LAATSTE BERICHTEN. Magekomen Berichten. zocht, lil het linkerraam, waar land schappen en geure stukjes zijn bijeen- gebracht, vindt men een eenig mooie fo to van den krommen boom op het Koepoorlsholwerk in rijp op een misti- gen morgen en ook de berijpte boom in den avond, een kunstlichtopname, is heel mooi. Rechts ziet men eenige ar tistieke portretfoto's en portretten, waar van naast de goede gelijkenis vooral de keurige afwerking treft. Eenige huizen verder etaleert de heer H. Meijer eenige dameiconfectie- costuums, een jonge damespakje, witte goederen, xuc-hes en dergelijke artikelen. De drie poppen, waarop de damescos- tuums geëtaleerd zijn, dragen in het haar een kroon van kleine electrische lamp jes, wat 'vooral in (den avond jeen aardig effect maakt. In liet meubelmagazijn van den heer H. van Diffelen in de Lange Del ft 2ijn het vooral tapijten en kleedjes die de aandacht trekken en waarvan een uitgebreide en mooie verzameling is ge- etaleerd met en te midden van eenige fraaie meubelen van verschillend geu re. De gelieele winkel vormt hier als het ware één étalage. W. J. Camper in de Lange Delft laat uurwerken zien en nog eens uur werken, pendules in velerlei geures, met en zonder coupes, wekkers, kleinere klokjes en horloges, in goud en zilver, groot en klein, vestzak- en polsmodél Hoog boven al deze tikkertjes hangen nog mooie barometers, maar die leiden de aandacht niet af van de hoofdzaak Ge zijl hier bij een klolckenwinkel, dat wordt u duidelijk ingeprent. Een groote klok, die u precies vertelt hoe laat het is, etn waarvan het het uur werk toch niet kimt zien, vestigt de aan dacht op den winkel van den heer Chr Holthuijzen in de Lange T>elft nabij de Markt. Onder deze reus schui len de mooie horloges, die in de win kelkast zijn gelegd en de fraaie staande klokjes achter in de étalage bijna weg, maar zijn 'doel bereikt hij: hij trekt de aandacht en maakt reclame. voor hen, die 1 Augustus 1911 zich had den voorgesteld in den loop van den ko menden cursus een examen af te leggen (niemand zal toch ontkennen, dat het sta diejaar, waarbij een gedwongen pauze van twee jaar volgde, zoo goed als ver loren kan worden beschouwd) beleekent de mobilisatie nu reeds een verlies van drie jaren. Het behoeft geen betoog, dat het voor allen een niet te onderschatten mate van energie zal vergen met goeden moed de studie weer op te vatten en dat het ver lies van nóg een studiejaar voor velen zelfs het opgeven van hunne destijds ge kozen carrière ten gevolge zal hebben. Zeer terecht wees de heer C. J. Asset berg in een ingezonden stuk in de „Nieu we Rotterdammer Courant", Avondblad 16 Augustus, erop, dat zij in verband met den aard der studie, hel volgen van col leges, hel praktisch werken in labora toria, niet gebaat zijn Ipiet een driédaagsch studieverlof per week. De ondergeteekenden achten het drin gend noodzakelijk, dat maatregelen ge troffen worden, om te komen tot een be vredigende regeling. Ouders, die van oor deel zijn, dat hel tijdstip gekomen is voor de studiebelangen van hunne zoons in de bres te springen, worden verzocht, een blijk van instemming te zenden aan een der bovengenoemde heeren. landen en dadelijk is er een enorme daling. Luik- 8,7! De overige Belgische steden worden niet vermeld. Berlijn 10,8, Hamburg 9,6, Munclien 11,6. Keulen 14,8, Leipzig 9,8, Dresden 7,7, Neurenberg 7,7. Daarentegen wijst Engeland nog een veel hooger cijfer aan: Londen 22,9, Glasgow 26,2, Birmingham 27,6, Liver pool 26,-1, Manchester 23,4. De verklaring ligt voor de hand. In Engeland is eerst sedert ruim een half jaar een groot contingent der mannelijke bèvoiKing aan hel front. In Dultschland daarentegen reeds' sedert twee jaar. We vermoeden dat over eenigen tijd de En- gelsche statistiek ook wel een daling zal aanwijzen. POST- EN TELEGRAFIE. Met ingang van 30 Augustus a.s. zal het hulptelegraaf- en hulptelefoon kantoor te Westkapelle op werkdagen zijn opengesteld van 9—11 u.; 2—4 u. en 6—8 u. Bij lvon. Besluit is met ingang van' 16 September benoemd tot directeur het post- en telegraaf kantoor te Sluis, L. \V van Hellemond, commies posterij en en telegrafie 2de klasse. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hasselt (O.): A. H. J, G. van Voorthuizen te Zegveld: te Aalst: E V. J Japclien te Waarde (Zeel.). Bedankt voor BlauwkapelA. H. J. G. van Voorthuizen, te Zegveld Aangenomen naar Maurik. M. L. Foe- ken, hulpprediker te Haarlem. Geref. kerken Beroepen te Nijverdal: (als vijfde mis sionair predikant voor Soemba) A. Brou- >wer te Schoondijke. KUNST EN WETENSCHAPPEN. LEGER EN VLOOT. Valse he Weissenbruch's Prof Martin waarschuwt in „Het Va derland'' tegen in omloop zijnde ver- valscliingen van moderne schilderijen, die met ongehoorde brutaliteit aan den man worden gebracht. „Binnen weinige weken heb ik nu reeds twee valsche kleine Weissei*- bruchjes gezien in den Haagschen kunst handel Eén ervan prijkt op dit oogen- blik achter de winkelruit van een han delaar, in gezelschap van nog een falsificaat (pseudo-oud-schilderij) en drie ,,e'clite" moderne s'tukken. „Na onderzoek is mij gebleken, dat er nog meer van die „Weissenbruch's" bestaan De stukjes zijn vlot en frisch gedaan en voluit J H. Weissenbruch gemerkt met imitatie van diens liand- feekening in de natte verf De prijzen zijn, zoover ik kon nagaan, te laag voor origineclen en, dit spreekt van zelf, (e hoog voor namaak Zij worden, naar men mij zegt, voor echt verkocht „Of de verkooper bona fida is? Het is mogelijk, want er zijn er ook onder de kunsthandelaars die hun vak niet verstaan Tot heden is er buiten dezen handelaar naar mijn weten geen, die dit werk verkoopt. „Dc goede Haagsche kunstzaken hou den zich natuurlijk met deze valsch' Weissenbruch's niet op. Het wordt wer kelijk hoog tijd, dat er eens iets tegen het voortwoekeren van dit kwaad daan wordt. Maar wat? Zoolang er geen deugdelijk middel is, waarschuwe men. elkander gelijk ik in deze regels, in het belang der zaak, meen te moeten doen." ONDERWIJS. De lieer L. den Engelsman O u d-V O s s e m e e r is geslaagd voor commies 2e klasse bij 's rijles directe belastingen. o Studiebelangen van Reservisten. De heeren dr. M. S. Lingbeek, Rinkcs Jr. en dr C. H. Sissingli, alledrie uit Arnhem, publieeeren de volgende uit- noodiging De lange duur der mobilisatie word! voor jongelui, dienstdoende bij het re servekader. die 1 Augustus 1911 hunne sludie aan Universiteit of Techn, Hooge.' school moesten afbreken, fnuikend. Straks vangt het derde studiejaar aan, dat zij zuilen missen, lenzij hierin tijdig en op afdoende wijze wordt vóórzien. Voor hen, die reeds vóór de mobilisa tie in dienst waren gelreden en eveneens De Ambulancetreinen. Dc aan de Regeering aangeboden trei nen bestaan uit: Magazijnwagen; Verbandwagen met hulpkeuken apotheek; Negen gewondenwagens elk met 10 bedden, Officierswagen met 8 bedden; Personeelwagen Dokterswagen; Keukenwagen. De gelieele trein kan gedurende den ril doorloiopen worden. Tusschen de wondenwagens. en het verblijf van den clief-arts bestaat telefonische gemeen schap. In den ge wonden wagen zijn langs de wanden 10 brancardbedden aangebracht, 2 aan 2 boven elkaar geplaatst in vee- rende stellages en op dusdanige hoogte, dat de patiënten in de bedden rechtop kunnen zitten. Het hoofdeinde van de matras is ver stelbaar bij het innemen van voedsel kan den patiënt in