LAATSTE BERICHTEN. ^pkom-p Berichten. De stoker Balleur, een der opvaren' den van de „KonUjgin Wilhelraina, wo nende in ae Volderijlaagte alhier, die bij de ramp van dit schip gewond werd, en sinds 31 JuJi in het St. Joseph zieken huis te Vlissingen vertoefde, werd giste ren als genezen daaruit ontslagen. De andere gewonden vertoeven nog in het ziekenhuis, maar gaan toch ook lang zaam vooruit. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de auto welke te Vlissingen is «mge slagen niet behoorde aan de firma Wij- tonburg alhier, doch aan een Vlissing- sche firma. Uit Walcheren. Wij vestigen de aandacht onzer le zers op een in dit notnmer opgenomen advertentie omtrent de schietoefeningen die op 21, 22 en 23 Aug. e.k. zullen ge houden worden in het kust vak tusschen den Kampveerschen toren en de mariue- kustwachtposl 35. Gisternacht hebben bij A. Wille- boordse te Sint Laurens twee militairen ingebroken in het schuurtje en een rij wiel weggenomen. De daders zijn reeds bekend en het rijwiel is in handen van de politie. (Zit Zuid-Beveland. Voor het examen van klerk tele grafist is bij de Staatsspoor geslaagd de surnumerair. W Hendrikse te Kapelle- Biezelinge. Te Nieuw dorp kwam de 15- jarige zoon van den landbouwer De W Dmsda, met een voer steeneu van de haven. Toen hij een opril afreed, gingen, naar „De Zeeuw" meldt, de paarden aan hel loopen, waardoor- de jongen'ineteen deel steeneu van den wagen afschoof en achter dc paarden viel. In gestrekten draf ging het nu naai- beneden, terwijl de steenen van den wagen rolden. Onderaan gekomen renden de paarden door en stortten in een sloot, waai- ze bleven lig gen. De gemeente veldwachter, die nog geprobeerd had de paarden tegen te li-ou den, ging dadelijk den weg langs om den voerman te vinden. De jongen klaagde pver pijn in den arm. De vader werd ge waarschnwd, die den jongen met een rijtuig naai' huis liet halen. Bij onderzoek bleek, dat een sleutelbeen gebroken was. De paarden, uit hun netelige positie ver lost. bleken ongedeerd, doch aan den wagen was nog al het een en ander stuk. o Uit Noor d-B e e 1 a n d Door B. en W van Colijnsplaa is de verkiezing voor een lid van den meen te raad, (vacature ontstaan door liet (loverlijden van den heer M. Noordijke bepaald op 2 October as. de stemming en herstemming zoo noodig respectieve lijk op 11 en 20 October d. a v. o- Uit Schouwen-D uivelanrt. Het was voor velen een voldoening dat de Mannenvoreenigiiig Luctor Emergo te Zierikzee Woensdagavond weer eens in 'liet (openbaar een uitvoering gaf. Heeft het koor door de mobilisatie geleden, de nummers werden niettemin op flinke wijze, dank zij de leiding van den heer A. van den Houten, ten ger hopre gebracht. Zij vonden, blijkens het welverdiende applaus, een gunstig ont haal. onderwijzer met verplichte hoofdakte be noemd de heer C. van Alten Mejuffrouw A. M N van Nieuw- kuijk uit Vlissingen is te Amsterdam ge slaagd voor de akte middelbaar onder ijs hand- en rechtlijnig teekenen. Benoemd is mei ingang van 1 Sept. tot tijdelijk onderwijzer aan de M. U. I.. school te Goes, de heer P. Ivriekaard, thans volontair aan school B aldaar. Goe s Van 15—17 Aug. Getrouwd B. de Hond, jm. 32 j. met S. de Pan, jd. 22 j. Zierikzee. Van 9-16 Aug. Gehuwd: C. .1 Dog ger, jm. 30 j en D. Af. de Rijke, jd 30 j.; L. v. Westenbrugge. jm. 26 j. en N. M Cashoek, jd. 29 j. Bevallen. J. v. Aken geb. Rodoc, d.; M. A. Verschuur geb. Bolle, d.J. Krij ger geb. Jopse d., A., Smallegange geb Overbeeke, z. Overleden M. J. Verseput, 9 jd H. M. Kramer. 