LAATSTE BERICHTEN. lijders aan deze besmettelijke ziekte wor den verpleegd in een afzonderlijk gedeelte van het gasthuis. Door verschillende plaatselijke drankbestrijdingorganisaties te Vlissin- g c n is het plan opgevat tot den raad de zer 'jenieente hel verzoek te richten krachtens het bepaalde in artikel 19der drankwet, het initiatief te nemen tot hel in het leven roepen van een oommissie van meerderjarige ingezetenen, om de overheid van raad en advies te dienen be treffende de bereiking van het doel dier wet. Zij achten dit voor een goede en doel treffende toepassing en uitvoering van de drankwet van groot belang. De gronden, waarop dat verzoek steunt, zijn ontwik keld in een uitvoerige memorie van toe lichting, waaraan het volgende is ont leend Alinea 2 van art. 49 zegt: de commis- sie(s) in groote gemeenten kunnen er meer zijn dan één dient(en) de ovër- lieid van raad, zoowel desgevraagd als uit eigen beweging, omtrent alles wat be treft de bereiking van het doel, terwijl de overige alinea's nader de instructie en samenstelling regelen. De aandacht wordt voorts gevestigd op het bij het behan delen der wet in de Tweede Kamer door den heer Brummelkamp gesprokene. Deze zeide o. a. ik acht het denkbeeld van commissies uit de burgerij om een wakend oog op het drankgebruik te hou den zoo gezond en zoo practisch. Twee handen, één van hoven, één van bene den, één van de wet en één van de bur gerij, die elkander worden toegestoken, die in elkander sluiten om gezumenfijk een goed werk te doen. De wetgever re kent op de gezonde elementen in de maatschappij en waardeert wat ze ge daan hebben, om het maatschappelijk euvel te keeren en het volkskarakter meer te doen toenemen in soberheid, ar beidzaamheid" en veerkracht. Volgens de meening van de regeering kan de instelling van een dergelijke com missie een krachtdadig middel zijn ter wering van wetsontduiking en door haar adviezen groote diensten bewijzen. Zoo kan bij het aanvragen van ver gunning het gemeentebestuur advies vra gen aan de commissie terwijl deze bijv. ook aanwijzing kan doen van vergunnin gen, die voor intrekking in aanmerking komen. De commissie treedt dus op naast hen, die thans voor de naleving der wet zor gen moeten. Tot haar taak behoort niet het conslateeren van overtredingen; dat behoort lot de competentie der politie en in haai- werk treedt zij niet. Zij dient uilsluitend van advies hetzij gevraagd of ongevraagd in verschillende gevallen, die zich in verband met de Drankwet voordoen en waarop hel hoofd der politie en de ambtenaren met de uitvoering der Drankwet belast, mede door hun meerdere werkzaamheden van anderen aard, niet altijd de aandacht kun nen vestigen. Opgemerkt zij nog, dat in zoo'n com missie ook vrouwen zitting kunnen ne men en dal de leden beno-emd worden door den Commissaris der Koningin. Het adres zal binnenkort verzonden; worden, terwijl aan verschillende corpo raties adhaesie is gevraagd. Uit Walcheren. De verkoop van dc„ Elisabelhsbloem voor het comité lol steun en huisvesting aan weezen en vertalen Belgische kin deren, waarmee zich te Koudekerk welwillend eenige dames hadden belast, lieert aldaar f 76 opgebracht. o Uit Zuid-Beveland. Door de aid. Goes van den Christ. Nat. Werkmansbond is, naar wij in ..De Zeeuw" lezen, een adres aan den Goe- schen raad gezonden, waarin zij haar vertrouwen uitspreekt, dat de raad in zake de uilvoering van de distribuliewel diligent zal zijn. Te Bergen op Zoom is een land looper gearresteerd, die le Krab ben- dij ke bij den heer K. een paai' zoo goed ais nieuwe schoenen had ontvreemd. Hij is naar Krabbendijke overgebracht eu aldaar in liet gemeentehuis in voor- loopige bewaring gesteld. