LAATS i£ BERICHTrX /Gqekonua Berichten. 1 T N L k H 3. IJzendijke, wordt met inging van 28 April as de lieer L A Vink, rijks- klerk 2de klasse van de Inspectie Mid delburg. belast met de tijdelijke waar neming van hel kantoor, te Sluis KERKNIEUWS. Ned Herv. Kerk. Beroepen te Heukelum (toez.) J. Kat te Urk. Geref. Kerken. Aangenomen naar Assen: J. Gispen, te Alphen a. d. Rijn. Bedankt voor Westmaas: B van Haise- ma, te Haastrecht. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Iets nieuws in den Kunsthand el De koopers van werk door wijlen Hart Nibbrig op de veiling van diens atelier bij de firma Frederik Muller en Co. te Am sterdam, zullen zich kunnen verzekeren van het auleursrerht op de, door hjem gekochte werken, door een kleine forma liteit te vervullen en tegen een kleine vergoeding. - Men schrijft ons uil Vlissingen 't Is nog maar enkele jaren geleden dat we bij de bespreking van een uitvoe ring van gewijde muziek uiting gaven aan veler wqnscli, nl dal iets dergelijks iede- ren keer bon gegeven worden op de daarvoor als 't ware aangewezen plaats, de kerk, teneinde de religeuse stemming, die in zulke zangstukken leeft, nuttig te maken voor een soort van muzilcalen eeredienst. Het feit, dat voor dit jaar die wensch in vervulling is gegaan cn dat een zeer groot aantal hoorders de uitvoering van gisterenavond in de Groote Kerk in diepe aandacht heeft gevolgd, sclippt goede verwachtingen voor volgende jaren. Naai- het uiterlijk was er alles aan ge daan om de plechtige stemming te ver krijgen De uitvoering had plaats zonder de gebruikelijke pauzeonderbreking, ter wijl het publiek zich den ganschpn avond, pok aan liet (eind, onthield van bijvalbëtui- gingen, en dat, niettegenstaande er wel aanleiding was tol huldiging van ver schillende medewerkenden Want deze uitvoering, waartoe de zang- vereeniging Looft den Heer, directeur de heer E. Batten, liet initiatief l*ad geno men, was eén goedgeslaagde, wat mede te danken is aan de medewerking van een aantal solisten, waarvan er enkelen al bijzonder succesvol optraden. Het. hoofdnummer van 't programma was „Psaschmorgenvan S. Neukomm, waarin de herinnering aan het Nieuwtes tamentisch Lijdensdrama met eenvoudi ge woorden wordt opgewekt. De door het koor ontwikkelde klank was doorgaans van een mooie sonoriteit, de sopraan-soli slaagden uitnemend, ter wijl het orkest er niet weinig toe bij droeg, dat van 't geheel een zekere beko ring uitging. Tenor- cn bassolist voldeden minder; de eerste zong meermalen tegen de noten aan en verbrak daardoor de vereischte stemming in de terzetten. Een tweetal altsoli verder op den avond afzonderlijk gegeven en vol diepte en innigheid voorgedragen, verschaften met de treffende orgelbegeleiding oogen- blikken van zuiver genot. Dezélfde ge waarwording gar deze sdliste met een Kerstlied als toegift; vlelckeloos rein klonk hel zingen van deze priesteres der kunst Ter afwisseling liet de heer A. P. V. het machtige kerkorgel voor en over zich zelf spreken, waarna het koor besloot mei Hymne van F Mendelssohn- Barthol- dy. ONDERWIJS. Nor hi aallessen te V lis' sing en De volgende leerlingen der Rijks Nor maalschool te Vlissingen zijn van de eer ste naai- de tweede klasse bevorderd .1 M van Beers, A van Hoorn, M. den Otter, A E Verhagen, M. W te Veij, te Vlissingen en C. Brasser te Souburg, al len vrouwelijke leerlingen; C. J A Buk- kens en N. C J de Groot te. Vlissingen, beiden mannelijke leerlingen.' Van de tweede naar de derde klasse worden bevorderd M J van Beers, A Eelrman, P. J Lampier, J II van der Plaats, A. II Schraven, W. H. Spapé, C. M. Stroo te Vlissingen. M J J A. Dalman te Middelburg en L. van de Putte te Domburg, allen vrouwelijke leerlingen en de