SPAAK BANK. vanren zouden hebben, zijn reeds door de justitie geboord. Rechtsingang is ech ter nog niet verleend. EET BRANDNETELS! Aan een artikel in de „Veg. Bode" over dit onderwerp ontleeneu wif liet volgende Nog lang niet in voldoende mate wordt voor onze voeding de brandnetel', welke in veld en weide in 't wild groeit, ge waardeerd. Ziji is in smakelijkheid en voedingswaarde voor de vorming van ons bloed geenszins minder dan de zoozeer gewaardeerde spinazie, ja velen verkie zen zelfs den gekruiden smaak der brand netels. terwijl een mengsel van nelels en spinazie bijzonder goed smaakt. Vooral in de maand Mei, als de plant nog jong is, moet geen buisvrouw verzui men een proef daarmede te nemen en de kleine moeite van het zoeken en ko ken niet schuwen. Dan moeten de brand netels ook op de markt worden ge bracht, in 't belang van wie. ze zelf niet kan zoeken en ze gaarne zal koo- pen Ook in ziekenhuizen, eetlokalen, kin derbewaarplaatsen enz moeten ze wor den ingevoerd en het vooroordeel tegen brandnetels overwonnen worden. Wij moeten thans in zoo menig opzicht al lerlei nieuwe kennis opdoen, laat dat ook bier geschieden in het belang een-er gezonde en goedkoope voeding. Zoodoen de zouden we ons menigen goeden en kostelrjken maaltijd verschaffen en ook aan vele arme menschen en kinderen de gélegenheid geven door brandnetels te plukken en te verkoopen iets te verdie nen. En juist als de nieuwe spruiten steeds in haar eersten groei worden ge plukt cn de nelels nog1 niet eerst in het loof zijn geschoten, smaken ze des te beter Het plukken is met zoo onaan genaam als men denkt; jonge brand netels steken nog niet of zeer weinig. Men moet alleen ze flink aanpakken; bij gevoelige handen kan men handschoe nen aantrekken. Ook tot drogen zijn ze zeer geschikt. Als er weinig groenten voorhanden zijn, geven zij e en te waardeeren aan vulling. Bij ruim gebruik kan de maat- Schappij groot voordeel genieten, omdat er alleen behoeft te worden geplukt. Met vele goede andere kruiden, welke nog niet opgemerkt en gebruikt worden, kan men ze vermengen, bijvoorbeeld een smakelijk maal toebereiden uit brand netels, spinazie, molsla, vioolljesblaren, madeliefjes, radijsblaadjes, enz. De brandnetel, vroeger als onkruid be schouwd, is nu in Duitscliland zéér in aanzien! Ook in het Noorden van Euro pa gebruikt men ze als groenlen. Men geeft ze opk aan het vee, fijn gesneden of gehakt met het ho,oi of stroo ver mengd. Men roemt ze als heilzame artse nij voor het veC, en in Zweden, waar- men de netels veel voor veevoeder ge bruikt, moet het vee zelden door ziekte aangetast \Vorden. Ook orandnetelsoep is aanbevelens waard De toppen van brandnetels wor den gehakt en 10 minuten met boter ge kookt, waarna men er kokend water bij giet. Kookt de soep weer op, dan doet men er aangelengde bloem bij'. BURGERLIJKE STAND. Vlissingen. Van 14—17 April Ondertrouwd- A. Meijer, jm. 27 j. met J. Blokland, jd. 22 j Bevallen: L. B. de Reeper geb. Don- sen, z.; S. L. van Vlijmen geb. v. der Linde, z II. J. Bosselaar geb. Meertens, d.J. Vader geb. Mieremet, z.; C. J v. der Burgh geb. Kuijpers, z. (levenloos). Overleden: L. J. Ova, vrouw van J. Da- vidse. 23 j.; A. C. Boeding, vrouw van J. F. de Nijs, 81 j.; J. H. Swinlcels, wednr. van M. Vies, 80 j. Goes. Van 1-117 April. Bevallen K. van Liere, geb. Vis van Heemst, d. Overleden.