Uit Stad en Proriseie. LAATSTE BERICHTEN. verschillende etablissementen en de we gen. De opstandelingen zijn de stad zeer dicht genaderd. Op last van den commandant van heit leger vertrekken er Maandag (d. i dus heden) twee compagnieën van het 16e bataljon van Meester Cornells naar Djam- bi. De opstand breidt zich nabij de stad ernstig uit. De hulpcompagnieén zullen na twee dagen Djanibi kunnen bereiken Tot zoo lang zal het garnizoen van D jam bi, ge steund door de marine, de opstandelingen in bedwang moeten houden en dat zal, daaraan behoeft niet te worden getwij feld, wel lukken ook. Na aankomst van de troepen van Java, kan dan begonnen worden ruim baan te maken. Officieel wordt voorts nog medege deeld, dat Moeara Tebo den 20en Sep tember door 300 opstandelingen is aange vallen. Het postkantoor werd in brand gestoken Te Bangko is de toestand goed. De aan vallen in de buurt zijn zonder verliezen aan onze zijde afgeslagen. Drie brigades infanterie en twee halve brigades gewa pende politie, zijn te Moeara Tebo aan gekomen Uit Middelburg. Het Middclburgsch Muziekkorps zal Woensdag 27 Sept 1916 des avonds ten 7V2 uur op het Molenwater een muziek uitvoering geven Hedennacht werd, zooals meermalen, de Koepoortstraat en omgeving het Looneel van zingende en schreeuwende militai ren en burgers. De politie liad gezorgd ter plaatse te zijn en waarschuwde de rustverstoorders. Een der burgers weiger de aan het bevel lot stil zijn te voldoen en gaf, naar zijn naam gevraagd, een blijkbaar valschen naam op en zette het toen op een Loopen. Hij werd echter aangehouden en in arrest gesteld. Later bleek, dat hij een verkeerden naam en een verkeerd adres had opgegeven. Van een en ander is proces verbaal opge maakt. Uit Vlissingen. Door Burgemeester en Wethouders is aan den gemeenteraad een voorstel gedaan tot wijziging van de verordening op de heffing eener p Laats olijke directe belasting naar het inkomen Nu bij de wet van 19 December 1914 door het rijk een'algemeetie belasting op het inkoimen is ingevoerd, hebben B. en W. gemeend partij te moeten trek ken. ook voor de aanslagsregeling van den hoofdelijkcn omslag van de gegevens, welke hot rijk de gemeente' in die aan slagsregeling verstrekt Waar de rijkswétgover aan alle werkge vers toch de verplichting oplegt om nauwkeurig opgaaf te doen der ver diensten van hen, die in welken rang ook, voor hen arbeiden, daar zou de re geling van den gemeentelijken H O toft schromelijke ongelijkheid en onrechtvaar digheid leiden, als ook de gemeente zich niet aanpaste aan dat systeem' fn de eerste plaats was\ het daartoe 1100 lig de aanslagen te r -selen «iel naar het vaste of geraamde inkomen over het loo- pende jaar, doch, evenals het rijk dit doet, naar het afgeïoopen kalenderjaar. Buitengewone verdiensten, overwerk als anderszins worden dan in de heffing be grepen en leiden tot een meer zuiveren en eerlijken aanslag tussehen de belas tingplichtigen onderling Was dit de hoofdaanleiding, ook nog andere reden geven B. en W aanleiding een nieuwe verordening aan het oordeel van den raad te onderwerpen Waar de som voor noodzakelijk levens onderhoud was bepaald op f 400 voor gehuwden en f 300 voor on ge huwden, daar meenden B en W dat de levens standaard zoodanig is verhoogd, dat die bedragen respectievelijk op f 500 en f 600 moesten worden gebracht Dan ook hebben B. en W gemeend evenals de rijkswetgever geen belasting te moeten heffen van de verplichte pen sioenbijdragen, terwijl zij in diens voet sporen de bijdrage voor de levensverze kering onbelast wenschen te laten to! een bedrag van één twintigste van het inko men met een maximum van f 100 B en W vertrouwen, dat daardoor is