TWEEDE BLAD FEUILLETON, Wil» TAN Zaterdag iS Juli 1916, no 165. ZOMERZITTING DER STATEN VAN ZEELAND. Vergadering van Vrijdag 14 Juli. (Vervolg.) De aanlegplaats te Camperland fVervolg beraadslaging.) De heer E1 e n b a a s (Iidi van Ged. Staten) brengt nog eens de geheels ger schiedenis van dit veer naar voren Be sloten was om na 1915 den provincialen veerdam niet meer te onderhouden, doch de verzanding van de veergeul maakte zijn instandhouding noodzakelijk. De veerdam is herhaaldelijk aan kritiek blootgesteld geweest. Hij is sinds liet midden der vorige eeuw van 800 tot 20(J M afgenomen In de tachtiger jaren werd een steiger gemaakt aan den kop van den dam, die voor de opneming reeds in de diepte verdwenen was Een blijvend werk daar te maken is alleen mogelijk tegen zeer hooge kosten. De tegenwoordige toestand dateert van 1913, men kan deze bestendigen, indien men voortdurend de geul naar het oude pad onderhoudt, wat een jaarlijlcsche uitgaaf vordert van f 8000 Bovendien moei men dan den veerdam in stand honden, Over het voorstel van den heer Van Oevcren, dat reeds was opgenomen in het voorloopig verslag hebben Ged Sta tten het oordeel gewaagd van den hoofdj- ingenieur, die opmerkte, dat dil enorm' veel geld zou kosten, terwijl niet vast staat, dat het werk tot het beoogde doel zou leiden Daarom achten Ged. Staten aanhouding hunner voorstellen niet noo- dig Het maken van een aanlegplaats aan den dam ontraden Ged. Staten ten sterk ste. Hel bestendigen van den bestaauden toestand is thans nog mogelijk, Joch bij de daar voorkomende afschuivingen en vallingen misschien over een maand al niet meer. Het maken van een in- graving. zooals de heer Van Oeveren zich die denkt, aan den oostkant van den veerdam, zou leiden tot even groote verzandingen als de bestaande geul en zou, zoo zij niet door kostbare dammen werd beschermd, steeds groot gevaar loopen. Het voorstel B van Ged. Star ten om een aanlegplaats te doen maken aan den verbindingsdam tusschen de raaien 8 en 10 van den Onrustpolder om te dienen voor aanlegplaats, indien de bestaande aanlegplaats aan het z g „Oude Pad" wegens den waterstand niet te bereiken is, is 'voJgens spreker liet meest aan te bevelen. De heer Van (Oeveren en anderen noej. men de meerdere afstand een kwartier gaans Deze bedraagt echter 800 M„ d. w z. nog iets minder dan 7 minuten gaans Een verharde grindweg wordt aangelegd tot op 87 M voor de te maken orpit Ged Staten zullen wel hun best doen, dat die 87 M ook verhard wor den. Uitvoering van onlwerp-besluit B is de eenige oplossing, die niet teveel geld zal kosten en eenige waarborgen geeft van blijvenden aard te zullen zijn. Na de rede van den heer Elenbaas wordt de vergadering een half uur ge schort Het is dan half twee Middagvergadering. Precies twee uur wordt de vergadej- ring heropend en worden de beraadsla gingen over de verbetering van het lang© jsï?©n. naar het Engelsch. door L. G. MOBERRY. 44). Die gedachte was als een steeds kna gende pijn op den achtergrond van haar dagelijksch leven en gedurende den zo mer, die volgde, was haar eigen leven zeer verre, van een pad vol rozen Wel is waar behandelde mevrouw Marshall zelf haar met veel meer beleefdheid en vriendelijkheid na het bezoek dat Joy ce in haarplaats in (de gevangenis had (af gelegd, maar Hetty had haar vroegere houding van ontocschietelijkheid weer aangenomen, afwisselend met uitbarstin gen van hevige woede Het feit alleen, dat haar moeder's ziekte Joyce tot de andere aantrok, scheen al den sluime renden haat en jalioerschheid in het hart van hiet jonge meisje dp le wek ken. En terwijl vóór hel bezoek van Joyce in de gevangenis deze gehoopt had, dat er een vriendelijker verhouding was ontstaan tusschen Hetty en haar zelf, merkte zij nu, 'dat haar weerspan nige leerling verder dan ooit van haar verwijderd was. Zij was zeer wantrou