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Daarna werd de vergadering geschorst en besloten Donderdagavond wederom te •ergaderen ter behandeling van de ge- meentebegrooting en de reclames op den hoofdelijken omslag. HET KONINKLIJK BEZOEK Men meldt ons nader uit V1 i s en: Nadat H M. gisteren de onderzeeboot had verlaten en te drie uur aan boord van de „Gelderland' was gegaan, bleef zij tot kwart voor zes op de reede, be zocht daar verschillende schepen, woon de enkele oefeningen bij en maakte een tocht tot voorbij het strand. Toen de Koningin aan wal stapte en zich weder naar den trein begraf, werd zij dooi de schepelingen van de „Hydra Haar in de haven bracht, ca door het talrijk publiek toegejuicht bij wijze van aarwel In de hal onderhield zij zich eenig|e oogenblikken met den lieer de Meester, directeur der Zeeland en aan den trein nam zij afscheid van den commandant in Zeeland en den chef van den staf, terwijl ook de commandanten van Walcheren en Vlissingen en de bur gemeester H. M. uitgeleide deden. De Commissaris» der Koningin was reeds des middags naar Middelburg terugge keerd en had de marineinspectie nie(t medegemaakt Aan den burgemeester ■erldaarde H. M.. dat zij over de geno men maatregelen zeer tevreden was. Uit S c h o o n d ij k e, waar H. M. Dins dagmiddag op haar inspectietocht door West-Zeeuwsch-Vlaanderen eveneens een bezoek bracht, verzoekt men ons nog mee le deelen, dat er op de Markt een talrijk publiek stond geschaard en dat daar ook de schoolkinderen waren opge steld. Toen II. M. de markt opreed klonk een sponlaau gejuich, waarvoor Zij min zaam bedankte. Na een kort onderhoud met burgemeester Sclieltus vertrok H. M. naar IJzendijke. Er woeien te Schoondijke heel veel vlaggen. Daarin, zoo schrijft men ons, inaaki die plaats altijd een goede uitzondering. Uit Schouwe n-D u 1 v e I a n d. In de Dinsdagavond gehouden raads vergadering Le Bruinisse waren aan wezig alle leden .behalve de heer Hooger- heide. Verzoeken van G A. Jumelet oiu af schrijving van havengeld voor 1 maanden van J B. Jonker voor 4 maanden; van W. Kik Jz. voor 4 maanden; en van P de Korle om afschrijving van school geld voor 1 kind voor 5 maanden, wer den mei algemeene stemmen toegestaan. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de zate van St. Jumelet is verhuurd aan A. Verspoor voor f 13.25 per jaar. Verder werd een verordening vastge sleld betreffende drankmisbruik op da gen van demobilisatie. Vervolgens stelde de voorzitter de vraa'! of een levensmiddelenbureau zal worden opgericht. Na langdurige besprekingen stelde de heer Bolier voor een commissie te be noemen beslaande, behalve uit den bur gemeester als voorzitter, de leden van don raad benevens den gemeente secreta ris en den -ontvanger, welke laalsten b? la'sl zullen zijn mei de administratie, en den havenmeester, die behulpzaam zal zijn met het verstrekken der levensmid delen. Het Koninklijk bezoek behoort dus weer tot het verleden. Hoewel het niet mocht gelden als een officieel bezoek aan enkele deelen onzer provincie eu dan ook was aangekondigd als een mi litaire inspectietocht, heeft het toch bij de Zeeuwen, trouwe oranjeklanten als zij zijn van ouds, een gevoel van leven dige voldoening gewekt onze Vorstin eeni- ge dagen in hun midden te hebben. Vooral in de beide Vlaanderen, die, wat vreemde auuexionisten ook mogen beweren, op historischen, zoowel als, op gevoelsgrond tot onze natie behooren, heeft men hèt aan hartelijke toejuichin gen, -om het saamhorigheidsgevoel met overig Nederland le doen blijken, niet laten ontbreken. Het moet H M. wel een gevoel van voldoening hebben gegfe- •en zoo tweemalen, kort achtereen, te bemerken hoe ook in de geïsoleerde uithoeken van haai' land, op Terschelling in Z.