voldaan aan oenen wensch, in den raad al meer malen uitgesproken kinderaftrek wensehten B. en W. op denzelrden voet te behouden Waar de belastingheffing progressief is een stelsel, dat B en W. wens,eh*ém te be.houden, en toch de verplichte af trek voor iederen aanslag grooter werd en dit gelieele verschil in belastbaar in komen zich niet laai (inden op den Ia li sten aanslag, daar moest naar een ander percentage van aanslag worden gezocht om dit zooveel mogelijk over meerdere aanslagen te verdoelen Tmmers op 4800 aanslagen geeft dit alleen al een ver-^ mindering van belastbaar inkomen van f 180.000, behalve den aftrek voor pen sioenen en levensverzekering. B en W meonen dat dit hun is gelukjt door bij de laagste klasse een percen tage van 3 0/0 te heffen, hetwelk geleide lijk opklimt tot 5 7 °'o Uit een overgelegden staat, me' een vergelijking van de tegenwoordige hef fing en die zooals zij wordt voorgesteld blijkt, dat de tegenwoordige eerste en tweede klasse komen te vervallen, tot een belastbaar inkomen van f 1000 zal het bedrag der belasting minder zijn,(ter wijl eerst daarna, met een kleine geleide lijke opklimming,(het bedrag der belasting grooter wordt. In de mede aan den raad overgelegde ontwerp-veordening komt lie treffende den kinderaftrek het volgende voor Met kin deren waai-voor aftrek wordt toegestaan, worden gelijk gesteld inwonende ouders or schoonouders, kleinkinderen of pleeg kinderen (tot 16 jaar,) die geheel door den belastingplichtige worden onderhou den. Gelijke aftrek wordt toegestaan voor kinderen van 16-jarigen leeftijd en daarboven, die door lichaams- of zielsge breken buiten slaat zijn in hun onder houd te voorzien en die geheel ten lasite zijn van den belastingplichtige De ver ordening zal volgens het ontwerp in wer king treden op 1 Januari 1917 Volgens den hierboven bedoelden staat zal het vermenigvuldigingscijfer van 1.40 op 160 worden gebracht Twee winkeliers aldaar zijn verbali seord wegens overtreding der distributie wet, in casu het verkoopen van suiker en zout boven de door den Minister vast gestelde maximumprijzen. In den afgeïoopen nacht ontstond op deu Pepsrdijk een vechtpartij tussehen burgers, waarhij het mes gelrokken en een man vrij ernstig verwond werd. Hevig bloedend werd hij naar het politie bureau gebracht, waai- medische hulp moest worden ingeroepen. De dader be kende de wonden met zijn zakmes te hebben toegebracht. Hij werd aangehou den. Op de helling van de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen, waarvan Zaterdag het stoom schip „Garoet" te water werd gelaten, zal thans de „Almelo" voor de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij te Amsterdam, worden gebouwd. In 1915 werden doos' .le politie te Vlissingen 46 processen-verbaal op gemaakt wegens schending der neutrali teit of spionnage ;art. 100 van hel wet boek van strafrecht). o Uit Zuid-Beveland. Zaterdag verpachtte, te Ierseke hel burgerlijk armbestuur voor l eerst, bij wijze van proef, eenig bouwland, gren zende aan de kom der gemeente, iu kleine pcrceelen voor tuintjes. Er waren er 35, gemiddeld groot 38 BI. roeden, samen 1.78.06 H A. Gelijk verwacht werd ste gen de prijzen nog verre boven die van de verpachting van verleden week. Er werd geboden van 60 tol 80, gemiddeld 69 cent per roede, d. i 180 tol 240, ge middeld f 207 per gemet. De pachttermijn bedraagt 7 jaar. -- Bij koninklijk besluit is benoemd mei ingang van 1 October 1916 lot in specteur der directe belaslingien, invoer rechten en accijnzen te LI a n s w e e r t F. X. Eibers, ontvanger der directe belas tingen en accijnzen, bij Koninklijk besluit van 17 April 1914 lijdelijk belast mei de waarneming dier betrekking aldaar. o—1 Uit Z.