Door den raad der gemeente B o r s- sele werd in zijn zitting van 22 dezer besloten om voor den aanleg van den lo- caal-spoorweg door Zuid-Bevelaud een subsidie toe te staan gedurende 20 ja ren a T 0.20 per inwoner. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van het tram-comité werd be noemd de heer J. L. Richel. Verder besloot men aan den telefoon houder aan den steiger, een jaarlijksche vergoeding te geven van f 10. 0 Dit Schouwe n-D u i v e 1 a n d. Dc begrafenis van mr. D. van der Vliet heeft plaats teZierikzee Woens dag half een. In de te Zierikzee op Maandag 22 Mei genoucien vergadering der Cen trale Auli-Hevolutioanairc Kiesvereeniging werd tot caudidaat gesteld voor lid dei- Provinciale Staten de lieer D. Mulder, hoofd eener christelijke schjool te Zie rikzee, zulks in de plaats van den lieer iW. J. Bijleveld te Haamstede, die voor zijn camlidaUuir bedankt heeft. Thans zijn dus «-andidaten der Anti-Revolutionai re partij deheeren: S Hage. te Bruims- se, D. Mulder te Zierikzee en A. Tim merman Cz. te Zierikzee Onder Sir Jansland ontstondl op een boerderij door onbekende oorzaak brand in een strooklamp. Door het flink optreden van de aldaar zijnde militairen werd erger onheil voorkomen KERKNIEUWS. In de gisteren gehouden vergadering van het classicaal bestuur van de classis Middelburg van de Ned. Herv Kerk zijn de twee volgende besluiten genomen. Inzake het protest van dr. J P. Canne- gieter, tegen het besluit van den kerkc- raad alhier, waarbij aan 'lederen predi kant het recht wordt gegeven, als hij een middagbeurt heeft, deze beurt naar 's avonds te verzetten, werd hel protest ongegrond verklaard Eveneens werd ongegrond verklaard het protest door eenige voorstanders van evenredige vertegenwoordiging inspsteld tegen de verkiezing van gemaclnigden voor het kiescollege op Woensdag j 1. Door hel overlijden ran den heer D. van der Vliet, burgemeester der ge meente Zierikzee. ontstaat er ook weder een vacature in het provinciaal college van toezicht op liet beheer der kerkelijke goederen en fondsen der Hervormde ge meenten in Zeeland, zoodat daar nu twee vacatures in ontstaan zijn, daar ook in de vacature van hel overleden lid den heer F. de Bree niet is voorzien. De beide overledenen moesten dit jaar aftreden tegelijk met den heer W. Griep te Rilland-Bath. al die gedichten gaf ze een korte toelich ting waaruit tevens sterk sprak hoezeer ze mee leefde met den soldaat in de loopgraven, met den „poilu" dien naam- loozen Monsieur X, dat kleine sterfelijk deeltje van hel onsterfelijk geheel, zooals het in een van die gedichten zoo mooi word gezegd in antwoord op de vraag Wal is een poiiu? Voor liet doel van deze bijeenkomst was hel jammer dal slechts zoo weinigen aanwezig waren. Maar het is een slechte tijd voor lezingen, en de spreekster kon deze voldoening hebben dat de aan wezigen door een zeer warm applaus, nog aangevuld door een hartelijk woord van dank van mr. Dieleman, toonden haar •oordrachl gewaardeerd te hebben. „Dolle Hans van I-abricius is gis teravond in Vlissingen gegaan voor een uitverkochte zaal. Er is, vooral na 't tweede en derde bedrijf, langdurig geapplaudiseer^. De rol van majoor de Weert was aan den heer Ko van Dijk toevertrouwd. Royaards zelf speelde niet mee, Heuri Broijdgeest wel. De directie van de NederlandSche Opera (de heer G. H- Koopman) deelt ons mede, dat zij een overeenkomst heeft aan gegaan met hel bestuur van den Stads schouwburg te Amsterdam, waardoor het haar mogelijk is, het volgend seizoen el- ken Dinsdag om de veertien dagen in den Schouwburg op het Leidschje Plein te spelen. De openings-voorstelling, die eveneens in den Stadsschouwburg zal plaats heli- ben. is vastgesteld op Vrijdag 29 Sep tember. De keuze van het werk is nog niet be paald. Vast slaat evenwel, dat hel een opera zal zijn, die tot heden in ons land nog niet. is opgevoerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Kruis J. P. G. Pol dervaart, cand. te Scheveningen. Geref. Kerken. Bedankt voor Oude- en Nieuwe Bildt- zijl: D. van Dijk, te Knijpe. Christ Geref. Kerk Bedankt voor Barendrecht: J. de Bruin, te Broek op Langendijk Rem. Geref Gem Bedankt voor Zwammerdam dr. R. Mieuema, te Schoonhoven. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Gisteravond heeft mej. I. van der Feen voor een niet-talrijk publiek ir kleine Concertzaal alhier een bloem- lezing gegeven uit de gedichten, ge maakt in de Fransche en Vlaamsche loiop- gr:.ven. Ze heeft dat gedaan, en ze zal dat in -enkele andere plaatsen nog doen om een bate te krijgen in de kas van liet Zeeuwsch-Vlaamsche Boekenfonds, waar van zij secretaresse is. Weit dat fonds wil, en wat het reeds bereikt heeft, vernamen we uit het ope ningswoord van den voorzitter van liet fonds, mr. P. Dieleman. en van de spreekster zelf. Opgericht naar aaulei- ding van een uit de loopgraven ontvan gen verzoek om Vlaamsche en Holland- sclie lectuur voor de Vlaamsche soldaten, heeft dat comité, gedeeltelijk afzonder lijk, gedeeltelijk in samenwerking met twee in Den Haag gevormde comité's, aan dat verzoek voldaan. Uit de loop graven komen brieven met aanvragen van w-at men graag zou ontvangen. En die aanvragen toonen hoe zeer men er prijs stelt op goede, hoogstaande lectuur. En niet alleen letterkundige werken wor den gevraagd, maar ook studie-boeken. Treffend is de erkentelijkheid die spreekt uil de brieven van het front, waarin dank wordt betuigd voor die zendingen. Meer dan 2500 boeken werden reeds gezonden. Maar nu is de kas leeg. En deze lezing was een poging om meer geld te krijgen. Na een uitvoerige inleiding over den geest van materialisme vóór den oorlog, liet mej. v. d. Feen ons kennis maken, met een rijke verzameling gedichten, die alle jn do loopgraven zijn ontstaan trotsche gedichten vol zelfvertrouwen over het vaderland, gedichten van warme vercering- voor Koning Albert, aangrij pende slemmingsgediclilen ran de wacht aan het front, leuke versjes vol soldaten humor. enz. Ze had er zooveel bij el kaar. dal ze van de meeste slechts enkele coupletten kon doen hooren, van andere sleculs den inhoud kon aangeven. Fn bij docht, denkt aan de onvoltallige verga- clerirg, onvoltallig op één na, vermoedt dal z'n kollega zich met opzet verbor gen heeft gehouden om het vergaderen onmogelijk te maken en zegt subiet Dal is door de politiek Pardon", aniwoordde onmiddellijk de ander, „dat is door 't bruinbrood!" EEN FAMILIE-DRAMA. De arbeider Adriaans te Uden heeft. Zaterdag, waarschijnlijk in een vlaag van zinsverbijstering, zijn vrouw en zijn schoonmoeder vermoord, en daarna zich zeiven, door zich op te hangen, van het leven beroofd. De vermoedelijke dader was sinds tien maanden gehuwd. Voor zijn huwelijk zoo wel ais daarna stond hij als drinker en leeglooper bekend. Zijn schoonmoeder liet een woninkje voor hem zetten en nam haar intrek bij het jonge paai'. Beide vrou wen voorzagen door veldarbeid in de behoeften vim hel gezin; ze gingen beiden door voor niet geheel toerekenbaai'. Za terdagmiddag tegen vijf uur kwamen zij van het veld. Adriaans kwam even later. Hij sLool de blinden en deuren, en welk drama zich toen heeft afgespeeld, bleek s avonds, toen de bakker een door Adri aans besteld en niet afgehaald brood1 bij hem ging bezorgen. Door een loopgat voor de kippen zag hij op den vloer; de twee vrouwen roerloos in een bloed plas