LAATSTE BERICHTEN. misschien wel eens tot botsingen lei den, maar deze zullen nimmer het on verzoenlijk en hatelijk karakter van Jéer- geschillen dragen. Een zuiver inzicht in de wordingsge schiedenis der modus-viveudi-vóórstelleu zal behoeden voor de vrees, als zou tengevolge hunner invoering een vijf of zesvuldige splitsing de kerk tot ontbin- ding brengen Wie den thans in uitzicht gestelden maatregel wil aanwenden tot consolideering eener dogmatisch nauw keurig omlijnde groep, miskent de be doeling waarmee de pogingen tot een vre dig samenwnoen der richtingen steeds weer zijn ondernomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudenbosch J Willemse JHzn. te Kruiningen, te Polsbrpek: G Lans, te Ooltgensplaat. Geref. kerken Bedankt voor Grijpskerke (Z); J. H ■Beumee, te Stedum. Aangenomen naar Almelo: B. Knop pers te Kapelle. Voor de akte landbouwkunde 1 slaagde te Wageningen de heer A Blij- dorp te Middelburg. Te Utrecht slaagde voor de hoofd- acte de heer J. C Vervenne te Amster dam, geboren te Middelburg. Mej. H. L. J. Rijken te Rotterdam, vroeger te Souburg, slaagde te s-Gra venhage voor de akte Fransch 1. o. -- De voordracht voor onderwijzeres in de handwerken aan de M. U. L. O. school te Goes (vacature-mej. J de Graaf) bestaat uit de dames: 1. J. M. van der Harst, Middelburg, 2. H. W. Thijs, wed. Jonker, Assen; 3. S. J. H. van Leeu warden, Zwolle. Voor Duitsch l.o. is gisteren in Den Haag geslaagd de heer G. Cbr. Dun te Goes. Benoemd tot volontair aan de school met den bijbel te Heinkenszand de heer J. Geelhoed te Borsselen. Tot de jongste Nederlandsche ge leerden, wien in den jongsten tijd een professoraat aan de Ylaamsche Universi teit te Gent is aangeboden, behoort, naar de N. R. C. verneemt, ook dr J Clay te Delft, wien de studie-commissie van de Gentsche Universiteit een profes soraat in de cxperimenteele natuurkunde had toegedacht. Dr. Clay heeft echter dit aanzoek van de hand gewezen, om dat naar zijne meening een dergelijk aanbod alleen moreele beteekenis zou hebben, als het van de Belgische regee ring uitging. Vroe te 's-Heer-Arendskcrke, voor f 1520.12; 4e. id,, groiol 82 A. 10 jc.A., aan J. Ver- donk Cz. en Hubrecht Verdonk Cz. te s-IIeerenhoek, voor f2107.51; 5e. id., groot 63 A. 70 c.A., aan dezelf den, voor f 1571.48; 6e. weiland aldaar, groot 82 A. 50 c.A aan II. van Antwerpen A Lz. te 's-H.- Arendskerke, voor f2145; 7e. idgroot 1 H.A. 12 A. 50 c.A aan L. Huige Mz. te 's-Heer-Arendskerlce, voor 12936.25; 8e. id., groot 99 A. 10 c.A., a<ui Jb. de Kok Cz. te Nieuwdorp, voor x 2596.42; 9e. bouwland, aldaar, groot 86 A. 60 c.A-, aan denzelfden, voor f2442.12; 10e. id., groot 80 A. 90 c.A., aan Jb. Wiskerke Mz. Ie 's-Heer-Arcndskerke, voor f2257.11; lie. id., groot 79 A 80 c.A., aan Jb. Kole te 's-H.-Arendskerke, voor f 2202.48; 12e. id., groot 82 A. 20 c.A., aan Jb. Dekker te s-Heer-Arendskerke, voor,zich en qq., voor f2285.16; 13e. id., groot 1 Ii.A. 4 A., aan Jobs. Meiiaard le 's-Heer-Arendskerke, voor f2964; 14e. id., groot 4 H.A. 97 A 60 c.A., aan J. en M. C. Dominicus te Nieuwdorp, voor f 14.231.36; 15c. bouwland aldaar, groot 7 H.A. 49 A. iO c.A., aan II. van Gessel te Nieuwdorp eu anderen, voor f21.199.53: 16e. nouwland te 's-Heer-Arends kerke en s-Heerenhoek, groot 5 H.A. 27 A. 70 c.Aaan Corn. Vermue voornoemd, voor f 15.778.23; 17c. bouwland te 's-Iieerenlioek, groot 5 H.A. 52 A. 20 c.A., aan P. Remijn Az. te s-Heereiilioek, voor f 16.400.34; 18e. id., grool 1 H.A. 29 A. 10 c.A. aan H. Faes te 's-Heerenhoek, voor f3666.44; 19e. id. le 's-IIeerenhoek en Bors selen groot 4 H.A. 86 A. 70 c.A aan A. Rijs Pz. te Oudelande, voor f9198.63; 20e. weiland le 's-Heerenhoek, groot i H.A. 