dus geen onwetendheid kuunen voor wenden. De eisch luidde tegen K f 10 of 20 dagen en tegen H f 5 of 10 dag-n met verbeurdverklaring van de in be slaggenomen goederen. Tegen C. A. uit Overslag werd bij verstek wegens vernieling van een af raslering f 10 of 20 dagen ge vorder Wegens het vervoeren van vlcseh, dat niet door een binnenlandsc'i pas poort gedekt is, werd tegen Léonie van H uil Eede bij verstek f 1 of 1 dag er. verbeurdverklaring van het vleeseh gevorderd. Wegens mishandeling van zijn erht- genoole aan boord van zijn schip „Klara" waarmede hij op de Wester Schelde lag, moest lerecht slaan de schipper C. J. K. uit Ossendrecht. hij was niet verschenen. De vrouw, buiten eede gehoord, ver. klaarde, dat haar man li?.ar tneer mishan delde, nog deelde zij mede wel eens van haar man weggeloopen te,zijn, maar ont kende hem te sarren, zooals deze in 2ijn buitengerechtelijke bekentenis ver klaarde. De schippersknecht, J C de Baar, heeft de. mishandeling gezien, maar weet niels van sarren door de vrouw. De eisch luidde f 15 of 20 dagen. Alsnu stond lerecht de Belgisch^ vrouw Th P., reeds vroeger veroordeeld wegens diefstal te Middelburg ge pleegd en Ihans deswege in de gevangenis te Rotterdam vertoevende Thans was zij gedagvaard wegens diefstal van een portefeuille met f 350. Getuige A. Lagendijk sleepbootkapi tein, is op 31 Augustus 's avonds thuis gekomen en heeft zijn kleeren in zijn kajuit opgehangen. Den volgenden mor gen was zijn portefeuille verdwenen. Bekl ontkende gestole-u te hebben; zij heeft het geld verdiend. Voor den rechtercommissaris heeft zij echter bekend. De eisch luidde 4 maanden met aftrek van hel voorarrest. Ten slotte de zaak tegen I-I. C. J. II te Middelburg, die door den kanton rechter te Middelburg was ontslagen van rechtsvervolging, oimdat in de dagvaar ding een andere dag was genoemd dan dien waarop de overtreding werd gecon stateerd. De officier was van meening met den ambtenaar van hel O. M., die in appèl was gekomen, dat de juris-prudentie aantoont, dat dit niet steeds reden is lot niet straffen. Hij eischt tweemaal f 0.50 boete of tweemaal een dag hechtenis en verbeurd verklaring van de twee in beslag genomen maten. Uitspraak in alle zaken 12 Mei. handel en nijverheid. Te Amsterdam is opgericht een naamlooze vennootschap Holla ndsche Zuid-Ainerika Ilandel-Maalschappijdie zich ten doel stelt den in- en uitvoerhan del met Zuid-Amerika in den meest uit- gebreiden zin, bij voorkeur met Argen tinië en Brazilië, waart,.e bijkantoren zul len worden gevestigd te Buenos Aires en Rio de Janeiro en elders zoodra daartoe de wenschelijkhcid blijkt. In den raad van commissarissen vinden we o. a vertegenwoordigd: de Xed Ilan- delmijde St.v. Mij. "Nederland, de Kon. Ho!!. Lloyd en verschillende groote ban ken. Directeur is de heer H. Brugman J. Ezn. landbouw. Te Hulst is door den heer J. Adriaanse, hoofd der school te .Land waarde, een cursus geopend in land- bouwboekliouden, waaraan door niet min der dan 34 personen wordt deelgenorre i o— Aardappelen. De Minister van L. N en H. maakt be kend, dat vergunningen tot uitvoer va*i gedroogde aardappelen-in eiken vorm van af heden uilsluitend zulleu vvueden ge geven voor partijen afkomstig van aar dappelen waarvoor consent tot uitvoer is verkregen. 