zittende houding steun in den rug gegeven worden. Van het pla fond lot op deu grond loopen, door zij delings aan de bedden geplaatste oogen, óór ieder bed *2 breede banden, ten •inde eenige meerdere veiligheid te ge- 'én legen het uitvallen uit het bed ge durende den slaap. Aan den wand is naast ieder bed een tafeltje aangebracht. De verwarming kan geschieden door vier stoomelementen, onder 4 van de on derste bedden geplaatst, wanneer zich voor den trein een locomotief bevindt. Aangezien dit echter, vooral bij gebruik van den trein als lazaret dikwijls niet hel geval zal zijn en dan toch voor ver warming gezorgd moei kunnen worden. in den wagen een vulkachel geplaatst; vloer en wanden daaromheen zijn door asbest met plaatijzer behoorlijk geïso leerd. Voor hel inbrengen van een patiënt op een brancard is betrekkelijk veel ruimte uoodig. Men heeft daarom aan een kant van den wagen en daar tegenover lig- genden kant van den aangrenzendën wa gen de bordesschermen zoodanig inge richt, dat door het losnemen van een bout, deze bordesschermen kunnen wor den neergeklapt; de zich tusschen de bordessen bevindende overgangsleuningen met gordijnschermen, worden daartoe aan één kant losgemaakt en aan de bor desplaat, waaraan zij vast verbonden zijn. opgesloten achter een veer. Daarna wor den de bordesschermen neergeklapt en -vprden aldus hisschen de twee kopwan den der twee aangrenzende wagens een groot platform gevormd, toegankelijk door de twee zich daar bevindende trappen. UIT DEN HAAG. Heden slaagde te 's Hage voor Hoog- Duitsch 1. o. H. Beek van Zierikzee. De Britsclie legatie ontving heden ochtend het officieel bericht van de En- gelsche regeering, dat aan alle graan schepen vergunning is verleend om bun reis naar Nederland voort te zetten. Het Carnegie Heldenfonds heeft s den luitenant van Marion van het 3e re giment huzaren de Carnegie-medaille in zilver toegekend, wegens het op 18 Mei bij een revue op de Molenheide bij Bre da met levensgevaar grijpen van een los gebroken paard, dat rende in de richting van de kpiiiugiii en het publiek, die hier door ernstig bedreigd werden. - LUCHTSCHEPEN Hedenochtend zijn boven Texel, Vlie land en Ameland Zeppelins waargeno men, gaande in Oostelijke richting. Van uit Vlieland werden ze beschoten. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.36 u. 5 o/o Nederlaid 103; 2y2 c/o Nederl. \V. Schuld GU/L 3 o/c do. Ohlig. 743/g3 o/0 do. Certif. 74V<- Kon. Petrol. Aand. 506; Gecons. Holl. 192i/s; Perlak 47; Amsterd. rubber 198; Nederl. do. 68.. Ned Amerik vaart 415—119; Nieuwe do 408; Kon Holl. Lloyd 181-lS5i/2; Kon. Ned. Stopmb. Mij. 219—220. Prolongatie 2 0/o. Anaconda 176; Steels 92Vs; Denver 15; Erie 387/a; Miss. Kansas Texas 6-/8; [Car Foundry 65; Hide Leather öB'/s; Common Marine 381/4, Prefcrcd do 1011/4Cert, v. ObJ do. 101-3'.Maxwell 28»/s; Lappen do 86; Cigars 50SUvio- baker 1311/2. de eigendommen van Belgische onder-' danen. Op verschillende punten van hel front werden vier vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. Oostelijk oorlogstooneel. Front von Hindenburg, Een tegenaanval voor de herovering van de .op 22 Aug. bij Zwyczyn verlóren loopgraven had succes. Gisteren en den dag tevoren wer den weder aan de Graberka 60 gevan genen binnengebracht. Front aartshertog Karei en Balkan- oorlogstooneel niets nieuws. ZEPPELIN AANVAL OP ENGEL VNO - LONDEN, 25 Aug. Hedennacht tus schen 12 en 3 uur hebben 6 luchtschep pen een bezoek gebracht aan de Oost-« en Zuid-Oostkust van Engeland Een dei- Zeppelins bleef buiten de kust en bestook te daar op zee varende schepen De aan gerichte schade is gering Er zijn 9 per sonen gewond onder wie 1 ernstig. Een vliegtuig wist