mannelijke leerlingen P. J. Carme- joole, Middelburg, S. Dieleman, West- -kapeile, K. Lous, Oostkapelle, J van Graafeiland, A Korteweg, P A Maes, P, G. J van Mulbrccht, A Steveninck, Vlis dogen, A. Luymes, Souburg. Van de derde naar de vierde klasse de vrouwelijke leerlingen I M. Baart, .1. Brevet, M J. Hoekstra, S de Ilondt, J A. de Ilondt. E. Jansen, J C. Jongepier, A Korteweg, J J 'Melis', S. J Risseeuw, G A L Sclitz en M. C. Stroo allen «Vlis singen en de mannelijke leerlingen A. J. Jansen Vlissingen en A. Pieterse, Souburg. LANDBOUW. Uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen worden de laatste weken duizenden en nog eens duizenden K G aardappelen met consent uitgevoerd tegen f 5 per 100 K G - De minister van L N eu H brengi ter kennis, dal voor bepaalde partijen karwijzaad en blauwmaan/aad vergun ning tot uitvoer zal worden gegeven Op zegel gestelde tol oen minister gerichte aanvragen, dienen te worden jezonden bij de centrale commissie in ke voeding van menscli ea dier, Amaliastraat 2, 's-Gravenhage Voor verdere bijzonderheden zie mm de St. Ct SPORT. - Zondagmiddag speelde S S. S. van Domburg tegen een militair elftal van Westkapefle. De militairen waren verre weg de meerderen en sloegen S. S. S^ met 13—2. Gistermiddag had een medaillewedstrijd plaats tusschen „Sparta" uit Middelburg en S. S- S Nu wonnen de Domburgers mei 1—0 0 Biljarten. Van 20 Maart tot 21 April is in het café Het Wapen van Zeeland van den heer H. P Roda een biljartwedstrijd ge houden, waarvoor 1960 kaarten werden geplaatst Max per partij 75 p. De uitslag was le pr. C. Kodde, wiens drie hoogste partijen waren 71, 69, 68; 2e pr. Hoor- niks, 't Zand, '70i, U>6 (en 65; 3e pr. Janszen 68, 66 en 65;le D, A. de Moor, Vlissingen 68, 66 en 65; 5e L, Flipse, 67, 66 en 64; 6e Kloet, 67, 66 en 63; 7e P. Groot, 67, 62 en 60; 8e Bolier 66 en 64; 9e A. C. Rijcke 61 en 63; 10e II Castel, Veere, 63, 62 en 61, —o S p or t fee t.. De Gen tra le Sport- en Athleliekveree- niging alhier heeft veel succes geluid met haar tweede optreden in hel publiek. Tegen gisteren had zij een sportfeest op het veld van M. V V O. georganiseerd. Te kwart over één trokken de turners cn schermers, die aan'lief feest deelna men, voorafgegaan door het muziekkorps ,,Dc vereenig de werklieden van den Hout handel v.h. G. Alberts Lz. en Co.", door een deel der stacl naai* het veld, mede nemende de eerste—bezoekers, die door vele tuinieren gevolgd werden. Te kwart voor twee vingen de uitvoeringen aan, Als een voor Middelburg bijzonderen aanblik mag wel genoemd worden het optreden der Scherm vereeniging. Het is al heel lang geleden, dat men hier in het openbaar deze sport zag beoefenen; dit was bi de tijden, toen de gymnasliek- vereenigingen ook een of meer nummers schermen op hun programma hjadden. De vereeniging toonde over goede krach ben le beschikken. Tegelijkertijd hadden op andere plaatsen van het terrein turu- uitvoeringen plaats door de vereeniging Ons Huis en door de jongens en meis jes van den opleidingscursus van deze vereeniging en van Achilles en Exelsior,. Hier zag men werken aan rek, daar aan brug of paard, elders waren de jongens van Exelsior aan het vèrspringen. Een en ander werd afgewisseld door enkele vrije en ordeoefeningen. Het was efe'n goede propaganda voor het turnen. Na afloop dezer oefeningen werd hel veld .ontruimd en ving de geanimeerde voetbalwedstrijd aan waarbij een ge combineerd elftal van spelers uit M. V V O. en Zeelandia zich mat met N. A. C. uil Breda De gasten wonnen 'met 3—1. Tijdens de rust werden nog enkele vaar digheden in speer- en discuswerpen ie zien gegeven. Het was 5 uur, toen het muziekkorps, dat tijdens de uitvoeringen zich herli^aldelijk had doen hooren, om stuwd door een vrij groote menigte, naar zijn repetitielokaal Achter de Houttuinen terugkeerde AFLOOP AANBESTEDINGEN. Burg. en Weth. van Hontenisse hebben Zaterdag aanbesteed het maken van werken tot verbetering en uitbrei ding van de los- en laadplaats en van de haven le Walsoorden, hehoorendo f.an de gemeente Hontenisse, en zulks in twee perceelen. le perceel. Het maken van werken lel verbetering en uitbreiding der haven. 