LAATSTE BERICHTEN sfigekomsn Berichten. heeren en een aantal kinderen gezeten ■waren, van het station kwam aanrijden, /en dat zij een andere auto nog voor den hoek van den Prins Hendrikweg voorbij reed, dezen hoek omvloog en spoedig uit het gezicht verdween, doordat zij den ouden Vlissingschen weg opreed Uit andere verklaringen bleek, dat D. dezelfde bestuurder is, die destijds in de Aagjedekenslraat reed met pen auto, waan- door een meisje werd doodgereden, én dat hij op den bewusten middag een auto waarin een 10-tal kinderen zaten be stuurde langs den genoemden weg. Bekl. en twee heeren, die bij hem za ten, verklaarden dat er niet hard :s ge reden, maar twee mannen verklaarden geheel anders. Een hunner moest met zijn kameraad, die thans ziek is, voor de auto cp zij springen, en zij troffen een juf frouw aan, <Ge van den schrik van de ljets was gesprongen en niet kon spreken Beklaagde zelf en een der getuigen ver klaarden dat de auto, die D. bestuurde, een oude was, waarmede niet hard kon wor den gereden. De ambtenaar van bet O M. achtte het vaststaand dal er hard gereden is en dat de veiligheid in gevaar werd gebracht. Ook het feit, dat bekl. de bestuurder was \an de auto, die dit gevaar veroorzaakte, staat volgens hem vast. Ofschoon bekl. destijds vrij werd gesproken van het ver oorzaken van dood door schuld, is spr. uit het inzage nemen van de stukken van die zaak geoleken, dat ook toen de ge tuigen bijna allen zeiden, dat bekl hard reed. De ambtenaar meende, dat bekl. maar eens goed moet worden gestraft en eischte daarom f 25 boete en ontzegging van hel recht om een auto te besturen voor den tijd van een jaar Uitspraak 16 December, KUNST EN WETENSCHAPPEN. -- Het Rederijkersgezelschap „Een dracht" te Oud-Vossomeer zal den loop van Januari onder zijn leden en gasten van elders een wedstrijd liou- den in hel rccileeren; het telken jare terugkeeren tot het laten overkomen van zoogenaamde karakterkomieken enz. valt niet erg in den smaak en nu wil men het •zoo eens beproeven. Tentoonstelling „Voor de Kunst". Het is een kunst opzichzelf den geest van een ander te begrijpen, en dit is het, wat van den kunstverslaggever ge vergd wordt. Bij het binnentreden der .zaal in St. Joris alhier, waar Piet Apol zijn teekeningen en aquarellen tentoon stelt, treil hetbuitenissige" reeds dadelijk bij den eersten oogopslag, doch tegelij kertijd valt hel oog op producten, diè ons sympathie voor den kunstenaar doen gevoelen, en ons dadelijk openba ren dat wij hier slaan voor den arbeid van iemand, die iets te zeggen, iets uit. te drukken heeft, en niet voor ka rakterloos banaal prutswerk Wij herhalen, dat men vooral het begm, wat vreemd slaat tegenover het hier geëxposeerde, wat ten deele hieraan is toe te schrijven, dat de kiuir stenaar zich blijkbaar op hel standpunt stelt, dat de natuur voor hem tot heil] materiaal behoort, waarvan hij gebruik maakt, zooals hem goeddunkt, welk syr steem begrijpelijkerwijze steeds op he vig verzet van het groole publiek stuit Ook wij hebben ons bij de beschouwing van verscheidene teekeningen, o nummers 70, 71 en 80 tevergeefs afge vraagd, welke de bedoeling kon zijn van den lijnen- en krassemvirwar dien men daar op het. papier aantreft Ook, no -17, de rivierbrug, met omgevinc scheen ons nogal misteekend, terwijl mede een aantal weinigzeggende num mers aanwezig zijn Tegenover dit alles staat echter veel dat waardeering en bewondering if- dwingt, waaronder in de eerste plaat: aquarel no. 82, voorstellende een fraaie groep windgebeukte