanterie-strijd eindelijk, wan neer door het aifcihoudende vuur van de vijandelijke artillerie alle andere verbindingen naar achteren afgesneden zijn, zijn het de infanlerievliegers, die hun voorste linie op de hoogte kun nen houden Ook deze laak hebben do Duilsche vliegers schitterend vervuld. Dit Rusland. Het socialistische blad Prawda meldt, dat «de voorloopige regeering liet veri mogen van den Tsaar zal aanwenden om een deel van de staatsschuld le delgen. Hel tegoed van den Tsaar bij de Bank van Engeland zal dienen voor aflossing van Russische schulden in fiet buitenland. Alle kasteélen en andere gebouwen, die aan den Tsaar toebehoorden, zul len worden verkocht of als liefdadig heidsinstellingen worden ingericht De uilkeering van de toelagen der leden van hel voormalige keizerlijke huis blijft voorloopig bestaan. De baten komen echter wet aan de grootvorsten, maar aan de regeering. Verder is om de uit gaven te verminderen een verlaging van de traktementen der hoogere beambten en generaals in voorbereiding Gedeeltelijk in tegenstelling met het bovenstaande merkt het St. Petersburg;- sche Telegraafagen)èchap op, dal bel liier de inbeslagneming geldt van de keizerlijke bezittingen, niel hel particu liere bezit van Nicolaas Roman of, doch de goederen die hij bezat in zijn kwa liteit van Keizer en die, als gevolg van zijn afstand doen en door hel zich telrug trekken van. grootvorst Mich iel, aan den staat moeten teruglceeren. De Rundschau ontleent aan Zwitser- sche bladen een bericht uit St. Peters burg, dat sedert enkele dagen onder de Russische soldaten de vréde-s-propaganda meer en meer vorderingen maakt. On danks het verbod om de hoofdstad te verlaten hebben duizenden soldaten zich vereenigd en zijn vervolgens in groote drommen met vaandels, voorzien van het opschrift: „vrede en vrijheid",naar de Michaëlstraat getrokken waar het lot groote vredesbetoogingen gekomen is. Zij bedreigden de voorloopige regeering met opstand, indien deze de wensclien om spoedig vrede te sluiten niet zou nakomen. Het is opmerkelijk, dal uit Rusland geen antwoord ,lcomt op de Oostenrijk- sche vredeski anken. De oorlogspartij zal toch niet belet hebben, dat (die'doordrin gen KORTE OORLOGSBERICHTEN. Hel Belgische Staatsblad (25—31 .Maart) bevat een koninklijk besluit van, 29 Maart jl uitgevaardigd overeenkom stig de besluit-wet van 1 December 1915, waarbij E Ver Hees, ,,Jid van den zoo- genaamden Raad van Vlaanderen, om re denen van onwaardigheid, uit de Leo poldsorde is geschrapt". Volgens berichten uit Berlijn heeft de zesde oorlogsleening totnogtoe 12.770 millioen marken opgeleverd, d i. 700 millioen mark meer dan de tot dus ver best geslaagde (derde) oorlogslee- ning De inschrijvingen zijn nog niet ge heel gesloten. Bij de recrutenkeurjng le M Glad- bach werd een jonge man aangetroffen, bij wienhet hart rechts zit. Dp jongeling, die overigens gezond is, is als hospitaal soldaat in «dienst gesteld. De hertogin van Brunswijk, de eeni ge dochter van den keizer, is bevallen van een gezond me.isjé. Men weet dat de Duitsehers de ge woonte hebben hun stellingen van namen le voorzien, een gewoonte trouwens die ook bij andere legers voorkomt; wij wij zen slechts op de Ilohenzollernredoute en de Anzacbaai (op GaUipoli) Men weet ook, dat de linie, waarop de Duitsehers) tusschen Atrecht en Laon zijn terugge trokken de Hindenburglinie is geheeten. Daarbij sluit zich ten \V. van Atrecht een nieuwe sterke stelling aan, <lie Siegfried- stelling is gedoopt, achter Lens Loopt de Wodanslelling enz. Wij hebben gisteren onder laatste berichten een telegram van Reuter gehad, dat een Duitsche duikboot den Ameri-

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3