HUNNENLAND. Dit Stad en Provincie. LAATSTE BERICHTEN. Nanekom^n fSerieïtten. willen opleggen, met een invloedrijk bu reaucratisch element. De meerderheid der Kamer, waaronder een deel van zijn coalilie-genooten, heelt zijn bakkersraden met verordeningsbe voegdheid verworpen, en zijn arbeids raden danig verminkt. En de vorm waarin zijn 'sociale verzekeringen ten slotte wer den aangenomen, deed reeds vóór de ver kiezingen van 1913 de linkerzijde zeggen dat zij niet bereid was mede te werken tot de uitvoering der wetten. De felle kritiek van de tegenstanders op zijn werk en die weigering tot uitvoe ring zullen voor den ontwerper een harde teleurstelling zijn geweest. Er kwamen nog andere onaangenaamheden bij door de vijandige houding van den Leider der partij, van dr. Kuyper jegens de leden van het Kabinet-Heemskerk. De vele schampere opmerkingen in de Standaard, hel stille verzet tegen hun terugkeer m het politieke leven zullen er ook wel veel toe hebben bijgedragen dat de heer Tal- ma zich uit het politieke leven terug trok. De politiek had hem de harde er varingen niet bespaard waarmee zij zoo rijk is voor lien die haai* het trouwst dienen. Hij keerde weer terug naar zijn oor spronkelijk beroep, en hoopte blijkbaar in het stille Bennekoni do rust terug te vin den die hij toen reeds bleek noodig te hebben. Maar hij hield het niet lang uit in dat kalme leven van dorpspredikant. Toen de oorlog uitbrak, was hij een van de eer sten die zich' aanhood als veldprediker in hel leger. Hij werd aangesteld als veld prediker in algemeenen dienst. Maar be trekkelijk spoedig daarna lioorde men dat hij wegens overspanning zijn ontslag moest nemen. En na dien tijd bleef hij sukkelen, en werd zijn toestand ernstiger en ernstiger tol hij overleed aan harts- vergreoting op den leeftijd van 52 jaar. Ook die kwaal wijst er op dat zijn ge stel bezweken is onder de ontzaglijke in spanning die een, ministerschap tegen woordig vergt. Iemand als ds. Talma loopt gevaar dat men hij zijn dood aileen denkt aan zijn hoofdwerk, aan zijn wetsvoorstellen. En dat zou toch zeer onbillijk zijn. Zijn lieele leven heef! hij zich in dienst gesteld van het werk voor de misdeelden, en dat in anti-revolulionaire kringen) ook in dat opzicht de organisatie veel krachtiger is dan vroeger, is niet het minst aan zijn propaganda te danken. DE EERSTE KAMER-VERKIEZING IN FRIESLAND. Naar de Leeuw.Cl." verneemt, is de niet-herkiezing van den heer Tli. M Th. van Weideren baron Rengers te Oenkerk het gevolg van zijn verklaring, dat hij niet vóór vrouwen-kiesrecht is. Op 18 September 1914 was hij, in de vacature-Bloembergenop het vrijzin nige concentratieprogram gekozen, maar thans kan hij zich met het boven aan geduide gedeelte er van niet meer ver eenigen, gehjk hij uitdrukkelijk vooraf in e en schrijven aan de vrijzinnige Statenclub heeft te kenneu gegeven Niet clan zeer noode heeft deze dub toen den heer Rengers losgelaten, ten einde daardoor de verkiezing van een vrijzinnige in deze vrijzinnige Kamer- vacature ie verwezenlijken Daarbij it haar keuze gevallen op mr H Bint- nerts, het oud-lid der Staten, die zijn instemming met het geheele program der vrijzinnige concentratie heeft be tuigd Met diens candidatuur heeft zich de sociaal-democratische Statenclub kun nen vereenigen, die aanvankelijk van plan was den heer W. H. Vliegen, oud-lid der Tweede Kamer en wethouder van Amsterdam, candidaat te stellen KAMERZETEL VACANT. De „Avondster" zegt met zekerheid te kunnen mededeelen, dat de heer jhr. J B D van den Berch van Heemstede aan den voorzitter der kiesvereeniging heeft medegedeeld, tegen 1 Sept. a.s ont