5 A. 30 c.A., aan Bi de Jager te 's-Heer-Arendskerke, voor f9852.84; 21e. weiland te 's-Heer-Ablskerke, groot 3 H.A. 30 A. 50 c.A., aan J. de Baar te 's-IIeerenhoek, voor f8824.35: 22e id., groot 1 II A 12 A. 70 c. A aan J. J. Witkam te Goes, voor f 2997.82 23e. id., groot Z H.A. 37 A. 30 c.A. aan mevr. de wed. A. Witkam te Hein kenszand, voor f3556.07; 24e. id., groot 1 H.A 80 A. 20 c.A. aan C. Boonman le 's-Heerenhoek, voor f 4703.22, 25e. id., groot 2H.A. 21 A 70 c.A, aan Q. v. d. Vrie le 's-Heei'-Ablskerke, voor f5808.54; 26e. bouw-, weiland en rietveld te Ivloelinge, groot 1 H.A. 15 A. 80 c.A. aan J. Tolhoek le 's-Heer-Abtslcerke, voor f2095.98. Totale opbrengst -f 175.373.94. Acces soiree 11770. VERSCHILLENDE BERICHTEN. DOODGESCHOTEN. Omtrent het gister reeds kort door ons vermelde geval te Stratum deelt het „Volk" nog mee; Hedennacht is in Stratum bij Eindho ven door een soldaat doodgeschoten de circa 30-jarige J. v. Gestel. Het geval droeg zich als volgt toe Van Gestel kwam met enkele anderen 's nachts om één uur van een feestje en passeerde ten post van twee militairen, waarvan één korporaal. Dezen laatslen werd nog een sigaar gepresenteerd. Toen men verder ging en zich-enkele passen had verwij derd, klonk plotseling adhler het groepje een schot en viel Van G. dood neer Ter verklaring wordt ons medegedeeld dal de post met een ander groepje even te voren eenige oneenigheid hadden ge had. De twee militairen waren geplaagd en de korporaal moet naar aanleidin; daarvan zich hebben laten ontvallen „wacht maar, als jullie terug komt, schiet ik." In de meening met het eerste groepje Ie doen te hebben, had hij na hun ver trek gescholen, met hel vermelde nood lottige gevolg." o VLIEGTUIG VERNIELD. Gisterenmiddag omstreeks 5t uur vlo gen boven Leerdam twee vliegtuigen In hel eene zalen luitenant Wilmar als rwaamemer en luitenant Duinker als bestuurder De motor geraakte onklaar en bleef in de lucht stilstaan De vlie ger probeerde een zweefval te doen Hij berekende echter den afstand te kort en kwam in een sloot terecht. De vlieger werd licht gewond Om 7 uur ontplofte de motor en vloog het vliegtuig in brand en verbrandde geheel. AFLOOP VERKOOPINGEN. Woensdag werden te Goes ten over staan van de notarissen M. Treub te 's-Gravenhage en H. W. Neervoort te 's-Gravenpalder publiek verkocht; 1. de hofstede „Altijd Zorgen", be slaande uil; woonhuis, "Schuur, wagen huis, varkenshok, erf, tuin, boomgaard en weiland in de gemeente 's-Heer - Arendskerkc N i o u w dor p), samen grool 7 H.A. 19 A. 70 c.A.. aan Corn. Vermue Ie 's Heer-Arendskerke, voor f 4060 per H.A is f 30.137,82; 2e. bouwland aldaar, groot 62 A. 80 c.A.. aan J Spruit le 's-IIeerenhoek, voor 11595.12, 3e. id., groot 59 A. 80 c.A:, aan M. de - Te 's-Heer Abtskorke werden gisteren door den notaris II. W. Neer voort le '«-Gravenpolder in het openbaar verkocht; le. een woonhuis met erf, tuin en boomgaard in dc gemeente 's-Heer AbJs kerke, grool 37 A. 80 c.A., aan Jacob de Pundert aldaar voor f 4590; 2e. een perceel weiland aldaar, groot 26 A. 60 c.A., aan Jan de Jonge aldaar viQor f510. UIT DEN HAAG. Eerste Kamer. Voortgezet wordt de behandeling van de distributiewet. De heer van de Lande acht het noodzakelijk de kennis van de voedings leer onder het volk le brengen. Sprekei is tegen aankoop van Almerikaansch meel dat te duur is en te veel scheepsruimle vraagt. Hij vraagt ten slotte wat er tegen is de consenten in het openbaar te verkoopen. De lieer den Boer brengt hulde aan den minister; hij juicht het ontwerp toe en raadt aan de legenwoor dige organisatie zooveel mogelijk te laten bestaan. De productiepolitiek moet om: zich tig zijn, opdat land- cn tuinbouw