van." Hel is een civiele ruzie over liet eigendom van een heg. De officier meende dat de rechtbank met deze civiele kwestie thans geen reke ning heeft te houden. Bekl. heeft echter spijt getoond, en de officier, het feit be wezen achtende, eischle f 15 of 30 dagen. De verdediger, mr. J. Adriaanse, achtte niet bewezen, dat bekl. met opzet de verwonding lieefl toegebracht; getuige de Smet heeft gezegd, dat de mannen op elkaar afgingen, en dit komt overeen imel de verklaring van bekl., dal hij uit zelfverdediging handelde. Pleiter be streed de civiele vordering. Vervolgens stonden terecht L. H. en M. C. v. V., zoon en moeder uit Vlis sin gen, beklaagd van diefstal van zeep, feston, scheerkwast, kam, tandpoeder enz uit kramen op de Markt te Middelburg op Donderdag 30 Maart jl. Bekl. II. bekende eenige artikelen le hebben weggenomen en in de redicule van zijn moeder te hebben gedaan. De moeder ontkende nu beslist diefstal te hebben gepleegd of te hebben gewe ten ,dat haar zoon dit deed, maar gaf toe voor de politie anders le hebben verklaard. Nu zeide zij hel feston te hebben gekocht. Als getuigen werden gehoord de be stolen kooplieden A. van Duin uit Rot terdam en M. Springer uit Amsterdam. De laatste zeide. dat de vrouw hem aanbood de schade te vergoeden. De officier achtte den diefstal bewe zen en meende, dat bekl. naar de Markt zijn gegaan met de bedoeling, om te ste len. Spr. wees er op dat hel liier een gemakkelijk uit le voeren diefstal is. Hij achtte het feit voor de moeder zwaarder dan voor den zoon en eischle voor de zoon een maand en voor de moeder arie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar. De verdediger, mr. J. Adriaanse, acht hel feit, dal de vrouw schadevergoeding aanbood, jiog geen bewijs van schuldook de verklaring voor de politie is geen bewijs, al bekent pleiter, dat de schijn tegen de vrouw is. De verdediger meent, dat als het goed voor het pakken ligt, dit het feit niet zwaarder maar lichter maakt; de gele genheid maakt den dief. De vrouw is wellicht kleplomane en daarom vraagt pleiter opleggen van een geldboete. In appèl werd behandeld de zaak le gen L. I. G. W., fabrikant vau papieren zakken te Middelburg, die door den kantonrechter wegens arbeidswetovertre- ding is veroordeeld tot 11 geldboetes van f 3 of 11 maal drie dagen. Bekl. zeide in appèl te zijn gekomen omdat hij niet wist in overtreding le zijn geweest. De president zeide, dat ieder de wet moet kennen. De officier eïschte bekrachtiging van de opgelegde straf met een kleine wij ziging in de redactie van het vonnis., Voorts werd nog geëischt tegen: P. A. V., F. G. en J. A.< M., Neuzen, mishandeling, f 10 s. 20 d. h.; P. J L., Hulst, beleediging veldwach ter, f 10 s. 10 d. li.; H. A. Gr., Aardenburg, diefstal eieren, f 15 s. 30 d. h.; M. T., Westkapelle, diefstal aangespoel de batting, f 10 s. 20 d. h. Uitspraak 2 Juni. Heden deed bovengenoemde rechtbank ui spraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens: vernieling V. L. d. R., 16 j, veldarbeider, Zuiddiorpe, tot f 5 b. s. 1 wt.; verduistering: H. A. Th. N., 17 j., bankwerker, Middelburg en aldaar gede tineerd, tot 9 m. gev. straf voorwaarde- delijk met 3 jaar proeftijd; mishandeling C. B, 15 j., loopjon gen, Middelburg, tot f 10 b. s. 2 w.t.; M. Wi., 28 j.,- hvr. van C. D, zon dei- beroep, Neuzen, met bekachtiging van het verstekvonnis, tot