-V la a n de r en O. D. De onlangs le Neuzen opgerichte afdeeling van ..Hel Groene Kruis' telt thans, naar wij vernemen, reeds 317 le den, waaronder 12 in de buurt Driewe gen en 16 te Sluiskil. In gewone tijden hadden we kun nen sclirijven do kermis week te N e u- zen behoort weer tot het verledene. Thans heeft dit niet mogen zijn; zooals vroeger gemeld, heeft de militaire auto riteit het houden der kermis niet toe gestaan. Verschillende winkeliers hebben wel getracht, door hunue uitstalling de, traditie gaande te houden, doch hel drukke liezock bleef achterwege Wel zag men verscliillende namiddagen betrek kelijk veel vooral vrouwelijke bezoekers, doch dit is, sedert de tram Neuzen met een deel van Zeeuwsch-Vlaanderen ver bindt, toch meer dan vroeger het géval Op den laatsten avond der week, de an ders drukste dag, zat de „stemming'" er ter dege in en het werd zeer rumoerig. Van ingrijpen der politie vernamen we niet, enkele „oorlogjes" werden zonder inmenging van vreemde mogendheden af gewerkt Uit Zeeuwse h-V laan deren W p De Smedenbond in West-Zeeuwsch Vlaanderen hééft besloten de prijzen van het hoefbeslag met 20 pCt. te verhoogen Seaert het begin van den oorlog zijn deze met 50 pCt. verhoogd. Een boterhandelaar uil de gemeente Biervliet werd, deze week te Rotter dam bekeurd wegens hel verkoopen van boter, die met margarine was vervalscht. Hij had deze gekocht bij een landbouwer uit zijn gemeente. In de Zaterdag gehouden alge- mecne vergadering van het departement Sluis -Aardenburg der Mij. lot Nut van 't Algemeen, werd de rekening over het dienstuur 1915—1916 nagezien én goedgekeurd. Ze sluit met een goed slot van f 123.23. Het aantal bestuursleden werd op 'voorstel van aen heer P de Bruijne uit Sluis bepaald op 6. Als voorzit ter werd herbenoemd ds. J N Pal list. als serr. penningmeester B. I Zonnevijlle> Getracht zal worden den beroemden zanger Emiel Hiillebroeck te Aardenburg een zangavond te doen houden, terwijl voor Sluis uitgenoodigd zal worden mevr. Van Loon—Van deu Berghe. AFLOOP VERKOOPINGEN. Notaris H J. van Nouliuijs te Zierity zee verkocht heden aldaar in het openj. baar 0.51.30 H.A. bouwland te Zierikzeein den Zuidhoek, vei'huurd tot rooveu oogst 1918 A f 25 per gemet aan A H Verhagé voor f 1001 hel. gemet; 0 18.60 H.A. bouwland aldaar aan den Ouden weg, verhuurd tot rooveu oogst 1917 k f 45, per gemet en 0.29.80 H.A bouwland, naast en verhuurd als het vorig perceel, aan W. de Crane voor f 2323 per gemet. DF „PRINS HENDRIK Volgens bij de directie der Mij „Zee land" ontvangen bericht uill Londen, wordt de mailboot Prins Hendrikhe den niet te Vlissingen verwacht. l'il Den Haag vernemen wij, dal inzake hel gebeurde een ambtelijk onderzoek zal worden ingesteld, hetgeen overigens gebruikelijk is bij voorvallen Ier zee, waarbij een Ncderlandsch schip betrok ken is. I ONDFN, 24 Sopt. Omtrent de opbren- ging van het stoomschio ..Prins Hendrik" wordt gemeld, dal passagiers medege deeld hebben, dat zich onder de gevangen genomen passagiers een Amerikaansch ho fd-ambtenaar zou bevinden. Er zijn voorts twee postzakken in beslag geno men. Omtrent de schade, aan de „Prins Hendrik" toegebracht door stukken tvan een bom, wordt in liet bericht gesproken van „galen, die moesten worden gestopt". VAN DE GRENS Wij vernemen, dat Vrijdag 11 bij den vliegeraanval op de Belgische kust boitn- scherven terecht kwamen aan deze zijde der ZeeuwschnVlaamscke grens 'en wachtposten zelfs moesten wijken om deze te ontgaan OUDE KIPPEN EN JONGE HANEN Door de afdeeling Oostburg der Y P. N zijn j.l. Zaterdag meer dan 1700 oude kippen en jouge hanen onder con sent naar 't buitenland verzonden, Nu