88 j., wednr. van M. den Bleiker Uit Zeeuwsch-V laanderen O D Bijv. 1179 tot de St. Ct van heden bevat een wijziging in de statuten der ver- eeniging voor de christ. bewaarschool Neuzen. KERKNIEUWS. Het Modus-vivendi-onlwerp. De Alg. Synode der Ned Herv Kerk heeft gisteren (met 10 stemmen voor) haar instemming betuigd met hel beginsel van het modus-viveiidi-ontwerp en be sloten het aan de ontwerpers terug zenden met verzoek, het in reglementai- ren vorm te brengen, omdat het ontwerp iu zijn legenwoordigen vorm niet aan de consideration der kerk kan worden jonder- worpen Ned. Herv- Kerk. Beroepen te Ottoland. S. Goverts Hell-ouw. tangenomen naar Hoogmade Th. Haitjcma le De Meern (U.). Bedankt voor Noordwijk-Binnen Th. L Haitjcma te De Mcern (U.;voor Acquoy .Th. J H. Sleenbeek. cand. ,le Weesp; voor Zevenbergen L. C. W. Ekering te Wou brugge, voor Hosselt Anth. C. Enkelaar l? Jaarsveld (U.). ONDERWIJS. Wij verwijzen de lezers van ons blad naar een elders in dit nommer opgeno men bekendmaking inzake de inschrijving van leerlingen voor de burgeravond school en' de avondschool voor hand kerksheden. Voor het examen Hoogduilsch L O slaagde gisteren te 's Hage mej C Bal jeu van hier. Aan de school der vereenigiug voor cfiri'stelijk lager onderwijs op gerefor meerden grondslag te Vlissingen i BURGERLIJKE STAND. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Gisterenmiddag is le Schiedam een jongetje tusschen een wagen en een ïek beklemd geraakt, waarbij liet zooda nig aan het hoofd verwond werd, dat het spoedig overleden is. fSch, Ct.) De hulpkommies Moorlag, te s -Heerenberg, die dezer dagen op een 13-jarigen smokkelaar die niet staan bleef pp zijn aanroep, schoot, is Zaterdag door een bende smokkelaars zoodanig mishandeld, dat hij aam de gevolgen is overleden. (Z. Ct) DE „KONINGIN WILHELMINA Voor den raad voor de scheepvaart werd heden behandeld de ramp van de „Koningin Wilhelmina" van de Mij. Zee land. Als eerste getuige werd kapitein Reedeker gehoord, die verklaarde, da' aan boord waren 52 koppen en 16 pas sagiers Het schip passeerde den Noord- Hinder aan bakboord, terwijl de zee kalm was. Aan boord waren 8 redding booten, waarvan er 6 zijn gebruikt De kapitein verklaarde voorts dat het schip 14 mijlen liep Hij had tijdens liet onge luk geen onderzeeboot waargenomen, vel een vliegmachine. Op twee en een hal ve mijl ongeveer van de Noord-Hinder greep het ongeluk plaats. Het was een heiige ontploffing. Het was pikdonker van de kruitdamp, rook en modder, -die opgeworpen werden Het schip was voor het ketel ruim getroffen. Het was toen ongeveer 9 uu r 50. Ei ontstond geen paniek. Alle passagiers werden in de booten gelaten, die hun vooruit waren aangewezen. Toen de boo ten op den Noord-IIinder kwamen ble ken 3 leden der equipage te ontbre ken. Onderweg waren 5 gewonden over genomen door een stoomboot om eerder op het vuurschip te komen. Daar werd hun de eerste hulp verschaft door een Engelsclien lorpedobootjager, die in de buurt was. Later zijn nog twee der gewonden overleden. Het schip bleef nog even drijven en daardoor konden eenige leden der be manning aan boord gaan.. Hierdoor kon den de scheepspapierenbenevens 40 zakken van de mail gered worden, die uit ongeveer 150 zakken bestond. De boot bleef zoolang arijven door de ledige va ten. die in hel ruim geborgen waren, De eerste machinist, die hierop ge boord werd, verklaarde noch een tor pedo. noch een belleboau gezien te heb ben. Er heerschte geen paniek en de (bedding geschiedde Ln ,de beste orde. Ook verklaarde deze getuige, dal hij zijn bout een stuk gedraaid ijzer vond, dat door hem aan de maritieme over heid te Vlissingen werd afgegeven. Vervolgens werd gehoord de tweede