sing gebracht aan de aanwezigen, doordat een Nederlandsche militaire vlieger een mooie vlucht boyen het feestterrein deed iom daarna weder te verdwijnen en nog eens honger iu de lucht terug te keeren. De prijswinners van dit nummer waren de 1ste luitenant V. E. Vilmar met To bias, Isle prijs, kapitein J. P, de Man met Oscar II tweeden prijs, dezelfde met .Vos derden prijs; kapitein de Man iaet Good Luck, eervolle vermelding De eerste dag werd besloten met ca- rousselrijde» door heeren officieren. Daar het voorlaatste nummer wat lang geduurd had, kon mei dit carousselrijden eerst te half zes worden aangevangen terwijl het programma aangaf vijl' uur Het was het eerste nummer dat te laat begon, want het is ous een behoefte een woord van hulde te brengen voor <le goe de regeling, waardoor de eerste dag zon der ecnige storing, behalve het ongeval gisteren genoemd, kon worden afgewerkt Hierbij zij verbeterd dal hel paard, 't welk zijn boen brak en moest worden afgemaakt, „Barbara" was. De tweede rit maakte luitenant "Meltzer op de merrie Molly Het carrousseirijden werd met belang stelling gevolgd Er namen 8 officieren aan deel, vier in de oude uniform en vier in de nieuwe grijze uniform, hetgeen het effect nog verhoogde De aanwezigheid van zooveel militairen heeft het welslagen van den eersten dag ten zeerste bevorderd. Het weder had zich ook den geheelen middag prachtig gehouden. Ten slotte werden- met hartelijke woorr den van gelukwensch de nog niet uitgef- reikte prijzen aan de winnaars overhan digd Onder de aanwezigen in den loop van den iniddag merkten wij o a op de heeren hu- E E van Raalte, lid der Tweede Kamer voor Middelburg, den vice-admi- raal van Hecking Colenbrander, comman dant in Zeeland, mr. H. J. Dijckmee->ter, Commissaris der Koningin, den heer P Dumon Tak, burgemeester van Middel burg, luitenant-kolonel Goozen, comman dant van Walcheren, en andere autori teiten. Was het middagfeest alzoo afgeloopen in de stad bleef het den geheelen avond gezellig druk Velen hadden „vrijaf" en er waren vele menschen van buiten in de stad Het bestuur, de jury en enkele anderen vereenigden zich aan het officieel diner in de Nieuwe Doelen. Tijdens dit diner werd aan H. Af. de Koningin-Moeder een telegram van gelukwensch met Haar jaardag gezonden, waarin ook gewezen werd op hjet goed slagen van het coh- cours, mede door de deelname van zulk een groot aantal officieren van de land macht van II. M. de Koningin Toen de sluizen der welsprekendheid waren geopend, werd in een aantal redevoeringen hulde gebracht aan ver schillende bestuursleden, aan de jury's, aan de padvinders, e a. Door kapitein Singels werd gewezen op het gloed geslaagde concours en huif de gebracht aan het bestuur voor de goede regeling. Medegedeeld werd, dat de secretaris zal voorstellen in het vervolg zoo moge lijk, ieder jaar een concours hippique te Middelburg te houden, en dat men dan hoopt op dezelfde medewerking van hee ren (Officieren als thans. Na afloop van het diner begaven de heeren zich naai* den Buitentuin, waar het -Middelburgsch Muziekkorps, begun stigd door prachtig zomerweder, een uit» voering gaf voor een zeldzaam druk be zetten tuin. Een afwisselend programma verhoogde de feeststemming, waarin de aanwezigen waren door het des middags genotene op het Molenwater en er werd dan ook dankbaar geapplaudiseerd Na het concert was het spoedig rustig in de stad. Tweede Dag. Hel was van morgen al weer vroeg dag voor de bestuurs- en commissieleden van het concours hippique. inzonderheid voor de leden der comlnissie voor de ring- rijderij te paard. Maar Ihet zal ook voor hun weder een groote voldoening geweest zijn, dat de zon ook heden meester van de lucht bleek te zijn bleek te zijn Wel werd door weerkenners weer warmte voorspeld, maar als het niet hinderlijker