LAATSTE BERICHTEN BDITEHLANH. Hooivordering. Donderdag werd onder presidium vau «den heer jhr. Boogacrl eene bespreking gehouden over de hooivordering op Wal cheren door het bestuur der afd Wal cheren van de Z. L. M de afgevaar digden der plaatselijke afdeelingen van het bemiddelingsbureau en den kapitein belast met de hooivordering in Zeeland. liet resultaat van deze bespreking, die eene betere samenwerking bij de hooivor dering tusschen de militaire autoriteiten en de landbouwers beoogde, laat zich kort als volgt weergeven. 1. Het hooi dal niet noodzakelijk voor het eigen bedrijf noodig is, moet voor het Rijk worden afgestaan. 2. Er is een regeling in voorbereiding die een billijke prijsregeling voor het in Zeeland gevorderde hooi beoogt. Daarbij wordt getracht Zeeland dit jaar op dezelf de wijze te behandelen als de andere pro vincies' in ons land. Een waarschijnlijke prijs is genoemd, deze is echter thans nog niet voor bekendmaking valbaar. Aan de afdeelingen van het Bemiddelingsbu reau kunnen hierover nadere iulichtingeq worden ingewonnen. In ieder geval is hei zeer o n verstandig vóór de vordering aan handelaren te verkoopen, omdat het Rijk veel meer zal betalen dan de handel nu besteedt. 3. Hel hooi wordt niet op de boer derijen gekeurd maar op de plaats van levering. Men is verplicht goed paar- denhooi te leveren, dus goed lucerne- of klaverhooi of voor paarden geschikt weidehooi. De prijsbepaling geschiedt bij levering door een burger aangewezen door den Commissaris der Koningin en een militair namens den Minister van Oorlog. 1. Per 1000 K.G. zal 1 ®/o op het ge wicht worden gekort. 5. Voor het brengen van het hooi van de boerderij naar de plaatsen van aflevering wordt, boven den vast te stellen prijs voor het hooi, een schadeloosstel ling genoten van f 1 per 1000 K.G voor eiken afstand van 5 K.M. of gedeelte daarvan. 6. Met hel persen zal, op bevel van hoogerhand, eerst worden begonnen wan neer het hooi persrijp is. 7. De levering moet zóó geschieden, dat het persen geregeld kan doorgaan. Bij het bepalen der leveringslijden zal re kening gehouden worden met de bijzon dere omstandigheden van eiken leveran cier. Er is toegezegd, dat aan de afdee lingen van hel bemiddelingsbureau op "Walcheren de gelegenheid zal worden ge geven over de dagen van aflevering voor eiken leverancier apart te adviseeren. 8. Ten slotte werd nog toegezegd dal bij het bepalen der hoeveelheid, door elk te leveren, zeer ernstig zal worden reke ning gehouden met de hoeveelheid die voor het eigen bedrijf noodig zal zijn Er werd van verschillende zijden op ge wezen, dat deze hoeveeheid, met 't oog op den waarschijnlijk niet overvloedigen oogst aan stroo en voederbieten en de te verwachten duurte en schaarsclite van het krachlvoeder ruim zal moeten wor den berekend. Speciaal wérd de aandacht •gevestigd op de moeilijke omstandigheden waaronder de leveranciers van consump- tiemelk dezen winter zullen verkeeren. In verband met deze opmerkingen werd het zeer gewaardeerd dat nog de volgen de belofte gedaan werd. Personen die meenen zich te moeten beklagen over de gevorderde hoeveelheid, wenden zich tot de afdeeling van het bemiddelingsbureau in hunne gemeente, De klacht wordt daarna door de leden van de plaatselijke oommissie nauwkeurig onderzocht en over dit onderzoek ten spoedigste rapport uit gebracht aan den kapitein belast mat de hooivordering. Met de rapporten der oom- missies zal ernstig rekening worden ge houden. Zoowel de kapitein belast met :1e hooi vordering, de heer H. M M! Buffart, St Jansstraat 17. Middelburg, als de leden van het bemiddelingsbureau voor den landbouw zijn gaarne