LAATSFE BERICHTEN vens de heeren W. Bijl en M. Rijsten- bil Az. In de gisteren te S t a v e n i s s e ge houden gemeenteraadszitting werd mede gedeeld, dat de buiten gebruik gestelde brandkast door het waterschap Stavö- nisse voor een lagen prijs aan de gemeen te is afgestaan, wat dankbaar is aanvaard. Een verzoete van den heer N. A Quist als onderwijzer om eervol ontslag werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Als onderwijzeres aan de herha lingsschool voor meisjes werd mede be noemd mej M. J. dc Jager Op verzoek werd met ingang van t Jan. a.s. eervol ontslag verleend aan C. de .Vos als onderhouder van de begraaf plaats. Mede werd besloten hiervoor geen opvolger aan te stellen, maar de daaraan verbonden werkzaamheden aan den ge meentewerkman op te dragen. Voorloopig vastgesteld werd de reke ning der gemeente over 1915 en goed gekeurd die van het burg. armbestuur. Vastgesteld werd een wijziging in de verordening als bedoeld in art 71 van de drankwet (inzake drankbestrijding bij eventucelc demobilisatie). Een wijziging werd gebracht in de verordening op de jaarwedden van het onderwijzend personeel. De tractemenfen werden mol ingang van 1 Jan. as. ge bracht op f 50 boven hel minimum, ter wijl de eventueele verhoogingen om de 4 jaar (in plaats van om de 5 jaar) zul len plaals hebben. Hel tractement van hel hoofd der school werd bepaald als volgt: beneden 4 dienstjaren f 1000, van 4—8 f1050; van 8-12 f 1100 van 12-16 f 1150 en boven 16 jaar f 1200 Nog werd een wijziging gebracht in zake de Vergunningsrechten. Die belas ting werd per f 50 huurwaarde Icrugge bracht van f 12.50 op f750. Bepaald werd dat de candidaatstelling voor oen lid, van den gemeenteraad (vac.-C L. Dorst) zal plaatshebben 22 Sept., ae stemming 3 Oct. en een eventueele herstemming op 13 Oct. a.s. In de Dinsdag gehouden raadsver gadering van Poortvliet, waar afwe zig was de heer M. G. van Nieuwenhuij- zen, werd de gemeen tere kening. over 1915 voorloopig vastgesteld met een batig slot van f 1366,61. Vervolgens werd aangeboden de be groeting voor het dienstjaar 1917. - Gewijzigd en nader vastgesteld werden de voorwaarden waarop de gemeente oon- cessie verleent aan de N. V. waterleiding maatschappij Tholen voor hel leggen en hebben van waterleidingbuizen in den gemeentegrond en het gemeentewater en voor het leveren van water. Ten slotte werd goedgekeurd de be- grooling 1917 van het weezen armbe stuur met een eindcijfer .van f 13.589 95. RAAD VAN THOLEN. In de Dinsdag gehouden vergadering van aen raad der gemeente Tholen werden een vijftal bezwaarschriften tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag in handen gesteld van de commissie, ter wijl eenige ingekomen stukken voor ken nisgeving werden aangenomen. Op een verzoek van het besiuur der vereeniging van ambtenaren der gemeenle- finaueiën om de comptabele ambtenaren der gemeente de in September te bonden' tentoonstelling te laten bezoeken werd met op 4 na algemeene stemmen gunstig beschikt; de heeren Noske. G A. II. Wag tno, Quist en Van Hiele stemden legen toen de voorzitter op eendoor hem daartoe gedane vraag mededeelde djat dc hierop vallende kosten ten laste der ge meente komen. De hee.r Noske was van mecning flat waar een