LAATSTE BERICHTSR. op, dal liij bij hel voorlezen der nolu,- len heeft gehoord, dat de heer Rijtif- berg in de vorige vergadering (waar !hij, Qnakkelaar, afwezig was) had voor gesteld een melkcontroleur aan te stel len, volgens deh voorz. was (Ut nogal omslachting en duur. De heer Quakke^ laai* wil toch voorstellen zoo'n contro,- leur aan te steUcn; het is noodig. De voorz. verwerpt nu ook niet het idéé, en de 'heer Rijnberg verklaart, dat de heer J. M. Franke, controleur voor de vereeniging alhiérbereid is onx tegen vergoeding van f 50 die conj- trolc waar te neinen. De overige leden vinden het nu ook allen noodig en ach ten den heer Franke zeer goscbikt, zoodal de zaak nu op eens haar be- slag kreeg en de heer Franke van lief den af niet algem. stemmen op een salaris van f 50 belast is met liet onj- derzoek der melk van de melkverkooi- pers. Uit Zeeuwseh-Vlannderen D. IX Bij kon. besluit is herbenoemd tot voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Neuzen de heer J. I-Iuizinga aldaar. Dit ZeeuwKOh-VlaandorQu 1® D- Men schrijft ons: Naar aanleiding van hel bericht in uw blad van 16 dezer, dat men in Souburg' en Riltliem uit den nood is, daar een gedeeltelijke lading turf werd aangeslagen, moet" gemeld worden, dat nu een andere gemeente is gedupeerd. OEn wel een gemeente in Westelijk' Zeeuwsch-Vlaanderen, die dus nog mij-N len ver is afgesloten van de bewoonde wereld. De kooper der Lurf moet uu op zijn beurt de klanten dupeeren, w. o. nog wel een bakker. 'li Schijnt te gaan als in Engeland: je hebt wel gekocht, maar wij zullen be slissen of je het gekochte krijgt. In de Maandag gehouden verga,- dering van. deelgenoolen in de Onder linge Brandwaarborg Mij. te Gr o ede, bleek uit de door den secrelarisi-ontvan- ger gedane rekening en verantwoording, dat in hot afgeloopen jaar aan brandd en bliksemschade is uitbetaald f 5538.79s aan zes verschillende personen, ter wijl de rekening sloot met een batig saldo van f 1001.36. Uit het jaarverslag bleek, dal de vereeniging ook dit jaar weer flink is vooruit gegaan. Ingevolge oen bestuit van de vorige vergadering werden twee nieuwe direc- 'Üeuren aan het bestuur toegevoegd!, Waarvoor gekozen werden de hoeren Iz. Risseeuw van Sclioondijke en A. Luleijh Dz. van Zmdzandc, terwijl de directeur P. van Cruijningen, welke pe riodiek moest aftreden met algemeene stemmen werd herkozen. BEVOLK1NC. In de eerste helft van de maand April zijn de volgen.de personen ie VIXSSINGEN Ingekomen: II S. Fröbcrg, kelioer, Lambr.slr. 7, uit Utrecht; J. v. Talen luwe, bankwerker, C Buskenstr. 52, Neuzen; W. Slollen" werk, bouwk, opzichter, Badhuisstr. 76, 's Hagc; P. de Snoo, machinist bankwer ker, Hobcinstr 38, Helder; J. Reinhart, betonwerker, Prmsenstr. 20, Zwolle; G. A. Gillissen, schilder, Noordslr. 85, Dor drecht; W. I van Nicuwenhuijzen, schil der, ,Kr. Elleboog' 7, Ooslburg; J. van der Staal', timmerman, Glacisslr 99, 's Hagc; II M. ITarinck, kleermaker, Scheldeslr. 31, Middelburg; M. A. Berg- mann, gepensd., C. Buskenstr. 17, Mid delburg; wed. J. P. Gasille—Heyblom, zonder ber. Bellamypark 27, Ginneken; P. Nierop, serg. lorpedist, Marineslr. 