machinist, die de waéht beneden had Na den schok stond dadelijk alles onder dichte stoom De mannen uit de voorste stookplaats had hij niet meer gezien Zij moeten dadelijk omgekomen zijn. Nog werden gehoord de roerganger en de uitkijk. Zij hebben niets gezien, noch een bellebaan, noch een drijvende mij: De inspecteur van de scheepvaart Bou- nian wee's op het nut der ledige vaten, die aan boord waren, en die het schip zoolang drijvende hielden, dat er tijdvoor de redding overbleef. Anders was het schip binnen vijf minuten gezonken. De raad zal later uitspraak doen. OPGEBRACHTE HARINGSCHEPEN De bemanning van den beden te IJmui- den binnen gevallen logger „Albert deelt mee, dat zij gezien heeft dat 20 Neder- landsche haringschepen door Engelsche oorlogsbodems zijn opgebracht. UIT AMSTERDAM. Tot directeur van de stoomvaart mij „Nederland' in plaats van wijlen den heer den Tex werd heden benoenm de heer P E Tegelberg Jr Voor de vacantiekamer der Arnster- damsclie rechtbank stond heden terecht mr D. A E., 51 jifiir, directeur der Amslelhypotheekbank, wonende te Hilver sum, thans gedetineerd, wien verschil lende gevallen van verduistering ten laste zijn gelegd. Het O M. eischte 'een gevan genisstraf vau 1 jaar en 9 maanden. BEURSBERICHT AMSTERDAM, 2.15| u 5 o/0 Nederland 1031/g, 2i/o o/o NederI W Schuld 64; 3if, do Oblig. 741/s 3 o/o do Certif. 73?/s- Kon Petrol. Aand. 498; Gec. Holl 202 Perlak 64a/i; Amsterd Rubber 195'/.'; Ne derI do 68V2; Ned, Amerik. Vaart 109; Niéuwe do. 393, Kon. Ned Stoomb. Mij. 204-199 Prolongatie l»/i Anaconda 169; Steels 85; Denver 14',/: Erie 361/2Miss Kansas Texas 5P/a; Car- foundry 6O1 i; Hide Leather 5'5; Common Marine 31-31i/2, willig; Prefered 4. 91>4—92, willig; Cert v Obl do 102'/.. 103: Ine Bds. Maxwell 263/j; Lappen do 8-41,4; Cigars 50 exd.Studebeker 130 VERMIST. De beambte der gasfabriek W le Lei den, die belast is geweest met den co kesverkoop, is sedert een paar dagen verdwenen. Hij heeft 192 gulden in zijn bezit, die aan de gemeente toebe- liooren. DOODGESCHOTEN. Te Eindhoven is hedennacht zekere J. G. door de militaire wacht doodgescho ten. De man verkeerde, naar men zegt. in kennelijken staal van dronkenschap en wilde zich op herliaalde waarschuwin. gen niet verwijderen. De man js ge huwd en vader van 2 kinderen. Van andere zijde wordt gemeld, dal hier vermoedelijk een treurig misverstand heerschte en dal het niet juist is, dat G. onder den invloed van sterken drank verkeerde. VAN ENGELSCHE ZIJDE. LONDEN, 17 Aug. Het Engelsche hoofdkwartier deelt het volgende mede De verliezen van den vijand bij de pogingen om gebied te winnen rond Po zières waren zeer groot. In den nacht van 4 op 5 Augustus werd een strijd macht, samengesteld uit deelen van 2 divisies tegen onze troepen afgezonden, doch met groote verliezen afgeslagen Op 5 Augustus en den volgenden dag werden twee bataljons uiteengejaagd bij een poging om de oude tweede linie te nemen Een nog krachtiger poging werd ondernomen op 7 Augustus, toen n.l. meer dan 5 bataljons werden uitge zonden Deze rukten over 1000 yards op het terrein voort onder een hevig artillerievuur en werden bij de nadering onzer loopgraven op den Duitschen rechtervleugel onder mitraljeurvuur ge nomen. Bij dien aanval verloor het bataljon van het 63e regiment infante rie 400 man 'van de 350. Daar de aanval len op Pozières bijna dagelijks plaats hadden, waren de verliezen der Duit- schers reusachtig. De aanvallen lever den geen fesuftaat op. •uggedreven De vijandelijke verliezen zijn groot Ten Zuiden van de Somine werd bij BelLov en-Sanlerre gestreden; de Fran- schen hebben hier vaslen voet