UiÉlburplie toni TWEEDE BLAD BINNENLAND. Ingezonden Mededeellngen. Ttf U VA* Zaterdag 27 Jan 1917, eo 23 •BETRAPTE BELASTINGKNOEIEHS. Zéér merkwaardige dingen vertelt de Ifinistér van Financiën in de toelichting No» een oor stel cm in het ontwerp voor de dividend- en tantièmebelasting in pleats van „een door hem (minister, tof ondcT'oek der boeken) aangewezen des- fcMndige" le veranderen, in „een of meer doler hem aangewezen ambtenaren". Wat toch is het geval? „De invoering der oorlogswinstbelasting zot» schrijft de Minister, heeft aanleiding gegeven tot een boekenonderzoek op groote schaal. Voor dat onderzoek zijn accountants en adjunct-accountants aan gesteld, derhalve ambtenaren, die als zoo danig neêedigd zijn en bezoldigd, worden en idie zich builen hun. diëtist biet met ac- eountantswerk mogen bezighouden. Met dezen maatregel is van de zijde der belastingplichtigen herhaaldelijk instem ming betuigd, daar men van zijd zaken) bever aan een ambtenaar inzage geeft' aan aan een public accountant dien men niet zelf heeft gekozen. De resultaten van bet boekenonderzoek zijn in vele, en wellicht de meeste gevallen zoo onaangenaam ver rassend geweest, dat het geen twijfel lijd of de administratie der directe be lastingen zal ook op den duur van dat contrölemiddel een vrij ruim gebruik moe ten maken. De daaraan verbonden kos ten zullen slechts gering zijn, in verge- welke met de belasting welke dienten gevolge niet aan den Staat wordt ont kenden. Dit zoo zijnde, ligt het voor de hand! ook het institaut van ambtelijke deskun digen te bestendigen." Voorts stelt de Minister voor in art. 10 oer Dividendbelasting de boete op on juiste aangifte door gevangenis of boete) te vervangen. Want, schrijft hij; Sedert in de weiten tot heffing van' buitengewone belastingen gevangenisstraf op onjuiste of onvolledige aangifte is ge steld. is zooveel oneerlijkheid in aangiften voor de gewone belastingen aan het licht gekomen, dat het «ooaig is te achten, ook voor deze be kistingen vrijheidstraf, als middel tot be- «rtrijoing van valschheid in de aangifte, ia te voeren." DC SPOORWEGEN EN HET IJS Men sclirijft uit spoorwegkringen aan kei N. v. d. D.-. Daar in ons land in gewone omsllan- idigheden ongeveer 75 pCt. van het goe derenvervoer te water geschiedt, kan men zich voorstellen, hoe enorm veel ■drukker nu, bij stremming van nagenoeg de geheele binnenvaart, het goederen vervoer bij de spoorwegen is. Had men reeds vóór de winterdfrukte te kampen met wagengebrek en gebrek *an geroutineerd personeel, doordat er niettegenstaande de talrijke vrijstellingen, nog velen van het spoorwegpersoneel in militairen dienst zijn, nu dreigt de toe stand onhoudbaar te worden Het binnenlandsch goederenvervoer, dat de laatste jaren vóór den oorlog zich reeds enorm begon uit te brei den, heeft juist gedurende den oorlogst tijd zeer groote afmetingen aangenomen, ▼ele wagens der Nederlandsche spoor wegen schijnen bovendien in Duitschland te worden vastgehouden, terwijl het «ontal Duitsclie wagens, nat de grenzen passeert, ontzaggelijk veel kleiner fis ge worden met dexi oorlog en in 't bij- aoruder gedurende de laatste maanden bot op ongeveer V* van het normale is teruggebracht. Duitsche kolen. b.v. worden per spoor niet meer aangevoerd, gevolg vantrans- portgebrek op de Düilsche spoorwegen, «n als het vriezend weer blijft aanhou den, zullen er in 't geheel geen Duit sche kolen meer aangevoerd kunnen worden. En juist de spoorwegen heb ben afzonderlijk te kampen met den schralen kolcntoevoer, niettegenstaande Engeland steeds meer gaat invoeren Wel hebben de spoorwegen succes ge had met de flinke verhooging van het staangeld der wagens, beladen met ko len, waardoor deze vlugger worden ge lost, respectievelijk verder spoediger Ier beschikking komen voor andere vervoe ren. Hel