32, Ilellevoetsluis. Vertrokken: C. M. v. d. Berg, Vcrk. Quak. 49, naar Haarlem, A. Steile, Gr. Woud 80, Geer- truidenberg; C. van Arum-Kosten, Koe straat 19, Beemster; S. A. Doornebosde Visser, Breewalerslr. 20, Ilellevoetsluis; P Klap, Kasteclstr. 106, Arnemuiden; C. M van de Kop, Kanaalslr. 100, Mid delburg; G Meij, Kanaalstr. 106, Neuzen; Mej. S M. Beckers, Boul. BanlSert 24, Middelburg; B. H. II. Venema, Wage- naarstr. 33, Delft; C. van Eek, Glacisstr. 16, Kruiningeu, wed. A. Hendriks»—But, St. Jacobslr. 14, Hei to; J. de Vofs, Nieuw- straat 11, Haag; mej K. W. Meijer, Ilel- lebr.slr. 2, Haag; mej. A. Ileeringa, Bad huisstr. 71, Middelburg; J. G. Hoebeke, Wagenaarstr 12, Riltliem; C Izeboud, L. Zelke 31a., Rittliem'; M. J. Aniyos, B. Ewoudstr 10, O. en Wi. Souburg; P. v. der Wal, Glacisjslr. 118, Gorincheml KERKNIEUWS. Ds. Joh. Dam, predikant bij" de Geref. Kerk te Baarland, die het be roep naar Bodegraven heeft aangenomen, is voornemens Zondag 3 Juni afscheid van zijn tegenwoordige gemeente te ne men en Zondag 17 Juni zijn intrede te Bodegraven te doen. De heer B de Ligt, de vroegere predikant van Nunen, sedert Juni 1915 door den commandant van het veldleger uit Limburg, Noord-Brabant en Zeeland verbannen, hield den laatsten tijd ver schillende redevoeringen te Arnhem, Zut- phen, Enschédc en Almelo, waarin hij zjjn opvattingen van Christendom, maat schappij en slaat uiteenzette, en .ook die inzake dienstweigering naar vorep bracht Vrijdag1 jl. sprak hij over hetzelfde te Oosterbeek en Zaterdagavond te Nijver- dal. Op de vergadering te Nijverdal bevon-< den zich twee marechaussees, van Wie de wachtmeester den spreker vóór den aanvang der vergadering mededeelde, dat liij hem daarna iets te zeggen had. Toen de vergadering Was afgeloopen, toonde de wachtmeester een proces-verbaal, waaruit bleek, dat ds. de Ligt do,or dj?n terrilorialen bevelhebber van Overijssel uit het in staat van beleg verklaarde ge bied in de 'provinciën Overijssel en Gel derland werd verbannen, „als zijnde ge vaarlijk voor de rust en algemeene veilig heid. De Ligt is, gehouden om onmiddel lijk na deze aanzegging of beteekening het in staat van beleg verklaarde gebied te verlaten." N. R. Ct. Nod. Herv. Kerk. Beroepen te Vriezen veenC. v. d. Fnde te 'Workum. Bedankt voor Meliskerke: G. Wi. Ober man. cand. te No.ordwijk-Binnen. Geref Kerken. Beioepen te Mildam: N. Wolditiga te Ten Post. Bedankt voor Ridderkerk: J. II. Jon ker te Voorburg. E v. L u t li. Kerk. Beroepen te Haarlem: D. Drijver te Zaandam. POST EN TELEGRAFIE. Met ingang' van 1 Mei a.s. wordt de adsistent der Posterijen P. C. Blom verplaatst van het postkantoor te Goes naar dat te 's Ilertogenboscli cn de adsi stent M. G. Zandee van 's Hertogenbosch naai' Goes. ONDERWIJS. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan school J Le Midddfclburg zijn geplaatst: C. M. Roozemond te Goes; A. J. de Voldere te 's-Gravenaeel; G. J. van de Kreke te Wolphaartsdijk. Bij het j.l. gehouden examen voor opzichter van den rijkswaterstaat is ook nog geslaagd de heer P. Barenlsen te Middelburg thans milic. onderoffi cier te 's Gravenhage. