Ingezonden Hededeelingen. (weih.) er den. heer Tichelman op. dat de onderwijzers mei verplichte hoofd- aclie hier niet weggaan om meer kans tc krijgen op het hoofdschap, doeh om- dal zij elders belangrijk betere salarissen kunnen krijgen. Don heer Staverman merkt spr. op, oat B en W. gemeend hebben alleen te moeien komen met voorstellen voor die ambtenaren, waarvoor verhoogiug drin gend noodzakelijk is. Ten opzichte van de leeraren 11. B. S>. raadt spr. aan de rijksregeling af te wachten. De heer De Me ij repliceert en ver zoekt daarbij den heer Staverman, wiens bedoeling hij waardeert, zijn motie in te trekken en binnen te haleq wat binnen te halen is. De lieer Vermaas was oorspronke lijk voorstander van de verhoogingen. Nu hij echter vernomen heeft, dat de leeningen leeningjen mopten zijn op zeer korten termijn, kan hij er niet 2iieer mee meegaan, zoolang dit bezwaar hem niet voldoende ontzenuwd is. Spr vraagt aan B. en YV. hoe ge meenten als Dordt, Rotterdam en Am sterdam lot hun optimistische ramingen kjomen aangaande den rijkssteun. Volgens B. en YV ramen zij wat onvoorzichtiger dan men hier te Vlissingen doel. De heer Staverman bepleit nog maals. dat de leeraren H B. S., de ver pleegsters in het gasthuis en andere ca tegorieën in deze verbetering belmoren te worden opgenomen Geschiedt dit niet, dan is er oen bitter schijntje kans, dat hun positie binnen afzienbaren tijd verbeterd zal worden. Hct voorstel-Mcrckens wordt ver worpen met 10 tegen 3 stemmen (de voorsteller en de hoeren Tichelman en Huson). Het voorstel Staverman zal in behan deling komen. Het wordt door den heer van Raait ontraden op dezelfde gron den die door den heer de Meij zijn aan gevoerd. Hij raamt de kosten op f 25 000. doch de heer Staverman schat dit bedrag op 5 a 6000 gulden. De heer Tichelman zal voor het Toorstel-Siavcrman stemmen De motie-Sta verman wordt verwor pen met 10- 9 stemmen. Voor de heer en Tichelman, Iluson, van de Putte, P G. Laernoes, Hensel, Klijberg, Merckens, Staverman en Vermaas. De vergiadering wordt hierop ver daagd tot 's avonds 8 uur. In de Avondvergadering zijn weder alle leden tegenwoordig De heer De Meij herstelt een fout van 's middags en geeft toe, dal het ver- meo'gvuldigingseijfer voor den H. O. 1.8 zal moeien worden. De heer Staverman verklaart, dat, na het grievend onrecht vau hedenmid dag, om die categoriën ambtenaren, die geen verzoeken om verhooging indien-, den uit te sluiten, hij genoodzaakt zou zijn tegen alle voorstellen te stfim-j men Daar hij vermoedt, dat de overige Ipden, die voor zijn voorstel stem-i den eenzelfde gedragslijn zouden vol gen, wat een onzuiver beold van de meening van den raad zou geven, doet spr. alsnog' het voorstel om alle cateJ gorieën van alle ambtenaren, zoowel zij, die direct als 'indirect, tijdelijk of de finitief in gemeentedienst slaan, met ingang van t Jan '17 als volgt te ver hoogen de minima en maxima der sa larissen van hen, wier minomum onder de f 1000 ligt met 20 «/o, tusschen F 1000 en f 2000 -met 15 o/o, boven f 2000 met 10 en voor hen, die gjeen salarisregeling hebben op denJ zelfden voet als hierboven is aangege ven en verder met inachtneming van een aantal verbeteringen als in de, voor stellen van B en YV.. opgenomen, een en ander technisch door B en YV. uit te werken en nader door den raad goed te keuren De heer vah Raai te zou eerst de finanaeele gevolgen hiervan willen zien berekend, de heer Merc.kens acht dit niet. noodig. de heer de Meij snerkt op, dat 's heeren Staverman' s voorstel voor de on dei-wijzers neer komt op hel voorslel-Manse Waar spr. uief kan gelooven, dat de tegenstem mers van het voorstel van den heer Staverman van raeening zijn veranderd, geeft spr. den lieer Staverman in over weging zijn voorstel an te trekken en bij mobe een uitspraak te vragen over de salarisverbetemng