-Vlaandëren, de harten warm kloppen voor ons land en_ onze lands vrouwe. En wij, Zeeuwen, zijn verheugd op nieuw te hebben mogen aanschouwen l|oe onze Koningin meeleeft met haar jongens onder de wapenen, hoe zij zich van den welstand van leger en vlooit op de hoogte blijft houden, zonder te achten op vermoeienis en ongemak. Wij hopen H. M. spoedig, en dan gaar ne in vredestijd, op een wel officieel bezoek, in ons midden weer le zien eu verklaarde het woordje „kou' te illen vervangen door „mag". Vervol gens zei de heer Morks „Inde 25 jaren, die ik te Middelburg 'Qon, is 't nog niet voorgekomen, dat ik van deze plaats e en woord tot U moest richten. Ik zie mij daartoe thans 'erplicht. Zooeven zult L hebben, op gemerkt, dat van mijn Holland-Relgiêy marsch alleen het eerste deel is uit gevoerd. De oorzaak daarvan is de vol de: Hedenmorgen werd mij eerst door den commissaris van politie en daarna door onzen burgemeester getelefoneerd (kit er een schrijven van de Militaire Ovei heid was ingekomen, dat de Holland- Belgiëmarsch niet meer mocht worden uitgevoerd Blijkbaar is 't ui het oog van de Militaire Overheid een staats gevaarlijke compositie geworden. „Op dit oogenblik zal ik nalaten een •olledig oordeel over dit eigenaardige irriteerende verbod in het publiek uit te spreken de gelegenheid daartoe kom' nog wel - maar wel wil ik even conslateeren dai mijn Holland- Belgièmarsch te Amsterdam, Rotterdam, Enschedé, Breda, Leeuwarden en op nog tal van andere plaatsen reeds meer dan 60 maal is uitgevoerd zonder dat burgerlijke of militaire overheden daar aan aanstoot hebben gevonden. Hel mankeert er nu nog maar aan dat aan den uitgever van mijn marsch, die nb voor een liefdadig doel is verschenen, wordt verboden deze te eta- leeren of te verkooepn De comedie is dan volkomen „Het publiek weet thans waarom de Holland-Belgiëmarsch hedenavond zoiyj der de staatsgevaarlijke gedeelten is uit gevoerd en ik zal nu maar verder over tiet gevaar, waaraan Nederland door het uitvoeren van mijn marsch blijkbaar al reeds lang .heeft blootgestaan, zwijgen. „Er zijn zaken die men le veel eer bewijst door er veel over te spreken en verder commentaar hierover zal door het publiek zelve, wel worden gele verd Ik meende niet te mogen nala ten U dit mede te deelen." Een stem riep hierop„Leve Bel gië" en het publiek zefle een lang aangehouden applaus in. Om menigen mondhoek trilde nog lang een ironische glimlach Zonder verdere incidenten werd daar op het programma afgewerkt. FLORALIACONCERT. EN NOG JETS. Ondanks de bedekte luchten, bood de beschutte Schuttershofluin gisteren avond een heerlijk zitje en het is dan ook te betreuren, dat niet meerderen gjisOeren het concert ter gelegenheid van Floralia's tentoonstelling bijwoon den Niettemin waren het voorste ge deelte van den tuin, voor de muziek tent, en de veranda goed bezet met; een publiek, dat de als altijd uiste kende uitvoering van het Middelburgsen Muziekkorps op prijs toonde te stellen Tot de dankbaarste gasten behoorden zeker wel de weeskinderen en de pu pillen van „Kinderzon»-", die niet al leen tot bijwoning van het conoertfï waren uitgtenoodigd, maar nog op li monade werden .onthaald bovendien In de pauze werd door velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om de ingezonden planten en bloemen te be zïchtigen, die algemeen met lof wei den beoordeeld. Als eerste nommer na de pauze stond op het programma vermeld de bekende Holland-Belgiëmarsch van. den heer Morks, die dezen zomer door het Middclburgsch Muziekkorps reeds zoo vaak is gespeeld, en waarin, zooals men weet eenige maten van de Bra- bangonne door de motieven van ons na tionale lied heenlclinken Wij hoorden ditmaal echter alleen de laatste klan ken en onverwacht spoedig legde de heer Morks zijn dirigeerstaf neer. De ljeer L K. van der Harst J. Jz Floralia's voorzitter, beklom daarop de muziektent en deelde me5e, dat dit nominer van het program niet kon worden uitgevoerd; de heer Morks zou de reden daarvan meedeelen De heer Morks nam nu het woord en verklaard, dat Oostenrijk-Hori^ zijn belangen aangaande Albanië zou op geven. Op 10 Mei werden deze tegemoetko mingen door den Oostenrijkschen gezant in overleg met den Duitschen op papier gebracht en uitgebreid. 