denneboomen op een zandheuvel, boeiend: en harmonisch van tint, mooi van opzet. Voorts no 76, een zonnige aquarel, Irisch kleur, Knotwilgen in beeld brengend, welk stuk men van een Hinken afstand moet zien, wil het lot zijn volle recht komen no. 69 een groep pijnen, alsmede een fijn geteekende over het water liangen- de boom; knotwilgen aan den waterkant en meerdere boomstudies Niet alle leci- keningen zijn genummerd; b.v niet de eerste aquarel links 'bij liet binnenkoi- men, waarin met haar donkere, onheil spellende lucht zeer zeker iets gnootsch zit. Ongetwijfeld is er veel persoonlijks in het werk van Apol, hetwelk echter on miskenbaar den invloed van Vincent van Gogh vertoont Zijn krachtig|e lijnen, voor al uitkomend in de boomtcekeningen, en belangwekkende kleuren doen hoot verwachtingen spannen voor de toekomst. (Wij vernamen, dat deze tentoonstelling te Middelburg de eerste is, waar Apol ex poseerde). LANDBOUW Zondag hield de heer Bloetmma, ri:,ks- luinbouwlceraar voor Zeeland te Oost burg een lezing voor de Maatschappij ter bevordering van Ooft- en Tuinbouw in W Z-Vlaanderen, over Onderhoud der boomgaarden," Spr gaf een kort overzicht van de beteekenis en den toestand der boom gaarden in onze streek, wees op de te verkrijgen opbrengsten, besprak de ziek tebestrijding uit een schoon technisch oogpunt, en hoe een goede bemesting hand aan liand daarmede moet gaan, om ten slotte ook te wijzen op het groole belang van excursie's maken, tentoonstel lingen houden, de veiling tot bloei bren gen enz Aanleg, soortenkeus, combina ties enz., behoorden thans niet bespro ken te woi'dcn, maarop de lichtbeelden, die gegeven zouden worden, zou men toch een en ander zien Dezelfde volgorde was daarna in de lichtbeelden, als in de rede van den spreker en ten volle kwam onzen tuin- bouwleeraar toe, wat de voorzitter zei, ,1. dat hij en de Maatschappij gelukkig waren met deze nieuwe kracht in Zeeland, wien nooit -iets te veel was en van wien de leden nog veel zouden kunnen profiteeren. Gedeeltelijk op zijn raad werd ook dien avond besloten om geld op te nemen en coöperatief een rijdbare en een mgpulverisateur aan te schaffen. Een spuiter zal aangesteld worden en door idea tuinbouwleeraar op de hoog te van zijn taak gebracht worden. Na opgave van bestelbiljet zal ten hui ze gespoten worden. De Zomertijd. Het hoofdbestuur der Groninger Maat schappij van Landbouw en Nijverheid heeft aan aen Minister van Binnenland- scho Zaken een adres gericht, waarin het verzoekt de gene men proef met de zomerbjdregeling niet te herhalen. Als bezwaren tegen den zomertijd wordt o a. aangevoerd, dat met ver schillende zeer belangrijke werkzaam heden, als het wieden van de gewassen en het inhalen van den oogst, niet kan worden begonnen vóór de dauw ver dampt 's; voorts dat het werkvolk, dat zich met het naar bed gaan als altijd bleef regelen naar zonsondergang, een uur minder slaap kreeg, hetwelk nadeeligen invloed had op zijn prestatie- ven negen des anderen daags. Groenten drogen. De Vereeniging van Groenten- en Vruchtendrogers een jonge vereeni ging, goedgekeurd bij Kon. besluit van 26 Oct jl. is al dadelijk actief aan het werk gegaan om de vooroordeelen tegen het dot r haar bevorderde bedrijf te be strijden. Zo beeft jil. een uitvoerige en met typo grafische zorg gedrukte brochure uitge geven ,.lcn einde de onjuiste opvattingen omtrent dit bedrijf welke nog bij ver- chillende personen voorzitten, weg te nemen." De brochure draagt den veclzeggenden ti'el .,IIét groenten drogen, de industrie