een der luchtsche pen pp korten afstand te beschieten, doch dit verdween in de wolken. VERKOOP1NGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform Middelburg, Bessen, Veiliags- vereeniging. VERSCHILLENDE BERICHTEN. EEN VEELZEGGENDE STATISTIEK. Fen weekslatistiek in het „Hand." van de bevolking van Amsterdam geeft veel zeggende cijfers in een tabel, waarin een vergelijking wordt gegeven van de ge boortecijfcrs in de voornaamste steden van Europa. Het zijn dc cijfers die betrekking heb ben óf op de week van 30 Juli—5 Aug. óf op die, van 22—30 Juli. Die van de Nederlandsche sleden zijn tamelijk gelijk: Amsterdam 25,2, Rotter dam 23,6, Den Haag 22,9, Utrecht 25,3, Groningen 27,2, alles per duizend. Dan komt men bij de oorlogvoerende Aug. Veere, Inspan, 29 Aug. Veere. Landbouwers- inspan. 30 Aug. Oostburg, Huurkoetsiers- inspan, 12 Sept. Veere, Inspan, Loeff Brevet. Blaupot ten Cate. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 30 Aug. 1916, 11 u. Pro vinciaal Bestuur Abdij, Middelburg. Ma ken van kaaimuren van gew. beton beh. werken Los- en laadplaatsen te Terneuzen. Zie Ned. Staatscourant 9 Aug. Woensdag 6 Sept. 1916, 11 u. Pro vinciaal bestuur, Abdij, Middelburg. Los sen en leggen gew. betonplaten ter verb, van de boordvoorz. v/h. Kanaal door Walcheren. Zie Ned. Staatscourant No. 185. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris van Dissel te Goes ik Donderdag te Kapelle, voor de fami ne C. van Hoorn, publiek verkocht: 1.04.40 H.iA. beplant bouwland te Ka pelle in Maalstee. Kooper J. L. 'de Jager te Kapelle q.q. voor f 970 per gemet (0.39.21 TI.Aof den koop f 2580.67 Voor een schuurtje moet betaald wor den boven de koopsom f 45 en voor hout gewas f 100. UIT VLISSINGEN. Hedenavond worden met den trein van 6.29 alhier verwacht 140 Fransche bur- jc-rs uil hel bezette gebied van Frankrijk, In den loop van de volgende week zullen zij over Engeland naar Frankrijk door reizen. e Engelschc vliegenier, die heden onder Schoondijke met een Franscli vlieg tuig landde, is de eerste luitenant dei- vliegeniers Jamieson. Met de 'boot van 12.40 uil Breskens kwam hij hier aan en zette ifiet den trein ,van 1.27 onder ge leide van een luitenant de reis naar het interneeringskamp te Groningen voort. DE DISTRIBUTIE WET. „Het Volk" meldt: Het ligt in het voornemen van minister Posthuma bin nenkort de vertegenwoordigers van een aantal gemeentebesturen iu Den I-Iaag bijeen te- roepen teneinde te beraadslagen over de uitvoering van de dislribuliewet. EEN CIRCULAIRE Naar „Het Volk ,iiit den Helder ver neemt heeft de opperbevelhebber in een circulaire aan het vlootpersoneel het in bezit hebben of verspreiden van geschrif ten en periodieken yan den bond van zee- miliciens verboden op grond van do ge zamenlijke actie van aezen bond met den bond van minder marinepersoneel. DUITSCH LEGERBER1CHT. BERLIJN, 25 Aug. Westetijk oorlogstooneel. Evenals op 18 Aug. zijn gisteren ver scheidene malen herhaalde gelijktijdige Fransche en Engëlsche aanvallen op hot gelieele front van Thiepval tot de Sommo gevolgd op een hevige toename der -.ir- tilleriebeschieting. Tusschen Tliiepval eir het. Fourcauxboscb zijn deze aanvallen éBloedig uiteengesla gen Gedeelten van dei stukgeschoten voor ste loopgraaf ten Nqordo/i van O vil Iers werden door ons opgegeven: In den sector Lóngueval— Del"ilIe-< bosch heeft de vijand voordeelen be haald Het dorp Maurepas is 'thans :n zijn bezit Tusschen Maurepas en de Sómme heb ben de Fransche stormloopen geen suc ces gehad. Rechts van de .Maas gingen de Fran- sclien weer tot den aanval over. Het gevecht bleef bepaald tot den Fleury- sector. De vijand werd teruggeslagen. Een onzer luchtschepen