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Z,outelande is met 5 van de 7 stemmen benoemd mej. J. S. van de Sande te Sluis; 2 •stemmen wa ren uitgebracht op mej. A. C. de Groot te Vlissingen. In het bestuur der vereeniging' „De Ambachtsschool" te Goes is benoemd tot lid en voorzitter de heer J. van Poel geest, directeur der waterleiding, in de plaats van den heer C. C. Caomans, die overleden is. Op zijn verzoek i s ontslag verleend als hd en penningmeester aan den lieer W. F. P. A. L. van Buren, die als zoodanig is vervangen door den heer H. S. Bonthuis, directeur der gasfabriek. o Zee vaar tschoiOil Vli sJsingen. In het jaarverslag over .1916 van de „De* RinjLerschooF' wordt gewezen op de v.erkooging Van het gebouw met een ver dieping, waardoor voldaan is aan de be hoefte aan lokalen voor den tweejarigen cursus, en voorzien is in het beslaande gebrek aan ruimte. De school werd bezocht door 242 leer lingen in het geheel. Hel grootste gelal leerlingen, dat tege lijkertijd de school bezocht, was 118. Het aantal Belgische leerlingen, dat dit jaar de school' bezocht, was 9; één hun ner, deed met succes examen voor voor- loopig machinist en 3 verlieten de school om dienst te nemen in het Belgische le ger, zoodat op 31 December nog 5 Bel gische leerlingen de lessen volgden. Die 242 leerlingen bestonden uit: 115 stuurlieden en asp.-stuurlieden; 119 ma- chinisLen en aspirant-machinistenen 8 leerlingen in den tweejarigen cursus', waarvan 7 in het eerste en één in het tweede studiejaar. Voor hot examen voor len stuurman groote stoomvaart gaven zich op 7 aspi ranten en slaagden er 6; voor 2en stuur man waren die cijfers 6 en 4; voor 3en stuurman 39 en 24; voor het machinisi- ten-diploma C 7 en 4; theor. gedeelte 1 en l,dipl. B. 9 en 4; dipl. A. 12 en 8; voorl. dipl. 45 en 37. Bovendien deden 7 adspiranten zonder toestemming examen, die alle werden af gewezen. Gedurende het jaar verlieten de school zonder examen te doen: Van den .stuurliedencursus 27 leerlingen en van den macliinistencursus 13 leerlingen. Aan het einde des jaars bleven hun studiën vervolgens- 12 leerlingen in de stuurliedenafdeelingen; 48 in de machi- uistenafdeelingen, en 8 in den tweejari gen cursus. Officieren, die liet Rijksdiploma ver wierven, vonden, evenals het vorige jaar, alle spoedig plaatsing als officier bij ver schillende reederijen De 25 leerlingen van den cursus der Kon. Pakctv. Mij., die zich aan het exa- xmen voor voorl. machinist onderwierpen, behaalden allen het diploma, evenals 9 leerlingen van den cursus China—Japan Lijn. Van den curSUs voor draadlooze telegrafie deden 7 leerlingen met good gevolg examen. De cursus voor volwassen scheepma kers, (op verzoek en op kosten van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" gegeven, werd voortgezet, evenals een! avondcursus in Stoomwerktuigkunde en Motoren voor ambtenaren van diezelfde Maatschappij. R ijk s land bouw win te r- schooil. In tegenwoordigheid van de commissie van toezicht op de RijksLaudbouwwinter- scliool te Goes en van verschillende autoriteiten en ouders van leerlingen had heden aan bovengenoemde inrichting het eind- cn overgangs-examen plaats. Hel eind-diploma werd uitgei*eikt aan M. A. van Varik, Middelburg; J. Nijsse, Kapelle: C. A. G. Sneep, Dïntöloord j