bereid inlichtingen te geven. UIT NEUZEN. Joh Nebbeling 26-jarige geniekorpo raal, wonende te Rotterdam, beproeft de Schelde over te zwemmen Reke ning houdende met het afdrijven door den stroom, wordt de afstand op 7 K.M. geschat. Om half twee is hij te water gegaan. BEGRAFENIS VAN MAJOOR DIEGERICK. Met buitengewone kerkelijke en mili taire eer werd heden Zaterdagmiddag op de R K. begraafplaats te Rotterdam ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Belgischen majoor E C. L Diegerick, ■die te Amersfoort was geïnterneerd, doch ingedeeld bij den. inlerneerings-? dienst te Rotterdam Aan de begrafenisplechtigheid ging vooraf een lijkdienst in de St Elisabeth- kerk aan de Mathenesserlaan. Daarna werd de stoet geformeerd en trok men langs een haag van duizenden die zich langs den weg hadden geposteerd naar het kerkhof, UIT DEN HAAG. De Koningin en de prinses zijn voor nemens aanstaanden Zaterdag hel con cours hippique bij te wonen. De Minister van Landbouw berichtte aan de burgemeesters dat in verband met zijn beschikking, waarbij bepaald is, dal alle aangevoerde hoeveelheden) bloe mkool uitsluitend voor het bin nenland zullen geveild, de maximum- r ij z en voor de drie soorten bloem- cool zijn opgeheven en vooralsnog niet door andere worden "vervangen Door hel dagelijksch bestuur der Hol- landsclie maatschappij van Landbouw is aan den 'Minister van Landbouw een adres gericht, waarin gewezen wordt op de on zekerheid nopens door de regeering ten jpjpzichte van karwij, blauw maanzaad, koolzaad, mosterdzaad en dergelijke ge troffen maatregelen, waardoor dit pro duel geheel in handen van de speculatie dreigt te komen, en de handel er in bijna geheel stil staat. Verzocht wordt daarom spoedige ontwerping en bekendmaking eener regeling, opdat de handel ge leidelijk een normaal verloop hebl>e. Voorts is een adres gezonden met be zwaren inzake de regeling, betreffende de inbeslagneming van tarwe, gerst en haver. Verzocht wordt thans de vastgestelde bepaling te herzien, rekening houdende niet het belang van de goede en goedkoor pe broodvoorziening en de belangen, van de tarwe te Iers. (Officiéél). Het ligt in het voornemen van den Minister van Landbouw, zoo dra liet distributie-ontwerp, wet zal zijn géworden, te bevorderen, dat een Al- gemeene Maatregel van Bestuur worde uitgevaardigd, waarbij wordt bepaald, dat de verbouw van bruine en gele mosterd, Kanarie-, Karwij-, blauwmaan- en spinazi- zaad, vlas, suikerbieten en zaaiuien door vernoemden Minister kan worden ver boden, beperkt of niet dan voorwaarde lijk worden toegestaan. Het ligt voorts in de bedoeling de teelt dezer gewassen zoo noodig te be perken Lot den omvang, dien zij gemid deld in 1913. 1914 en 1915 had. Naai' aanleiding der vele klachten over dc buitengewoon hooge kosten voor op slag van tabak in Engeland, in verband met de onmogelijkheid van verscheping wegens het niet uitgeven van N. O. T.' consenten zullen vanaf heden weder voor tabak uit Engeland N. O. T. consenten worden afgegeven. De N. O. T. heeft alle importeurs die N". O. T. contract hebben, ongeveer 30000, bij circulaire erop ge wezen, dat opslag der door hen aange voerde goederen in strijd is met de be stemming dier goederen, uitsluitend voor binnenlandsch verbruik en dat ook na de vredesluiting die opgeslagen goederen niet aan den vreemde mogen worden ge leverd, doch eerst na liquidatie der N. O. T. Eindelijk wordt in herinnering ge bracht, dat de beperkende N. O. T. be palingen ook blijven gelden bij de ophef fing van eenig uitvoerverbod der re geering. DE VERDEDIGINGSBELASTINGEN. In ziin antwoord op liet afdeêlingsver- slag der Eerste Kamer, verklaarde