heeft in don nacht van 24 Aug. Londen aangcvalleu (Het Duitsche bericht spreekt yan ac „vesting' Londen Red. M. Crt Gisteren werden door vijandelijke vlieg tuigen bommen geworpen op Bergen, Belangrijke schade werd aangericht aan LANDBOUW. Reorganisatie van het Centraal Bureau uit hel Nederlandsch Landbouwcomi Ié. Gistermiddag had, zooals we ,n.og kort in de tweede oplage van ons vorig nummer konden melden, in de „Prins van Oranje' te Goes, onder voorzitterschap van den heer C. G. J. A van Gendcrcn Stort, secretaris van het Nederl. Landbouwcoiui- té, een vergadering plaats ter bespreking van de concept-statuten in verband met een voorgenomen reorganisatie van het centraal' bureau uit het Nederlandsch Landbouwcomité. Hiertoe waren uilgenoodigd alle land' bouworganisaties in Zeeland, die tot nu loc haar aankoopeu van bedrijfsbenoo- digdheden deden dbor bemiddeling van de coöp. vereeniging Het Centraal Bureau; verder alle provinciale en gewestelijke landbouwvereenigingen, maatschappijen en boerenbonden en de afdeelingen daar van,, en tevens alle plaatselijke landbouw vereenigingen en andere landbouworgani saties. die zich met den aankoop voor gemeenschappelijke rekening van kunst meststoffen en voederartikelen bezig hou den. Vele afgevaardigden vulden de groote vergaderzaal toen de voorzitter de bijeenkomst opende en allereerst een woord van welkom toeriep aan den lieer I. G J Kakebeeke, inspecteur van den Landbouw, als vertegenwoordiger van den inspecteur-generaal. ïn een uitvoerige rede herinnerde de voorzitter er vervolgens aan hoe in in 1S99 handelaren in kali zou ten zich ver eenigden in een trust. Zij schakelden eenvoudig het onderzoek der R. Landbouw proefstations uit en spoedig bleek dc noodzakelijkheid, hier tegen maatregelen van verweer le treffen. De eerste sloot om lol dat ver-we te komen gaf de Coöp. Bond Er werd een commissie benoemd, die feitelijk een afdeeling was van liet Nederl. Landbouw comité. Zij pakte de zaken flink aan en hel gevolg was dal spoedig door dit een li-aal bureau zelf reeds vrij groote in Koopen gedaan konden worden. De heer Jacobs, ter vergadering aak pezig, heeft vanaf de stichting in deze commissie zitting gehad en hare belan gen behartigd. Maar de meststoffen, welke men aan kocht, moesten ook worden betaald en de commissieleden moesten, daardbor vrij groote risico's dragen. Soms nioes'en vijl- leden zelfs voor an derhalve ton gouds borg blijven. Toen kwam hel in 1901 tot oprichting van de Coöp. Ver. „Hel Centraal Bureau" en het is le betreuren dat rnpii niet onmiddellijk is overgegaan daarvan een lichaam van en voor den landbouw le maken. Hel bestuur werd opgedragen aan een elftal leden, uil iedere provincie één. Heï Centraal Bureau uit het Ned. Land bouw comité heeft in Iiooge male in het voordeel van den Landbouw gewerkt. De omzet van dit bureau - bedroeg ten vorigen jare reeds f 18.000.000; er zijn 800 vereenigingen bij aangesloten Spoedig na de oprichting waren stem men gehoord, die er op wezen, dat de or ganisatie zelf niet deugde. Een onderzoek door verschillende com missies had geen resultaat. In de provin cies waaruit geen commissies waren be noemd, bleef het wantrouwen bestaan. Later kwam een commissie tot stand die zou trachten een reorganisatie te ver krijgen. Zij tnaakte concept-statuten, welke even wel niet de Koninklijke goedkeuring Icon- den erlangen omdat men op het depar tement van justitie eertijds vah meening was dat daarin - geen liandelsbepalingen mochten voorkomen. Na deze mislukking in 1906—1907 is men in 1912 opnieuw,te rade gegaan om te trachten tot een doelmatiger reorgani satie te geraken. De commissie bestond thans uit leden, die buiten het