dergelijk bezoel: dienstig is voor het uitbreiden van ken nis, dit evenals bij andere inrichtingen geschiedt, door den betrokken persoon behoort te worden bekostigd Hierna kwam aan de orde een adres van den kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Tholen, houdende verzoek de kermb dit jaar niet te doen doorgaan of geheel af te schaffen. Alvorens dit adres in behandeling te ne men, wees de voorzitter er op flat dc ge- meentebode, tevens marktmeester, bij af schaffing der kermis een deel zijner in komsten komt te missen en dat hiermede wl rekening mag worden gehouden. Meerdere leden spraken zich in dien geest uit en in beginsel werd besloten den bode een nader le bepalen verbooging zijner jaarwedde toe te kennen. Op het adres om geen kermis meer te doen plaats hebben werd afwijzend beschikt Voor afschaffing waren de heeren 1'. A. de Jong. L. van Hiele en A. Quisl. Ier wijl de heer Holleslelle zich van stemming onthield. Daarna kwam een voorstel van den hoer Van Hiele, om de kermis dit jaar tengevolge der tijdsomstandigheden niet Ie doen ooorgaan in stemming: ook dit werd verworpen; de heeren Dc Jong, irollesfelle, Quist en Van Hiele stemden voor. Fcn schrijven van den heer G Engel- vaart verzoekende vergunning o:n zich vrijwillig ie mogen verbinden als admi nistratief onderofficier bij hei reserve- personeel der landmacht, werd aange houden. daar de schoolcommissie hier over nog geen advies heeft verstrekt. De begrooting en gemeenterekening word aangeboden, benevens die van de armbesturen die in handen werden ge steld van de commissie. Met algemeene stemmen werd goedge keurd hel voorstel der gascommisste om bij grooter verbruik dan 3000 kub. Meter gas per jaar, den prijs te bepalen op 7 cent per kub. M., dit is op denzelfden vcet als de verbruikers van motorgas. Vervolgens werd behandeld een voor stel om den prijs van de geneesmiddelen benoodigd voor het armbestuur te ver- hoogen. De voorzitter deelde mede da! de ge- nvoonte-geneesheer reeds cenigen tijd ge leden hem er, op wees dat door de steeds stijgende prijzen van geneesmiddelen het niet mogelijk was deze tot den ouden prijs te blijven leveren. De heer Quist vindt een verhooging niet noodig, z. i kunnen zulke heeren wel wat minder verdienen, daar ze toch allen maar fortuin op fortuin maken De heer De Jong daarentegen stelde in het licht dat evenals alle artikelen, ook de geneesmiddelen minstens IÓ0 pet. of meer in prijs zijn gestegen en dus een verhooging billijk kan geaclit worden. De heer Moelker wees er eveneens op, dat verschillende artikelen aan prijsver hooging onderhevig zijn, terwijl het hier een maatregel van tijdelijken aard is Bovendien acht spr. dat geneesheeren wel zoo hoog staan dat ze geen misbruik van dan toestand zullen maken. De melkverordening kwam nog eens ter tafel teneinde een wijziging aan te bren gen. Dc heer Wageuiaker betoogde het noodzakelijke van op ongezelle tijden een monster te laten nemen, b.v. door den gemeenteveldwachter hiervoor aan le wijzen. De heer Noske achtte het wenschelijk dat indien er monsters zijn genomen, de uitslag van het onderzoek wordt be kend gemaakt. Dc voorzitter deed toezegging van wij ziging. De verbreeding van de Oudelandsche Poort kwam weder ter