f 10 b. s. 10 d. h.; en J. M., 25 j., sjouwerman, N. en Sl Jopsland, tot 1 w. gev. straf; het verboden te veel aanwezig hebben van goederen: J. C., 58 j, winkelier, en Ch. R. d. B., 40 j, herbergier, bei den Ooslburg, ieder tot f 3 b. s, 3 d. h.; diefstal. J. C. S., 31 stoelenmatsler, en A, D31 j, veldarbeider, beiden Bier vliet, ieder tot 3d. gev straf; eenvoudige beleediging G. L- B24 j., kommies, Ilausweert, en G H. 34 j., kommies te water en schipper, Zierik- zeer, en G. B„ 33 j., slager, Goes, allen tot f 5 b. s. 5 d. h.; beleediging ambtenaar. C. v. d. J., 24 jaar, bakkersknecht, Ierscke, tot f 10 b. s. 10 d h.; beleediging ambtenaar en wederspan- nigheid: A. J 65 j., werkman, Middel burg, tot f 15 b. s. 15 d. h. Inzake M. T. A., 73 j., huis-man van J. M., Hansweert, beklaagd van drankwet- overlreding, werd hervatting van het on derzoek gelast op Vrijdag 9 Juni. HANDEL EN NUVËRHEK*- Naar wij vernemen bestaat er zeer groote |kans, dat te Sluiskil een scheepswerf wordt gevesiigd, en wel op een daarvoor zeer gunstig gelegen terrein namelijk op het eiland tusschcn de twee vaarwaters, die daar in het kanaal zijn St oototram Walcheren. Aan het heden in de aandeelhouders vergadering dezer Naamll Vennootschap nit te brengen jaarverslag der commis sarissen ontleenen wij het volgende Het reizigers- en goederenvervoer, was vooral in de laatste maanden van t jaar en voornamelijk door de aanwezig heid der militairen, druk. Van de met ingang van 1 Augustus 1914 ingevoerde tienrittenkaarten, werd, ook door de militairen, een veelvuldig ge bruik gemaakt. De gemiddelde opbrengst per reiziger was, door het gebruik der genoemde kaarten, lager dan het vorige jaar en be droeg f 0,18°, legen f 0,213 in 1914 en f 0,127 in 1913. Tot het weder inleggen van den markt- trein op de Donderdagen kon, met het oog op het vaak onregelmatige vervoer van 'militairen op die dagen in ide gewone treinen, waarvoor dikwijls alle rijtuigen benoodigd waren, nog niet worden over gegaan. Van het gemobiliseerde personeel keer de, op herhaald verzoek der maatschap- cij, één met onbepaald verlof terug, aan 2 werd een verlof vau 2 maanden ver leend, terwijl van een ander, zoo geen bijzondere lomstandigheden zich voor doen, de diensttijd ais geëindigd kan be schouwd worden. De bruto-ontvangsten hebben bedragen f 71384 355, waarvan f 45238,95° aan per sonenvervoer, abonnementen en miliiair- vervoer (aan personenvervoer alleen f 39554,40 met 212835 reizigers) en f 26145,40 aan goederen-, postvervoer en buitengewone ontvangsten. De bruto-ontvangst bedroeg 7,18 per dagkilometer tegen f 6,136 in het jaar 1914. Afgegeven werden 7539 biljetten le klasse enkele reis en 6919 retour; 33602 biljetten 2e ld. enkele reis en 33693 retour; 809 tienrittenkaarten le klasse, en 8238 2e klasse De verhouding van het aantal reizigers le klasse tot dat der 2e klasse (retour- biljetten dubbel en per tienrittenkaart 10 reizigers gerekend) is ongeveer 1 0, de ontvangsten daarentegen ongeveer 1 3,5. Gemiddeld werden per dag vervoerd 583 reizigers met f 108,36° opbrengst. De ontvangsten van het reizigersver- voer hebben de verwachting, die niet hoog gespannen was, overtroffen Het gebruik van maandabonnementen ging wederom vooruit. Het vervoer van suikerbieten was on geveer gelijk aan het vorige jaar. Ver voerd werd 5526472 KG legen 5576863 in 1914 en 3758359 in 