de V. P. N. een prijs van ongeveer f 1,25 per K.G. bruto kan maken, moet het niet verwonderen, dal de poeliers alles doen wat ze kunnen om de jonge hanen op te koopen, om daardoor de lcippenhouders de mogelijkheid te bene men oude kippen tegen dien prijs le leveren;i mmers bij elke 3 oude kippen moeten 3 jonge hanen geleverd worden, dus kippenhouders, past op uw haan tjes. UIT DEN HAAG. Na deu uitvaartdienst in de kapel van hel R. K ziekenhuis werd hedenochtend hel stoffelijk overschot van Staatsraad tnr. J P. R M. de Nerée van Babberich per Staatsspoor naar Oud-Zevenaar over gebracht. Aan hel station waren talrijke autoriteiten aanwezig, 0. a do vice-presi dent eu leden en ambtenaren van den Raad van State, de ministers Cort van der linden, Orl en Lely, oud-rainislers Rink en~~Nelissen, de commissaris dei- Koningin Sweerts de Landas, burgemees ter Van Karnebeek, verschillende leden van den Hoogen Raad en Gedeputeerden. Onder de kransen welke de lijkbaar dek ten. w-aren er van H. M. de Koningin Moeder en Prins Hendrik. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.22 u 5 °/q Nedeiland 1031/4; 2y2 o/o NederI W. Schuld fif.i,!,; 3 o/o do. 76%; 3 0/0 do. Certif 76 Kon Petrol Aand. 524; Gecous Holl 175i/i; Perlak 68, Amsterd. Rubber 212 Nederl. do 78 Ned. Amerik vaart 162; Nieuwe do. 445; Kon. Holl. Lloyd 225; Kon. Ncd Stoomb. mij. 274. Anaconda 200; Steels 122»/»121Den ver 16i/sErie 38%; Miss Kansas Te.xas 61/2; Car Foundry 77—78; Hide Leather 681/2, Common Marine 51; Prefered do 1241/a, Cert v Obi. do 102, Maxwell 43; Cigars 52, Studebaker 139% STAATSLOTERIJ. 5u zi»6b(- 5<. iqa.. Trekking van lieden Maandag. Pr ij 8 vau 1000 No. 6180 10991 18484 400 2051 10511 18518 14-261 15759 15792 200, 1366 9844 12404 100 y 560 2876 4879 4885 5350 6679 7648 7745 9039 11615 12774 13912 15712 19159 UIT O.-INDIE WELTEVREDEN, 25 Sept. (Pari Tel De „Koningin Regentes" is lè Tandjong Priori teruggekeerd. Officieel wordt gemeld, dal er geen roden lol paniek bestaat voor Djau)bi en dal de toestand ongevaarlijk is. De geheèle streek van de Toengkal is in oproer- Er bevinden zjch 500 opstande lingen. Nieuwe Iroepenzendingen worden voorbereid. Te Solo hebben zich opnieuw geval len van pest voorgedaan. IN DEN GROND GEBOORD LONDEN, 25 Sept. In de Noorazee zijn. 12 stoomtrawlers, afkomstig uit Grims by in den grond geboord De bemanning gen werden gered. BOELGAARSCH LEGERBER1CHT. SOFIA, 24 Sept. Officieel. Macedo- niscli front. In den toestand rondom Fio rina geen wijziging. Op 23 September richttc de vijand zijn aanvallen op de hoogten - van Kaimaktchalnn. Na een lang \oorbereid bombardement naderden de ijah(lelijke colonnes en vielen achter eenvolgens onzen rechter- en linkervleu gel en ten slotte ons centrum aan. Wij lieten den vijand tot 50 a 60 pas naderen, waarna hij door ons hevig vuur teruggeslagen werd; hij leed groote ver liezen. In de Moglena-vallei en aan beide zij den van de Wardar zwak artillerievuur. Aan den voel van de Belassitza Planiua hecrscht rust. Op het Stroema front leven dige kanonnade. Verscheidene vijandelijke batterijen richtten zich tegen de dorpen Nevelen, Dolno, Karadjovo en Gudeli, doch werden door ons aangevallen en moesten zich op den rechteroever vandc rivier terugtrekken. Aan de Egeische kust kalmte. Hoemeensche front. Langs den Donau heerscht rust. In de Dobroedsja is de artdlerieactie van weinig beteekenis Aan de Zwarte zee is het rustig UIT CANADA. OTTAWA. 