sprake. Jhr. Van Yredenburgh wees ei' op dat, indien de verbetering zoo lang op zich laat wach ten, de autoniobielclub, die f250 subsi die geeft, deze subsidieverlcening wel eens zou kunnen intrekken; spr. begrijpt bovendien niet waarom men zoo bang schijnt te zijn aan die zijde van de stad iets le doen. Na veel discussies besloot men om ge leidelijk door te gaan met het storten van grond en dan het volgend jaar te trachten het werk le beëindigen. Vervolgens werd een crediet verstrekt Ier bestrijding van de kosten der dislri- buliewel. Bij de rondvraag deed de heer Quist weder eens een aaiival op de „Iers. en Thoolsche Courant", daar de commissie tol wering van schoolverzuim in ham- verslas betreffende de zaak-Luijendijk, heigeen spr. dienaangaande gezegd had in een der vorige vergaderingen, had overgenomen uit genoemde courant, die volgens hem steeds wat van rechts komt verdraait. De heer Noske besprak eenige slraton- vorbelering, terwijl de heer Moelker erop wees dat bij reclames hoofdelijken om slag men steeds spreekt van do commis sie, waar hieruit blijkt dat een groot ge- lal der aangeslagenën van meening is dat de commissie de aanslagen regelt, nchlla hij het niet overbodig er op le wijzen dat het niet de commissie is die de aanslagen regelt, doch dat deze door den geheelen raad worden vastgesteld. .Daarna werd de openbare vergadering gesloten en ging de raad over in een zit ting met gesloten deuren. UITSLAG HENGSTENKEURINGEN Fe&en had le Goes de centrale Iceu- 'ng plaats, uitgaande van de provinciale regelingscommissie voor- de paardenfok. leer ij in Zeeland. Uitgeloofd waren voor 3-jarige dek hengsten 1913 7 premiën en wel van f 240, f 230, f 220, f 210, f 200, f 190 eu f 180; 7 gToote zilveren medailles voor prijswinners en kleine zilveren me dailles voor plaatsvervangers Bekroond werden: „C.arbovan W ten Haaf uit N'oordgouwe, bekroniug nummer 3, Pierrot' van G. Luijk eu M Verburg uit Vlake en Kamperland, be- krcningscijfer 8; „Opera van de Heag- st( uvereeniging Oost-Zuid-Beveland te Kruiningen, bekroningscijfer 6; „Cro quet" van A. van Hooiteghem u|t Kruiningen, bekroningscijfer 1; „Citoyen" van A. Herweijer te St Kruis, bekronings cijfer 7; „Consul II" van A. Moggree te Schoondijko^Clairon de Maldeghem van H. J 'Aernoudis 'uit Sluis, bekroningscijfer 2. „Cadi" van J. van der Meulen, Sluis, bekroningscijfer 10; „Espodon" van A X Aenioudts, Sluis, bekroningscijfer 5; „Bru no dc Lapscheure" van L. Lancriet uit Aardenburg, bekroningscijfer 4. „Hercule de Meerdonck" van P Vael -IJsebaert te St. Janstcen. „Autocraat van Ph J. van -Dixhoorn, Avel, bekroningscijfer 11; „Baron de Ways" van L O 1. Daelman, Westdorpe, bekroningscijfer 9. Tevens had de keuring plaats van 1- jarige dekhengsten van 1912 Uitgeloofd waren 7 premies van f 295, f 280, f 275, f 260, f 245. f 230 en f215 en 7 greote zilveren medailles voor de prijswinners en kleine zilveren medailles voor de plaatsvervangers: Bekroond werden „Bombo" van de hengsten vereeniging „SI Phi'ipsland" te St. Philipsland, bekroningscijfer 1„Her en le de Wich" van Gebrs Klompe, te Dreischor, bekroningscijfer 10; „Mo narch" van W ten Haaf Hz te Zieriüé-t zee, bekroningscijfer T, „Montjoie" van F Koqpman Cz