17 Mei werd iel ontwerp-verdrag aan den Italiaan- schen minister van buitcnl. zaken over handigd,-en 23 Mei, den dag van de oor logsverklaring, werd alleen gezegd, dat hel aanbod te laat kwam! Daarop besprak Tisza de oorlogsverklaring van Roemenië. Hij zeide, dat de Regeering wist, dat hel Roeineensclie leger nog niet gereed was en verwachtte dal de aanval niet zoo spoedig zou plaats hebben. Roemenië ging echter tot een vervroeg den aanval over, die niet werd verwacht, doch het is de vraag, aldus spr„ of de gevolgen van dezen vervroegden aanval vr.ordeelig voor Roemenië zelf zullen zijn. De minister is van oordeel, dal de ver goeding die hel verbond met Bpelgarije geeft, in allen gevalle het verlies van het verbond met Roemenië goed maakt. UIT DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, waarbij een bui|tengjc\vo.on marinecrediel van 3i/^ millioen wordt aan gevraagd voor het tweede halfjaar van 1916. Naai' aanleiding van de, ondanks tegen spraak, nog hardnekkig loopende geruch ten omtrent een voorgenomen proef mobilisatie, kan van de meest lie voegde zijde worden medegedeeld, da! hiervan-miets bekend is. In een onderhoud mei den voorzitter en secretaris der Centrale voor Rijks ambtenaren- en beambfenvereenigingen. deelde de Minister van Financiën mede. dat op de begrooting voor 1917 is ge bracht de tweede 50 pet van de destijds toegezegde salarisverliooging. De Minister verwees naar zijn antwoord op 'sheeren Marchand's schriftelijke vraag betreffen de den duurte toeslag. De algeheele blij rende salarisverbetering kan eerst over wogen worden na den oorlog. Dan kan rekening worden gehouden met den als dan gebruikelijke» levens-standaard. Een gedeelte der meerdere opbrengst van 's Rijks middelen zou daarvoor kun nen gereserveerd worden. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2 16 u 5 Nederland 1031/8; 2i/a o/o Ne de cl W. Schuld 64', 3 o/o do. Oblig. 753/s3 °/o do. Certif. 75tyi. Kon Petrol, Aand. 498i/o; Gecons Iloll 178, Perlak 65—68, willig, Amslerd. rub ber 195; Nederl do 71. Ned. Amerik vaart 429; Nieuwe do. 418; Konkl Holl. Lloyd 202; Kon. Ned. Stoomb Mij 249. Anaconda 18Q'ASteels lOIVs; Denver 15V»; Erie 37; Miss. Kansas Texas 6tyl Car Foundry 681/2; Hide Leather 63' Common Marine 54—J}2'/s,- Prefered do 1271,4125i/iCert, v Obi. do 102V. Maxwell 403/g; Lappen do 90, Cigars 511/2; Studebakcr 132. "ONTVLUCHT Heden kwamen nabij Enschede een En- gelsche en een Canadeesche militair over dc- grens, die uit Duitschland waren ont vlucht. UIT HET HONGAARSCHE PARLEMENT BOEDAPEST. 14 Sept. Graaf Tisza zei de in liet Huis van Afgevaardigden, bij de beantwoording van de rede van Andrassy, dal hel gevaarlijk zou zijn, zich te men gen in dc binnenlandsche aangelegen heden van Oostenrijk, maar dat hij zelf vurig zou wensehen, dal in Oostenrijk de legaties zouden gekozen worden. Vervolgens weerlegde Tisza de be schnldigingen van-Andrassy, dal de oorlog mei Italië had kunnen worden vermeden. Op 5 Mei 1915 na de overwinning van Gorlice, bood Oostenrijk-Hongarije een grensverbetering aan de Isonzo aan. der werd de inwilliging van Italiaansche eischeu betreffende Triest aangeboden; GRAAF BURIAN AAN HET WOORD. BOEDAPEST, 14 Sept. De „Boedapes- ti Hirlap" publiceert een onderhoud met den Oostenrijkseh—Hongaarschen Minister van Buiten! Zaken Burian, waarin deze .a. zeide Ik zou de eerste zijn,-die een bijeenroe ping der delegaties welkom zou heeten, want daarmede zou mijn gedwongen stil zwijgen ten einde zijn. Op de