van de niet op genomen categoriën De heer van Raai te doet even eens een tussChen voorstel en wel om de door B en YV vastgestelde sala rissen alleen voor 1917 vast te stellen Men kan dan de algemeen© herziening ruimschoots onder de oogea ziesn. De heer Tichelman geeft in over weging het voorstel Staverman voor één jaar aan te nemen, wat hem meer ra- toneel lijkt. De heeren A.u er en Linde ij er be strijden het voorstel van Raallc voor Koover de onderwijzers betreft, die reeds veel te lang te laag bezoldigd worden. De heer Laernoes (.weth.l acht het voorstel Van Raalte onmogelijk uit' te voeren, tenzij men de verbooging als een duurtetoeslag opvat De heer Staverman merkt op, dat een mobe als de heer De Meij van hem verlangt, na de uitspraak van he denmiddag geen zin heeft. De heer De Meij wijst er nog eens op. dat de ondcrwijzerssalarissen onder bet voorslel-Staverman zouden lijden, vrat tan ernstige gevolgen kan ziju voor bet peil ran het oaderWjjs. Het voorstel-van Raalte wordt krachtig aanbevolen door den heer Merekens, terwijl de lieer Hensel meedeelt, dat hij voornemens is voor de onderwijzers het maximum voor te stellen op f 1300. De heeren de Meij, Auer en Sta verman wijzen er nog eens op, dat het voorstel van Raalte hoogst ongun stig is voor de onderwijzers, wier ma ximum dan practisch op f 1200 wordt bepaald. Na uitgebreide discussie wordt het voorstel-van Raalte in stemming ge bracht, nadat eerst beslist was, dat dit de prioriteit zon hebben boven het voorste i-Sta verman Het voorstel van Raalte wordt verworpen met 12—7 stemmen Het voorstel Staverman wordt verworpen met 10 legen 9 stemmen. Voor het voorstel van Raalte stemden de heeren van Raalte, Tichelman, Hu son van de Putte, P. G. Laernoes, Hen sel enMerekens. Voor het voorstel Sta verman dezelfden en de heeren Klijberg en Vermaas. Hierop komen in beliandeling de sala- risvoolrsteUen van R en YV met liet amendement-Man se, dal door dezen ver dedigd wordt met een beroep op de onzekere toekomst YVel zal zijn voorstel voor 1917 meer kosten, doch voor de volgende jaren beteekent het een ver lichting en het laat de vrijheid om, als straks de toestand van de gpmeentcj-fir nanciën beter is, de salarieering nog op hooger peil te brengen. Ilcf voorslel-Manse wordt bestreden door den wethouder Auer, terwijl de heer Tichelman het bijvalt. Ook de heer Linde ij er bestrijdt het en ont wikkelt bezwaren tegen de wijziging, die door B en YV. is gebracht in de voor stellen ten opzichte der hoorden Hij wil het oorspronkelijk worstel van B. en YV (1400 -1900 gulden), handhaven. Voorts stelt hij voor het aanvangssala ris voor de onderwijzers op f 1700 te brengen. De heer Auer verdedigt het voorstel van B en YV.,hij wil het minimum van f 650 handhaven, daar hij er niet voor is onderwijzers te benoemen, die nog geen dienstjaren achter zich hebben. Het voorstel ten opzichte der hoofden is gewijzigd om de goedkeuring der be grooting door Ged. Staten niet in ge vaar te brengen. De heer de Me ij wil het ten opzich te van de salaricering der hoofden lot een conflict met Ged. Staten laten kor men om uit te laten maken of één lid van Ged. Staten de macht heeft om voor een gelieele provincie uit te maken hoe de salarisverhoudingen zullen zijn Ged. Staten van Noord-Holland keurden soortgelijke regelingen goed; zij zijn dus niet in strijd met de wet Na een uitvoerig debat tussclicn de heeren Tichelman cn de Meij wordt de salarisnegeling der onderwijzers in stemming gebracht. Allereerst komt in stemming het aanvangssalaris. Dit wordt bepaald op f 700 met 10 tegen 9 stem men Tegen de heeren v. Raalte, M. Laernoes, Tichelman, Huson, vandePuti- te, P G Laernoes, Krijger, Merekens en Sta verman Hierop komt het voorstel-Manse in stemming en wordt verworpen met 12 7 stemmen Voor de heeren Tichelman. Iluson, v d. I*uttc, P