- J. A. Theewis, man van J. K. Schetter, 73 j. A. W. M. Hertum, ongeh. d. 72 j. M. L. Brandt, wedn. van M. Timmerman 72 j. BUITENLAND. DE MORLOC De Toestand Nu is dan toch de strijd in de omge ving van Reims, die door het geweldige vuur van dagen en dagen is voorbereid, ingezet. De voorbereiding moet goed ge weest zijn, want de eerste aanval der Franschen bracht hen al dadelijk tot in Ide tweede Duitsche linie en leverde meer idan 10.000 gevangenen op. Het punt van .aanval' is goed gekozen, het ligt op den linkervleugel van bel terrein van den Duitschen vrijwilligen terugtocht, die zich tol Laon uitstrekte en begint ten Z, O van die plaats om bij Reims le eindigen. De bijgaande schels geeft de posilie de zer plaatsen weer. St. Quentin La Fère -Chauny Laon Craonne Soifisons Reims De Franschen hebben dus op den lin kervleugel van het ontruimde gebied het zelfde gedaan als de Engelschen op den rechtervleugel in de streek van Lens cn evenzeer met een aanvankelijk grop.l suc- Waar ook in bet ontruimde gebied de geallieerden over het algemeende meerderheid topnen te bezitten, kan men er niel meer aan twijfelen of zij thans in hel Westen de baas zijn. Sinds den len Juli 1916 de slag aan de Somme LoisJ- barsltc is er geen oogjenblik meer van een Duitscli overwicht sprake geweest, maar zoo duidelijk als nu was hun on macht nog niet aan den dag getreden Dat zal vreezen wij bij de entente weinig lust doen opkpmen om op de Oosteurijksch- Duilsclie voorstellen in te gaan; zij moet thans i mmers wel het gevoel hebben dat Duitscliland reeds half overwonnen is en dat lederen dag verlenging van den oor log haar overwinning graoter maken zal. liet is daarom van buitengewoon bellang, dat men weten zal hoe Rusland zich te genover liet nieuwe aanbod houden zal. Daarover ontbraken hedenmorgen echter nog alle aanwijzingen. Niet alleen op het oorlogsterrein her vinden de middenrijken zich in een moeilijke positie; ook in liet binnenland slaan zij voor groole moeilijkheden. De ontevredenheid over de voedselvoorzie ning cn de wensch naar inwendige jhervormingen neemt in Duitscliland! steeds toe en zop hebben ook Oo.->len< rijk cn Turkije hun moeilijkheden, al hoort men daar minder van. Het gerucht van de grens, dat er te Berlijn gisteren een .slaking als protest tegen de vermindering van het broodr rautsoen zou uitbreken, is juist geweest. Volgens Wolff is deze staking echter niet van een verontrustenden omvang en wordt er in de munitiefabrieken cn op de spoor- en tramwegen, niet ge staakt. Er werden gisteren verscheidene vergaderingen gebonden, waar de vraag stukken van den dag werden besproken daarna gingen optochten naar het paleis. Allo betoogingen verliepen echter ordelijk. De overgroote meerderheid der Berlijnsche arbeiders, zegt Wolff, lieefl geweigerd aan de slaking mee te doen. daar zij overtuigd is, dat ter vervang ging van het kleinere broodrantsoen meer vleesch en aardappelen zullen worden verstrekt. Bij het groole Fransche succes vallen de andere gebeurtenissen op het Fran sche front in het niet. Wij inemoreeren slechts, dat dc Franschen ten Z. van "tie Oise in Oostelijke richting vooruitkwa men. Over de tegenaanvallen der Duit- schers in de omgeving van Atrecht, waar hun legèrbericht gisteren van gewaagde, vindt men hierondei' nadere beschousviri- gen. Naar de „Morning Post" uil Wasliingr ton verneemt, zullen de Ver. Staten de afspraak der geallieerden om geen af zonderlijken vrede le sluiten wel niet mede onderleckenen. Deze verplichting zou voor de Ver. Staten alleen bindend zijn als zij werd opgenomen in een door den Senaat goedgekeurd tractaat. Voor de ratificeering van een tractaat zijn tweederden van de stemmen noodig cn, ofschoon ongetwijfeld meer dan Iwee dorden van den Senaat er voorstanderts van zij'n, dat de Vereenigde Staten den oorlog met alle hulpmiddelen voortzet ten en geen vrede zullen sluiten, tot alle oorlogsdoeleinden bereikt zijn, zou elke poging om Amerika le binden