LAATSTE BERICHTEN pas. alsmede eenige Belgische munt. Heden zou het lijk naar de algemeene begraafplaats te Haamstede worden ver voerd. o- Uit Zeeuwseh-V-laanderen O D De stoomboot „Zeeuwscli-Ylaaudc- Ten" vin den prov, stoombootdien'st maakte hedenmorgen den eersten tocht naar Hansweert. Een aantal passagiers maakten de reis. die voor het bereiken van Holland den weg veel verkort, mede. Hel is voor het algemeen reizigersver keer en het postvervoer wel jammer, dat alleen des Maandags deze vroege gele genheid bestaat, daar ook de lij'n op Vlis- singen geen vroege correspondentie meer biedt Daar 's avonds de boot pas te 9 uur van Hansweert afvaart, is de gelegenheid des avonds voor late reizigers gunstig. Zaterdag en Zondag namen een groot aantal nieuwsgierigen van de gelegenheid, dal de boot aan de ponton lag, gebruik, ■c-m aan boord een kijkje te uemen. Te Bos.cli kapelle is een afdee ling van den Ned. R K. bloemisten, tuin en veldarbeidersbond opgericht met 70 leden. Voorzittér is de heer A. de Bakker. Uit Zeeuwse h-V iaanderen W.D We vernemen dat de bielenfabri- kanteii den eisch om een loon van f0.60 per 1000 K.G. voor,het inladen der bie ten, door de havenarbeiders te Bres k e n s gesteld, niet zullen inwilligen. Er beslaan plannen om een kraan op de haven te plaatsen, zoodat men dan min üler volk zal noodig hebben. - Daar de werkzaamheden aan den Zeedijk van den calamileuzen II pa a t polder eersl met September kon den beginnen, is een ploeg dijkwerkers uit Weslkapelle overgekomen om te hel pen. liet Zondag naar aanleiding van den verjaardag van H. M. de Koningin te Sluis gehouden feest is op uitnemende wijze geslaagd. Het werd geopend met een matinee op de Markt, gegeven door het militaire muziekkorps. Om 2 uur had een optocht plaats, bestaande uit een groot aantal nummers, -alle getuigende van smaak en vindingrijkheid. We noe men slechts, zonder aan de overige le kort te doenden wagen, voorstellende „De Landbouw" met Ceres, gezelen on der een troonhemel; de getrouwe naboot sing van den toren van Sluis, waaraan zelfs Jantje van Sluis" niet ontbrak; de „Kantwerkschool", waarin we de kant werksters druk bezig zagen, haar kunst te beoefenen; de „Nieuwe Sluische Indus trie", op welken wagen ons de ver schillende bewerkingen van hel vlas schouwelijk werden voorgesteld. De jury had geen gemakkelijke taak bij het toekennen der prijzen. De eerste prijzen der drie verschillende groepen vielen ten deel aan „De Landbouw" den Siuischen lorcu" en aan de dames Brevet voor „versierde rijwielen". Na den optocht hadden op hel sport terrein verschilleude volksspelen en wed strijden plaats, waaroij een talrijk publiek aanwezig was. Voor de winnaars dezer wedstrijden waren diverse prijzen be schik ba-u*. De voetbalmatch lusschen de S. V. V „Trap Door" en „Een Militair Elftal werd gewonnen met 2—1 door de mili tairen. Na afloop dezer feeslelijkheden, om 7 uur, konden de dauslustigen hun harl ophalen in de verschilleude gelegenhe den. Er was veel volk op de been. vooral ook toep de kaai 's avonds giorno ver licht was en een fakkeloptocht tnef uiu ziek gehouden werd. Aan de mzending-Mutters (tceke ningen en modellen van scheeps en ka merbetimmeringen. op de internationale tentoonstelling to San Francisco, is de gouden medaille toegekend. o Een schadepost. Men schrijft ons uit Bruinisse- - Zaterdagmiddag kwam hier hel tele grafisch bericht, dat de mosselen die in xaalzakken verzonden worden, niet naar het buitenland mochtendaar de uit- ■oer van jute verboden is. Weer een groote schadepost voor de schipper.