BUITENLAND. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door den notaris J. C. Blaupot ten Cate zijn gisteren verkocht: 90 aren 20 c.A. bouwland te Zoutelande, bij den Molenweg, aan Koen raad Verhage Dz. Ie Zoutelande voor f2547; 1 H.A. 6 a. 50 c.A. bouwland te Zoute lande aan den Houtenburgschen weg en den St. Janskerkschen weg, aan I. Ovaa te Zoutelande voor f 2355. LANDBOUW. De St Ct. no. 121 bevat de acle van oprichting der N. V Veilingsonderne ming Avicultura (Vogelteelt) gevestigd te Oost burg. Zij stelt zich ten doel winst te behalen door het koopen en verkoopen van eieren boter, pluimvee, konijnen, groenten en fruit enz., het koopen en verkoopen van voce de rar l i kelen en bcnoodigdheden voor de pluimvee- en tamme-konijnenteelt, voor de groente- en de fruitteelt; het stichten en exploiteeren van een gebouw of gebouwen, waarin veilingen zullen worden gehouden het verhuren van het gebouw of de gebouwen voor het houden van verga deringen of bijeenkomsten. Hel kapitaal bedraagt f 20 000, ver deeld in 800 aandeelen, elk van f 25. 0 Aardappelen. De Minister van L., N. cn II. brengt ter keunis, dal, naar hem gebleken is, voor binnenlandsch verbruik bestemde partijen aardappelen door handelaren worden opgekocht en aan het verbruik onttrokken, teneinde de prijzen dezer aardappelen op Ie drijven. Partijen aardappelen, die aldus worden opgehouden, zullen onmiddellijk in beslag genomen worden. SPORT. Duivensport. Bij den gehouden wedstrijd met dui ven der Zeeuwsch-Vkiamsche vereenigin- gen naar Zwolle verkreeg de le prijs te Breskens I. Woittiez; de le prijs te Oost burg E. Dliaeze; de le prijs le Retran- cbemenl C. Lucieer en de le prijs te Cadzand W. Brevet. DE P0RL08. De Toestand. Na de verovering van Borgo hebben de Oostenrijkers op hun linkervleugel nog nieuwe vorderingen gemaakt; zij hebben den bergrug Saloebo bezet en ten Zui den van bet Soeganadal op den daar ge legen bergrug de Kempelberg genomen. Een vierde fort van de buitenste gordel oin Arsiero, het pantserfort Campolonga viel hun in Wanden en voorts naderden zij, gelijk het Weensch(e bericht het uil- drukt, het Assadal en hel dal van de Po- sina, tm'. a. w. hun centrum ontplooit zich zoowel in Oostelijke als in Zuidelijke richting oïm met de naar die zijden strij dende vleugels in contact te blijven. De Italianen, zoo heel h(fet verder, ver" sterken het vak Asiago- Arsiero Zij ge ven dus het gebied der zeven gemeen ten op en zullen stand houden achter dë Assa met Arsiero als Westelijk steun punt. Achter de Assa bevinden zich bo vendien nog een tweetal vaste forten, waarop natuurlijk evenzeer gesteund lean worden. De Italianen erkennen, dat. hun troepen zich versterken op de verdedi gingslinie van het Arsierobekkcn. Daar bij hebben ze een eigenaardige meihpde oïn te vertellen, dat zij hun artillerie verloren hebben „De stukken, die wij niet loonden meenemen, hebben wij ver nield." In het Soeganadal zegt voorts het bericty. uit Holme, duurde de terug tocht van onze troepen op de voornaam ste linie van tegenstand gisteren nog lang zaam voort. Minder voorspoedig dan in het centrum en op den linkervleugel Ver gaat liet den Oostenrijkers ten Westen van den Pasubiopas. Ondanks de hevige artillcrievoorbereiding hebben h|un aan vallen der laatste dagen hun in dit ge bied geen winst gebracht. Ais totale buit, die tonogloe op de Ita lianen in dit gebied behaald is, geven de Oostenrijkers thans op 252 kanonnen, 101 ïnitraljeurs en 16 mijnwerpers. Er zijn 24 400 gevangenen gemaakt o. w. 524 officierenHet aantal gevangenen is dus in de laatste dagen wel geringer geweest dan tijdens het begin van hiun aanval. Het ongunstig verloop der krijgsverrich tingen in Tronic liceft de Italianen gis teren (niet belet den verjaardag van den oorlog met. Zuidelijken geestdrift te vie ren. De koning richtte tot leger en