is echter slechts een hulpmaat regel gebleven; nog is er wagengebrek, vooral aan open v/agens. Het inleggen van extra-goederentreinen gaat met het oog op den kofennood met groote moeilijkheden gepaard; de sta tions, „speciaal de groote, zullen dus niet voldoende ontlast worden, waar- dooi- "de mogelijkheid niet i s buitenge sloten, dat zij overvol geraken, hetgeen weder tot gevolg zal hebben, dat al- ifcEaar geen goederen meer ten vervoer riangenomen zullen worden en dat ook voor die stations zendingen geweigerd Zullen moeten worden. Om aan de plotselinge toeneming van bet vervoer het hoofd te kunnen bie- Uen, heeft men o. a. den afhaaldienst per kar te Amsterdam gestaakt en zul len per schuit zendingen noch afge haald nóch besteld worden. Het personeel op de stations, vooral het administratieve, moet nu reeds.da gelijks uren overwerken. Als de vorst lang aanhoudt, zal het aantal vrijstellingen voor onder dienst zijnd personeël noodzakelijkerwijze uit gebreid dienen te worden, al was het dan ook slechts tijdelijk GEZONDHEIDSCOMMISSIE. Aan het verslag over 1916 van de bevindingen en handelingen der Gezond heidscommissie, ingesteld voor de ge meente Middelburg ontleenen wij het volgende: Be volking. In 1916 zijn ongerekend de levèn- loos (geborenen overleden 240 per sonen, behoorende tot de werkelijke bevolking, tegen 229 in 1913, 219 in 1914 en 239 in 1915. Hiervan overle den (wij noemen Rechts enkele der voor naamste ziekten) aan long-lubferculose 18; kanker enz. 26; beroerte, hersen- verweeking 16; organische hartgebreken 20: nephritis (morb. Brightiï) 15; ouder dom 27. Over 1916 was de natuurlijke aanwas der bevolking 6,40 pert 1000 inwoners. ,Er werden namelijk levend geboren per 1000 imv 19, 35 'en er overleden 12>95 De tijdsomstandigheden in aanmerking genomen bestaat er zeker reden tot te vredenheid, al is en dit is natuurlijk wel een hoofdzaak de gemiddelde leeftijd door de overledenen bereikt misscliien iets gedaald Daartegenover staat dat de zuigelingensterfte zich ook in dalende richting beweegt. Wanneer we echter, zoo gaat het verslag voort, overwegen, dat we tot liet begin van December verschoond bleven van epi demische ziekten, waarna mazelen en influenza zich duchtig lieten gelden; dat het sterftecijfer gemiddeld 20 per maand - toen steeg tot 33, zonder dat genoemde ziekten daarop nog invloed hebben uitgeoefend, dan kunnen we de vrees niet onderdrukken dat 1917, wel eens meer in het teeken van den oor log kon staan, dan met 1915 en 1916 het geval is geweest. Volkshuisvesting. Er werden in het afgeloopen jaar slechts 3 woningen gebouwd met 3 (of minder) vertrekken De 4 onbewoonbaar verklaarde woningen in de Seisstraat zijn afgebroken, maar tol nog toe niet door nieuwe vervangen, terwijl een graan- pakhuis in de plaats kwam van een bur- gerwoohhuis. Thans echter hoort men dan ook e.rastig klagen over het gebrek aan woningen. Overbevolking ontstaan door verhui zing werd dit jaar geen enkele, maal geconstateerd. Besmettelijke ziekten Ter kennis van de gezondheidscom missie zijn gebracht- 21 gevallen van roodvonk (waaronder 6 militairen en 2 'andere vreemdelingen); 7 van diphtherie (waaronder 2 militairen en een kindje uit Vlissingen), 2 van febris typhoïdea, 1 militair en 1 matroos) en 3 van menin gitis cerebro-spinalis epidemïca (waaron der 1 militair) Van de laatst genoem de lijders zijn er 2 overleden, waarondier 1 uil deze gemeente, terwijl de andere Middelburger is hersteld. Bij t opmaken van '1 verslag deden zich vele gevallen van mazelen en in fluenza voor Drinkwater Toen in den loop van dit jaar het zoutgehalte, der waterleiding belangrijk steeg, drukte de commissie in een schrijf* ven aan B. en VJ. het vertrouwen uit, dat op dit verschijnsel de volle aan dacht van dat college was gevestigd. Uit de gegevens