wordt dan gisteren, zal hef ook heden wat betreft het weder, een uitstekend geslaagde dag worden Het publiek wam aanvankelijk in slechts gering aantal op, maar dat zal wel beter worden, als de „buitenlui" en de „over kanters" aankomen, die nog meer belang stellen in de ringrijderij, het eenige raor- gennummer, dan de sfadsmenschen Tegen acht uur kwameu van verschil lende zijdten de deelnemers, er waren 90 inschrijvingen, opdagen esi werden de deelnemers in groepen verdeeld Het groote aantal deelnemers had het noodig gemaald drie banen te maken om voor den middag gereed te kunnen komen en te één uuP hedenmiddag met kampen te kunnen aanvangen. Voor de ringrij'derij; waren 24 kunst voorwerpen loeschilcbaar als prijzen en bovendien ais speciale prijzen een verguld- zilveren medaille van „Uil het Volk—Voor hel Volk'twee zilveren medailles van de heeren mr. J A. Heijse en jhr. mr A. van Reigersberg Versluijs en een prijs van f5 van den heer M. J. Hoek te St. Maartensdijk, lerwijt de zes eerste prijs winners de bij dit oude vermaak be hoo rei) de sjerp ontvingen. De ringrijderij riep onwillekeurig bij ons weer in herinnering de Donderdagen van de Tentoonstelling Ln 1913, toen de Abdij de piaals was waai* men dezen echl Walcherschen kamstrijd aanschouw de, maai* ook de Laatste ringrijderij op 30 Juli 1914, ouder de drukkende atmos feer van den dreigenden weneldkrijg en aan hel einde van den middag het be kend worden van de oproeping van de kustwacht der landweer op dien zelfden avond. En nu weer voor het eerst de ringrijderij in onze stad plaats heeft, woedt de krijg nog steeds onverminderd voort Ook nu weder was het een echte boe ren prei. Spoedig klonken de van dezen pret onafscheiderdijke liedjes over het ter rein, het geroep om de paarden aan te hitsen tot draven werd weder gehoord. Intusschen speelde reeds weer een mili tair muziekkorps zijn vroolijke wijsjes Dat het druk zal worden op het jerrein blijkt wel uit bet feit, dat trammen, trei nen en booten hedenmorgen reeds vroeg massa's menschen naar onze stad ver voerden om nog niet te spreken van de genen, die per voertuig, rijwiel of op de meest ouderwetsclie manier, te vo.pt, hun weg namen naar Zeeland's lioofdslad, om daar le genieten van hetgeen de dag ons verder nog brengen zal Het wemelde dan pok i n de straten, die met de vlaggen en het zomietjc zoo vroo- lijk e r uit zagen voor bezoekers van bui ten Voor d;e café's en dergelijke zal het een goede dag worden. De ringrijderij liep hedenmorgen zon der ongelukken af. De deelnemers, die in den morgen waren afgereden gaven na afloop een kijkje vim flinke rijkunst op de onger zadelde paarden Het bezoek bleef hedenmorgen matig, de meesten wilden blijkbaar eens een wandeling maken langs de drukke straten en over de Markt, alvorens zich naar het feestterrein te begeven, waar het echter toch ook een gezellig samenzijn was mede door het aanwezig zijn van de verschillende militaire muziekkorpsen en, niet te Warm, datik zij het windje, dat de' zonnehitte kwam verminderen. Te twaalf uur werd gepauzeerd, out le een uur te beginnen met 't kampen om de volgorde der 24 prijzen. Lot welk aahtal het in het programma vermelde, was ge stegen. Toen wij ons hedenmiddag weder naar het Molenwater begaven bleek ons, dat wij goed hadden gezien, dat het lijeden- middag druk zou worden op hel terrein Het stroomde menschen naar de richting van het Molenwater, Ln de Bleek was er geen doorkomen. De bureaulisten hadden druk werk en spoedig vulden zich alle rangen 'met een bonte mengeling van helder witte boe- renmutsen, lichte zomertoiletlen der da mes en meisjes, boeren op him Zondags en heeren, die ook de zomerpakjes voor den dag liadden gehaald voor dezen prachtigen dflg In de stad bleef het ontzettend druk, de cafés zaten stamp vol' met bezoekers, die