LAATSTE BERICHTEN slotte hebben de leiders van het feest toch een basta moeten uitspreken, en moest het programma worden afgebro ken. De grond was te drassig geworden, de toestellen waren zoo nat en glad, dat het levensgevaarlijk, zou zijn om er aan te werken. Afgewerkt waren toen de staafoefenin- gen en vrije oefeningen voor heeren, de vrije oefeningen voor dames en de stok- oefeningen voor jongens, die alle blijk gaven dat door iedere vereeniging krachtig geoefend is om de uitvoering het pro pagandistisch karakter te geven, dat lie- doeld was Een demonstratie in speerwerpen werd nog door enkele heeren vertoond, anderen gaven nog enkele toeren aan de brug te zien en de militairen brachten no^ den wedloop over 100 Meter goed ten einde, maai- toen was er niets meer aan te doen, men moest het overige voor dezen da g laten vervallen De stoet werd weder gevormd en ziet, toen men daarmede bezig was hield de regen op en onder den terugtocht door de Noordstraat en over de Markt en Vlas- markt naar het Schuttershof, die evenals de tocht naar het Molenwater door velen ■werd medegemaakt, kwam het zonnetje door de wolken h een kijken en met wer kelijk vrij goed weer werd de Schut- tershoftuin bereikt. Hier werden de tur ners en turnsters opgesteld voor de mu ziektent, waarvan af zij werden toege sproken door den gewestelijken voorzit ter, den heer Herman Snijders, die er op wees, dat men bij gewestelijke uitvoe ringen gewoonlijk zeer blij is als men op lijd klaar is, cn nog blijder als men even voor den tijd afgewerkt heeft. Nu is men echter niet blij, dat men een uur voor den tijd gereed is, maar de ele menten hebben tegengewerkt. Toch is het zonnetje nog doorgebroken Spr hoopt, dat dit ook steeds zoo zal zijn in gewest en verbond. Al wil spr. als voorzitter van het ge west zelf niet roemen wat er is ge presteerd, toch durft hij te zeggen, dat liet zich heden flink heeft gehouden, ondanks allen tegenspoed Sommige «la- mes en meisjes keken wel eens een ■beetje zuur, maar als spr dan eens zeide „Toe lacli nou eens!" dan deden zij dit ook wel. De tegenslag heeft ech ter niet ontmoedigd, men weet dat na regen zonneschijn komt Spr brengt aan allen dank voor het volhouden Wat er met het feest van 's avonds zal gebeu ren, kon spreker nog niet zeggen. Men heeft ontijdig moeten eindigen, de toe stand van het terrein werd zoo, dat het bestuur en de technische commissie meenden niet langer te kunnen door gaan. De wedstrijden, die thans niet konden worden gehouden, zullen nu op een na der te bepalen en tijdig bekend te ma ken dag gehouden worden, zoowel die voor turnen als die voor militairen Al leen van den wedloop voor militairen zijn de prijswinners bekend, liet zijn A. C van Delzen in 12sec Tobse in 13% sec en Oerlemans in 13% De prijzen zul len thans niet worden uitgereikt, maar de uilslag blijft natuurlijk van kracht. De heer Snijders sprak zijn spijt uit dat de gaston (onder -wie ook nög een verte genwoordiger van de bondstechnische commissie en een vau <le technische com missie van Noord-Holland) het zoo slecht getroffen hebben en hoopt dat zij een volgend jaar in Zeeland zullen terugkëe- ren Hiermede verklaarde de voorzitter de gewestelijke uitvoering voor afgeloo- pen Thans nam het woord de voorzitter van het gewest Noord-Holland, de heer van der Meulen, die zeide, dat als men denkt dat hij geheel onvoldaan nam- huis terugkeert, men het mis heeft Spr wil een woord van hulde brengen aan den voorzitter van het kleinste gewest van den Bond, den heer Snijders, als voor zitter van het gewest met het grootst aantal leden, en ook aan de leden der feestcommissie en cle technische com- sie voor do moeite en aan de deelne mers voor den moed, dien zij zich ge troost hebben en dan had hij zoo gaar ne gezien