gekregen in onze voorste loopgraven over een front n ongeveer 500 M. ten O. daarvan Bij d'Estrées werd de vijand afgeslagen. Aan weerszijden van de Maas had her haaldelijk een sterke ariillerieactie plaats. Aanvalspogingen in het Chapitrebosch erden door ons vuur verijdeld. Op tal van plaatsen aan het front mis lukten Franschc palroe lj eender nemi n gen Oostelijk oorlogstooncel. Front von Hindenburg. Hevige aanvat len der Russen, die tot in den nacht wer den voortgezet in den sector Batkow Harbuzow, ten W. van Zalocze, werden •olkomen afgeslagen. Front van aartshertog Karei. Vijande lijke aanvallen ten Noorden van de Dnjestr, bij Kustobabi en Konèzacy, had den ook gisteren geen succes. Wij maak ten 154 gevangenen. In de Karpaten werd noordelijk van Kapoel de hoogte Stara Wysczvna genomen. Balkan oorlogstooneel. Zuidwestelijk van het Doiranmeer wier pen zwakke Boelgaarsche voorposten vij andelijke afdeelingen lerug, die Irachtten vooruil te rukken. VERLICHT RUSLAND PETROGRAD, 16 Aug. De regeering heeft een voorstel ingediend tot invoering van verplicht lager onderwijs. TURKSCH LEGERBERICHT KONSTANTINOPEL, 16 Aug Van de verschillende fronten valt niets nieu< te melden. DfENSTDWANG IN CANADA OTTOWA, 16 Aug. De regeering heeft besloten een re-cruteeringssysteem in voeren voor alle mannen, die voor den militairen dienst geschikt zijn De re geering zal voor elk district recrutee ringscommissarisscn benoemen (Wij ver moeden dat bedoeld wordt de invoering van een dienstdwang, soortgelijk aan die in Engeland voordat daar de dienst plicht bestond Red. M. C,,) DF DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN DE VER. STATEN. WASHINGTON, 16 Aug. President Wil son heeft een volledige regeling inzake hel spoorwegconflict opgemaakt waarin wordt voorgesteld over le gaan tot invoe ring van den achturigen werkdag, gere gelde betaling van overwerk en onderzoek van andere kwesties. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 17 Atfgs off W estelijk oorlogstooneel. Het vuur van iien vijand werd ten Westen van WytsclUèlé, als ook aan ten Zuiden van het kanaal van la Bass nu en dan zeer hevig Nadat reeds 's ochtends 'sterke En gelsche aanvallen op de linjé OviUers- Pozières en Westelijk van liet Fourcaux- bosch waren afgeslagen, zijn s avond; na een uiterst sterke vuui'voorbereiding en met aanzienlijke strijdkrachten de Engelsclien tusschen Pozières en het Foui'cauxbosch en de Franschen tusschen Guillemont en de Somme begonnen stor te loopen Deze stormloopen mislukten evenals dc door de Franschen tot vijf maal toe 's nachts herhaalde aanval len Na hardnekkigen weerstand werden Westelijk van het Fourcauxbosch en Zui delijk van Maurepas binnengedrongen troepenafdeelingen des vijands weder te- BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT IERSEKE. Dinsdag verliet hier een vrouw, die alleen thuis was, voor korten tijd haar woning' zonder de deur te sluiten. Toen zij terug kwam -vond zij een jongen leurder uit een andere gemeente bezig haar kabinet na te snuffelen De vrouw gaf hiervan kennis aan de politie, die den leurder opspoorde en tot bekentenis van zijn onbescheiden en ongepasten speurlust bracht. Hij had evenwel nog niet den tijd gehad iets te ontvreemden MARKTBERICHT. Oostburg, 16 Augs. Eierenveiling van de V. P N. 39.295 kipeieren f 7 60 5 f 7.65; eendeieren niet verkocht; 89 kalkoen eieren f 9.80; 20 parelh eieren f 1.59 al les per 100 stuks; 329 KG. boter f 1 47 a f 1.65 per K.G 5 jonge hanen f 0 10 5 jonge duiven f 0.20 beiden per stuk FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 16 Aug., 3 u. n.m. De nacht is kalm