W. C. v. d. Werff, Rilland-Bath; D. A. Timmerman, Kattendijke; J. J. Verse- put, Zonnemaire; S. J. C- Frelier, Krab- bendijke, J. M. Bonman, Nieuwerkerk. Van ne le naar de 2de klasse werden bevorderd; P. L. Vis Mz., Burgh; P. L. Vis Wz., aldaar; F. de Groene, Wemel- dmge; A. de Bourgraaf, Wemeldinge, (voorwaardelijk); W. A. Kloet, Wol phaartsdijk;; M. G. van Hekken, 'sHeer Arendskerke, (voorwaardelijk); F. Bek- ker, Borssele; J. A. v. Nieuwenhuijze, "Wolphaartsdijk; C. Baas, N. en St. Joos- laud; J. J. v. d. Weele, Colijasplaat; P. M. Janse, 's Heer Arendskerke; A. Bakker, EUewoulsdijk; T. Duvekot, Goes; R. J. Gaainerse, Zierikzee: P. L. Klonipe, Wol phaartsdijk. Niet bevorderd werden 8 leerlingen. Een leerling had wegens ziekte niet aan hel examen deelgenomen. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbank Middelburg. Op de rol van de rechtbank alhier stonden hedenmorgen 75 zaken betreffen de verboden uitvoer, vervoer of neder- lage. In 21 zaken waren getuigen of beklaag den verschenen of beiden. Uitspraak 1 Mei. Voor verschillende beklaagden is het ze ker een zware bijkomende straf, als de wa ren verbeurd worden verklaard, zooals met koeien en andere waardevolle in beslag genomen zaken. Inzake A. J. L., winkelier, te Middel burg, beklaagd van overtreding der Dis- Iribuliewet, gelastte de rechtbank een nieuw onderzoek en stelde de zaak in handen van den rechter van instructie, omdat niet is uitgemaakt of de pokken Amerikaansche havermout, die bekt. ver kocht, werkelijk meer wegen dan 5 H.G., zooals bekl. aanvoerde bij de behandeling der zaak. Heden deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zalccn, waarbij zijn veroordeeld wegens: diefstal: R. d. W., 16 j., zonder be roep, Clinge, gedetineerd te Middelburg, lot 1 m. gev. straf, met aftrek voor-arrest en lasl tot invrijheidstelling, en W. V., 26 j., schippersknecht, Breskens', tot 3 m. gev. slral'; poging tot verboden uitvoer: A. B., 30 j.,'werkman, Hulst, P. D. V., 36 j., timmerman, SL. Jansteen, en L. S., 36 j., werkman, Hulst, allen gedetineerd le Mid delburg, ieder tot 3 m. gev. straf, met af trek voor-arrest, en A. V., 45 j., dek- knecht, Dordrecht, tot lm. gev. straf; verboden vervoer: M. v. d. P., 30 j., arbeider, Schoondijke, tot 6 w. gev. straf; beleediging ambtenaar: G. S., 36 j., H. S., 35 j., veldarbeiders, H. S., 26 j., h\T. van A. N., en J. M. d. B., 65 j., livr. van C. L. S., allen Westdorpe, ieder tot f 7 b. s. 1 w. h.en overtreding Distributiewet: J. V. A., 16 j., loopjongen,Vlissingen, tot f 10 b. s. 3 w. tuchlsjchopl!; P. v. d. B., 58 j., slager, en P. G., 36 j., winkelier ster, hvr. van J. P. V., beiden Neuzen, de le tot f 20 b. s. 20 d. h. en de 2etot f 10 b. s. 10 d. h.; IC. B., 25 j., win kelierster, hvr van M. Wi. V., Axel, tot r 10 b. s. 10 d. h.; J. V., 31 j., bakker, Goes, tot f 10 b, s. 10 d. h.; II. C., 35 j., zonder beroep, hvr. van J. A. di J., Kloetinge, tot f 5 s. 5 d. h.; L. d. V., 46 j., groentenkoopman, Oostkapelle, A. IC., 21 j., leursler, O. en W. Souburg, en P. L., 36 j., winkelier, J. v. d. B., 35 j., winkelier, M. v. 