BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. Goes. Vau 11—13 Juli. Bevallen: H. Bartelse, geb. Heijerse, z. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door hel waterscliap „Èllewoutsdijk" is gisteren aanbesteed het lierslel. de ver nieuwing en het onderhoud van de aar den-, kram- en sleenglooiings werleen en van enkele duikers en de suatiesluis, be nevens het bouwen van een hulpduiker, een en ander in drie perceelen. Voor hel eerste perceel, onderhouds werken, was ingeschreven als volgt M. van, den Hoek, Neuzen, f7960; A. "Wis- kerke, Èllewoutsdijk, f7888; Jan Verheij- ke, Èllewoutsdijk, f 7600. Gegund aan J. Verheijke. Voor hel tweede perceel1, herstel heu len en duikers, was eenige inschrijver Jan .Verheijke voornoemd voor f 610. Gegund. Voor hel derde perceel, het maken van een hulpduiker te Èllewoutsdijk, wa ren inschrijvers: J. Verheijke voornoemd voor f 120Ó en J. van der Poel, Oude- lande, voor f 1061. Gegund aan den laatste. Woensdagavond werd te Axel aan besteed het bouwen van een woonhuis enz. in drie perceelen. Gegund werd aan de laagste inschrijvers: metselwerk: L. de Visser te Zaamslag f 5250timmerwerk A. Butler te Axel f5075; schilderwerk C. B. Anlheunis te Axel F 875. AFLOOP VERKOOPINGEN. Gistermiddag werden te Domburg verpacht 27 perceelen bouw- en weiland, te zamen groot 12.4209 H.A., loebehoo- rende aan de gemeente Domburg en ge legen in de gemeenten Domburg en Aag- tekerke. Opbrengst f2146 tegen f1602 in 1909. -■ Notaris De Smidt veilde gisteren voor wijlen W. van der Hooft te IJ zen- dij ke 5 perceelen onroerende goedereu. Ingesteldperceel 1 op f 2300, perceel 2 f 750; perceel 3 f 620, perceel 1 f 2215 en perceel 5 op f 3150. Herveiling 15 Juli a.s. bij den heer J. Bron te IJzendijke. KERKNIEUWS. Ncd. Herv. Kerk. Bedankt voor Tholen. A. E. Enkelaar te Jaarsveld; voor Dirksland; F. Kvf- tenbeJt, te Leerdam. Doopsgez. Gemeente Beroepen te Balk: S. v. d. Meulen te Terschelling. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Amersfoort: L. H. Bee- kamp, voorheen te Arnhjem. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Solist enconcerl. Badhotel Vlissingen. Toen gisteravond in het „Panis Ange- licus" van César Franck,,na de inleiding, de zang de melodie inzette, daarna ea- nonisch gevolgd door de cel, toen trof ons de roerend mooie toon waarmee de heer Boer die reine melodie op zijn cel na-zong. En die weldadig aandoende be schaafde loon, die aldoor gelegenheid gieeft zonder bijgedachte te blijven luiste ren naar hetgeen de cellist voordraagt, niet speelt maar voordracht, maakt het mogelijk volop mee te gevoelen, wat hij, aldoor, uitspreekt in zijn spel, dat geen cogenblik vlak wordt. Juist daarom stellen we het zoo hoog. Hij beheerscht zijn instrument zoo ten volle, dat het zelf bijzaak wordt, en dat het gevoelselement oe hoofdzaak is, het beste wat we van mtuziek kunnen zeggen. Zooi was het in de vrome Franck- melcdie, en in het warme andante van de sonate van Boëllmann; maar zoo was hel oiok in hel tintelende Allegro con fuoco en in het meeslepende Allegro mollo van die sonate. Want de heer Boer is een speler met veel temperament; als het er op aankomt, dan legt hij een enorme kracht in zijn spel zonder echter de be koring van het mooie geluid te laten verloren gaan. Hel „Concert" van Saint Saens dat hij nn dt pauze speelde, heeft voor ons niet het diepe gevoel van de bovengenoemde sonate. Hel is een schitterende composi tie, moeilijk, met een rijkdom van ver rassende klankvindingen. En het werd ook schitterend gespeeld. Maar we constateerden bij ons zelf meer een bewonderend luisteren, dan een mee opgpan in het werk, zooals bij de sonate. De heer Boer besloot het concert met twee kleinere stukken, Waldesruhe van Dvorak en