dat die moeite en moed meer tot hun recht, waren gekomen Maar hij heeft nu toch /kunnen zien dat dè Zeeuwsche turners durven en willen. Hij bracht hun de groeten over vau de tur ners van Noord-Holland en dank voor wat zij voor de. turnzaak doen. Spr. hoopt nog eens naar Zeeland te rug te komen De heer de Graaf sprak ook de turners en turnsters toe Hel spijt hem dat zoo weinig van de uitvoering terecht is ge komen, dat zooveel moeite vergeefs is geweest, maar gedachtig aan het Luctor et Emergo hebben de Zeeuwen getoond regen en wind te kunnen trotseeren Zij hebben liet goed recht der turnzaak hoog gehouden Spr riep een „lang leve het N G V." uit, waarmede allen instem men Niet minder instemming werd be tuigd met het „Lang leve de technische commissie en de leider, do lieer de Graaf", ingesteld door den heer Snijders Na iedere toespraak werd door liet Middelburgscli Muziekkorps, dat evenals het militaire korps met de turners en het publiek den regen getrotseerd had. het turnlied ten gehoore gebracht, dat door. allen werd gezongen, terwijl len slotte hel samenzijn met den -bondslclap werd besloten. De feestcommissie beraadslaagde daar op over de vraag of men hetavondfeest moest laten doorgaan of niet De zon was blijven schijnen en velen hadden hoop op een drogen avond na den re gendag. Men besloot dan* ook tot het doen doorgaan en commissieleden' begaven zich naar de Markt om daarvoor de laatsjte toebereidselen op het podium waar rei en enz zouden worden uitgevoerd, te maken Maar ook nu bleef Pluvius de baas; te zes uur viel de regen weer overvloedig op de aarde neer en even later werd dan ook weer van besluit veranderd en werd bij bekkenslag aan het publiek beStend ge maakt, dat hel avondfeest lol nader or der was uitgesteld En dat dit laatste besluit goed was, heeft de avond bewezen, want nog meer dere regenbuien volgden bij tusschenpoo- zen, die het uitvoeren der reien, dansen enz. zoo goed als onmogelijk zouden heb ben gemaakt. Toch was het druk op straat, eerst door de vreemde turners, maai- toen die meest allen naai- h^un woonplaatsen waren vertrokken ol' zich naar het Schuttershof hadden begeven, waar een huiselijk feestje van Mediobur- gum plaats had, bleven toch vele wan delaars in de Langodelft, op de Markt en omgeving, die nu eenmaal plan hadden gemaakt dezen avond op straat >e zijn en zich dooi* het weder en het niejt doorgaan van het feest, daarvan niet lie ten afbrengen. Wij willen dit verslag niet eindigen zon der onze spijl te hebben uitgedrukt, dat moeder natuur de turners zoo wei nig welwillend heeft behandeld; alle bij het feest betrokkenen kunnen overtuigd zijn van cein groote deelneming bij de buiten-bun-schuld mislukking van het feest en wij twijfelen niet of zoo noodig zal (lit ook op meer tastbare wijze ge toond wordenwant slecht weer betee- leenl voor een penningmeester van de feestcommissie een slechte kas. Mogen bij mooi weer zoowel de wedstrijden als liet avondfeest, binnenkort kunnen plaats heb ben, dan zal zeker nog veel goed ge maakt kunnen worden. KERKNIEUWS. Ned. H e r v. Kerk. Beroepen te Surh uister veen: H. Wes- trik, le Wilp (Gr te Driel bij Arnhem: G. Grootjans te Ommelanderwijk; te Mont- foort: P Zandt, te Ede; te Capelie a. d. Use! A J W. Grolman, cand. te Utreclilt, le Dirksland W. Zijlstra te Groot-Ata- mers: te Bleiswijk: J. Bus, te Enter (O.) Aangenomen naar Hailum B. van Hal- soma te Haastrecht; naar Oudenbosch J. Willemsc le Kruiningen. Geref. kerken. Zestal te Zutfen: C. Bouma, te Schoo- nebeek; J. G Kunst te Barendreckt, J. Koclewijn te Dedemsvaart, H. A. Munnik te Bunschoten, J. Sybesma te Zierikzee en J. Waterink, le Appelscha Beroepen te Alfen a. d. Rijn: R. ID. van Arkel te Soest. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht C J de Kruijter te Oostkapelle Geref. Gem Bedankt voor Dirksland: A. Verhagen le Leiden. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De Belgische schilders J. Posenaer en. F. Willems zullen 7 September te Domburg een tentoonstelling van hun ne laatste werken houden, welke tot 15 September zal geopend zijn. De toegang is vrij. Een groot aantal leerstoelen in de staathuishoudkunde aan de Duitsche uni versiteiten zal gelijktijdig open komen en de benoeming van de nieuwe hoog- leeraren zal voor tientallen Van jaren be slissen over de behandeling van de prin- eipiëele vraagstukken bij het onderwijs in dit vak Adolf Wagner te Berlijn, Karl Bücher le Leipzig en Lujo Brenfano te Müuchen trekken zich bijna gelijktijdig terug. Gustav von Schmoller te Berlijn is reeds voorgegaan. „Dal brengt", schrijft de Kölu. Zfg., „daar nog eenige mutaties le wachten zijn en v Wenckstern uit Breslau gesneuveld is, een zoo algemeene vernieuwing van het hoogleeraarspersoneel met zich, dat bijna gèen Duitsche lioogeschool er niet bij betrokken is. Een geheel geslacht treedt van het tooneel af, dat diepgaan- den invloed op ons politieke leven heeft gehad Schilder ij enlentooustel ling te Vlissingen. Gelijk wij meldden, heeft.de Belgische vakvereenigiug in hel Concertgebouw te Vlissingen een expositie geopend van schildfrijen van op Walcheren vertoeven de Nederlandsehe en Belgische kunste naars. De catalogus vermeldt meer dan 60 nuipmers, en waar het hier voornamelijk werk geldt van personen, wier arbeid wij den laatslcn lijd reeds meermalen heb ben besproken, moeten wij ons bepalen lel een kort aanstippen van enkele doe ken. Bij het binnenkomen wordt liet oog reeds dadelijk aangenaam getroffen door hel sehilderij van A. Haegebaert; De Veerman", mét fraaie zilvergrijze tonen in- water en lucht en een goed ge le peerden. kop. dien wij een eind verder in No. 21 nog eens weer" vinden. P. Ar nt zen ins" „roode tonnen" missen de goudgele tint, die de zon nige voorgrond zou eischen. Zij zijn nu hard vermiljoen rood. Het werk van de zen bekenden schilder is overigens pret- tig-kleurig. Mevr. J. Hendrickse geeft een verrukkelijk samenspel van vlekken kleur in haar modern opgevat stilleven „In mijn werkplaats". De oranje en paarse lin ten, ja, eigenlijk hel geheele schilderij, vallen bijzonder te loven. Van M e v r. M. Bouché, die ook een rijk palet lieeft, noemen wij No. 29, „Beekje", met een mooi Zioneffect op -knotwilgen. In meer „ouderwelschen" trant zijn de bekende hoogst verdienstelijke duinge- zichten van C. J. WN u ij s. L. H e ij m a n s geeft o. a. een kleurige aquarel van dè Kuiperspoort te Middel burg (na de restauratie door „Nehalen- nia"). Bijzonder mooi zijn weer W. J. S c li t zs twee doeken, beide gezichten op schepeu voorstellend. Een der schil derijen vertolkt een avondstemming, en is in den „ouderwetsehen" bruinen toon gehouden; hel andere geeft een aantal vaartuigen in het volle licht, met bijzon der geslaagde blanke, paarlmoer-gescha keerde linten in hel water, terwijl op den achtergrond een aantal andere schepen zich in de atmosplieer verliezen Dit laatste werk gaat in zijn lichtuitdrukking meer den modernen kant uit. C. Me r lens geeft drie zeer goede stillevens, P. J. Fagg een zonnigen boomgaard en een boerenschuurtje. in frissche tinten uitgevoerd, A. Gerret sen een goeden „varkensstal". A. van Steen acker's met het mes duchtig bewerkte stukken moet men vooral op een goeden afstand zien, om ze te waar- deeren. Van M e v r. M. Evers-Keg hangt er een vlotte olieverfstudie „binnenvaart in Friesland"; voorts „wilgen", die we reeds op een andere tentoonstelling za gen. Dit doek heeft een lichte zonnige lucht; de overigens krachtige boomen hadden echter meer kleursehakeerint kunnen vertoonen. Zij zijn