de mi nister van financiën dat vo,or vrees voor de lichtvaardige verlenging van den drie jarigen belasting termijn der verdedigings- belaslingen geen grond beslaat daar beide Kamers daartoe zeker niet zouden mede werken. Bij onverhoopt langeren duur van den oorlog zou echter een deel der verdere crisisuilgaven weder gevonden nu eten worden door binnen betrekkelijk korten tijd le betalen belastingen. NEDERLANDSCHE KAPITEIN VER OORDEELD LONDEN, 12 Aug. Te Edinburgh stond dezer dagen een Nederlandsche gezag voerder terecht, beklaagd van het go- ven van lichtsignalen in Augustus j.l bij een aanval van vijandelijke lucht schepen op de Schoische kust Nadat alle schepen in de liaven volgens voor schrift hunne lichten hadden gedoofd, tiet men van uit het Nederl. schip tot tweemaal toe een sterk licht over het water schijnen. De gezagvoerder werd veroordeeld tot een boete van f 60, benevens 14 dagen gevangenisstraf EEN GEVONDEN ORDER. BERLIJN, 11 Aug. Officieel. Tusschen de papieren van een door een Duitsche duikboot in den grond geboord Engelsch voorpostenschip, is het geheim bevel van den maitre-commandant van Peterhead gevonden. Het luidt als volgt: „Peterhead, 28 Februari 1916 Dc aandacht wordt gevestigd op 3 der C. N. O. 292—1915, waarin bepaald wordt, dat neutrale schepen onvoorwaar delijk de aanwijzingen van Engelsche oor logsschepen moeten opvolgen. Indien een schip de door een voorpos tenschip gegeven teekenen niet zou opvol gen, dan móet de naam van het schip worden opgegeven, opdat bij de Maat schappij, waaraan hef schip behoort, slap pen gedaan zullen worden, om gehoor zaamheid te eischen. Dit geldt voornamelijk tegenover koop vaardijschepen, die aan de Oostkust va ren". De order is geleekend C. II. Sim son, en is gericht tot alle commandanten van Engelsche schepen. Waarom Duitschland het no-odig vindt dezen order officieel' aan de wereld be kend te maken, Ts ons niet duidelijk. Iets nieuws bevat hij niet, en dat neutrale schepen gedwongen worden de hevelen dei' oorlogvoerenden op tc volgen, is iets wat we van alle kanten ondervinden, Red. M. C UIT EGYPTE KAïRO, 12 Aug. De laatste berichten uit Sinaï melden, dat de Engelsehen voortdurend de Turken aanvallen, hun groote verliezen toebrengen en gevange- uen maken. v EEN SCHIP IN BRAND. ATHENE, 11 Aug Het s.s. „Elleftheria" van Saloniki naar Volo, geladen met petro leum en met 1200 passagiers aan boord, meest allen gedemobiliseerde Grieksche soldaten, geraakte ter hoogte vanSkiathos in brand; de ketels ontploften, waarbij 40 man gedood werden en velen gewond. De kapitein is erin geslaagd het schip op het strandje zetten. BERICHTEN UIT HE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot leeraar aan de R. H. B S,, te Middelburg M. van Breenthans tijdelijk leeraar aldaar. GESLAAGD. Bij hel vergelijkentf examen tot toe- laling aan de rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam slaagde mej. T J. M Rijkse alhier. Te Utrecht slaagde voor hoofdonder wijzer de heer I. C. van Boute, onder wijzer te Rotterdam, geboortig van Cad- z and. EEN ONTSPORING. Tengevolge van het ontsporen van een paai' wagens van een goederentrein bij Krabbendijke, ondervond het treinver keer op de Zeeuwsche lijn, hedenmid dag vertraging. Zoo kwam de trein van 3.27 alhier met 1 u. 16 m. vertraging aan Naai- wij vernamen kwamen bij de ontsporing geen persoonlijke ongelukken voor. f 4000 VERMIST. Uil Stohvljkersluis wordt gemeld, dat bij zekeren heer S. uit een geslo'en brandkast f 1000 worden vermist. Sporen van inbraak waren niet te zien, en de toegangen tot het kantoor waren niet geforceerd. Zou er wel goed gezocht zijn UIT