Zierikzee„Chanchard de Lapscheure" van de hengstenvereeni- ging Cats, bekroningscijfer 9; „Cores"' van Iz Boone te Waarde, bekronings cijfer 6; „Indigene de les Chines" va-i II J Aernouls en P Dees uit Sluis en Kattendijke, "bekroningscijfer 2; „Pierrot de Waterloo" van A. X. Aernouts, Sluis, bekroningscijfer 5; „Markies de Zuijen" \an H J Aernouls, Sluis; „Max de Ia Cour" van Em Bonte uit Sluis; j,Blocus" van G Buijsse te Biervliet, bekronings cijfer 3; ,,Dodu' van de Wed, F. Hoef nagels te Clinge, bekroningscijfer 8; „Fleur de Volcan" van G. A Goiethalst uit Sluiskil, bekroningscijfer 15; Vijf- en zesjarige dekhengsten 1911 1910, 10 premies van f 375 f 355, f335, f 315, f 290, f 270, f 250, f 230, f 210, f 190, 10 groole zilveren medailles voor de prijsw inners en kleine zilveren medail les voor de plaatsvervangers. Bekroond „Max de Knocke' van de hengsten veree niging St. Maartensdijk en o bekronings cijfer 4. ,Vical dc Knocke" van de heng- stenvereen. „Tholen", bekroningscijfer 11, „Inbattable" van L. de Jager Gz e. a„ Wolfaartsdijk, bekroningscijfer 12; „Clian- tecler" van A. v Dijke c. a. 's Gravenpol der, bekroningscijfer 15; „Avenir" de l'E- cluse" van H J Aernoudts, Sluis, be kroningscijfer 6; „Mon rève de Feluy, van Em Bonte, Sluis, bekroningscijfer 7, „Lutes" van P van Chriet, Aardenburg, bekroningscijfer 3; „Robert de Gogne- beau", hengsten vereeniging „Grauw" be- kroningsnummer 2; „Bristol" van de heng- stenvereeniging Vooruitgang Kloetinge, be kroningscijfer 8; „Néro" van P. Vael IJsebaert, St. Jansteen, bekroningsnummer 9, „Golossc" van A. M Daelman, West- dorpe, bekroningscijfer 1; „Monaco' van de Hengsten vereeniging de Toekomst, le Axel, bekroningscijfer 10; „Jules de Kiel" van J de Putter Jz Axel, bekroningscijfer 13. .Arcau", van de hengstenvereenign*g Eigen Hulp, Axel, bekroningscijfer 16; „Albanais" van de hengstenvereeniging Westdorpe, bekroningscijfer 5; „Louis" van G van Waes, Westdorpe, bekronings cijfer 14. RAAD VAN BIERVLIET. In de raadsvergadering te Biervliet op Woensdag jl. werd besloten aan A Mi- chic'se op zijn verzoek eervol ontslag le verleenen als grafdelver, met ingang van 1 Octobsr. De afbraak van liet oude schoolhuis zal worden verkocht, terwijl aan de regeering gevraagd zal worden den hoofdelijken omslag van f 6500 tol f 8000 te inogen verhoogen. In zake den duurtetoeslag werd be- slolcn den gemeente-ambtenaren met in gang van 1917 éen bedrag van f 25 toe Ij- kennen dan de salarissen van hoog stens f 600. UIT DEN HAAG. Hoewel ook nu van overheidswege geen feestbetoon plaats vond, had de residentie beder loch een feestelijk aanzien door de vele vlaggen, terwijl vele bezoekers van buiten kwamen. Voor liet Iluis ten Bosch had te elf uur een hartelijke ontmoeting plaats tus- schen de leden der koninklijke familie, toen de Koningin-Moeder daar aankwam en de Koningin en de Prins naai- builen; kwamen, terwijl de Prinses juisl van een w;andefing terugkeerde. De Kofiingin ontving om twaalf uur Ministers en andere autoriteiten. In de felicitalieregisters ten paleizc, werd druk geteekend. De serenade he denavond voor het Huis ten Bosch be looft veel. UIT AMSTERDAM. Een stoel van enkele duizenden dia mant )»e werkers trok hedenochtend om half *1 f