LAATSTE BERICHTEN. water uit het kanaal voor de bewoners van bepaalde buurten; die trappen wor den gemaakt van wege 's rijkswaterstaat, die daarvoor den dank der gemeente ver dient. De gemeentebegrootiug werd aangebo den op een eindcijfer- van f 138 232.035, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 809 88 De hoofd, omslag, dievoar hel loopendc jaar is uitgetrokken op f 71 000, is geraamd op f 63 000 Door den vooriitter werd voorgesteld, voortgaande in de lijn van het vorig jaar, de kermis weder te schorsen De heer Van Hasselt wenschtè deze, indien de militaire autoriteit geen bezwaar maakt, te doen doorgaan De tegenwoor dige toestand duurt zoo lang, men is er eeniger mate aan gewoon geraakt en eenige afleiding kan ook als nuttig 'beschouwd worden, als die niet in uit bundigheid ontaardt, liet is ook een voordeel voor de gemeentekas, die dit wel gebruiken kan De lieeren Visser, Eijke en Van Nes bleken van dezelfde meening De lieer De Jager noemde den toestand nog critieker dan het vorig jaar en was voor schorsing, evenals de heeren Dees en R Scheele welke laat ste verklaarde niet principieel tegen de kermis te zijn. Met de stemmen van links tegen rechts werd hel voorstel tot schorsing verworpen Afgewezen werden verzoeken van varens gezellen, die, omdat hun huwelijk op een particulieren dag was moeten geslopen worden, daarvoor het bepaalde recht van f 20 hadden moeten betalen. B en W wezen er in hun advies op, dat zij htm huwelijk öf hadden kunnen uitstel len öf dit bij volmacht sluiten. Van wege de afd. Terneuzen en Om streken van den Bond van Ned. Onderw. was een adres ingekomen, verzoekende in de nieuwe regeling der jaarwedden, de voordeeleu door het personeel der vroegere M. U. L. O. school B we gens het bezit van hoofd- en taal- acten genoten, ook onder de nieuwe regeling te doen voortbestaan, daar de in het algemeen toegekende verhoogiugeu nu, door de op voorstel van den heer Van Hasselt aangenomen overgangsbepa ling, voor hen van geen invloed is De lieer Van Hasselt meent, dat de raad thans eene billijke regeling heeft vaslt- gesfeid, door te betalen voor verrichten arbeid Iemand die behoudt wal hij heeft, gaat z i. nooit achjtcruit Meent het personeel der vroegere m. u 1 o recht te hebben op eene hoogere uitkeeriug, dan wordt het een juridische kwestie, en dan moet het de kwestie maar laren uitmaken door een hooger college, b v. door Ged. Staten. De raad schaarde zicli met 5 tegen 2 stemmen aan de zijde van den heer Van Hasselt en wees dus het verzoek af. Aan Burg en Weth. werd ter uitvoe ring van de levensmiddelenwet, om te kunnen voortgaan met de distributie der levensmiddelen die thans verstrekt wor den, voor de eerste maand een credict toegestaan van f 1500, terwijl zij in middels eene verordening zullen ontwer pen en voorstellen zullen doen voor eene definitieve regeling diet zaak Gistermiddag reed te Neuzen een Belg per fiets in dolle vaart langs hetf kanaal aldaar In zijn vaart, vloog hij op een paal en bleef bewusteloos lijgen. Tn bedenkelijker» toestand heeft mr u hem daarna naar het ziekenhuis vervoerd. Fenige smokkelaars, natuurlijk zoo vel mogelijk de binnenwegen kiezende, liepen 's nachts over het vondertje, dat bij de boerderij van A. Verplanken te K ij k u i t over het kanaaltje ligt. Ilei vondertje brak, en één der mannen viel :u het modderige Water, waarin hij tot aau de schouders wegzakte, zoodat zijn kameraden de grootste moeitex hadden, om hem op het droge te krijgen, en hem van een akeligen dood te redden. Uit 7. e e u w s c h-V i a a nde re n W. D In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de havenwerkers Ie Bres- ik e n s is de prijs voor het lossen van bie ten niet op f0.60 per 1000 K.G. gesteld, maar op f0.60 per last van 2000 K.G. Gistermorgen omstreeks half vijf is met den