viool de volgende dagorder. „Soldaten te land en ter zee! Het is een jaar geleden dat ge, gehoor gevend aan den roep van hfct vaderland, naar het kamp zijt getogen jom met onze dappere bondgenooten onzen erfvijand le bestrijden ter vervulling van onze nationale verlangens Na moei lijkheden van allerlei aard te hlebben overwonnen hebt gij in hjonderd gevech ten geworsteld cn overwonnen met het ideaal van Italië in het hjhrL Doch nieuwe inspanning en opoffering wordt doorliet vaderland gevraagd. Ik twijfel er niet aan, of gij zult nieuwe proeven van dap perheid en geestkracht weten af le leg gen. Uw land is trotsch en dankbaar om uw deugden en steunt u in uw zware taak met warme genegenheid en bewon derenswaardige kalmte en vertrouwen. Ik. (spreek den wensch uit, dat het geluk ons dienstig zij1 in den verderen strijd. Mijn gedachten en gevoelens van erkentelijk heid vergezellen u steeds." Is het niet de struisvogel, die den kop in liet zand steekt als hij niet gezien wil worden Op het front voor Verdun hebben de Duitschers hjpt dorp Cumicres bezet. Dit beteekent, dal de Duilschers hun doel, dat nagestreefd werd toen de aanval op heuvel 287 aan den weg van Ilaucourt naar Esnes begon, thans hiebben bereikt. Door partieel© aanvallen hebben zij bjtin geheele linie ten Westen van de Maas, van bezuiden Malancourt tot benoorden Cumières over een afstand van ruim éón K M vooruitgeschoven. Dit is ten slotte tocli een succes van beleekenis, al is hjet ook de resultante van een reekslcleine bewegingen, die ieder öp zich ziplf be schouwd van gering belang zijn. Aan den rechteroever van de Maas spannen de Duitschers al hfun krachten in om het verloren terrein in de omgeving van liet fort Douauniont le herwinnen. Dat hun dit ten deele gelukte geven zoowel Parijs als Berlijn toe, alleen over de mate daarvan verschilt de waardeering. Bovendien weerspreekt Havas eenige be weringen uit het vorige Duitschic slafbe- richt, die echjer van geen invloed zijn op den alge/mieeinen toestand. In Duitschland bjeeft men een meeval lertje op voedingsgebied In de centrale commissie van den Rijksdag heeft Mi- chaelis, de onderminister van vbuitenland- sche zaken en voorzitter van lijst bestuur van 's rijks graanbureau, meegedeeld, dat hij onderzoek is gebleken, dat niet al leen de noodige 100,000 ton broodko ren, om tot den volgenden oogst rond le komen, aanwezig zijn, maar daarenboven nog 102,000 ton. Daarvan zijn 100,000 ton, buiten liet gewone dislribulieplan; ter beschikking gesteld, otm' in de ko mende weken een toeslag op het brood te geven aan die kringen der bevolking, die voornamelijk van broodvoeding leven Vredesstemmen Het Wolffbureau verspreidt een be richt, dal het langs draadloozcn weg uil Nieuw-York heeft ontvangen en vol gens welk president Wilson in een vcr- lciezingsredc le Cliarlette in Noord-Ca- rolina gezegd heefl, dat de tijd voor de Vereenigde Slaten gekomen was, om haar diensten aan de oorlogvoerende na ties van Europa aan te bieden ter ver krijging van den vrede De president wees er op, dat Amerika de smeltkroes is geweest van elementen van den meest verschillenden aard en dat het proh ces, dal zich in Amerika in vrede vol trokken heeft de nivelleering van de bijzonderheden der verschillende ras sen, van hunne overlevering en ervaring zich thans in Europa op oorlogs zuchtige wijze afspeelt In de oorlogs dader is echter een faze van stilstand getreden en nu is de Lijd gekomen om aan de strijdende partijen te vragen: „Will gii uwe macht omzetten in ge welddaden, of in vrede de redding der maatschappij betrachten? Ten slotte her innerde Wilson aan de woorden der schrift ,,Na wind, aardbeving en vuur, komt stille en de zachte slem der menschhoid." Zooals Wolft deze vredes- pessage ons in bcknoplcn vorm voor zet kan men er moeilijk iets anders uit lezen, dan dat Wilson