G. Laernoes, Klij berg, Merekens en Manse. Ook het voorstel-Hensel (maximum f 1300' worat verworpen met 10 tegen 9 stemmen. Vóór dezelfde heeren en de heeren Hensel en Vermaas. Het voorstel van B. en YVi. (700—1500 gilleen over 4 jaar) wordt daarop aan grimmen met 11 legen 8 stemmen. Te gen de heeren Tichelman, Huson, v. d. Putte. P G. Laernoes, Hensel, Merekens, Slaverman en Vermaas. Daarop komt aan de orde het voor- slel-De Meij ten opzichte van de hoofden (f 1100—f 1900). Na bestrijding door den heer Auer wordt dit voorstel ingetrok ken rTi dal van B. en "W aangenomen mei 12 tegen 7 stemmen. Tegen de hee ren Tichelman, Huson, Van de Putte, P. G Laernoes, Merekens, Manse en Staverman. Vervolgens zijn de voorstellen ten op zichte der politieagenten aan de orde. De soc.-dem. stellen voor de verhoogin gen jaarlijks te geven. De heer Hensel om extra-werk extra te betalen. Dit laat ste voorstel wordt echter niet ondersteund en kan dus geen onderwerp van beraad slaging uitmaken. De heer Staverman verzoekt nu ook het salaris van den commissaris aan de orde te stellen, opdal hij kan nagaan hoe de stemming van den raad is ten opzichte van de vergeten ambtenaren De voorzitter stelt voor diens sa laris te brengen op f2400—f2750 met twee drie jaarlijksche verhoogingen van f 175 De heer Tichelman stelt dan voor ae lijn te volgen, die de heer Staverman heeft aangewezen en de verhooging te bepalen op 10 pCl., dus het salaris dal nu f 2000 bedraagt, te fixeeren op f 2200. Dit laatste voorstel wordt aangenomen met 15 tegen 4 stemmen. Tegen de hee ren P G. Laernoes, Krijger, Merekens en Manse. Hierop kom! aan de orde het amende ment-De Meij om in plaats van tvvee- jaarlijksche, jaarlijksche verhoogingen toe te kennen, Dit wordt aangenomen met 12—7 stemmen. Tegen de heeren M. Laernoes, Tichelman, r. d. Putte, Auer, Klijberg, Mérckens, Vermaas. Het geheele voorstel ra* B e» Vf wordt aangenomen met 18 tegen lstcin. Tegen alleen de heer Merekens, Dan zijn aan de orde de vocrslelLen ten opzichte van de secretarieambtenaren. Voorgesteld wordt, in afwijking met de voorstellen van B. en YVl, minimum en maximum van de commiezen, den hoofdcommies en den commiesredac- Icuj' met f 200 te verhoogen en «lat van «le andere ambtenaren met f 150. Hierdoor wordl de regeling voor de lagere ambtenaren gunstiger, voor de hoogere ongunstiger. De heer De Meij wil den rang van ad junct-commies ook met f 200 verhoogen, welk sub-amendement de heer Staverman overneemt. De heer Hensel wil -ook den tijdelijken bjae Landman verhoogen en wel van f 10 per week op f 12 per week. Het voorstel-SLaverman wordt aange nomen met 14 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Van Raalte, Laernoes, Iluson, Auer en Vérmaas. Hc-l voorstel-Hensel ten opzichte van bode Landman wordl z. h. s aangeno men. Besloten wordt voorts de toelage voor diploma te handhaven. Dan zijn. de jaarwedden iter ainbtenar ren ten kantore van den gemeente-ont vanger aan ae orde De heer Hensel steil voor ze met f 100 in plaats van met f 50 te verhoogen, welk voorstel wordt aangenomen net 15 tegen 3 stem men Tegen de heeren M. Laemjops, Auer, Merekens. De heer Yermaas was afwezig. De heer L. C. de Rijke wordt be noemd tol deurwaarder bij de pl be lastingen met een salaris van f 900— f 1200 Het salaris van den ambtenaar bij de comptabiliteit wordt vastgesteld op f 1000 f 1200 (evenals voor de adjunct- commiezen ter secretarie). Naar aanleiding van een voorstel van den heer Tichelman om het salaris van den ontvanger le verhoogen wondt het pr'mcdpc al dan niet verhoogen bo ven f 2000 in stemming ge bracht. Hef principe niet verhoogen wordt gehand haafd met 14 legen 5 stemmen Voor de heeren Tichelman, Huson, Anker, van Hal en Staverman. De heer Staverman Hel onrecht blijft dus bestendigd! Een stem; Uw eigen schuld. De heer Staverman: Volstrekt niet De jaarwedde van den commies en den len klerk bij den gemeente-onivan ger wordt bepaald resp op f 1000— f 1300 en !F 500— f 700, die Van den. "3en klerk op f 150—f 500. Hel voorstel om een hoofdopzichter bij gemeentewerken in te stellen op een salaris van f 1500—f 1700 wordt z. h. s aangenomen De heer .Tongepier zal hoofd-opzichter worden. De jaarwedde der opzichters wordt bepaald op f 1000—f 1500 voor heide ambténaren De opziéhter bij de plantsoenen krijgt f 25 vergoeding voor" rijwiel. Het salaris van den (uinuian wordt met f 50 ver hoogd. De jaarwedde vau den klerk bij ge meentewerken wordt bepaald op f 800 f 950, die van den opzichter bij den reinigingsdienst op f 900—f 1000 met 2 jaarlijksche verhoogingen van f 50, die van den keurmeester van slachtvee en vleesch op f 1100 met behoud van de 10 pCt. van de keurloonen en de f 5 s weeks voor de keuring der regeerings- varkens. Het loon van den knecht ten raad- huize wordt gebracht op f 10 per week. De jaarwedde van den ooncierge van de H B. S. wordt gebracht van f 600 op f 650, die van den amanuensis wordt f 650—1' 800 met 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 50. De jaarwedde der plantsoen wachters word) met f 50 verhoogd De voorstellen van B. en \V ten op zichte der gemeente-werklieden (verhoo ging met 3 en 2 cent per uur, in. af wachting op het werklktdenreglement) worden aangenomen, eveneens die voor de werklieden bij de reiniging en der straalmakers en liet voorstel om den timmerman, belast met het toezicht op de magazijngoedcren daarvoor een toe lage van f 1 50 per week toe te ken nen De jaarwedde van den concierge ten raadhuize wordt verhoogd met 30. Hiermee zijn de salarisvoorstellen be handeld. Beperking verlicht ing. Buiten ae agenda om stelt de voor zitter thans aan dn orde een tfoor hem ontworpen verordening tol. beperking der kunstverlichting1. De straatverlichting wordt volgens dat voorstel op de zomarverjich-j ling gebracht; de gasdruk zal na 11 uur worden verminderd, verhoogjng prijs lichtgas boven een maximum van 100 M3 pér maand, winkel en caféverlichtingver- bod als te Middelburg De heer Klijberg1 voelt meer voor een verplichte winkelsluiting, de heer Manse voor een absoluut lichtvérbod, zoodat de winkels niet met. andere ver lichting door blijven gaan De heer Van Raalte wijst er op, dat voor hotels een uitzondering moei worden gemaakt met het oog op de aan komst van den laatstcn trein De heer Manse vindt 11 uur te vroeg voor de drukvormindering met het oog Dp de komst van de couranten om half eir Negen uur sluiten op Zaterdagavond vindt spr te vroeg De heer Hensel wil het liclituur voor café's enz. op 10 uur brengen. De voorzitter zal, gehoord de ver schillende bezwaren, het een en ander nog eens met B. en YVl overwegen. Alleen de heer Ilensel handhaaft zijn voorstel. Bovendien verdedigen de hoe ren Merekens en De "Meij een voorstel om een verbruik boven een zekere per centage te belasten. Zij zouden willen overwogen zien of van deze meerdere betalingen niets in de gemeentekas kan vloeien Besloten wordt ten slotte het Jicht-! uur voor winkels te stellen op half acht voor werkdagen en 10 uur 's Zaterdags. Het voorstel-Hensel wordt met 14 te gen 5 stemmen verworpen Voor de hee ren Duijm, Tichelman v. d. Putte, P. G. Laernoes en Hensel. De wenschelijkheid wordt uitgespro ken om het sluitingsuur voor café's op 11 uur te bepalen, wat de voorzitter met den commissaris van politie zal be spreken. Alleen de heer Van Raalte was hier tegen De overige punten worden aangehou den het is dan 1 uur tot Donder dagavond 8 uur Vergeten rroaweu door de verzorging mn/tndereh zichzelf? Hel zou beter zijn als vrouwen meer aan haar eigen gezondheid dachten. De beste (gezoiidheidsregels zijn eenvoudig en gering in aantal. Vrouwen dienen evenals mannen haar rust te