slag te hebben gevraagd als lid der Tweede Kamer, wegens redenen van ge zondheid. PROV. STATEN VAN OVERIJSSEL. Naar de „Zw. Crt." verneemt zal er dezer dagen weer een plaats openvallen in de Provinciale Staten van Overijssel, daar mr W H. F baron van Heemstra zich metterwoon in Deo Haag zal ves tigen. NEDERLAND EN DE OORLOG. Verdunningen van hel militair gezag in Ze elfand. De kommandant in Zeeland heeft een verordening afgekondigd bevallende een soort leiddraad voor belanghebbenden inzake de meest voorkomende aanvragen, ■otm vergunningen van hel. militair gezag in Zeeland. Zij betreft Openbare vergaderingen, bij eenkomsten en optochten. De aanvrage daartoe behoort schriftelijk te zijn gericht aan den commandant in Zee land en moet worden ingediend bij' een dor 'militaire commandanten van Wal cheren, Z.-Reveland, W Z Vlaanderen, O. Z Vlaanderen, Ziorikzee, Brouwersha ven en Sir Jansland, of bij gebreke van een zoodanige» commandant, bij den bur gemeester, binnen wiens gemeente de bed,oelde vergadering, bijeenkomst of op tocht eventueel zal worden gehouden. De bepaling geldt ook voor bijeenkom sten voor oefening in wapenhandel, en voor vergaderingen waar het publiek het zij met, hetzij zonder betaling van geld voorwaardelijk of onvoorwaardelijk toe gang heeft. Zij' geldt niet voor openbare godsdienstoefeningen. Fotografeeren, schetsen, enz. De aanvragen worden rechtstreeks ge daan aan den kommandant in Zeehuid. Jachi. Ongeacht de bij de wet of eemg wettelijk voorschrift vereischte do cumenten voor de uitoefening van het jachtbedrijf wondt een bijzondere vergun ning van den commandant in Zeeland vcr- eischt om te jagen met een geweer of om te schieten op schadelijk wild of gevogelte, een en ander in 1 het gebied van 5 K M. breedte langs de Rijksgrens in Zeeuwse h-V 1' a a n- deren. 2 het gedeelte van Z u i d-B e ve 1 a nd beoosten de lijn Stoomgemaal \an Kat- tendijke pl. 10 aan den Zeedijk, ten Zuiden van Biezelingen. 3. het op Walcheren gelegen ter rein van den Oranjepolder, Suzannapol- der, Iiiouwerpolder, Clazinapolder, Wil- helminapoldcr, Elizabethpolder, Nieuwer- kcrlcepolder, Middelburgschenpolder, be oosten Groeneweg en Langeweg, liet N. O deel van den Oud St. .Tooslandschen, polder, begrensd door den weg van 't hof Reigersberg naar Steenen Duiker bij den Groeneweg en Rapenburgerpolder. Bij het verzoek om vergunning te richten aan en in te dienen bij den com mandant in Zeeland - worden overge legd- I. voor zooveel de jacht betreft in het gebied genoemd sub 1 van de vori ge a. een schriftelijk advies van den bur gemeester, b. de akte bedoeld in arti kel 26 der Jachtwet of artikel 9 der Vo- gelwet. II. voor zooveel de jacht betreft in de tereinen genoemd sub 2 en 3 van de vorige a. een schriftelijk advies van den bur gemeester; b. de jachtakte; c. het bewijs van Nederlanderschap; d. een nauwkeu rige opgave van de ligging der te bejagen terreinen; e. een verklaring of verzoeker de sub d bedoelde terreinen zal beja gen als eigenaar, pachter of jachtrechl- bezitter. Geldigheid. Vergunningenver leend door den commandant in Zeeland pf den territorialen bevelhebber in Zeeland, blijven van kracht, zoolang en voor zoo verre zij niet zijn ingetrokken of voor zooverre de termijn, eventueel in die vergunningen uitgedrukt, niet is verstre ken, een en ander nochtans met dien ver stande dat jachtvergunningen niet geldig zijn, indien zij niet vergezeld gaan van de bij de wet of cenig wettelijk voor schrift vereischte documenten voor de uiloefening van het jachtbedrijf. Jachtvergunningen en vergunningen voor liet fotografeeren, schetsen teeke nen of het verrichten van