N. W. wind een mijn aange spoeld nabij het gehucht Nieuwesluis nabij de plaats waar verleden jaar 30 Augustus een mijn is ontploft. Deze is ook weder ontploft en heeft bij denzelfden P. K. eenige schade aangericht akmede jtiog bij enkele omwonenden. In hel geheel zijn er circa 30 ruiten stuk gesprongen. Ook werd er eenige schade aan het paalhoofd toegebracht. In de Donderdag le IJzendijke gehouden openbare raadsvergadering wa ren 6 leden aanwezig. De heer Galon, wethouder was door ongesteldheid ver hinderd. De vergadering werd voor het eerst na zijn ziekte gepresideerd door den heer Neeleson, burgemeester. Na de opening nam de lieer Hendrikse als oudst aanwezig raadslid het woord om den burgemeester geluk le wenschen niet zijn herstel. De overige leden be tuigden hun instemming met de gespro ken woorden, waarna de burgemeester zijn dank uitsprak voor de gezindheid te zijnen opzichte. Alsnu kwam de gemeenterekeuirig 1916 ter tafel. Nagezien door de heeren Hen drikse en Van Hyftc, gaf zij slechts aanleiding tot bespreking van enkele pun ten van ondergeschikt belang en werd zij goedgekeurd. In de vergadering van 31 Juli was aan een gansche reeks van gemeenteambtena ren en onderwijzend personeel een duurte- toeslag toegekend. Aangezien aan som mige ambtenaren volgens de wet geen duurtetoeslag kan gegeven worden, werd dat besluit gewijzigd in dier voege, dat men voor hen een tijdelijke wedde ver- hooging bij de Kroon zal aanvragen. Maar bij dat vroeger besluit waren enkele amb tenaren vergeten. Om dat nu goed le maken, vond de raad goed aan dezen een toeslag van 10 pet. van het salaris toe te kennen. De toeslag mag echter een maxi mum van F 50 niet te boven gnau. KONINGINNE-DAG Den jaardag van de koningin heb ben de militairen le Weslkapelle aangenaam en prettig gevierd met het houden van verschillende volksspelen. Daartoe waren vele mooie en doelmatige prijzen aangekocht. Er heerschle den ge- heelen dag een prettige stemming op het terrein, waai- de verschillende spelen, uitgevoerd werden. Onder leiding van de te lerseke nog aanwezige militairen werd de Konin ginnedag gevierd met het houden van eenige volksspelen als: wedloop met hin dernissen, boegsprietloopen, inaslklim- men, zakloopen en voor jonge dames korfbal Het feest werd opgeluisterd door muziek van het fanfarengezelschap Mo zart. Er waren mooie prijzen. Ter gelegenheid van ,den verjaardag van H. M. de Koningin gaf te Kruinin- g e n het militaire muziekcorps een ma- tiné op het Marktplein van 2—1 uur. In den avond werd nogmaals een concert ge geven, wat veel volk op de been bracht. Er heerschte een prettige, gezellige druk te op het dorp tot zeer laat in den avond Hel voergenomen militaire sportfeest is uitgesteld tot de volgende week tenge volge van den geweldigen regen in de voorgaande dagen. Onder zeer groote belangstelling werd te' Neuzen door het muziekgezel schap „De Vereenigde Werklieden'' ter herdenking van den jaardag van H.M. de Koningin een concert gegeven op de Markt, waarbij o. m verschillende liede ren uit den bundel „Kun je nog zingen, zing dan mee" werden uitgevoerd erf vooral door de jeugd meegezongen. Kin deren bewogen zich den geheelen na middag feestelijk getooid in optocht door de stad, des avonds ook een aantal met lampions. Begunstigd door prachtig zomerweer had Donderdag te Groedc de feestvie ring plaats ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin, 's Mor gens om 8 uur werd reveille geblazen, terwijl de militaire kapel de volksliederen van af den toren ten gehoore bracht. Daarna had te 9 uur een godsdienst oefening plaats in de Herv. en R. IC. kerk. Om 10 uur begon hel kinderfeest voor alle schoolkinderen, beslaande uit touw trekken, zakloopen, estafetteloop, bahver pen, turfrapen enz., terwijl de muziek- vereeuiging van Groede liederen speelde. Te