1913. Het vervoer van vlak en tuinbouwpro ducten was dit jaar heel gering, hot vervoer van hooi daarentegen van be tee kenis, voornamelijk in de maanden Octo ber en November. Bouwmaterialen wer den evenals in 1914 weinig vervoerd. Het vervoer vna vee en melk in bussen was een weinig meer dan het vorige jaar. De exploitatiekosten waren 61 pCt. der ontvangsten en 3787.20 hooger dan in 1914. Tegenover de bruto-ontvangsten van f 71 381 35 staat een kosten-cijfer van f 43 669.95°.: de winst uit de exploitatie bedroeg dus f 27.714 37 Na aftrek van betaalde rente en aflos sing van obligaties wordt voorgesteld al le schrijven op weg en werken een be drag van f 6208.-14; op rollend materiaal f 2744.08; aan 't pensioenfonds bij te dragen f 2000, en aan de aandeelhouders uit te lceeren f 40 per aandeel. LEGER EN VLOOT. -- De vereeniging ,,Onze vloot" viert heden haar 10-jarig bestaan. Behalve door een speciaal nummer van haar or gaan wordt dit feit herdacht door een officieele ontvangst door het gemeente bestuur in den Haag, een receptie en een herdenkingsavond in het Kurhaus te Scheveningen. Bovendien is in de Kunstzaal d'Aud- retscli een tentoonstelling van marine- zaken en marine-liuisvlijl georganiseerd Naai- wij heden uit Deu TIaag verne men, is aan de Vereeniging het praedieaat „Koninklijke" verleend. Op de receptie was de Prins tegenwoordig, terwijl de Koningin door Haren adjudant Hare ge- lukwenschen liet aanbieden. POST- EN TELEGRAFIE. Verplaatst met ingang van 1 Juni as. de hoofdbesteller P J Bolona van het Spoorwegpostkantoor No 2 stand plaats Amsterdam) naar Goes (post kantoor SPORT. Biljarten. Gisterenavond heeft de Belgische biljartkampioen Horemans in het lokaal „De Oude Vriendschap" le Vlissingen voor een groot aantal biljartliefhebbers, waaronder meerdere uit Middelburg en andere plaatsen, een partij cadre 35 c.M, gespeeld van 600 punten tegen mejuffr. Sehrier van Domburg. Horemans begon met een 0, waartegen mejuffrouw Sehrier 8 punten plaatste. Daarna maalde Horemans 71, mejuffr. Sehrier 11. Horemans volgde met 9, waarop mejuffrouw Sehrier met 7 pun ten. De Belg maakte daarna een schitte rende serie van 371, waarbij hij' verschil lende keurige masséstooten maakte. Me juffrouw Sdhrier behaalde daarna 18 punten. De pauze trad nu in met 151 voor Horemans en 44 voor mejuffr. Sehrier Na de pauze begon Horemans met 15, waartegenover mejuffrouw Sehrier 1 punten stelde. De Belg kwam weder aan stoot en maalde de partij met een gemakkelijk gespeelde serie van 134 uit. llij had de 600 punten dus gemaakt in 6 beurten of gemiddeld precies 100, Mejuffrouw Sehrier verkreeg in 5 beurten 18 pun ten. BUITENLAND. DE Ü9RL0B. De Toestand. Hoewel de Oostenrijkers aan weers zijden van het Soeganadal, dus op hun linkervleugel, en op den rechtervleugel in de Val!' Arsa nieuwe vorderingen ge maakt hebben, geven de jongste berich ten van hel Ilaliaansche gevechtsfront toch den indruk, dat hun opmarsch voor- loopig lot sfajffl is gekomen. Of dit een gevolg is van den Ilaliaanschen weer stand, zooals Rome graag wil doen voor komen, of dat zij zich eenvoudig hebben „doodgeloopen" en nu moeten wachten op d.