voornemeus zou zijn om onmiddellijk te trachten de strij dende partijen tot vrede le bewegen In de verslagen der Engelsche bladen, waarin dezeltde rede wordt aangehaald, worden Wilson echter heel wat minder (positieve woorden in den mond ge schoven Daaruit valt wel le lezeu, dat Wil son als zijn meening uiteenzette, dal bij het sluiten van den vrede Ameri ka een rol zal hebben le vervullen en dat de lijd voor vrede zou zijn aange broken, omdat de oorlog op liet doode punt is gekomen, maar een toezegging tol dadelijke bemiddeling, gelijk het, Wolffbericht insluit, lezen wij daar niet uil Veel waarde durven wij dan ook niet aan Wilson's worden hechten. Men vergete niet, dat zij werden uitgespro ken in een verkiezingsrede en dat zij wel zijdelings gericht zullen zijn ge weest tot de aanhangers van Roosevelt. Deze toch heeft zich weer laten vin den om voorloopig candidaat te worden voor hel presidentschap, tal van cor poraties uit verschillende stalen heb ben hem daartoe aangezocht en liet is niet onmogelijk, dat hij ten slotte de definitieve candidaat der republikeinen worden zal Als zoodanig doch ook als onafhankelijk candidaat is hij een ge ducht mededinger, vooral omdat de no- tapolitiek van Wilson de Engelsch-ge-1 inde meerderheid der bevolking niet bijzonder aantrekt en deze in Roo sevelt den man ziet, die beter dan Wilson aan de oorlogvoerende landen eerbied voor de rechten der Ameri kanen zou weten in te boezemen. Roo sevelt, die zijn anti-Duitsclie gevoelens niet onder stoelen 'of banken steekt, zou voor een oorlog niet terugdeinzen er. heefi dit meermalen doen blijken. Daartegenover staat de opvatting van Wilson, dal aan Amerika een hoogere roeping is opgelegd en dat dit land dienen moet om de rechten der on- zijdigen, die meteen de rechten der menschheid zijn ie beschermen en waar zij geschonden zijn op hechtere wijze te herstellen De overwinning in den 'papieren strijd met Duitschland aan gaande liet gebruik der duikbooten is voor Wilson's politiek een belangrijke overwinning geweest, mocht hij er in slagen beide oorlogvoerende partijen lot elkaar te brengen en den oorlog le doen eindigen, dan zou zijn positie nog aanmerkelijk versterkt worden Het is daarom zeer wol aan le nemen, dat ter van het Witte Huis uit gepolst wordt boe partijen over een bemiddeling dei- Ver Staten denken. De tijd hiervoor lijkt gunstig Meer en meer gaat het er naar uitzien, dat noch in het Westen, noch in hel Oosten, dus op geen der beide voornaamste gevechtsterreinen meer een verandering van beteekenis zaï komen. Duilsche en Engelsche staatslieden praten drukker over den vrede dan ooit, het is alsof ook zij aan het polsen zijn - en of zij steeds dichter bij elkaar komen. Weliswaar werpen do leidende Franschen in hun redevoeringen de gedachte van vrede verre van zich, maar geeft niet het feit, dal zij telkenmale toch weer op dit onderwerp terugkomen en als het ware de menigte sineeken, denkt toch aan geen vrede voor ons 'doel1 bereikt is, te den ken. In het eene land mogen de toestan den gunstigei* zijn dat in het andere, dat alle oorlogvoerenden diep onder de Krijgs lasten gebogen gaan valt niet meer le ont kennen. Het verlangen naar vrede onder de volkeren wordt sterker en sterker en daarnaar hebben de regeeringen zich no tens, volens te schikken Dal de oorlog nog jaren duren zou, wordt welliaast door niemand aangeno men, maar dat op dit oogenblik, nu Duit schers en Oostenrijkers nog zegevierend staan voor Verdun en Arsiero, terwijl de Entente met koortsachtige haast troe pen werft en voorraden opstapelt om straks een laatsten slag le slaan, de tijd voor bemiddeling gekomen zou zijn, val? evenmin te gelooven. Zoolang de Enten te niet een laatste, bovenmenschelijke po ging heeft gedaan om1 het Duitscty-Oosien- rijksche overwicht! le breken is zoon voorstel immers lot mislukking