zich kwamen spijzigen, en laven. De drukte werd steeds grooler: om 2'uur waren alleen op den derden rang ruim 2200 kaarten verkocht. Wederom was het de boerenstand, die moest toonen wat hij kan op hel ge bied van paarden africhten. Te 2 uur h.ad een concours voor Jandbouwpaarden plaats 'zwaar wagenslag') eenspan aange spannen voor vierwielig gebruiksrijtuig, waarvoor 13 paaiden van 11 landbou wers waren ingeschreven Er waren vier prijzen uitgeloofd. De eerste f 30 en een groote zilveren medaille van Z. K. H. Prius Hendrik der Nederlanden, tweede f 25 en een verguld-zilveren medaille van den heer Gerlach van St. Joosland, lid der Provinciale Stalen van Zeelandder de prijs f 15 en een zilveren medaille van den heer P. \V M. Iloegen van Hoo- gelandevierde prijs f 10. De jury voor dit concours en ook voor het volgende l>estond uit de heeren Ph. J. van Dixhoorn te Axel, M. J Hoek Gz. le St.-Maartensdijk, en J. Kraamer le Koudekerke. Nadat de elf opgekomen inschrijvers voor de jury geposeerd en daarna gestapt en aoor den ring gedraafd hadden, wer den door de jury de prijzen hls volgt toegekend Eerste prijs G. J. de Wilde St Maartensdijk; tweede P. van Dijke, Nieuwtand met Glara de Knocke; derde dezelfde met Martha de Lassus, de vierde S. Janse, Nieuwland, en eervolle vermeldingen A P. de Jonge te Arne- muiden en A J Nelissen te Nieuwland. De beliaalde prijzen werden direct aan de winnaars uitgereikt Bij hel uitreiken van de medaille van den Prins speelde de muziek het Wilhelmus. Tijdens dit nulmner bracht de vliege nier weder een bezoek boven hel' ter rein. Hel Laatste 9oncours was dat voorland- bouwpaarden (zwaar! wagenslag) twee spannen bespannen voor boerenmenwa- gen: hel ving le 3 uur aan en er waren 13 spanhen van 10 landbouwers inge schreven. Er waren vier prijzen te behalen en wel eerste prijs f 25 en verguld-zilveren medaille var de ..Ve'rceniging tot bevor dering van liet vreemdelingenverkeer"; Iweode prijs f 15 en zilveren medaille van den heer K. J. G. Hartman, voorzitter van Vreemdelingenverkeer; derde prijs f 10 en een zilveren medaille van de vereeniging „Handelsbelang"; vier de prijs f 10. Bovendien liad de heer J. C. Blaupot ten Gate een verguld-zilve ren medaille üitgeloofd voor het beste tweespan uit Walcheren. De prijzenwinnaars Hopen we nog on der Laatste Berichten miee te deelen. Te kwart voor vier had een herhaling piaals van de manoeuvre, gereden door de afdeeliug der veldartillerie. Ook nu weder had deze manoeuvre grool succes en bleek wederom een zeer te waardeeren opluistering le zijn. De heer Ph. J. van Dixhoorn en de heer P. van Dijke toonden ons daar op ieder een vierspan landbouwpaar- den. Het laatste nummer van liet concours, dal eigenlijk niet met de paardensport te maken, ja tot op zekere hoogte daar van een gevaarlijke concurrente is, was bestemd voor heL moderne voertuig: de automobiel Maar Ihans kregen wij geen gewone aulo's te zien, maar wagens, die veranderd waren in verschillende naboot singen en versierd met een schal van bloemen en groen. Voor dit corso bestond de jury uil de dames Van Teijlingea—Op ten Noort, Heijse—Van Lultervelt, Alberts—SaLberg, Van Dein se—Brouerius van Nidek en me juffrouw M. Heijse. Er waren door het besluur 3 kunst voorwerpen uitgeloofd als prijzen en bo veudien bij den eersten prijs een verguld zilveren medaille, aaugeboden door de vereeniging „Handelsbelang", Iweéde prijs een zilveren medaille van den heer mr. J. J. Heijse, wethouder, derden prijs een kunstvoorwerp, aangeboden door de da mes juryleden. De deelnemers aan dit concours, die niet in het programma vermeld stonden, waren mr. P. Dieloman mei een Landaulet merk Renault 12/16 P.K.; mevr. Hoegen van Hoogelande, Serooskerke, met open 2-persoons wagen, merk Adler; W, Kloo ien met open 2 persoons wagen, merk