nu erg egaa bruin. Te prijzen valt voorts het doekje „Op Westhove", waar o. a. het licht op den met geelgroen kroos begroeiden vijver zeer verdienstelijk is weergegeven. J. II. van der Harst zond o.m. zeer goede „Begonia's' (No. 54) in. B. von Brucken Fock voelt zich steeds sterk aangetrokken tot architecto nische. onderwerpen, gelijk blijkt uit de door hem ingezonden kerktorens. Van zijne hand is er gchter ook een landschap. Om dc reden in onze vorige kunstbe schouwing genoemd, geven wij over zijn werk geen appreciatie. ,T. Bergmans komt o. a. uit met „ruw weer waarvan de zee uitstekend ge troffen is. J. Posenaer's hier hangende schil derijen zijn alle oude bekenden en G. Jacobs' meermalpu door ons bespro ken werk, geeft geen aanleiding tot bij zondere opmerkingen. Ten slotte is er nog schilderwerk van L. Bron, L. Sch mieder. E. Pyckevet, J. The- odor en beeldhouwwerk van Mej. L. E. B e ij e r m a n. Het geheel is zeer zeker een bezofck waard. De tentoonstelling is tot en met 10 September alle dagen geopend van 10—121/2 en van 2%5 uur. ONDERWIJS. Het was voor de leerlingen der Christelijke Burgerschool in de Singel- straat alhier gisteren een bijzondere dag. Niet omdat des middags vrij werd gegeven wegens het turnfeesl, want dit gebeurde op meer scholen, maar omdat des voormiddags het nieuwe "hoofd der school, de heer Bouleus, als zoodanig geïnstalleerd werd. Nadat al de leerlingen der school zich met het personeel èn hel bestuur in een der lokalen vereenigd had, sprak de voor zitter ds. De Ligt tot liet hoofd, tot het waarnemend hoofd, den heer Corbeel en hot verdere personeel en lot de leerlin gen, nadat gezongen was Psalm 68- J0. Een meisje bood namens de leerlingen mevrouw Boutens een bouquet aan Nadat nog een bestuurslid gesproken had. dankte het hoofd de sprekers; ook de kinderen namens zijn echtgenoote voor hst bouquet en richtte vervolgens het woord tot het personeel en de leerlingen. Op verzoek van ds. De Ligt werd den heer Boutens toegezongen de zegenbede uit Psalm 13-4„Dal 's Heeren zegen op u daal", enz., waarna geëindigd werd met dankzegging. De heer M. Ft J. Hoste te Vlis singen is benoenm tot tijdelijk onder wijzer aan een opeAbare school ie Zun- dert. Voor de betrekking van hoofd dei- schoor (vacature P. Rijkse) te garden- burg heeft zich maar één sollicitant aangemeld. De mededeeling, dat te Oud-V osse- meer een R. Kath. Handelsschool ge opend wordt is abusief. Dc inrichting is te Berglen op Zoom gevestigd. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. De St.ct. no. 207 bevat de acte van oprichting der N. V „Vracht-vaart no. 1" te Middelburg. Zij heeft ten doel hel uitoefenen der vrachtvaart ia den ruimstcn zin genomen, met één vaartuig, hetwelk door liaar in eigendom wordt bezeten of in huur of op andere wijze wordt verkregen Het vervoer van passagiers is geoor loofd Het maatschappelijk kapitaal der ven- nootscliap bedraagt f 20.000, verdeeld in 20 aaiideelen van f 1000. De vaart zal geschiedenmet liet ijze ren Rijnzeilschip „Johanna Maria", her bouwd tevens tot zeeschip, groot 124.34 ton bruto en 100 66 ton netto De vennootschap wordt bestuurd door een raad van minstens drie commissaris sen. De directeur wordt door de alge meene vergadering benoemd Oprichters zijn W. L Ghijsen, w. i. en A. L Dikkenberg, beiden alhier en A. H. de Priester te Goes. AFLOOP VEIÏKOOPINGEN. Te Biervliet is het woonhuis van wijlen den heer De Bats, in leven burge meester der gemeente en lid der Provin ciale Staten, dezer dagen door de erven uit de hand verkocht 1 aau den heer A. Bliek, landbouwer in den Bcukelspolder BURGERLIJKE STAND. Vlissingen. Van 2—4 Sept. Bevallen. N. M. Ver dook geb. Goedhart, z.; G. Mulder geb. Dp Nooijer, d. Overleden. C. M. de Pauw, vrouw van J. ue Landmeter, 