25 Sept. (V. D De tweede oorlossleening is ver overteekeud. De Miuisler van Financiën verwacht, dal) voor minstens 80 millioen dollar is inge schreven. De Minister zal de vraag over wegen een belangrijk Eugelsch erediel te plaatsen voor den aankoop van munitie- voorraden. PROPAGANDA VOOR NEDERLAND De vereeniging tot verbreiding van betere begrippen over Nederland in den vreem de, zal te "Stockholm een „Nederlandsche week organiseeren, zooals zij dit in het begin van dit jaar reeds te Kopenhagen niet succes deed. Den 18en October wiordt de tocht naar Zweden aanvaard. VFRKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform 27 Sept. Abeele, Inspan, Blaupot ten Ca'e. 27 Sept. Middelburg, Heerenhuis, Loeff. 27 Sept. Middelburg, Aandeelen enz. Loeff. 28 Sept. Zoutelande, Weiland, Struve. 29 Sept. Zoutelande, Bouw- en Weiland, Verhuist. 3 Oct. Middelburg, Inboedel, Nolarish. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. DE „TUBANTIA". (Officieel). Het ministerie van builen- Jaüv.sche zaken deelt hel volgende mede Daar de zienswijze der Nederlandsche regeering nopens de oorzaak van den onoergang van hel stoomschip „Tuban lin zooals bekend is, niet overeenstemt met de meening der Duitsche regeering daaromtrent, en de door beide regee ringen daarover voortgezette gedachten- wisseling geen afdoend resultaat oplever de. beeft de Nederlandsche regeering aan de Dnilsche voorgesteld het incident van de „Tubantia" te onderwerpen aan een internationale commissie van enquête overeenkomstig de bepalingen van hef te VGravenhagé op 18 October 1907 geslo ten erdrag voor de vredelievende be- s'echling van internationale geschillen De Duitsche regeering heeft dat voor stel aanvaard, doch acht het niet mogelijk het internationaal onderzoek te doen plaa. hebben vóórdat de vrede is ge sloten. Mei hel denkbeeld dat eerst na het sluiten van den vrede tot bedoelde en quête wordë overgegaan, heeft de Neder landsche regeering zich vereenigd. DE „ANTWERPEN' Hel s.s. „Rijndam" is heden le Hoek van Holland binnengekomen met de be manning van het getorpedeerde s.s. „Ant werpen" aan boord. DUITSGH LEGERBERIGHT. BERLIJN, 23 Sept t Westelijk oorlogstooneel. Ten N. van de Somme is de slag op nieuw begonnen. Na een voortdurend he viger geworden artillerievuur vielen de Franschen de linie Combles-Rnncourt aan, doch hadden evenmin succes als de Fngelschen die bij Courcelettes tracht ten op te rukken Verder wordt gemeld, dal in den nacht van 22 Sept. parliëele Engelsche aanvallen bij de Moquethoevo en bij Courcelettes werden afgeslagen. In luchtgevechfen ten N van de Noni- me werden 11 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten oostelijk oorlogstooneel. Bij Korynitza mislukten sterke Rus sische aanvallen. Ten N. van de Karpa- then géén verandering Enkele Russische nanvahen bleven tevergeefs. In Zevenbur gen (leden twee Roemeensche divisie aanvallen aan beide zijde van Herrtiann stad en werden door onze be vei ligings troe pen met bloedige verhezen teruggeslagen. Bij een tegenaanval werden 3 officieren en 526 man gevangen genomen. Bij Szl en Janoshegy werden onze pos ten des nachts door ons teruggenomen., De Vulkan pas is door ons genomen. Pogingen van den vijand dezen le her overen werden afgeslagen. Balkan oorlogstooneel. In de Dobroedsja zijn aanvallen der Roemenen bij den Donau ten Z. W. van Topraisar afgeslagen. Macedonisch front. Verscheidene pogingen tot aanvat van den vijand en plaatselijke levendige artil lerie-actie. Het terrein ten Z. W. van Be leschikna Planina tot aan de ivroeza Balkan is door den vijand ontruimd. ENGELSCHE LUCHTAANVAL. LONDEN, 23 Sept. Off. Een eskadrille Engelsche vliegtuigen heeft gisteren op nieuw het vijandelijke vliegkamp bij St Denis-Weslrum gebombardeerd. De re sultalen zijn blijkbaar goed geweest. Er zijn berichten ontvangen, dat l/ij den vo rigen aanval belangrijke schade is Loe- gebracht. Hedenmorgen zijn door ons tal van bommen geworpen op andere vijandelijke vliegkampen. KERKNIEUWS. Ned. H e r v. Kerk. Beroepen te Hasselt S.