Zigeunerlanz van Jérai. Dat laats'le is voor geen gering deel een vir tuozen-stuk, maar oan dat in zijn harts tochtelijk karakter ten volle tot zijn recht te doen komen, vereischt meer dan tech niek. Dan moet er oolc' nog de gloed! van eigen temperament bijkomen. En die was er! Toen we hierboven begonnen met het Panis Angelicus, hadden we de neiging om tegelijk het mooie geluid van de, zangeres, mevr. T. Cleveringa—Niemeijer te roemen. Wc willen het liever afzonder lijk doen. Het is een miooie stem, in de hoogste lonen niet zoo vast van klank als in de middenregislers, maar altijd wel luidend en vol, zonder eenige hardheid. En daarbij komt dan een weloverwogen, DJuzikoal-gevoelde voordracht. Mevr Cleveringa verdient bovendien nog de erkentelijkheid van haar toehoor ders doordat ze noviteiten bracht; ten eerste dooi* uit de oude doos weer eens le voorscliijn te brengen een van die prachtige melodieën van Lullyen ten tweede door het publiek kennis le doen müken met een recitatief en aria uit „I/enfant prodigue" van Debussy, een werk dat door zijn, voor dezen Franschen baanbreker, opmerkelijke afwezigheid van buitengewone effecten, bijna normaal aandoet, maar daarom niet minder pakt, eerst in dal originecle recitatief, en daar na in den vloeiendcn zang van de Aria, zoo zuiver van dictie als men maar deu ken lean. Merkwaardig is zeker de eenvoud van bouw van liet middendeel, dat toch zoo treffend uitloopt op het „louaient de Dieu la main bénie"; en ook van de klacht aan hel roerende slot, dat ook al weer een Debussv-kenmerk de overdadige praal mist, welke zoo vaak in het slot van een Aria de oorspronkelijke stemming geweld aandoet. Dit lied werd trouwens bij zonder mooi voorgedragen. Na de pauze zong mevr. Cleveringa vier liederen van Braiims, wèlbekena in de concertzaal. Als het beste daarvan mag zeker „Von ewiger Liebe" afzonderlijk genoemd worden. Ten slotte de derde van de concert gevers, mevr. L. Boer—Brócker, die zich niet afzonderlijk als pianiste liet hooren, maar vau alle nummers de begeleiding had. Geen dankbaar, maar een moeilijk werk, vooral wanneer hel er op aankomt een cellist als'haai* man in al zijn inten ties le steunen. Maar juist in dat opzicht verdient ze allen Lof; het samenspel in de sonate en in het Concert van Saint Saëiis was uitmuntend. En dal ze daar, waar de piano zelfstandig zich liet hoo ren, zou boeien door haar spel', ver wachtten we niet anders na hetgeen we reeds van vroeger wisten van haar aan slag en voordracht. Van de begeleiding der liederen mogen speciaal die van Debussy en van „Van ewiger Liebe" vermeld worden. De drie concerlgevers hadden een warm applaus van de tamelijk talrijke toe hoorders üi ontvangst te nemen. We had den hun echter een geheel volle zaal tcegewenscht. Ze hadden het verdiend. Maar de omstandigheden werkten o,ok niet inee, Gisteravond werd in de concertzaal der sociëteit V. O. V. te Goes de jaar- lijksclie openbare les gegeven van de leerlingen der zangschool, uitgaande \an de afdeeling Goes van de maatschappij tol bevordering der toonkunst. Onder leiding van den directeur den heer Otto Lies, werd een programma uitgevoerd, dat be rekend was naar de vorderingen der leerlingen- eenstemmige liedjes voor de cerstbeginnenden, tweestemmige, bene vens eenige solo's en duetten voor de meer gevorderden, alles met hegeleiding van piano door den directeur. Veel aanJ dacht trokken eenige dansliedjes van E. Jacques—Dalcroze, waarbij de daad met het woord verbonden werd en daardoor blijkens het applaus, behoorden tot de meest in den smaak vallende nummers van het vrij uitgphrcidc programma. Uit den zang bleek, dat de leerlingen onder goede leiding staan en met vrucht van iiet onderwijs profiteeren. De zaal was geheel gevuld, voornamelijk