aan een politiek bondgenootschap met de Euro- peesche mogendheden aanleiding geven tot een langgerekt partijdebat en zeer waarschijnlijk mol, de verwerping van het tractaat eindigen. Een oproep van Wilson. President Wilson heeft zich met een persoonlijk beroep gewend tot zijn me deburgers, waarin hij vraagt dat alle bur gers en ook alle AmenkaanSche vrou wen en kinderen zich om de natie zullen scharen opdat deze vereenigd zal' zijn ter verdediging van zijn idealen en voor de zegepram der democratische beginse len in den wereldoorlog. „Thans is de ure der uiterste beproeving der natie aan gebroken; o'len moeten op dezelfde wij ze en eensgezind bandelen." In dien oproep heet het o. m.- Er is voor zoover ik zien kan geen enkel zelf zuchtig ellement in de zaak waarom wij strijden. Wij vechten voor wal wif g ven en wenschen de rechten te zijn van oe menscJibeid en voor den loekom stigen vrede en veiligheid van de we reld. Om deze groole zaak waardig en met succes te volbrengen, moeten wij ons daaraan wijden zonder rekening Te houden met gewin of stoffelijk voordeel, en met een energie en een scherpzinnige heid die op eenzelfde hoogte staan als dc zaak zelf Wiij mqeten ten volle be seffen hoe groot de taak is en hoe. vele mogelijkheden om hel land le dienen en offers te brengen, die laak insluit. Dat zijn dus, behalve rechten, dingen die wij moeten doen en goed moeten doen, want zonder die dingen zou het vechten alleen vruchteloos blijven Wij moeien overvloedig voedsel beschikbaar stellen, niel enkel voor ons zelf en voor onze legers en zeelui, maar ook in ruime ma le voor de volken met welke wij thans gemeene zaak hebben gemaakt, en wier hulp en aan wier zijde wij zullen vechten. Onze werven moeten schepen bij hon derden afleveren om liel transport over den Oceaan te onderhouden duik- booien of geen duikbooten en daar heen te brengen wat er eiken dag noo dig zal zijn aan de overvloedige product ion van onze velden, mijnen en fabrie ken Wij moeten daarmee niet enkel onze eigen strijdkrachten te land en ter zee Ideeden en uitrusten, maar ook ons ei gen volk voorzien van hetwelk de dappe- inannen joinder de wapenen niet langer kunnen bewerken, en wij moeten meehel pen om de legers te Ideeden en uit to rusten met welke Wij in Europa samen werken Wif moeien daarginds de weef- machines en fabrieken voorzien van grondstoffen; wtj moeten steenkool le veren om de vuren aan den gang te houden van de schepen op- zee en de fornuizen in honderden fabrieken over zee. Wij moeten het staal blijven leve ren, zoowel om er daarginds als hier le lande mimilie van te maken als om rails te vervaardigen voor de versleten rails achter het geveclitsfronter moeten loco motieven en ander rollend materieel zijn ter vervanging van die, welke dagelijks onklaar- raken. Muilezels moeten er ook zijn, eif' paarden en vee voor den mi litairen dienst, kortom alles wat de vol ken van Engeland, Frankrijk, Italië en Rusland gewoonlijk voor zich zelf pro viandeeren, maai- waarvoor zij thans geen menschen, machinerieën en materieel hebben om het te vervaardigen. Het meest noodig zijn voedselvoor raden. Deze zijn over de geheele weh •eld gering. Niet enkel gedurende den huidigen plotselingen noodtoestand, maar nog een tijd na den vrede zullen wel ons eigen volk als een groot deel van de bevolking van Europa afhanke lijk zijn van de oogslen van de Ver eenigde Staten. Daarom berust handen van de Amerikaansche landbou wers in groote mate het lot van den oorlog, dus ook bet lot - van de volken. Er is maar weinig Lijd; en het is van Ihet meest overheerschende belang dat al liet mogelijke worde gedaan om onmiddellijk de zekerheid