-» die met Eugetand en Duitschland handeten. Zaterdagmorgen waren er 275 zakken voor Engeland, 100 voor Duitschland en 150 \oor België verzouden. Het is te hopen dat er spoedig tegenbericht komt of er iets anders op gevonden wordt, daar losselen moeilijk anders verzouden kun- nen worden. Voetbal. Gisteren zijn te Rotterdam de eerste kampen om den zilveren voetbal aange- angen: De (uitslagen waren als Volgt: D. F C. 11 H. B S S. 0-2; Ajax (L.)-D. V. S. 1- C. D F. C - I. N. A. 1—0; Hercules-Blauw wit 3—0; Sparta—Robur et Velocitas 2—1 V O C.-H. V. C. 3—1; Willem; II- Hercules 1—1. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Aalst E V. J. Jap- chcn te Waarder. ONDERWIJS De Handelsscholen Naar wij vernemen zal het nieuwe re- bouw der vereeniging „Handelsonder wijs' Donderdag as. des avonds om uur op eenigszins plechtige wijze wor den geopend. LANDBOUW. Voor de Coöperatieve beetwortelsui kerfabriek Puttershoek" le Puttarshoek is "benoemd tot controleur voor Noord en Zuid-Beveland de heer W de Regt te Colijnsplaat Door de vereeaiging Landbouw Veeteelt teWolphaartsdijk werd Za terdagavond een algemeene vergaderim gehouden waarin medegedeeld werd, (Kat diegenen die in 1915 hooi hebben gele rerd aan hel rijk en hierbij bij de betaling 1 procent gekort werden, alsnog opgaaf konden doen van de geleverde hoeveel heid aan den secretaris der vereeniging en dat getracht zal worden deze korting alsnog uitbetaald te krijgen. Ook werd nog besproken de hooi Ie' ring 1916 en medegedeeld dal de prijs vermoedelijk f 60 per 1000 K G zal zijn Vei der werd aan de leden een bestel lijst uitgereikt voor veevoeder en hun op hel hart gedrukt niet meer te bestel len dan zij noodig hebben daar dit anders aanleiding kon geven lot onaangenaam heden. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. SPORT. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 2—4 Sept. Bevallen: M. Franchi- mont geb Moons, d. M II Reudiuk, geb Van Boxel, z M Roth, g"eb. koppejau, d. IIET VIJE-EN-TWINTIG-JARIG BESTAAN VAN „MEDIOBURGUM" Is reeds bij ieder feest liet weer de grootste factor voor het welslagen, zeker dit het geval, indien dat geheel in d,e open lucht plaats vindt en zoo is het ook mei het feest van heden, namelijk de ge westelijke Uil voering van het gewest Zee land van het Nederlamdsch Gymnastiek- verbond, die hier ter stede gegeven wordt ter eere van het 25-jarig Ixestaan van „Medioburgum". En tevens is deze factor er een, waar aan- een feestcommissie niets doen kan, al is de regeling van het feest ook nog zoo uitstekend voorbereid, zooals hier gezien de samenstelling der feestcommis sie, als vaststaand moclit worden aange' nomen. Toen hedenmorgen de trein van 8.57 een groot aantal turners en turnsters uit Bergen op Zoom en uit Zuid-Beveland aanbracht, was de motregen overgegaan in een vrij hevige regenbui, wat niet be lette, dat de gasten met de commissiele den en (dames, die hen verwelkomden van liet slation driest naar het Schuttershof marcheerden, onder vroolijk gezang dei- jonge turn makkers. In de kleine zaal van het Schuttershof, v^aar ook de Middelburgschc en Vlissing- sche deelnemers aanwezig waren, wer den allen toegesproken door den voor zitter van het gewest Zeeland, den heer Herman Snijders. Spreker begon met mede te deelen dat liet slecht weer was, als de aanwe zigen het nog niet wisten, maar, al ge loofde hij er niet veel van, hij wilde toch hopen, dat het tegen den middag beter zou worden. Een hartelijk welkom riep de heer Snijders allen- toe en deed enkele me- dedeelingen over de regeling van den dag; o. a vroeg hij namens den heer de Graaf, hoofdleider van de uitvoering, niet bij een hevige regenbui ieder voor zich het «hazenpad te kiezen, maar te wach ten lot een algemeen bevel daartoe ge geven wordt Van een regenbui zalmen niet doodgaan; anders waren wij in Ne derland reeds