liggen. Hij waarschuwde de politie die de woning openbrak, de vrouwen reeds dood en Adriaans opgehangen vond. Jaloerschlieid schijnt niet vreemd aan de daad. Het echtpaar verwachtte in Juli het eerste kind. LANDBOUW. De deelneming in de te stichten coöperatieve kunstmestfabriek voor Zee land is zoover gevorderd, dat het ver- eischtc aantal aandeelen, 20.000 is ge plaatst. Dc plaats waar gebouwd zal worden, is rog niet vastgesteld LEGER EN VLOOT. De milicien-sergeant W. L. Heijboer van het 14e reg. infanterie is aangesteld als reserve-se rgean t-majoor-adminislra- teur bij hel 38sle bataljon landweer-in- fanterie. Naai* de Tel. verneemt, wordt met groolcn ijver gewerkt aan de vervaardi ging en de verzending van stalen helmen ■o gasjuaskers ten behoeve van ons leger. De aanmaak geschiedt aan de iïem- brug. N'aar de „Avp." verneemt, zullen de bijkomende straffen, als strafexerceeren e. d opgelegd aan alle militairen, die geoorloofd hun korps hebben verlaten weldra worden ingetrokken. VERSCHILLENDE BERICHTEN. - De Koningin heeft, behalve dein ons vorig nummer vermelde plaatsen, giste ren ook nog een bezoek gebracht aan llpoudain en Broek in Waterland, waar II M. de overblijfselen der vernielde boerderijen enz. met belangstelling in o,ogenschouw nam. Van meikevers schijnt men ook hier te lande een handelsartikel te ma ken In Noord-Brabant althans worden ze in verschillende plaatsen opgekocht de kevers worden gebruikt als kippen voer. - Zondag is, eenigszins feestelijk, de gelegenheid tot het nemen van modder baden te Rocltanje geopend. Zij is geves tigd in de zeventiende eeuwsphe boerderij ..Walesteyn", beneden den weg Oostvoor- ne Rockanje, niet ver van het meertji dat de radium-houdende modder bevat en zeer goed voor het doel is ingericht. In de lighallen is gelegenheid voor een 20- tal patiënten tegelijk. Nu het buitenland vrijwel ontoeganke lijk is, zullen de Nederlandsche modder baden zeer zeker belangstelling vinden. Dal was ook de eenstemmige opvatting van de genoodigden (onder wie veet menici) die onder muziek en een gezelli ge» lunch de opening van het Neder landsche modderbad vierden. UIT 'T PARLEMENT Het was 's morgens ruim 11 zoo vertelt de Ilaarlemsche „Volks slem". De vergadering van de Tweede Kamer kon niei beginnen, omdat er te weinig leden waren Slechts 50 wa ren er aanwezig, dat was dus juist één 1c weinig. De Voorzitter liet de straflijst le zen, en de vergadering werd lot ov, een kwartiertje verzet. Een paar linksche leden, met een socialist aan 't hoofd, wandelen mop perend door het Kamergebouw' Plot seling gaal dc deur open van ja van een bekende intieme plaats, waar iedereen op,zn tijd vertoeft, en uil die deur stapt een populair, een strijdlustig rechtseh afgevaardigde, die nog niet in de vergadering was woest De socialist krijgt plotseling achter- LAATSTE BERICHTEN. UIT MIDDELBURG. Hel was ons vergund hedenmiddag ■er een kijkje te nemen op de boven- voorzalen van de SI. Joris, waar dc ba zar der BJoemzending wordt ingericht. De Bloeinzending, voor diegenen onzer lezers, die met haar nuttig werk niet be kend zijn, is een reeds sedert bijna een kwarteeuw bestaand permanent co mité, dal tracht door het zenden van bloemen, versnaperingen en kleine ge schenken een beetje kleur te brengen in liet bestaan van oitden van dagen De oudjes van Middelburg, die in een oude liedengesticht zijn opgenomen en zij di-3 door een der diaconieën worden bedeeld, kennen het comité dan ook zeer joed en waardeeren ten zeerste de ven, die misschien van weinig waarde mogen zijn, maar die hun toch een steun en hulp zijn om den last des levens le helpen verlichten. Het comité, dat tot nogtoe over de middelen voor haai' lief dadig werk beschikte, heeft zich naar buiten weinig doen geldeh; nu is echter de bodem der sclialkist le zien en moet een beroep gedaan worden op de xncenschap. De vorm waarin dit geschie den zal is van aangenamen aard. De greote zaal van St.