0 Kunstmest. De Kunslmcst-coimnissie maakt he kend, dat de voorjaars levering van su perfosfaat en zwavelzuren ammoniak als beëindigd wordt beschouwd, Aan allen is 55 pet van den zwavelzu ren ammoniak der voorjaarsleveringen toebedeeld, terwijl een deel der be «tel lers slechts -10 pet. der voorjaarsbestei- lingen superfosfaat ontving Van deze beide meststoffen wordt op de oude bestellingen van Augustus 1915 niet meer geleverd. Indien thans alle vérdere schepen met Chilisalpelcr Nederland in veiligheid bereiken, dan ontvangt elke besteller in het geheel 90 pet der door hem ver langde salpeter. Hierbij is er op gere kend, dal tic „Poeldijk" te laat zal ka men voor dezen oogst, zoodat de lading uit dit schip niet meer verdeeld zal wor den en dus niet in deze 90 pet begrepen is. De- levering van kalizout 20 pet. gaat gedurende den zomer regelmatig door, terwijl patenlkali vermoedelijk later in het najaar geleverd zal worden verschillende berichten. In dc buurtschap Meddo 'gem Win terswijk; zal men zich deze week nog niet naar den nieuwen tijd regelen. De pastoor had n.l. gelast, dat de klokken niet eerder dan a s Zondag een uur voor uit gezet mochten worden De wildpliiag wordt in sommige dee- len der Meierij N -Brelk jaar grea ter, schrijft meij aan de „Geld Vooral de fasanten nemen schrikbarend toe in sommige streken Reeds menigmaal heb ben de boeren gerequoslreerd, om de fi santen wat op te ,'rtuiraen, doch zonder resultaat Hier en daar heeft men lieele roggevelden moeten omploegen, omdat deze dieren ze totaal hadden vernield Vroeger kwam de fasant daar slechts spo radisch voor, doch menig jachthner beeft ze op zijn terreinen ingevoerd en laten beschermen Men meldt aan de Msb In het ge hucht Bosch-'over-Beek- (L.) begaf een landbouwer zich in den beerput hij zijn huis om daar eenig werk te verrichten. Ongerust over zijn lang uitblijven, ging zijn vrouw insgelijks in den beerput, doch keerde evenmin terug De dochter, later eveneens op onderzoek uitgegaan, werd ook niet teruggezien Inmiddels te hulp gekomen buren von den moeder en dochter dood,ten gevol ge van verstikking, terwijl de man in zeer zorgwekkenden toestand verkeerde. t Hollandsch zonder leermeester - Voor de vuist weggeknipt uit een cir culaire, betreffende de vulpen „vacuum Manos" Duitsch patent Nieuw Veulen Trek langzaam den binnenste kolven door middel van het radje op waarts, duik dan de pen in de tint »n druk hel radje door draaiing na rechts of links weder geheel beneden in de oor spronkelijke lengte van den houder en de pen is geheel gereed tot-het schrijven Schrijen: Wanneer de tint niet. zelf voorlvloeit, trek langzaam door draaiing na rechts of links het radje geheel bene den, zoodat de houdev weder zijn oor spronkelijke lengte behalt, en de lint is afsluitenmaar liet ist niet noodig, lie1 raclje beneden te drukken, dan .le tint vloeit nimmer uit Menigmaal met koud water'zuiveren. In ieder laag te drogen Stellig Straks vuil Passend voor elk pen Voortvloeien van de tint onmogelijk. Vacuum Manos" in de vestcntgsch. Dal kunnen we in onzen vestentaseh steken. ,,Tel afi oop aanbestedingen. Hel bestuur van den calam. Leendert A.brahampoldcr heeft heden te Cats aanbesteed het verbeteren en onderhou den tot 30 April 1917 van de aarden-, kram-, rijs-, stcenglooiïng- en andere wer ken aan dien polder. Raming f5531 51. Laagste inschrijver was B van dei- Linde voor f 6-165. Het bestuur der waterkeering van den ealam „Willem Annapolder" heeft he den te K a p e 11 c aanbesteed liet ver- hoogen van den buitenberni van dien polder tusschen de dijkpalen 2Q en 30 en hel maken van steenglooiing op het voor- beloop van dien berm. Laagste inschrijver was A. van der Straalen le Hansweert voor f 18 400. Hel bestuur der waterkeering van het calam waterschap „Oud en jong Bres- kens" heeft heden aanbesteed het her stel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1917 van de aarden-, kram rijs-, steenglooiing en paalwerken aan de waterkeering van bovengenoemd water schap. Raming f 2600. Hel laagst was ingeschreven door A. Lagasse te Cadzand voor f 2775. Het bestuur der waterkeering van deu