Ned. Landb. Com. en het Centraal Bureau stonden. Toen deze commissie met haar voor stellen gereed was, Iieefl zij de concept- statuten met het N. L. C. en C. B be- liandeld De concept-statuten welke thans aan dè vergadering voorgelegd waren, zijn het resultaat van de volkomen overeenstem ming tusschen de commissie en de bestu ren van beide lichamen. De commissie heeft gemeend dem rechtsvorm te moeien kiezen van de wet van 1855, omdat men te doen had met de reorganisatie van een bestaand li chaam. Van de 800 aangesloten vereeni gingen zijn toch nog geen 100 op coöp. grondslag geconstitueerd en men moest uisl trachten al deze vereenigingen voor het Centraal Bureau te behouden. - "Wanneer "later bleek, dat nog wijzi ging noodig was kon men toch nog al tijd tot reorganisatie overgaan. In enkele landbouwbladen is gezegd, dal liet de heeren uit Den Haag er om te doen was deze concept-statuten in do provincies er door te drijven. Het tegendeel is waar. Deze vergadering toch bewijst juist dat men er prijs opstelt ieders meening. aan te hooreu. Wanneer deze concept-statuten in alle provincies besproKen zijn, worden uit iedere provincie drie afgevaardigden be noemd, die iu Utrecht bij elkaar zullen! komen en de verschillende meeningemi in een vorm zullen brengen, waardoor men iels zal krijgen waarmee men zich algemeen zal kunnen vcreenigeu. In de provincie Groningen wilde de coöpera'Lor WesLerdijk, dat elke aankoop- vereeuiging die lid werd van het C. B. vrij bleef in de keuze van haar rechts vorm. Hij achtte het wenschelijk, dal de afgevaardigden uit else provincie een zelfstandigen bond zouden vormen en de elf bonden te zamen een federatie. Zoo zou de federatieve vereeniging: „Het Centraal' -Bureau" ontstaan. Hiertegen bestaan evenwel ernstige be zwaren. In deze tijden, nu samenwerking zoo nuttig is, zou er ongetwijfeld scheu- ag door ontslaan. Behartiging' van de belangen van den gelieelen Nederlamdschmn Landbouw eischtj samenwerking van allen. Wanneer nu de rechtsvorm wordt ge kozen welke in deze concept-statuten is neergelegd, komt iedereen in de gelegen heid zich aan le sluiten. Er is dan ook een overgangsbepaling gemaakt waardoor aansluiting mogelijk is van die vereenigingen welke geen rechts norm bezitten, maar dezen binnen een bepaalden lijd moeten kiezen. Welke waarborgen moet nu het C. B. tegenover afnemers en leveranciers heb- ï»en De commissie neeft gemeend de aan sprakelijkheid gelijken tred le moeten! doen houden met de afname. Het bestaande C. B. heeft een belang rijk reservefonds, dal straks op een even tueel nieuwe vereeniging wordt overge dragen. Maar het fonds is bijeengebracht door de vereenigingen welke jaren lang van het C. B. hun landbouwbenoodigd- lieden betrokken, terwijl de jongste af- neemslers nog weinig of niets bijdroegen. Ook hier moest aus een overgangs bepaling met gunstige voorwaarden ge maakt worden voor 'die vereenigingen1, welke voor de crisis reeds waren aan gesloten. Daar bij deze coneept-slaluten de eerst belanghebbenden cffe volle zeggingsmacht' hebben, kunnen ze met recht democra tisch worden genoemd. Hierop is wel eens ten onrechte kritiek uitgeoefend en ook is er aanmerking op gemaakt dat het Landbouwcomité een te groote rol in deze statuten speelt.. Spreker herinnerde er aan hoe samen werking op het oogenblik noodzakelijk is en feitelijk alleen in Limburg in voldoen de mate wordt aangetroffen. Het C. B kan voor geheel Nederland! de gezochte samenwerking brengen. Hot Ned. Landbouwcomité dringt zich niet op. Het is als 't ware de vader van hel C. B-, doch men is volkomen vrij1 wanneer men het wenschl uit te scha-

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2