allen lang gestorven Na dezen welkomstgroet werd naar feestterrein 'op het Molenwater gemar cheerd, waar de algemeene repetitie de gezamenlijke oefeningen plaats had, werd gehouden in gewoon costuum om de turnpakken zooveel mogelijk voor heden- raiddag te sparen. Het terrein bood een vrij tri est i gen aanblik en wij dachten onwillekeurig aan het heerlijk zomerweer van de dagen v; het concours hippique, dat op 2 en Augustus op hetzelfde terrein werd ge houden Toch Jiield de regen gedurende repetitie bij tusschenpoozen op In de stad zelve was van het feest niet heel veel te bemerken, daar sléchts zéér weinigen aan het verzoek 'om vlaggen, hebben voldaan. Nadat de turners en turnsters zich wat hadden ververschl. werd in den tuin van het Schuttershof de stoet opgesteld, bestaande uit de leden van de 15 deel nemende vereenigingen T. H. O. uit Vlissingen en Volharding uit Souburg waren niet opgekomen de aan den wedstrijd deelnemende militairen bestuurs- en commissieleden, het Mid- delburgsch Muziekkorps en dat der mi litaire wielrijders, bij welk laatst korp; zich de tamboers en hoornblazers de Middelburgsche padvinders hadden ge voegd Vanuit het Schuttershof ging het langs den Moleuberg en dan de Langeviele naar de Markt, die eenmaal werd rondgemar- cheerd om daarna voor het stadhuis halt houden. Toen begaven de leden van het ge meentelijk bestuur, de voorzitter van liet verbond, «e iheeren Batfoort en Graafland, inspecteurs van de lichamelijke opvoe ding, dé vertegenwoordigers van hel Zui dergewest en het gewest Noord-Holland en voorzitters en directeuren der veree nigingen en de vaandeldragers met hun banieren naar de raadzaal, waar zij ont- 'angen werden door den burgemeester, wethouder Heijse en deu gemeentesecre taris. Nadat de eerewiju was rondgedeeld, uain de burgemeester" hel woord en zéi- de dat het hem een groot genoegen was allen le ontvangen In de eerste plaats de bestuursleden met liaar jubileum onder bijvoeging van den wensch, dat de ver- eeniging in bloei moge blijven toene men. Welk een hoog standpunt de ver- eeniging inneemt, is volgens spieker Vrij dagavond gebleken, en de burgemeester bracht dan ook hulde aan s liet bestuur en de feestcommissie, maar inzonder heid in warme bewoordingen aan den directeur, den heer Mazure, voor het geen hij heeft gepresteerd MedLoburgum aan de spits van de vereenigingen op dit gebied Welk een belangstelling de vereeniging heeft blijkl uit de aan wezigheid van zoo velen van elders. Aan den heer Heijnen, de vertegenwoordigers andere gewesten, de inspecteurs der lichamelijke opvoeding en alle anderegas ten brengt spreker dank voor hunne "te genwoordigheid. Spr verwacht, dat heel Middelburg en 'pok velen van buiten maar liet Molenwater zullen gaan, om te zien wal daar wordt gepresteerd Spr. hoopt op droog weer en zoo mo gelijk een zonnetje., maar is in ieder geval zeker van liet welslagen der uit- oering, die aan een breeden kring van menschen zal loonen hoe noodig liet tur nen-is voor een gezonden geest en een gezond lichaam. Maar afgezien daarvan is' een dag als deze zéér geschikt om den band tussclien de Zeeuwsche vereenigin gen hechter te maken, Spr. eindigt met een dronk op de gezondheid van allen. De lieer Herman Snijders nam daarop het woord om als voorzitter van het ge west Zeeland dank te brengen voor de gesproken woorden Toen Medioburgum verzocht met hel oog op tiaar jubileum, de gewestelijke uitvoering te Middelburg le doen plaats hebben, was deze vraag reeds vooraf bevestigend beantwoord, want Medioburgum wordL beschouwd als een voornaam lid van den keten, die dit gewest vormt. Namens hel gewest dankt spr. voor de ofliciëele ontvangst. Men is gewoon die officiêele ontvangst aan