bleek, dat dit inderdaad het geval is. De resultaten van het wa terende r zoek worden aan de commissie geregeld gezonden. Van gemeentewege wordt nog steeds veel drinkwater verstrekt ten behoeve van. militairen, in omliggende plaatsen verblijvende Keuringss dienst. De vele onderzoekingen, in het afge loopen jaar door den gemeentelijken keuringsdienst hier verricht, bevestigen, zegt het verslag, opnieuw het groote nut van een geregeld toezicht op le vens- en genotmiddelen enz., zelfs al kan dit niet op zulk een uitgebreide schaal plaats hebben als ook de gezond heidscommissie wel zou wenschen In 1916 heeft het bedoelde onder zoek zich moeien beperken tot Melk, Karnemelk, Geitenmelk, Room, Suiker, Margarine, Brood, Meel, Bessensap, So da, BIcekpoecfer en Bleekwater Bij die (onderzoekingen is niet alleen gelet op de kwaliteit maar ook op de kwantiteit (brood bijv l en op den prijs. De toestand van de levens- en genot middelen was' over het geheel zeer goed; waar die al te wenschen overliet, werd de leverancier of de verkooper gewaarschuwd of er werd waiar, op zet werd vermoed proces-verbaal op gemaakt; de toestand van de verbrui ks- artikelen liet echter vaak zóóveel te wen schen over, dat verschillende producten aan handel wenden onttrokken. De namen der leveranciers en verlcoopers, zoomede de gevonden cijfers wordfen in het verslag niet vermeld; het voor naamste deel daarvan is reeds door de oommissie gepubliceerd in een buitenge woon bijvoegsel der Middelburgsche Courant, dat aan verschillende autoritei ten werd gezonden en in de gemeente op groote schaal verspreid. Een derge lijke publicatie zal weldra worden her haald. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE VLISSINGEN. Vergadering van Vrijdag 26 Jauuari des namiadags 3 uur. Afwezig de heeren: Dommisse, Laernoes en Klijberg. Na opening door den waarnemenden voorzitter, den heer H. G. Beijerman, Worden de 4 herkozen leden de heeren Van Raalte, Polderman, v. Niftrik en Ste vens geïnstalleerd. Tot voorzitter en vice-voorzitter wor den daarop her liezen, respectievelijk de heeren Jos. van Raalte en J. G van Nif trik. De voorzitter geeft hierna het volgende jaaroverzicht: Rij het nieuw aangevangen jaar wensch ik een terugblik te werpen op het jaar 1916, waarin de handel, scheepvaart en. nijverheid in onze gemeente met groote moe'liikhedcn heeft gewerkt. Groote slagnatie werd wederom onder vormen in het verkrijgen van materialen en koten uit het buitenland, hetgeen steeds grootere proportlën aanneemt, nu Duitschland den uitvoer ongeveer heeft stopgezet en uit Engeland geen hulp te verkrijgen is. De vooruitzichten in het nieuwe jaar zijn dan ook bizonder ongunstig cn in-, dien geen nieuwe materialen binneai be trekkelijk korten tijd worden aangevoerd, zaï o. a. de Maatschappij „De Schelde" haar werktijd belangrijk moeien vermin deren, zoo niet gedeeltelijk stopzetten. De Koninklijke Postvaart ondervond eveneens groote moeilijkheden zoowel door het verlies van eenige schepen als door het telkens vasthouden harer sche pen en het opbrengen naar Zeebrugge. Omtrent de uitbreiding der havenplan-j nen en vergrooting der sluizen is doo^ de Rceerintoegezegd daarmede spoe dt" een begin te maken. Niettegenstaande al deze moeilijkhe den heeft de handel zich in het aliremeen staande kunnen houden. Wat onze werkzaamheden betreft kun nen wij,het volgende oonstateeren In hel jaar 1916 werden de aftredende lenen Van Niftrik, Van Raalte, Polderman en Stevens opnieuw herkozen. Door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel "Werden aan onze Kamer ter nadere beschouwing toegezon den Ontwerpen Algemeene Maatregelen van Bestuur ter uitvoering Stuwadoors wet. Inlichtingen werden do.or onze Kamer verstrekt aan den Ingenieur van den Rijkswaterstaat alhier, omtrent handels beweging in onze