wend, norsclier, minder bereid de vrien delijke bereidwilligheid van haar gou- Veer ta Camperland voortgezet met do repliek van den heer W. van Oeveren, die nogmaals uit voerig betoogt, dat de bewoners niets liever wensehen dan den toestand te laten zooals deze thans is. Volgens hen) is dat heel goed mogelijk De heer Dekker acht den toestand van den provincialen Dam in de laatste jaren zeer verbeterd Hij geeft toe, dat er wijzigingen kunnen intreden, doch meent dat voorloopig nog in de behoef ten wordt voorzien en dat het daarom niet noodig is de bewoners iels op te dringen waarop zij niet gesteld zijn Hij dringt daarom op uitstel aan De lieer Elenbaas merkt in zijn dupliek den heer Van Oeveren op, dat de zakken zand, die thans den berm ver dedigen, geen oever verdediging vormen voor den vooroever. Zij zijn daar juist gelegd, omdat een steenglooiïng of kram- mat bij het telkens verloren gaan te veel kost aan nieuwen aanleg Het eenige bezwaar tegen plan B van Ged Staten 'dat hout snijdt, betreft don meerderen afstand Deze is niet meer dan ten hoogste 8 minuten Men kan op dezen afstand een uitstekende aanleg- plaats krijgen, terwijl de andere plannen of niet duurzaam ol zeer kostbaar zijn Hierop wordt overgegaan tot stemming over het voorstel van Oeveren, dat wordt verworpen mei 27 tegen 12 stem men. Voor de heeren v d Weijde, Van Waesberghe, Fruytier, NV. v Oeveren, Duvekot, Mulder, Vogelaar, Ysebaert, Van Zuijen, Puijlaerl, "Willejnsen en Dek ker i Voorstel A van Ged Staten (bagger*- vverk) wordt verworpen met 37 tegen 2 stemmen. Voor de heeren Melis en Holles telle. Voorstel B van Ged. Staten wordt aangenomen met 30 tegen 9 stemr men Tegen de heeren \V van Oevcren, Duvekot, Mulder, Vogelaar, Ysebaert, Van Zuijen, Willemsen, Dekker en Van der Weijde Er zal dus een aanlegplaats worden gemaakt aan den verbindingsdam lus- schen de raaien 8 en 10 van den On rustpolder. De zeedijk voor den Ser-Li p- i pens polder. De voorstellen van Ged Stoten aan gaande het in zeewerenden staat brengen van den noordelijken dijk van het Rijles- afwateringskanaal in den Ser-Lippenspol- dcr zijn reeds uitvoerig door ons gemeld. Afdeelingsverslag. In een der afdeelingen kon. men zich algemeen met een voorstel tot verdaging dezer kwestie tot de najaar szit ling vefee" nigen. In een andere afdeeling verklaarden alle leden, hoewel velen noode, met de ge dane voorstellen zich te vereenigen. In de laatste afdeeling drong een lid op aanhouding aan doch achtten de ove rige leden ;h©t raadzaam de voorstellen aan te nemen Ged. Stalen vinden in dit verslag geen aanleiding om wijziging le brengen in hun voorstel. Bespreking. De heer van der Weijde dringt er op aan de voorstellen van Ged. Staten le verwerpen, vooral' omdat er z. i. leans is, dal de polders calamiteusverlda- ring' zullen aanvragen Spreker geeft toe, daL de kosten dan voor de provincie liooger zullen worden, doch hij moet er toch op wijzen, dat in het onder>- havige voorstel de kosten van onderhoud niet zijn berekend, die volgens hem heel hoog zullen zijn, vooral indien een steenglooiïng zou worden aangelegd. De toestand is van dien aard, dat men nog eenigen tijd wachten kan Daarom meent spr gerust tot aanhouding te kunnen adviseeren De Weer D iele man vraagt of de hoofdingenieur heeft onderzocht welk dec! van den Ser Lippensdijk met toe passing van het stelsel Caland binnen hel terrein der vallen ligt. Indien calamiteus- vemamte le beantwoorden. De wederzijd- sche antipathie tusschen moeder en dochter kwam meer uit dan ooit en Joyce ging 's avonds dikwijls naar haar kamer, uitgeput naar lichaam en geest. Maar haar geduld liet haar nooit in den sleek, verminderde nooit. Tegenover de zenuwachtige prikkelbaarheid van me vrouw Marshall, de buien van slecht hu meur van Hetty toonde zij dezelfde vriendelijkheid. Liefde is het eenige wat beiden kan helpen", dacht zij