te verschaf fen dat er een groote oogst zal zijn. Ik doe een beroep op de man nen, zoowel jonge als oude, en op de gezonde knapen om in drommen naar de boerenhoeven te gaan teneinde de zekerheid te scheppen, dat het in deze groole zaak niet aan moeiten of aan arbeid zal ontbreken. In het bijzonder doe ik een beroep op de landbouwers in het Zuiden om overvloedig voedingsmiddelen le ver1- bonwen inplaals van katoen. Zij kunnen geen beter bewijs geven van hun va derlandsliefde dan door de groote ver leiding (van de huidigen katoenprijs le weerstaan en er op groole schaal toe mede te werken om overal de volken, die stre den voor hun vrijheden en ook voor hun (n.l. van de Amerikaansche landbou wers) vrijheid te voeden. Dit is de ge legenheid, die wij hebben, om liet presta~ lievermogen te bewijzen van een groole democratie. Hierin zullen wij niel te kort schie ten. Deii kooplieden en handelaren houdt Wilson de leuze voor- kleine winsten en vlotte zaken en den scheepsbou; wers prent hij iu, dat het leven cr de oorlog van hen afhangen. „Levensj- middelen en oorlogsbenoodigdheden moe ten over zee, vervoerü worden, onged acht hoe veel schepen in den grond wort- den geboord. Deze verhezen moeten on- «middellijk worden aangevuld. Tot de mijnwerkers zeg ik, dat indien zij ver slappen in den arbeid of tekortschieten, legers en staatslieden machteloos slaan. Tot <fe munitiefabrikanten zeg ik: ide natie verwacht, dat snel en degelijk werk zal worden geleverd en lot hun ar beiders, dat iedereen op ben rekent', die zijn land en zijn vrijheid liefheeft. Ten slotte slotte doet Wilson een beroep op allen om zuinig te zijn en alle buitensporigheid te vermijden. scheen met zijn succes 'tevreden en slak geen hand uit om zijn overwin ning uit te breiden. Nochtans was het maar een korte vreugd. Om half acht waren onze mannen, die. waren terug gegaan, weer opgeknapt, opnieuw inge deeld en versterkt. Onder dekking van een spervuur als een stofregen ijlden ze ooruit tol den tegenaanval. De compagnieën vorderden om beur ten. De eene hield stil om te vuren, terwijl de ander onder geweervuur van terzij op den vijand inliep. Langs heel het aanvalsfront is deze taktiek toege past. Als schouwspel Was het een her innering aan de manoeuvres in het open veld; als echte strijd in dezelfde om standigheden loonde liet de moeile zoo schitterend, dat op het oogenblik de stellingen geheel hernomén zijn, nadat de vijand daar drie uur meester is ge weest. Daar lagen 1500 Duitschers dood. Een veel grooter aantal is gewond en 300 gevangenen waren in onze han den. Bij de voorzichtigste schatting kan deze aanval den Duitschers niet min der dan twee derden van een divisie hebben gekost, wat de bloedige verlie zen aangaat, en nat binnen enkele uren, nadat de aanval was tot stand gebracht. Deze verhezen waren alles, wat de vijand voor zijn inspanning heeft gekregen. De nieuwe vechtmethode. De bijzondere berichtgever van Reu ter aan het Fransche front geeft een beschrijving van de gisteren in het Duilsche legerbericht aangehaalde tegen aanvallen der Duitschers len Z. W. van den weg Atrechl Kamerijk en Irekl daaruit de conclusie, dat de Duitschers thans ook in den bewegingsoorlog bij de Engelschen ten achter staan, doordat gene hun jonge troepen slechts hebben geoefend voor den stelhngsoorlog, deze daarentegen gezorgd hebben, dat bun troepen weer geschikt waren voor den open strijd, die thans is aangebroken. Na een geducht bombardement, kwa men de Duitschers even voor vijf uur in den ochtend met man en macht op zetten, taaar zegt de correspondent, onze mannen stonden overal pal langs het tien kilometer lange front, één plek