le vragen, niet uil lust tol eerbetoon, maar omdat man er grooten prijs op stelt dal er een stempel van medewerking en goedkeuring van overheidswege op de uitvoering wordt gedrukt. Hel is bekend, dat de burgemeester ivmpathiek staat tegenover sport en gym nastiek. en juist sinds hij burgemeester is, heeft hij veel gedaan voor het verkrijgen van goede lokalen en van een sportier- in Spr steil dien steun op hoogen, prijs, niet uit persoonlijke eerzucht, maar omdat hij overtuigd is, dat hel turnen ons volk weerbaar maakt, niet alleen te genover een eveutueelen vijand, maar tegenover alle zaken, als sociale nooden enz. Hel feil, dat de inspecteurs van li chamelijkc opvoeding zijn aangesteld reeds een bewijs van -ae belangstellin; u ovei-lieidswege. Spr, eindigde met den wensch, da', de heer Tak nog lang aan het hoofd der ge meente moge staan, mede opdat hij ge legenheid moge hebben de zaak der gymnastiek en sport le blijven be /orde- En intusschea bleef de regen in slroo- men neervallen, wat niet belette, dat het toch vrij druk was op het Molen water. De tribune was geheel bezët en ook op. het overige terrein en buitenom •aren veel toeschouwers. Morgen komen wij op hel feest nader terug. - GESLAAGD. Mcj. Liesbeth Nonhebei alhier is ge Jaagd voor het toelatingsexamen lot het conservatorium le Amsterdam. GEVAILEN VAN CHOLERA NOSTRAS. Te Benschop, IJsselsteinen Loopik heb- pen zich plaatselijke ernstige ziekte-ver- schijnselen voorgedaan. Te IJsselstein is een der patiënten, een 30-jarige, aan de gevolgen overleden. De geneeskundige dienst heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld en geconstateerd, ilal de ziekte. Cholera Nostras is Verscheidene personen zijn zeer ernstig dek. UIT AMSTERDAM. De Minister van Financiën heeft het voornemen morgen aanwezig le zijn bij de opening der tentoonstelling op gemeen- telijK-financieel gebied in het stedelijk museum le Amsterdam. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2 15 u 5 o/« Nederland 103 een zestiende; 2y2 °/o Ned'. W. Schu'd 55; 3 o/o do Oblig. 753/s; 3 o/# do Cer'if 75y4. Kon Petrol. Aand. 500; Gecons. Holt. l84i/o; Perlak 46; Arasterd rubber 195 NederI do 69. Ned Amerik. vaart 404—409; Nieuwe do 397; Kon. Holl. Lloyd 180: Kon Ned Stoomb Mij. 2l5i/j. Anaconda 176; Steels 96; Denver l5'/2 Erie 38Vi Miss. Kansas Texas 6 zevi zestiende; Car Foundry'66; Hide Leather 57; Common Marine 17iy 16 dertien zes tiende Prefered do. Illf.i113; Cert. v. Obi. do 1013/,; Maxwell 3l3/s - Lappen do. Studebaker 128 de t nog. Dc heer Joh. Heijnen was de derde spreker, als voorzitter van het Ver bond sloot hij zich geheel aan- bij de woorden gesproken door deu gewes telijken voorzitter, die zoo juist heeft doen uitkomen dc dankbaarheid, die liet bestuur gevoelt voor alles wat voor de turnzaak wordt gedaan Spr herinnerde eraan, dat nu 25 jaar geleden de eerste gewestelijke uitvoering in Zeeland plaats had, en toen ook eene officieele ont vangst op het stadhuis plaats had, (looi den toenmaligen burgemeester, oen heer jhr. mi* L Scliorer, die hier he- tui nen heeft ingeleid, en de oprichting van Medioburgum bevorderde, en spr ver heugt er zich pver dat die sympathie belangstelling op burgemeester TaU overgegaan Met de. beste wenschen voor een voortdurende bloei van Middelburg waarbij ook MediéLurgum zal welvaren eindigde de heer Heijnen. De laatste spreker w'as de lieer R; foort, die zcidc, dm hij niet gaed zou doen met te zwijgen, daar hem de gr belangstelling van den minister van slaat minister van binnenlandsche 2aken, voor de gymnastiek bekend is. Namens Zijne Excellentie brengt spr dank voor de officieele ontvang»!, waar uit blijkl, dal die belangstelling >okJiier bestaat, en voor de hulde gebracht het verbond, dat die 'hulde ten volle toekomt.