half twee had een groote optocht plaats van de militaire kapel en muziek vereniging met de deelnemers aan de volksspelen, de versierde s jee zen, rijwie len en sportkarren. Daarna hadden tot 1 Aur weder wedstrijden plaats op het feestterrein oni fraaie prijzen. Gedurende aeze wedstrijden demonstreerden kadjer en manschappen van Nieuwvliet stoaf- oefeningen, hoogspringen, discuswerpen, poisspringen enz. Het geheel had een feestelijk en aan genaam verloop. Vooral de kleinen had den een feestelijken dag, welke hen nog lang zal heugen. Des avonds werd hier en daar een dansje gemaakt, dat het slot was van den feestdag-, te Groede gehou den. We kunnen niet nalaten een woord van hulde en dank te brengen aan de leiders van het feest, welke alle eer van hun werk hebben gehad; ook den i>ersonen welke voor de prachtige versiering zorg den, komt een woord van -lank toe VERSCHILLENDE BERICHTEN. H. M de Koningin—Moeder heeft aan Haar Dochter op Haar verjaardag ten geschenke gegeven een beddespx-ei, waarvan de geefster zelf een gedeelte heeft bewerkt. Het ontwerp is afkom stig uit het bekende atelier voor Hol- landsch Kunstnaaldwerk van Margaretha Verweij. Bij gelegenheid van de grooie kaats- partij, waarmede de Bolswardsche kermis' besloten wordt, had gisteren een treurig ongeval plaats. Op een gegeven oögën- blik stortte de groote tribune die vol volk was, en waar nog meerderen kwa men schuilen voor den opkomenden re gen. in. met gevolg dal eenigen zeer ern stig gekwetst werden. O. a. werd van onder de verwoesting een elf-jarig knaap je weggehaald, dal weinige oogenblikken later aan rte bekomen verwondingen over leed. Nog een drietal kinderen kregen min of meer érnstige kwetsuren. Oogen- blikkelijk werd hel spel geslaakt, en ging de grooie menigte toeschouwers onder den indruk van het tragisch voorval uit een. Te Parijs heeft Vrijdag een schan delijke moord plaats gehad, die maar nl te zeer de misdaden van .de bende Bon net—Gamier in herinnering brengt. Een man van zestig jaar is op zijn kantoor vermoord, toen hij daar tusschen den middag ailieen vertoefde. Met bijlslagen en messteken is de ongelukkige afge maakt door twee bandieten, van wie de eene achttien, de andere één-en-twintig jaar oud was. Na him misdaad plunder den zij de Brandkast Op het hulpge roep van den ouden man was er voor het kantoor een menigte te hoop geleo pen, waardoor de moordenaars in het kantoor gevangen kwamen be zitten. Zij hebben toen getracht daar een uitval uit de kantoordeur, door de menigjte heen, een goed heenkomen te zoeken, waarbij zij in het wilde revolverschoten Losten Het heeft him echter niet gehol pen. Beiden zijn gepakt, maar een heeft nog kans gezien zich met zijn iaata'teu revolverkogel van het leven te berooven. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Hedenmiddag vergaderde de raad van Vlissingen onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren tegenwoordig. Mededeeliugen. Mededeeling werd gedaan van een schrijven van regenten van het Gasthuis dat het verzoek van H. Marijs tot op name in dat gesticht als halve provenier door Marijs is ingetrokken Overgelegd werden de verslagen over 1916 van den reinigingsdienst, de com missie van toezicht op het M O. en van het werkloozen fonds Verder een afdruk van de resolutie aangenomen op de op 1 Juni te Am-/ slerdam gehouden vergadering van de organisaties van personeel in overheids dienst. Ingediend wordt de begrooling voor 1917. groot f 668.264,68 in ontvang en uit gaaf De begrooting zal worden gedrukt en rondgedeeld. Het reeds vroeger vermelde adres van het plaatselijk Christelijk ar beidssecretariaat, Mn den aftrek voor nood zakelijk levensonderhoud bij aangifte voor den hoofdelijken .omslag te verhoogen to;t f 606 voor gehuwden en f 450 voor ongehuwden met handhaving van de f 50 voor kinderen beneden 16 jaar. Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W„ terwijl de heer Hensel ver zoekt het advies voor of met de begroo- ,ting in te dienen. De heer Tichelman (weth.) deelde daarop mee, dal een her ziene verordening reeds door B. en Wi. is samengesteld en waarschijnlijk in de vol gende vergadering zal worden ingediend, of anders bij de begrootingsvergadering. Een adres van den heer J. J. Ilarts met de klacht over den ambtenaar van den burgerlijken stand en de verdediging van dezen ambtenaar daartegen, waarvan wij gisteren reeds gewag hebben gemaakt. De voorzitter stelt voor deze adres sen te stellen in handen van B. en W. om advies. De heer Sta verman acht de zaak heel eenvoudig; er is een ambtenaar, die al jaren lang de verordening niet naleeft en laat doorschemeren, dat de verorde ning niet aeugf, zoodat öf die ambtenaar reeds lang zijn bezwaren ter kennis van B en Wi. had moeten brengen öf reeds jaren lang op schromelijke wijze buiten zijn boekje is gegaan. Spr zou hier gaarne meer van zeggen, doch verzocht dit straks te mogeu doen in een verga dering met gesloten deuren. Aldus zal geschieden. Een verzoek van de vereeniging Zee vaartschool om de subsidie welke in Oc tober 1905 gegeven werd voor de machi~ nistenafdeeling ad f 600 per jaar en welke subsidie met 1 Mei 1917 zou ein digen, wederom te verleenen voor on- bepaalden tijd Het bestuur wijst erop dal deze afdeeling in totaal bezocht is door 367 leerlingen, van wie 172 uil Vlissingen. Van hen die examen deden slaagden 78 pel. Een adres van P J. Welerings. die voor het plaatsen van stoelen en tafels voor zijn café Juliana op den Boulevard de Ruijler eerst f 10 en nu f 20 betaalt, dal hij dit onbillijk acht en dat zijn zaak mei ondergang wordl bedreigd door het afsluiten van een deel van den Boulevard. Adressant vraagt hem de vergunning gra tis or tegen veel billijker prijs le laten behouden. Een adres van de politieagentenvereem- ging. waarin deze verzoekt de salarissen van de agenten te herzien en te bepalen voor hoofdagenten van f 19 tol f 21 per week niet vier jaarlijksche verhoogingen van f 0.50 per wfóèk en voor de agenten op f 15 tot f 18 met zes jaarlijksche ver hoogiugeu, zulks mét afschaffing van het bestaande klasseslmsel en dientengevolge hel minder politieaorps te doen bestaan uil hoofdagenten ei agenten. In een bijgevoegde memorie van toe lichting wordt gewezen op de noodzake lijkheid dat een politieman onafhankelijk is. ook wordt vergeleken, dal een timmer man of metselaar, die wel wat bij kunnen verdienen, 23 en 24 cent per uur ver aiehd en de agenten thans, hoofdagenten 21 een tiende, eerste klasse 19 negen tiende, tweede klasse IS zeven tiende en derde klasse 17 zeven tiende cent. Een adres van de beheerders van de exploitatie van arbeiderstuintjes „Levens lust" waarin zij mededeelen. dal een groot' aantal sollicitanten zich hebben aangemeld voor hel verkrijgen van arbei derstuintjes, en dal zij niet meer als vroe ger grond van de Schelde kunnen krij gen omdat die maatschappij, niet meer over grond beschikt; dat een zesjarige praktijk bewezen liee/t, dal er bij de ar beiders te Vlissingen groote animo bestaat voor hel bebouwen van een akker; dat dit niet alleen de betrokken arbeiders ten goede komt, doch ook de gemeente met liaar groot grondbezit, want voor akkerbebouwing wordt hoogere pacht be- taald dan voor weilandexploitatie en de arbeiaersakkerbouw, noewel geheel voor eigen gebruik geschiedende, komt ae ge meentelijke groenten- en fruitveiling ten goede in dezen zin, dat daardoor het oogenblik, waarop de veiling tot export zal aanleiding geven, vervroegd wordt. Daarom wordt gevraagd dat de gemeente eenige hectaren geschikten grond afstaat voor een pacht, eenigszins hooger uanvde pacht die de gemeente thans van de weilanden ontvangt. De zitting duurt voort. i GYMNASIUM MIDDELBURG. Bij de heden gehouden herexamens aan het gymnasium alhier slaagden. voor de 1ste klasse A. Viruly2e al. A. Mijs; 3e kl W Beijers; 6e kl. J. H.: Nieuwenhuijs. Afgewezen werd één candidaat vmr de 6e kl BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2,18 u 5 ->/o Nederland 103 een zestiende: 2'/s o/0 Nederl. Wi. Scliuid 64%3 o/o do Oblig. 