caiara. „Vlietepolder heeft iieden aan besteed het verbeteren en onderhouden der walerkeerende werken aan dezen polder over den dienst 1916—'17. Laagsle inschrijver was de heer Bolier te Scherpenisse voor f7358. Het bestuur der waterkeering van den calam, „Adornispolder" heeft heden in hel gemeentehuis te N i e u w v 1 i e t aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot,30 April 1917 van de walerkeerende werken van voornoemden polder. Minste inschrijver was de heer A. La gasse te Cadzand voor f 638 De uitslag der aanbesteding van het waterschap ,,De Breede Watering bewes ten Iersekevan liet maken van een tij delijke waterkeering enz. voor het leg gen van nieuwe afvoerbuizen aan het stoomgemaal te Kaüendijke is, dat werd ingeschreven als volgt: A van der Slraaten te Hansweert. voor 1' 122900, W. van de "Linde, Ivattendijke, f $2,000J M Panmv, Krabbendijke, f120975 M. Jacobs, Goes f 20 900; II. Kosten Cz., Wemeldinge, f 19395 De gunning is aangehouden tot 13 Mei a.s. SCHEEPSBERICHTEN S toom vaar lm ij. Nederland. J. P, Coen wordt hedenavond te IJ- mniden binnen verwacht iMte.Mïidsn Stutóf Ingezonden Stukken worden in geen geval teruggezonden iiet tuberculose museum. Geachte Redactie, Binnenkort zal in Middelburg het Tu- berculosc-Museiun van deNederl Centra le Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose worden ten toon gesteld. De Pro vinciale Zeeuwsche vereeniging heeft ge meend goed te doen aan de inwoners van Middelburg en omgeving de gelegenheid te geven kennis te maken met het vele beziens- en wetenswaardige dat het Mu seum biedt. Wat er dan te zien is? Eigenlijk te veel om op le noemen Tal van prae para ten, platen, labellen, modellen van kamers, ligienten en sana toria brengen den bezoeker in kennis met de oorzaak van de tuberculose, met de verwoesting, die deze ziekte in het lnenschelijk*4iehaam aanricht, met de wij ze van verspreiding en de wijze van be strijding. Hij, die belangstelling heeft voor den strijd, 'die tegen de tuberculose als volks ziekte wordt gevoerd; die wil weten hoe en waarom die strijd gestreden wordt zooals de Nederlandsche Centrale en de Provinciale Vereeniaingen dat doen ga er heen en verrijke zijn kennis. A. J. HOORWEG Secretaris Prov. Zeeuwsche Ver tot Bestr der Tub. 2 jMei 1916 bekendmakingen. militie. De Biu-gemeester der Gemeente Mid delburg maakt beleend, dal omtrent de hieronder genoemde ingeschrevenen voor de militie, lichting 1917, dezer gemeente, door Gedeputeerde Staten dezer provin cie de achter ieders naam vermelde uit spraak is gedaan G. W. BERGMAN', Kostwinnerschap, vrijstelling geweigerd W. RIPMEESTER, Kostwinnerschap, voor eeu jaar vrijge steld Van deze uitspraken kan gedurende tien dagen, te rekenen van den datum dezer bekendmaking, bij de Koningin in beroep worden gekomen lo. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moe der, voogd of curator, 2o. door elk der overige voor de ge meente ingeschrevenen of door zijn va der, moeder, voogd of curator, 3o. door den Commissaris der Konin gin in de provincie. De personeu, onder lo. en 2o. bedoeld, moeten het verzoekschrift, waarbij in beroep wordt gekomen, behoorlijk met redenen oimkleeden' en ter secrefa. ie de zer gemeente inleveren. Verzoekschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben Middelburg, den 4 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. Art. 52 der wet. Art. 60 van het besluit posterijen. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan dc afzenders onbekend zijn en die in de 2e heft van April terug ontvangen zijn. Brieven. Binnenland. H. v. Broekhoven, Bergen-op-Zoom; C. Dingiemanse, s Hage; Dieleman, HoekjR. Dupont, Arnhem; Bestuur Evaugelisatie, Blijhaui; van de Venne—Haas, Nijmegen. J. Hoebeke. veldleger; D Roelse, Veere, Briefkaarten. W. Bascli, Oostburg; W. S. Botermans, Sas van Gent: A Kernmig, Amsterdam; L. Meijer, Groningen; Nie en, den Haag; André Nova, Amsterdam; F. de Ym>. Rotterdam. Brieven. Buitenland. Ch Guvot, Ne v-YerseyFrancois Masu- rel, Encampagne Briefkaarten D. Molenaar, Las Palïnas Aan de inzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te ver melden. opdat deze bij onbestelbaarheid aan hun adres worden teruggezonden. 31HTEMLOD, ÜE OOKLOË. De Toestand Hel nieuws van de oorlogsterreinen blijft weinig belangrijk. De Entente gaat voort nieuwe troepenmassa s achter het Westelijk front op te hoopen en schijnt voor liet groote offensief nog niet gereed te zijn en de Duitschers blazen nog uit van hun krachtsinspanning bij Ver dun. De terreinwinst, die de Franschen daar eergisteren behaald hebben, hebben zij nader bevestigd. Over Me gevechten, die op het oogen- blik op het Italiaansche gevechtsfroni gaande zijn, doch nog weinig verande ring in beiderzijdsche posi'ies brachten, ontvangt- het „Berliner Tagebl'attliet vol gende overzicht uit het Óostenrijk-Hon- gaarsche oorlogsperskwartier „De Itali anen doen thans aanvallen in het Wes telijkste en Oostelijkste gedeelte van Zuid-Tirol. In de gletscherstreken van het Adamellogebied zetten de Italianen hun pogingen voort om de hooge passen die naar de Val di Geneve leiden, te be zetten Tevens zijn in de Sextijnsche Dolomieten gevechten begonnen om de overgangen in hel Pusterdal De itali aansche Alpentroepen hebben de Oosten- rijksch-Hongaarsche stellingen aangeval len op een bergtop van meer dan 3000 meter, die eenerzijds de toegangen naar het Ennebergdal en anderzijds naar To- blach beheerschen De aanval werd on der bloedige verliezen voor de Italianen afgeslagen Aan den oorlog lusschen Italië en Oos tenrijk nemen de luchtvloten van beide natiën een werkzaam aandeel. Geen dag gaal er haast voorbij dat men niet leest van vliegeraanslagen en luchtgevechten, ook de luchtschepen doen dapper mee hebben in den nacht. Van Woensdag op Donderdag twee Italiaansche luchtsche pen het dal van de Wippach en bet \lieg>- kamp van Aisovizza ten O. van Görz be stookt Een dezer luchtschepen werd dooi de Oostenrijkers in brand geschoten en viel bij hel exercitieplein van Görz naar beneden De vier leden der bemanning waren dood. In de Adriatische Zee hebben Oosten- rijksche en Italiaansche torpedovaartui gen, gesteund door vliegmachines een vuurgevecht op groeten afstand geleverd, waarvan ons geen uitslag gemeld wordt De Russen vermelden uil Armenië» weer tegenaanvallen der Turken, die af geslagen heeten Deze meenen te moeten meedeeten, dat door Rusland ten onrechte het bericht verspreid wordt dat Ersing- jan reeds ^ou zijn gevallen Volgens een bericht uit Athene over Rome hebben Fransche troepen Fiorina, aan de Grieksch-Servische grens, ten Zui den van Moiiaslir bezet. Te Marseille zijn opnieuw Russische troepen geland Bij de tweede lezing van de dienst plichtwet in het Engelsche Lagerhuis is er toch van liberale verzet tegen geko men, dat vooral berustte op oeconomi- sche gronden. Minister Lloyd George zei- de in zijn antwoord dat het kabinet eens gezind tot de slotsom is gekomen, dal de eisch der legerad viseurs om elk beschik baar man af te staan, onweerstaanbaar is. Een overmacht van goeduitgeruste mau- schappen is onontbeerlijk voor de over winning. Waar Rusland s uilrusting be langrijk is verbeterd, is liet noodzakelijk dat Frankrijk en Engeland, die zich zeil kunnen uitrusten, het grootst mogelijke deel van de taak van dit jaar onverwijld zullen op zich nemen, totdat Rusland zijn uitrusting kan hebben voltooid. Het onder