* Hiermede was de plechtigheid- afge- loopen en begaven 'allen zich naar buiten om in den stoel plaats te nemen, die nog een maai rond de Markt ging en voor het stadhuis met de vaandels voor den bur getaeester salueerden, die met den wet houder en den secretaris op de pui va het stadhuis hadden plaats genomen Toen' trok de stoet dotr de Langerlelfl en Molstraat naar hét Molenwater van le Forest, doch werden terugge drongen, waarbij zij vele dooden en. ge ilden achterlieten en 2000 gevangenen in onze handen lieten, terwijl bovendien door de Franschen 12 kanonnen en 50 mitrailleurs werden veroverd De Duitschers hebben hevige aanvallen gedaan op onze stellingen bij Vaux en het Chapitrebnsch. Na herhaalde aanval len zijn zij erin geslaagd voet te zetten in een vooruitstekend deel van onze stel lingen, waar liet hevig gevecht voortgezet wordt. De Franschen hebben aanvallen gedaan op de Duitsclie stellingen ten O. eh N W. van Fleury, waarbij zij verscheidene stuk ken loopgraaf namen op de hellingen tusschen Fleury en Thiaumont. DE SIIACKLETON-EXPEDITIE LONDEN, 4 Sept. De „Daily Cliro clemeldt, dat Ernest Shacklelon de niaunen redde, die op het Olifantseiland waren achtergebleven. Het telegram, dat hel uieuvvs bevatte, was Zondag uit Punta Areuas verzouden en voegt er aan toe, dat alle geredden wel zijn STAATSLOTERIJ, le lijs. li^Kkia^ Mutuidag. heden •2000 No. 1500 1000 40u 20o 100 19679 10105 74S 2330 6797 73 J6115 16796 5363 5543 10467 12634 DE ONLUSTEN TE DJAMBI. Officieel. Omtrent de onlusten in Djiun bi wordt gemeld: Door den gouverneur- generaal van Ned.-lndië is over Padan^ een telegram uit Bangko 3 afd. Sarolan- goen, residentie Djamhi, ontvangen, in houdende, dat de opstandelingen Moeara Tambesi, Moera Tebo en Soeroelaugoen hebben geplunderd. Van den chef van het postkantoor te Meeara Tebo kwam telegrafisch bericht, dat de plaats iix brand stond. Door den resident van Sumatra's Westkust is een trocpeiiafdeeling van 40 bajonetten over Indrapoex-a naar Korintje gezonden. Een nader telegram meldt, dat in een treffen met opstandelingen 15 hunner door onze troepen werden gedood. Aan onze zijde zijn drie licht gewonden. Zondag is een compagnie infanterie van Weltevreden naar het terrein van den op stand vertrokken, waar zij Dinsdagmid dag kan aankomen. DE VERDEDIGING VAN 1NDIE Officieel. Het comité „Indië AVcerbaar' is op 1 dezer door den gouverneur-gene- x-aal van Ned.-Indië .ten gehoore ontvan gen en bood den landvoogd de op 31 Augustus aangenomen motie betreffende de landsverdediging aan. Belirgingen van instemming daarmede werden ontvangen uit Soekaboemi, 'Tand jong Karang (Lampongsche districten Men ado. In verschillende plaatsen vaïi Ned.-lndië werden beloogingen gehouden. De strekking' der motie schijnt bij de meerderheid der ontwikkelde inlanders instemming te vinden. Een gedee'te der jongeren echter, wier revoïutiennairc denkbeeldenvan voldoende bekendheid is, verklaart zich tegen den millLtiediens' FRANSCH LEGERBERICHT Belangrijk succes aan de S o m m e PARIJS, 3 Sept. 11 u 's avonds off De Franschen en Engelschen'hebhan -ten N van de Somme een aanval gedaan over een front van 6 K M op de L ui sche stellingen lusschen Maurepas en de Somme. De troepen zijn door dc vijandelijk linie - gedrongen, hebben doi'pen geno men en in hel boscb van Glérv een T langrijke loopgraaf genomen Een Dui sche tegenaanval werd met zware va liezen afgeslagen De - vijand, die m zeer lcractilig is, was niet in staat cl- aanvallen der geallieerden tegen te hou den, die-ten N van het dorp Le Forest alle Duilsche loopgraven langs den wt Van Le Forest' naar Combles bezetten tot de buitenwijken