hebben, ten minste acht uren te slapen, onlspanning in' de. buitenlicht en rust van dein geest le hebben om gezond te blijven. Zij dienen niet le zwaar le eten, niet op opwekkende middelen te vertrouwen of haar werkkracht te over schatten. Onverstandige gewoonten overladen het bloed met vergiften. De nieren zijn de vei ligheidskleppen. Zij onttrekken de vergif- Jen aan het bloed en voeren deze veilig af. Maar de beste nieren kunnen geen overmatige inspanning verdragen, en. als zij falen, kan alleen rust en een speciaal niergeneesmiddel liaar weder op streek brengen. Y'crsterk bij waarschuwingen door rugpijn, walersloornissen, duizeligheid, hoofdpijn en een dof, vermoeid, zenuw achtig gevoel de verzwakte nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Neem meer rust door oude gewoonten te veran deren. Slaap meer en maak u minder zor gen. Eet gemakkelijk verteerbaar voedsel en drink genoegzaam water en melk. Ma Ml iedcren dag een wandeling in de buitenlucht. Iedere vrouw kan op Foster's Pillen vertrouwen als speciale hulp bij nierkwa len, omdat Fester's Pillen uitsluitend voor ae nieren en blaas dienen en hoegenaamd niet op de maag, lever of ingewanden werken. Alleen echt, wanneer op de verpakking de handleekening van James Foster voor komt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn le Middelburg verkrijgb. bij Joh. de Roos, Vlasinarkl K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos ol' f 10.-— p. zes doozen. «ECHTZAKEN. Arr. rechtbank te Middelburg Voor de rechtbank werd gisteren eerst opnieuw behandeld de zaak tegen den molenaar L. P. uil Domburg, leg|en wien een paar weken geleden f 50 of 40 dagen hechtenis werd geëischt, wegens overtreding van de dislributiewet, name lijk verkoop van tarwebloem bovenden maximumprijs. De rechtbank had hervat ting van het onderzoek gelast. Thans werd als 'deskundige 'gehoord (de heer YV>. Kakebeeke uit Goes, die niet kon zeggen of het hem vertoonde mon ster bloem is van overjaarsebe tarwe. Maar wel kon hij verzekeren, dat hem geen bepalingen bekend zijn. waardoor overjaarsebe tarwe builen den maxi mumprijs zou vallen; wel heeft men in den groothandel gedaan ol dit zöo wtas, maai- getuige meent, dat dit reeds over treding was. Het is wel mogelijk, dat op 13 en 19 September reeds nieuwe tarwe in den kleinhandel aanwezig was. De offficier is tot de overtuiging ge komen, dat bekl. minder strafschuldig is dan hij aanvankelijk dacht, en vermin dert daarom zijn eisch tot f 10 of 20 dagen. Vervolgens werd behandeld de zaak tegen C. O., A. O. en C. v. d. P., uit 's Heerenhoek, beklaagd wan stroo- perij, door afslaan en wegnemen Van appels. Getuige A de. Vos, heeft de twee eerste beklaagden appels zien arslaan, ide derde raapte ze op. De appels wer den in een zak gedaan en op een krui wagen weggereden. Tegen bekl. werd f 10, voor den eer sten sübs 3 weken tuchtschool en voor de beide anderen subs. 20 dagen hechte nis gevorderd De twee vrouwen R V. en M. L. ide W. uit Glinge waren niet verschenen. Beiden hebben de buitengewone com miezen C. A. den Hamer en M. de Graaf beleedigd; de eerste beklaagde ver weet hen o. a., dat zij geld aannemen van de rijke bjerc* De eisch luidde voor, ieder f 15 .30 dagen. Wegens diefstal van een kip wend te gen. A. B. uit Hulst bij verstek f 15 HMG 30 dagen gevorderd. Wegens diefstal van appels en pene* uit een. pakhuis aoor het inslaan va* een ruit werd bij verstek tegen F. de V. uit Kloetinge een week gevaui gemssiraf gevorderd Ook waren niet verschenen P. J. V. 'uit SI PJiil)ipsland en J. A. K., Cappelle (N.