- noodige aanvullingen en voorberei dingen, alvorens den verderen opmarsch aan le vangen, valt uit de berichten niet gemakkelijk te beoordeelen. Deze geven echter grond Lol de laatste veronderstel ling, daar zoowel Italianen als Oosten rijkers wel gewagen van gevechten op de beide vleugels, doch over hel centrum uiterst sober zijn. In het Etschdal, waar van den beginne af de Italianen den he- vigsten weerstand boden, hebben zij zelfs een kleine herovering gemaakt; daartegenover staat echter de verovering van Chiesa in de Vall' Arsa (Brand-dal) door de Oostenrijkers. Dier vooruitgang langs de Soegana wordt gekenmerkt dooi de verovering van den Cima Cieta en van het dorp Strigno ten Noorden en van de Corao di Campo Verde ten Zuiden van het dal. De Ooslenrijksche buit is nog met 10 kanonnen geslegen. In een nieu we, zeer uitvoerige uiteenzetting van het agentschap Stefani over de totnogtoe plaats gehad hebben krijgsbedrijven op dit front, wordt nogmaals verklaard, dat de Italianen op hun hoofdverdedigings linie zijn teruggetrokken. Alleen op do Tonezzahoogvlakte is deze linie achteruit" gebracht, „daar zij slechts 4 lot 7 K.M. verwijderd was van de vijandelijke artil lerie". Vnn bel Westelijk front weinig nieuws, Beide partijen hebben hij Verdun ge tracht de vorderingen van den vijand in de laatste dagen weer teniet le doen, doch zijn daar slechts ten deele in ge slaagd. Zoo heroverden de Franschen eenige loopgraven in het Zuidelijk deel van Cumières en namen de Duilschers de steengroeve van Haudromonl weer in bezit. In het Oosten eenige kleine schermut selingen, zonder blijvend resultaat. De aankomst van Russische cavalerie uil de streek van Kermansjah en Kas- risjirin in hel kamp der Engelschen aan den rechter Tigrisoever, wordt thans ook uit Petrograd gemeld. Op den linker oever van die rivier is hel den Engel schen nog niet gelukt de Turken uit Fellahie le verdrijven. Ten slotte hooren wij ook weer eens iets van het Balkanoorlogstooneel. Een officieel Boelgaarsch bericht deelt mee, dal de Engelsche en Fransclie troepen reeds sinds twee maanden bezig zijn om van Saloniki naar de Boelgaarsche grens op te rukken, waar hun hoofdmacht in hel Wiardardal is opgesteld. Zij hebben tol dusver echter nog nergens de grens overschreden. Wel wordt in de streek tusschen Doiran en Gewgeli reeds een maand lang kanonvuur gewisseld. Zou dit Boelgaarsche bericht een aanduiding zijn. dat men te Sofia weldra een ope ning der vijandelijkheden verwacht? Het gisteren nog in een deel onzer oplage vermelde zeegevecht in de Adria- tische zee werd geleverd tusschen motor- booten. De Ooslenrijksche lezing is deze, dal een O. II. motorboot door twee Ilaliaansche gepantserde molorbootcn is beschoten en geramd, maar dat O. H. vliegers den Italianen, die de dpie op varenden gevangen hebben genomen, verhinderd hebben de beschadigde mo torboot weg te sleepen. Ze is met haar machinegeweer en haar vlag geborgen. De Duilsche duikbooten en (of) mijnen hebben twee Ilaliaansche, een Engelsch en een Fransch stoomschip ten onder ge- brachl, n.l. de „Teresa", de „Cagliari", de „Washington'* en de „St. Corenlin". Bijzonderheden over deze voorvallen wor den nog niet meegedeeld. Ton opzichte vau het indertijd getor pedeerde Noorsche stoomschip „Langeli" neemt Duilschland jegens Noorwegen eenzelfde houding aan als oorspronkelijk jegens ons land in de „Tubantia"-kwestie. Een Duilsche duikboot heeft het niet gedaan. De Oostenrijkers hebben de niet zeer kiesche attentie gehad om het verjarings feest van den oorlog in de Italiaansche stad Bai-i te verstoren. Een