van Combles door drongen Eveneens zijn alle vijandelijke stel lingen tusschen Le Forest en Clëry ge nomen en de weg op verscheidene punten tusschen beide plaatsen Dc Duitschers hebben nevigo legen- aanvallen gedaan tegen de (stellingen len BERICHTEN UIT DE TWEEDE OK* LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. LIJK GEVONDEN Door de lioogaarts Veei-e I schipper Klaas Minnebo, is te Veer e een lijk aangebracht, gevonden in de Noordzee Blijkens de op het lijk bevonden papie ren was lxet 't stoffelijk overschot van oen Duitschen soldaat, in Berlijn woon achtig (lichting 1913) Het lijk is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats Zandijk bij Veere overg-, Dracht. DE BELGISCHE. KINDEREN Van de 775 kinderen, die heden mor gen uit België te Roosendaal aankwa men, werden er door de hoeren Tygat, Thaes, Ilans en mej. mr. A. Bolle en verscheidene Belgische dames 150 voor Walcheren bestemd, te Roosendaal ai'gv- iiaald. Tegen 4 uur kwam de trein met deze kinderen te Vlissingen aan, waar de andere dames en heereu van het co mité aanwezig \vai-en, terwijl honderden o. w. vele Belgen ,_de aankomst bijh woondeu. Een 20-tal der kinderen ging met auto's naar Domburg waar allen bij eea persoon worden gehuisvest "Van de overigen gaan de 35 zwalcsten in de barak op die Paardenmarkt, 12 paai' het R. Iv. weeshuis, terwijl de overigen bij particulieren worden ondergebracht De kinderen zagen er voor het grootste deel zeer zwak uit, doch waren meestal vroolijk; anderen daarentegen riepen hui lend om hun moeder, wat niet-aaliel op de omstanders diepen indruk te maken Do Kinderen waren aedenmorgen 4 ir reeds van het Gare du Nord te Brus- sej \ertrokken. Zij zijn afkomstig uit ver schillende plaatsen van België afë Brits* sel. Namen, Leuven, Dinaiit, terwijl zeer veleu van de té Vlissingen aangekoinenen le La Louyière woonden. Naar wij vernamen, zullen later, wel- lisht in October of November, meerdere Belgische kinderen naar Zeeland komen, waarvan dan ook te Middelburg een "deel 'al worden ondergebracht. DÜITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 2 Sept Westelijk oorlogstooneel. Ten N en ten Z van dé Soinme duurt de artilleriestrijd voorl In oen sector Fourreau-boscli—Longueval handgrana tenge vechten. Ten Z. O van Maurepas bleven Fran- sche aanvallen zonder resultaat. Bij Estrées wera gisterenavond o -a loopgraaf veroverd Rechts van de Maas werd- het artille rievuur tijdelijk levendiger Oostelijk oorlogstóoneel. Legergroep Leopold van Beieren Dc- Russen zijn bij hunne aanvallen ten Z W van Loetsk tegen de troepen van ge neraal Litzmann,, teruggeworpen. Hun met veelvoudige overmacht uit gevoerde herhaalde aanvallen badd-'a tij delijk succes bij Korylaice Door een te genaanval werd de vijand in wanor-le teruggeslagen s Wij hebben gisteren 4 officieren en 1100 man gevangen genomen en "cié mitrailleurs buitgemaakt Ten N van Zborow wonnen onze u* ie pen bij een tegenaanval terrein. Front Aartshertog Ka rel Ten N W van Mariampol aan den Dnjester w-u-den oprukkende Russische troepen door ons artillerievuur teruggeworpen In de Karpathen mislukten pgurttèele aanvallen van den vijand «- Het succes der Silezische troepen aan den Kukul werd uitgebreid Het aantal gevangenen steeg piet 2 officieren en 27*3 man, 7 machinegeweren en 2 mijnwerpers werden buitgemaakt. Balkanoorlogsiooneel niets nieuws PEST IN HULI LONDEN, 2 Sept Te Huil zijn ;wee" gevallen van pest bij jongens voorge komen, die .op een stoomschip gewerkt hadden UIT SALONIKI SALONIKI, 2 Sept Het plaatselijk go- mité van de nationale verdediging heeft aan den voorzitter het militair oppercom-i mando opgedragen.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2