haven over afgeloopen jaren. Meoedeeling werd ontvangen van Z. E. den Minister van Marine, dat besloten is mee vel ge verzoek van de Kamer tot at- yeheele verlichting van de Zandkreek. Door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel werd aan onze Kamer ter nadere beschouwing toegezonden een ontwerp Scliipperswet. De Kamer heeft gemeend haar adbae- sie te moeten onthouden aan een adres van de Vereeniging van oud-leerlingen der Openbare Handelsschool te Amster- uam aan de Tweede Kamer, houdende bezwaren tegen de Oorlogswinstbelastmg. An res werd ingediend d|oor de Kamer aan acn Minister van Waterstaat, houden- oe verzoek óver te gaan tot het vergroo- ten der haven. Aohaesie werd verleend 'aan een adres van den heer Nierstrasz aan de Tweedq Kamer om te bevorderen instelling Inter nationaal Prijzenhof. Adhaesie werd verleend aan het adres van de Vereeniging „Handelsbelang" te M'anelburg aan de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen om ver vroeging aankomst te Roosendaal trein 7470. Dof- de Kamer werd op verzoek van Z. E. oen Minister van Staat, Minister van Binnculandsche Zaken," om advies ge vraagd en daarop gediend in gunstigen, zin ten opzichte invoering vervroeging van een wcüelijken zomertijd. Een adres werd ingediend aan djen Min. vhn Waterstaat, verzoekend de Kamer le willen doen hoo(ren omtrent de door1 de Commissie ingediende havenplannen. Hot is te hopen, dat in dit jaar een einoe zal komen aan den ongelukldgen oorlogstoestand en wij wederom normaal zullen kunnen werken. Moge hét nieuwe jaar gunstig worden, zoowel voor handel, nijverheid en scheep vaart, en moge het u allen met uwe) gezinnon wel gaan. Onuer de Ingekomen Stukken was een schrijven van den directeur van hel post kantoor, waarin deze mededeelt, dal zoodra een normale toestand (niet alleen in Vlissingen, maar in geheel Ne derland) zal zijn teruggekeerd, onver wijld zal worden overgegaan tot het invoeren van de bestelling van 4 "u. 35 nm. Thans kan dit niet in verband met over drukke werkzaamheden van het bestel lend personeel tengevolge van de aan wezigheid van vele vluchtelingen en mi litairen en de aanwezigheid van Hr. Ms. oorlogschepen. Ook de telkenmale voorkomende trein- verlragingen zijn oorzaak van het niet op tijd kunnen distrïbueeren. Aangenomen voor kennisgeving. Voorts was ingekomen een uitnoodi- ging van de Kamer te Meppel om zich te doen vertegenwoordigen op de te Utrecht te houden vergadering, waarin nader be sproken zal worden de wenschelijkheid om de Kamers, in deze economische cri sis te doen kennen bij het nemen van maatregelen op het gebied van den han del. De voorzitter achtte het van groot; belang een commissie te benoemen, die de Kamer op die vergadering vertegen woordigt Gekozen werden de heeren Van Niftrik, Polderman en Stevens. Daarna sluiting. Hoe urinezuur afzettingen te verwijderen. Toi de kwade gevolgen van overtollig urinezuur behooren niet alleen spit, ischias en rheumatiek, want ongetwijfeld is urinezuur ook de grondoorzaak van steenachtige afzettingen in de niereni en blaas. ICloine, scherp gekante urinezuur kris tallen, veel gelijkend op glassplinters, verzamelen zich rond de leere niercellen en vormen niergruis. dat zich een weg baant naar de blaas en dikwijls zoo groot wordt, dat een operatie onvermijdelijk is. Maar een speciaal niergeneesmiddel, ge nomen bij het optreden der eerste ver schijnselen, dient succesvol te zijn ten voorkoming en verwijdering der urine zuur afzettingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal niergeneesmiddel. Zij herstellen de werkzaamheid der nieren, spoelen de urmekanalen door en reinigen, deze, en verwijderen het urinezuur vergitl en de vloeistoffen, die zich ophoopen en ont steking in de spieren en gewrichten ver oorzaken Om bij het gebvuik van Foster's