't V., 29 j., bak kersknecht, J. v. S-, 45 j., koetsiers knecht, E. II. M. B., 19 j., zonder be roep, len C. L. ML, 62 j., loods, alljen Vlis singen, de le tot f 25 b. s. 25 d. li. en de overigen allen tot f 10 b. s. 10 d. h. VrijgesprokenP. v. O.u 16 j., zonder beroep, Vlissingen, beklaagd van over treding Distributiewet, en C. J., 33 j., I'oisl werkman, R. A. v. II., 22 j", kalienwerker, en A. d C>, 27 j., werkman, allen Breskens, beklaagd van diefstal - Inzake M. v. H., 37 j.t koopman, Ber gen op Zoom, op 19 December 1916 we gens verboden vervoer bij verstek ver oordeeld tot 1 w. gev. straf en daarvan in verzet gekomen, is diens vonnis vernie tigd en opposant ontslagen van rechtsver volging. LANDBOUW. Bij onze naburen in de provincie Noord-Brabant op de vette klei in het Westen weet men ook "wel degelijk uit muntend rundvee te kweeken; dezer da gen werden te Wouw een tweetal koeien verkocht door een landbouwer, dieresp. f 800 en f 900 opbrachten. HANDEL, NIJVERHEID EN VI3SCHER2J. .Van aandeelhouder^ der Zeeuwsche Hypotheekbank alhier wordt voorge steld, over 1916 10 o/o_ uit te keeren, evenals over 1915. Op de lieden gehouden algemeene vergadering van. aandeelhouders der bouwonderneming „Loskaai" alhier is de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 3 °/o, zijnde f 30 per aandeel. Het aftredend bestuurslid de heer A. L. J. Goellials en de aftredende commis saris de heer mr. II. F. Lantsheer, werp den beiden herkozen. ENGELAND EN ONZE SCHEEPVAART Naar de „Telegraaf" verneemt, is lus- schen de Nederlandsche en Engelsche regeeringen thans een overeenkomst ge sloten volgens welke de schepen met graan of kunstmeststoffen voor ons land ie Halifax zullen worden onderzocht en geen andere Engelsche haven zullen be hoeven aan le doen. (Als de Ver. SLaten hun uitvoer stop zetten, is deze bepaling voor ons van weinig beteekenis. Red.). VAN DE GRENS. Gistermiddag zijn bij Maastricht een Russische generaal en twee luitenant- aviateurs over de grens gekomen, die uit Duitsche krijgsgevangenschap waren ontvlucht. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen prij zen op de navolgende nummers: f1000: 6162 f 100: 11811 12514 f 200. 3386 4193 f 100: 4206 18616 18767 20648 BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.18 u. 5 o/0 Nederl. lOO'/e2i/2 <"o Nederl. Wi Schuld 60»/,. 3 o/o do. Oblig. 70s/i; 3 o/o do. Cer;- tif. 701/2. Kon. Petrol. Aand. 51-13/,,- Gecons Holl. 158; Perlak 56i/2; Zuid Perlak 861/2: Amsterd. rubber 227; Nederl. do. 84. Ned. Amerik. vaart 398; Nieuwe do. 381; Kon. Holl. Lloyd 173; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 212. Prolongatie 2Vi 0/0. Anaconda 164; Steels 104; Denver 15%; Erie 273/,; Miss. Kansas Texas 8 een zestiende; Car Foundry 70; Hide Leather 61; Common Marine 301/2, flauw; Prefered do. 84; Mort. Coll. Oblig 6 0/0 881/2; Maxwell Land. Gr. C. V, A. 37; Maxwell Land C. V. Inc. Bonds 453/iCigars 431/2Sludebaker 95Union Pacific C, V. A. 139, exd. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLiJN, 17 April. Off. Aan de Aisne is eea aer grootste veldslagen van dezen geweldigen oorlog en daarmede van de wereldgeschiedenis aau den gang. Sedert 6 April hield de vuurvoorberciding met artillerie en mijnwerpers onafgebroken aan. In den vroegen ochtend van 16 April begon een aanval tot Beteni ten N. van Reims over een front van 40 K M. met geweldigen door iiifanteriestrijdkrachten uilgeoefenden druk. 