met familie leden der leerlingen, maar ook met vele andere belangstellenden. Ongetwijfeld moet zulk een goed geslaagde avond bij dragen tot lust in het beoefenen van den zang. ONDERWIJS. Op de R. H. B. S. a I h i e r is nog bevorderd van de 4e naar de 5e klasse J. Risseouw. Benoemd lot onderwijzer aan de Chr. Wilhelminaschool te Vlaardingen de heer P M. Gerritse, leerling der Chr Kweekschool alhier. Voor het „Mercurius"-exameii-Duil- sche Handelscorrespondentie is geslaagd de heer G. van Eeden alhier. Bij het Maandag te Neuzen ge houden toelatingsexamen voor kl. II M. U. L O. slaagden W. Hamelijnck ei? .1 de Smidt van Sas van Gent en A Blankslein, L. v. Dis, F Wisse en J. Wisse van Zaamslag, de beide lanlsten voorwaardelijk. Afgewezen 6 candidalen. In totaal is op deze inrichting plaat sing aangevraagd voor 37 nieuwe leer lingen. -o Rijks H. B. S. Zierikzee. Bevorderd van de 1de naar de 5de klasse. A. Mol, J. A. L. Isheim, J de Bruine, T. de Bruine, H. de Yrieze, S. Waardenburg, J. Okkerse, H. C. de Vos, H. van Doinmele, J. J van Staalen, C. Vale ton en H. Prakke; voor enkele vak ken N. Constandse Niet bevorderd 6 leerlingen en 1 voor enkele vakken. Van de 3de naar de vierde klasse D. J. Bal, S. van Gastel, G Z. Hoogerheide, F Waale, F. Labzowski, S. C. J. van Essen, A. Ribbens, W A Rensen, J. N. L. Broodman, M. L J. Fokker, I Lab zowski, C. J Mol, J C- Stuart, P. A. van der Valk, M. M. van der Vliet, P. C. Koopman, M. N. Merle en It A. W. Elen- baas. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 2de naar de 3de klasse F J. Paidussen, M. C Geluk, R A Gaanderse, P. Versteeg, J. van der Werff, W'. C. van Nieuwenhuijzen, J. G. Sevenhuijsen, M. H. Krepel, P. Wiebols, A. I. Geluk, F. Stuart, D. J. Dronkers, J. M. Breesnee, J. H de Munck, N. J. Gaanderse, M C. M. Verton, S. R Wolfsohn en W. Nevejan. Herexamen ,2 leerlingen Niet bevor derd 7. Van de 1ste naar de 2de klasse D. M. Giljam, A. J. Constandse, G. J. Sybcsma, J. C. Verton, M. P. Ringelberg, M Rein- houdt, D Coumou, J. M. J. Merle, A J Bal, J. H. Heimbach, S. R. F. H. Ocht- man, G. C Anker, J. '1'. Arnold, W P., de Waal, J. Jumclet, P. J van Pagé, J. M. Koeman, J. C. C. Smallegange, A. S. Bal, P. A. Waale, L. P. van Maïland, L Labzowski, J. Franke!, C J A Meijer, C. A de Vos, P. M. J. Spek en voor enkele vakken C. van Westen. Herexamen 3 leerlingen. Niet bevor derd 5. RECHTZAKEN. Een inwoner teSt Jausteen, die zich in den laatsten tijd herhaalde», lijk in Adams costuum in de bosschen bij die gemeente vertoonde, is naar Middel burg overgebracht. LANDBOUW. In de ledenvergadering van de afdeeling Oostburg van «le Zeeuwsche Landb. Mij. gister te Oostburg gehouden, werd tot Secretaris-penningmeester, in- plaats van den heer M. Lucieer, die ont slag genomen had, benoemd de heer J. B. Becu—de Hullu te Groede. Door den heer H. A. Hanken, direc teur van den Wilhelminapolder, is uit België ingevoerd de vermaarde hengst Brennus de Velsique 72096 B. S. Deze hengst verwierf in 1914 te Brussel in de le categorie een 3en prijs. Voor Zuid- Beveland een mooie aanwinst. Gras- en klaverzaad. De Min. van L., N. en H. maakt bekend, dat eventucele aanvragen om vergunning tot uitvoer van inlandsch gras- en klaJ verzaad van den oogst 1916 vóór 1 Au gustus a.s bij zijn departement moeten worden ingediend. Mede wordt (er alge- meene kennis gebracht, dat na genoem den datum ge«?n vergunningen tot uit voer van gras- en klaverzaden meer zul len worden verleend, met uitzondering van het zaad van Weslerwoldsch Ray gras en van witte klaver. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCIIERIJ. Voor hel vaststellen van de wintert- dienstregeling 1916/17 op de spoorwe gen zal op 18 en 19 Juli te Stuttgart een conferentie worden gehouden, waar toe ook de directiën van de Nederlaml'- sche spoorwegen en van de Stoomvaart Mij. Zeeland zijn uilgenoodigd. De Minister van Financiën is gemach tigd tot de uitgifte van schatkistpapier tot een bedrag van 30 milli«>en gulden. Gistermiddag is na een langdurig ziekbed te Amsterdam overleden de heer C. A. den Tex, directeur van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland." LEGER EN VLOOT. Vertrek zee miliciens. Met het s.s. Lombok van de Stoomvaart Mij. Nederland, vertrokken gistermiddag de 40 zeemiliciens naai* Ihdië. In de wachtkamer werd aan de familie gele genheid gegeven afscheid te nemen. Aan boord werd verder niemand toegelaten. BE OOBLOS. De Toestand. Er valt ook heden weinig verande ring in den toestand te bespreken. Over het Italiaansche vechjtgebied en het Fransche gevechtsterrein aan de Som- me kan zelfs gevoegelijk gezwegen wor den. Van het Engelsche front in Frankrijk, benoorden en beoosten Albert valt wel het een en ander te ver melden. De Duitschers, die zich door heftige tegenaanvallen in de Mamelz- en Troncsbosschen hadden weten te neste len, Zijn er 'later weer door de Engel- sclien uit verdreven, die hiui daarbij zware verliezen toebrachten. Elders in Frankrij k hadden patroeljegeveeh,- ten en kleine aanvallen der Franschen in Champagne succes en heroverden zij: een deel der loopgraven, die den vo- rigen dag in Lotliaringen bij Rcillon verloren waren gegaan. Het belang rijkste nieuws komt echter uil den sec tor van Verdun waar de Duitschers weer de aanvallende partij! vormen Links wan .de Maas deden zij1 een aanval' op Fransche loopgraven op den Mort Hommc, die werd afgeslagen, op den rechteroever vielen zij met oen macht van zes regimenten het front aan tus- schen Flöurv en het Chjapitrebosch. Zij wonnen terrein bij de kapel' St Fine op het kruispunt der wegen naai* Fleti- ry en Vaux en maakten meer dan 2000 gevangenen. Op het Oestelijk gevechtster rein, aan de Stochod duren de ver bitterde gevechten voort. De Duitschers wisten opnieuw den rechter oever van de Stochod te oversclfrijden bij het dorp Groesjewka, ten Noortien van Hoe- Ie witsji, doch werden teruggeworpen. De Russen maakten 21 officieren en 745 ïnan, Oostenrijkers en Duitschers, krijgsgevangen. Op den Balkan blijft hel b«>trekke- lijk rustig. Beide partijen bepalen zich tot artillerie- en patroeljediensten, waar bij het er, volgens Sofia, de Franscli|en vooral om te tioen is om den oogst in. het Mestadal te vernielen, wat hun tol nogtoe niet gelukt is. De Russische upmarschj „ten Westen van de meridiaan van Erzeroem in Ar menië heeft nu toch tot een tastbaar resultaat gebied Voor de tweede maal zijn de troepen van den grootvorst Ma- mahatoen binnengerukt. In de Bothnisc.he golf maakten Russische torpedobootjagers twee groote Duitsche handelssloomers buit, die zich volgens de Slockholtnsche bladen binnen Zweedsch rechtsgebied bevonden. Hier onder maken wij van dit feit uitvoeri ger melding Inde Adriatische Zee beschoten Italiaanschie jagers de Ooslen- rijksche stad Torenzo, zonder veel schp- de aan te richten. Volgens een o fficieel Duitsch bericht zijn in de maand Juni door Duitsche tn Oostenrijkschc duikbooten of door mij nen 61 schepen van den vijand met te- samen 101.000 ton bruto inhoud in den grond geboord. Ten slotte zij nog melding gemaald van een tweetal tegenspraken. De Engel- schen doelen mee, dat de „Novara" niet f, zooals de Oostenrijkers gisteren meld den, doch slechts twee Engelsche pa- troel jehooten in den grond beeft geboord. De beide andere werden wel beschadigd, doch konden in hun haven terugkeeren En de Turken betwisten, dat zij deSy- nische chpistenen van den honger laten omkomen. Zij halen uit die rijk© land streek alleen den overvloed van den oogst