niet de kisten dragen van goedkoope voorziening. De heer van der Ee 11 tneent dat de gemeenten verplicht zijn de uitgaven toe te staan. De heer var den Bercli wijst op vele ihoeilijkhe den bij (de distributie. De lieer ld e C« ij z e- laar acht de bijdragen dergemeenten verkeerd. Nu zal er aanvraag komen tot ruime uitvoering De heer F rans se betreurt de overhaaste behandeling van het ontwerp; hij stelt echter vertrouwen de regeering. Eerste Kamer. In liet afdeelings- verslag der Eerste Kamer over de supple- toire Indische begrooting wordt gevraagd over welke gegevens de Minister thans beschikt Inzake de "samenzweriiig te Bui tenzorg, voorts naar de juistheid het Indische dagbladbericht onitf-enl de pogingen van Duitschers om anderen, die over compromitteerende stukken beschik ken, naar het léven te staan en óf een ambtenaar van het binnenlandsch -be stuur, met verlof gaande, le Hongkong werd aangehouden en beboet wegens bet vervoeren van geheime stukken voor de DuitSGlie regeering en zoo ja, welke straf hem voor deze verregaande schennis der onzijdigheid is opgelegd - In verband 'met dc oplichting door 'con sentenvervalsching zijn. te 's Hage nog en kele medeplichtigen van. V. gearresteerd. Het onderzoek duurt voort. (Officieel.) Naar aanleiding Van het be richt in het Volk, dat voorzien, van com mentaar is overgenomen in verschillende bladen, als zoude door het departement van oorlog autorisatie zijn verleend tot socialistische propaganda in het leger, door toe te- staan dat d,e milicien J. M. Schaap namens de Soc. Dcm. Mobilisatie club te Amsterdam een redevoering tot de militairen aldaar in garnizoen zou hou den, wordt medegedeeld dat zo.od|anig© autorisatie niet door het departement ran oorlog is gegeven. Een onderzoek in deze aangelegenheid is in gang. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot reserve tweede luitenant bij hun tegenwoordig korps de vaaudrigs A. J. AL van Bruggen, W. de Savornin Lohman, C. Melse, T J. W. Boudier, F. van Lamoen, O. van Bruggen, A F. M. 't Veld en H. Groeneveld, van het 14e regiment infanterie. OORLOGSBELASTING OP INDISCHE CULTUURGEWASSEN. De berichtgever van „De Telegraaaf' te Weltevreden meldt: Naar ik verneem bestaat er bij de regeering het voorne men een oorlogiswinstbelasting te heffen niet alleen op suiker maar op alle cul tuurgewassen in Indië. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.20 u. öj o/o Nederland 103%; 2% o/o Nederl. W. Schuld 64; 'o do. Oblig. -741/4; 3 0/0 doi Cerlif, 741/s Kon. Petrol. Aand. 5j00; Gecons. Holl 196Vs; Periak 46; Amsterd. rubber 195i; Nederl dp. 68. Ned. Amerik. vaart 108; Nieuwe do 396; Kon. Holl. Lloyd 178; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 205v Prolongatie 13/x. Anaconda 170—171i/s; Steels 861/4;Den ver 14%.- Erie 353/4Miss Kansas Texas 56/8; Car Foundry 61%; Hide Leather 56. Common Marine 34%—335/8; Prefered do 95%—97; Cert. v. Óbl. do 102%—102s/j Maxwell 12%; Lappen do. 84%; Cigars 51. Studebaker 129. VERPLETTERD. In de staalgjieterij van de firma Gon- nerman tc Haarlem is een werkman on der een vallenden ketel platgedrukt. EEN JACHTONGELUK. burgemeester van de Duitsche grensgemeente Frasse!t bij Cranenbltrgh, de. heer Musters, is op de eendenjacht door een jachtgenoot in het achterhoofd getroffen en onmiddellijk gedood. - De vriend van den burgemeester wilde op een eend schieten, toen de burgemeester opstond en getroffen werd. De „MiddeLb urgsche Conranl" wordt avonds te zes uren in Goes bezorgd. Dagelijks worden, tegen f 1.30 per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A. H. PIETERMAN. ITALIAANSCH LEGERBERICHT. ROME, 17 Aug. Off. Onze artillerie bleef gisteren aan hel beneden Isonzo- front de vijandelijke stellingen beschie ten. Wij sloegen op de Karstvlakle een tegenaanval van den vijand af en maak ten daarbij krijgsgevangenen, w. o. 4 of ficieren. In liet T0lmeingebied bombar deerden wij het station van Sta. Lucia, waar troepenconcentraties plaats vonden. Aan de boven Cordev.ole en op het To- nezzaplateau hevige artilleriestrijd. Itali aan sche vliegers hebben mei goed gevolg het station Reisenberg aan den weg Görz Triest, gebombardeerd en keerden allen behouden terug. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden vannacht Venetië en Gra- do, zonder slachtoffers te maken. Wel werd eenige materieele schade aange richt. UIT BOELGARIJE. SOFIA, 17 Aug. Volgens de „Devnia' heeft Radoslawow in den ministerraad verklaard, dat Boelgarije op elke ver rassing is voorbereid. De algemeene toe stand is gunstig en de levensmiddelen voorziening is verzekerd, zoowel voor het leger als voor het volk. DE DEENSCHE WEST-INDISCHE EILANDEN. LONDEN, 18 Aug. Part. Tel. Dc Deen- sche koning is om algemeene verkiezin- gen te voorkomen, met het voorstel komen van de vorming van een coalitie kabinet, welk voorstel door den eersten minister aanvaard werd. De socialisten zijn het hier niet mee eens. De conser vatieven wenschen 'een werkelijke coa litie, het aftreden van den minister van oorlog en uitstel vali de onderteekening van de overeenkom® betreffende den v koop der Antillen Dp buitenlandsche po litiek blijft ongewijzigd. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform Dinsdags. Middelburg, Bessen, Veiliiags- vereenigiog. 22 Aug. Middelburg, Bouw- en Weiland, Verhulst. 23 Aug. Middelburg, Beestiaal Blaupol en Inspan, ten Cale. 24 Aug, Neuzen, Hotel Centraal, Dregmans. 24 Aug 't Zand, Hofsleedje, 29 Aug. Veere, Inspan, 29 Aug. Veere. Landbouwers- inspan. 12 Sept. Veere, Inspan, Paap. Loeft Loeff Blaupot ten Cate. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OF' LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. DE TERUGKEER VAN PRINS HENDRIK De Prins kwam hedenmiddag, op zijn terugreis van Zwitserland naai* Den Haag, met een gewonen trein uit Emmerik te Arnhem 'aan. Hij maakte de reis in een gereserveer- den waggon, die door de Duitsche spoor wegautoriteiten met het personeel ook beschikbaar was gesteld voor de reis door Nederland tot aan Den Haag. Van Zevenaar af maakte de Duitsche 'ice-consul le. Arnhem de reis m Te Arnhem werd de Prins, die er zeer opgewekt en welvarend uitzag, begroet door den burgemeester, baron Van Heemstra, den stationscommandant ko lonel Van Es en den voorzitter van de Arnhemsclie ai'deeling van het Neder landsche Ronde Kruis, graaf Van Limburg Stirum. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 17 Augs off. Westelijk oorlogstooneel. Hel vuur van den vijand werd ten Westen van Wytschaete, als ook aan en ten Zuiden van het kanaal van la Bassée nu en dan zeer hevig. Nadat reeds 's ochtends sterke En- gelsche aanvallen op de linie Ovillers- ?ozières en Westelijk van het Fourcaux- hosch waren afgeslagen, zijn 's avonds na een uiterst sterke vuurvoorbereiding met aanzienlijke strijdkrachten de Engelschen tussclien Pozières en het Fourcauxbosch en de Franschen tusschen Guillemont en de Somme begonnen storm te loopen. Deze stormloopen mislukten evenals de door de Franschen tot vijf- ïrfhal toe 's nachts herhaalde aanval len. Na hardnekkigen weerstand werden Westelijk van het Fourcauxbosch en Zui delijk van Maurepas binnengedrongen troepenafdeelingien des vijands weder le ruggedreven, De vijandelijke verliezen zijn groot. 