eskader zee- vliogtuigeu heeft er bommen geworpen. Asquith heeft in hel Engelsche Lager huis meedeeliugen gedaan nopens het Icrsche vraagstuk. „Het Iersche volk ge voelt in zijn meerderheid geen sympathie voor den opstand. Niettemin zal de staat van beleg voorloopig nog, bij wijze van voorzorgsmaatregel gehandhaafd blijven, doch de regeering hoopt hem spoedig tc zullen kunnen opheffen". Asquith zeide ten slotte, twee overheerschende indruk ken vau zijn bezoek aan Ierland le heb ben meegebracht, namelijk de ontredde ring van hel uitvoerend mechanisme van hel bestuur over Ierland, zoomede de kracht, de diepte en de algemeenheid vau hel gevoelen in Ierland dat zich thans een eenige gelegenheid voordoet om tot een regeling van het Iersche vraagstuk le geraken. De regeering heeft Llovd George verzocht, de bevordering van dat doel op zich le nemen. Hij heeft zich in verbinding gesteld met de Iersche leiders en Asquith deed een beroep op het Ilnis om geen Iersche aangelegenheid te bespreken, die een breede en duur zame regeling in gevaar zou kunnen brengen. Redmond en Carson stemden hiermede in en er heeft geen debat plaats gevonden. Hel is nu aan de unionisten om te zorgen, dat Iioxne Rule kan worden in gevoerd en mee le werken tot een be vredigende oplossing van de Ulsterkwestie. De Amerikaansche regeering heeft Woensdag aan den Franschen en den En gelschen gezant te Washington een nota Qoen overhandigen, waarin de verlogen der Amerikaansche regeering legen het ophouden der mails worden herhaald. De dienstplicht in Engeland Koning George maakt zijn volk de in voering van den algemcenen dienstplicht bekend met de volgende boodschap „Om ons land in staat te stellen zijn militaire hulpbronnen in dezen grooten strijd vtoor de zaak der beschaving op meer doeltreffende wijze te gebrui ken, heb ik op rnad van mijn minis ters, het noodig geacht iederen licha melijk geschikten man tusschen 18 o:i 41 jaar bij hel leger in te lijven, ik maak gebruik van deze gelegenheid om mijn volk mijn erkentelijkheid en waar- deering te betuigen voor de schitterende vaderlandsliefde en zelfopoffering, waar mede het door vrijwillige dienstneming sedert het begin van den oorlog ni ;t minder dan 5 011 000 man op de been heeft gebracht Dat is een praestalie, welke die van eenig ander volk onder gelijke omstandigheden, waarvan de ge schiedenis gewag maakt, verre over treft en een blijvende bron van trol.-, voor komende geslachten zal zijn Jk vertrouw dat de voortreffelijke geest, die mijn volk tot dusver bij de beproe vingen van dezen vreeselijken oorlog heeft geschraagd, het zal bezielen m het nieuwe offer, dat thans wordt ge vraagd, te dragen en dat hij met Gods hulp ons en onze bondgenooteo zal leiden tot de overwinning, welke de bevrijding van Europa zal verwezenlij ken." De levensmiddelen dicta tuur in Duilschland Von Balocki, de levensmiddelen-dic tator in Duilschland, heeft aan den „I okal-Anzeiger" hel een en ander over zijn plannen meegedeeld Het was hem zwaar gevallen, zijn werkkring in Oost- Pruisen, waar nog veel te herstellen valt, vaarwel te zeggen Bij de aanvaar ding van zijn nieuw ambt heeft hij dan ook de voorwaarde gesteld, dat hij van Berlijn uit voorloopig nog leiding zal geven aan den economische» herbouw van die provincie In de voedingskweslie is ton 13a- .locki, naar hij verzekerde, in Oost- Pruisen in