der toekomst Duilschland heeft reeds vóór den oorlog de drcog-procedé's zoo verbeterd, dat men daar letterlijk alles kan drogen en Lot een verduurzaamd produkt verwerken. Men heeft er 'daarvan de voordeelen hatl in de oorlogsafsluiting. In Nederland had men vóór den oorlog slechts een enkele modern ingerichte drogerij (Prin- connage;. De meeste inrichtingen war uitent primitief. Maar de enorme vraag in den oorlogstijd heeft er toe geleid dat lal van nieuwe moderne installaties zijn gebouwd. Bestreden wordt in de brochure de bewering dat de groenlendrogers groente aan de binnenlandsche markt onttrekken, waarbij dan tevens de doeltreffendheid tvan sommige uitvoerverboden -pet knolrapen en boerenkool) en tevens van culluur-dwang, wordt betwijfeld. Een af zonderlijk hoofdstuk is gewijd aan het drogen van aardappelen en aan de daar- oor ge trof feu regeeringsmaatregelen. Want dit geschrift, (opgemaakt door den secretaris mr. H. Blaupot ten Gate) is niet afleen een propaganda van dit nieu we bedrijf, hel is ook een verweerschrift tegen de houding der regeering, een plei dooi voor billijker behandeling mdat uie niet alleen aan het bedrijf maar ook aan hel geheele land ten goede zal komen in deze dagen van schaarsehte. Een feit is het dat deze brochure, voor al uoor de achterin opgenomen fraaie foto's, een verrassend inzicht geeft in de enorme uitbreiding die dat bedrijf heeft gekregen, en ook in de beteekenis die het heeft voor streken die te voren, niet aan groenteteelt deden. Velden en vemen van de bollenkweekers, die hun bedrijf door den oorlog zagen len gronde gaan, staan nu beplant met peen en al lerlei soorten kool; uitgestrekte sloppel- lan'.rn, waarop vroeger niets meer ver bouwd werd, hebben de groenlendrogers als paculluur doen beplanten met boe- renkooi en knolraap, niet alleen in vrucht bare streken, o.a. in de Haarlemmermeer, maar ook in N.-Brabant en Limburg. Bo vendien" vindt men hier soms velden van tien tot twintig hectaren volgeplant met knollen en boerenkool, alles voor de drogers. Blijkens een kaartje in dit boek vindt men de meeste drogerijen in Zuid-Hol land; in Schiedam alleen 29! In Noord- wijk 9. In Brabant hebben de ,oude bier brouwerijen dienst gedaan. Men vindt ze dnar verspreid. Voorts zijn er eenige iu Limburg, in N. Friesland, en het Oos ten van Grollingen In Zeeland worden alleen Axel, Zaamslag en Kapelle ver meld. Av.p. meldt, bepaald dat, ia afwijking van zijn eerstgegeven order bij elk de pot-bataljon een vrijwillig muziekkorps kan worden opgericht, mits niet sterker dan 30 man. In de eerste plaats zullen voor plaatsing bij een muziekkorps in aanmerking moeten worden gebracht dienstplichtigen, die ongeschikt zijn voor d.en dienst te velde. Ook bestaat er geen bezwaar dat geschikte militairen daarna z. n. bij een muziekkorps wor den geplaatst, mits niet meer dan 5 per bij Jiet bataljon geoefende jaarklasf- sen, en dat de zekerheid bestaat dat deze laatsten ook als vechtsoldaat vol komen geschikt blijven. Zij mogen, wanneer hun ploeg naar veldleger of landweer overgaat z.n. bij de depots verf blijven, in dier voege dat deze man schappen niet langer dan zes maanden bij oen muziekkorps mogen staan. LEGER EN VLOOT. Muziekkorpsen De Opperbevelhebber heeft, naar de POST- EN TELEGRAFIE. Na een diensttijd van rifiin -17 jaar, heeft de directeur van het rijks tele graafkantoor te 's-Gravennage Zeilma ker, in verband met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, tegen Maart ont slag aangevraagd. zenden gevangenen. Macedonisch