1 Ten Zuiden van de Somme werd bij Belloy en-Santerre gestreden; de Fran schen licbhen hier vasten voet gekregen in onze voorste loopgraven over een front ■an ongeveer 500 M. ten O. daarvan. Bij d'Estrées werd de vijand afgeslagen, Aan weerszijden van de Maas had her haaldelijk een sterke arlillerieactie plaats. Aanvalspogingen in het Chapitrebosch werden door ons vuur verijdeld. Op tal van plaatsen aan het frtont mis lukten Fransche palroeljeondernemingen. Ooi te lijk oorlogstooneel. Front von Hindenburg. Hevige aanval len der Russen, die tot in den nacht wer den voortgezet in den sector Batkow- Harbuzow, ten W. van Zalöcze, werden volkomen afgeslagen. Front van aartshertog Karei. Vijande lijke aanvalleu ten Noorden van de Dnjestr, bij Kustobabi en Koriczacy, had den ook gisteren geen succes. Wij maak ten 154 gevangenen. In de Karpaten werd noordelijk van Kapoel de hoogte Slara Wysczyna genomen. Balkan oorlogstooneel. Zuidwestelijk van het Doiranmeer wier pen zwakke Boelgaarsche voorposten vij andelijke afdeelingen terug, die trachtten vooruit te rukken. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 17 Aug. 3 u. off. Op het front van de Somme hebben de Duitschers geen enkelen tegenaanval in den loop van den nacht beproefd. De Fransche troepen versterkten de veroverde stel lingen. De artillerieworsteling werd hij- zonder hevig, vooral in de streek ten Noorden van Maurepas en in den sec tor van Belloy en Santerre. Op de rest van het front was de nacht kalm. excursionisteo een douche bezorgd. Het begon toen men na het koffiemaal van .Spoorzicht" de,, wandeling aanvaardde- over „FJora", en het werd een stevige regenbui op de geheele wandeling dooi de kweekerij „Eureka" totdat men Ka pelle weer bereikt had. Dat was jammer voor het doei van den tocht, want als het zoo giet, blijft men niet stil staan om iets op zijn gemak le bekijken. Hel was echter toch nuttig die wande ling te maken, want eerst daardoor kreeg men een goed begrip van de oppervlakte die liicr met boomgaarden is beplant. Die terreinen liggen niet langs de hoofd wegen, en als men met een trein door dat land rijdt, krijgt men ook geen zicht op de uitgestrekte aan plantingen die achter dc windschermen van populieren en elzen- zijn aangelegd. Maar zoo'n wandeling door die aldoor maar verder lappende kwee- kerijen en boomgaarden, waarvan geen stuitje onbewerkt bleet', geeft -een begrip van den omvang van dit mooie bedrijf. Neg meer dan hel lezen van <le tocli ook erbiedwekkeiide cijfers van 19 H.A. van „Spoorzicht" en van 40 II.A. van „Eu> rekk". Aan hel eind van de wandeling werd oojï nog een bezoek gebracht aan liet nieuwgebouwde zaadpakhuis yan „Eure ka" met den daaronder liggenden vruch- fenkelder. Maar dat ook de prachtige afgesneden rozen de aandacht trokken, behoeft geen beloog. SPORT. Op Zaterdag a s. 19 dezer zal Veere een sportfeest worden gehou den, opgeluisterd door liet muziekgezel schap van Serooskerke. Militairen en burgers, de laatsten klein en groot, zullen wedijveren in springen, tjrekken, duwen, hardloopen, mastklim- men, zwemmen en veel meer. Van 7 uur in den morgen tot 9 uur in den avono zal men zich moeten weren om het pro- te kunnen afwerken. LANDBOUW. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van belangheb benden, uat te vervuilen is de betrekking van leeraar aan de Rijkslandbouwwinter- school te Goes. Aan deze betrekking is verbonden een jaarwedde van f 1800, welke na respec tievelijk 2, 6, 8, 12, 16 en 24 dienstjaren kan worden verhoogd tot resoe'ctievelijk 1 1900. 