de wapenen roepen van alle man nen in Engeland, waarmee de groote meerderheid van het Huis en van het volk instemt, zou het slechtste nieuws zijn voor den Duitschen geuera eu staf. Edward Carson, die een der grootste ijveraars voor algemeenen dienstplicht is geweest, is aan een gastmaal, dat het uni onistische oorlogscomité ter viering van de overwinning van liet dienstplichtidee gaf, geweldig tegen Asquith uitgevaren, dien hij alleen groot noemde als partij leider en redenaar: zei Carson' heb hem nooit in geestdrift gezien, be halve in zelfverdediging. Ik beu beu van welsprekendheid en ik geloof dat het een vamp voor het land is geweest, dat de eerste minister een groot redenaar is." Met Carson durft lord Beresford, de oude admiraal, nogal eens den staf bre ken over het regeeringsbeleid Hij heeft nu weer in het Iloogerhuis .bepleit, dat de admiraliteit wel wat zuiniger met de koopvaardijschepen om mag gaan. Inder tijd is, o. m van Duitsche zijde, verze kerd, dal men in Engeland handelssche pen hel uiterlijk gaf van slagschepen en daar is toentertijd door velen om gelachen en ongeloovig het hoofd ge schud Toch is dit het geval geweest naar nu uit Beresford's woorden bleek Zeventien groote schepen zijn er zoo als „nagemaakte slagschepen in de vaart. De- oude zee' r 1 emde het een onge rijmde en belachelijke id r t Van den lerschen opstand va«t wei nig meer te vertellen De schade te Dublin wordt op ruim 300 000 pond ster ling geschal, nog ongerekend eenigje waardevolle schilderijen, die in de Royal Hibernian Academy teloor gingen In het verwoeste postkantoor heeft men een hoeveelheid papieren geld aange troffen van de Iersclie republiek Een grappenmaker is telt nu in de „Times" voor om daarvan Birred, den afgetreden minister van Ierland, uit te lie alen Drie onderleekenaars van de republi- keiiische proclamatie, de heeren Edmund Kent, John Macdermon en Joseph Plun- kett heeft de regeering nog niet in han den kunnen krijgen De „Westminster Gazet,ewijst op het gevaar dat er Jigl in het voortbestaan vjafa de gewapende nationalistische en Ulster- vrijwilligers en raadt beide partijen aan daar bij onderling overleg een einde aan le maken Wij hebben gisteren gewezen op de interpellatie in de Zweedsche Eerste Ka mer van prof. Sleifen over de door Rus land ondernomen versterking van de Alandseilanden Het blijkt nu, dat de Ka mer zich met 77 tegen 52 stemmen bij die interpellatie aansloot De pers is bijna unaniem' van oordeel, dat Zweden niet kan dulden, dat op de eilanden blij vende versterkingen worden aangelegd De vervlaamsching der C,en ü- sche Hoogeschool Van Belgische zijde schrijft men aan het „Handelsblad", dat de gevankelijk^ wegvoering der Gentsche hoogleeraren Frédericq en Pirenne naar Duitschland slechts geschied kan zijn, omdat men in hen de aanstokers zag van het verzet der hoogleeraren legen de vervlaamsching der hoogeschool Hun collega's hebben zich nu met de beide heeren solidair ver klaard en daarvan getuigenis afgelegd in een schrijven aan den gouverneur- generaal van het bezette gebied Zij wij zen er daarin op hoe Frédericq en Pirenne geleerden zijn van internationalen roem en ook in Duitschland (voor den oorlog) werden gewaardeerd, hoe zij in geenerlei wijze zijn le kort geschoten in hun verplichtingen jegens het gezag der bezetting. En, gaan de hoogleeraren dau voort, wat inzonderheid de verplichtingen betreft van het professoraal corps tegen over hel bezettend gezag en de wijze waarop die verplichtingen overeen te brengen zijn met den plicht der vader landsliefde, verschilt de meening der beide gestrafte leden van ons corps in geen enkel opzicht met die van hun collega's Vervolgens wijzen zij op de ontroering die