Opel 4 cvl. 12 P.K.; A. Wf. Smils, Vlissin- gen, mei Minerva 18 P.It.; D. Tennissen, Leerdam, met 2 open en 2 persoons wa gen, merk Clement Baijerd 4 P.K.; Sport en Atkletiekvereenigmg met 6 persoons open torpedo Minerva Sans 26 P.K.; Middelburgsche Padvinders, met 6 per soons open torpedo Nayard 24 P.It.; nu*. J. Adriaanse met 6 persoons open torpedo Fiat 25 P.It., terwijl de dames juryleden builen mededinging in een eveneens versierde aulo medereden. De nog niet genoemde uilslagien hopen wij nog onder nagekomen berichten te kunnen melden. LaATSït BERlKHXtft. UIT ZIERIKZEE. De algemeene vergadering van den pol der Schouwen benoemde tot ontvanger - griffiei* den heer J. vau der Vliet met 16 legen 6 stemmen op den heer P. D. de Vos. UIT DEN HAAG. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdagavond, 8 Augustus, half ne gen. Aan den 82 jarigen gepensionneerden generaal-majoor-titulair C. de Rooij, is het kruis van verdiensten van hel Neder landsche Roode Kruis verleend. MET VÉRLOF. De dienstplichtige onderofficieren, kor poraals en manschappen der landweed- lichting 1916 A (voormalige militaire lich ting 1906) worden 18 Augustus as in het genot van onbepaald klein vertof ge steld DE DUIKBOOTOORLOG Het Noorsclie stoomschip „John Wil ton" van 'Stavanger, op reis van Rotterdam naar Londen, is gistermorgen op ongeveer *53 mijlen West van het lichtschip „Maas" door een Duitsche onderzeeboot getor pedeerd, die de sloepen gesleept heeft naar het lichtschip „Schouwenbank". Al len zijn gered; er zijn geen gewonden Eenige Nederlandsche torpedobooten heb ben de schipbreukelingen .aan boord Zij zijn onderweg naar' Vil ss, in gen. Nader meldt men ons Twee torpedo booten hebben van de „Schouwenbank 15 man van de equipage allen Scandivaviërs, afgehaald ZEPPELINS BOVEN ONS LAND Hedenmorgen werd boven Vlieland een Zeppelin waargenomen. De militairen kf*e- gen bevel er op <i! schietendoch het vuur bleef zonder Vesultaat. Ilct luchlfc schip verdween iti iNoordelijke richting. Ook boven Zwolle, Katwijk aan Zee, Zandvoort, Hoorn en Schiermonikoog is een Zeppelin waargenomen BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2 17 u. 5% Nederland 103, 21/2 °;'o Nederl W. Schuld 63%, 3o/0 do. Oblig. 73%; 3 *h do Certif. 73%; Kon Pe'tr. Aand 499; Gecons Holl. 197% 195, Perlak 16; Zuid-Perlak 78; Am- sterd. Rubber 198; Nederl do. 68; Ned. Aanerik. Vaart 402—398; Nieuwe do. 390 393; Kon. Holl Lloyd 173; Kon. Ned. Stoom b Mij 201. Prolongatie 1% 0/0. Anaconda 161. Steels 81%; Denver 14 vijf zestiende. Erie 34; Miss. Kansas Texas 5 negen zestiendeCarfoundrv 58; Hide Leather 52%'; Common Marine 23%; Prefered do. 83%; Cert v. Obi. do. 95 vijftien zestiende. Inc. Bds 'Maxwell 27; Lappen do 84i/»; Cigars 51s/i; Stude- baker 129. EEN ENGELSCHE VLIEGER OPGEPIKT Door het heden le Maassluis binnenge komen Belgische s.s. „Anvers" is gisf- terenavond half tien ter hoogte van den „N|Ooi*d-Hinder" aan boord genomen een Engelsche partiucliere vliegenier, die met zijn machine in de Noordzee was ge daald en zich op een der vleugels wist te redden. De vliegenier, genaamd Free man, is door de „Anvers" aan de loods boot overgegeven en te Hoek van Holland geland, waai* hij voor den commandant van het fort werd gebracht. De machine bevindt zich aan boord van de „Anvers", die opstoomt naar Rot terdam Volgens een bericht van andere zijde is enkel de motor uit de vliegmachine ger haald en aan boord van de „Anvers" ge bracht en was men genoodzaakt de rest van het vliegtuig in het water te lalen UIT AMSTERDAM. Onder groote belaugstelliiig had heden door Amsterdam het transport plaats van het 14 dagten geleden op de Zuiderzee1 door een Nederlandsch patrouillevaartuig opgepikte Engelsche watervliegtuig. Het werd naar de Prins Hendrikkade overge bracht en van daar naai* Soes Ier l>erg ter inlerneering. DE NIEUWE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. BERLIJN, 3 Aug. Off. In den nacht van 2 op3 Augustus hebben weer een grool aantal luchtschepen een aanval ge daan op de Z.