HET DUITSCH LEGERBERICHT. Oostelijk oorlogstooneel. De ten Z. van Zalocze begonnen ge vechten breiden zich uit: De Russische aanvallen die tusschen Bialoghowv en Gorochitsji aanvankelijk terrein wonnen werden door Duitsche tegenaanvallen tot staan gebracht. Sterke vijandelijke aanvallen bij Tros- ciahieuw werden bloedig afgeslagen. In den hoek van den Dnjester en den Bystritza deden sterke Russische troepen aanvallen. Voor de overmacht moesten de dappere verdedigers op enkele pun ten wijken. Tegenaanvallen hielden den stormloop verder tegen en brachten den strijd tot staan. De in gang zijnde nieuwe groepeerin(g der verbonden troepen, die gelast was, om met de Russische troepenverschuiving rekening le honden, werd verder door gezet. In de Karpatheu tracht de vijand te vergeefs ten Z. van Zabye ons de be vochten voordeelen te ontrukken. Voor aangelegenheden ons blad be treffende. wende r^en zich tot den directeur-hoofdredacteur of den boek houder; terwijl men verder de corre spondentie voor ons blad gelieve te adresseeren als hieronder is aangegeven; en wel voor: telegrammen Middelburgsche Courant Middelburg; nieuwsberichten en Ingezonden stukken Redactie Middelburgsche Cou rant, benevens vertrouwelijke mede- deelingen aan den Hoofdredacteur en zending der courant Administratie Middelburgsche Courant VERGADERINGEN EN CONCERTEN TE MIDDELBURG. lederen dag, behalve Dinsdags, Bios- coop-Strengholt 7— 12, Zondag6 642. Zondag 20 Aug. A. C. Schuttershof, 7Vj uur. V r ij d a g 25 Aug^ Abonnementscon cert Schuttershof, 8 u. Donderdag 31 Augs. Abonnementscon cert Schuttershof, 8 u. Vrijdag 15 Sept.' Abonnementscon cert Schuttershof, 8 u. Maandag 9 October, Nat. G^zelscnap, prof. dr. Th. J. Stomps. Maandag 23 October. Nat. Gezelschap, prof. dr. Th. J. Stomps Dinsdag 31 October. Concert Xathl. Parlow, Concertzaal. Maandag 13 Nov. Nat. Gezelschap, dr. R. de Josselin de Jong. Dinsdag 21 November, Concert- en Ge- hoorz. Concert Zangv. T. O en U. Maandag 27 November Nat. Gezelsch prof. dr. IT. Jordan. Donderdag 7 December. Concert en Gehoorz. Ver. v Inst. Muziek. Dinsdag 10 Dec Concert Josef Pem- baur, Concertzaal. Maandag 18 December, Nat. Gezelsch., dr. J. Clay. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform Dinsdags. Middelburg, Bessen, Veilings- veroeniging. 15 Aug. Koudekerke, Hofstede, Loeff. 16 Aug. Veere, Vruchten te Velde, Loeff. 16 Aug. Goes, Hofstede, Treub en Neervoort. 18 Aug. Koudekerke, Hofstede, Slruve 22 Aug. Middelburg, Bouw- én Weiland, Verhulst. 23 Aug. Middelburg-, Beestiaal Blaupot en Inspan, ten Cate. 24 Aug. Neuzen, Hotel Centraal, Dregmans. 24 Aug 'tZand, Hofsleedje, Paap. 29 Aug. Veere, Inspan, Loeff 12 Sept. Veeré, Inspan, Blaupot ten Cate. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 30 Aug. 1916, 11 u. Pro vinciaal Bestuur Abdij, Middelburg. Ma ken van kaaimuren van gew. beton beh. werken los- en laadplaatsen te Terneuzen. Zie Ned. Staatscourant 9 Aug. Woensdag 6 Sept. 1916, 11 u. Pro vinciaal bestuur, Abdij, Middelburg. Los sen en leggen gew. betonplaten ter verb, van de boordvoorz. v/li. Kanaal door Walcheren. Zie Ned. Staatscourant No. 185. SCHEEPSBERICHTEN. Rotterd. Lloyd. Rindjani arr. 12 Aug. te Rotterdam. LEGER EN VLOOT. De adspiranten res.-off. van gezondh. H. A. S. Hildebrand en W. R,. van der Meer worden "15 Augs overgeplaatst bij de sectie verbandplaatsafdeeling te M i d- d e 1 b u r g. Bij kon besluit is met 16 Aug. aau den kapitein ter zee W. H. vou Leschen op zijn verzoek wegens langdurjgen diens-1, eervol ontslag verleend met toe kenning van een pensioen ad f3475 POST- EN TELEGRAFIE. Edel ingang van 16 Augs. a s. zal ihet hulptelegraaf- en hulptelefoonkantoor te Waarde op werkdagen zijn opengesteld van 8 m.