hoofdzaak bemiddelend op getreden tusschen centrale en plaat selijke overheden, het militair be stuur en het publiek. Een vast pro gram voor zijn nieuwe taak heeft hij daarom uit den aard der zaak nog niet eerst Vrijdag van. de vorige week heeft hij kennis gekregen van liet voorne men, hem met het nieuwe ambt te oe- kleeden Wel heeft hij, in groote trek ken, reeds een ontwerp gemaakt van den weg, waarlangs het doel moet wor den bereikt. De nieuwe dienst treedt reeds Maan dag as. in werking Tegen dien lijd hoopt von Batocki zijn personeel bij een te hebben. De bestuursleden, die hem ter zijde zijn gesteld, en die nin- nen hun arbeidsveld groote zelfstandig- lieia zullen hebben, zijn uit verschil lende beroepen en uil alle deelen van het rijk gekozen Vrijdag wordt de eer ste bestuursvergadering gehouden, en te beginnen met Maandag denkt von Ba- loc-ki met burgemeesters van groote en kleinere steden, producenten, vertegen woordigers van handel, nijverheid en verbruikers te beraadslagen, en natuur lijk ook met de regeeringen der bonds staten Hij is voornemens voor de gemeen ten en andere corporaties, die zich met het voedingsvraagstuk bezig houden, groote geldsommen beschikbaar te stel len, om het liun mogelijk te maken de zaak goed aan te pakken De vre de ss tem men Een Reutertelegram uit Washington be vestigt onze opvatting over de houding van president Wilson ten opzichte van de vredesbemiddeling. Volgens dat tele gram verklaren bezoekers van het Witte Iluis, die met Wilson over den toestand hebben gesproken, dat de houding van den president tegenover vredesvoorstel len onzijdig is. Wilson is van oordcel dat hij alleen tusschenbeidc kan komen, als er tusschen oorlogv oerenden een toe nadering is gekomen nopens de vredes voorwaarden. De Engelsche bladen toonen zich over het algemeen ingenomen met te woorden van Grey en verklaren, dat zij het zouden afkeuren, indien er een vrede werd gesloten, die de kiem voor een nieuwen oorlog in zicli droeg De „Westminster Gazettedie veelal de meening der regeering weergeeft schrijft o m „Duilschland verwijst ons dus naar de kaart en beweert dat wij hel vrij zijn buit moeten laten meenemen, en wij, die zijn slachtoffers zijn en middelen meenen te bezitten om hel verlorene te herwin nen, zouden schuldig suian aan het voort zetten van het bloedvergieten omdat wij weigeren toe te stemmen? Dit is een teekenende militaire opvatting. Duilsch- land zal nog heel wat hebben te loeren in deze dingen voor we over vrede kunnen spreken. Wij zijn besloten voor een vrede le zorgen, die de elementen van duur" zaamheid en veiligheid bevat, welke on ze nakomelingen zullen behoeden voor een herhaling van deze verschrikkingen Wij zouden liet den oorlogs-niakers willen inbranden, dat de oorlog de verschrikke lijkste, de vuilste en de minst doelmatige manier is om de zaken van volkeren ;e regelen. De Duilschers schijnen nog steeds ten eenenmale onkundig te zijn van de gevoelens van andere volkeren, zoowel onzijdigen als vijanden Wal lnm wijze van oorlogvoeren aangaat, zoo heeft het geen zin te verhelen dat deze een atmosfeer heeft geschapen, waarin liet uitermate moeilijk is tot onderhandelin gen over le gaan, zooals we met een ridderlijken vijand zouden kunnen doen Wij achten het van het hoogste belang aan de wereld te bewijzen dat hun wijze van oorlogvoering vcroordeeling en min achting