front. De 10e December kenmerkte zich door een nieuw ermtigl mislukt offensief der entente op een 'gevechtsfront, waar de vijand een zeer belangrijke infanterie- en artilleriemacht inzette. Alle aanvallen van Fransche en Scr- 'vische troepen tusschen Döbromir en Makowa mislukten door den taaien te genstand van de Duitscke en Boelj- gaarsche troepen In het bijzonder hééft zich in den strijd om de hoogten ten O. van Panalowo het 15e Oostt-Pruisische regiment onderscheiden. Een aanval van Duitsche bataljons ten N. van Smiolrec leverde 14 gevangenen en 1 mijnwerper als resultaat op. Legergroep von Mackensen. De vervol ging van de legers ontmoette op enkele punten tegenstand. Deze werd gebroken. De bewegingen voltrokken zich ondanks stroomenden regen op doorweekten bo dem en alle verwoeste bruggen op de vooi genomen wijze. TURKSCH LEGERBERICHT. KONSTANTINOPEL, 10 Dec. off. Aan jgleeit der fronten gebeurtenissen van! belang. UIT DEN HAAG. De politie te 's Gravenhage heeft in beslag genomen eenige vergulde halve guldenstukken, m winkels als gouden tientjes in betaling' gegeven. Wij vernemen dat het nieuwe wetsont werp tot wijziging der successiewet he den naar de Tweede Kamer is gezon den. Cemeld wordt, -dat in verband met een persbericht dat de Nederlandsche regeering zich zou verzet hebben te gen de executie van een door de recht- bank te Rotterdam ten nadeele vjm het Duitsche rijk gewezen vonnis, door éèn Kamerlid schriftelijke vragen 'lol den minister van justitie - zijn gericht. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.17 u. 5 °/o Nederland 103; 21/2 0/0 Nederl. W. Schuld 64; 3 0/0 do Oblig. 763/t; 3 o/o do. Certif. 76*/.- Kon Petrol. Aand. 523; Gecons. Holl. 164; Perlak 60; Amsterd. rubber 262— 258; Nederl. do. 961/3. Kon. Holl. Lloyd 203; Kon Ncd. Stoomb Mij. 149. Prolongatie 3% Anaconda 201, Steels 124; Denver 21; Erie "38; Miss. Kansas Texas' 11 negen zestiende; Car Foundry 82%Hide Lea ther 77%Common Marine 48%Prefer red do. 117, Maxwell 54%; Cigars 48%; Studebaker 129. EEN MISLUKTE SMOKKELARIJ. Men meldt ons- In den algeloopen nacht hoorde de zoon van den burgemeester van P h 1 - lü'ppine, de.' heer Cuelenaere, een ongewoon gerucht. Hij ging kijken en bet merkte dat uil de weide van zijn vader zeven runderen waren ontvreemd en door Hollandschc soldaten naar de rich ting van de grens werden geleid. Die tijdige ontdekking deed het plan in duigen vallen. Eenige soldaten zijn deswege reeds in arrest genomen. Twee dieren welke reeds over de grens wa ren, werden op aanroepen dat liet geslq- len goed was, door d_c. Duitschers terug gejaagd. UIT DE STAATSCOURANT Benoemd tot lid van den voogdijraad te Middelburg mr. M. P Sipkens, kantonrechter aldaar, tot bureelambtenaar bij den rijkswa terstaat 3e kl E. de Bruijne te Neu- z e n, thans tijdelijk. TREIN ONtSPOORD Door verkeerden wisselstand is nabij het station Hoek van Holland een goederentrein verongelukt, die geladen was mei 8000 pakketten voor Engel sclie krijgsgevangenen in Duitscliland. Eenige wagens schoven in elkaar DUITSCH LEGERBERICHT BERLIJN, 11 Dec. otf. Westelijk oorlogstooneel. Op beide oevers der Somme werd gister <le gevechtsactic der artillerie her viger Ook aan het front ten N. W van Reims nam het vijandelijk vuur den namiddag too. Door een omvangrijke ontploffing aan de Butte du McsnjI in Champagne en bij Vauquois veroverden wij een belangrijk gedeelte van de «Fransche stelling. Op den Ooste'ijken Araasoever werkten onze kanonnen van zwnpar kaliber legen de loopgraven en