12000f 2100, f2200, f 2300 en f 2100. Men zie voorts de St. Crt. van heden. o Excursie naar de boomgaarden van Z. Beveland. II. Allereerst nog eenige aanvullingen van den dag van gisteren. Hel weer dat we !s ochtends zoo kon den roemen, heeft 's middags aan de Wat toen volgde, was een zeer geluk kige daad, een treffende plechtigheid die juist op dezen tocht zoo passend was omdat men ermee êen hulde bracht aan de nagedachtenis van den man die zoa bijzonder veel heeft gedaan voor de ont wikkeling van de fruitteelt in deze streek: den lieer D. J. v. d. Have. Op den rit van .Kapelle naai- Biezeliuge werd iia.lt gehouden voor het kerkhof, waar allen zich verzamelden om zijn graf. De voorzitter van de Pomologische Vereeniging; jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, nerdachl daar hoe reeds in! 1913 <loor den heer v. d. Have het plan voor een tocht naar Zeeland was geop perd, maar hoe dit plan door zijn dood niet ten uitvoer kwam, en daarna door den oorlog werd uitgesteld lol dit jaar. De spreker huldigde de nagedachtenis van den overledene als van een goed mensch, een knap vakman, en een ijverig vereen igingsman. Namens de Pomolo gische Verceniging legde hij een krans neer op het graf. Dc heer A. v. d. Have dankte met een kort woord voor. de hulde aan zijn vader bewezen. Weer in de rijtuigen geslapt, vervolgde men den rit door Biezeliuge', den prach- ligen Smokkelaarshoek mot zijn fraaie kersenboomgaarden, en door Schore. Maar toen men daar voor het kanaal kwam en de brug opeu vond, werd iets noodig dat al lang gedreigd luid. Men was achter geraakt bij de uren- van hol programma. Het werkelijk buiten gewone „koffiemaal" op Spoorzicht had veel meer tijd vereischt dan men ge dacht had, en dus We schreven gisteren dat het doel van het laatste deel van den Lochl was de kweekerij „Zoute" in Ierseke. Dat doel werd helaas niet bereikt, lot spijt van velen die zich herinnerden welk een re putatie het fruit van den heer E. de Jonge heeft. De fietsende deelnemers reden vier der, maai- de rijtuigen gingen langs liet kanaal naar Wemeldinge, en keerden door dat dorp en den mooien weg over Kapelle terug naar Goes) In de igroete zaal der sociëteit „Van .Ongeöuchten vrij" had daar een gezamen lijke maaltijd plaals. Maai- ook daar neep de Lij-a. want er moest 's avonds nog meer gebeuren. Slechts enkele woorden wer den er gesproken. Er werd door deir voorzitter hulde gebracht aan Prins Hen drik. die hel beschermheerschap over de Vereeniging heeft aanvaarder werd' een telegram gezonden aan de Koningin,; er werd dank betuigd aan het hoofd der gemeente Goes, aan den aanwezigen in specteur van den landbouw dein lieer I. G. J. Kpkebeeke, en aan de afdeelingf Zuid-Beveland der N. P V. met haar flin- ken voorzitter (den lieer Hanken) en haar zeer ijverigen secretaris (den heer F. Ka- kebeeke) en er werd door den burge meester van Goes meegedeeld dat er daar plannen zijn voor een nieuw veiling- lokaal. Inlussehen stonden de rijtuigen weer klaar. Vlug ingestapt, en toen opweg naar den proeftuin in den Wilhel- minapolder. We hadden le voren reeds den Lof hooren zingen van dezen proeftuin, die in 1902— 3 ouder leiding van den lieer Camman is aangelegd op grond .waai' vroeger een boomgaard heeft gestaan.. In dz laatste jaren heeft de luinhouw- leeraar de heer Bloemsma de leiding. Hoewel dit jaar over het algemeen de boomen weinig dragen, is de opbrengst in den proeftuin goed. Oorspronkelijk had men het doel uitsluitend le werken met kunstmest om daarmee aan te too- nen dat ecu voortdurende kunsluiestbe- werking niet alleen voldoende was, doch levens dal hierdoor verschillende ziek ten zouden worden voorkomen In 1913 besloot men echlër éénmaal stalmest te geven. De sland is nu weer zeer gunstig, en de vl-uclitbaarheid uitstekend. Sedert 1913 kan de tuin de rijkssubsidie mis sen daar de opbrengsten de uitgaven, dekken. De tuin omvatte in t begin. een.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2