langs de diamantslijperijen om de personeelen tol -spontaan stopzetten van hel werk aan le zeilen. Hel ligt in de bedoeling voor lieden de geheele industrie stop te zeiten, omdat de werklieden iu verband met de bestuurscrisis in den bond loch niet aan hel werk te houden zijn. Hedenmiddag zal een groole demon stra- lie worden gehouden en aan het bestuur worden meegedeeld, dat de bondsleden niet weer aan hel werk zullen gaan voor hel bestuur verklaard heeft aan "te zullen blijven. De bekende motie van het comité is mei groole meerderheid aangenomen. Voor stemden 4155 leden,- tegen 399 le den, terwijl 29 bl^ncostemmen waren uitgebracht. Er verzamelde zich tegen twaalf uur voor het gebouw vaïv den A N. D B in de Pl-uilage Franse Ir- Laan een menigte v°n ongeveer 5000 uiamantbewerkers. Ook had een bloeanenbetooging plaats van vrouwen van diamantbewerkers. Jan van Zutfen heeft meegedeeld, dat het bestuur na de hartelijke hetpoging ter vergadering van gisterenavond óruslig zou moeten overwegen wat het te doen slaat. De heer Henri Polak werd per auto gehaald en toen hij voor het gebouw aan kwam werd hem een overstelpende ont vangst bereid. Hem werden bloomen aan geboden, die hij niet aannam Het bestuur vergaderde daarop om zijn hesluit vast le stellen. Te half drie hedenmiddag zou dil op hel terrein van den vroegeren Park schouwburg waarschijnlijk worden mee gedeeld. GEBREK AAN GRONDSTOFFEN. De Goudsehe' machinale garenspinnerij le Gouda wordt wegens grondstoffenge brek stopgezet, tenzij van Regeeringswege Nederlundsch vlas tegen redelijke prijzen beschikbaar komt. Ongeveer 250 werk lieden worden anders werkloos. SCHEEPSBERICHTEN.. Het Nederlandsch stoomschip „Bre da is te Vlissingeu aangekomen om aan de electrotinfabriek een lading tinafval in te nemen. BO'ELGAARSCH LEGER BERICHT. SOPHIA, 31 Aagt off Op hel Macedonisch front is de toe stand over het algemeen onveranderd Onze troepen die Öe hun aangewezen stellingen bereikten, hebben zich daar vaslgezet Nadat de nederlagen, die wij den vijand toebrachten, zijn offensief hadden doen mislukken, heeft de tegen stander zich bepaald tot artillerievuur zonder uitwerking over het geheele front Slechts ten N van hel Ostrowomeer en in het da! van Malniztza trachtte de vijand tevergeefs door tegenaanvallen de verloren stellingen te heroveren en zijn- hachelijke positie te verbeteren, doch al zijne pogingen werden verijdeld. 'Op het Tachinomeer hebben wij door ons artillerievuur twee stoombooten van den vijand gebombardeerd. De vijande lijke vloot beschoot zonder succes den mond van de Mesta. Ben vliegtuigeskader deed een aanval op het station van Buk, zonder dat ie mand werd getroffen of schade werd éangericlit. UIT GRIEKENLAND. LONDEN, 31 Aug. De correspondent v£ u Engejsche bladen te Saloniki Ward Price seint. dat. naar verluid,!, koning Fore'antijr. naar Larissa is gevlucht, waar hij door een escorte van 300 Duitsc'.ie uh'anen werd opgewacht (Onder zeer streng voorbehoud Red. M. Cl A VERGADERINGEN EN CONCERTEN TE MIDDELBURG. lederen dag, behalve Dinsdags, Bios- coop-Strengholt 7—12, Zondags 6—12. Vrijdag ISept. Feestavond ler gele genheid 25-jarig bestadn van de G. S. vereeniging Medioburgum. Schuttershof 's avonds 7»/» uur. Maandag 