batterijen van den vijand Aan het front nij Verdun werden door afweervuur en in luchtgevechten 7 vijandelijke vliegtuigen neer geschoten O os tel ij }c oorlogstooneel Bij de legergroep Leopold van Beiej- ren geen groote gevechtsbedrijvigheid. Front Aartshertog Jozeph Noordelijk van den TartarcnpaS, in de Woud'-Kar- pathen in den Bvstrtelsénsector ten N O. van Jakobem, in het Gvörgyo bergle en aan beide zijden van het Tro- tusdal vielen dc Russen gisteren op nieuw met sterke strijdmachten aan, echter zonder succes" Wij maakten opnieuw meerdere dui1- LEEST GE DE MIDDELBURGSCHE COURANT MET ANDEREN SAMEN WEEGT DAT VOORDEEL OP TEGEN HET NADEEL VAN ACHTERAAN KOMEN HET ABONNEMENT IS SLECHTS f 1.55 P. KW. EN f 1.75 PER POST Donderdag, 1-1 Dec. Alg Verg. Kin dervoeding, St. Joris, 41/2 uur Maandag 18 December, Nat. G/welsch dr. J. Clay. Dinsdag 19 Dec. Concert Josef Pem- baur, Concertzaal1. Woensdag 20 Dec. Lezing Theosofie door mej. Dyserinck. Sociëteit" „St. Joris", S u. V r ij d a g 29 Dec. Solistenconceri Concertzaal, 8 u. 1917- Vrijdag 5 Jan. Concert Elly Ney cu Willy Hoc gsl raten. Concertzaal 8 u. Woensdag 10 Januari. Wiener Ope rette. Schouwburg, 8 u. Vrijdag 12 Jan. Geschied- en Letterk. Ver. Dr. H. E. v. Gelder, Concert zaal, 8 u. Maandag 22 Januari, Nat. Gezelschap, prof. dr. J. H. F Kohlbrugge. Donderdag 25 Jan. Comédie Fran* Caise, Schouwburg. Zaterdag 27 J{in. Operette-voorstel ling door Padvindstei's, matitiée 2 u., soiree 71/2 u. Schouwburg. Dinsdag 30 Januari. Wiener Ope rette. Schouwburg, 8 u Donderdag 8 Febr. Comédie Fran caise. Schouwburg. Maandag 12 Februari, Nal. Gezélscb.j Ar. H. van dar Hoeven Jr. Vrijdag 16 Febr. Geschied- en Letterk. Ver. Mr. C. P. v Rossem, Concert zaal, 8 u. Woensdag 21 Februari. Nat. Gezetsch., A. F. J. Portielje, inspecteur va» „Axtis". 's Middags lezing voor scholieren Dinsdag 27 Februari. Concert Holl. Strijkkwartet, Concertzaal. Donderdag 8 Maart. Comédie Frafi- qaise. Schouwburg. W oensdag 14 Maart. Gen. rep. Instru mentale. Concertzaal. Donderdag 15 Maart. Concert Instru mentale, Concertzaal. Maandag 7 Mei. G«a. rep. Za/ngv. T. O. en IJ., Cencertaaai- Dinsdag 8 Mei. Cone 2angv T-. 9 en k\ Coneerteaal. VERKOOP1NGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voerworpen. Inform 12 Dec. Vlissingen, Huizen, P 13 Dec. Straatweg Blaupot naarVeere, Boomen, ten Cate. 15 Dec.'t Zand, Moes-en Blaupot Weiland, ten Cate. 20 Dec. Brigdainme, Wagenmakers- inventaris, Blaupot ten Cate. 21 Dec. Middelburg. Huis en Schuur, Verhulst. 22 Dcc. Vrouwepqlder, Boomen, Verhuist. 28 Dec. Middelburg, Pakhuis enz.. De Neelfng. 1917. 9 Jan. Goes, Woonhuis, Van Dissel. 10 Jan. Goes, Timmermans- en Molenaars- inventaris, Van Dissel. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 13 Dec. 1916, 11 u. Als boven: hel uitvoeren van baggerwerk in en voor de buitenhavens van het ka naal door Zuid-Beveland. Zie Ned. Slaatscrt. No. 264. Woensdag 13 Dec. 1916, 11 u. in hel gebouw Prov. bestuur, Abdij, Middel burg hel onderhoud der bodemdiepte in de buitenhavens van het kanaal door Walcheren enz. enz. Zie Ned. Staatscrt. No. 265. Woensdag 13 Dec. 1916, 11 u. Prov. Gebouw Middelburg. Maken loopplanken kanaal Vlissingen. Zie Ned. Staatscrt. No. ,271. Woensdag 13 Dec. 1916, 11 u. Prov. Gebouw te Middelburg. Verrichten bag gerwerk havens Terneuzen. Zie Ned. Staatscrt. No. 271. Woensdag 20 Dec. 1916, 11 u. Pro Gebouw Middelburg. Omleggen Oosthavendam te Breskens. Mo ken dukdalven buitenhaven Zuid- Beveland. Verbeteren keibestrating en rijwielpad enz. Rijksweg Z.