-O graafschappen van En geland, met name op Londen, de vloot- basis Harwich, de spoorwegen en de induslriëele inrichtingen met militaire be- teekenis in Norfolk en met succes spring en brandbommen geworpen. Bij aankomst werden de luchtschepen door lichte vij andelijke vliegkrachten aangevallenzij werden door een grool aanlaL zoeklichten beschenen en hevig beschoten. Alle lucht schepen zijn behouden teruggekeerd. ROGER CASEMENT TERECHTGESTELD LONDEN, 3 Aug. Roger Casement is hedenmorgen 9 uur in. de Pentonville-ge- vaugenis opgehangen. Bij de terechtstel ling werd geen publiek toegelaten. Een kleine menigte had zich voor de gevan genis verzameld. (We kunnen ons onmogelijk voorstel len dat er door zoo'n terechtstelling iels goeds wordt uitgewerkt; wel dat er veel verbittering door wordt veroorzaakt. Alls na den .oorlog de onvermijdelijke amnestie wordt afgekondigd, zal men tegenover zulke gevallen staan, als tegenover iets onherstelbaars. Red.) DE „DEUTSCIXLAND' WASHINGTON. 3 Aug Bij het depar tement van Marine is draadloos bericht ontvangen van een Amerikaansche torpe dojager bij Virginian Cape dat volgens rapport van de sleepboot „Timmens", de handelsduikhooi „Deutschland" gisteren avond lnüf negen de sleepboot is gepas seerd op 3 mijl buiten de territoriale lijn VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND, Dalam. Plaats. Voorwerpen. Inform Dinsdags. Middelburg, Bessen, Veilings- vereeniging 4 Aug. Middelburg, Bouwland, Hioolen. 9 Aug. Zierikzee, Hofstede, v. Nbuhuijs en Schram. 9 Aug. Souburg, Huizen. Struve VERGADERINGEN EN CONCERTEN TE MIDDELBURG. lederen dag, behalve Dinsdags, Bios coop-S trengholt 7—12, Zondags' 612. Zondag 20 Aug. Z. A. C. Schuttershof, 7% uur. Woensdag 23 Aug. Abonnement scon- cert Schultershof, 8 u. Donderdag 31 Augs. Abonnementscon cert Schuttershof, 8 u. Vrijdag 15 Sept. Abonnementscon cert Schuttershof, 8 u. Maandag 9 October, Nal. Gezelscnap, prof. dr. Th. J. Stomps. Maandag 23 October. Nal. Gezelschap, prof. dr. Th. J. Stomps. Dinsdag 31 October. Concert Katlil. Parlow, Concertzaal. Maandag 13 Nov. Nat. Gezelschap, dr. R. de Josselin de Jong. Dinsdag 21 November, Concert- en Ge- hoorz. Concert Zangv. T. O. en U. Maandag 27 November, Nat. Gezelsch prof. dr. IX. Jordan Donderdag 7 December. Concert en Gehoorz. Ver. v. Inst. Muziek. Dinsdag 10 Dec Concert Josef Pem- baur. Concertzaal. Maaüaag 18 December. Nat. Gezelsch., dr. J. Clay. 1917. Maandag 22 Januari. Nat. Gezelschap, prof. dr. J. H. F. Kohlbrugge. Maandag 12 Februari, Nal. Gezelsch-, di-, IX. van der Hoeven Jr. Woensdag 21 Februari. Nat. Gezelsch., A, F. J. Porlielje, inspecteur van „Artis". 's Middags lezing voor scholieren. Dinsdag 27 Febr. Concert Holl Strijk kwartet, Concertzaal. Maandag 12 Maart. Nat. Gezelschap, prof. di*. W. Reinders. Dinsdag 8 Mei. Concert- en Gelioorz. Concert Zangv. T. O. en U. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 8 Aug. 1916, 11 u. in liet gemeentehuis te St. Annaland. Het maken: van werken aan. den Suzannapolder. Zie Midd. Crl. van 22 JuK. Woensdag 9 Aug. 1916, 11 u. Pro vinciaal Bestuur Abdij Middelburg. Ver lengen strandhoofd no. 23. Zie Ned. Staatscourant 21 Juli. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. HET CONCOURS HIPPIQUE De eerste prijswinner bij hel spring concours was de heer V. E. Wihnar, eerste luitenant te Bergen op Zoom met Tobiasvoor de vier andere prijzen werd overgereden, waarbij drie hindernissen eenigszins verhoogd werden. Toen viel de tweede prijs ten deel aan den 2e luit. A. Methöfer uit Souburg met Kroonprins; de dierde aan den tweeden luitenant G. Tielenius Kruijthoff uit Souburg metL. L.. en na loting de vierde prijs aan den. tweeden luitenant W. A. Donker uitSet- rooskerke met Kiss me Quick en de vijfde aan den eersten luitenant J. Door man uit Souburg met Bertha. Eervolle vermeldingen verkregen inej. Heijse ,dr. A. van Moorsel, luitenant A. van Os (tweemaal) kapit. F. IX. Umbgrove ,en J. M Urcliard De prijs uitgeloofd door luitenant Mellf zei* werd behaald door luitenant Met höfer en die uitgeloofd door mej. Heijse door luitenant Doorman. Mejuffrouw Heijse ontving nog een fraai en krans. Op het overige van hetgeen later te zien was komen wij in ons volgend num mer terug. DE VLIEGTUIGEN BOVEN Z. VLAANDEREN. Uit Breskens wordt ons nog ge meld. Alhier passeerde 's middags 2 uur 14 groote vliegtuigen van de geallieerden. Zij kwamen uit N W richting en vlogen naar het Z. Het waren 8 eendekkers en 6 tweedekkers Zij werden, door de Ned militairen beschoten ,doch tevergeefs. Ook uit O o s t b u r g wordt het passee- ren van 14 vliegtuigen gemeld. NEDERLANDSCH SCHIP IN DEN GROND GESCHOTEN. IONDEN, 2 Aug. De bemanning vau hel Nederlandsche stoomschip „Zeeland" kwam heden te South Sheelds aan en aeelde mede dat het stoomschip gisteren avond in de Noordzee door een Duitsche duikboot in den grond is geschoten. Het stoomschip is 1293 ton en behoort aan de Scheepvaart- en Steenkolenmaatschap- pij le Rotterdam. DE DUIKBOOTOORLOG BERLIJN, 2 Aüg Op 28 Juli werden aan de Engelsche Oostkust door een van onze duikbooten 8 Engelsche mo-lor-zeU- schepen en een Engelsche stoomtrawler in den grond geboord. DUITSCH LEGERBERICIXT. BERLIJN, 2 Aug. Ten N. van de Som me deed de vijand met zeer sterke* Krachten een vergeefscheu aanval op den sector Maurepas tot aan de Somme, na- dal hij reeds in den namiddag bij een kleine onderneming tegen de boerderij Monacu door een feilen tegenaanval van een Duitsch bataljon een bloedige neder laag geleden had. In de streek van Maricourt Cléry is hij lol aan onze mei den grond gelijkgemaak te loopgraven doorgedrongen. De verlie zen van den vijand waren zeer groot. Ten Z. van de Somme hebben zich bij Ba'loy en Eslrées gevechten afgespeeld. Rechts van de Maas maakten wij ten N.-W. en ten W. van Thiaumonl vorderin gen, veroverden de brug ten N.-O van hel front Souville, drongen den vij and terug in het Bergboschje en in het La Lauféebosch. Aan ongewonde gevan genen vielen 13 officieren-en 923 man in onze handen; 14 mitrailleurs werden buit- go maakt. Engelsche patrouilles, die in den sector van Armentières bijzonder actief waren, werden overal afgeslagen. De vijandelijke vliegeraanvallen op plaatsen achter het front, werden her- hadid. Van militaire schade is nauwelijks sprake. De verliezen onder de bevolking zijn echter weer vermeerderd. In den nacht van 31 Juli is een. aanval gedaan np Arlon België. Het Jezuïetenklooster en de kerk zijn getroffen. Door het vuur van ons afweergeschut zijn 4 vijandelijke vliegtuigen naar beneden geschoten. Oostelijk oorlogslooneel. Op het N. gedeelte van het front geen b'jzondere gebeurtenissen. Ten Z. W, van Psnsk werden Russische ondernemingen aan weerszijden van het Nobekueer met sleme troepen herhaald Zij strekten zich uit van de streek van Lubieszow lot aan. de Stochod, doch werden gemakkelijk {afgeslagen. Herhaalde aanvallen voor de bocht van de Stochod ten N.-O. ran den spoorweg Kowel—Rowno mislukten reeds volkomen in ons spervuur. Steeds weer bestormt de vijand echter, zonder op zijn groote verliezen te letten, onze stellingen van Wytoniec aan Ue Tyria, doch immer zijn zijn pogingen vruchteloos. Vijandelijke aanvallen zijn mislukt in de streek van Wisniowczyk aan de Strypa en bij Wolesniow aan de Koripa. Ba 1 kan-0 orlogstooneel. Niets nieuws.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2