4 Sept. Gymnastiekuitvoe- ring Gewest Zeeland N. G. V. Mo lenwater n.m. 1 uur. Zondag 10 Sepl. Zondagavondconcert. Schuttershof, 8 u. Vrijdag 15 Sept. Abonnementscon cert Schuttershof, 8 u. V r ij d a fi 29 September. Kerkconcert Tilia Hill. Nieuwe Kerk. Maandag 9 October, Nal. Gezelscnap, prof. dr. Th. J. Stomps. Maandag 23 October. Nal. Gezelschap, prof. dr. Th. J. Stomps. Dinsdag 31 October. Concert Kathl. Parlow, Concertzaal. Maandag 13 Nov. Nat. Gezelschap, dr. R. de Josselin de Jong. Dinsdag 21 November, Concert- en Ge hoorz. Concert Zangv. T. O. en U. Maandag 27 November, Nat. Gezelsch prof. dr. H. Jordan. Donderdag 7 December. Concert en Gehoorz. Ver. v. Inst. Muziek. Dinsdag 10 Dec Concert Josef Pem- baur, Concertzaal. Maandag 18 December, Nat. Gezelsch., dr. J. Cltay. 1917. Maandag 22 Januari, Nat. Gezelschap, prof. dr. J. H. F. Kohlbrugge. Maandag 12 Februari, Nat. Geaeïsch., dr. H. van der Hoeven Jr. Woensdag 21 Februari. Nat. Gezelsch., A. F. J. Porlielje, inspecteur van „Artis". 's Middags lezing voor scholieren. Dinsdag 27 Febr. Concert Holl. Strijk kwartet, Concertzaal. Maandag 12 Maart. Nat. Gezelschap, prof. dr. W. Reinders. Dinsdag 8 Mei. Concert- en Gehoorz Concert Zongv. T. O. en U. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform 7 Sept. Notarishuis, Touwwerk, Verhulst. 12 Sept. Veere, Inspan, Blaupot ten Cate. 12 Sept. Vlissingen, Huizen, Paap. 21 Sept. Groede. Bouwland, Beuningh. 27 Sepl Abeele, Inspan. Blaupot ten Cate TE HOUDEN AANBESTEDINGEN Woensdag 6 Sept. 1916!, 11 u. Pro vinciaal bestuur, Abdij, Middelburg. Los sen en leggen gew. betonplaten eer verb, van de boordvoorz. v/h. Kanaal door Walcheren, Zie Ned. Staatscourant No. 185. De „Middelburgsche Courant" wordi 'savonds te zes uren in Goes bezorgd Dagelijks worden, tegen f 1.30 per kwartaal, abonnementen aangenomen dooi den agent P. A. H. PIETERMAN. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT GOES. In de in Hotel Centraal te Goes; gehouden vergadering van de Vereeni ging Handelsbelangen, heeft de voor zitter, de heer J M. de Jonge Mz. ver slag uitgebracht van de te Rotterdam gehouden algemeene vergadering van deu Middenstandsbond en van hetgeen de vereeniging deed ten gunste der winke liers in verband met de distributie vau le vensmiddelen. Tot afgevaardigde naar de vergadering van, den middenstandsbond, op 6 er, 7 Sept te Leiden te houden, werd de heer C Oranje aangewezen In het bestuur van de glas verzek'ring waarover de heer Wattez rekenng en verantwoording deed, werden gekozen de heeren B Fabery de Jonge en W J. M. Bitter Na een levendige gedachtemvisscling inzake maatregelen ter bevordering van het Goesche marktbezoek, werd beslopen, dat het bestuur op de alg verg in September deze kwestie ler tafel zal brengen. UIT DEN HAAG. Door den Minister van Landbouw ',s aan de burgemeesters medegedeeld ,1a? dc rogge van den nieuwen oogst door de regeering aan de gemeenten zal worden geleverd voor f9 10 per H L van 70 K.G en aan bakkers moet worden ge leverd vöor f 6.30 per idem. Het or- schil a f 2.80 wordt voor negen tien den gedragen door heL' Rijk en één tiende door de gemeenten Het is 's Minister's bedoeling in het vervolg in alle gemeen ten ook goedkoop roggebrood