-Joris, die tegen den geringen- entree van een kwartje morgen middag bij de opening en van overigens 10 cent is opengesteld, is in een lusthof herschapen, waarin een reeks luchtige prieeltjes de gelegenheid geven tot aan koop van tal van voorwerpen van kunst en smaalt en geschikt voor huiselijk ge bruik legen prijzen, die voor oen bazar haast belachelijk laag mogen heelen. Voer dc minnaars van wuflere vermaken is r dan nog een hengelbak met verras singen, voor bloemenliefhebbers een rijk .oorziene bloementenl en voor wie moe mocht zijn van 't rondkijken een thee- alon. 's Avonds wordt in de groote zaal muziek gemaakt, waartoe mej. Dhontj haar medewerking als violiste heeft toe- 1. Ten slotte is er aan de bazar nog een loterij verbonden met een fraaie sprei als hoofdprijs. Zoo wordt het offe ren voor dit nuttig doel wel zoo gemak kelijk mogelijk gemaakt. Wij wenschen de bazar en lien, die zich er zoo voor inspannen dan ook gaarne succes en wek ker. onze stadgenoolen tot een druk be zoek aan St. Joris op. VEILINGSVEREENIGING „ZUID- BEVELAND". Heden hield de veilings vereeniging Zuid-Beveland" een algemeene verga dering te Goes; zij werd bijgewoond door 50 leden. De voorzitter, de heer PI. A. Planken, deelde mede, dat de datum voor hel houden van de eerste veiling afhan kelijk is van de opgegeven kruisbessen, die len verkoop worden aangeboden. Daar slaande de vergadering reeds opga ven waren gedaan, werd de eerste vei ling bepaald op a.s. Dinsdag. Daarnal werd liel minimum-gewicht voor d< groote veiling vastgesteld op <'300 K.G. Omtrent het voorstel tot yerliooging van het salaris van den penningmeester werd z. h. s. goedgekeurd dezti verhoo ging te bepalen op f 25. Bij de rondvraag werd de verzending van bassen in verband met den meeldauw besproken en werd erop gewezen de bessen vooral goed te onderzoeken en, te sorteeren. NEKKRAMP. Te Halsteren (N.-Br.) heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan bij een 10-jarig knaapje; zijn toestand is ern stig UIT ROTTERDAM In de algemeene vergadering van de N'. V W. N. J van Ditmar's Aig. uitgevers mij. le Rotterdam werd besloten tot ontbinding dezer Maatschappij. KAMERVERKIEZING WINSCHOTEN. De combinatie van Vrijz. Kiesver. in het district Winschoten zal zichj bij de keuze van een candidaat voor het Ka merlidmaatschap bepalen tot jhr. mr di'. van Beresleijn, burgemeester van Veendam en prof. Kolmstamm. STAATSLOTERIJ. 5e klassb 6e lijst. Trekking van heden Dinsdag Prij» van f 1000 No. 5635 14173 400 5856 7571 8163 16534 200 1915 8580 100 347 950 25"Ö 8898 4929 6742 6747 8767 9912 10731 11754 12611 13475 15412 BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.22 u. 5 <y0 Nederland 102>/ij2i/s o/o Nederl. W. Schuld 62; 3 «/o do Oblig 713/s; 3 "/o do. Ccrtif. 71tyi- Kon Petrol. Aand. 636—637; Gecons. Küll. 239—210; Amsterd. rubber 200- 201; Nederl do 72, Ned. Amerk. vaart 310; Nieuwe do. 332; Kon. Holl, Lloyd 170; Kon Ned Stoomb Mij. 179i/s. Prolongatie 2s/i o/0_2'/i c/0. Anaconda 172; Steels S0; Denver l-R/st Erie 37%, Miss. Kansas Texas 6',(?Car Foundry 60: Hide Leather 45«/i; Com mon Marine 21 v/sPrefered do. 82'/ Cert v Obi. do 903/k; Maxwell 23»/ Lappen do. 81; Cigars 54; Sludebaker 137; Southern Shares 22%. Markt algemeen zwakker, doch tabak ken en scheepvaartaandeelen vaster. NEDERLANDSCHE GOEDEREN OP DUITSCHE SCHEPEN Naar wij vernemen, zal de Commissie belanghebbenden bij ladingen in Duitsche schepen in vluchthavens zich op verzoek van het dep. van buitenl. zaken belasten met de behartiging der belangen van Nederlandsche eigenaars van goede ren in Duitsche schepen, liggende in Por- tugeesche havens. Het secretariaat is op gedragen aan Mr. Stibbe, Heerengrachl 120, Amsterdam. 