uitgezonderd, en de artillerie hield ge weldig lusschen de Duitschers buis. Ze weifelden, doch hun officieren verza melden hen opnieuw en opnieuw dron gen ze op. Het gestadig vuur der gewe ren en machinegeweren onzer troepen bleek evenwel meer dan ze konden ver dragen. Er werden schielijk bressen in hun gelederen gerelen en opeens scheen de aanval o p te gaan in mist en rook; de aanvaldie den Duitschers duur te staan kwam, was misgeloopen. Alleen op den tamelijk belangrijken usllooper van den heuvelrug benoorden het dorp Boursies hebben de Duit schers een, maar tijdelijk, succes her haaldDaar drongen de Duitschers on stuimig op. Overvleugeld door het ove: wicht in aantal van den vijand moes ten onze posten terug. De eerste raak te bovendien in de buitenwijk van den bouwval van Lagni court. De vijand KORTE OORLOGSBERICHTEN. - In Engeland heerscht behalve schaarschte van steenkolen en aa rdappe- len ook gebrek aan brood. De „Times doet een beroep op allen, voor wie brood niet de hoofdvoeding is, om in d,c eerste ki'itieke maanden zoo min mogelijk te elen ai wat van tarwe is. WaalSclic bestuursambtenaren in be zet België, die den eed van loyaliteit je- jegens het Duilsche bestuur hadden af gelegd, hebben dien ingetrokken naar, aanleiding van de bestuurlijke scheiding. Zij zijn uilgewezen naar Berlijn Fransche en Engelsclie vliegtuigen hebben Zaterdag Freiburg in Baden, een open stad, gebombardeerd, waarbij scheidene burgers getroffen zijn. Vol gens Wolff diende deze aanval ter ver gelding van de torpedeering van het ïospitaalschip „Gloucester Castle", Wolfif doet daarover verontwaardigd, want En geland is tocli gewaarschuwd, dat het gebied, waarin dit schip is getorpedeerd voor hospitaalschepen verboden is. Bij den aanval op Freiburg zijn drie Engelsche vliegluigen neergeschoten, w dat van den leider van den aanval^ een Engelsch overste. Björn Björnson, ide leider van de Korr. Norden,' beeft een gesprek van anderhalf uur gehad met keizer Karei van Oostenrijk in het park van het slot le Laxenburg. Op de vraag, wal de vredesgedachte van hem heeft, le verwachten antwoord de keizer Het beste Ik geloof beier op de hoogte van den oorlog te zijn dan de meeste mannen aan het hoofd .der enten- te-slalen. Ik ken niet alleen de financi- eele en- oeconomische uitwerkingen van den oorlog, maar weet ook, wat bet bcteekent, in de loopgraaf te sterven Ik heb menschen voor mijn voelen zien val len en sterven En daarom weet ik ook misschien beter dan menig a nder vorst, wat de vrede voor een volk beleekent De „Daily Telegraph" verneemt uil Athene, dat thans op alle Jonischeeilan den, behalve Korfoe het gezag van koning Konstantijn door dat van Wenizelos vervangen is. Overigens hoort men in den laat sten tijd uit Griekenland op merkelijk weinig. Op de gisterenavond gehouden veiling der veilingsverceniging „Walcheren" wer den de volgende prijzen besteed; zure bellefleur 10 c.; goud reinette 30 btéuheim pipping 25—35 c., ermgaard 330 c.spruiten 32 c.; karoten 4 c.mol sla 72 c., alles por K.G.J; boerenkool per stuk; spinazie 'oude) 25 c.; spinazie (jonge- 62—72 c.; baksla 58 -66 broeisla 18—59 c.; postelein 109 c. zuring 26—34 c., alles per mandje; prei radijs 5—7 c.; selderij 10—12 c., alles per bos. Rotterdam, 17 April. Ter veemarkt van heden i s.-en aangevoerd - paarden, veulen, 2370 vette runderen, 268 vett- kalver., 1255 nuchtere dito, 00 varkens, 147 biggen, 000 schapen, lammeren, bokken. De prjjzeo waroi:runderen 128—85, vette kalveren 170—95, nuchtere dito 11 18.00, varkens 000—00, lioht soort 00—00, biggen schapen 00—00, lammeren 00—00 en 00—00, melkkoeien. tor. Aangevoerd 7 8ste tonnen, 7 16de tonnen en 132 stukken. De prpeen waren lo qnal t f 2e qual. f f voor de stukken f 0,a f Eieren. Aangevoerd 595295 Reg. en 25746 V. P. N. De prpsun waren Reg. kipeieren f 7.75 8 60, eend 10.000.