73 j., J. J. de Later, d.. 7 maanden; L. Cardon, man van B. J. Smet, 74 j. Goes. Van 2—5 Sept. Ondertrouwd C. J. J. de Valk, jm. 39 j., met M. C. vau Beurr den, jd 29 j. Bevallen: N. Knuist, geb. Iieijnsdijk, z. BENOEMD. De raad van St. Philipsland benoemde heden tot onderwijzer te Anna Jacoba- polder den heer A. Roode te Wol- phaartsdijk. MONUMENT WILLEM SCHQRMANN. Het uitvoerend comité ter huldiging van de nagedachtenis van Willem Schür- mann, heeft besloten aan. het gemeen tebestuur van Rotterdam te verzoeken het door Charles van Wijk ontworpen fonteinuionument te doen plaatsen aan de Parklaan tegenover de Parkstraat, zooda nig dat het verkeer rond liet monument mogelijk wordt gemaakt. De onthulling van liet monument zal Woensdag, 28 Oc tober plaats vinden. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.14 u. 5 0/0 Nederland 103 een zestiende; 2% °/o Nederl. Wi. Schuld 64 Vijftien zestieude3 o/0 do Oblig 75; 3 0/0 do. Certif. 74'/ö. Kon. Petrol. Aand. 498%: Ge cons Holl. 183; Perlak 46; Amsferd. rubber 191; Nederl do. 681/2-. Ned Amerik vaart 415; Nieuwe do 104, Kon. Holl Lloyd 183; Kon Ned. Stoomb. Mij. 220., Anaconda 177; Steels 96%Denver 15%; Erie 38%, Miss. Kansas Texas 6%; Car Foundry 66, Hide Leather 58: Co-n- 'mon Mariue 47; Preferecl do. 112%; Cerfc v Obl do 101%; Maxwell 31%Lappen do 86; Cigars.50; Studebaker 129. STAATSLOTERIJ. 4t kt sir 2ö i\)s Trekspa van heden Dinsdag. Prijs van 1 50C0 Sc 20228 10(0 16205 16493 400 3171 10226 200 7035 100 928 4329 9838 18587 MARÉCHAUSSEE DOODGESTOKEN Gisteren avond 11 uur ontstond te Geldrop een ernstige vechtpartij tusschen marécliaussées en polderwerkers, waarbij een maréchaussee, M genaamd, zoodanig werd gestoken, dat hij spoedig overleed, nog een andere maréchaussee werd ern stig gewond. VERDRONKEN Hedenmorgen is bij een militaire oefe ning in de omgeving van Breda een der militairen, Fr. geheeten, van de lichting 1914 en afkomstig uit Budei, te water ge raakt en verdronken. FRANSCH LEGERBERIGHT. Successen ten Zuiden van de S om me. PARIJS, 4 Sept. 11 uur. s av. Off. Bij dc Somme duurde den geheelen dag de slag hevig voort". Wij hebben opnieuw vorderingen- .gemaakt. Vanuit Combles werden Duitsche tegenaanvallen met zwa re verliezen afgeslagen Wij vielen ten Z. van de Somme het vijandelijk front aan, over een breedte van 20 KM. tusschen Barleux en Chaulnes en ook over een front van 4 K.M, bij Chillv en veroverden deze plaats Wij maakten (3700 gevant- genén Wij maakten ten O. van Ie Foresjt groote vorderingen, bezetten de Hospi taal-hoeve en de hoogten ten W. van het Marrièresboscli. Tot den buil van van daag behooren 12 machinegeweren Ten Z van de Somme duren de Fran- schc aanvallen, schitterend gesteund door de (artillerie voort Wij na!mcn de le Duit sche loopgraven op een front tusschen Barleux en Deniecourt en vestigden ons in de buitenwijken van het dorp Berny. Het dorp Soyeoourl werd na een schit terenden aanval veroverd. Het sucoes bij Chilly stelde de Fran- schcn iu het bezit van verscheidene krachtig versterkte linies. BOELGAARSCH LEGERBERIGHT. SOFIA, 5 Sept. Off. Op het Macedoni sche front is de toestand onveranderd. Levendige bedrijvigheid wordt ontwikkeld ten N. van het Os'trlowomeer - Vijandelijke vliegtuigen wierpen bom men op verscheidene dorpen. Op het N. deel van liet fronft over schreden wij 2 September de geheele grens van de Dobroedsja, terwijl wij 'den vijand -met kracht terugdreven. Onze legers, naar Koert boenar opruk kend, bezetten dit punt, na een beslissend gerecht, waarbij wij 2 officieren en 165 man gevangen namen. De vijand brok terug, terwijl honder den dooden op liet slagveld achterbleven; Een Onzer kolonnes bezette de stad Akkadünlar. De opmarsch duurt over de geheele linie voort. CHINEESCH-JAPANSCHE ONLUSTEN. TOKIO, 4 Sept. (V. D.) .Qlinieesche troe pen hebben opnieuw gevuurd op Ja pa- neezen in Mongolië. Verschillende verlie zen werden veroorzaakt. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DEN HAAG. Benoemd tot commissaris van heit loodswezen, tevens ontvanger loodsgelden, te Willemsoord de heer L. Wielsma, thans te Terneuzen en te Terneuzen de adjunct-commissaris te IJmuideu de heer G. Bakker. ENGELSCHE 'LUCHTAANVALLEN. LONDEN, 4 Sept. Off Onze marine- vliegtuigen hebben Zaterdagmiddag met succes de fabrieken en marinewerven te Hoboken bij Antwerpen gebombardeerd. Zondag heeft een groot eskader met suc ces het vijandelijke vliegkamp te Gistel- les met bommen bestookt. Alle vliegtui gen zijn behouden teruggekeerd. DUITSCH LEGERBERICHT. (Verkort). Westelijk oorlogstooneel. Gisteren vroeg ingezette Engelsch-Fran- sche a anvallen in het Sommegebied heb ben tol gevechten van groote uitge- streittheid en verbittering gevoerd. Ten Noorden van de Somme speelden zich gevechten af op een frautbreedfce van ongeveer 60 K.M. van Beaumont to-t aan de Somme. Niettegenstaande herhaal de vijandelijke aanvallen aan heide zijden van de Ancre en op Thiepval en N. W. van Pozières hebben onze dappere troe pen onder leiding van generaal von Steiu en Freiherr'Marshall hunne stellingen be houden. Door vlugge tegenaanvallen hebben wij liet verloren terrein bij het gehucht Mou- quet, N. W. van Pozières heroverd en den vijand sterke verliezen toegebracht. Verder Oostelijk hield ons sterk ,'irtille rievuur den vijand in zijn stellingen te trug. Hel gelukte hem des nachts in bet Fourreaubosch vooruil te driugen. Hij werd echter teruggeslagen. Na een artillerievuur waarbij meer munitir werd gebruikt dan ooit te voren, ontbrandde het gevecht tusschen Giuchy en de Somme en duurde hier tot in de late uren van den nacht voort. Door heldhaftigen tegenstand hebben de troepen van generaal Kirchbach en von Fahsbiner den in de geheel stuk gescho ten stellingen binnengedrongen vijand den bodem voet voor voet bestreden en in de tweede verdedigingslinie weer stand geboden. Guillcmont en Ie Forest zijn in lianden van den vijand. Zuidelijk -daarvan is het, afgezien van de sectoren Z. Wcstelïjk van Barleux, onze. artillerie gelukt liet ten uitvoer brengen derFran- sche aanvallen te onderdrukken. De bij1 Barieux (en aanval opgesfelde troepen werden bloedig teruggeslagen. Rechts van de Maas zijn aanvalsp Jgin-f gen der Franschen tegen het dorp Thiau- mont eu Z O van Fleury mislukt. In de Souvilleschaeht is na zorgvuldige voor bereiding een in onze linie uitspringende hoek der Fransche stellingeu van vijan den gezuiverd II officieren en 490 man werden ge vangen genomen. In den nacht van 3 op 4 September hebben onze leger- en marineluchtsche pen met waargenomen goed gevolg de vesting Londen aangevallen. Een onzer luchtschepen is door het vijandetijk vuur omlaag geschoten. III luchtgevechten zijn op 2 en 3 Sep tember 13 machines in het Soinrae- en twee in het Maasgebied geveld. Kapitein Bölcke heeft zijn 20e vlieg tuig buiten gevecht gesteld. Bij een vijandelijken luchtaanval op Melz werden 5 personen gewond. Ten O. en Z. O. van Brzezany duurt hel gevecht voort. Plaatselijke successen der Russen zijn hun door een tegenaan val grootendeels weer ontnomen. De zui vering van eenige loopgraven duurt nog voort In de Karpalhen worden de gevechteH van Vilone voortgezet Balkau oorlogstooneel. bi gevechten, die voor Jien gunstig verloopen rukken de Duitsch-Boelgaar- sche troepen tusschen Donau èn Zwar te zee verder voorwaarts Bij Kokter ten Z. W van Doberic dreef de P.oelgaarsche cavalerie Roemeensche infanterie in wanorde terug en nam 1 offit:er eu 700 man gevangen,

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2