geweest op het grootste gedeelte van het front In Champagne bij Tab ure en in de Argonne bij de Larazel hebben de Franschen Duilsche palroeljes ver slrooid. Op het front van Verdun vrij le vendig bombardement van de sectoren Thiaumont, Fleury, Vaux en Chapitre. In d=-n nacht van 15 op 16 Aug. heb ben Duitsche vliegers eenige bommen op Belfort geworpen, er werden geen slacht offers gemaakt. VERGELDING VOOR DE MOORD OP KAPITEIN FRYATT. LONDEN, 16 Augs. V.D. Minister As- quith heeft heden iu bet Lagerhuis mee gedeeld, dat de regeering weigert de di plomatieke betrekkingen met Duitschlaud na den oorlog te hervatten, zoolaae Duitschland .de moord op kapitein Fr.vatt niet heeft goedgemaakt. LANDBOUW. De minis'ler van landbouw heeft te Rotterdam een veevoederbureau ingesteld voor de provinciën Zuid-Hoiiand, Noord- Brabant en Zeeland, waarin zitting liebbcn de heeren P. Spierenburg le Rot lerdam; J. J. Poortman te Scheveningen J. C. Clabbers te Rotterdam; A. P. II Derksen te Rotterdam; Tjr B. Ivielstra Middelburg; J. van der Koogli te Middel harnis; J. H. van Rede te Rotterdam en J. T. Dielen le Eindhoven. De coöperatieve suiker fabric „Z e e 1 a n d". Naar wij vernemen is in de gisteren alhier gehouden vergadering van het be stuur van de coöperatieve suikerfabriek „Zeeland" besloten, aan aandeelhouders voor te stellen over te gaan tot tien aankoop van de suikerfabriek Withouck le Bergen op Zoom. Van andere zijde meldt men ons nog Het bestuur van de coöperatieve sui kerfabriek „Zeeland" zal op de aanslaan dc algemeene vergadering voorstellen den aankoop te bekrachtigen van de fabriek vau den heer Wittock, staande te Bergen op Zoem. De fabriek zou dus niet Middelburg komen. 0 Excursie naar de boomgaarde van Z. B e veland. I. Dat Zuid Beveland in onze provincie bovenaan staal wat de fruitteelt beflreft weten dc meeste Zeeuwen wel. Maar al: er dan eens een exfcursie wordt gehouden zooals de heden van uit Go^s begonnen tweedaagsche excursie van ©en honderdtal leden der Nederlandsche Pomologische vereenigiug, dan is er alle aanleiding om nog eens op de enorme uitbreiding van dc fruitteelt op dit eiland te wij" zen. Zelfs voor tal van Zeeuwen is dat dan weer eeu reden voor nieuwe ver bazing Zuid Beveland is altijd een fruitland geweest getuige de zeer oude boom gaarden die men er vindt. W©1 zijn er thans veel jonge aanplantingen, in.ur boomen van 100 jaar en ouder zijn bijv. in Wemejdinge geen zeldzaamheid en in het reeds door ons vennetld handboekje dat aan de deelnemers van de excursie werd toegezonden, wordt er op gewezen dat bijv. in Kapel le de /.eer oude boomgaarden grootendeels een 30 jaar geleden zijn gerooid. Grond en klimaat bleken buitenge woon geschikt te zijn voor de fruit teelt Men heeft hier wel het uadeel van de stormen, maar ook het groote voordeel dat men hier veel minder na deel van de nachtvorsten ondervindt dan in hei Oostelijk deel van oits land En wat die stormen betreft slaagt men or in dat nadeel voor geen klein deel te beperken door de zware wiudschutten die zulk een typisch karakter geven aan het Zuid Bevelandsche landschap en die men nergens zooveel aantreft als hier. Meestal bestaan ze uit iepenboomen met van onder haagdoorn of uit Italiaansche populieren, soms met elzen, of elzen alleen. In de laatste jaren is de uitbreiding an ae boomgaarden op Zuid-Beveland opmerkelijk. Van 1024 II.A boomgaard, in 1903, was men in 1912 reeds geko men tol een oppervlakten van 1305 H. A een vermeerdering met ruim 20 pel. in negen jaar. De vroegere boomgaarden bestonden voornamelijk uit hoogstamböonen (kersen en appels) waaronder gras. Maar deze