op de zelfde voorwaarden .als bruinbrood, be schikbaar te stellen. De maximum hoe veelheid op een roggebrood kaart ver krijgbaar, is gemiddeld drie K G pet- week en per persoon. Aan personen wordt slechts één broodsoort (bruinbrood of roggebrood) goedkoop verstrekt De maximale hoeveelheid goedkoop bi ma- brood wórdt teruggebracht van /s K G. per dag op 3 Iv G. brood per persoon jy.r week en ongebuild meel van 3Va H G per dag tot 21 H G. per week, per per soon De roggebroodprijs zal door een provinciale broodcommissie worden vast gesteld Naar wordt vernomen, wordt door be moeiing van de Nijverheidscommissie in zake de harihgkwestie de beleende rege ling getroffen, waarbij minstens 20 pet. v:m de vangst, zijnde dc hoeveelheid, benoodigd voor binneulandsch "verbruik volgens gegevens der Nijverheidscommis sie, in Nederland mag blijven, 20 pet. naar Duitschland gaat en de-overige 60 pet. geëxporteerd kan worden naar alle landen, die niet aan Engeland vijandig zijn. Voor zoover die export minder op brengt dan de prijs door Duitschland besteed, vergoedt Engeland 30 shilling per I'5 K.G. Deze bijslag geldt dus niet voor hetgeen boven de 20 pet. iu Neder land blijft. De regeling geldt tot het einde van hel vischseizoen, Maart 1917, en wordt uitgevoerd onder toezicht der Nij- verheiascommissie. Aan de vrijgelaten schepen wordt de directe schade volledig vergoed Verwacht, wordt binnenkort een uit voerverbod Van jute in eiken vorm (met inbegrip van jutelompen) en een regeling omtrent uitvoervergunning ouoer bijzon dere voorwaarden voor gevulde jutezak keil en jute-emballage. Komt dil verbod lol stand dan is onbelemmerde invoer van jute uit Engeland tegemoet ie, zien. De heeren Delprat en Doyer. resp. worzitter en secretaris der Nijverheids- commissie, en IJssel de Schepper, direc leur der Kon. Stearine Kaarsenfabriek „Gouoa", hebben na een bespreking met vertegenwoordigers der Enge'sche regee ring dc zoogenaamde glycerinekwesUe. lot een bevredigende oplossing gebracht GOEDKOOP ROGGEBROOD. Ho' ligt in de bedoeling .van den Mi- a'stf-r voorlaan goedkoop rogge brood, op dezelfde voorwaardep als. bruinbrood, beschikbaar te stellen. Men zie verder: „Uit den Haag" DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 30 Aug off. (.Verkorti. Des avonds en des nachts sierke aanvallen vanuit de linie Ovillers- Pozières en tusschen GuiUemont, Maure- f.as, terwijl aansluitend tot aan de Som- me en de overzijde daarvan, lot in de sfreek van Chily, de tot beste mingj gcreedzijnde vijand ook des nachts, in zijn loopgraven werd gehouden Wij hebben onze stellingen vo.'konieu gehandhaafd Ten N. van de linie Oviilers-Poziëreu hebben onze dappere (roepen ïn oen hevig gevecht van man tegen mai dc op enkele punten binnengedrongen Engel-, sche ofdeelingen teruggeworpen v UIT IFET BOELGAARSCH LEGER BERICHT Op den linker vleugel hebben Boei- gaarsche troepen, na alle Erigels"li-I'r.m schc- strijdkrachten uit de streek Se res- Drama-Kawalla, achter de Stro'ema en het Taliinosnfeer te hebben terugge worpen, zich vastgezet in nieuwe silellhw gen len O van de Stroema eu la-igs, de Egefsche kust van de golf van Or- fano lot aan den mond van de Mes'.a.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2