door de arrestatie in alle landen in de wetenschappelijke middens zal gedeeld woroen en verzoeken ten slotte den gou verneur-generaal om al zijn invloed aan le wenden om den maatregel ingetrok ken le krijgen. Deze brief werd den 3 len Maart ge schreven, doch Frédericq en Pirenne worden nog steeds gevangen gehouden Schuldeloos, zegt de inzender, want de bezetting heeft wel het volste recht tie bestaande wetten uil le voeren, doch geen recht om nieuwe wetten te maken. Laat ons vrienden zijn Aan de Bcrner Bund ontleent d N R C een aardige beschrijving van de ontmoeting tusschen de Fransch>- en Duitsche krijgsgevangenen, die ui- ver schillende richtingen aan het sta .on te Bern aankwamen, om in Zwitserland hen- stel van gezondheid te zoeken Na ver haald te hebben, hoe eerst de Fransche en daarna de Duitsche trein het statiën binnen gekomen is, en hoe de gasten me; geschenken en vriendelijke woorden ver welkomd zijn, vervolgt de berichtoerer „Lftlusschen heeft zich tusschen de „vij anden" een opgewekt, in het Frans -h ge voerd gesprek ontsponnen De Duitsche studenten begonnen. „Hebt u een goede reis gehad? „Dank u, voortreffelijk „Wanneer bent u vertrokken, hoe lang hebt u te Konstans gewacht?" ,Fjnt t nu tevreden 1 „O, zeer tevreden" „Bent u ook over de behandeling in Duitsch land tevreden geweest'' „Meestal wet, dank u; maar het brood. „Hel uwe is niet veel beter, maar nu krijgen wij Zwilsersch brood!" „Ja. 'Jat is goed „Waar komt u vandaan?" „En u?" Dal gaat zoo vreedzaam óver en weer. Af en toe wordt een grap verkocht, en een gierend gelach vult het spoorwegrijtuig. Over Ver dun kibbelen zij een beetje De Franschen houden slaande dat de Duitsche linies aan het terugtrekken zijn. De Duitschers antwoorden „Integendeel 1" Wanneer zullen wij vrede hebben?" roepen de Duitschers „Vandaag al, ils Jelui wiltluidt het antwwoord De tien minuten oponthoud voor de Duitschers zijn. afgeloopen; wij drukken weer vele, vele handen, terwijl de trein zich met zijn 517 reizigers in beweging zet Een piepjong „eenjarige roept den Franschen tóe: „Voor ons is de oorlog gedaan „Laat ons vrienden zijnl" klinkt het terug „Tot Weerziens!"roept men van weerskanten Men wuift met zakdoeken, heelemaal vooraan gooien da „vijanden' olkant' bloemen toe, die he laas niemand kan opvangen In het voor bijgaan merken wij een rijluit? m« t ge sloten vensters op, waarachter officie ren in het lezen van Zwitserscho yiiren- ten verdiept zijn Dan verdwijnt de treilt Te Zurich en Olten zal hij naar do ver schillende plaatsen van bestemmi ig ver deeld worden Enkele minuten later schuift de trein, mei in tegenovergestelde richting langzaam one. t: -• Wij hebben genopg gezien korte oorlogsberichten. Het blijkt, dat bij den aanval der Duitsche luchtschepen op de Engelsche Oostkust de L 20, door sterken Zuiden wind is afgedreven en op de Noordzee in nood is geraakt. Dat is het schip, waarvan uit Stavanger wer«l gemeld, dat liet totaal verloren De bemanning werd gered Naar de Daily Telegraph uil Stock holm verneemt zal Zweden, evenals De nemarken en Noorwegen, den I5d*-n dezer den zomertijd invoeren In Enge land schijnt men de wenschelijkheid van dezen maatregel nog te overwegen Wij hebben onlangs ook melding gemaakt vau de Boelgaarsche mijnen met het opschrift „Christus is opgestaan" Hieromtrent schrijft men aan de N. R C „Dit maakt de indruk van een ernstige profanatie. De woorden „Christus is op gestaan vormen echter, zoo ik mij niet vergis, den tek^t van den Paaschgceet der Russische katholieken en dc bedoe ling van deze aanhaling is dus niet e.'a profanatie, maar eeu grap in dea zin van „Pleizierig Paaschfeest-''

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 3