's Namiddags wierpen de Franschen nieuwe troepen in den strijd en deden sterke aanvallen op ons front tusschen Oise en Coinde sur Aisne. Onze stellingen werden geheel bedol ven, waardoor een starre verdedigrug onmogelijk gemaakt werd. Hel gevecht gaat niet meer om een linie, doch om een geheele diep ge- echelonneerde bevestiging. Zoo woedt de worsteling om de voorste stellingen voort; onzerzijds met het doel om zelfs al mocht daarbij ook oorlogstuig verloren gaan, de levende strijdkrachten te sparen cn den vijand door bloedige verliezen beslis send te verzwakken. Deze laak is thans, dank zij de schitterende leiding en de dapperheid der troepen, vervuld. Giste ren is de groote doorbraak der Fran schen mislukt. De vijand leed zware, bloedige verlie zen en heeft ruim 2100 man in onze handen gelaten. Waar de vijand op en kele p.aatsen in onze linie is doorge drongen, wordt nog gestreden. Nieuwe aanvallen van den vijand zijn te wachten. Hedenochtend is het gevecht in Cham pagne tusschen Tnuiay en Auberive ont brand. Het slagveld strekt zich daardoor ;uiL van de Oise tot in Champagne. DE STAKING TE BERLIJN. BERLIJN, 17 April. De door denBer- lijnschen Metaalarbeidersbond voor gis teren uitgeschreven staking is in Berlijn slechts zeer ten deele gelukt. Slechts 125.000 arbeiders namen er aan deel: Zij waren in den loop van den morgen in 50 verschillende vergaderingen bewerkt. De radicale elementen onder de arbeiders en arbeidsters hebben pogihgen in het werk gesleld om door alle mogelijke ge schriften de orde te verstoren. De arbei ders hebben van het plan moeten afzien, omdat de' aanleiding tot de - staking, de vermindering van het broodrantsoen, reeds te voren als noodzakelijke maat regel was aangekondigd, en algemeen, daarvan mededeeling was gedaan. HET OORLOGSDOEL DER ENTENTE1 GEN'ÈVE 17 April De „Progrès" van Lyon weet mede te deelen, dat de gealli eerden met het oog op den huidigen toe stand die gewijzigd is door de procla matie der Russische regeering en door Amerika s ingrijpen in den oorlog, bin nenkort een nieuwe verklaring over liun oorlogsdoeleinden het licht zullen doen zien. Als gemeenschappelijk oorlogsdoel der Entente zou dan bekend worden gemaakt: afzien van elke verovering, onafhanke lijkheid van Polen, inlernationaliseering van Konslanlinopel en een krachtige or ganisatie van een volkerenbond met een arbitragehof en practisch door te voeren slraffensysteem. DE RUSSISCHE OPPERBEVELHEBBER. LPETROGRAD, 16 April. De voorloopige Regeering heeft thans definitief generaal Alexiëf benoemd tol opperbevclhebber van alle Russische legers. AMERIKA EN DE BLOKKADE. LONDEN, 17 April. De „rimes"-cor- respondent te Nieuw-York seint. De Se naat heeft een resolutie aangenomen waarbij het departement van handel wordt opgedragen cijfers te verstrekken •over den totalen export naar alle neu trale Sbten van Europa omdat groote hoeveelheden voedsel bidirect de D,uit- schers door deze landen bereiken Het senaatslid King heeft het plan een wetsvoorstel in te dienen om beslag te leggenop alle ladingen, bestemd voor neutrale staten in Europa. De bedoeling hiervan is de blokkade van Duitschland