0 FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 22 Mei. 11 uur. min. De Frau- sclien zetten hun vorderingen ten Z. heuvel 287 voort en dwongen den vijand een kleine versterking, die hij sedert 18 Mei bezet had, le ontruimen. Ten W. van den Dooden Man werd d|e vijand door onze tegenaanvallen uit eenige loopgra ven die liij kort le voren had bezet, ver dreven. Rechts van de Maas deden d|e Fran- schen na een arlillerievoorbereiding aan vallen op de Duitsche stellingen over een breedte van 2 K.M ten W. van de hoeve Thiaulmiont tot Oostelijk van het fort Douauïnont, waarvan de vijand het N. O gedeelte nog bezet had. Wij maakten een groot aantal gevangenen. Op de Maashooglen werden Duitsche loopgraven hij een succesvollen onver- hoedschen aanval op h(et bosch van Bou- cliot over een lengte van 300 M. gezui verd. Wij maakten daarbjj krijgsgevange nen. In de Argonne hebben onze batterijen Nautillon, Mont Faucon en het Gheppy- bosch beschoten. Een Fransche vliegmachine h^eft een rijan del ijle vliegtuig, dat van het bombar dement van Duinkerken terugkeerde, ach tervolgd en neergeschoten. Twee vijandelijke vliegtuigen werden in in een luchtgevecht tot dalen gedwongen. DE STRIJD BIJ VERDUN. PARIJS, 23 Mei. (Havas.) De strijd bijj Verdun duurt met buitengewone hevig heid voort over een front van 25 K M Ondanks de verwoede aanvallen hebben wij alle stellingen behouden. Wij' konden zelfs herhaaldelijk terrein winnen en hjeb- ben in het bosch van Avocourt tal van versterkingen bezet, alsmede loopgra\en ten W. van den Dooden Man, en den vijand genoodzaakt andere versterkingen te. onlruimen. In een deel van de ruïne van het fort Douauïnont hebben wij voet gezel, ENGELSCH LEGERBERICHT. LONDEN, 23 Mei. Gisteren deed de vij and na een beschieting, die den geheelen dag duurde, en in tijen namiddag zeer he vig was, een aanval op de Engelsche stel lingen in het Noordelijke- deel van den Vimyscctor. en drong de loopgraven der eerste linie binnen over een front \an 1500 yards ©n een diepte van 2—300 yards. Heden werden dfe Duitsche s.e.lin- gen hevig beschoten. Het comnnuiiqué maakt verder mel ding van mijhgevechten. ITALIAANSCH LEGERBERICHT ROME, 23 Mei. In de Topalezóne en in de Adamellozónc kleine rafaiiteriegevech- ten mei. voor ons gunstig verloop. Tus- schen Garda en Etscli artiilcrieactie en gevechien met vijandelijke afdeelingen, die overal werden teruggeslagen. De Italiaansche stellingen aan den lin keroever vaii de Etscli werden ook gis teren beschoten. Een hevige aanval die op deze beschieting volgde, werd geheel, afgeslagen onder zware verliezen voor den vijand. Op liet overige Front tol aan de Astico niets belangrijks. Tusschen .Astico cn Brenla en in de Sxteganavailei duurden djp vijandelijke aanvallen, gesteund door krachtig artillerievuur op onze vooruit geschoven limes ten N. van de dalen in de Torro Astico en Caïnpello gisteren et afwisselend succes voort. In Karin thiê en aan den Isonzo leven dige ariillerieactie aan de boven But en de streek van Monfalcone. Vijandelijke vliegtuigen hebben gisteren, eenige bommen geworpen op het Laga- rinadal en in Karinthië. Slechts enkele, personen werden getroffen De materi- eële schade is gering. Bij een luchlaan- val op Porto Gruaro werd een vijande lijk watervliegtuig naar beneden gescho ten. Berichten. MARKTBERICHT. Vlissingen, 23 Mei. Boter f 