—1 a.2—31/2 a. en 6—71/2 a SPORT. Schaken. Bij den bondswedstrijd le klasse ver kreeg den derden prijs dr. Cli. F. Haije alnier AFLOOP VERKOOPINGEN. Vrijdag werden te Nieuwdorp ten overstaan van notaris Pilaar publiek verkocht: 15 H A 21 A. 10 cA. bouwland: in de gemeente VHeer Arendskerke, in den Noord Kraaijertpolder, in 9 koopen voor f38.586,95; 2 H A 29 A. 50 cA. weiland, eveneens in den Noord Kraaijert polder, voor f 6012,90, accessoir f50; 7 H A. 38 A. 30 cA. bouwland, in de ger meente 's-Heer Arendskerke, in den West Kraaijertpolder, in 5 koopen voor f 19.655,73; 3 H A. 89 A. 30 cA. dijk, in de gemeente 's-Heer Arendskerke, tus schen de West- en Noordkraaijer(polders, in 3 koopen, voor f 3458,23, accessoir f75; samen f67.838.81. SE OORLOG. De toestand. Dc uitscheiding van de ondeugdelijke elementen begint Behalve aartshertog Jozef I-erdinand en de Oostenrijksche generaal Pflan- zer, die aan het oostfront door de Duit- schers zijn afgezet wegens onbekwaam heid tot bel leiden van de operaties, zijn er op dat front nog andere Oostenrijk sche hoofdofficieren afgezet, w.o. niet minder dan 13 regimentscommandanten. Zoo beweert althans een Russisch be richt. Maar het is ook zeer waarschijnlijk, dat na de ineenzinking van de Oostenrijk sche weerkracht werkelijk zulk een op ruiming gehouden wordt.' Dat is regel als 't niet goed gaat. En in dit geval is de minderwaardigheid der Oostenrijksche troepen, vergeleken bij de Duitsche te duidelijk, 'dan dat men niet verdacht kon zijn op pogingen om de hiding te verbe teren, Of echter piet ook het gehalte der sol daten den légen slag verklaart'? En of men daarvoor niet een der redenen heeft te zoeken bij de nationaliteit van een groot deel van het OosleiirijkschTIongaarsch- Tsjechisch-Poolsch-Kroatisch- enz. enz. leger? Van die tallooze bestanddeelen van andere nationaliteit 'kan men onmogelijk dezelfde warmte voor den strijd verwach ten als van de Duilschers. Ook zonder actief verzet kan zoo iels tot uiting ko men Een passief verzet, een gemakkelijk heid bij het zich overgeven kan uit dezelfde oorzaak voortkomen, en dat zou ook een verklaring' geven van liet fabel achtige aantal gevangenen dat de Russen telkens vermelden, Maai' nu heeft Duitschland zelf den zwakken bondgenoot krachtig aangepakt om hem te ïeeren hoe hij rechten moet. Voor de Duitschers is die inmenging be grijpelijk Er staat voor hen te veel op 't spel. Maar zouden de Oostenrijkers die vernederende inmenging, die afzetting van hün officieren, aanvaarden zonder ecnigen. wrok? Wie wel eens geschiedenis van oorlo gen gelezen heeft, wee* welk- een groe ten, en vaak noodlottige» invloed de on derlinge jaloezie van de bevelvoerders kan hebben op de operaties. Vjon Hindenburg heeft nu de leiding in handen genomen, en bet is blijkbaar op zijn initiatief dal het Centrale leger aan den'Dnjester zich niet uitput met het verdedigen van onhoudbare posities, d.och terugtrekt naar meer achterwaarts gele gen stellingen, die beter te verdedigen zijn. Het Berlijnsche Bericht noemt dat hergroepeering der verbonden troepen ten einde rekening te houden met de Rus sische troepenverplaatsingen." Dat is nu wel een wijze van uitdrukken, die even doet glimlachen, maar het feil zelf is zeer waarschijnlijk en begrijpelijk. "~En zoo is het verklaarbaar dat de (cen trale» de belangrijke stad Slanislau heb ben ontruimd zonder gevecht, en dat de Russen daar aan den Dnjester steed# verder Westelijk oprukken. De namen van al de bezette plaatsen zullen we maai- niet opnoemen. Maar ook op een ander punt zijn de