opnemingen geven geen recht van toegang tot ter reinen, waarvan het betreden bij de wet of krachtens wettelijk voorschrift verbo den is, dan wel door militaire posten of patrouilles verboden wordt. Anti-oorlog betoogingen Uit een mededeeling van den Ncd. Anti Oorlograad betreffende de betoo»- gingen togen den oorlog, die op 1 Augus tus a.s. zullen worden gehoudenblijkt, dat men te Z i e r i k z e e pogingen in het werk stelt, de demonstratie uit te stellen lot 3 Augustus, omdat op dien dag grooler bezoek van buiten te verwach ten is. De zachte granaten. Uit Deventer wordt aan de „N. R Ct." gemeld, dat de min. v. Oorlog, na inge steld onderzoek tot de conclusie is gij- komen, dat de firma Nering Bögel in zake de zachte granaten niet de blaam van met opzet te hebben gehandeld kan treffen. o Duitsch hout naar Nederland. Binnenkort wordt aan Duitsche hout handelaars toestemming verleend tot houtuitvoer naar Nederland, onder voor waarde echter dal dubbel zooveel hout als mag worden uitgevoerd ter bescliik- king wordt gesteld van het legerhestuur. In hoofdzaak bestaat dit hout uit eiken en mcubelmakershout. Aan verscheidene West- en Noord-Duitsche firma's is rcedsk bij wijze van compensatie uitvoervergun ning verleend. Hdbl o Engeland en onze scheepvaart. Volgens vaststaande gegevens worden op het oogenbiik ongeveer 50 visschers- vaartuigen in Engelsche havens vastge houden. Het zijn voor het medrendeel haringviSschers, doch ook verschillende treiters, waaronder ér zijn, die van IJs land met een veile lading op weg wa ren naar huis. Enkele dier trailers ig- gen nu reeds meer dan een week in Kirk wall en Lerwick met groote kans, dat de visch spoedig tot bederf overgaat. In verband hiermede is gisteren te 's Gravenhage een conferentie gehouden van belanghebbende reeders, teneinde te beraadslagen, welke stappen kunnen ge daan worden om aan dezen toestand een einde te maken. De onzijdigheid in Ned-Indlè. Het „Weekblad" van het Recht" no. 9956 bevat het arrest van liet Hoogge rechtshof in ïs'ed.-Indiè Van 8 Maart 1916, waarbij twee Duitschers elk tot een jaap gevangenisstraf zijn veroordeeld wegens het doen ontstaan van gevaar voor de onzijdigheid van den Staat door over treding van art. 1 der in Ned.-Indië af gekondigde ne u tralitei I s-proclama I ie Aan den len beklaagde, -Ie officier aan boord van het stoomschip Preussen der Hamburg-Amerikalijn, liggende in de haven van Sabang, was ten laste gelegd, dat hij in October 1914 een toestel waar mede radiotelegrafische seinen konden worden opgevangen, heeft opgericht, en aan den 2en beklaagde, dat hij aan den len beklaagde desbewust het middel heeft verschaft tot het plegen van het misdrijf, door het door hem gevoerde schip voorzoover noodig ter beschikking van den len beklaagde te stellen. Door den raad van Justitie te Medaru waren beklaagden den 17en November 1915 van rechtsvervolging ontslagen, daar de raad pordeclde, dat de ten laste geleg de 'feiten noch misdrijf noch overtre ding opleverden. SVan dit vonnis had het Openbaar Mi nisterie revisie verzocht. -o—- Schapen vleesch. De uitvoer van scliapenvlteesch is toe gestaan op vertoon van consenten, afgege ven door de Rijkscommissie van toezicht op de varkensvleeschvereeniging. Voor verdere bijzonderheden zie men de St.crl. no. 162. Uit Middelburg. Heden herdenkt de heer S. de Jonge Lzn. cien dag, waarop hij voor 25 jaar ah> besteller in dienst kwam van de expedi tie-onderneming van Gend Loos alhier. Hedenmorgen werd door den directeur van de factorij alhier, den heer J. A. Klaassen aan den jubilaris het bij de onderneming gebruikelijke getuigschrift met gratificatie