geheel tot haar recht te doen komen. De afgevaardigde Adamson heeft een wetsontwerp ingediend waarbij Wilson machtiging wordt verleend "beslag te leg gen of uitvoer te beperken, wanneer de noodzakelijkheid dit eischt. De president is het volkomen eens met de strekking van de wetsontwerpen. VERSCHILLENDE BERICHTEN Omtrent het .smokkelaarsgevecht Za terdagnacht te Dioeurade nabij Sittard wordtnog het volgende gemeldEen afdleeling soldaat-wielrijders, die dp grens zou inspecteeren, heeft eerst een Duit sche vrouw door een schot in den buik zwaar gewond, daarna een Duilscherdoor een schol in het dijbeen. Ten slotte raak ten twee patrouilles der afdeeliug, die elkaar door de 'duisternis niet herkenden en elkaar voor smokkelaars hielden, slaags, met het treurig gevolg, dat één soldaat zwaar, een andere licht gewond werd. De gewonden werden naar het hospitaal' le Sittard vervoerd. Een ver hoor van de gewonden heeft door hun ernstigen toestand nog niet kunnen plaats hebben. LE MAASTRICHTSCIIE KWESTIE. Het Maastrichtschc Steuncomité is in een ingezonden stuk aau „Telegraaf" en „Volk" opgekomen legen de in die bei de bladen uitgesproken beschuldigingen. Dat personen, die recht op f 10 had dien, slechts f 4 ontvingen, wordt ge heel .onwaar genoemd; en pastoor S., van wien door „Het Volk" werd gezegd dat zijn beheer schromelijk in het hon derd was geloopen,- zou de eerst zoek geraakte kwitanties nagenoeg alle inge leverd hebben. Ook de andere lxjweringen van beide bladen worden door het Steuncomité ont kend. Naar' de „Tel meldt, is bij' de justitie te Maastricht een klacht ingediend in verband met de beweerde onregelmatig heden bij het plaatselijk steuncomité. Een veertigtal bedeelden, die te weinig ont- GFVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen, welke zijn torug te bekomen a, aan het bureau van politie: f cenige sleutels; zilveren broche (3 boeren knoopjes); zilver geldstukje; hee renrijwiel; gouden 'broche; bruine porte- monna:e, inh. eenig geld; 'bij particulieren parepluie-foudraal, B. van den Berge, L Loinb.straat C 56; bruine glacé hand schoen, T. de Jong, KI. Vlaanderen M 71; blauwe handschoen en koralen, O. Pij nenburg, Hoogstraat I 128; zwarte das, W. Stam, Verwerijstraat; huissleutel, A. Beks, Noordweg R 16; huissleutel, Fre lier, Brakstraat O 267b; pond boter, S. Vreeke, St. Laurens; oorlcnoopje, L. Slam. Verwerijstraat N 125; dameshoed, L. Vogel, Lange Giststraat; kindermuts, J. Lahr, L. Noordslraat E 39; zilveren klapj- sluk, A. Leijnse, Korle Geerc; zilveren" broche, Bosdijk, Vlasmarkt; portemonnaie inh. eenig geld en vreemde muntstuk ken, A Bastiaanse, Grijpslcerke; gele da meshandschoen, A. Sladhouder, Korte Geere K 337; portemonnaie inh. eenig geld. J. Dourleijn, Hofplein E 291; por temonnaie inh. eenig geld, C. Vader, Zuid- singel E 37; zilveren "broche, M. llart- hoovn, Veersche singel S 66; portemon naie inh. eenig geld, E. Barto, L. St. Pielerstraat F 35; bonbockje ten name van D. Rijkse, K. van den Berge, Verwe rijstraat N 126a; portemonnaie met in houd, G. Peliel, Domb schuitvlot Q 212; zilveren dameshorloge met band, E van Boven, Segcerssingel V 164.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 2