2e perceel.. Het vervangen van 60 M lengte kaaimuur van Vilvoordsche steen door een houten walbeschoeiïng, met herstel van den loswal op den havennol en remmingwerken. Voor hel le perceel werd ingeschre ven als volgt: P. Andriessen te Walsoor den f 13 990, F. F Voet, Klooslcrzande 143 680; G. J. Balkensteijn, Neuzen f 13 800. En voor het Iwcede aldus: P. Andriessen, Walsoorden f 10.330, F. F. Voel en A. P. Adriaansen de Nijs, Klojosterz.ande f 10.043; G. A. v. d. Slraate, Neuzen f 10.500. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Van de uit Breda yertrokken' stoom boot zijn le Amsterdam door gewapende troepen een twintigtal mili airen gehaald, die zonder verlof uit hun garnizoen wa ren vertrokken. Vermoedelijk zijn echter onderweg ook nog een aantal afgestapt. EEN NEDERLANDSCHE VROUWEN CLUB Er Ifèefl zich te Amsterdam een cq- milé gevormd, dat zich reeds eenigen lijd heeft bezig gehouden met hel ma ken van plannen lot oprichting van een Vrouwenclub, die een centrum wil vor men voor de beschaafde vrouw in Ne derland In een flink gebouw in liet midden der stad hoopt men te ver- eenigengelegenheid tol logeersn, restau rant, informatiebureau, vergader-, lees- en conversatiezalen DE HERBOUWEN N. HOLLAND. Op initiatief van de sociaal-technische- vereeniging van democratische ingenieurs en architecten, is thans de cotmmissie vim advies voor de gemeentebesturen ge vormd voor den herbouw in de overr stroomde gedeelten van Noord-Holland. Deze commissie heeft reeds eenige der door den watersnoot! geteisterd^ ge meenten bezocht, en aldus een aanvang gemaakt met hare werkzaamheden Er bleek, dat op medewerking der ge meentebesturen kon worden gerekend voor een aanvulling ider plaatselijke bouwverordeningen niet een artikel, het welk bedoelt Biet-passenden bouw in die streken te weren en te voorkomen, dat htet landscliapsscbjoon zal worden ont sierd met de meest willekeurige pro ducten van huizenbouw. UIT DEN HAAG De Hooge Raad heeft op het cassatie beroep van W. C. Pz., landbouwer te Ritthein, door de rechtbank le Middel burg veroordeeld), tot f 3 l>oete subs 2 dagen hechtenis wegens hfet nalatig zijn. bevonden bij de schouwing van water staatswerken, het vonnis dei- rechtbank vernietigd en de zaak verwezen naar het hof te 's Gravenhage voor een nieuwe behandeling. De raad lieeft voorts verworpen liet cassatieberoep van J. B. Jz. te St Maar tensdijk, door het gerechtslijof te 's Gra venhage wegens brandstichting in de schuur zijns vaders te St. Maartensdijk veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, nadat in eersten aanleg de rechtbank te Zierikzee liem 3 jaren gevangenisstraf liad opgelegd. De Hooge Raad heeft verworpen het beroep van den technolooog S. D. le Rot terdam, die door het Ilaagsche gerechts hof was veroordeeld tot 3 maanden hech tenis wegens het veroorzaken van den dood van twee personen, door de be kende aanrijding van de door beklaagd^ bestuurde auto van een andere auto op den Leidschen straatweg nabij 's Graven hage. De vereeniging „Nederlandsch Congres van Openbare Gezondheidsregeling" heeft tot de Tweede Kamer een adres gericht, waarin verzocht wordt, het wetsontwerp betreffende den zgn Zomertijd" aan te nemen. Morgen zal ingevolge een besluit van de centrale sectie terslond na de opening van de te 11 uur aanvangende vergade ring van de Tweede Kamer liet wetsont werp betreffende den zgn. Zomertijd' in de afdeelingen worden onderzocht. Verwacht wordt, dat lieden of morgen de hier le lande aangevoerde looistoffen, die sedert geruimen tijd waren vastge houden, zeer tot .ongerief der lederindus trie, zullen kunnen worden vrijgegeven. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2 15 u 5 °/o Nederland 10H/»-1015/s2i,k "/o Nederl. W Schuld 61 Vi; 3 o/o do. Öblig 71%; 3;o/0 do. Cer- tif 71i,4 4 o/o Russen 56%. Kon Petrol Aand. 601, Gecous. Holl. 183; Amslerd Rubber 1S2, Nederl do. 65. Ned Amerk vaart 358; Kon. Ned Stoomb Mij 156%. Prolongatie 4 o/o Anaconda 167VsSteels 74%; Denver IOV4; Erie 31; Miss. Kansas Texas 1%: Car Foundry 58- 59, flauw; Hide Leather 43 Common Marine 18%; Prefered do. 701/2—691/2; Cert v. Obi. do 833'.(, Max well 221/6, Lappen do. 80%; Southern Shares 17. Alleen Marinewaarden willig op New- York DE POKKEN TE AMSTERDAM. Sedert de laatste opgave zijn in het Wilhelminagaslliuis, als lijdende aan pok ken, opgenomen: 3 mannen, 1 vrouw en twee kindereu. UIT IJMUIDEN. Door den stoomtrawler „Lobelia" is hulpeloos aangebracht de sloomtrawler „Dordrecht", die met machineschade te IJmuiden binnen is gesleept. KANONGEBULDER Hedenmorgen werd te Schiermonnik oog hevig kanongebulder uil het N. W. gehoord. o NEDERLANDSCH SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT LONDEN, 25 Apfil. Het Nederlandsche s.s. „Berkelstroonrt is gisteren in do Noordzee door kanonvuur tot zinken ge bracht.- De bemanning is gered. N Het vaartuig behoorde aan de Holl. S!ooinbooi-Mij. en was Zondagavond van Amsterdam vertrokken, bestemd voor Londen. Het schip, metende 366 Eng. reg ton, had een lading van 535 Holl. ton stuk goederen aan boord, bestaande uil kar ton, 1000 zakken cacao/ benevens 10 ton visch. SCHEEPSBERI CI JTEN Holland-Am e rik a lijn. Rijndam, pass 23 April Lizard Kon. Holl. Li o yd. Frisia vertrok 22 April van Vigo UIT VLISSINGEN. Daar de booten dei- Zeeland tegenwoor dig op tij varen 0111 mei hoog water de gevaarlijke zone bij de Galloperboei te passeeren, kwam de „Koningin Williel- mi'na" liier hedenmiddag reeds le kwart over twee aan. Er waren slechts 22 pas sagiers aan Boord, daar ditmaal geen Dfuïl- sclie geïnterneerden werden meegebracht BENOEMD. Aan de DrieweegSche school te Bier-, vliet is met ingang van 1 Mei tot onder wijzer benoemd de heer A. Bruijnooge te Schoondijke. NEKKRAMP. Te Rotterdam heeft 'zich een geval van nekkramp voorgedaan met doode- lijken afloop. DE ENGELSCHE VLOOT VOOR DE BELGISCHE KUST Belrcffende de verschijning van de E11- gelsche oorlogsschepen vóór de Bel gische kust wordl ons uit C.adzand. nog hel volgende gemeld Van uil dcii kleinen dorpstoren namei wij duidelijk drie Duitsche torpedobooten waar, die met eenige Engèlsche slaags waren Hel vuur was heel goed te zien er, breede waterzuilen stegen loodrecht op Steeds vurende, zetten de Duitschers koers naar Zeebrugge, waar ze binnenlie pen Inmiddels waren de Engclschen aan den horizon verdwenen. Een uur ongeveer later slaken de Duit sche booten opnieuw in zee en raakten nogmaals met hun vijand slaags. Het aan tal der Eugelsche vaartuigen kon niet nauwkeurig bepaald worden. Eenigen tijd daverde alles van de schoten, was het water in hevige beroering en belemmerde een dikke kruitdamp hel uitzicht. Weer zochten de Duitschers hun haven op en waren de Britsche booten niet meer aan de kim te bespeuren. Ten derden male verschenen beide partijen, maar kwainen niet meer tot een gevecht. DE „BERKELSTROOM" LONDEN, 25 April De „Daily Chro nicle" zegl, dal do „Berkelstroom" door hel kanonvuur van twee Duitsche