vraag of misschien door opoffe ringen het vijandelijke optreden van Roe menië voorkomen had' kunnen worden, zeide de Minister: Graaf Andrassy noemt de aanbiedingen, die wij aan het groote Italië hebben gedaan reeds vernederend; hoeveel vernederender zou liet dan ge weest zijn om de welwillendheid van Roemenië met terrein-concessies ie kno pen' Ook -zou men waarschijnlijk gevaar hebben geloopen, dat de valsche kleine buui-man steeds hoogere en zwaardere eischen had gesteld. Omtrent de uitlatingen van Andrassy over de onderhandelingen met Italië, ver klaarde de Minister: Andrassy heeft een bloemlezing van diplomatieke nota's voor gelezen, en deze willekeurig gegroe peerd, zonder rekening te houden met andere stukken Ik kan verzekeren, dat ik deze zou kunnen uitkiezen, waaruit zou blijken, dat Sonnino geenszins zoo n onberispelijk braaf man is, als Andrassy el zou willen doen voorkomen. Omtrent het sluiten van vrede zeide de Minister: Als de mogelijkheid op een eervollen vrede gebleken was, dan zou den wij en Duitsclil'and de gelegenheid daartoe hebben aangegrepen Wat de interventie van Roemenië be treft, de Entente heelt daarmede eerder, haar zwakheid dan haar kracht bewezen. Wanneer de Entente werkelijk zoo sterk is, als zij gaarne verkondigt, dan behoefde zij noch zulk een pressie op Roemenië uit te oefenen, noch zulke zware materieele offers te brengen om de hulp van het kleine leger van Roeme nië te koopen. Ik wil niets voorspellen, zei de Mi nister, maar ik durf t och zeggen, dat ik ten aanzien van Roemenië hoop heb op een zeker en snel succes. Nadat dan, Roemenië ingestort zal zijn, en na het ge ringe succes van het tegenwoordig ge meenschappelijk offensief, zal de Enten te wel inzien, dat verder bloedvergieten totaal nutteloos is. ITALIAANSCH BALKAN-BERICHT ROME, 14 Sept. off Op het front van Saloniki hebben onze kólonncs ten W van het Butkowotmeer 11 eu 12 Sepjt. kleine gevechten geleverd met Boclgaar sclie afdeelingen en deze aan gene zijde van den spoorweg van Dorian naar De- rnir Hissar teruggeworpen DE GRIEKSCHE .COMEDIE BERLIJN, 14 Sept. Off. Toen de Duitsch-Boelgaarsche troepen zich door het offensief van generaal Sarrail genood zaakt zagen bij een tegenoffensief Grieksch Macedonië binnen te rukken, stond het 4e Grieksche legerkorps met liet geweer bij den voet achter den lol de Sti'oema vooruitgeschoven Boelgaarschen linker vleugel in de steden Seres, Drama en Ka- Valla De maatregelen der geallieerden ware: bedoeld, om het Grieksche legercorps te noodzaken, de zijdeder Entente te kiezen of de Grieksche troepen hetzelfde lol Ie doen ondergaan van de afdeelingen van de Xle Grieksche divisies, die in Saloniki waren overweldigd. Het verkeer met Athene was verbro ken en werd door de Entente gecontro leerd of verhinderd. Dc commandant van het. 4e Grieksche legercorps in Kavalla. zich houdende aan den wensch van den opperbevelhebber en de Grieksche re geering, om de neutraliteit te handhaven zag zich gedwongen zelfstandig te han delen, daar-de toestand onhoudbaar was voor zijn troependie door honger en ziekten werden bedreigd De Grieksche commandant te Kavalla verzocht 12 September aan het Duitsclie opperbevel zijn troepen tegen de Enten te te beschermen cn hun onderkomen en verpleging te geven. Aan dit verzoek werd voldaan. Om ie dere schendingder neutralitei: le voor komen werd in overleg met den com mandant besloten, de Grieksche troepen ten volle gewapend en uitgerust als neu tralen naar een verblijfplaats ih Duitscli land (óver te brengen. Zij zullen hier gastvrijheid genieten, tot BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER, UIT MIDDELBURG De tentoonstelling van FLoralia in de kegelbaan van hel Schuttershof werd he denmiddag tamelijk druk bezocht, vooral door inzenders en inzendsters. De