grasboomgaarden verdwijnen meer en meer, daar men de overtuiging heeft ge kregen dat het in het belang van de boomen is wanneer men den grond open houdt Tegenwoordig worden dan ook bijna alle boomgaarden onderbeplanfc met bessen of struiken en bessen. De kersenboomgaarden verdwijnen langzamerhand. Ze worden de laatste ja-- ren niét meer bijgeplant, daar de boo men zeer - veel lijden aan ziekten Hoofdzaak zijn appels, doch ook be trekkelijk veel pruimen, waarvan de fi- nancieeie uitkomsten echter niet bijzon der gunstig zijn. Maar de kruisbessen etn roode bessen hebben de laatste jaren buitengewoon hooge prijzen opgebracht, en de aanplant van zwarte bessen is zeer £jroot. Van de peren vindt men vooral in de oude boomgaarden een zeer groot sortiment De jonge boomgaarden worden meestal gevormd door enkele soorten. Pereboomgaarden blijven echter in. Zeeland volkomen op den achter grond, zoo wordt ons in het handboekje verzekerd Ten slotte nog een-enkele aanhaling uit dit boekje over den fruithandel Tot voor enkele jaren werd het fruit bijna uitsluitend op het hout en onder hands verkocht. Maar de in 1901 opge richte veilingsvereeniging „Z Beveland" heeft daarin veel verbetering gebracht In dat eerste jaar was die omzet aan die veiling f 11.579. In .1912 was dat cijfer al gestegen lol f62.899. Toen het volgend jaar een kleine dalin.' lol 155.550 5faar daarna in 1915 een ontzaglijke stijging lot f 107.121,-terwijl dit jaar lot 1 Aug reeds een omzetcijfer van f 141.894 is be reikt Dat de hooge prijzen hierbij echter ook meetellen, spreekt van zelf. Na dit algemeene praatje, de bijzonder heden van de excursie zelf. Op het plein voor het station le Goes was heden de plaats van samenkomst en afrit, zoodra de trein van 10.2 uil Holland binnen was. Bij het vertrek bleken ruim 100 per sonen aanwezig te zijn, onder welke een twintigtal dames. Zij namen plaats in de gereed staande rijtuigen en auto's. Het weer, dat eerst dreigend was, werd hoe langer iioe üxooier. Allereerst ging de rit naar Kloetinge naar den boomgaard „Spoorzichl" van de fruitkweekerij van den heer J. M. v d. Schalk le Schiedam, waar het eerst werd afaestapt en waar de excursionisten werden verwelkomd onder aanbieding van een glas morgenwijn, rondgediend door Zuid-Bevelandsehe boerinnetjes, die hun mooi decralief effect ook nu niet mis ten. Daarna begon de wandeling door de boomgaarden, waarbij de wandelaars den invlo9d van de windschermen geducht bespeurden, want het was warm. In zoo ver treffen de waudelaars hel niet, dat dit jaar. in onderscheid met verleden jaar, de vruchlboomen over het algemeen niet veel dragen. Bovendien zijn de bes sen reeds geplukt, maar het was nu meer te doen om de inrichting van de boomgaarden cu liet onderhoud der boo men en struiken en daarover was men algemeen vol lof. Spoorziclit is een nieuwe boomgaard. Bij den aankoop in 1902 was dit terrein nog aankoop in 1902 was dit terrein nog bouwland. Thans is het beplant met 1533 hoogstam appelboomen. Eerst werd de ondergrond gebezigd voor hel telen van landbouwgewassen, maar aoderl 1910 is ook de ondergrond gebruik! voor py rainidén (appels en peren) on bessen struiken. Tegen één uur werd hier op „Spoor ziclit" door den heer Van der Schalie aar, de excursionisten een koffiemaal' aan geboden. Onder een open afdak van de groote schuur waren tafeltjes gezet waaraan de bezoekers in groepjes plaats namen en waar ze weer bediend werden door de boerinnetjes Dat het woord „koffiemaal" een eenvoudig woord is voor gastvrij ont haal', mag hier wel even worden aan gestipt.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2