-Vlaanderen. Het vernieuwen enz.'verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaat sen, gebouwen enz. Zie Ned. Staatscrt. No. 271 TERGADERINGEN EN CONCERTEN TF MIDDELBURG. lederen dag, behalve Dinsdags, Bios- coop-StrenghoIt 7—12, Zondag* 6-12 Dinsdag 12—Zondag 17 Dec. Ten toonstelling „Voor de Kunst", Soc. St.-Joris, 14 u-; des Zondags 10-4 u. Maandag 11 Dec. Wiener Operette. Schouwhurg ,8 u. Dinsdag 12 Dec. Alg. Verg. Christ. Volksb. Werkverschaffing 3>/j u. Dinsdag 12 Dec. Mevr. De Wijs Moulon, Concertzaal, 8 u. Woensdag 13 Dec. Nederl. Prot-r- Bond. Lezing ds. M. J W1. v. Lin- scholen uil Rhenoy. Voetbal M i d d e 1 b u r g—X erxes 6— 1De Middelburgers loonden zich gisteren met sprekende cijfers de meerderen van het Rolterdamsche Xerxes Toch was de wed strijd aardiger dan de uitslag zou doen \ermocden en vooral in de eerste drie kwartier gaven de blauw-witten vaak goed partij. Het is een wonder, dat zij bij de toen vaak erbarmelijk knoeiende achtei spelers niet meer doelpunten wis ten le maken, maar de doelman der Mid delburgers wisl zich in het gladde doel iUitstekend op de been Le houden en hield ziin goeden naam hoog. Toch is hel Middelburgsche doel eenige malen ternauwernood aan doorboring ontsnapt, het was ook in deze periode, dat Xerxes baar eenige doelpunt maakte. Daarstetde Miuoelburg's middenvoor er echter vier tegenover. Na de rust nam de linksbin nen het van hem over en fabriceerde er Iwee bij, waarvan een "uit den f raaien kopbal. Bij de Rotterdammers viel het enthousiaste spel van den Spil op," die voor zijn Middelburgschen collega op dal punt niet onderdeed. De overigen speelden een gewoon tweede klassespel, terwijl de Middelburgers, hoewel zij er beter verband in hielden dan hun gas ten, maar zelden waarlijk eersle klasspel lieten zien. Een uitzondering maakten, daarop de linkervleugel, de midvoor, de rechtsbinnen en de doelman. De rechts binnen speelde eenige malen le forsch, wat deer den scheidsrechter telkens met een vrijen schop betraft werd. Deze1 functionaris voldeed uitstekend. In den strijd om de leiding in de Zteidet- lijke eerste kLasse [heeft Willem II gisteren de overhand beliouden. N. A G. werd. met 1—0 gjeslagen en, eigenaardig genoeg, kwam dit eene punt middellijk voort uit een bij Vergissing veroorzaakten straf schop. Wat was het geval? Een der N. Ai. C. spelers heeft het publiek „uit" hooren roepen en pakt den bal met de handen aan. Het gleschiedt binnen liet strafschop)- 'gebied en de bal is volstrekt niet uit ge weest, dus er moet een strafschop geno men worden. Deze werd door Oomen ge houden, maar onvoldoende weggewerkt', zoodat van Beurden gelegenheid kreeg den bal in liet net te trappen N. A; C. heeft tegen het toewijzen van den straf schop geprotesteerd. Mogen wij de och tendbladen gelooven, dan was Willem II veel sterker dan N A. C. en hadden dei Tilburgers een betere overwinnig ver diend. M S. V. bewees Middelburg, een diehsc door Wilhelmina met 3—1 te slaan eh de cadetten loonden door een J~ 0 overwin ning dat zij V. V. V. de baas zijn: Oe stand in deze klasse is thans!- Willem II - 8 7 1 16 26—2 1 88 N. A. 0. 6 5 0 1 10 17-10 1.67 MidJ -Ibnrg. 9 5 1 3 1128 H 1 22 Wilhalroiia .8 4 0 4 8 15—21 1. - M. V V. 7 3 0 4 6 12-14 0 86 M. S. V. 9 2 2 5 6 9-15 0.67 Velocitas 7 115 3 10-17 0 43 V. V. V. 8 0 8 5 3 8—32 0 38 In het Westen behaalde U. V V. <ni onverdiende 2—1 .overwinning op V O. O. -- staat daardoor weer wat vaster op de

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2