duik- booten in den grond werci geboord. Het schip stopte 6 uur 's morgens op bevel van den Duitschen gezagvoerder, die de scheepspapieren vroeg, en na on derzoek daarvan de bemanning 15 minui- ten tijd g)af, om het schip le verlaten. De bemanning begaf zich in dc booten en roeide weg. Het blad 'meldt verder, dat die Duitsche schepen gedurende vier uur lang op de Berkelstroom'' vuurden, waarna het vaar tuig ten slotte zonk. De bemanning werd door een Engelsch schip aan boord geno men cn te Londen aan wal gebracht DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN. 25 April. Westelijk oorlogstoon eel. Aan beide zijden was de artillerie- ep vliegeraclie zeer levendig. Ten W. van de Maas kwam hel 's nachts ten N. O. van Avocourl tot handgranaten- gevechten. Een aanval, die legen onze loopgraven ten O. van den Mort Ilomrne ondernomen werd, mislukte door ons1 infanlericvuur Onze vliegers wierpen een groot aantal bommen op lal van vijandelijke loopgra ven en etappen Een vijandelijk vliegtuig werd door ons afweervuur bij Tahure omlaag gescholen en vernield, evenals een ander ten O van de Maas. dat omsloeg en nederviel. Oostelijk oorlogstoon eel. Ten Z. O. van Garbonnowska mis lukte een Russische aanval onder zware verliezen voor den vijand. Een Duilsch vliegluigeskader heeft, naar waargenomen werd. mei goed gevolg de spoorlijnen en magazijnen en etablissementen bij Mo- lodelsjno aangevallen. B a 1 k a n-0 orlogstooneel. Niets nieuws. DUITSCHLAND EN DE VER. STATEN. LONDEN, 25 April. „Central News" meldt uit New-York, dat graaf Bernstorff verklaard heeft, uil Berlijn bericht te. nebben ontvangen,' dal de Duitsche re- geering de eischen van de Ver. Staten' zal in willige n. DUITSCHE COMPLOTTEN. LONDEN, 25 April. Uit de bij von Igel in beslag genomen papieren blijkt, dal het complot der Duitschers ten doel had om Japan tegen de Ver. Staten op le zetten. De gevonden documenten be wijzen voorts, dal in Mexico een Duitsch complot op touw is gezet. DE DUIKBOOTOORLOG LONDEN, 25 April. Hel s.s „Ross" is in den grond geboord; 11 leden der bemanning zijn aan wal gezet. DE OORLOG. De Toestand. De Paasohdagen hebben geen enkele verandering van beteekenis in de weder- zijdsche positie gebracht Wellicht wel voorl)ereidingen" tot een poging daartoe, want zoowel hel Duitsche als het Fransche legerberichjt van giste ren spreken van talrijke verkenningen door Duitsche patroeljes langs de 'Aisne Er ziju nog andere aanwijzingen van grrote voorbereidingen. Men deelt aan de N R Ct. mee, dal de laatste dagen hel reizigersverkeer naar en van België zeer beperkt is: Er worden slechts heel enkele passen verleend, Reden is hel ko lossale vervoer, niet alleen van troepen, maar ook ran kanonnen en munitie voor hel Westelijke front. We vermoeden dat onze lezers het wel zullen begrijpen dat we hen de opsom ming van veroverde en ontruimde loop graven en luisterposten besparen. In Italië belette liet slechte weer de voortzetting der operaties. In Rusland en in de Balkan hoege naamd geen nieuws, en in den Kaukasus kleine pogingen van de Turken om' langs de kust in de richting van Trebizonde door te dringen. Ze werden teruggeslagen maar deze pogingen bewijzen wat we reeds opmerkten, dat de Turken daar allesbehalve tot onmacht zijn gebracht. Alleen in Mesopotanuê blijft het hevige vechten voortduren. Maar, de wederzijd- sehe berichten spreken elkaar lijnrecht tegen. De Engelschen spreken van een Turk- schen aanval Zaterdag, waarop een En- gelsclie tegenaanval volgde, en een bajo- netgevecht van twee uur, waarop de Turken niet achterlating van ongeveer twee duizend dooden "naar hun stellingen vluchtten-. De Turken daarentegen spiekeu ër van dat zij Zaterdag ,,den verslagen