uitgereikt. De heer Klaas sen had het getuigschrift in een fraaie lijst doen plaatsen. Uit Zuid-Beveland. Volgens Woensdagavond ontvangen telegrafisch bericht is gisternamiddag het Ierseksche motorvaartuig „De Slenk", dat op de Zuiderzee was om' de oester- banken van den eigenaar te inspecfeercn en mossels te visschen bij Harlingen, den kelijk door storm, gezonken. De vier opvarenden zijn allen gered en te Harlin gen in het ziekenhuis gebracht. Woensdagavond had in den Fredc- ricapolder een ernstig ongeluk plaats De werkman Ch. v. A. was aan het ploe gen, waarbij zijn paarden op hol gingen. Toen de man de hollende paarden wilde grijpen viel hij, mei dit gevolg dat hij op den ploeg viel, waarbij de ploegscheer hem zoodanig in het lichaam drong, dat hij levensgevaarlijk werd gewond en per rijtuig naar zijn woning is vervoerd. Uit Tholen. Men meldt ons uit het eiland Tho len- Naar aanleiding der mededeeling van de oprichting van een comité ter verkrij ging van aansluiting van Zevenbergen hij den spoorweg Tholen—Zwaluwe kan nog medegedeeld worden, dat behalve heeren burgemeester en weihouders van Zeven bergen nog nader eenige heeren z.ijn aan gewezen om een conferentie te houden mei den heer dr. Jenny Weyerman. -- Aan A. van Nieuwenhuijze, ge meenteontvanger te S t.'-M a a r t e n s d ij k, is een pensioen toegekend van f281. Uit Zeeuwse h-V laanderen OD In de onmiddellijke omgeving van Belgisch Koewacht (dorp) werd Dins dag het lijk gevonden van een aldaar ge- stationneerden Duitsclien officier van middelbaren leeftijd. Daar misdaad schijnt buitengesloten, is de veronderstelling ge opperd dat de man door een geweerschot een eind aan zijn leven heeft gemaakt. Het bestuur van den polder Melo te G r a a u w heeft besloten den zeedijk van den Molenpolder nabij den haven tol aan zienlijk te verhoogen en te verzwaren. Uit Zeeuwse h-V laauderen W D Plannen tot stichting ecner badin richting te Oostburg, voor warme en kou de baden, beginnen in zooverre vasteren vorm aan te nemen, dat zich een com missie tot stichting heeft gevormd. We vernemen, uit Breskens, dat in een schuur van den heer A. Schippers het vlas mei stoom zal gebraakt en ge zwingeld worden. Te dien einde zal er een locomobiel met 14 P.K. in aange bracht worden. Besmettel ij ke ziekten. In de week van 5—11 Juli zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zee land tor kennis van den Centralen Ge zondheidsraad gekomen Roodvonk: 1 geval te Axel 2 te Neu zen en 1 te Viissingen. Diphlerilis; 1 geval te Clinge en te Groede. Nekkramp- 1 geval' te Clinge. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. De voorzitter hul digt de nagedachtenis van oud-minister Talma en wijst op de groote kennis, de slagvaardigheid, de werkkracht en het volhardingsvermogen zonder weerga van den overledene. Talma kende geen rust; al was hij partijman, de grondslagen van zijn geloof heeft hij ook in do Kamer nimmer ver loochend; hij was loyaal tegen zijn te genstanders. Hij had fouten als ieder, doch was een krachtige, sympathieke figuur en zal onder de staatslieden van den laatslen tijd een eereplaats innemen. Minister Corl van der Linden sluit zich namens de Regeering bij deze woorden aan Het wetsontwerp betreffende de op richting van een school voor adspirant- adelborsten le Dordrecht, worat bestre den door de heeren Van der Voort van Zijp, Bichon v. IJsselmonde en. Duys. Minister Rambonnel betoogt echter dat hel voorstel de eenige logische oplossing is voor de quaestie van de opleiding van zeeofficieren. WEER EEN OORLOGSCREDI ET. Bij de Tweede Kamer is een wetsonfV werp ingediend waarbij opnieuw een bui tengewoon