- Ponncr le Wad üinxveon; le Sleen D van Peursum te Eindhoven en Woensel. C h r. G e r e f. Kerk. Beroepen te Rijnsburg J. Jongeleen te Noordeloos. ONDERWIJS. Tol onderwijzeres aan de O. L. school te Clinge is benoemd mej. M. Waelput. RECHTZAKEN. De Schröderzaak De Hooge Raad behandelde heden de cassatieberoepen van den procure iu-- generaal bij het gerechtshof le Amster dam tegen le. liet arrest van dat Hof vxiu 31 (Mei 1916 Waarbij met bevestiging van Siet vonnis dor rechtbank te Amsterdam van 14 December 1915 J. C Schroder hoofdredacteur van „De Telegraaf', is vrijgesproken van liet in ge vaar brengen van de. onzijdigheid van den - staat door opneming in ge noemd blad van 16 J|Ujii 1915 van een in gezonden stuk met onderschrift waarin de woorden. „In het centrum van Euro pa bevindt zich een troep gewelenlooi- ze schurken die dezen oorlog veroor zaakt hebben" enz 2e. tegen het arrest van voornoemd Hof van eveneens 31 Mei 1916, waarbij mei gedeeltelijke vernietiging van 1iel vonnis der rechtbank te Amsterdam vaa 28 Maart 1916, S. voornoemd is~dnt;la~ g«n van alle rechtsvervolging wegens het in gevaar brengen van de onzijdigheid van den staat door opneming 111 meer bedoeld blad van 27 November 1915 van een stuk waardoor de regeeringe.. van oorlogvoerende staten in de meen mg zouden kunnen worden gebracht dat do Nederlandsche regeering door haai- uit- voerpolitiek opzettelijk een der oorlog voerende partijen begunstigde ten na- deele van andere Na in eerstbedoelde zaak te hebben betoogd dat de gegeven vrijspraak ei genlijk is een liedekt ontslag van rechtsvervolging, waartegen beroep in cassatie openstaat, voerde de procureur- generaal in beide zaken als cassjatie-uiid- del aan schending door niet toepassing van art. 100 Strafwetboek. Uitvoerig be toogde de procureur-generaal, dat de handelingen, door bekl gepleegd en in beide zaken bedoeld, vallen onder 'de strafbepaling van genoemd artikel, waar aan 7 i het Iiof een beperkte bepcelce- nis heeft gehecht welke de weltgever daarin niet heeft gelegd. Voor de straf baarheid der handeling wordt volgens den procureur-generaal alleen gevor derd, dat daardoor dje onzijdigheid van den Staat wordt in gevaar gebracht en geenszins, zooals, het Hof meent, dafi, dil gevaar aanwezig moet zijn „op gron den steunende op het volkenrecht" en dat dé Staat voor wien hel gevaar, is ontstaan „terecht" ter verantwoording kon worden geroepen Ook de feitelijke on zijdigheid waarin de Staat verkeert door dien de oorlogvoerenden hem bdlten den oorlog houden, wordt, naar de procu reur-generaal betoogt, door art. 100 be schermd en deze kan door handelingen, welke ook en door wien ook gepleegd, ook door dc sciirijvers van couranten artikelen in gevaar worden gebracht De strafbepaling treft alle opzettelijke han delingen waardoor de veiligheid in ge vaar wordt gebracht Wat meer speciaal de hveede zaak be- Ireft. bestreed de procureur-generaal ook de meening van het Hof dat onder Je in art. 100 bedoelde handeling waardoor de onzijdigheid van den Staat in gevaar vordl gebracht niet is le begrijpen een handeling waarvan hel gevolg zou kunnen, zijn sloornis van de onzijdigheid van den Slaat waar toch het begrip gevaar meer omval dan de bloote mogelijkheid van een zeker gevolg en eerst dan vau gevaar sprake zou kunnen zijri wanneer die mo gelijkheid zich tot een zekere mate van waarschijnlijkheid heeft ontwikkeld. Hier- legenover beriep de procureur-generaal zich 0. a op de beteekenis van hel woord

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2