75%3 'J/o do. Cerl 75. Kon. Petrol Aand 490; Gecous. Holl. •181— 178V»Perlak 46; Amsterd. rubber 193; Nederl. do. 68. Ned Amerik. vaart 405; Nieuwe do 395; Kon. Iioll. Lloyd 181; Kon Ned. Stqomb. Mij. 213'/o. Prolongatie 11/2 °/o Anaconda 176; Steels 93Vs; Denver 151/2 Erie 381/2; Miss Kansas Texas 61/1; C»r Foundry 651/2, Hide Leather 57; Comj- tnon Marine 45%—45%; Prefered lo. 196; Cert v. Obl. do. 101%; Maxwell 10% Lappen do. 86; Cigars 48; Studebaker 1271/s. v TEGEN EEN BOOM GEREDEN. De reserve le luitenant der cavalerie P. de Weijer is heden met zijn motorrij wiel onder St. Oedenrode tegen een boom gereden. Hedenmorgen werd zijn. lijk op den weg gevonden. HOSPITAALSCHIP VOOR HARING- VISSCHERS. Naar vernomen wordt, zal een loods- schoener worden aangewezen als hos pitaalschip voor haringvisschers. OVERLEDEN. LONDEN, 1 Sept. Uit Buenos Ayres. wordt geseind, dat de Nederlandsche ge zant en gevolmachtigd minister voor Ar gentinië, Paraguay en Uruguay, de heer L. van Riet, overleden is (Volgens bericht uit Den Haag is hij overleden aan longontsteking.) ROEMEENSCH LEGERBERICT/ i' LONDEN, 1 Sept. Het volgende Ie- gerbericht is te Boekarest op 29 Augs. uitgegeven Op het N. en W front trokken Roe- meensclie troepen in den nacht; van 27 Augustus de Oostenrijksch-ïïongaarscho grens over en bereikjeii na vrij ff ven- ven dige gevechten 0 a den Vagad Zela berg, ten N. W. van Nvorgpo. Onze artillerie van Varviozova beschoot Orsova en vernielde een petrolemnclepöt. Hel le legercorps heeft 7 officieren en 734 man gevangen gemaakt. Een gewapende vijandelijke sleepboot opende hel vuur tegen Turnuseverin, doch took zich voor het vuur van onze batterijen naar Orsova terug Oostonrijk-Hongaarsche monitors open den het vuur tegen Giurgevo, doch wer den door ons artillerievuur gedwongen zich terug te trekken. OOK PORTUGEEZEN NAAR SALONIKI ZüRICH, 1 Sept. VoJgenS berichten uit Parijs, zijn gedurende de laatste Jagen twee regimenten Portugeesche infanterie te Marseille aangekomen. Zij zullen naar Saloniki worden getransporteerd. EEN BOELGAARSCHE TERUGTOCHT? LONDEN, 1 Sept. De „Daily Mail" ver neemt uit Athene, dat de Servische cava lerie verscheidene plaatsen in Macedonië door de Boelgaren ontruimd! heeft gevon den, zoodat het schijnt, dar de Boelgaar- sche troepen Macedonië beginnen le onlt- ruimen, BERLIJN, 1 Sept, (Pari.) Volgens be richten uit Sophia hebben de Boelgaar- sche legers van den rechter- en 'likker- vleugel nieuwe stollingen ingenomen, die een gunstiger opstelling van hunne legers waarborgen en de Boelgaarsche troepen tegen verassingen vrijwaren. Het zal tlians den Roelgaren gemakke lijk vallen in de toekomst een defensieve zoowel als offensieve houding 'ban te ne men (Dit. bericht schijnt dus de telegrammen uit de ochtendbladen, volgens welke de Boelgaren terugtrekken, te bevestigen.)' HET DREIGENDE SPOORWEG CONFLICT IN DE VER STATEN. WASHINGTON, 1 Sept De wet Ln ver band met de oplossing van het spoorweg- conflict, die "heden is ingediend in da Kamer van Afgevaardigden, bevat de machtiging tot invoering van den 8-urigem werkdag; de benoeming van een speciale commissie, die belast is met het onder zoek naar de uitwerking ervan; uitbrei ding van het ledental van de Gorumeroe- Commission en het onder militair beheer stellen van de spoorwegen bij staking. Indien de wet overtreden wordt, staat er een boete op van 100 tot 1000 dollar, subs, gevangenisstraf van een jaar SCHEEPVAARTBERICHTEN Stoomb. Mij. Nederland. Rembrandt, thuisreis, vertrok 30 Aug. van Sabang. Grotius vertrok 29 Aug. van Las Pal- imas. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT MIDDELBURG. De muziek der militaire wielrijders! wil er alles aan doen om toch nog een feestelijke stemming aan dezen door het oranjezonnetje begunstigden Koninginne dag te geven. Hedenmiddag beklommen ae mannen te half vier de muziektent en beginnende met het volkslied gaven zij daar een concert tot half zes. Het was een zeldzaam voorkomend feit, dag {ge durende de drukte van den marktdag de muziek over de Markt weerklonk, maar welkom was het zeker aan Je zeer tal rijke marktbezoekers. De muziekuitvoering welke hedenavond op de Markt plaats zou hebben vervalt hierdoor Heden is op verzoek van de politie gevankelijk uit Koewacht naar hier ge bracht een man, verdacht van schaking van een meisje uil onze stad. Morgen hopen wij op deze zaak nader terug le komen DE CRISIS IN DE A N. D B Het bestuur en de bondsraad hebben besloten hun ontslag niet te handhaven OLYMPISCHE SPELEN. De voetbalwedstrijden voor de Olym pische spelen in het. stadion hadden he den het volgende verloop; Go ahead— Be-Quick 4—0; Sparta—Go ahead 2—0. Gisteren won WiUeni II met 4—1 van Be-Quick. Hedenmiddag speelden nog Wil lem II en Sparta, van welken wedstrijd .ons de uitslag nog niet bereikte DUITSCH LEGERBER1CHT. BERLIJN, 31 Augs. off. Westelijk^oorlogstooneel la-den fi'ontsecfor aan weerzijden van Armentières ontwikkelde de vijand le vendige actie Sterke infatoterieaan val len van verkenniugsafdeelingen werden afgeslagen. Bij Roclincourt maakte een Duitsche patroelje ten N van Atrecht in de Bu- gelsehe loopgraven een aantal gevange nen. Aan weerzijden der Somme bleef het vuur zeer zwak Gistermiddag ging ten Z van Martinpuich een loopgraaf ver loren. in het Maasglebied heerschte kalmte Oostelijk oorlogstooneel. Ten W van Riga, aan het bruggehoofd van Dwinsk, in de buurt van de Stochod, ten Z O van ICowel, ten Z. W. van Loetsk en in enkele sectoren van het leger van Von Bottoner hebben levendige ar lil Icriegë ve ch ton plaats In de Karpaten namen, wij bij de be storming van ICupnl een oïficier en 199 man gevangen. Vijandelijke tegenaanval len zijn afgeslagen. Bij het uitvoeren» van aanvallen op de [militaire werken van Loetsk" en Tosc- zyn schoten onze vliegfers drie vijan delijke vliegtuigen neer. Een ander is 29 dezer bij Nistowadi aan de Berezina buiten gevecht gesteld. B a 1 k a n-0 orlogstooneel. Geen voorvallen van eenige beteekenis. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 31 Aug 3 uur n.ru. off. Kal me nacht op het grootste deel van het fiont. In Lotharingen hebben de Duitschers gisteren op heleinde van den nacht een aanval beproefd in bet bosch van Parroy en zijn in een gedeelte der Fransche loopgraven binnengedrongen, waar zij onmiddellijk door een tegenaanval weer uit verdreven zijn KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Giethoorn: J. J. Ph, Va- leton, te Weerselo. Bedankt voor Bunnik en Vechten: A. Warraolts Nzn., te Neerlangbroek Geref Kerken Beroepen to Edam. P. C. de Bruyn, cand. te Arnhem. Het Provinciaal college van toezicht (Ingezonden t M. d R Op Donderdag 7 September a s zal te Middelburg eene kiesvèrgadering voor drie leden van het Provinciaal college van toezicht gehouden women, waar van er twee zijn ter vervulling van va catures, ontstaan door het overlijd in van de heeren F de Brce te Neuzen en uir. van der Vliet te Zierikzce Het is steeds eene vaste gewoonte/ geweest om uit ieder district een. lid te kiezen, en bij een ontstane vacature een nieuw lid uit dezelfde streek te be noemen. Tevens is hel steeds eepe va>le ge woonte, om op de kiesverghdering, bij

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2