Russen nu krachtig opgetreden. De onderste bocht van de S waarover we gisteren schreven is nu door hen! onderhanden genomlen niet aan heb voorfront maar eerst op de beide .zijkan ten. Voornamelijk van het Noorden uit. Daar vormde de h cuvelreeks 'langs de Sereth nog altijd een krachtige stelling vooral door de talrijke bosschen. Daar op is nu door generaal Saharof een aan val gedaan, die hem in het bezit bracht van den beheerschenden heuvelkam, Thans wordt gevochten op een linie-1 achter die heuvels. Maar tegelijkertijd hebben de Russen nu ook het front van de stelling aange vallen, en ook daar hebben ze Von Both- mer's leger kunnen doen wijken naar Mo- nasterzyska. Nog Noordelijker, aan de Stochod, la ten de Russen zich niet dooa' de misluk king hunner aanvallen afhouden var* voortdurenden druk op den vijand En wordt daar beug gestreden. Daarentegen is het op die frontlijn ten! Noordeai der Pripetlnoerassen- tot aan Ri ga vrijwel rustig. De Italianen vieren natuurlijk feest: optochten, Vergaderingen, huldigingen, enz. wisselen elkaar af. Ze hebben er reden toe, want het blijkt nu meer en meer dat de verovering van de Görz-stelling een winst van betee- kenis is. Ook onmiddellijk achter Görz hebben de Oostenrijkers zich niet kun nen staande houden. Ze zijn teruggetrok ken in het dal' van de Wippach. Alleen aan de kustbergen springt hun frontlijn nog uil. Daar kunnen de ftalianen nog steeds niet verder dan Monfalcone komen. En ten Noorden van de Görz-stelling nabij Plava hebben de Italianen evenmin 'vorderingen kunnen maken. Daar blijft de Oostenrijksche frontlijn nog tot aan de Isonzo vooruifcspringèp. Uit Weenen komen nu uitvoerige be richten over de verdediging van Görz. Het is hier ook weer het ontzaglijke ar tillerie-Vuur geweest dat de zoo lang verdedigde stelling onhoudbaar maakte. De Italiaansche artillerie schoot niet kalibers van 10 tot 28 c,M. Ook scheeps geschut van zwaar kaliber schijnt ge bruikt te zijn. Bovendien bracht zij een geheel nieuw soort houwitser in wer king, de projectielen daarvan komen ge- ruischloos aanvliegen cn zijn pas in de laatste seconde te hooren; zij brengen een lievige ontploffing teweeg. Den geheelen Maandag hield de verde diging in dezen orkaan van vuur stand. De ïnfanterie-aanvallen werden met dei bajonet en de geweerkolf afgeslagen Opnieuw begon de Italiaansche artil lerie de stelling als met hamers te beu-1 ken. Reeds 'lag de infanterie zoo goed als geheel zonder dekking. De betonver- sterkingen waren puinhoopen, zandzak ken hielpen niets meer, de telefonisch© verbinding, welke het bruggehoofd met liet oppercommando verbond, was hem haaldélijk verbroken, maar werd steeds opnieuw hersteld. De bevelhebber van liet bruggehoofd wilde zich in 'de stelling nog handhaven toen zijn 'manschappen reeds de granaat- kuilen als dekking moesten gebruiken* Toen kwam het bevel1, naar den tegen* overgestelden oever der rivier terug le trekken. I Aan het "Westfront niets van bebee- kenis. De gewone loopgraaf ge vechten Van de talrijke vlieg-operatiies zij ge hield dat het Fransche vliegercorps de zer dagen geslaagde tochten op langen afstand heeft gedaan naar de Zeppelin- loodsen bij Brussel, den spoorweg Se- dinge —Bergen, de luchtschiploodsen te Namen en de staliiojns Busigny en Kortrijk die beide twee'niaal zijn aangevallen. Sléchts twee van de 68 toestellen zijrt niet teruggekeerd 'Werving voor dc Ylaamscllé II o 0 g c s c li o 01 te Gent Naar aanleiding van de pogingen van Duitsche zijde om in Nederland leer krachten le vinden voor de Vlaainsch© Hoogêscliool te Gent, schrijft Frans van;

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2