steeds, „en Liefde is volhardend Hel voorval in het boschje. Hetty's tra- nm. Hal Fenwich s woorden, was zij geenszins vergeten, maar zij had niets meer gezien van de bewoners van Grcv- stonFarm en ze begon te hopen dat er geen grond was voor haar onrust, toen die onrust op een zekeren dag in Juli opnieuw werd opgewekt. Hel was een ge woonte geworden dal zij mevrouw Mar shall haar ontbijt boven bracht op haar slaapkamer en haar later hielp aanklce- den, want hoezeer haar patient er oiok legen was, had zij haar overgehaald zich niet te spoedig geheel gezond te verkla ren, en het was gewoonlijk tien uur of later voordat zij naar de leerkamer kon gaan en met Hetty beginnen te werken Het was een stilzwijgende overeenkomst dat naar leerling met boeken en schrif ten gereed zou zijn voor het onderwijs dat de weerspannige jonge dame verkoos le ontvangen. Op dezen Juli-morgen ech verklaring van de bedoelde polders we gens de groote 'kosten niet raadzaam blijkt, acht spreker een andere uitgaaf in het belang der achterliggende polders gewettigd; men moet dan het voorstel van Ged Staten aannemen De heer El'enbaas (lid van 'Ged. Staten) is over het algemeen van mee- ning, dat men zijn. kracht niet moet zoe ken in het terugtrekken op de tweede verdedigingslinie, zoolang dat niet onver mijdelijk is, doch dat men steeds moet trachten door versterking der buitendij ken het bezit te verdedigen. Dit prin cipe deed spr. aanvankelijk voor uitstel zijn, hij is hiervan echter teruggekomen De aanneming van het voorstel van Ged. Staten verandert aan den toestand niets, in zooverre dat de Nw. Othene en Ser Lippenspolder toch calamitcusverklaring kunnen aanvragen en dat de verhouding van Ged. Staten tot die polders niet ten ongunsle verandert. Bovendien doet de wijze, waarop de betrokken polders de zaak behandeld hebben, de vraag rijzen of hel hun wel ernst is. De plannen der polders zijn van dien aard, dat van uitstel weinig te verwachten valt Daarom moet spr. uitstel ontraden Ook als tot versterking van het voorwerk der buitendijken van de bedoelde polders wordt overgegaan ach ten deskundigen de uitvoering van het thans voorgestelde werk noodzakelijk, omdat de dijken zelf niet voor rille om standigheden een voldoende bescherming bieden Hef werk is noodig in het be lang van de 23000 H A polderland van Zeeiivvsch-Vlaanderen, die er door be schermd zullen worden De heer Van der Weijde heeft dit voorstel een novum genpeipd in ons pol derrecht Spreker geeft dit toe, maar het geldt hier een zeer buitengewoon geval, waarvoor buitengewone maatre gelen noodig zijn Tot de kosten en wijze van onderhoud van den thans te versterken dijk hebben Ged. Staten hui) onderzoek niet uitgestrekt, omdat zij ver trouwen, dat dit een kwestie is, die zich binnen zeer geruimen tijd nog niet voor zal doen. Spreker hoopt dat de Staten zullen besluiten tot uitvoering van het voorstel van Ged Staten tot behoud van Zeeuwscli-Vlaanderen, dat toch ook een parel is aan de kroon van onze ge- eerbiedigde Koningin, voor welke parel wij ook goed en bloed veil mogen heb- gen hebben De heer Van der W o ij d e is dooi de rede van den heer Elenbaas niel overtuigd; hij dringt nogmaals op uitstel aan, terwijl de heer Dieleman op merkt. dat hel gevaar blijft bestaan, dat de thans le versterken dijk mettertijd zeewerend zal worden. Neemt de pro vincie liet onderhoud van dien dijk op zich, dan kan zij dit later, als dat geval zich onverhoopt voo-doet niet meer aan de polders opleggen. Dal is het gevaar waar spreker legen wilde waarschuwe# De heer Elenbaas dupliceert en merkl op, dat het nog niet vast staat of thans calamiteusverkiaring van de be doelde polders zou kunnen volgen. Wordt hel thans voorgestelde werk uitgevoerd, dan is wellicht in de toekomst nog cala miteusverkiaring mogelijk. Spr. wijst nog maals op het belang van geheel Z.