-Br.), die strooperij pleeg den en daarop E. v. Wieringa onbetzob dfgd rijksveldwachter bedreigden, waarbij K'. een mes trok. Tegen V. werd 14 dagen en tegen Iv een maand gevange nisstraf gevorderd. Vervolgens stond terecht P, J. B. uit Middelburg beklaagd van dief stal van zink toebehoorende aan den eigenaar van zijn woning, gaspijpen toe behoorende aan de gemeente en geld uit den muntgasmeter, dien hij openbrak Be klaagde bekenae volledig. Ailes deed hij op 17 en 19 Oct. in zijn exglen woning De eisch luidde 14 dagen gevangenis straf. f Tegen denzelfden B. werd nog wegens beleedigïng van den agent vatt pointe Hendrikse die hem wegens dronken schap aanhield f 15 of 30 dagen ge-, vorderd. Bij verstek werd tegen F. K. uit Jvieldrecht, A. L en G.'L. de V? Ibeiden uit Doel, wegens poging lot. verboden uitvoer en bot omkoopiivg, voor don eerste veertien dagen, voor de beide anderen een week gevangen nisstraf geëischt. Wegens beleediging van een ambte naar werd tegen M. v. R. ie Kod Wacht f 15 of 30 dagen gevorderd. In de laatste zaak, die tegen M. v H. uit Middelburg wegens diefstal van suikerbieten, toebehoorende aan de suikerfabriek te Sas van Gent, en lig gende op de Loskade, luidde de eisch T 10 lof 20 dagen. Uitspraak in alle zaken 8 December Gisteren deea bovengenoemde recht bank uitspraak in de door ons reeds ver melde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens poging tol zware mishandeling. J. V., 32 j., grondwerker te Glinge, gedetineerd te Middelburg, tol 6 maanden gev.slraf, met aftrek van het voor-arrest; verduisterin/g: J. L., 14 j., slagers knecht Middelburg, tot f 10 b. s. 3 w. tuchtschool; diefstalJ. J. L., 19 j., K. M. K 16 j.s, werklieden, en D. P. v. H., 15 j., Lom penkoopman, allen Goes, de le tot 3 d. ge«. de 2e tot 1 m. tuchtschool, en de 3e tot f 10 b. s. 3 w. tuchtschool, e* P. O., 41 j., schipperskneclil, Neuzen, tot f 15 b. s. 15 d. h.; mishandeling F. D., 19 jveldarbei- der, Axel, tot f 15 b. s. 15 d. h.; poging lol Verboden uitvoer en om- kóopin'g: L. v C., 20 j., veldarbeider, St Jansteen, tot 14 d. gev.straf; eenvoudige beleediging: M. C. A. d, S 30 j hvr van B. v. G., Sluis, tot f 10 b s. 10 d. h., en weaerspannigheidE. E., 31 j., A. C. 26 j., en F. P. d. R„ 27 j., visschers. Neuzen, de le tof f 10 b. s. 10 d. li de 2e tol 1 w. gev.straf, en de 3e tot f 15 b. s. 15 d. h. Vrij ""esprokenA H. d. V-, 55 j., scheepsbevrachter, Neuzen, met beres- liVing van hel vonnis in eersten aanleg, beklaagd van overlreding militaire venor- aeuine VOGELMOORD. In de jongste vergadering van het be stuur der Wipeeniging tot bescherming van dieren, zoo meldt de Limb. Koerier, vestigde de voorzitter dezer afdceling de aandacht op het feit, dat de vogel stand in Zuid-Limburg zienderoogen ach teruitgaat. Valkenburg, Houtlicm en om geving waren eens het vogeloord, va- gels van allerlei slag hadden daar win ter cn zomer hun verblijf en verleven digden er de schoon© natuur door hun geluiden en hun levendige drukte. Nu is het er de dood in den pol, en zelfs dc straatjongen onder de vogels wondt er schaarsch Spreker schreef deze ramp toe aan het brutale wegvangen van al die gevederde zangers Naar ver luidt, zijn het vooral Belgen, die hier veiligheid en gastvrijheid genieten, die inhun leegen tijd 'geen beter amusement kennen dan vogels te vangen, soms 200 zegge tweehonderd per dag. De ar me gevangen dieren worden voor een appel en een ei verkocht, en de meeste worden gedooid, geplukt en verorberd Een. vorig jaar zijn de bosschen va* Gronsveld uitgemoord, en nu is de lief lijke landstreek van de Geul aan de beurt Het is te begrijpen dat in dc vergade ring gevraagd werd of er dan gee* po litie was, die op grond van de nieuwe Yrogehvet door een eind aan kan malie*. Maar het schijnt dat er van die zijde niets gebeurt. En !hët zijn niet alleen maja- nen uit het volk, maar ook heeren. va* naam en stand, die meedoen öan de vernietiging. Met algemeene stemmen werd bedor ten zich tot de bevoegde machten te wenden om aan dezen misstand paal c* perk te steile®.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 6