Pillen de beste resultaten te verkrijgen, dient de'lijder te helpen door voldoende melk le drinken, voldoende water, en slechts licht verteerbaar, gezond voedsel en wei nig of geen alcoholische dranken te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. Zij werken hoegenaamd niet op de ingewan den 1 el er op, dat gij de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen krijgt. Iedere echte doos draagt de handteekening van James Foster. Te Middelburg verkrijgb. bij Joh. de Roos, Vlasmarkt IC 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel h f 1.75 p doos of f 10.— p. zes doozen. KERKNIEUWS. Hel Christusbeeld Het was gisterenavond in het kerk gebouw in de St. Pielerstraat, waar dr. Cannegieter voortging met het toor nen en verklaren van liet Christusbeeld in den loop der lijden, niet zoo vol als de vorige maal, maar loch was het gebouw goed bezet. Opnieuw werden beelden geloond van de beste kunste naars uit alle landen, schilders en becldj- houwers, vanaf den renaissancetijd, zoo wel de Italiaansche renaissance, als het Vlaamsche renaissancetijdperk, en den tijd der Hervorming tot op den huidS,- gen dag Zelfs het jongste Christus beeld van onzen landgenoot Toorop werd op het doek geprojecteerd. Wij zagen nu, hoe in de tijden van druk, die aan de Hervorming voorafgingen, de op vatting der Christelijke kunstenaars een zwaarmoedige was, hoe zich in de Ita liaansche renaissance en in de latere Room1, che kunst het zoetelijke ontwik kelde, hoe de Vlaamsche Rubens iets van zijn eigen weelderige natuur in de Christusfiguur lei, hoe een Dürer en een Rembrandt vooral zochten naar ver geestelijking. Na een inzinking in de 18e eeuw, die heel veel uiterlijks gaf, kwam er in de 19e eeuw weer een verinni ging. Maar in welk tijdperk men ook leefde, in het meest oppervlakkige en uiterlijke zelfs, sinds het Christendom geboren werd, hebben de kunstenaars zich van den Christus niet los kunneD maken en er is geen periode of zijn beste beeldhouwers en schilders heb ben zich jn den Christus verdiept en hem verbeeldt, zooals zij hem zagen KUNST EN WETENSCHAPPEN. Dinsdag 6 Maarl zal door Emiel Hullcbroeck in .de Concert- en Gehoor zaal alhier een liederenavond gege ven worden. Afbeelden van het onzichtbare. In verband met de van 4 tot 18Febr. hier le houden tentoonstelling vanzgn. „astrale" werken van mej Testas, zond men ons een arlikcl van J. Eigenhuis in de Avondpost, waarin deze een derge lijke tentoonstelling in Huis 202, Noord einde, Den Haag, toelicht met een be schouwing over het „afbeelden van hel onzichtbare." Wit deze kunst geeff, is ons daar uit nog niet duidelijk geworden Dat zul len we trouwens eerst kunnen waarne men op de tentoonstelling zelf We zullen ons daarom bepalen tot de vermelding dat volgens dien heer Eigenbuis de „berichten van volkomen betrouwbare, vaak hoogstaande men- schen over de voor het gewone oog onzichtbare sferen te veel overeenstemb mend, te objectief a. h. w. zijn, om maar klakkeloos te kunnen worden toe geschreven aan waan of inbeelding"; en voorts dat sommige menschen de gave bezitten om 'de onzichtbare werelden te kunnen waarnemen. Hij wijst op twee moeilijkheden ven- bonden aan het weergeven van impres sies uit de astrale wereld; ten eerste het vluchtige bewegelijke, in elkaar overvloeiende van die beelden, en tea tweede het feit, dal de aanschouwt* dezelfde waarneming niet naar willekeur Kan herhalen. Rustige afbeelding ra* de aslrale wereld, even rustig als va* de physieke wereld is daarom niet'znxK- gelijk. (Men zie dus, Schrijft de heer Eigenhuis, in deze schilderijen een heen wijzing naar de „onzichtbare werelden" een herinnering, doch uiterst zelden zal een fotografische getrouwheid der af beelding verkregen zijn Hel spreekt van zelf dat wc deze beschouwingen geheel voor rekening va* den