gedoemd. Dat echter onder den drang naar tyet ein de die poging niet lang meer op zich zal laten wachten, daarvan h(puden wij ons overtuigd. En als zich straks, in litpt na jaar of in den winter deze heksendans heeft afgespeeld, kan de tijd voor Ameri ka gekomen zijn om le pogen partijen bij een te brengen. Daarom achten wij Wil son's rede voor 't oogenblik niet meer dan een handige verkiezingsmanoeuvre. In WolifFs telegram echter zien wij een hernieuwd bewijs, dat van alle oorlogvoe renden Duitschland wel h^et sterkste naar den vrede snakt. De redevoeringen van Beth'mann lloll- weg en Grey, waarop hierboven gedoeld werd, hebben in hfel Engelsche Lagerhui» de pacifisten Ponsonby en Ranisay Macdo- naJd aanleiding gegeven tot de opmerking, dat niets in de woorden van den Duit" sclien kanselier in strijd is met Grey's verklaringen en dat er derhalve geen onoverkomelijk beletsel is voor vredes- on derhandclingen Grey's antwoord was duidelijk genoeg. Indien ik geloofde, zei hij, dat de Duit- sche regeering, de openbare meening in Duitschland en de oorlog in een stadium waren gekomen, dat de regeeringen der- geallieerden een vrede, die vcreenigbaar is met hun oogmerken, konden bevor deren door het hjouden van redevoeringen over vrede, zou ik dozijnen zulke rede voeringen houden. Die tijd is techSler nog niet gekomen. Alle geallieerden zijn ge houden, geen vredesvoorwaarden kenbaar te maken, tenzij gezamenlijk en wij kun nen geen mededeeiing doen omtrent voor ons zelf en onze bondgenooten aanneme lijke vredesvoorwaarden, dan na raadple ging met onze bondgenooten. Wijst tdiït er ook niet op, dal men wel' elkaar reeds eens polsen wil volgens wel ke voorwaarden er vrede gesloten zou kunnenworden, doch dat er van hlet openen van onderhandelingen geen spra ke zal zijn voordat het algemeene offen sief der geallieerden heeft plaats gehad? KORTE OORLOGSBERICHTEN. Naar Cecil in het Lagerhuis heeft meegedeeld wordt tusschen Engeland, Frankrijk en Italië van gedachten gewis seld over een verdere beperking van den invoer van tabak en wijn in onzijdige lan den, die in de gelegenheid zijn naar Builschland uit. te voeren. Asquith k|eeft in het Lagerhuis, op een vraag van T. Healy, meegedeeld, dat een krijgsraad le Dublin de gevallen zou onderzoeken van Dixon, hoofdredacteur van de Eye Opener, en M'Inlyre, den hoofdredacteur van de Searchlight, die zonder vorm van proces door de troepen in Dublin zijn doodgeschoten. Ilealy zei daarop: Wij hebben geen vertrouwen in een krijgsraad, noch in ge-. neraal Maxwell. Churchill heeft bij het debat over hei nieuwe Engelsche crediet van 300 millioen pond als zijn meening uitge sproken, dal eerst in 1917 de beslis" sende veldtocht van den oorlog komen zal Engeland moet zorgen legen dien lijd genoeg manschappen le hebben, nu zijn er nog te weinig, vooral in de eigenlijke gevechlslinic. Hel aantal op passers enz dal 250 000 bedraagt moei worden ingekrompen Dan moet het aan tal soldaten in Engeland zelf vermin dert worden De legers in het Oosten (500 00C man) moeten ook in Europa komen er. ten slotte moeien Afrika en Brilsch Indië een grooler contingent hulptroepen leveren Reuter vertelt de geschiedenis van de Fiansche schoener voor de visch- vangst „Rernadotte", die op 1 Mei is ge torpedeerd De bemanning moest zich in de booten begeven op een plaats 9C mijlen van de naaste kust af. Een verzoek om mondkost werd geweigerd Van de zeven booten zijn er 6 opge pikt, zoodat. 