verza meling gekweekte planten was dan ook een bekijken waard. Hel is waarlijk ver wonderlijk zoo goed als de meeste plan ten er ondanks deu slechten zomer bij staau. De jury had het volste recht 0111 de inzenders voor hun goede zorgen te prijzen. Het is le hopen, dat hel weer zich goed zal houden voor het concert van heden avond. UIT TILBURG Heden morgen waren een paar hee- rbn met eenige jachtopzieners nabij Til burg aan het jagen In de verte zag men den bekenden strooper H v. K; uit Tilburg. Een der jachtopzieners naderde den strooper doch op 5 M. afstand schoot K. hem in de borst In hoogst ernstigen toestand is de getroffene in het ziekenhuis te Tilburg opgenomen De dader wist te ontkomen. gieken land door de Ententetroepen zal |n verlaten OORLOGSBEDRIJVIGHEID IN ENGELAND Men meldt ons uit Amsterdam; Heden werden geen telegrammen uit Engeland ontvangen. Telegrammen naar Engeland gaan echp ter geregeld door Mede in verband met het feit, dat de neutrale vaart op Engelsche havens schijnt le zijn stopgezet, wordt a-in militaire bewegingen gedacht. Nader vernemen wij nog dat, blijkens mededeeling' van den directeur-generaal der posterijen en telegrafie de ver zending' van de post naar eu va 11 Engeland tot nader bericht is gestaakt. Voorts wordt officieel gemeld, dat blijkens mededeeling van het Engelsche gezantschap, van af 12 uur in den nacht van 12 op 13 September alle Engel sche havens gesloten zijn zoo wel voor inkomende als uitgaande neu trale schepen. ntTTTSCF T.EGERBERICHT BERLIJN. 13 Sept xv f p ii ft oorlngstooneet Opnieuw is de slag ten N. van de Somme ontbrandOnze troepen zijn tusschen Combles en de Somme in wa ren strijd gewikkeld De Fransehen zijn in Bouchavesnes binnengedrongen Het artilleriege.vecht duurt aan beide zijde van de rivier met groote hevigheid voort. Rechts van de Maas zijn Franschë aanvallen in den Thiaumontv-sector en liet ravijn zan Souville mislukt. Opstel iik oorl.osstnoneel Kleine Russische aanvallen werden ten N. van de Dweten-monding en bij Garboenowska ten N W. van Dwinsk af geslagen In de Karpathen begonnen de Russen den gëconcentreerden massa aanval op het front van Smoitisc,ten Z W van Zabie tot aan den Gouden Bystricz Zii werden overal met zware verliezen door onze dappere troepen afgeslagen. In Zevenburgen zijn de troepen in den sector van Hermannstadt en ten Z. O. van Hotsing met de Roemenen in gevecht gekomen. B alk an-0 orlogstooneel. De bewegingen in de Dobroedsja vol trekken zich overeenkomstig het plan. UIT HET FRANSCH LEGER BERICHT. Aan liet Fransch Legerbericht, het welk wij te laat ontvingen om het geheel op te nemen, ontleenen wij, dat dit spreekt van een belangrijk succes, be he aid door de verovering van Bouchaves nes. Hedenmorgen hebben de Franschen. dit succes voortgezet en stormenderhand nog een boerderij genomen aan het Labe bosch gelegen. Het aantal gevangenen wordt niet op gegeven, wèl wordt gesproken van veel materiaal dat werd buitgemaakt. VERGADERINGEN EN CONCERTEN TE MIDDELBURG. lederen dag, behalve Dinsdags, Bkxs- coop-S trengholt 7—12, Zondags 6-12. Vrijdag 15 Sept. Abonnementscon cert Schuttershof, 8 u. Zaterdag 16 Sept. Alg, verg. Openb. Leeszaal, half 4 u. V r ij d a g 29 September. Kerkconcert Tilia Ilill. Nieuwe Kerk. Maandag 9 October, Nat. Gezelscnap, prof. dr. Th. J. Stomps. Maandag 23 October. Na!. Gezelschap, prof. dr. Th. J. Stomps. Dinsdag 31 October. Concert Kathl. Parlovv, Concertzaal. Maandag 13 Nov. Nat. Gezelschap, dr. R. de Josselin de Jong. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ontduiking der Distributie wel Door de politic te Gouda is bij een gr,os- sier in kruidenierswaren aldaar beslag gfelegd op een groote hoeveelheid soda die in water opgelost in flesschen km

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2