-Vlaan deren dat bij dit werk betrokken is. Aan den heer Dieleman merkt spr. nog op. dal een doorbraak van den buitendijk den thans versterkten dijk nog niet tot bui tendijk zal maken. Het voorstel van Ged. Stalen wordt ten slotte aangenomen met 37 legen 2 stemmen Tegen de heeren Van der Weiide en W. van Oeveren. Afschaffing tollen op Wal cheren. Het voorstel van Ged. Staten om mede te werken tot afschaffing van de lollen op Walcheren is reeds uitvoerig door' ons gemeld. Afdeelingsverslag. In eenejafdeeling sprak een lid de wen- schebjkheid uit, dat de voorgestelde maat ter, toen Joyce de leerkamer binnen trad, gepantserd voor hetgeen een dagelijksche strijd was geworden, vond zij niemand in de kamer geen boeken verspreid op ta fel, geen spoor van Hetty te bespeuren. In de slaap learner van het jonge meisje was ooi» niemand en er kwam geen ant woord toen Joyce haai- naam riep in den tuin. Uit een verder onderzoek bleek dal Hetty s hoed en wandelschoenen ver dwenen waren, en Joyce een weinig on gerust, ging zitten om den morgen tc be steden aan het verstellen van huishoude lijke dingen, terwijl mevrouw Marshall op boozen loon opmerkte „U had moeten opletten, dat zij niet alleen ging ronddwalen. Hoe kunt u we ten of ze hier op de heide niet door een ellendigen landlooper wordt aangevallen? Ik heb u in betrekking genomen om op Hetty loc le zien en dat doet u nu op een manier." Joyce hield haar anlwoonl terug en zei niet dat mevrouw Marshall haar sedert hel ontbijt geheel in beslag had genomen zij bad zich ai lang geoefend geen noode- looze verklaringen te geven en stelde Hetty's moeder zoo goed mogelijk ge- rus!Maar Loon hel later werd en liet jonge meisje nog steeds nie! terug kwam, begon Joyce zich ernstig ongerust le maken. Om vijf uur maalde zij zich ge reed de hei op te gaan sn de zwerveling te zoeken met een gevoel dat hoe vruch teloos zulk een vaag zoeken waarschijn lijk wezen mocht, iets uitvoeren in ieder regelen voor de geheele Provincie zullen worden toegepast. In eene andere afdeeling zei een lid er voor te zijn, dat de tollen worden afge schaft, doch hij is er tegen dat de Provin cie Walcheren in den afkoop zou steunen Meerdere leden sloten zich hierbij aan Van de zijde van Ged. Staten werd op gemerkt, dat Walcheren medebetaalt in, het onderhoud der Provinciale wegen en het billijk is, dat Walcheren in dezen wordt gesteund. Waar men zich met het voorstel van Ged. Staten niel algemeen kan vereenigen, wordt dit in stemming gebracht; G leden verklaarden zich vóór en 3 er tegen, terwijl 4 leden zich hun stem voorbehielden. In eene andere afdeeling zei de eeu lid, dat liet hem is opgevallen, dat wel van enkele gemeenien mededeeling is gedaan van eventueel te veiieenen bijdragen voor den afkoop der tollen, maar dat de ge meente Vlissingen besloten heeft de zaak aan te houden, omdat Vlissingen nu juist niet dat belang heeft, dat voor andere ge meenten geldt I)il lid zegt verder, dal Vlissingen f 1.800 zou moeten betalen, terwijl andere gemeenten, die veel meer belang bij deze zaak hebben, nog niet gezamenlijk dit bedrag zullen le betalen hebben., hij meent, dat de voorgestelde verdeeling niel billijk is Hetzelfde lid zou Ged. Staten in overweging willen ge ven met een plan voor den dag te komen, dat de kosten van afkoop doet dragen door de geheele Provincie Een ander lid zegt, dat Vlissingen er wel degelijk belang bij heeft, met hel oog op liet vreemdelingenverkeer en ook. als badplaats. Naar aanleiding' van een opmerking, dal ook Middelburg het gevorderde be drag met betaalt, wordt opgemerkt, dat Middelburg wel degelijk hel Itedrag heeft toegezegd, maar juist niet wil, dat andere gemeenten zich onttrekken God Stalen vinden in dit verslag geen aanleiding om wijziging te brengen in hun voorstel. Bespreking. De heer Tichelman Zou met hé! ■ontwerp mee kunnen gaan, indien de verdeeling der kosten