weg. Binnen de Zweedse he wateren aangehouden. Naar de Zweedsche dagbladen melden, zijn de Duitsche stoombooten Lissabon en Worms op Zweedsch zeegebied aan gehouden. In den nacht van gisteren te gen half een verschenen twee Russische torpedobooten van middelbare grootte en losten een schot. De Lissabon kreeg be vel Oostwaarts te koersen. De gezag voerder van de Lissabon wees er met nadruk opdat de stoomboot zich ver binnen de Zweedsche territoriale grens bevond Maar de Russen stoorden zich aan dit protest niet. De Worms kroeg eveneens bevel Oostwaarts te sturen De bemanning van beide schepen moest in de booten gaxïh, zonder hun bezittingen te kunnen medenemen. De grootste der beide booten van de Worms, waarin zich 21 man bevonden, is verdwenen en wordt waarschijnlijk door de Russen vastgehouden. De overige booten zijn door de torpedobooten beschoten, doch niemand is gewond. De bemanningen zijn te Skelleftea aangekomen De Ier se he kwestie. In den loop van een debat in liet En gelsche Hoogerh(uis over de Iersche kwes tie moet Lansdowne, volgens een zeer beknopt Reuterbericht, gezegd hfebben, dat er in «1e tijdsruimte, «iie verstrijken zal vóór de inrichting van een nieuwe regeering, een minister voor Ierland zal zijn, die verantwoordelijk is tegenover het parlement. Hij zal door een bekwaam militair worden bijgestaan. Er zal geen amnestie aan opstandelingen worden verleend en van heden af zal lipt dragen van wapenen verboden zijn. Deze rede van Lansdowne wordt «ioor Redmond beantwoord in een manifest, waarin hij zegt hiaar als een grove belee- diging van Ierland te boschouwen. Zij komt een oorlogsverklaring aan het Ier sche volk, een aankondiging van een dwangpolitiek nabij. Wanneer deze rede do houding «lei* regeering jegens Ierland weergeeft, is alle hoop op een schikking ten einde. Redmond beschouwt de rede als opzettelijk te zijn berekend om de onderhandelingen te doen mislukken. Dit alles valt uit het uittreksel dat Reu ter gaf 'v an Lansdowne's rede niet zoo ge makkelijk op te maken. Bladen met het uitvoeriger verslag daarvan zijn echter nog niet in ons bezit. Naar Reuter meldt is gisteren voor 't eerst sedert een eeuw te Belfast de ver jaardag van den slag aan de Boyne (waar koning-stadhouder Willem III Jacob II sloeg) niet gevierd De gebruikelijk© vrije dag is niet gehouden, teneinde lijet oor- logswerk niet te vertragen. In de plaats daarvan is 's middags om 12 uur het werk 5 minuten neergelegd als een hulde hulde aan de Ierschje soldaten, die bij het. jongste offensief aan de Somme zijn gevallen. De „Deulschlaad Volgens een telegram uit Washington aan de Daily News, zal de Amerikaan!- sche regeering de beslissing van den ontvanger der invoerrechten te Balti more, dat de Deutschland een koopr vaarder is niet zoo maar aanvaarden, maar vermoedelijk een nader onderzoek instellen De regecringen der geallieerden moe ten zeer ernstige bezwaren gemaakt heb ben en met name moet Engeland wei geren, «iie duikboot als koopvaarder te erkennen Het wacht alleen Lansing's beslissing af, voor het nadere slappen in de zaak doet. Reuter meldt dienaangaande nog De Engelsche zaakgelastigde had reeds voor de aankomst van dc Deutschland de houding van Engeland ten aanzien van de handelsduikbooten uiteengezet Hij: bracht die kwestie den 3cn Juli in oen gedachtenwisseling met het departement van staat ter sprake en grondde zijn opmerkingen op dagbladberichton, «lat een dergelijk schip op weg was naar Amerika Gisteren heeft hij opnieuw <1© aandacht van het departement van staat op de zaak gevestigd en de Fransche gezant heeft dat ook gedaan De regeeringen der geallieerden zijn van oordeel dat juist «ie makelij van - zulke schepen, «lie hen in staat stelt om het onderzoek, dat gewone koop vaarders