—ganzen 10f0 kalkoenen f 0.00f 0.00; kalkeieren kip f 00.0 cond f 0.00-f 0.00 V P.N. Kip f8.45-8.80. Eenden f 9.0Ü-D.10, ganzen f f kalkoen f 12.— a f 16. parelhoenders f 0. Consumptie eieren 148400. Pr. kip f 8.55 8.86, eend f 9 19- 9 49. Gans f27—i 32. Kal koen f 12 Goes, 17 April. Opgaat der snarktcomnniff e Boter f 1.86 a i 0.00 per kno.-, part 10.—. Eieren f 8.20. aanvoer voor de oierenveüing der jBhsmfdcling Zuia-iioveiand van de 1'. A'. edroeg 17890 -aak». De prjjs was 1 8 30 tot f 0.00.per 100 stuks. 41»e STAATSLOTEBIJ. Se klasse, le Lijst. Trekking van Maandag 16 April. f 5000 2671. f 1500 12313. C 1000 7471 15481. 200 8114 19504. f 100 194 8118 2119 2268 13339 20807. PRIJZEN VAN 30. 3559 3944 5358 6240 6273 17788 3564 3965 5381 6244 6299 19947 3686 4008 6234 6250. 13698 - Volgens een officieel Duilsch be richt zijn er in de Middellandschiei zee opnieuw 12 stoom- en 14 zeilsche pen gelorpedeerd, die tézamen ca. 50.000 ton maten. Een ander (later) Duitscli bericht voegt daar nog 6 sloom- en 4 zeilschepen van samen 10.782 Ion aan toe. - Bladen te Genéve vernemen uit Pa rijs, dal maarschalk Jioffre aanstonds naar Amerika zal gaan om de troepen daar te -organiscoren Viviani werd na mens de Fransche regeering uitgenoo- digd |om Joffre te vergezellen, maar heeft nog niet beslist. Telegrammen. Het onderstaande werd heden ochtend door ons gpbulletineerd FRANSCHE OVERWINNING TUSSCIIEN SOISSONS EN REIMS. PARIJS, 16 April, s avonds. (Off.). Na een arlillerievoorbereiding van verschei dene dagen, gingen wij hedenochtend tot den aanval op de Duitsche linies over op een -10 kilomeier breed front lus schen Soissous en Craonne. De Fran schen namen Oostelijk van Craonne de twëcde Duitsche Unie tot bezuiden Juvi- court. De Franschen -drongen meer naar het Zuiden door tot aan den Westelijken zoom van Berméricourt en tot het Ais- nekanaal tusschen Loivre en Courcy. Tot dusver telden de Franschen lien duizend gevangenen en een belangrijke hoeveelheid materiaal. MARKTBERICHTEN. THERMOMETER EN VERWACHTING, 17 April. Thermometer al nier 8 u. vrn. 40 gr., 12 a. 42 gr., 3 u 47 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te Do Bilt volgen» de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 755.2 te Helder. Laagste 740 in Oost-Duitschland. Verwachting tot den avond van 18 April, matige tot krachtige, later ti delijk afnemende Noordelijke tot Westelijke ol Zuid-Westelijke windmeest zwaar bewolkt later waarschijnlijk weer regen aanvankelijk zachter. Woensdag Donderdag. Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag HOQG WATER, IlIiMingeOc 18 April v.m 19 nm. 20 21 22 23 24 11.52 12.44 1.30 2 07 2 48 3 31 4.44 AdvertentiSiL Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Zoon, Broeder, Behuwdbr-oeder en Oom, CHRIST1AAN, inzonderheid aan H.H. Ingenieur, Werk meester Werkbaas en verder Personeel Atelier Vlissingen S.S., betuigen wij onzen harlelijken dank. Wed. P. DINGEMANSE— VERHAGE. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. N. Vliss. weg., Koudekerks. Bedrag op Uit0 Dec. 1916 441.166.65 Uitgehaald 326 posten 20.925.72 Ingebracht 300 12.978.937.946 79 483 219 86 Bjjgeboekte rente3403.66 Totaal op Uit0 Maart 1917 Inleggers op Ult° Dec. 1916. Afgesloten rekeni- gen Nienw geopende r ƒ436.683.52 23 3574 Namen» dn Commissie vo-w de 8- b- rbank, Jhb Mr W. b. SNOUCK HURGRONJE, Voorzitter. P. DUMON TAK, Secretaris. J. A. ZIP. Koumier.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3