een andere ware Vooral voor Vlissingen is een veel te hoog bedrag uitgetrokken. De fout van het voorstel is, dal men de kosten wol dekken op een onjuiste wijze; men wil het geld halen van de minst belangheb benden. Daarom is spreker tegen het voorstel. De heer van de Putte acht de be zwaren van den heer Tichelman op de ze plaats misplaatst. Wij hebben hier slechts te maken met de vraag van vreemdelingenverkeer of de provincie bereid is 50 pCt. (e betalen van de kos ten van afkoop der tollen. De inwilliging van dat verzoek beveelt spreker krachtig aan. De heer van Te ijlingen wijst op de billijkheid, dat de provincie, die inder tijd de eigen tollen in Z. Vlaanderen af schafte, thans zal bijdragen in de afschaf fing der tollen op Walcheren, vooral nu de gemeenten op dit eiland in het bijdra gen in de kosten van de afkoop voorgaan. De heer Fruijtier vraagt of nuda andere deelen der provincie op gelijke wijze en op gelijke voorwaarden ge steund zullen worden bij den afkoop der daar bestaande tollen De heer Blum (lid van Ged Staten) verdedigt het voorstel en wijst er o m op, dat van het groote bedrag dat jaar- lijksch wordt uitgetrokken voor de pro vinciale wegen niets aan Walcheren ten goede komt Ook met rijkswegen is Wal cheren niet bijzonder gezegend Daar om mag de provincie voor Walcheren wel eens iets doen Den heer Fruijtier deelt spr. mee, dat Ged Stateu in hun tegenwoordige samenstelling bereid zijn om andere deelen op gelijke wijze en op gelijke voorwaarden bij arkoop van Lollen te steunen Zii kunnen dat te ge- ree der doen, daar de onkosten daarvoor slechts de helft zouden bedragen van de kosten van dit voorstel geval verkieslijk was boven wachten op iels dal niel kwam. Mevrouw Marshall's loon was veranderd. In plaats van de be schuldigingen en uilbranders van dien morgen, zei ze op kouden toon dal indien Ilettv verkoos haai' huis eu haai' moeder to verlaten, zij het met genoegen doen ken, het was niet noodig zich het hoofd le breken met een zoo stijfhoofdig en lastig wezen. „Ik heb nooit van haar gehouden," zei ze mol dezelfde ongevoeligheid, die Joyce reeds Ie voren had pijn gedaan, „zij en ik zijn ollijd in alles antagonisten geweest. Mijn man is alles voor mij. 11» heb geen plaats in mijn leven voor een dochter; hel kan mij niets schelen of ik haar ooit weerzie, van haar geboorte af aan is ze nooit iels anders voor mij geweest dan eeu last en een verdriet." „Maar zij is de dochter van uw man ook." zei Joyce zacht, „bedenkt u wel altijd, dal zij zijn kind is. zoowel als het uwe 1" „Daar hoef ik niel aan herinnerd te worden," was hel bitse antwoord, „zij stelde zich tusschen hem en mij, dit lieb ik u vroeger ook al gezegd, en het is niet noodig een lang gezicht te zetten en een hec-le massa nonsens le vertellen over moederliefde en al dat soort dingen om- dal ik hel toch niet met u eens ben en die mooie gevoelens voor Hettv toch niet heb. Ik denk niel dat u ze ook zou heb ben als u haar moeder was", voegde zij er met een lachje bij. „Ze is werkelijk De heer Tichelman acht het een bezwaar ,dat de gemeenten moeten bijdragen, vooral daar vast staat dat deze niet alle zullen meewerken. Nadat de heer Blum nog eens be toogd heeft, dat dit voorstel alleen maar bedoelt te bepalen, dat de Staten in den afkoop 50 «o bijdragen, wordt het voorstel in stemming gebracht en aan genomen mei 37 tegen 2 stemmen Tegen de heeren Erasmus en Bolle Vereeniging Openb. Leeszaal' en Prov, Bibliotheek. Het voorstel van Ged. Staten strekt tot afwijzing van hel verzoek om een com missie aan le wijzen lot het houden van besprekingen over een mogelijke veree niging van de Provinciale Bibliotheek met de Leeszaal. In de afdeelingen kon men zich vrij wel algemeen met hel afwijzend voorstel vereenigen. Hel wordt zonder bespreking en zon der hoofdelijke stemming aangenomen Adviesbureau Handelsbelang. Het