hebben te ondergaan, te ver mijden, hun het karakter van koopvaar ders ontneemt en dat duikbooten, die klaarblijkelijk zijn gebouwd om de be palingen van het volkenrecht te onti- duiken, moeten worden beschouwd als staande buiten dat recht en als vijan delijke oorlogsschepen en derhalve blootf. staan aan vernietiging op het eerste ge zicht. Deze laatste zinsnede schijnt ons nog al kras. In welk opzich zoo vragen wij ons af schendt e«m onderwaterhandels schip het volkenrecht? In de N R C eischt) een Hollander, de gepensioneerde officier van het In dische leger Jhr. J Sandberg voor zich de eer op het «jerst het denkl>celd van onderzeesche hantielsschepen te heb ben geopperd. Hij vestigde er ruim een jaar geleden de aandacht van von Tirpitz op KORTE OORLOGSBERICHTEN. In het Engelsche Lagerhuis heeft minister Samuel meegedeeld, dat de commissie, die een onderzoek heeft in gesteld naar de zaak van Iersche gevan genen, de vrijlating van 160 hunner heeft aanbevolen, op grond, dat zij zijn misleid en reeds 3 maanden hebben ge vangen gezeten. De N R C. rekent aan de hand der officieele verlieslijsten de Engel sche bladen na, dat tot en met Juni j 1 in Duifschland minstens 757 000 jonge mannen door den oorlog gesneu veld of aan ziekte gestorven waren. Met de „vermisten", die later gesneuveld zullen blijken te zijn en de hopeloos verminkten mee, schat men het veir lies aan mannen in de kracht van hun leven voor Duitschland alleen al op een millioen. Waarlijk, 't is walgelijk! Het bestuur van den kreils M Gladbach aan dc grens bij Venlo: had enkele dagen geleden de aardappelen in beslag genomen Daar men vreesde, dat hierdoor de inkoop ten behoeve der huisgezinnen belemmerd zou worden, dachten een groot aantal vrouwen in den omtrek van Viersen, de verorde|* ning te kunnen ontduiken, door zei ven, met goedvinden van de eigenaars, de aardappelen te rooien en later te be talen Chic gekleede dames met ver lakte schoentjes e n veeren op den hoed zag men zusterlijk naast de arbeiders vrouwen aardappelen rapen, en op de wegen was 't zoo druk alsof het kermis was MARKTBERICHTEN. Mihoelbür*,, 13 Juli. Ter graanmarkt var. heden was de aanvoer van geen be- teekeDÏe. Het eerste monster kcolzaad was ter markt. De prijzen waren als volgtjarige tarwe f af nieuwe tarwe f *21.00 a f 22.00, zomorgerst t a 1 alles per 100 kilo. Middelburg 13 Juli. Oiiicieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.80 af0.00, voor particu lieren f 0.00 per kilo- Eieren i 6.90, voor particulieren f 7.30 per 100 stuks. Soteoriag van den marktzetter der landb. ver Boter 1 0.80 a t 0.00, voor parti- in lieren f 0.00 per '/j kik». Eieren f 6 90, voor particulieren f 7.30 per 100 stuks Noteering van deVeiling»- vereeniging Waleberen" alhier. Eieren V. 'V. W. f6.80 u f 7.00; senden 1 6.40 a f 7.00, ganzen f'a f kalkoen f 7.a f 0.poelpetaan f 0. Olie, van Lil. zaad, Raap- f 65. Patent- f 67.00, Lijn- f 52.00 per beet. ont.op 6 w. 1.00 p. h. booger. K o e k en, van Lol. zaad. Raapkoeken per 1040 stuks f 130,zachte lijn- f 18.50 per 104 st. barco lijn- f 18. 'iinmeel 1 18.100 kilo. Notoering voor lijnolie uitsluitend voor g>»b nik binnen Nederland. VLISSINGEN, 13 Juli. Bij de gister ge houden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Kropsla 10—35 c„ andijvie 24—35 c., zuring 20—23 c., spinazie 60 c alles per imand; aalbessen 53—73 c, suiker- boonen 95—f 1.58, posteleijn 22—54 e., kervel 52—58 e., aardbeien 6171 c„ zu re appelen 50—63 cselderie 10 c., pe terselie 16—20 c., snijboonen 77 c„ al les per kleine mond; peen 710 c., sel derie 6J/a c., uien 6Va— 10en een halve c., kroten 6i/a— 9Va c rhabarber 4—5en een halve c., rammenas H/a— 4i/a' c., peterselie

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 3