29 van de 34 koppen tellende bemanning gered zijn. Van de 5 anderen heeft men nog niets ge hoord Op de vierde Ooslenrijksche oor- logslec-ning is totnogtoe ingeteekend voor 1362,900,000 millioen kronen Het vol ledig bedrag is nog niet bekend. Hel Engelsch-Afrikaansche leger van generaal Smuts heeft in Oost-Afri- ka veel last vau de giraffen, die er behagen in scheppen hun nekken langs de telegraafdraden te schuren, waar door deze herhaaldelijk afbreken Er wordt tegten de lastige diersoort daar om een geregelde campagne gevoerd BEKENDMAKINGEN. BROODKAARTEN. De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden. dal de inlevering van de broodkaarten en de verkrijgbaarstelling van nieuwe kaarten is bepaald op: WOENSDAG 31 MEI 1916 van des voormiddags IOV2 tot des namid dags 5 uur en van des namiddags 61/2 lot 9 uur in de Trouwkamer ten raadhuize beneden in gang Markt; dat zij, die op bovengenoemden dag hunne kaarten niet verwisselen gere kend zullen worden in de maand Juni 1916 GEEN regeeringsbrood te willen gebruiken. Middelburg, 25 Mei 1916 De burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. WOLVORDERING. De Burgemeester van Middelburg, gelet op de circulaire van den Gemeraal-Ma- joor, Hoofdintendant, ged. 2 Mei 1916, nr. 9 W,; gelet op art. 32 van de wet van 14 Sep tember 1866 (Stbl. nr. 138); maakt be kend dat hij bij dezen van de houders van schapen en de wolhandelaren hjier ter slede, de levering vordert van alle in- landsche wol. welke bij de eerstvolgende scheer van schapen wordt verkregenon? der 'mededeeiing aan belanghebbenden dat: a. de wijze van in .ontvangstneming van de wol' en he t tijdstip en de plaats daarvan nader zullen worden meege deeld b. door hem wordt herinnerd aan de strafbepalingen voorkomende in artikel 41 van de voornoemde wet; c. de wol droog en in goede conditie zal moeten worden afgeleverd; d. dal door deze vordering de vrije handel in inlandsche wol is uitgesloten en dat, voorzoover in strijd hiermede mocht worden gehandeld, bij de vorde ring van de opkoopers geen rekening kan worden gehouden met den prijs, door hen voor de wol betaald- Middelburg, den 24 Mei 1916. De burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. MILITIE. Iveurin gsraad De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat de Keuringsraad lo. voor de lichting 1917 z&l zitting houden te Middelburg, in de school aan de Nieuwe Haven aldaar op 14, 15, 16 en 17 Juni en eindvergadering op 24 Juni aanstaande. 2o. dat aangewezen is: Woensdag 14 Juni 9.30 uur voorm voor de ingeschrevenen voorkomende in het alphabetischt register onder de nos. 1 tot en met 30, 1.30 uur nam. voor die in genoemd re gister voorkomende onder de nos. 31 tol en met 60, Donderdag 15 Juni 9.30 uur voorm. voor die in genoemd register voorkomen de onder de nos. 61 tot en met 90. 1 30 uur nam voor die in genoemd register voorkomende onder de nos. 91 tot en met 120. Vrijdag 16 Juni 9.30 uur voorm. voor die in genoemd register voorkomen de onder de nos. 121 tot en met 150, 1.30 uur nam. voor die in genoemd register voorkomende onder de nos. 151 tot en met 180. Zaterdag 17 Juni 9.30 uur voorm voor die in genoemd register voorkomen de onder de no 181 tot en met 199, Zaterdag 24 Juni 9 30 uur voorm. voor afdoening van uitgestelde zaken. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de volgende bepalingen Au Ieder ingeschrevene, die niet bij onheiToepelijk geworden uitspraak van den dienst, hetzij voor goed of lijdelijk is vrijgesteld, hetzij voorgoed of voorloopig is uitgesloten is verplicht op den bepaal den tijd voor den keuringsraad te ver schijnen. Bovenstaande bepaling geldt niet voor de ingeschrevenen: lo. die doen blijken door ziekte of gebreken builen slaat te zijn voor den keuringsraad te verschijnen 2o die zich in verzekerde bewaring bevinden of die verpleegd worden in een rijkswerkinrichting een rijksopvoedings gesticht of een tuchtschool; 3o. die verpleegd worden in een krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- of blindcngesticht 4o. die hun beroep maken van de buiteniandsche zeevaart of van de zee- visscherij buitenslands 5o. die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland, voor zoover zij niet naar bij