voorstel van Ged. Staten strekt to; afwijzing van hel verzoek van „Handels belang" om een subsidie van I' 230 voor hel jaar 1916 ten behoeve van hel Bu reau van advies voor den nandeldnjvcn- den en industrieelen Middenstand. Afdelingsverslag. In één afdeeling maakte een lid de opmerking dat, volgens haar reglement, de vereeniging zich over geheel Zeeland uitstrekt, terwijl vaak blijkt, dal derge lijke adviseerende lichamen zeer veeL nul afwerpen; bij de verwijzing naar de fiuancieele gevolgen maakt het luttele bedrag van f 230 wel eeij cenigszins vreemden indruk. Eén ander lid vond hel geven van adviezen legen minderen prijs niet aan le raden. In een andere afdeeling meende een lid, dat de belangen van den handeldrij vende» en industrieelen middenstand wel wal stiefmoederlijk door de Staten wor den behandeld» Hel betreft hier niet al leen Middelburgsch. inaar ook een pro vinciaal belang; niel minder dan twee dertien der aanvragen komen van buiten. Een lid van Ged. Stalen antwoordde daarop, dat dergelijke bureaux zich zelf kunnen bedruipen en dal hel niet opgaat, daarvoor provinciaal subsidie le verlec- nen. Bii stemming in deze afdeeling ver klaarden zich 10 leden vóór het voorstel van Ged. Staten, 2 daartegen terwijl één lid zich zijn slem voorbehield. God, Staten vinden in dit verslag geen aanleiding om wijziging te brengen iu hun voorstel. Bespreking. Dc lieer Dekker is van meening, dat bij hel voorstel van Ged. Staten te weinig mei de belangen van den middenstand is rekening gehouden. Hij wijst er op, dat van d44 tot nu toe ingekomen aanvra gen. er 30 van buiten Middelburg kwa men. Dc- heer S p r e n g e r (lid van Ged. Stalen) is van meening dal een inrichting als deze zijn kosten moet dekken uit de betaling der adviezen en dal het hier geen belang geldt voor de provincie Na repliek van den heer Dekker wordt hel voorstel van Ged. Staten in stemming gebracht en aangenomen met 38 tegen 1 sten» Tegen de heer Dekker Subsidie verloskundige hulp Philippine. Hel voorstel van Ged. Staten strekt :ot ve'rhoogiug van het subsidie lot f 183 33r*. In de afdeelingen kon men zich alge meen met het voorstel vereenigen. Het wordt zonder bespreking en zon der hoofdelijke stemming aaugenomen Subsidie R K Militair Tehuis te Neuzen Het voorstel van Ged Staten strekt tot afwijzing van het verzoek om eeu jaar- lijkseh subsidie voor een op te richten R K (Militair Tehuis te Neuzen. Ai dee lings verslag. In eene afdeeling verklaarden zich bij niel een dochter waar men zich op kan beroemen en ik breek mijn hoofd dan ook niel over liaar. Zij kan best voor zich zelf zorgen." „Geen enkel jong meisje kan besl voor zich zelf zorgen,' was het zachte ant woord -van Joyce. „Ik moet probeeren haai* te vinden en te zien waar ze naar toe gegaan is" en zonder verder op de opmerkingen van mevrouw Marshall te lellen, ging Joyce uit op dien gloeienden zomernamiddag en sloeg het pad in dal zich kronkelde over de purpere heide, zonder eenigen grond hopende spoedig eenig spoor van Hetty te zullen vinden. Over de geheele uilgestrektheid heide, waar de bijen gonsden tusschen de strui ken en de pijnboomen als schildwachten tegen de blauwe lucht afstaken, was ech ter geen teeken vau eenig menschelijk wezen te bespeuren en Joyce keerde ein delijk terug van hel heuvelachtige land, liep den smallen weg af en hel boschje voorbij waar zij Hetty eenige weken te voren zoo bitter had hooren schreien. De Fenwichs! Greystone Farm' De jonge man met het knappe zigeunergezicht. Dal alles kwam haar eensklaps voor den geest en zij vroeg zich af of ze in Fairies Hollow misschien een oplossing kon vin den voor Hetty's vreemd gedrag. De jonge man was zeker op vriendschappe- lijkcn voet met het meisje, liet kon wezen dat hij in staal was eenig denkbeeld te geven van wat er gebeurd was. (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 5