schrijver laten. We hopen onze eigen, indrukken weer te geven als we het werk gezien hebben RECHTZAKEN. Arr- rechtbank te Middelburg. G, K zonder bekende woonplaats, had zich cister te verantwoorden wegens landiooperij, gepleegd le Middelburg op 13, 14 en 15 Januari. Fr werd tegpo geëischl 3d. h. Aan liel eind der zitting veroordeelde de rechtbank hem tot 12 d. h. en 3 jaar opzending. De volgende zaak was die tegen Th. Mvoddenkoopman te Vlissingen, thans uit anderen hoofde gedetineerd, beklaagd van mishandeling van A Par- mentier door dezen le slaan te krabbe* en in den vinger te bijten. Getuige Parmentier verklaarde, dai bekl. bij zich aan huis ruzie met henA maakte, en dat getuige toen naar buiteri is gegaan Daar heeft beklaagde liem gei slagen en in den vinger geheten. Bekl. zeide, dat de vinger bij" ongeluk in zijn mond kwam en dat getuige hem eerst heeft aangevallen binnenshuis. Getuige zeide, dat dit niet het geval was; hij pakte bekl bij de keel 'toen deze Zijn vinger in den mond had. De tweede getuige, E. Es, echtgenofote van Parmentier, ontkende evenals haar man, dal deze binnen aan beklaagde om gela heeft gevraagd. De eerste getuige a décharge, wed. Van Tilburg, thans huishoudster van be- k'aagdc, zeide dat Parmentier beklaagde in de woning bij de keel greep en dal bekl. toen getuige Parmentier buiten de deur heeft gezet voor verder is ge vochten. De tweede getuige décharge, II. Pas veer, agent van politie te Vlissingen, heeft van hef gevecht niets gezien, maar bekl.. in opgewonden toestand aangetroffen Parmentier verkeerde onder den invloed van sterken drank; een bloedenden vin ger heeft getuige niet gezien. De officier meende, dat beide manue» «ronken waren. De mishandeling is be wezen, maar waar ook de eerste getüigej met vrij uit gaat, eischte hij slechts f 15 o? 3C dagen. De verdediger, mr. J Adriaanse. acht to het nog twijfelachtig of het wel bewezen is, dat Parmentier niet begonnen is. Hij vroeg vrijspraak. De volgende zaak was de appèlzasi» tegen E. C. de B uit Aarden burg, die door den kantonrechter te Oostburg veroordeeld was tot drie weken hech.4 tpnis, omd.it hij op Nederlandsch gebied vertoefde binnen 50 Meter van de grens. Evenals voor den kantonrechter ver klaarde beklaagde, die uitgewezen was, dat hij zich op Belgisch grondgebied bevond De officier wees op de daarmede in striidzijnde verklaringen, door de getui gen voor den kantonrechter afgelegd, en vorderde bevestiging van het in eerste»' aanleg gewezen vonnis. De verdediger, mr. P J van BorteI4 trachtte aan te toonen, dat de verordening van het militair gezag, volgens welke bekl. veroordeeld is, niet rechtsgeldig is. Ook wees pleiter er op, dat bekl. was uit geweken naar een stukje grond tussche» de beide grondgebieden in; thans is zijn uitzetting reeds weder opgeheven. Plei ter vroeg vrijspraak of althans opleggen van een lichte geldboete. Togen II. v D. uit Koewacht was een vervolging ingesteld wegens mishan deling vin den herbergier II. Mannans, toen deze hem buiten zijn herberg zette, omuat bekl. het zijn vrouw lastig maakte, Bekl. zeide, dal Mannans hem eersf schopte, hetgeen deze ontkende. De vrouw van Mannans verklaarde al» haar man. Dc cisch luidde f 15 of 30 dagen. De volgende beklaagde, A de F. ui? Hoek. stond terecht wegens vernieling van een schut, dat zijn buurman D. Scheeie had opgehoogd. De eisch luidde f 5 of 10 dagen. "Wegens beleediging van M. Opennecr te Hansweert werd bij verstek tegen P. S. uit Wemeldinge f 15 of 30 dagen gevorderd. Toen beklaagde P. R. knecht in de rodelbaan van F. Desmot te Goes dronken was, viel zijn pel af en vielen er een aantal kaartjes van de haan uit, terwijl er later nog meer op hem wer den bevonden. De eisch luidde bij verstek twee weken gevangenisstraf

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 5