algeineenen maatregel van bestuur te stellen regelen verplicht zijn het geneeskundig onderzoek hier te lande te ondergaan 60. die zich in vrij willigen militairen dienst bevinden. B. Ingeschrevenen kunnen hij den keu ringsraad hunne wenschen met betrek king tot de inlijving zooals korps, gar nizoensplaats enz. - kenbaar maken C. De Commissaris in de provincie |kan op verzoek van den ingeschrevene bepa len, dat het onderzoek zal plaats heb ben voor een anderen keuringsraad Middelburg, den 22 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. VBEWOMETEB EN VElWACffTSWfe. 25 Mei. Thermometer alhier W n. j 62 gr., 12 n. 69 ge., 3 n. 66 jjr. Telegrafische mededeeiing van C6t Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgoui de waarneming-n van heden oehte&d Hoogste barometerstand 768.2 te Wisby Laagste 754.0 te Vliseingen. Verwachting tot den avond run 26 Mei, zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk eenige regen met kans op onweeriets warmer. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 25 Mei. Ter graanmarxt vm heden was de aanvoer van geea betee kenis. Tarwe flauw en 25 cent lager. De prijzen wat en als volgt: jarige tarwe 1 -af nieuw* tarwe f 18.25 a f 18.75, zomergergt 1 a 1 alles per 100 kilo. Middelburg 25 Mei. Oificieelo noteering van den marktmeester. Boter f 0.65 af0.75, voor particu lieren f 0.75 per kilo. Eieren i 6.60, voor particulieren 1 7. per 100 stuks. iVoteering van den marktzetter der landb. ver. Boter t 0.65 a i 0.75, voor parto snlieren f 0.75 per kilo. EiereD 16 60, voor particulieren 17. per 100 stuks. Noteering van deVeilings voreeniging „Walcheren" alhier Eieren V. V. W. f 6.60 a f 6.90 eenden 16.60 a f 6.90, ganzen f 10.a 113. kalkoen f 0.a 0.poelpetaan f 3.20. Olie, van Inl. zaad. Raap- 65. Patent- f 67.00, Lijn- f 52.00 per heot. a :ont.op 6 w. 1 1.00 p. h. hooger. K 0 e k en, van Inl. zaad. Raapkoeken per 1040 stuks 130.zachte lijn- f 18.50 per 104 9t. harce lijn- f 18. liinmeel 1 18.100 kilo. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor geb uik binnen Naderland. - Vlissingen, 25 Mei. Bij de gisteren ge houden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Zuring 13-25 c, spinazie 14—86 c., beiden per mand; kervel 16 - 18 c, krop- verdunsel 4 19 c., posteleijn 46—57 c., alles per kleine mand; aardbeien 21—37. c. per klein rond mandje; kruisbessen 50—45 c„ doperwlen 71—72 e., aardap pelen f 1,10 f 1,34, poters f 1,30, aard beien f 2,87i/2', alles per vijfkop; prei 8>/a c., radijs i/2— iy2 c peen 135—15 jc„ raap stelen 1— D/2 c., rhabarber 5—9«/> c., as perges 15 -29 c, uien 41/2 —8 c., ramenas 31/2 c., pieterselie 2-4 c., alles per bos; kropsla 1li/s c, bloemkool 9—27 c„ beiden per stuk; eieren 84 c. per 13 st. Zierikzee, 25 Mei Ter graanmarkt van heden deed tarwe 117.75 a f 18.25 Oostbcbg, 24 Mei. Eierveilinp V. P. N Aanvoer 71054 kipeieren f 6.75 a f 6.92fi por 100. 5285 Eendeieren /6.62' a ƒ6.75 per 100. 102 Ganseieren t 10.90 per 100. 13 Kalkoen 7.90 per 100. 39 Parelhoenders 3 50 per 100. Boter 431 Kg., f 1.a ƒ1.18 per K.G. 4 jonge duiven ƒ0.15 1 oude haan ƒ0.80; 7 jonge hanen ƒ0.70; 11 eenden ƒ0.95 alles per stuk. Amstesdam, 25 Mei. Aardappelen: Frioscho blauwen t 5.a i 0. Friesche borgers 0.a 0. Priesche R. Star 4 70 a 4,80. Friesche Bravo's 4.80 a 5. Zeeuwflcbe bonte 5.60 a f 5.80. Zeeuwsche blauwen 5.50 a 5.75. Zeeuwsche eigenheimers 0.a 0. Zeenwsohe blauwe Eigenb. 0.aƒ 0. Zeeuwsche Industrie 0.a 0. Zeeuwsche Red Star 4.80 a 0. Zeeuwsche Bravo's 4 80 a 5. Flakkeesche eigenheimers 0.00 a 0. Flakkeesche Bravo's 5.a 5.25. Spuische Eigenheimers f 0.a 0. Spuische bravo's 4 80 a 5. Spuische Red. Star 0.a 0. N - Brab. bravo's 4.80 a 5. N.-Brab. Red. Star 0.— a 0. N.-Brab. blauwen f 0.a 0. Geldersche bravo's 0.a 0. Aanvoer 5 ladinge'

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 3