verdient." Ook uit Rusland komt een stem. die het sluiten van den vrede op dit oogenblik voor onmogelijk verklaart. Een toonaan gevend' staatsman, wiens naam niet ge noemd wordt, noemde jegens een cor respondent van de „Corricre della Sera" de geruchten over Russische vredesplan nen belachelijk. Eerst moet de Poolsclie kwestie in voor Rusland gunstigen zin zijn opgelostwant een Duitsch Polen zou een voordurende bedreiging vormen voor de voornaamste middelpunten van het Russische leven, voor Kief, Moskou en Petrograd. Ook van een afzonderlijken vrede tusschen Rusland en Oostenrijk of tusschen Rusland en Turkije, zou volgens dezen staatsman geen sprake kunnen zijn, daar Oostenrijk een vazalstaat is van Duitschland en de Dardanellen niet iq Turlcsch bezit 'mogen blijven, daar dit een Duitsche contróle over den Russische» graanuitvoer be teekent Wij hopen voor allen, die den vrede voorstaan, dat deze „toonaangevende' niet den toon aangeeft van de huidige Russische machthebbers, want dan zouden wij ons n og wel op een eindelooze verlenging van den oor log kunnen voorbereiden Uit zijn woor den, liij moge dan een gewichtig man zijn of misschien heel en al niet. bestaan, komt weer eens scherp naar voren met hoeveel en hoe verschillende belangen er bij 't sluiten van vrede rekening zal zijn te houden Men mag er zich wel op voorbereiden, dat, komt het straks ook tot onderliandelingen. deze zeer gerui- inen tijd zullen duren. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Er dreigt in Engeland gebrek te komen aan benzine. Men wil daarom het verkeer met automobielen en motor fietsen beperken. Volgens Havas zou de Duitsche re geering generaal Leraan aangeboden heb ben hem naar Zwitserland over te bren gen, wegens zijn leeftijd en zijn ge zondheid, maar de generaal heeft ge weigerd, daar hij geen enkele gunst wenscht aan le nemen. Hel Atheensche blad Athinai meldt, dat Sboeloedis Vrijdag j.l. het ontslag van het Grieksclie kabinet heeft aauge- boden Het ministerie zou alleen nog de loopende zaken afdoen. De vorming van een nieuw kabinet wordt volgens het zelfde blad tegen liet eind dezer week aangekondigd. Naar Havas meldt, spreekt de ka ning van Montenegro in een brief aan den Montenegrijnschen minister-presi dent Radowits met groote strengheid over de reis van prins Mirko naar Weenen De Portugeesche regeering heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de her keuring wordt gelast van Portugeezen, die onder de 45 jaar o ud zijn en die waren afgekeurd of zonder keuring wa ren vrijgesteld Zij moeien zich voor 15 Juli laten keuren. Ook moeten zich laten keuren diegenen tusschen de 20 en 45, die nog niet ge keurd waren, wijl zij nog niet dienst plichtig waren. BEKENDMAKING. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven «le vol gende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen a. aan liet bureau van politie: koralen kiuder-armbandje; zakje inh. zak-etui en verlofpas; portemonnaie inh. eenig geld; b. bij particulieren eenig geld, Eppings, Loskade P 250; Iwee sleutels, J. Vader, Zuidsingel E 37; toer roode koralen met goud slot, W. A. Verbeek, Spanajardstraat F 56; porte monnaie inh. eenig geld, A, Lous, Bran- derijmolengiang M 245; duimstok, G. Lu- «tikhuizen, Heerengracht M 285; hand schoen, C. de Valk, Araemuidsche voet-

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 3