0.77'/2- f0.72V:- per halve kilocram; eieren f 0.85 f 0.821/2 per 13 stuks. UIT DEN HAAG Van bevoegde zijde vernemen wij het volgende Begin Maart ontvluchtte een Russische; krijgsgevangene uit Duitschland. Duit sche soldaten losten schoten op den vluchteling, die gewond op Nederlandsch grondgebied neerviel. De Duitsche sol daten overschreden toen de grens en. voerden den gewonden Rus weg. De Nederlandsche regeering heeft de aan dacht ider Duitsche regeering op het voor val doen vestigen en ontving van deze thans de toezegging, dat die Rus, die nog verpleegd wordl in een hospitaal te Aken, zoodm hij hersteld zal zijn, aan de Nederlandsche overheid zal worden over geleverd. EEN INTERVIEW. BERLIJN, 23 Mei. De Amerikaansche journalist Wiegand heeft een hiterview gehad 'met den rijkskanselier naar aanlei ding van de verklaringen van Grey. De rijkskanselier verklaarde dat ook hij een duurzanien vrede wenscht, maar dat. men dien vrede niet nader komt, zoolang de verantwoordelijke staatslieden dfer En tente maar blijven spreken van Pruisi sche tyrannic en Pruisisch militairisme en hun eigen voortreffelijkheid willen doen uitkomen. De kanselier herhaalde, tweemaal openlijk le hebben geconstateerd, dat Duitschland bereid is over de grondsla gen te onderhandelen, die d|en Europee- scheu vrede zouden waarborgen, en haal de het hooghartig desbetreffend antwoord! woord van Poincaré aan en eindigde met te verklaren, dat de Entente de cliuld treft, wanneer Europa verder verbloedt. De rijkskanselier wees deze schuld ver re van zich. VERGADERINGEN EN CONCERTEN TE MIDDELBURG. ledoren dag, behalve Dinsdags, Bios- coop-Strengholt 7—12, Zondags 6—12. W oensdag 2-1—26 Mei. Bazar Bloom- zending „St. Joris". Woensd 3-5- en 7—11; Dond. 2—5 en 7 10, Vrijd. 2—5 en 7—9 u. Dinsdag 30 Mei. La Demoiselle de Ma- gasin. Schouwburg. 8 u Vrijdag 2 Juni. Cabaret Ensemble Der Vries, Schuttershof, 8'/i u. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. Benoexud tot directeur van het post en telegraafkantoor te Amerongen F. H. Vos, thans te Sluis. UIT AMSTERDAM. Naai' het correspondentiebureau Vaz Dias verneemt, zullen de rechlsche par tijen in alle Amsterdamsche districten, district IV wellicht uitgezonderd, voor alle Statenzelels candidaten stellen. Met hel z.g. Rotterdamsche stelsel zal wol-den gebroken. Naar men ons meedeelt is de invoer van alle edelgesteenten in Frankrijk ver boden. Er zullen geen certificaten van oorsprong meer naar Frankrijk worden, afgegeven. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 22 Mei. 3 uur. Ten Z. van Berry au Bac hebben de Franschen met succes mijnen doen springen op heuvel 108. In Champagne hadden Duilsclije gas aanvallen in de streek tusschen den weg van Souain naar Somme» Py en den weg rail St. Hilaire naar St. Soupiet geen en kel resultaat. Op den linker Maasoever werd de in- fanterieactie in den loop van den nacht zwakker. In het bosqh van Avocourt be haalden de Franschen eenige voordeelen en bezetten zij eenige blokhuizen, die de Duitschers hadden verlaten. in de slreek ten Westen van den Doo den Man woedde de strijd zeer hevig. Verscheidene Duitsche pogingen om aan vallen voor te bereiden werden door ons vuur gestuit; daarentegen heeft een krachtige aanval de Franschen in slaat gesteld een decll van het terrein tc her overen, dat zij in den nacht van 20 op 21 Mei verloren. Op den rechteroever hebben de Duit schers herhaaldelijk de steengroeven van Ilaudromont aangeva'len, doch ten slotte hebben wij hen er uit verdreven. Op de hoogvlakte van Vaux namen wij Duitsche loopgraven. Bij Eparges lieten wij met goed gevolg mijnen springen.

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2