vijand" wegens het wassen der rivier op sommige plaatsen niet konden vervolgen. E11 dan eindelijk zij gemeld dat in Duitsch Oost-Afrika de troepen van gene raal van Deventer de Duitsche troepen Vein Koanda Irangi hebben verslagen en die plaats hebben bezet. Eugelsche vlooi voor de Belgische kust, Gisteren, Maandagavond, maakten we 'per bulletin het volgende bekend Hedenmiddag le kwart over drie begon een sterke Engelsche vloot de Belgische kust te beschieten. Den heelen dag was het zeer roerig in die buurt. Hedennacht te vier uur en later te zes uur klonken zware dreunin gen. vermoedelijk afkomstig van bommen, neergeworpen door vliegers. Van de Wal- chersche kusl was hel springen der op de vliegers afgeschoten granaten te zien. Later op den morgen verschenen in hel zicht der Wnlchersche kust een aan tal Engelsche torpedo-booten, die op ver schillende plaatsen door boeien met vlag gen de grens van onze territoriale wa teren aangaven. Onze eigen oorlogs schepen voeren voortdurend heen en weer binnen de grens. Uit Westkapelle en Domburg waren na den middag een groot aantal, blijkbaar eenige tientallen oorlogsschepen, aan den horizon waarneembaar. Het was eerst le nevelig om ze duidelijk te onderscheiden. Later werd het helderder. Tegen drie uur stoomden ze in de richting van de Belgische kust, en open- -den ze het vuur daarop. Van uit genoemde plaatsen was het vuren duidelijk le zien. De booten zelf waren nauwelijks zichtbaar, gehuld als ze spoedig waren in den nevel en in den zwarten rook uil de schoorsteenen. Maai* telkens zag men, hoewel het helder dag licht was, en de booten op zeer grooten «afstand waren, de vuurvlammen der scho ten. Al schietende naderde de vloot meer en meer de Belgische kust. Na vijven verminderde het schieten in hevigheid. Vooral op den Hoogen Hil in Domburg was het zwart van toeschouwers, die met spanning het merkwaardige tooneel ga desloegen. -We willen hier nog nog enkele m'ede- dcelïngen aan toevoegen Vóór de kanonnade 's middags begon werd er een vlieger waargenomen. Ook aan de Belgische kusl zag men de vuurvlammen van kanonschoten, vermoe delijk van Duilsche kuslbalterijen. Maar volgens sommigen werden daar ook oor logsschepen waargenomen. Waren liet Duilsche torpedo-booten óf kanonneer- boolcn? Over de resultaten van de beschieting was van de Walchersche kust niets waar te nemen. Daarvoor was het te nevelig en waren de schepen op te grooten af stand Wellicht dat de bemanning van de patrouilleerende Nederlandsche oorlogs schepen er meer van gezien heeft, want die waren veel dichter bij. Gedurende den heelen strijd was de Duitsche kabelballon bij Knocke in de lucht. Maar die is in de laatste we leen bijna voortdurend zichtbaar Wat het doel dezer actie is geweest, valt slechts le gissen Een poging lot landing was hel blijkbaar niet Wel was hel te heiig om uit le maken of er al of niet transportschepen waren, maar van Dpmburg uit waren aan de horiziou alleen silhouetten te zien van blijkbaar kleinere booten Ten Noorden van de schietende schepen voeren een aantal dier kleinere schepen heen en weer, vermoe delijk torpedobooten die aan die zijde het terrein verkenden. Alleen de Engelsche admiraliteit kan verklaren of de bedoeling was de kustver- sterkingen te vernielen, of wel door hel uitlokken van vuur der Duitsche kust- baLlerijen, de plaats Ie weten tc komen waar die zich bevinden Hedenochtend in de vroegte werd weer kanongedreun gehoord. Maar slechts voor korten, tijd D ul t s r h 1 a n d en de Ver- eenigde Staten. Ernstig, bezorgd zelfs is de taal van de Duilsche bladen, nu zij hebben kennis «etiomen van de door de Duitsche re geering gepubliceerde nota van de Ame-

Middelburgsche Courant | 1916 | | pagina 2