oorlogscrediet wordt aangej- vraagd van f 75.000 000 MET VERLOF. (Officieel). De dienstplichtige onder officieren, korporaals en manschappen der lichting 1907 van de bereden wapens, de panlserfortarlillerie en de lorpedisten zullen op Vrijdag 28 Juli 1916 in het ge not \an onbepaald (klein) verlof worden gesteld. BROOD. Naai* aanleiding van een bericht in som mige bladen, waarin onder het hoofd „Weer bruin brood"- een nieuwe periode van brood, gebakken uit ongebuild tar wemeel wordt aangekondigd, deelt het Rijksgraanbureau mede, dat dit bericht enjuist is. In verband met den tarwe- en meelaanvoer wordt echter door liet bu reau wèl zuinigheid mei het brood aan bevolen. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.15 u. 5 o/0 Nederland 2i/2 0/0 Nederl. W Schuld 64% 3 do Oblig 74%3 «/o do. Certif. 74y>. Kon. Petrol. Aand. 501; Gecons. Holl* 2321/0Perlak 47; Zuid Perlak 80; Amst rubber 213; Nederl. do. 72. Ned. Amerik. vaart 387; Nieuwe do. 375; Kon. Holl, Lloyd 175; Ivon. Ned. Stoomb. Mij. 198i/a—200. Anaconda 165; Steels 81; Denver 14%; Erie 351/2; Miss. Kansas Texas Car Foundry1/!; Hide Leather 47i/i; Comf- mon Marine 23 een zestiende; Prof fered dito 82%; Certificaat van Obi do. 95%Maxwell 26%; Lappen do Si; Cigars 53%; Studebaker 128%. TORPEDO VERLOREN. Niet ver van de haven van IJmuiden is een aan de NederlandsChe marine toebehoorende torpedo verloren gegaan, liet ministerie van marine looft f 250 uit aan dengene, die haar binnen 11 dagen vindt en aflevert. Die de torpedo aflevert 14—30 dagen 11a dato, ontvangt f 150. Na dit tijdstip krijgt men f 75. o ENGELAND EN DE ONZIJDIGEN. KOPENHAGEN, 13 Juli. De mails, aan boord van de Deensche stoombooten Fre- derik VIII en Oskar II, de een op de uitreis naar Amerika, de andere op de thuisreis, zijn te Kirkwall van boord gehaald. DE IERSCHE KWESTIE. LONDEN, 13 Juli. Verklaard wordt, dat de Iersche kwestie minder ernstig is geworden, nadat eenige Iersche lei ders gisterenavond een conferentie had den met eenige ministers. Men hoopt, dat Minister Asquith een geruststellende ver klaring zal afleggen. DE OORLOGSKOSTEN VAN HON GARIJE. BOEDA-PEST, 13 Juli. De Minister van Financiën heeft in het huis van afgevaar digden medegedeeld, dat die oorlog in de afgeloopen 23 maanden maandelijks -150 tot 475 millioen kronen aan de Hon- gaarsclie staat heeft gekost. Het bedrag is thans gestegen tot 560—600 millioen kronen. In de eerste plaats is het bedrag noo dig voor de op groote schaal doorge voerde ondersteuning van de gezinnen der strijdenden en ook voor de ondersteu ning van in het buitenland zich bevin dende landslieden. De Minister wees er op, dat noodig is een zeer belangrijke verhooging van de staatsinkomsten in de toekomst. UIT VLrSSINGEN. Eenig|e R. K. Dames te Viissingen zijn aangezocht om een vereeniging te stich ten ter bestrijding van de onwelvoeglijke kleeding! UIT AMSTERDAM In de lieden gehouden vergadering van den r[aad Van beheer van de Mij. „het Nei- dcrlandsche Sportpark Stadion" werd tot, directeur benoemd de heer John Coucke/ tot dusver secretaris DE VERNIELING VAN„ DE „SCH. 103". Bij navraag aan het Ministerie van Buitenlandsclie Zaken is mm het NetL Gorr.-nureau gebleken, dat de Regeering aan haai* gezant le Berlijn telegrafisch instructies heeft gezonden om bij de Duitsche regeering de vereischte stappen te doen, naar aanleiding van de vernie ling door een Duitsche duikboot van het visschcrsvaarluig Scli. 103, „Geertruida". De gezant heeft reeds aan de instruc ties gevolg gegeven. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 13 Juli. Westelijk oorlogstooueei. Ten N. van de Somtne gelukte het den Engelschen zich in Contahnaison te nes telen. Het artillerievuur werd met groote hevigheid voortgezet. Ten Z. van de Som- me hebben de Franschen ook gisteren bij herhaalde aanvallen aan weerszijden van Barleux, als ook bij en ten W. van Estrées geen succes behaald. Zij moeiten, reeds in ons spervuur, dat groote uitwer king had, onder de grootste en bloedig ste verliezen terugkeeren. Ten O. van de Maas werd het artille rie-vuur lévendig. De genomen infante- rie-slellingen werden verbeterd. Het aan tal gevangenen steeg met 17 officieren en 243 man en bedraagt thans 56 officie ren en 2319 man. Bij Frelinghien aan het La Bassée ka naal, op de hoogten bij La Fille Morte en liirtzbach gelukten Duitsche patroelje- ondernemingeii. Ten N. van Soissons werd een Fran- schc tweedekker gedwongen in onze li nies te dalten. Oostelijk oorlogstooneet. Het leger van von Bothmer heeft door een omvattenden tegenaanval der Duit sche troepen de bij en ten N. van Oitees- za, ten N. W. van 'Boetsjatsj, binnenge drongen Russen teruggeworpen en daar bij meer dan 100 gevangenen gemaakt, B 1 k a n-0 orlogstooueel. Niets nieuws. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. VERDWENEN. De raad van Breskens heeft den onderwijzer J. Zeeven, die sedert 3 Juli zonder kennisgeving afwezig is, ontslag verleend met ingang van 10 Juli j.l. TRAMLIJN GEOPEND. Dinsdag is de lijn Sas van Gent- Drie Schouwen voor het personen- verveer geopend. Voor aeze maatschappij zijn een 8-lal nieuwe personenwagens gearriveerd. Ze worden te Sas van Gent gelost. UIT. DEN HAAG. Bij Icon. besluit is bepaald, dal aan liet personeel der zeemacht na het behalen van hel brevet als vlieger, zoolang het bij oen Marineluchtvaartdienst geplaatst is, hoven zijn verder inkomen bij de zee macht, een maandelijksche toelage van f 30 voor officieren en van f 15 voor sche pelingen wordt toegekend, welke toelage na het behalen van het militair brevet als vlieger wordt verlnoogd resp. lot I 60 en f 30. Wij vernemen nog dat de tuil. Ier zee le kl. D. Vreede thans in opleiding is bij den vliegdienst der landmacht te Soester- berg ten einde te zijner tijd belast te worden met de functie van chef van den Marine-vliögdieusl. UIT DE STAATSCOURANT. Herbenoemd tot burgemeester van Ossenisse A. J. Rosseel; van Arnemuiden ml*. H. F. Lantslieer. DE UITSLUITING TE TILBURG. De üitsluitiug in de textielindustrie te Tilburg, welke morgen zou beginnen, zat, niet doorgaan. De fabrikanten hebben de eischea der stakers ingewilligd. UIT ONZE OOST. ,.De Telegraaf" verneemt uit Welte vreden Prinses Wadjo, die op trouwelooze en gevaarlijke wijze Legen de Nederlandsche overheid kuipte, is te Makassar gevangen genomen. Voorhoopig zal zij daar gevan gen worden gehouden tot over haar ver dere behandeling beslist zal zijn. ENGELSCH FORT BESCHOTEN. LONDEN, 12 Juli. Off. Een Duitsche duikboot heeft gisteren het kleine onver dedigde fort Sealiam gebombardeerd. De boot naderde tot op eenige honderden meters; de kanonnen losten 30 schoten, waardoor 1 vrouw gewond werd die overleden is. Een huis werd door een granaat getroffen. TERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inform, Dinsdags. Middelburg, Bessen, Veilings- vcreenigmg, 14 Juli. Domburg, Ho/steedje en Landbouwers- inspan, Hioolen. 14 Juli. Middelburg, Aardappelen, Veilingsverg. SCHEEPSBERICHTEN. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop - is le Slavanger aangekomen. Stoomvaartmij. Nederland. „Prinses Juliana" vertrok 11 Juli van Suez. Holland-Amerika lijn „Nieuw-Amsterdam" vertrok 11. Juli. van New-York.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2